Poslední domácí zápas Lva před olympiádou skončil. Hezký večer!
Střely: 9:6 (30:26)
Trestné minuty: 0:12 (12:22)
Vhazování: 11:9 (33:26)
Hity: 2:3 (13:7)
Lev dramatickou třetí třetinu zvládl a poprvé v historii porazil Sibir Novosibirsk. Nejlepším hráčem Lva byl vyhlášen Jiří Novotný, který vstřelil rozhodující gól. Zbylé branky Pražanů obstaral Martin Thörnberg, který si pojistil pozici nejlepšího střelce českého klubu.
60:00
59:50
Sibir už nic nevymyslí.
59:30
Lev Praha právě vstřelil branku!
A vůbec se jim to nedaří. Lvům se podařilo získat puk, který nakonec skončil na holi MARTINA THÖRNBERGA, který zažil obdobnou situaci jako při svém prvním gólu: najížděl z pravé strany na jednoho obránce Sibiru. Tentokrát mu ale stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Petr Vrána.
59:10
Hosté hrají bez gólmana.
58:52
Až teď. Azevedo ale okamžitě vyhazuje.
58:23
A na ledě je první formace. Sibir se pořád nemůže dostat z vlastního obranného pásma!
57:28
Ve výborné práci v obranném pásmu hostů teď pokračuje druhá lajna.
56:59
Lvi teď dlouho drží útočnou třetinu Sibiru. Sice mají šance, ale sbírají cenné sekundy.
56:18
Pražané už se stahují a napadají soupeře až ve středním pásmu.
55:46
Novosibirsk už teď pomalu zvedal ruce nad hlavu, ale po závaru před bránou Lva má kotouč Vehanen.
Dnešní utkání sleduje 5516 diváků.
55:12
Ridderwall se hnal na Bespalova. V cestě mu stál jen jeden bek Sibiru, ale střela švédského útočníka nebyla moc nebezpečná.
54:15
Vrána pálí na Bespalova, ruský gólman rychle rozehrává.
53:28
Ridderwall teď nepříliš přesnou nahrávkou trochu zatopil Němcovi v obranné třetině. Český bek ale situaci zvládl.
52:27
Enlund posílal nahrávku zpoza brány. I když to bylo skoro naslepo, puk se málem dostal k některému z hráčů hostů.
52:05
Za bránou hostů bojuje Novotný, ale marně. U puku je Sibir.
51:33
Vehanen přikrývá nahození Sibiru.
50:33
Lehterä se ihned zapojil do útoku. Jeho rána šla kolem levé tyče Vehanena.
50:27
50:01
Karamnov vyhazuje.
49:22
Němec nabil Ševcovi, který tvrdě pálil z vrcholu pravého kruhu. Bespalov nakonec vyrazil puk vyrážečkou, ale měl do dělat.
48:27
Lehterä sekal a Pražané si zkusí přesilovku.
47:59
Vrána chtěl nahodit před bránu od pravého mantinelu, ale puk zblokoval bek Novosibirsku. Pražané ale nadále kontrolují hru.
47:05
Azevedo se objevil před Bespalovem a zkusil kličku, kterou ale nezvládl. Poté ještě pálil Novotný.
46:41
Novotný vyhrál vhazování v útočné třetině, ale Mäenpäämu puk uniká do středního pásma.
46:11
Teď už Vehanen musel zasahovat po ráně Sannikova. Dorážejícího hráče zpacifikoval Nakládal.
45:37
Lakomcev nedosáhl na nahrávku do mezikruží a lvi si oddychli.
45:06
Předpoklady se naplňují. Novosibirsk je zatím nejtěžším soupeřem Lva na současné domácí sérii.
45:06
Sražená střela Jaakoly.
44:22
Tlak druhé lajny Lva. Před bránou dvakrát nebezpečně stříleli Zackrisson a Vrána.
43:35
Kopejkin teď obkroužil obrannou třetinu Lva a nahrál puk na modrou, odkud Sibir nebezpečně vypálil. Vehanen si ale místo u tyče pohlídal.
42:40
Němec perfektně obral útočícího hráče hostů o puk a rozehrál útočnou akci lvů, ze které ale nakonec nic nebylo.
41:54
Moňovi se teď na lavičce věnuje lékař Sibiru. Zdá se, že ruský útočník do utkání ještě zasáhne.
41:54
Moňa po jedné ze střel lvů končí na ledě. Na nohy se zvedá jen s pomocí spoluhráčů.
41:22
Kugryšev dostal osobní trest za nesportovní chování.
40:42
Pražané si nepřesně nahrávají a nemůžou se dostat na polovinu soupeře.
40:11
Hosté v plném počtu. Lvi ani nestihli zaútočit.
40:01
Shrnutí druhé třetiny:
Střely: 14:9 (21:20)
Trestné minuty: 8:8 (12:10)
Vhazování: 10:7 (22:17)
Hity: 7:1 (11:4)
Lvi propásli solidní příležitost k tomu, aby duel rozhodli. Poté, co Novotný zvýšil na 2:0, měli díky sklíčenosti hostů několik šancí na gól, ale překonat Bespalova se jim nepovedlo. Při přesilovce Sibiru ze závěru třetiny tak na 1:2 snížil Kugryšev. Utkání je tedy stále otevřené. Třetí periodu začnou Pražané přesilovkou, která bude trvat 11 sekund.
