KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Jekatěrinburg - 27. prosince 2019   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
27:31' Rasskazov (Jordán, Fajzullin) • 44:18' Vj. Ušenin (Jazkov, Ruděnkov) • 55:48' Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Gorškov) • ' Ruděnkov
4:3
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Jekatěrinburg
1:02' Holland  (Mozer, Sexton) • 7:11' Sexton  (Holland) • 25:39' Macek  (Dawes, Sexton)
Chabarovsk
Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korobov, Korjagin, Turbin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Jazkov, Ruděnkov, A. Kuzněcov – A. Lazarev, Golubev, Kacuba.
Gašilov, Odinš – Ivanov, Černyšov
SZK Platinum Arena, Chabarovsk
5084 diváků
Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Batyršin, Stasenko, D. Bodrov, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes – Sexton, Holland, Mozer – Bělousov, Dacjuk, A. Garejev – Chripunov, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov.

Česká stopa

Michal Jordán (CHA) 0+1, čas na ledě 22:10
Ondřej Vitásek (CHA) 0+0, 5 střel, čas na ledě 19:45
Hynek Zohorna (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 15:49
Jakub Kovář (JEK) 34 zákroků, úspěšnost 91,9%
Amur Chabarovsk vítězí počtvrté v řadě a výhra nad Jekatěrinburgem je o to cennější, že domácí prohrávali podobně jako nedávno proti Minsku již 0:3 po hezkých gólech tří hráčů kanadského původu – Hollanda, Sextona a Macka. Ještě v prostřední části snížil Rasskazov a dvěma góly v závěrečné třetině poslal zápas do prodloužení Vjačeslav Ušenin, přičemž tomu vyrovnávacímu pomohl do sítě Kovářův beton.
V nájezdech pak Amur zvítězil 2:0 a dotáhl znamenitý obrat.

Statistiky:
Střely na bránu 37:32, vhazování 35:36, hity 24:19, čas v útoku 9:10 – 9:13, vyloučení 3:2, využití 0:1.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.

Autorem vítězné branky je IGOR RUDĚNKOV.
Brooks MACEK také nedokázal dopravit kotouč do brány a rozstřel předčasně končí.
Igor RUDĚNKOV proměňuje forhendovou kličkou přes ležícího Kováře.
Peter HOLLAND míří do Alikinovy lapačky.
Kirill RASSKAZOV si najížděl obloukem zleva, položil si Kováře a z pravé strany zvedl puk bekhendem pod víko.
Dan SEXTON neprostřelil domácího brankáře Alikina.
Denis GOLUBĚV trefuje švihem Kovářovu lapačku.
Pavel DACJUK bekhendovým blafákem neuspěl.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:41'
Alikin se vrhl na led a zalehává vyražený kotouč před Gurkinem, který na něj předtím vyslal střelu přes obránce z mezikruží.
62:06'
Hynek Zohorna dlouho s pukem na holi hledal pozici pro střelu či nahrávku, nakonec vybídl Gorškova, jehož střela zblízka končí v Kovářově lapačce.
60:23'
Prodloužení začalo dvěma pokusy domácího Fajzullina, Kovář odolal.
60:01'
Amuru se povedlo stáhnout třígólové manko a dovést zápas do prodloužení, když se v poslední třetině dvakrát trefil Vjačeslav Ušenin. Domácí si tedy počtvrté a hosté posedmé v řadě zajistili body do tabulky, o druhý bonusový bod se oba celky utkají v prodloužení.

