KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Red Star Kunlun - 11. ledna 2018   17:30

10 133 diváků

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme československou stopu neviděli. Ani jeden český nebo slovenský hráč totiž nepůsobí v ani jednom týmu.
Střely na branku celkem: 24 – 21
Je dobojováno. Domácí hokejisté berou na domácím ledě další tři body do tabulky a mají tak už opravdu téměř jisté play-off. Hosté naopak odejdou bez bodu a jen potvrzují, že se jim oproti loňsku vyřazovací boje nebudou týkat.
59:09'
Jokerit právě vstřelil branku!
No a je hotovo. OLLI PALOLA si nabruslil podél levého mantinelu do útočného pásma a z levé strany pak poslal kotouč do opuštěné branky – 3:1. Bez asistence.
58:31'
Hosté hrají powerplay.
Toto utkání sleduje 10 133 diváků.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:06'
Před Zapolskim ale nic nevymysleli a rázem tak jejich akce, která měla jepičí život, skončila. U puku jsou zase domácí a spěchají na opačnou stranu.
56:39'
A hned na to míří do útočného pásma.
55:29'
Od modré čáry střílel Pekka Jormakka, ale jeho projektil byl opět zastaven. Hosté se tak stále drží a mají šanci s utkáním ještě něco udělat.
54:37'
Helsinští mají hru pod kontrolou a začínají své těsné vedení bránit. Nyní mají kotouč na svých holích a postupně přecházejí do útočné akce na druhé straně.
53:56'
Dva na jednoho se řítili domácí hráči, ale nakonec svou akci do zdárného konce nedotáhli. Obrana hostů byla na svém místě a jakoukoli další změnu skóre tak nepovolila.
53:34'
Tolvanen je na ledě a Jokerit je tedy v plném počtu.
52:55'
Brandon Yip z otočky střílel na pravém kruhu a Ryan Zapolski předvedl další svůj pohotový zákrok. A poté hned raději přerušuje hru.
52:29'
Nicholas Schaus střílel od modré čáry, ale jeho projektil byl zastaven obranou Jokeritu, která okamžitě posílá kotouč daleko od vlastní branky.
51:34'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., nedovolené bránění).
51:15'
Následuje komerční přestávka.
50:55'
Hokejisté Jokeritu mají kotouč na svých holích a už s ním z vlastního obranného pásma spěchají do toho útočného. Zakládají tak další svou akci.
50:09'
Třetí třetina se nám přehoupla do druhé desetiminutovky a domácí tým stále drží nejtěsnější možné vedení.
49:14'
Ale také domácí jsou kompletní a po delší době uvidíme hru v klasickém počtu hráčů na obou stranách.
49:05'
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
47:47'
Gilbert Brulé napálil puk z pravé strany a levá ruka Zapolského byla připravena. Ten pak sklepl puk a poslal ho mezi své spoluhráče, kteří míří do další útočné akce.
47:14'
Sami Lepistö dostává dvě minuty za nedovolené bránění a síly na ledě se tak srovnají. Uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
47:11'
Hráči Kunlunu se opět ubránili a první část přesilové hry mají za sebou. Ještě se budou muset bránit v dalších dvou minutách oslabení.
46:11'
Hosté se ale dokázali z tlaku Jokeritu vymanit a posílají puk až před Ryana Zapolského. Domácí hráči tak musejí zakládat svou další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
45:47'
Domácí začínají svou dlouhou přesilovou hru. Uhnízdili se v pásmu Kunlunu a roztáčejí přesilovkový kolotoč.
45:05'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Arturs Kulda – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
44:49'
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma a následně pak odešli střídat. Na led tak skáče nejčerstvější první formace Jokeritu.
44:46'
Ryan Zapolski zastavil akci hostů. Před ním dotíral Kyle Chipchura, ale raději jeho přízemní střelu ukryl pod svojí lapačkou a hra je přerušena.
43:08'
Hosté jsou už v plném počtu.
41:45'
Domácí hráči dvojnásobnou početní výhodu využívají. SAMI LEPISTÖ vyslal střelu z vrcholu levého kruhu, ta se odrazila od brusle jednoho z hostujících obránců a kotouč změnil směr. Následně pak doplachtil za Hellbergova záda – 2:1. Jokerit si tak bere zpět své vedení. Bez asistence.
41:08'
Hosté jdou do tří a Jokerit čeká přesilová hra pět na tři, která může trvat necelou minutu.
41:08'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min., vysoká hůl).
40:58'
Následně pak se hosté dostali znovu k puku před vlastní brankou a hned ho vyhodili až před Ryana Zapolského. Zatím tak své oslabení zvládají velmi dobře.
