KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Petrohrad - 29. prosince 2019   15:30

Čerepovec
Čerepovec
02:42' A. Alexejev (Kudako, J. Morozov) • 37:31' Kodola (Petunin, Vovčenko) • 64:33' Geraskin (Petunin, N. Chlystov)
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Petrohrad
Petrohrad
17:31' Zub  (Tokranov, Lehterä) • 28:34' Kuzmenko  (Ožiganov)
Čerepovec
Petrohrad

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V dnešním utkání žádní Češi nebo Slováci nenastoupili.
Severstal Čerepovec zvítězil v souboji s favorizovaným Petrohradem 3:2. O svém vítězství musel rozhodnout až v prodloužení, kde se 27 vteřin před koncem prosadil parádní individuální akci Geraskin.
64:33'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují o vítězství v dnešním utkání! IGOR GERASKIN se dokázal v prodloužení prosadit po výpadu ze středního pásma, objetí bránícího Kagarlického a zakroužení před brankoviště, kde poslal puk k levé tyči. Asistence: Alexandr Petunin, Nikita Chlystov.
64:01'
Blíží se nutnost rozhodnout o vítězích v nájezdech. Puk je ve středním pásmu.
63:17'
Morozov se snažil vypálit z pravé strany brankoviště, trefil nohu Hellberga.
62:09'
Rychlé útoky z obou stran, nájezdy Petrohradu i Čerepovce ovšem úspěšně vyřešili brankáři.
61:22'
Vhazuje se před brankou Podjapolského.
60:47'
Hra se přesunula zase před Hellberga, také ovšem bez zakončení.
60:24'
Rychlý průnik hostů, kteří se řítili k brance ve dvou. Ale nepovedlo se jim vůbec vystřelit.
60:01'
60:00'
59:52'
Zakázané uvolnění domácích ještě vrátí hru před Podjapolského.
59:40'
Děrgačov ve výborné pozici napálil puk do brankáře domácích. Lehtera se k dorážce nedostal.
59:12'
Podjapolskij zastavil střelu Kemppainena a přerušil hru svou lapačkou.
58:55'
Hosté zápolí o puk v útočném pásmu. Nedaří se jim vymanit od mantinelu.
58:36'
Hra je přerušena v obranném pásmu Čerepovce, kde se také bude vhazovat.
58:03'
Nahození ze středního pásma Podjapolskij vyrazil jen před sebe. Bleskově se za dorážkou hnal Ketov, ale brankáře domácích nepokořil.
57:00'
Oddechový čas pro domácí.
57:00'
Zakázané uvolnění domácích.
56:02'
Oba týmy se střídají ve vedení puku, hra se přenáší ze strany na stranu bez nějakého náporu z jedné či druhé strany.
55:20'
K podobné situaci došlo i v obranné třetině hostů.
54:36'
Severstal ve vlastním pásmu nepustil soupeře k nějaké akci, ovládl prostor podél mantinelu. Třetí třetina zatím nenabízí pěkný hokej.
53:50'
Petrohrad si dokázal vytvořit dobrou kombinaci v útočném pásmu, jenže opět v koncovce selhal. Duel pomalu míří do prodloužení.
53:10'
Oba týmy se v posledních minutách při útocích spíše trápí, jen těžce se dostávají ke střelbě.
51:22'
Hosté dostali puk mimo své území a ubránili se nepříjemnému náporu.
50:56'
Domácí se dostali do kombinace, dařilo se jim přihrávat do prostoru, ale Hellberg zakončení z prostoru před brankovištěm odolal.
50:25'
Čerepovec bojuje o puk na zadním mantinelu v útočném pásmu. Petrohrad zatím předvádí dobrou obrannou práci.
49:26'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci, respektive základní hrací doba. Oba týmy se snaží útočit a hrají otevřenou partii, ale většina střel je z uctivé vzdálenosti.