Statistiky:
Střely na bránu 35:31, vhazování 32:35, čas v útoku 8:04 – 8:45, vyloučení 3:2, využití 0:1.
60:00'
59:24'
Alikin chytá Vasilevského střelu zblízka k tyči. Hostující obránce si najel na pravý kruh pro vhazování, to byla velká šance v závěrečných vteřinách.
58:48'
Chabarovsk se provinil zakázaným uvolněním.
58:03'
Odražený puk po výpadu domácího mužstva klouže zpět do středního pásma.
57:30'
Dnešní utkání sleduje 5084 diváků.
56:52'
Pavel Dacjuk mohl vrátit hostům vedení. Zvedal puk po objetí brány bekhendem, trefil jen Alikina do chrániče brady.
55:48'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Autorem je VJAČESLAV UŠENIN, ovšem jednalo se o vlastní gól Jakuba Kováře, který kmital na čáře zleva doprava a zpátky. Střelu Vladislava Ušenina z úhlu pokryl, z druhé strany už jeho bratr umístil kotouč nadvakrát za čáru. Asistence: Vladislav Ušenin, Alexandr Gorškov.
55:25'
Hosté delší dobu drží puk na svých hokejkách a nepůjčují ho oranžovo-černým.
54:09'
Jordánovo nahození tečuje Bodrov na střídačku.
53:44'
Nejzkušenější borec na ledě Pavel Dacjuk podržel kotouč za bránou u mantinelu a ušetřil pro Jekatěrinburg cenné vteřinky.
52:26'
Nikita Kamalov objížděl bránu hostů, dva obránci ho přimáčkli k ledu a pod jejich těly uvízl i kotouč.
52:15'
Konečně se Amuru podařilo přejít útočnou modrou a Kovář musel do lapačky ukrýt ránu Igora Ruděnkova z pravého křídla.
51:37'
Domácí hokejisté narážejí na dobře organizovanou obranu středního pásma a pouze nastřelují puky podél hrazení. Teď jim byl odpískán ofsajd.
49:41'
Současně s vypršením trestu pálil švihem z levé strany Ondřej Vitásek a Kovář měl štěstí, že dorážejícímu Fajzullinovi přeskočil kotouč hokejku.
48:50'
Jakub Kovář vyrážel Plattovu dělovku před sebe, od Gorškovovy hole vyletěl kotouč do vrtule do výšky a český brankář se po něm vrhnul téměř "fotbalovým" skokem.
48:02'
Kovář se musel rychle přesunout proti tvrdé střele z levého kruhu a následně hosté vyhazují.
47:41'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:25'
Hokejisté Avtomobilistu trochu bezradně vyhazují na zakázané uvolnění.
46:40'
Po výpadu Gleba Korjagina se bude vhazovat znovu před Kovářovou bránou.
44:18'
VJAČESLAV UŠENIN zachytil na modré čáře kotouč, klouzající podél mantinelu, a golfákem ho přes klubko hráčů napálil přesně k tyči. Kovář přes clonícího Vladislava Ušenina na ránu neviděl. Asistence: Nikita Jazkov, Igor Ruděnkov.
43:25'
Hru zatím ve třetí třetině kouskují častá přerušení, což pochopitelně vyhovuje více hostům.
42:56'
Danil Fajzullin si najížděl z ofsajdového postavení, vhazuje se ve středním pásmu.
41:59'
Stěpan Chripunov po zásahu do kolene opouští kluziště v doprovodu lékaře a maséra a do zbytku zásahu už patrně nezasáhne.
41:42'
Dacjukovu střelu po ledě raději podržel Alikin pod lapačkou.
41:17'
Hostující obránce Trjamkin dost riskantně vyvážel kotouč přes napadající trio, nakonec se Avtomobilistu podařilo přenést hru do útočného pásma.
40:01'
Také po 40 minutách hry vedou hosté o dvě branky. Jejich náskok z první třetiny zvýraznil další z hráčů kanadského původu a nejproduktivnější hokejista klubu Macek. Domácí rychle zareagovali, když Rasskazov šikovně tečoval Jordánovu střelu po ledě za Kovářova záda, ale nic víc zatím nestihli.