40:18'
Z vlastní obranné třetiny zakládali akci domácí hráči, ale kotouč jim vypíchl jeden z hostů a dostal se ve vlastním oslabení ke střele před Zapolskim, ale ten chytá.
40:01'
Střely na branku: 9 – 12
Také druhá třetina je za námi. V ní jsme se už branek dočkali. Nejprve otevřel účet tohoto klání ve dvaatřicáté minutě Pekka Jormakka a Jokerit se tak dostal do vedení. Jenže o šest minut později projel ze středu hřiště až před Zapolského Lucas Lessio a ten se svou bekhendovou střelou nemýlil. Bylo tedy vyrovnáno a čeká nás tak zajímavá třetí třetina. Tu začnou domácí hráči přesilovou hrou, která může trvat minutu a pětapadesát vteřin. Třetí třetina začne přibližně v 19:15.
40:00'
39:55'
V samotném závěru druhé třetiny přidržel Jormakku Joonas Järvinen a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí tak budou mít na začátku třetí části hry výhodu přesilové hry.
39:25'
Do šance se znovu dostali domácí hráči, kteří založili akci před Hellbergem. Tomu ale nyní pomohla obrana a zase tak nemusel vůbec zasahovat.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Domácí se se srovnáním stavu nesmířili a hned po vhazování založili akci na druhé straně. Ale Hellberg střelu Marka Antilly chytil.
37:31'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A hosté srovnávají stav tohoto utkání. LUCAS LESSIO projel středním pásmem až na levou stranu branky domácích. Dostal se do bekhendové střely a poté umístil kotouč takřka do prázdné branky za Zapolskim – 1:1. Začíná se tedy znovu od začátku. Bez asistence.
37:09'
Hráči Kunlunu vycítili šanci a i nyní zatlačili svého soupeře před vlastní brankou. Odražený kotouč ale Zapolski chytil a nechal znovu přerušit hru.
36:45'
Nicholas Schaus hned po vhazování na druhé straně střílel od modré čáry a do akce musel také Ryan Zapolski. Ten opět chytá kotouč a drží svůj tým.
36:24'
Pekka Jormakka si sjel na přihrávku na levou stranu, kterou poté dostal a svou pohotovou střelou nechal vyniknout Magnuse Hellberga. Ten lapil puk do lapačky a přerušil hru.
35:18'
Na druhé straně se neujala střela Johna Normana, jenž svou přízemní střelu poslal jen na beton hostujícího brankáře a rázem tak hosté jdou do další akce.
34:55'
Cory Kane dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, hned vystřelil, ale jeho ránu vykryl zase pozorný Ryan Zapolski. Ten poté raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
34:14'
Brandon DeFazio si nabruslil až těsně před Zapolského, před ním ale neuspěl. Kotouč mu nesedl na čepel a skončil tak právě v moci domácího brankáře.
33:27'
Před domácí brankou nyní zahrozili hráči Kunlunu, Alexej Ponikarovskij ovšem nedokázal sklepnout kotouč za Zapolského záda. Ten tak udržel těsné vedení svého celku a také nulu na svém kontě.
32:24'
Hosté tak musejí dohánět jednobrankové manko. Domácí jsou ale opět před jejich brankou, kde roztáčejí další kolotoč před Hellbergem.
31:35'
Domácí se ujímají vedení. PEKKA JORMAKKA se dostal na vrchol levého kruhu, párkrát zamíchal kotoučem a nabruslil si do lepší střelecké pozice a poté vyslal střelu švihem, kterou rozvlnil síť za Hellbergovými zády – 1:0. Asistence: Nicklas Jensen.
29:49'
Finský mladíček Eeli Tolvanen znovu zle dotíral před brankou Kunlunu. Po další jeho střele se ale zaskvěla pozorná obrana, která pomohla Hellbergovi. Ten tak nemusel vůbec zasahovat.
29:24'
Eeli Tolvanen si sjel do prostoru mezi kruhy a v pokleku dokázal vystřelit. Jeho rána ovšem končí na kom jiném než na Magnusu Hellbergovi, jenž je opět ve svém brankovišti pozorný.
28:17'
Pekka Jormakka těsně před Hellbergem sklepl odražený kotouč a znovu z toho byla velká šance. Švédský brankář ve službách Kunlunu ale znovu přidal pohotový zákrok a neinkasoval.
28:01'
Na druhé straně z bekhendové střely prověřil pozornost Hellberga Matthew Gilroy a prvně jmenovaný uspěl. Kotouč zachytil svým pravým betonem a opět svůj tým podržel.
27:42'
A další střela hostů, která znamená přerušení hry. Nikita Chlystov napřáhl na vrcholu levého kruhu a jeho dělovku pak musel znovu chytit Ryan Zapolski. Ten poté před dotírajícími útočníky Kunlunu raději přerušil hru.
