KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jaroslavl - 30. prosince 2019   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
14:47' Okulov (Marčenko) • 33:37' Mamin (Vey, Nestěrov) • 58:30' Sekáč (Kiselevič, Okulov) • 64:42' Okulov (Šalunov)
Jaroslavl

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 9 218 diváků.
Československá stopa v utkání

Jiří SEKÁČ (CSKA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:31
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

CSKA Moskva: 39

Lokomotiv Jaroslavl: 21.
CSKA nakonec urvalo další vítězství v prodloužení, rozhodující gól padl osmnáct vteřin před koncem prodloužení. Jaroslavl dokázala ve třetí třetině otočit skóre a dostat se do vedení, ale domácím se podařilo srovnat v předposlední minutě, kdy se trefil Sekáč. V prodloužení to bylo v podstatě na jednu branku a rozhodující gól vstřelil Okulov.
64:42'
CSKA právě vstřelilo branku!
Zasloužená výhra CSKA, kterou rozhodujícím gólem v prodloužení zařídil KONSTANTIN OKULOV! Maxim Šalunov vybojoval puk ve středním pásmu, pohotově ho poslal do útočného vápna, kam si najel právě Okulov, který po pár krocích vypálil a překonal Lazušina střelou pod vyrážečku. Asistence: Maxim Šalunov.
64:08'
Pavel Kraskovskij (Jaroslavl) nepřešel přes bránícího Sekáče, který tak získal puk pro CSKA.
64:00'
Poslední minuta prodloužení, puk v držení hostů.
63:15'
Prodloužení pomalu spěje ke svému konci, aktivnější jsou jednoznačně domácí.
62:11'
Alexej Marčenko (CSKA Moskva) to také zkouší z mezikruží, ale ani on Lazušina prostřelit nedokázal.
61:42'
Konstantin Okulov (CSKA Moskva) to udělal dobře, při přečíslení dva na jednoho, navedl si puk do mezikruží, vypálil, ale Alexandr Lazušin bravurně chytá do lapačky.
61:05'
Magnus Pääjärvi (Jaroslavl) zachytil pokus Sekáče a zaútočit budou moci hosté.
60:36'
Až nyní se ale CSKA dostalo do útočného pásma, kde se trojice borců v červených dresech točí.
60:10'
Po vyhraném úvodním vhazování získávají puk domácí, kteří tak mohou jako první zaútočit.
60:01'
V poslední minutě se již nikomu moc hrát nechtělo, takže nás čeká prodloužení.
60:00'
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, domácí s pukem v útočném pásmu.
58:42'
Je to desátý gól Jiřího Sekáče v této sezóně, stejný počet má i asistencí, takže má na svém kontě, v tento okamžik, 20 bodů.
58:30'
JIŘÍ SEKÁČ dává domácím naději na body, když se v předbrankovém prostoru prosazuje jemnou tečí střely od pravého mantinelu! Asistence: Bogdan Kiselevič a Konstantin Okulov.
57:58'
Blíží se okamžik, kdy to domácí zkusí v šesti, bez brankáře.
57:20'
Alexandr Lazušin (Jaroslavl) sedí na zadku, puk propadl vedle branky Lokomotivu, tam ho odpálil obránce a hosté se tak osvobozují.
56:35'
Lokomotivu se ale daří bránit soupeře ve své třetině, kde domácí vytlačují hosté k mantinelu.
55:52'
Další nehozený puk do útočného vápna, v podání CSKA, domácím tato taktika nyní vychází.
55:11'
Puk míří za branku Lazušina, tam se hosté dostávají při rozehrávce pod tlak a ztrácejí puk.
55:00'
Ivan Tělegin (CSKA Moskva) to vzal na sebe a z levé strany vystřelil, střelu z úhlu však Lazušin v pohodě vyráží nad branku.
54:12'
Vhazování po pravici Sorokina, puk získávají domácí.
53:38'
Lokomotiv nyní jen vyhazuje kotouče ze své třetiny.
52:45'
Ve středním pásmu hosté ztrácejí puk, domácí tak budou moci zformovat další útočnou akci.
52:10'
CSKA nyní tlačí svého soupeře v jeho třetině, bude to hodně těžké pro Lokomotiv udržet těsné vedení.