40:00
39:50
Němec se mohl dostat ke střele z výborné pozice v mezikruží, ale na poslední chvíli mu puk přeskočil čepel hole.
39:24
Teď to zkusí první lajna v čele s Novotným.
39:02
Druhá formace Lva kombinuje, ale nemůže se dostat ke střele. Nakonec pálí Oystrick, Bespalov chytá.
38:23
Přesilovka Lva ale začíná špatně – zákrokem Vehanena.
38:19
Moňa nedovoleně bránil. Pražané si ke konci třetiny zahrají přesilovku.
37:45
Rozehrávka Jaakoly končí na zakázaném uvolnění. Bude se rozehrávat před Vehanenem.
36:40
Mäenpää pálí z mezikruží. Střela je zblokovaná.
36:19
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté snižují. Gólově se prosadil DMITRIJ KUGRYŠEV, který měl snadnou práci. Doklepl puk do poloprázdné brány po vyražené střele Kutuzova. Vehanen se proti dorážce do horní části branky natahoval, ale neměl nárok. Asistence: Alexandr Kutuzov, Alexej Kopejkin.
35:48
Puk má ve středním pásmu Vrána, který zdržuje hru.
35:10
Tak ne. Řepík se provinil sekáním. Novosibirsk si tedy přeci jen zahraje přesilovku.
34:33
Nikdo další už ale vyloučený není. Bude se hrát v pěti.
34:33
Dlouho se nehraje. Otevřená jsou vrátka na trestnou lavici Lva.
34:33
Po odpískání se pře bránou strhla pořádná mela. Do sebe se pustili Nakládal a Nestěrov. Bitka byla vyrovnaná, oba hráči nakonec skončili na ledě. Teď jsou na trestné lavici.
34:33
Hosté se po delší době usadili v útočné třetině. Nakonec i ohrozili Vehanena.
33:52
Pacovský uštědřil tvrdý hit Sannikovovi.
33:10
Lvi s přehledem likvidují snahu Novosibirsku o útok. Dopředu míří Ridderwall.
32:25
Fanoušci teď s pomocí transparentu přejí kapitánovi Lva Jiřímu Novotnému hodně štěstí na olympiádě v Soči.
32:12
Druhý gól Pražanů se na psychice Sibiru dost podepsal. Hráči ruského klubu jsou po něm jednoznačně horším týmem. Nepovedla se jim ani přesilovka.
31:56
Sibir se osvobozuje od dalšího tlaku Lva.
31:17
Lvi si teď nepřesně přihrávali ve středním pásmu, ale nakonec puk doputoval k Vránovi, který pěkně vystřelil z levé strany.
30:11
Pražané si ihned po přečkané přesilovce Sibiru dostali do přečíslení, které po pohledné kombinaci zakončil Gragnani. Bespalov si ale připsal další úspěšný zákrok.
29:58
29:30
Teď se to podařilo Koskirantovi, jehož ostrá rána těsně minula růžek Vehanenovi brány.
28:49
Sibiru dělá problémy přechod přes modrou čáru Lva.
28:30
Lvi vyhazují.
27:58
Teď ale Cingel míří na trestnou lavici, za nic ale nemůže: Lev hrál v šesti. Sibir bude hrát přesilovku.
27:32
Cingel sklízí potlesk za pěknou ránu z mezikruží. Bespalov zasáhl vyrážečkou.
26:36
Další ránu na Bespalova vyslal Ridderwall, clonil Kapanen. Sibir ale situaci přestál a vyváží puk ze třetiny.
26:27
Po ráně Pražanů od modré čáry dorážel před bránou Řepík. Český útočník dokonce skončil na ledě a dlouho se z něj zvedal, ale puk do brány nedostal.
25:45
Nestěrov spěchal do útočného pásma. Chvíli to vypadalo na přečíslení, ale lvi se včas vrátili a situaci uklidnili.
25:15
Druhá přesilovka Lva se s tou první nedá srovnávat. Sibir ji však se štěstím přestál.
24:57
24:15
Sibir se teď musí hodně ohánět. Lev má obrovský tlak.
23:10
Ševc teď nebezpečně pálil z pravého kruhu. Puk jen těsně minul bránu Bespalova.
22:58
Na led míří Novotného lajna, která po buly získává puk.
22:57
Kutuzov jde na trestnou lavici za vyhození puku přes ochranné sklo.
21:55
Sibir se za povzbuzování fanoušků snaží o snížení, ale Gragnani s Němcem uklidňují hru za vlastním brankářem.
20:18
To je začátek druhé třetiny! Azevedo vybojoval puk v útočné třetině, krátce ho vedl a následně poslal nahrávku JIŘÍMU NOVOTNÉMU, který pálil přes obránce z vrcholu levého kruhu. Přestože to nebyla žádná dělovka, Bespalov na puk nedosáhl. Asistence: Justin Azevedo.
20:01
První formace obou týmů jsou na ledě.
Lvi poprvé v historii nad Sibirem vedou. A poprvé v historii nad ním vyhráli úvodní třetinu. Přijde i premiérové vítězství nad ruským klubem? Předešlé tři střetnutí vyhrál Sibir 5:3, 2:1 a 5:3.