Statistiky:
40:00'
39:21'
Z dlouhého hromadného souboje u mantinelu vybojovali kotouč domácí, po Jordánově přiťuknutí získal odraženou střelu Jazkov, jenže při zasekávačce mu dorážku zblokoval holí do ochranné sítě klečící Vasilevskij.
38:01'
Chabarovští vyvinuli téměř přesilovkový tlak v zajímavém rozestavení se třemi hráči na modré čáře, několik nastřelených kotoučů však zablokovala obrana hostů.
36:34'
36:17'
Golyšev střílel příklepem od pravého mantinelu opět jen do Alikina.
35:47'
Útočí se konečně na přesilovkově "správnou" bránu, Alikin zasahuje proti střele od modré čáry včas.
34:55'
V oslabení podnikl protiútok Alexandr Kuzněcov, ztratil stabilitu a místo kotouče dopravil do brány po srážce s Vasilevským vlastní tělo. Se svým sokem vzali s sebou i Kováře.
34:34'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Goluběv – 2 min., vysoká hůl).
33:55'
Dacjuk projel po pravém křídle a zpětnou přihrávkou bekhendem hledal před bránou Garejeva, před ním dobře zasáhl Jordán.
32:18'
Po téměř čtyřech minutách plynulé hry je tu další pauza na reklamy poté, co puk přistál v Alikinově lapačce.
30:37'
Sledujeme sérii střídavě nedotažených útoků a nahazovaných puků.
28:34'
Kovář lapačkou vystihl dobře mířenou střelu Vjačeslava Ušenina.
28:19'
Komerční přestávka.
27:31'
Domácí útočili do plných a Jordánovu střelu bekhendem po ledě dokázal šikovně tečovat zády k bráně mezi Kovářovy betony KIRILL RASSKAZOV. Český brankář částečně pomohl kotouči i vlastní holí. Asistence: Michal Jordán, Danil Fajzullin.
27:07'
Hosté nahodili puk podél hrazení a zachytili ho za bránou, zpětnou přihrávku Golyševa však spoluhráči nezachytili.
25:39'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
V první přesilovce zápasu napálil z první křížnou přihrávku BROOKS MACEK a dokázal trefit nepatrnou skulinku mezi Alikinovým postojem a tyčkou. Asistence: Nigel Dawes, Dan Sexton.
24:55'
Alikin toho moc neviděl, ale jeho lapačka si našla Dacjukovu střelu od modré pod břevno neomylně.
23:56'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Gleb Korjagin – 2 min., hákování). Dawes po jeho zákroku před bránou upadl na led a zabrzdil až přilbou o zadní mantinel.
23:18'
Stanislav Kacuba zakončil individuální průnik krásnou kličkou kolem obránce a střelou z mezikruží do Kovářovy hrudi.
22:19'
Kovářův zákrok betonem proti ráně Igora Ruděnkova na bližší tyč posouvá puk do rohu kluziště.
22:00'
Útoky se zatím po přestávce přelévají ze strany na stranu bez efektu.
20:01'
Po úvodní části favorizovaní hosté zaslouženě vedou dvoubrankovým rozdílem, když se v obou případech prosadila souhra Hollandova útoku. Jakub Kovář v brance Avtomobilistu zatím drží čisté konto.