51:14'
Gól Svitova platí, bylo to sice o milimetry, ale důležité je, že sudí gól uznal, to znamená, že CSKA rázem prohrává o gól!
51:14'
Vypadá to, že zákrok Sorokina, který lapačkou ještě zachytil puk na brankové čáře, přišel možná o setinku vteřiny později.. puk možná byl nějaký ten milimetr za brankovou čárou.. .ale uvidíme, stále se studuje video.
51:14'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
ALEXANDR SVITOV vystřelil z levé strany, puk propadl Sorokinovi pod vyrážečkou, pak se Svitov ještě přihnal a chtěl puk dotlačit za branku, ale je otázka, zda vůbec puk přešel brankovou čáru. Sudí tak ještě celou situaci na videu.
50:50'
Je před námi poslední desetiminutovka zápasu, který je již opět nerozhodný, když hosté dokázali vyrovnat při přesilové hře pěti proti třem.
49:45'
Ano, je to tak, CSKA již další gól nepřipustilo a poměr sil na ledě se nám opět po několika minutách vyrovnal.
49:25'
Puk opět míří ze třetiny CSKA, které se tak pravděpodobně ubrání při tomto oslabení.
48:45'
Lokomotiv drží útočné pásmo, ale hosté se nedostali ke střele.
48:20'
A hosté mají šanci na vstřelení vedoucího gólu, mají k dispozici ještě přesilovou hru pět na čtyři.
48:02'
Při přesilové hře pěti proti třem se již hosté trefují, z pravého kruhu pro vhazování se střelou z voleje prosazuje STÉPHANE DA COSTA. Asistence: Vladimir A. Tkačjov.
47:27'
Lokomotiv v útočném pásmu, při přesilové hře čtyř proti třem, ale hostům se tolik nedaří.
46:34'
Oddechový čas pro hosty.
46:34'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., vysoká hůl).
46:20'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., držení).
46:20'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, po střele Veye přerušuje Alexandr Lazušin (Jaroslavl) hru.
45:37'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Markov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
44:54'
Bogdan Kiselevič (CSKA Moskva) pálí z levé strany, Lazušin chytá a přerušuje hru.
44:41'
Další akce Lokomotivu končí ve středním pásmu, to patří CSKA.
43:30'
Ofsajd zastavuje útočnou akci CSKA, vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.
43:07'
42:38'
Nyní domácí vyhazují kotouč ze třetiny, oba týmy střídají.
41:52'
Lokomotiv v útočném pásmu, domácí se brání při vlastním oslabení.
41:07'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., podrážení).
40:32'
Vhazování po levici Sorokina, puk získávají domácí, kteří hned útočí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:11.
Ve druhé třetiny nakonec padly dva góly, po jednom do každé branky, přičemž hosté vstřelili veledůležitý gól do šatny, čímž se vrátili do zápasu. Minimálně si zvedli sebevědomí a ve třetí třetině je tak ještě vše otevřené.
40:00'
39:40'
Denis Alexejev vyhrál vhazování, puk získal NIKOLAJ KOVALENKO, který si najel do střelecké pozice a střelou pod vyrážečku prostřelil Sorokina. Asistence: Denis Alexejev.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, puk mají hosté, kteří ale znovu nepřesně rozehrávají.
38:45'
Série nepřesností na obou stranách, oba týmy ztrácejí puky při přechodu přes střední pásmo.
38:02'
Jiří Sekáč (CSKA Moskva) s pukem za vlastní brankou, odkud rozehrává na levou stranu.
37:38'
Zakázané uvolnění Lokomotivu, hra se tak vrátí před Lazušina.
36:56'
CSKA v útočném pásmu, domácí se nedostali ke střele, hosté s pukem ve středním pásmu.
36:15'
35:40'
Domácí dostali puk ze třetiny a hned spěchají na střídačku.
35:20'
Čtveřice bránících hráčů CSKA je již unavená.
34:52'
Rušan Rafikov (Jaroslavl) vypálil z pravé strany, od modré, ale Sorokin vyráží.
34:15'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., vysoká hůl).
33:37'
Tlak CSKA vyústil v druhý gól domácího týmu! MAXIM MAMIN z pravé strany, z ostrého úhlu, najel před branku, kde přes levé rameno Lazušina poslal puk do branky Lokomotivu. Asistence: Linden Vey a Nikita Nestěrov.