Shrnutí první třetiny:
Střely: 7:11
Trestné minuty: 4:2
Vhazování: 12:10
Hity: 4:3
Pražané po první třetině vedou díky výborné střele Thörnberga. Za to můžou být hodně rádi, neboť se nedá říct, že by měli převahu. O něco nebezpečnější byl i díky dvěma přesilovkám (Pražané hrali jednu) spíše Sibir.
20:00
19:56
Enlund se blížil k Vehanenovi středem, ale první obranný pár Lva ho zpacifikoval.
19:30
Ullström ještě pádí kupředu podél mantinelu a zkouší zatopit Bespalovovi. Ten ale nakonec nečelil žádné střele.
18:55
Diváci opět sledují vyrovnanou hru ve středním pásmu.
18:00
17:59
Plechanov se snažil vypálit z pravého kruhu, ale Ševc mu na poslední chvíli vložil do rány hokejku. Pražané se poté osvobodili.
17:13
Výborný zákrok Vehanena a po něm vyhození Novotného.
16:50
Kapanen s Novotným teď v útočné třetině nahání cenné sekundy.
16:23
Lehterä u pravého mantinelu dlouho vymýšlel, co udělat s pukem. Nakonec ho poslal Ožiganovi, který od modré tvrdě vypálil. Vehanen kryje.
16:00
Další počínání druhé lajny už ale není úspěšné. Na trestnou lavici jde Zackrisson (nedovolené bránění).
15:57
Buly sice vyhrál Sibir, ale útoku Koskiranty zabránil ostrým hitem Thörnberg.
15:40
Vehanen už chtěl přikrýt puk lapačkou, ale nakonec ho posunul na Mäenpääho, který s ním založil útok. Pražané nakonec vybojovali buly před Bespalovem.
14:59
Na ledě je nejmladší útok lvů s Cingelem, Pacovským a Mataiem.
14:40
Další snaha Sibiru o útok končí na zakázaném uvolnění.
13:36
Kugryšev se snaží dostat před Vehanena podél pravého mentinelu. Oystrick mu v tom zabraňuje.
13:23
12:54
Teď už se lvi konečně dostali ke kombinaci před Bespalovem. Po zblokované střele je ale puk znovu ve středním pásmu.
12:16
Zatím je to spíš boj o obranné pásmo Novosibirsku.
11:34
Pražané proměnili přesilovku v každém z posledních sedmi zápasů. Prodlouží výbornou sérii?
11:23
Tentokrát si početní výhodu zahrají lvi. Na trestnou míří Karavajev (držení).
11:09
Oystrick u mantinelu zastavuje bývalého Lva Karamnova a Pražané míří kupředu.
10:43
Střela Ševce od modré těsně míjí pravou tyčku brány Bespalova a puku se zmocňují hráči Sibiru.
10:20
Teď už ano. Finský gólman zasahuje po střele Kopejkina.
09:45
Bek Martynov páli od modré čáry. Střela naštěstí pro Lva šla mimo. Vehanen toho totiž moc neviděl.
09:17
Kapanen teď napřáhl na levém kruhu a tvrdě vypálil. Kotouč ale po teči končí v ochranné síti.
08:55
Němec za bránou Vehanena zklidňuje hru.
08:16
07:40
Teď ovšem po výborné kombinaci mohl do prázdné brány střílet Kugryšev, ale špatně trefil puk.
07:12
Lvi zatím výborně brání jak střední pásmo, tak vlastní modrou čáru.
06:16
Vrána jde na trestnou lavici. Přesilovka pro Sibir.
05:25
Novosibirsk se teď snaží být hodně aktivní, lvi mu ale nic nedovolují. K vidění je tak hra v hodně svižném tempu.
03:59
Sibir se snaží o vyrovnání a vytváří menší závar před Vehanenem, ten si ale ošemetnou situaci pohlídal.
03:30
Teď už to ale vyšlo! MARTIN THÖRNBERG ukázal, proč je nejlepším střelcem Lva. Švédský forvard si nabruslil do prostoru pravého kruhu, odkud vypálil přes bránícího hráče Sibiru. Bespalov neměl nárok. Puk letěl hodně rychle a přímo do horního růžku. Asistence: Ondřej Němec.
02:59
Dvojice Ullström – Azevedo pádila do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný vypálil, ale nic z toho..
02:32
Teď to střelu z útoční třetiny mění Sibir. Rána ale letěla hodně mimo.
01:55
Hraje se hlavně ve středním pásmu.
00:55
Novosibirsk se může pochlubit početnou skupinou svých fanoušků. Je jich pár desítek.
00:25
A finský gólman si připisuje první zákrok. Chytá do lapačky kotouč, který by ale stejně šel mimo bránu.
00:22
První snaha lvů o útok končí zakázaným uvolněním. Ve střehu teď musí být Vehanen.
00:01
Dozněla ruská i česká hymna. Jde se na úvodní buly.
Kouč Lva Kari Jalonen udělal před zápasem několik změn v sestavě. Engrena, O´Byrnea a Tatíčka nahradili Vehanen, Oystrick a Nakládal.