47:34'
Kotouč vyletěl do hlediště. Komerční pauza.
46:42'
Oba týmy jsou v plném počtu.
46:15'
Hra ve čtyřech zatím nenabízí žádné šance. Stejně jako tomu bylo v předchozích dvou případech.
45:30'
Hosté se natlačili do útočného pásma a kombinují.
44:42'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jaroslav Dyblenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., vražení na hrazení).
43:32'
Oba týmy se dopouští pár ztrát při svých útocích. Nedaří se jim přejít útočnou modrou čáru.
42:29'
Podjapolskij má zatím ve třetí třetině spoustu práce. Znovu musel padnout k ledu a zastavit letící puk.
41:19'
Jakupov napálil z pravé strany puk do lapačky Podjapolského.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:06.
Ve druhé třetině se znovu prosadily oba týmy a skóre zápasu se ustálilo na stavu 2:2, když dvě a půl minuty před koncem dokázal šťastně vyrovnat Kodola.
40:00'
39:40'
Kapustinovi se nepodařilo dobře přijmout přihrávku na pravé straně a nedostal se ke střele.
39:13'
Vhazovat se bude ještě před Hellbergem po jeho pravici.
39:01'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:52'
Komerční pauza.
37:31'
Čerepovci se povedlo vyrovnat stav zápasu! Kapustin se sice ukličkoval, ale šikovně bruslí přiklepl puk k VLADISLAVU KODOLOVI, který poslal střelu pod betony brankáře Hellberga. Asistence: Alexander Petunin, Daniil Vovčenko.
37:20'
Druhá třetina pomalu finišuje, domácí se natlačili do útočného pásma.
36:25'
35:35'
Začíná zkrácená přesilovka Čerepovce.
35:27'
Tokranov střílel zpoza kruhů, trefil jen připraveného Hellberga.
34:50'
Makejev pronikl do útočného pásma po pravé straně, ale nedokázal obejít posledního obránce a přišel o puk.
34:25'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jori Lehterä – 2 min., faul kolenem).
34:25'
Hra je přerušena v obranném pásmu Čerepovce. Bude se vylučovat na straně Petrohradu.
33:45'
Čerepovec vyhodil puk ze svého pásma.
33:35'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).
32:04'
Hellberg drží střelu Trubačjova pod svou lapačkou. Komerční pauza.
31:48'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, domácí jsou stále více v útočném pásmu.
30:14'
Domácí rozehráli zajímavou kombinaci, jenže přihrávka na modrou čáru nebyla tak přesná a Čerepovec se sám vyhnal do neutrální zóny.
29:10'
Zakázané uvolnění Petrohradu.
28:34'
Petrohrad právě vstřelil branku!
ANDREJ KUZMENKO vyrazil ve středním pásmu do útoku dvou proti dvěma. Z hranice pravého kruhu vystřelil do horní poloviny branky a o rameno brankáře Podjapolského dostal kotouč do sítě. Asistence: Igor Ožiganov.
27:59'
Zpoza kruhů střílel Kuzměnko, Podjapolskij dokázal kotouč vyrazit mimo brankoviště.
27:09'
Dělovka z levého kruhu se odrazila od Hellbergových betonů do pravé strany, kde nebyl nikdo z domácích na dorážku.
26:45'
Ještě jedno vyhození Petrohradu, do konce oslabení zbývá už jen necelá půl minuta.
26:15'
Domácím se nedaří udržet postavení v útočném pásmu.
25:20'
Hosté vyhazují puk ze svého pásma.
25:16'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zemčonok – 2 min., faul kolenem).
24:44'
Kapustinův výpad po levém křídle, zakončený střelou, vyřešil Hellberg svou lapačkou.
23:22'
23:02'
22:10'
Hra ve čtyřech na obou stranách sice přináší více prostoru na ledě, ale zatím toho nikdo nijak nevyužívá.
21:22'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., vysoká hůl).
21:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., sekání).