Ze souboje za brankou Lazušina vyšli lépe domácí, kteří tak zůstávají v útočném pásmu.
32:27'
Magnus Pääjärvi (Jaroslavl) nedosáhl na pas k útočné modré čáře, hrají tak domácí.
32:05'
Anton Lander (Jaroslavl) se probíjel po pravé straně před branku Sorokina, zakončit již ale nedokázal.
31:15'
CSKA v útočném pásmu, na rozdíl od Lokomotivu si domácí dokáží najít pozice, odkud se dá vystřelit.
30:15'
Vhazování po levici Sorokina, puk získávají domácí, kteří ho tak posouvají ven ze třetiny.
30:00'
Jsme přesně v polovině utkání, které se zatím vyvíjí typicky, jak je v KHL zvykem... hraje se rychlý hokej, ale padá málo gólů. CSKA tak drží stále nejtěsnější vedení.
28:40'
Domácí dostávají puk ze třetiny a hned se po levé straně probíjí do třetiny Lokomotivu.
27:55'
Další pokus Lokomotivu, ale hosté se nedokáží dostat do pozic, odkud se dá střílet.
27:15'
Hraje se ve třetině CSKA, znovu je to ale o soubojích u mantinelu.
26:38'
Lokomotiv vybojoval puk ve středním pásmu a hned ho nahazuje do třetiny CSKA.
25:49'
Přesilová hra Lokomotivu hodně prospěla, hosté se často pouštějí do útočení, což je rozdíl, oproti první třetině.
25:08'
Puk míří za branku Lazušina, kde ale hrají hosté, kteří tak hned mohou zaútočit.
24:32'
Hosté se znovu snaží udržet útočné pásmo, ale po souboji za brankou CSKA získávají puk domácí.
23:29'
Při přesilové hře Lokomotivu bylo k vidění několik zablokovaných střel, jinak nic... dobrá defenzivní práce CSKA.
23:22'
23:10'
Vystřídali také hosté, kteří se již opět dostali do útočného pásma.
22:40'
Mat Robinson (CSKA Moskva) odpálil kotouč ze třetiny a unavená čtveřice domácího týmu odchází střídat.
22:08'
Hosté stále v útočném pásmu, ale zatím na Sorokina moc střel nešlo.
21:40'
Lokomotiv zavezl puk do útočného pásma, které hosté dokázali udržet.
21:22'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., nedovolené bránění).
20:56'
Po střele Rafikova krotil Ilja Sorokin (CSKA Moskva) puk nadvakrát.
20:27'
Magnus Pääjärvi (Jaroslavl) se hnal do útočného pásma, ale na pravém křídle byl zastaven.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina končí vítězstvím CSKA, které však ze svého tlaku vytěžilo jediný gól. Ten padl v patnácté minutě první třetiny, kdy se parádní individuální akcí prosadil Okulov. Jinak všechny další šance vyřešil zatím velmi dobře chytající Lazušin.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny, hosté drží puk ve středním pásmu.
18:02'
Konstantin Okulov (CSKA Moskva) pálí z mezikruží, ale neprostřelil hradbu hráčů před sebou.
17:16'
CSKA s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají a domácí se nadechují k další útočné akci.
16:33'
Alexandr Lazušin (Jaroslavl) přerušuje hru, tlak CSKA je nyní velmi silný.
15:45'
Lokomotiv poslal puk ze třetiny a hosté střídají, nyní se dostali pod tlak.
15:16'
Alexandr Lazušin (Jaroslavl) měl opět plné ruce práce, kdy byl před brankou Jaroslavle trochu závar.
14:47'
KONSTANTIN OKULOV si vyjel od pravého mantinelu až do levého kruhu pro vhazování, čímž si trochu položil gólmana Lazušina a celkem v poklidu poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Alexej Marčenko.
13:18'
Na druhé straně přerušuje hru Lazušin, po střele Andreje Světlakova (CSKA Moskva).
12:32'
Alexandr Svitov (Jaroslavl) se po dlouhé přihrávce Rafikova dostal ke střele z levé strany, trefil jen dobře postaveného Sorokina.
12:12'
Hráči CSKA pouze odpalují puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Sorokina.
11:33'
Dva pokusy o střelu v podání hostů, ale Ilja Sorokin (CSKA Moskva) nemusel ani jednou zasahovat.
