KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Novosibirsk - 3. listopadu 2019   13:00

Magnitogorsk
17:29' Paršin (Mozjakin) • 34:00' N. Kuljomin (Matuškin, Rasmussen) • 47:34' J. Jakovlev (Antipin) • 55:44' Timkin (Dronov, Korobkin)
Novosibirsk

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:09
Domácí Magnitogorsk ukončil vítěznou sérii Novosibirsku, která se zastavila na šesti výhrách v řadě. Po vítězství 4:1 naopak potvrdil svou výtečnou formu, když vyhrál sedmý z osmi posledních odehraných zápasů a snížil bodovou ztrátu, jež ho dělí od čelních pozic Východní konference.
59:29'
Domácí mají puk za svou brankou, s rozehrávkou nespěchají.
59:05'
Jokipakka se snažil nahodit před branku, ale puk vůbec nepřeletěl prostor před kruhy.
58:01'
Poslední dvě minuty utkání.
57:00'
Domácí se snaží zápas v klidu dohrát, už se nikam neženou a hájí své pásmo.
55:44'
Metallurg právě vstřelil branku!
A je hotovo! Domácím se podařilo vsítit svůj čtvrtý gól v utkání, když střelu od modré čáry tečoval za záda Säteriho JEVGENIJ TIMKIN. Asistence: Grigorij Dronov, Jegor Korobkin.
54:50'
Sibir se stále více usazuje v útočném pásmu, jenže se mu nedaří ohrozit branku Košečkina.
54:15'
Nahození Loginova Košečkin odehrál hokejkou.
53:04'
Další přerušení a komerční přestávka.
52:58'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku.
52:30'
Sibiru ubíhá čas hodně rychle, naděje na případný zvrat se stále snižují.
51:45'
Mozjakin operuje v útočném pásmu a nutí brankáře hostí přerušit hru.
50:30'
Domácí výborně brání své pásmo, soupeře k ničemu nepouští. Podobné tempo sice nejspíš nevydrží až do konce, ale hodně důrazně dávají najevo, že si jdou za vítězstvím.
49:08'
Sibir po další inkasované brance jen velmi těžce hledá průchod do útočného pásma.
47:34'
Domácí využívají přesilovku! Střelu zpoza kruhů usměrnil svou tečí za záda hostujícího brankáře JEGOR JAKOVLEV! Asistence: Viktor Antipin.
47:02'
Mozjakin zpoza levého kruhu mířil dobře mezi betony Säteriho, ten je ale dokázal rychle sklapnout a puk chytit.
46:32'
Hosté se rychle osvobodili.
46:14'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Alexandr Loginov – 2 min., podrážení).
46:13'
Potěchin dostal přihrávku mezi kruhy před brankou Sibiru, ale byl faulován Loginovem. Domácí si zahrají přesilovku.
44:51'
Zakázané uvolnění domácích.
44:15'
Puustinen se vydal do rychlého kontru po pravé straně. Neměl ale komu přihrát, a tak vypálil z pravého kruhu. Pouze do Košečkina.
43:40'
Nepřesné rozehrávky hostů mohl využít Dorofejev, který v rychlosti ovšem míjí Säteriho klec.
42:50'
Pokus Matuškina zpoza levého kruhu byl sražen na zadní mantinel.
42:09'
Novosibirsk se dopustil zakázaného uvolnění.
41:35'
41:29'
Střela Loginova od modré až ke Košečkinovi nedoletěla.
40:55'
Domácí vyhodili puk až k branku Sibiru.
40:32'
Jegor Jakovlev je zpět na ledě, Magnitogorsk je z nejhoršího venku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 14:45.
Magnitogorsk sice zvíčil své vedení ve 34. minutě při využité přesilovce Kuljominem, ale ve 37. minutě se do úniku dostal Jakovlev, který vsítil kontakní gól. Sibir navíc bude mít na začátku třetí třetiny 32 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3.
40:00'
39:40'
Rychlé vyhození domácích.
39:35'
Oddechový čas pro hosty. Ti budou hrát v dvojnásobné přesilovce i na začátku třetí třetiny, pokud ji nevyužijí ve zbývajících 25 vteřinách.
39:35'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., hákování).
39:25'
Ne na dlouho, domácí vyhazují.
39:12'
Jokipakka střílel ze středu modré čáry, puk až na Košečkina neprošel. Hosté zůstávají u puku.
38:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., držení).
38:05'
Romancev se snažil na útočné modré posunout puk na Peltolu, tomu ale ujel k mantinelu.
36:57'
Sibir právě vstřelil branku!
ALEXEJ JAKOVLEV se dostal s pukem za obranu Magnitogorsku a po kličce do bekhendu parádně obhodil natažený beton Košečkina. Po vstřelení gólu ještě vyrazil branku ze svého postavení, ale to už byl puk v síti. Bez asistence.