26:26'
Cory Kane se proháčkoval obranou Jokeritu a z prostoru mezi kruhy se dostal k zajímavé střele. Vše ovšem jistil pozorný Ryan Zapolski, jenž poté hned puk rozehrál mezi své spoluhráče.
25:58'
Následuje další komerční přestávka.
25:51'
Na druhé straně se nadechli k další akci hráči Kunlunu, ale jejich střela byla také nepřesná.
24:57'
Domácí se znovu lehce dostali do útočného pásma, kde po své střele zahrozil Marko Anttila, ten ale svá mířidla nezamířil přesně a kotouč poslal jen do boční sítě hostující branky.
24:25'
Pekka Jormakka dostal nabito na pravý kruhu, vyslal okamžitě střelu, která ale zamířila mimo tři tyče. Domácí hráči tlačí před kunlunskou brankou, zatím se ale do vedení nedostávají.
23:39'
V pravém rohu kluziště u branky Kunlunu svedli o puk souboj hráči obou celků. Nakonec z něho vyšli vítězně hráči Jokeritu a hned z levého kruhu střílel Peter Regin. Jeho projektil ale lapil Hellberg.
22:41'
Eeli Tolvanen několikrát vystřelil před brankou hostů, ale ani tentokráte nedokázal dopravit puk za Hellbergova záda. Nyní jsou u kotouče zase hosté a míří na opačnou stranu.
21:59'
Domácí jsou už v plném počtu.
21:24'
Domácí se dostali ke kotouči a hned ho vyhodili až před branku Kunlunu. Hosté tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
20:53'
Hosté začali svou přesilovku útočně a několikrát před brankou Helsinek vystřelili. Ale obrana Jokeritu byla pozorná a kotouč zastavila v pravý čas.
20:01'
Střely na branku: 11 – 3
První třetina je za námi. V ní jsme neviděli žádnou branku, ale několik šancí ano. Zejména na domácí straně. Jokerit je hodně útočný a jen díky pozorné obraně a brankáři Hellbergovi hosté zatím neinkasovali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:20.
20:00'
19:59'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
19:58'
Dvě vteřiny před vypršením prvního dějství se ještě domácí dostali do obrovské šance před brankou Kunlunu, ale Hellberg nakonec puk ukryl pod sebou po dorážce Tolvanena. Ten ještě jistili obránci hostů a nepustili Jokerit do vedení!
19:30'
Tato část hry se už pouze dohrává. Kotouč mají na svých hokejkách domácí hráči, kteří tak míří vůbec do poslední útočné akce.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30'
V závěru první třetiny mají puk ve své moci hosté a postupným přesunem se dostávají do útočného pásma.
17:44'
Po střele Pekky Jormakky dorážel před Hellbergem John Norman, ale Hellberg byl opět pozorný. Znovu ovšem přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
17:10'
Hosté ubránili další početní nevýhodu a jsou už kompletní.
16:22'
Domácí se do pásma vrátili hned zpátky a už znovu hrozí před Hellbergem, který musí být před dotírajícími domácími hráči velmi pozorný.
15:50'
Nicklas Jensen střílel od modré čáry, jenže do dráhy puku vložil svoji hůl Jesse Blacker a ten hned kotouč vyhodil přes celé kluziště.
15:10'
Další přesilová hra pro domácí. Lessio dostává dvě minuty za držení a sedí na lavici hanby.
14:10'
Domácí operovali opět před Hellbergem, obrana Kunlunu ale znovu zle dotírající Finy zastavila a rázem založila další akci ze svého obranného pásma.
12:55'
Zapolski byl znovu v akci. Po střele Brandona DeFazia se zaskvěl ve svém brankovišti a zase přerušil hru. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
12:25'
Chlystov prověřil svou střelou Zapolského a ten vytasil svou připravenou lapačku. Hru raději přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce. To vše ale až po další komerční přestávce.
12:12'
Jesse Joensuu se proháčkoval obranou hostů a dostal se do mezikruží. Ke střele se ale nedostal, neboť ho tísnili dva obránci Kunlunu. Další akci tak hosté ubránili.
11:40'
Niemi je na ledové ploše a domácí jsou v plném počtu.
11:06'
A další vyhození kotouče až před branku Kunlunu a vypadá to, že také Jokerit své oslabení zvládne.
10:37'
Ale také hostům se první početní výhoda příliš nedaří. Ještě se nedostali ke střele a navíc se nyní domácí hráči osvobozují a posílají puk až před Hellberga.
09:40'
Přesilovku si zahrají také hosté. Mika Niemi inkasuje dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici. Využijí hosté svou první přesilovou hru?