10:54'
Oba týmy střídají, domácí mají puk a rozehrávají.
10:15'
Bojuje se ve třetině CSKA, hosté ale prohrávají většinu těchto soubojů u mantinelu.
09:27'
Tlak CSKA polevil, Lokomotiv se dostal více do hry.
08:40'
Artur Kajumov (Jaroslavl) bojuje o puk v útočném pásmu, ale v rohu není úspěšný, hrají domácí.
07:40'
Snad první vydařenější útočná akce Jaroslavle, ale Ilja Sorokin (CSKA Moskva) nemusel zasahovat.
07:05'
Konstantin Okulov (CSKA Moskva) z levé strany neprostřelil Lazušina, ten přerušuje hru.
06:50'
Jaroslavl se zatím v podstatě nedostává do třetiny CSKA, domácí mají velkou převahu.
05:36'
05:02'
Znovu se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.
04:16'
Až nyní se Lokomotiv osvobodil a unavená čtveřice spěchá na střídačku.
04:10'
Hosté se stále brání ve vlastní třetině.
03:50'
CSKA v útočném pásmu, po vyhraném vhazování před Lazušinem.
03:36'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Sidorov – 2 min., hákování).
02:38'
Maxim Mamin (CSKA Moskva) zavezl puk před Lazušina, tam ale nedokázal vystřelit.
01:33'
00:32'
Mario Kempe (CSKA Moskva) prověřil střelou z pravé strany gólmana Lokomotivu, ten vyráží.
00:16'
Po vyhraném úvodním vhazování se domácí hned ženou do útoku.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (Treťjak) – Blažijevskij, Nestěrov, Dahlbeck, Marčenko, M. Robinson, Kiselevič – Vey, Kaprizov, Mamin – Okulov, Šalunov, Sekáč – P. Karnauchov, Kalinin, M. Kempe – Tělegin, Slepyšev, Tolčinskij – Světlakov.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Konovalov) – M. Osipov, Markov, Kronwall, Afanasjev, Savčenko, Čerepanov, Sidorov, Rafikov – Pääjärvi, Lander, S. Da Costa – Svitov, Kraskovskij, Beljajev – J. Averin, Tkačjov, Kudrjavcev – Kajumov, Kovalenko, Alexejev.

Rozhodčí: Gamalej, Beljajev – Sivov, Lazarev.
LOKOMOTIV JAROSLAVL
Lokomotiv má trochu jiné starosti, než CSKA. Tým z Jaroslavle totiž bojuje spíše o udržení příčky pro play off, což se mu ale zatím daří. A daří úspěšně, byť je totiž Lokomotiv na sedmém místě, má již sedmibodový náskok na devátou Soči, která by jako první nepostupovala.
Pro Lokomotiv je duel na ledě favorizovaného CSKA třetím těžkým duelem v řadě, po domácí bitvě s Jokeritem a posledním venkovním duelu v Kazani. A nutno dodat, že se naplňují obavy příznivců Lokomotivu, který z duelů s Jokeritem a v Kazani vytěžil pouhý bod (za domácí prohru s Jokeritem, v Kazani prohrál 0:3). V Moskvě nebude Lokomotiv favoritem, ale mohl by překvapit.
CSKA MOSKVA
Moskevské CSKA se v Západní konferenci přetahuje o první místo s Petrohradem, který má aktuálně na druhém místě stejný počet bodů. Navíc má SKA dva odehrané zápasy navíc. CSKA si prošlo herní a výsledkovou krizí v listopadu, kdy z deseti zápasů hned pět prohrálo. Díky těmto výsledkům přišlo CSKA o vedení v konferenční tabulce, o které se nyní opět pere. A pere se úspěšně... prosinec odstartovalo sice ještě prohrou, pak ale vyhrálo šest zápasů v řadě, včetně vánočního duelu s Magnitogorskem (3:2). V předposledním ligovém duelu sice neuspělo v moskevském derby s Dynamem, kterému doma podlehlo 0:3, ale chuť si spravilo CSKA v posledním duelu, kdy doma porazil Viťaz 3:0.
Vítejte u online přenosu hokejového utkání ruské KHL, v němž CSKA MOSKVA vyzve v utkání základní části LOKOMOTIV JAROSLAVL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.