Sestava se tím pádem i poměrně dost zamíchala. Nejvýraznější změny? Mäenpää nastoupí v prvním obranném páru vedle Ševce, Zackrisson bude hrát na nezvykle na levém křídle (centr druhé formace je Vrána) a Kapanen, který po zranění stále nabírá fyzičku, nejspíš dostane více prostoru. Bude totiž hrát ve třetí formaci mezi Ridderwallem a Řepíkem.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, Jaakola, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Zackrisson, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen, Řepík – Pacovský, Cingel, Matai.

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Orechov) – Ožiganov, Lekomcev, Kutuzov, Martynov, Plechanov, Hrabal, Karavajev – Enlund, Lehterä, Moňa – Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev – Karamnov, Ignatuškin, Nestěrov – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov.

Rozhodčí: Gusev, Kiseljov – Balodis, Meňšich..
Hráči obou týmu mají za sebou rozbruslení. Do začátku duelu zbývá asi 12 minut.
Podrobnější informace o posledním domácím zápasu Lva před olympijskou pauzou naleznete zde.
Nejproduktivnější hráči Sibiru
1. Jori Lehterä – 42 zápas – 36 bodů (10+26)
2. Dmitrij Kugryšev – 46 zápasů – 29 bodů (14+15)
3. Jonas Enlund – 45 zápasů – 25 bodů (14+11)

Statistiky brankářů Sibiru
1. Mikko Koskinen – 35 zápasů – 94,1 % – 1,68 GAA
2. Nikita Bespalov – 4 zápasy – 94,4 % – 1,34 GAA
Nejproduktivnější hráči Lva
1. Jiří Sekáč – 43 zápasů – 26 bodů (11+15)
2. Martin Thörnberg – 45 zápasů – 24 bodů (13+11)
3. Jiří Novotný – 40 zápasů – 20 bodů (8+12)

Statistiky brankářů Lva
1. Petri Vehanen – 33 zápasů – 93,3 % – 1,64 GAA
2. Atte Engren – 12 zápasů – 90,5 % – 2,19 GAA
Sibir Novosibirsk stále ještě nemá na 100 % zajištěné svoje místo v play-off. V posledních zápasech se navíc týmu trenéra Kvartalnova příliš nedařilo přidávat potřebné body. Na současném tripu bodovali naplno jen proti Rize.

V Sibiru se mohou spolehnout především na finské hráče – v týmu působí hned čtyři! Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jori Lehterä. Finský forvard má na svém kontě už 36 bodů a po zásluze si vybojoval i místo v olympijské nominaci Finů do Soči. Kromě něj v brance obvykle válí Mikko Koskinen. Tomu se ale ve středu nedařilo na ledě CSKA a v pátek už nebyl ani na střídačce.
Lev Praha nabral před koncem loňského roku neskutečnou fazónu. A tu zatím drží i v lednu. Důkazem toho je devět vítězství z posledních deseti zápasů. Naposledy sílu Pražanů pocítil Chabarovsk, který si odvezl prohru 0:3.

Pražané válí dál i přesto, že jim chybí několik hráčů základní sestavy. Mimo hru je jak Jakub Klepiš, tak nejproduktivnější hráč Lva Jiří Sekáč.
Dobrý den. Vítejte u sledování on-line přenosu z domácího zápasu Lva Praha. Ten na svém ledě přivítá Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.