08:31'
Hosté zakládají další akci z hloubi vlastního obranného pásma a pokouší se dostat před Zapolského. Brankář Jokeritu se zatím v brance příliš neohřál. Zatím na něho nešla ještě pořádná střela.
07:24'
Po nepřesné střele hostů se znovu k puku dostali hráči Jokeritu a hned bez čekání založili další útočnou akci. Hellberg byl ale mezi třemi tyčemi pozorný.
06:50'
Následuje první komerční přestávka.
05:47'
Domácí hráči se stále drží v útočném pásmu a operují před Hellbergem, který se v úvodu utkání ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
04:39'
04:05'
Brian O'Neill byl v obrovské šanci. Hellbergovi vypadl puk po zákroku a chvíli se ocitl u brankové čáry. Jenže O´Neill ho nedokázal dopíchnout za jeho záda i díky tomu, že se Hellberg rychle přesunul zpět!
03:59'
Brian O'Neill vyslal z pravého kruhu táhlou střelu, kterou pokryl Hellberg a podržel svůj tým. Následně pak raději přerušuje hru.
03:49'
I nyní se domácím nepovedl útok a znovu ztrácejí kotouč. Hosté tak ukrojili další cenné vteřinky ze svého oslabení, které se už chýlí ke konci.
03:16'
Helsinští si vypracovali před kunlunskou brankou tlak, z něho nic nevytěžili a hosté se tak dokázali poprvé osvobodit.
02:39'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Arturs Kulda – 2 min., hákování).
02:29'
Alexej Ponikarovskij ztratil těsně před domácí brankou kotouč a finský Jokerit se znovu dostal na druhou stranu. John Norman byl v rohu kluziště poslán k zemi a Helsinky mají ponechanou výhodu. Pokud nevsítí branku, budou hráč domácí přesilovou hru.
01:14'
Z pravé strany se na branku hostů řítil Eeli Tolvanen, z pravého kruhu poté napřáhl ke střele, kterou ale umístil jen do lapačky připraveného Hellberga. Ten hned kotouč rozehrál a poslal hosty do útočné akce.
00:24'
Jenže tam nic nevymysleli a do rychlého brejku se dostali domácí hráči, kteří hned před Hellbergem zatopili dvěma střelami, ani jedna se ovšem neujala.
00:03'
Hned po úvodním vhazování se k puku dostali hráči Kunlunu a už spěchají do útočného pásma. Poprvé v tomto utkání.
00:01'
Oficiality utkání jsou za námi a za malou chvíli bude moci samotné utkání začít.
A nyní už domácí hymna, tedy ta finská.
Hartwall Arenou už zní čínská hymna.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Gilroy, Kivistö, Lepistö, Huhtala, O. Lauridsen, J. Jensen – N Jensen, Regin, H. Ikonen – Tolvanen, O'Neill, Joensuu – Palola, Norman, Jormakka – Mäki, Niemi, Anttila – Wirtanen.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Schaus, Ibragimov, Graborenko, Järvinen, Blacker, A. Kulda, Vorobej, N. Chlystov – Beck, Brulé, DeFazio – Lessio, Yip, Kane – Chipchura, Ponikarovskij, Rissanen – Lockhart, Lebeděv.

Rozhodčí: Cyplakov, Kuljov – Černyšjov, Ivanov.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

V tomto utkání československou stopu neuvidíme. Ani jeden český nebo slovenský hráč totiž nepůsobí v ani jednom týmu.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v září loňského roku a Jokerit tehdy porazil Kunlun 4:1 na jeho ledě.

Čínský Kunlun je nejmladším účastníkem letošního ročníku KHL. Odehrává svojí druhou sezónu. Aktuálně se nachází na 11. pozici Východní konference, která nezaručuje play-off. Na svém kontě má Kunlun pouze 57 bodů za 14 výher, 4 výhry po prodloužení, 22 proher a 7 proher po prodloužení. V posledních pěti zápasech má Kunlun celkem dobrou formu. Pouze dvakrát prohrál, jednou vyhrál po prodloužení a dvakrát vyhrál za tři body.
Jokerit Helsinky

Finský hokejový klub Jokerit Helsinky se aktuálně nachází na třetí pozici Západní konference. Na svém kontě má 92 bodů za 26 výher, 3 výhry po prodloužení, 10 porážek a 8 porážek v nastavené době. Dá se říci, že Jokerit už má play-off jisté. V posledních pěti zápasech nemá Jokerit zrovna příznivou formu. Pouze dvakrát vyhrál, jednou prohrál a dvakrát prohrál po prodloužení.
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu další kolo ruské KHL a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Jokerit Helsinky a Red Star Kunlun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.