Statistiky:
Střely na bránu 14:12, vhazování 4:11, čas v útoku 2:13 – 3:10, vyloučení 1:1.
20:00'
19:43'
Hostující Bělousov odvedl výbornou práci, sám při střídání spoluhráčů zavezl puk do útočného pásma, podržel ho a zpětnou přihrákou nabyl Batyršinovi. Ten měl dost času i prostoru na golfák, jenže Alikin vytáhl skvělý semafor.
18:26'
Hynek Zohorna z úhlu prověřil svého reprezentačního kolegu, trefil jen jeho hruď.
18:15'
Český brankář Avtomobilistu zalehává nahozený kotouč a počkal si na odpískání.
17:30'
Úderná řada Jekatěrinburgu vybojovala napadáním puk v útočném pásmu, k zakončení se však Sexton nakonec nedostal.
15:59'
Nikita Jazkov dorážel na Kováře, jenž kotouč lapačkou přicvakl na ledě. Následuje druhá komerční přestávka.
15:15'
Hosté hrají zezadu a bez větších potíží brání v plynule probíhajícím zápase dvougólový náskok.
13:24'
Gorškov pálí přes obránce nízko nad ledem, Kovář byl na čáře bezchybný.
12:09'
Hynek Zohorna zachytil na modré čáře Kovářovo vyhození. Naštěstí pro brankáře hostů nemělo jeho zaváhání fatální následky – na zadní tyči promáchl Zohornovu střílenou přihrávku zcela volný Fajzullin.
11:45'
Garejevovu střelu domácí hůl přesměrovala do ochranné sítě, vhazuje se před Alikinem.
11:19'
Domácí se nemohou dostat do pořádné palebné pozice a tak Kováře ostřelují jen z poměrně beznadějné vzdálenosti.
10:52'
Komerční přestávka po Kovářově zásahu proti střele z dálky.
10:37'
Alexandr Gorškov nastřelil od modré čáry jen obráncovy brusle a musí pro puk spěchat zpátky za vlastní bránu.
9:57'
Zakázané uvolnění Avtomobilistu posouvá hru před Jakuba Kováře.
7:51'
Oba celky hrají v plném počtu.
7:11'
Při hře 4 na 4 chybuje v obranném pásmu Jordán, po Hollandově přihrávce si zamíchal s pukem DAN SEXTON a mezírkou mezi beky se švihem trefuje přesně k tyči. Asistence: Peter Holland.
6:52'
Kovář vyráží rozklekem Rasskazovův pokus na zadní tyč.
5:51'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Geoff Platt – 2 min., hrubost).
5:33'
Domácí brankář Alikin jen vyrážel ránu ze středního pásma před sebe k Vitáskovi, jemuž však puk přeskočil hůl a k dorážce se tak lacino dostal Dawes. Svou bombou jen vyprášil Alikinovu výstroj.
5:15'
Vjačeslavu Ušeninovi utíká při mírném tlaku Amuru zpětná přihrávka za modrou čáru.
3:37'
Zohornovu pobídku na teč spoluhráči nevyužili, Kovář nakonec chytá před zblízka střílejícím Korjaginem.
2:19'
Alexej Vasilevskij za vlastní bránou prudce zabrzdil, zbavil se dvou napadajících útočníků a pokusil se rozehrát, kotouče se však zmocnili domácí.
1:02'
Někteří diváci se ještě neusadili a už domácí prohrávají. Ze skvěle sehrané bleskurychlé akce druhé útočné řady se po Mozerově křížné přihrávce prosazuje bez přípravy PETER HOLLAND. Alikin se už nestačil přesunout. Asistence: Jevgenij Mozer, Dan Sexton.
00:01'
Hokejisté Amuru nastupují v oranžových dresech a černých kalhotách, hosté mají bílo-červenou kombinaci.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korobov, Korjagin, Turbin, Kamalov, Alexandrov – H. Zohorna, Rasskazov, Fajzullin – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Jazkov, Ruděnkov, Kuzněcov – Lazarev, Goluběv, Kacuba.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Batyršin, Stasenko, Bodrov, Valitov – Golyšev, Macek, Dawes – Sexton, Holland, Mozer – Bělousov, Dacjuk, Garejev – Chripunov, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Gašilov, Odinš – Ivanov, Černyšov.
Vzájemné zápasy
Amur nedokázal nad Avtomobilistem zvítězit v základní hrací době sedmkrát v řadě, v rámci zmíněné série se hrálo třikrát prodloužení /dvakrát z toho urvali hráči Chabarovsku výhru alespoň dodatečně/ a čtyři zápasy skončily vítězstvím jekatěrinburského klubu v základním čase.
První letošní měření sil se odehrálo týden před Vánoci a v Jekatěrinburgu zvítězili domácí 3:0 (10. a 34. Holland, 3. Dacjuk).