36:05'
Paršin na pravém křídle mohl střílet, volil ještě přihrávku na Mozjakina na levé straně, ten ale při střele z první těsně míjí branku!
35:35'
Jokipakka zkusil střelu od modré čáry, Košečkin bez problémů vyráží.
35:01'
Nepřesná Romancevova přihrávka vyhnala hosty z útočného pásma.
34:17'
Komerční přestávka.
34:00'
Nakonec se domácím povedlo využít přesilovku! Přihrávka od pravého mantinelu šla vedle branky, kde stál NIKOLAJ KULJOMIN, jenž si mírně povyjel do prostoru a z otočky obhodil položený beton Säteriho. Asistence: Maxim Matuškin, Dennis Rasmussen.
33:31'
Zatímco Sibir vyhazuje, na led se vrací Chabarov. Domácí vůbec nevystřelili. Pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem.
33:06'
Hosté vytěsnili puk do středního pásma.
32:58'
Trochu se prodlužuje čekání na buly, trenérovi domácích se nelíbí čas na časomíře.
32:58'
Oddechový čas pro domácí.
32:58'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., podrážení).
32:53'
Paršin se natlačil před branku soupeře, pokusil se rychle zakončit, ale byl faulován! Sibir půjde do tří!
32:10'
Běreglazov zkusil vystřelit od modré, puk ovšem neprošel.
31:45'
Sibir rychle poslal puk mimo své pásmo.
31:31'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., vysoká hůl).
31:24'
Kotouč už byl ve středním pásmu, Pervušinovi se podařilo Vereščagina vytlačit. Další postavení mimo hru.
30:49'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.
30:06'
Košečkin neměl puk pod kontrolou, Michajlov ho vydoloval a dostal se s ním na levou stranu brankoviště. Jenže už bylo pískáno.
29:25'
Romancev si sjel s pukem z pravého kruhu až na modrou a vystřelil z otočky. Hodně nepřesně.
28:50'
Domácí poměrně dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale nejen, že nevystřelili, ještě o puk přišli po vlastní chybě u mantinelu.
27:38'
Nahození Sibiru se nepříjemně odrazilo od zadního mantinelu do brankoviště Košečkina, který raději rychle překryl puk lapačkou.
27:23'
Přihrávku skrz střední pásmo nedokázal protečovat Korobkin. Zakázané uvolnění domácích.
26:47'
A ještě Kuljomin se dostal ke střele na hranici levého kruhu. Tentokrát už hostující brankář přerušuje hru.
26:35'
Dronov, tentokrát od modré čáry, Säteri betonem odrazil puk na zadní mantinel.
26:09'
Dronov zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, Säteri puk odráží mimo kluziště. Jednalo se o vůbec první střelu domácích ve druhé třetině. Komerční přestávka.
25:46'
Domácí ubránili dlouhé postavení soupeře ve svém pásmu a vyráží do útoku.
24:55'
Magnitogorsk se dopustil zakázaného uvolnění.
24:15'
Domácí se po dlouhé době dostali do útoku. Potěchinova střela byla sražena do ochranné sítě.
23:40'
Před Košečkinem se Ruohomaa takřka dostal do zakončení, ale na poslední chvíli mu byl puk vypíchnut. Hosté mají v zakončování svých akcí dost smůlu.
22:35'
Chabarov nahodil do útočného pásma, domácí sbírají puk. I na začátku druhé třetiny je Sibir mnohem aktivnějším týmem.
21:59'
Pervušinův útok po pravém křídle ohrožení domácí branky nepřinesl. Hostující útočník se s pukem dostal jen k zadnímu mantinelu.
21:10'
Milovzorov nahodil na Košečkina vysoký puk ze středního pásma, domácí brankář vyrážečkou sráží letící puk až do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:47.
Domácí nebyli v první třetině ani zdaleka lepším týmem, naopak Novosibirsk dokázal v několika pasážích své soupeře přehrávat a vystavit nepříjemnému tlaku. Ale šťastným gólem v 18. minutě se Magnitogorsk dostal do vedení.
20:00'
19:20'
Nahození hostů chytá Košečkin do lapačky. Komerční pauza.
18:50'
Sibir se po inkasované brance snaží rychle útočit, ale vůbec se mu nedaří usadit v útočném pásmu.
17:29'
Hostující obrana se vecpala před brankoviště Säteriho a zhustila prostor. Přihrávka z pravého kruhu, kterou posílal do levé strany DENIS PARŠIN, se tak před dva smolné odrazy hostí srazila do za záda jejich brankáře. Asisence: Sergej Mozjakin.
16:35'
Košečkin čelil tvrdé střele od modré, kterou na něj vyslal Timašov. Měl ovšem skvělý výhled a na puk po celou dobu viděl.
15:15'
V posledních minutách to na nějaký souvislejší tlak z jedné či druhé strany vůbec nevypadá. Naopak se hra přelévá z jednoho pásma do druhého.