20:50'
Začátek druhé třetiny s sebou přináší spoustu nepřesností.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:16.
V úvodní třetině domácí otevřeli skóre gólem Alexejeva už ve 3. minutě. Zub ovšem v 18. minutě vyrovnal. Po dvaceti minutách je tak skóre 1:1.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:31'
Hosté vyrovnali skóre zápasu! ARŤOM ZUB dokázal před brankovištěm protečovat střílenou přihrávku Tokranova za záda Podjapolského. Asistence: Vasilij Tokranov, Jori Lehtera.
16:55'
Děrgačov svou střelou našel jen lapačku Podjapolského.
16:40'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, Hosté jsou v útoku.
15:45'
Za posledních pět minut vyslali domácí dvě střely na branku, hosté žádnou. Útoky přináší hlavně nepřesnosti a chyby z obou stran.
14:20'
Dobrý průnik hostů, střela však šla mimo tři tyče.
14:10'
Přejít střední pásmo se teď zdá být problémem. Oba týmy svým způsobem jen odevzdaly puky.
13:05'
Postavení mimo hru domácích. Komerční přestávka.
12:30'
Tempo hry je stále hodně rychlé, trochu ale ubylo šancí.
11:28'
Hellberg přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho pravici.
10:00'
Hosté vedou na střely 6-5 v polovině první třetiny.
09:17'
08:55'
Tkačjov z pravého kruhu trefil beton Podjapolského, který bez obtíží vyráží puk.
08:45'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se vykombinovat střeleckou pozici.
07:40'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba výběry se prohání po celé délce kluziště.
06:32'
Nebezpečný výpad Čerepovce, puk nakonec těsně minul branku a v síti místo něj skončil brankář.
06:20'
Obrázek hry se moc nemění. Stále se oba týmy snaží pronikat až před branku.
05:40'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba celky se střídají ve vedení puku.
04:48'
Dobrý zásah obrany domácích, kteří nenechali hráče Petrohradu vystřelit.
03:35'
Hellberg čelil střele zpoza kruhů, povedlo se mu letící puk zastavit.
02:42'
Ve své podstatě první povedený útok Severstalu a hned je z toho gól! Pro Hellberga hodně nešťastná branka, jelikož odražený puk od zadního mantinelu s obrovskou porcí štěstí dokázal sklepnout ANDREJ ALEXEJEV a o led se kotouč odrazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Vadim Kudako, Jegor Morozov.
01:45'
Útoky domácího týmu jsou zatím neúspěšné. Přechody středního pásma se tolik nedaří.
00:37'
Podjapolskij se poradil s nepříjemnou střelou z pravé strany, kterou zachytil do lapačky.
00:01'

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Chochlov, Makejev, A. Kulda, N. Chlystov, Kudako, Sizov, Rogov – Trubačjov, Monachov, Jakimov – Kodola, Vovčenko, Petunin – J. Jakovlev, Kapustin, Geraskin – Markovin, A. Alexejev, Gračjov – J. Morozov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, Zubarev, Ožiganov, Tokranov, Dyblenko, Zub, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačjov – Kemppainen, Kagarlickij, Jakupov – M. Aaltonen, Burdasov, Kuzmenko – Kablukov, Děrgačov, Ketov – Karpov..
Slovenská stopa v utkání
Adam Liška (CER) 39z, 8+3 (zraněný)
Zatímco Petrohrad bojuje s CSKA Moskvou o první místo v Západní konferenci, Čerepovec v té samé konferenci je až na 10. místě se ztrátou 12 bodů na postupovou osmičku.
Čerepovec přivítá na svém ledě favorizovaný Petrohrad, který dokázal porazit naposledy v listopadu 2012. Od té chvíle prohrál 26 soutěžních zápasů, včetně tří v této sezoně. Petrohrad tyto tři duely vyhrál dvakrát až po remíze v základní hrací době.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.