14:32'
Rasmussen se mezi kruhy tlačil za přihrávkou a střelou, ta ale vůbec nedolétla k Säterimu.
14:06'
Útok hostí končí zakázaným uvolněním po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
13:50'
Hra je po dlouhé době přerušena. Vhazovat se bude v obranné třetině Sibiru.
13:12'
Potěchin se po levém křídle prodral do útočného pásma, dokonce i vystřelil na Säteriho, ale ten neměl problém kotouč vytěsnit na zadní mantinel.
12:18'
Mozjakin se u branky hostů snažil dostat k puku a zároveň do pozice, odkud by mohl střílet. Ale neprotlačil se.
11:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale zároveň také bez ohrožení jedné či druhé branky.
10:32'
Šarov se stihl dostat rychle na zadní mantinel obranné třetiny Magnitogorsku, ale v přetlačování s domácí obranou už tak úspěšný nebyl.
10:02'
Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu. Buly sice vyhráli, ale rychle o pásmo přichází.
09:06'
08:34'
Loktionov zachytil přihrávku soupeře u mantinelu a rozjel rychlý protiútok domácích. Na pravém křídle se chtěl z kruhu prosadit Kuljomin, avšak Säteri jeho projektil likviduje.
07:45'
Magnitogorsk vyhazuje puk ze svého pásma. Oslabení zatím brání dobře.
07:06'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).
06:41'
Po přerušení hry je na řadě první komerční přestávka.
05:43'
Krásný průni Kozuna po levém křídle, kanadský útočník hledal na středu najíždějícího Rasmussena, který by mohl zakončovat do odkryté klece, ale pouze promáchl! Säteri by se nestihl přesunout.
04:45'
Domácí nespěchají s rozehrávkou ze svého pásma. Zatím v úvodních minutách střetnutí nepředvedli nic, oproti hodně aktivnímu Sibiru.
03:43'
Pervušin na levém křídle nabral rychlost, dostal se bleskově před Košečkina, ale ten jeho zakončení vyrazil pohotově betonem.
03:35'
Kuljomin vjel do postavení mimo hru. První třetina se zatím dost kouskuje.
02:42'
Šarov možná ani nečekal, že se k němu dostane mezi kruhy puk. Místo střely se pokusil přihrát zpětně do pravého kruhu Sajustovovi, který se ale ke střele nedostal.
01:55'
Střela Sibiru po vhazování, puk přelétl branku Košečkina.
01:49'
Neúspěšný přechod středního pásma, zakázané uvolnění.
01:35'
Domácí mají puk ve svém pásmu, čekají na prostřídání a vyráží do útoku.
00:45'
Úvodní desítky vteřin nabízí pokusy o usazení v útočném pásmu, prozatím neúspěšné.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – Mozjakin, A. Nestrašil, Paršin – Kozun, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Dorofejev, Loktionov – Rožkov, Ljubimov, Timkin – Korobkin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Jokipakka, Loginov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Chabarov, Timašov, Piganovič – Michajlov, Ruohomaa, Puustinen – Milovzorov, Sajustov, Šarov – J. Peltola, Česalin, Romancev – Pervušin, Torčeňuk, A. Jakovlev.

Rozhodčí: Bukin, Ščenjov – Maximovskij, Ponomarjov.
Česko-slovenská stopa v utkání
Andrej Nestrašil (MET) 11z, 1+2
Oba celky se utkaly poměrně nedávno v Novosibirsku. Před několika dny se povedlo domácím udolat své soupeře 3:2 po prodloužení.
Pokud jde o formu, Novosibirsk je na tom podobně skvěle. Vyhrál šest zápasů v řadě a především v defenzivě odvádí fantastické výkony. Během této série výher inkasoval jen 6 branek, tedy gól na zápas a proto ho vůbec nemusí trápit, že střelecky nepatří zrovna k nejaktivnějším týmům.
Metallurg vyhrál šest z posledních sedmi zápasů a stoupá tabulkou Východní konference směrem vzhůru. To je, po nepříliš vydařeném začátku sezony, rozhodně vzpruha, kterou Magnitogorsk potřeboval. Trápila ho hlavně obrana, která ve 25 zápasech inkasovala už 61 branek, což z něj dělá třetí nejhůře bránící tým Východní konference.
Zápas je před začátkem zcela otevřený. Oba týmy patří do Východní konference, kde je dělí pouhých pět bodů. Magnitogorsk, jenž se představí na svém ledě, zatím v této sezoně má vyrovnanou bilanci 6 výher a 6 porážek před vlastními diváky (celkem čtyřikrát se hrálo i prodloužení). Novosibirsk, který je na Východě druhý a má náskok již zmíněných pěti bodů, zase venku doposud nasbíral 4 výhry, 2 prohry v základní hrací době a tři porážky v prodloužení.
Hokejová KHL pokračuje v neděli dalším hracím dnem a v tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi Magnitogorskem s Novosibirskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.