KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Jokerit - 2. října 2019   18:00

Jokerit
46:35' H. Ikonen  (Norman) • 57:47' Norman  (Kivistö, H. Ikonen)

Vhazování – 26:22.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Jokeritu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Všechny branky jsme sledovali až ve třetí třetině, přičemž se do vedení dostal právě finský celek, jenomže soupeři se včas podařilo vyrovnat. Krátce před koncem třetí třetiny Helsinky podruhé udeřily, což bylo pro domácí hráče smrtící. Dnešní utkání ale nabídlo hodně ofenzivní podívanou, navíc jsme se dočkali celé řady vyložených šancí.
59:20'
Nižněkamsk se dostal k velice slušnému náporu, avšak žádnou slibnější ránu jsme neviděli. Jokerit se navíc brání velice zodpovědně, do konce zápasu nezbývá moc času.
58:10'
Kalninš se dostal ke své konstrukci, kde zalehl kotouče. Domácí to zkoušejí bez brankáře!
57:47'
Jokerit právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté jdou krátce před koncem třetí třetiny opět do vedení! Jokerit se totiž dostal k zadnímu hrazení, načež si před branku nabruslil JOHN NORMAN, kterému se povedlo reagovat na zadovku od svého spoluhráče. Šaryčenkov zřejmě nechal ve své brance místečko.
Asistence: Tommi Kivistö, Henri Ikonen.
57:02'
U zadního hrazení byl jako první hostující Kivistö, který si musel dát na své rozehrávce hodně záležet. Bleskově se k němu dostával Kulikov, který ho ještě dohrál.
56:06'
O další útočný výpad se staral hostující Haapala, který to zřejmě ještě zkoušel na teč. Šaryčenkov navíc vyrazil před sebe, kde Kontiola nedokázal dorazit volný touš.
54:02'
Jako první se k vyhození dostal hostující hráč, logicky se tak jednalo o další zakázané uvolnění. Hra se tak přestěhovala do pásma Nižněkamsu, kde uspěl na buly Kontiola.
53:08'
To nakonec vedlo k zakončení z hokejky Normana, jehož pokus skončila v moci brankáře Šaryčenkova. Následuje komerční přestávka, pro tento zápas již poslední.
52:10'
Málem došlo k posunutí hostující branky, která se přeci jenom překlopila zpět do svého výchozího postavená. Jokerit Helsinky poté dostal puk do útočné třetiny.
51:46'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Zničehonic máme opět vyrovnáno! Nižněkamsk se nyní usadil v pásmu soupeře, kde měl na modré čáře hodně prostoru na střelecký pokus ALEXANDER BRYNCEV. Jeho zakončení se zřejmě povedlo tečovat Kulikovovi, avšak dost možná se jednalo o čistý průstřel, neboť je za autora branky označen právě Bryncev.
Asistence: Alexander Černikov, Pavel Kulikov.
51:11'
Pajgin zbytečně nic nevymýšlel, naopak z ostrého úhlu spíše jen nahazoval na Kalninše, který i tentokráte odolal. Lotyšský brankář vychytal také útočníka Whitea.
50:02'
Následná nahrávka na Šiksatdarova nebyla vůbec přesná, avšak o zakázané uvolnění se nakonec nejednalo. Směrem dopředu to zkoušel Ikonen, který daleko nedojel.
49:11'
I tentokráte se domácímu celku povedlo uspět na vhazování. Sergejev navíc zavezl kotouč k levému hrazení, avšak tam se nacházela mnohem důraznější dvojice protihráčů.
48:25'
Neftěchimik se konečně dostal k zajímavé kombinaci. Nakonec to z vrcholku pravého kruhu zkoušel na branku Kulikov, který napálil pouze výstroj hostujícího brankáře.
47:13'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., držení).
46:35'
Až v tuto chvíli jsme se dočkali vůbec první branky tohoto zápasu! Kostrbatá kombinace Jokeritu nakonec vedla až před domácího brankáře, kde se utvořil menší závar. Nejprve zakončoval Norman, avšak jeho střela propadla pouze na brankoviště, kde byl patřičně důrazný HENRI IKONEN, který došťoural puk za čáru.
Asistence: John Norman.
46:05'
Ze zajímavé pozice před malým momentem zakončoval Haapala, nicméně i tentokráte byl domácí brankář na svém místě. Neftěchimik se osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
45:02'
Mitchell našel na pravém křídle Porjadina, který se pokoušel obtočit kolem své osy. Kalninš na tento manévr dokázal reagovat, navíc puk vyrazil vedle sebe.
44:09'
Sám na branku uháněl hostující Pihlstrom, který mohl udeřit ve vlastním oslabení. Na poslední chvíli se ale vrátil jeden z protihráčů, který obětavým zákrokem zastavil jeho únik.
43:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení).
42:08'
K vlastní modré čáře se vracel pro puk obránce Lepistö, kterému se v tandemu povedlo najít Mosese, který se dostal až před brankáře, avšak poté zakončil vedle.
41:14'
Nakonec dostal nabito obránce Lehtonen, jehož důrazná rána trefila pouze výstroj domácího brankáře Šaryčenkova. Na opačné straně musel zasahovat také Kalninš.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který ihned zavezl kotouč na opačnou stranu, kde se rozjela úvodní přesilová kombinace.
40:01'
Máme za sebou také druhou periodu, která nám rovněž nepřinesla žádnou branku. I tentokráte jsme sledovali velice ofenzivní pojetí hry, jenž navíc přineslo celou řadu dobrých střeleckých možností, avšak všechny pokusy končily na pozorných brankářích. I tentokráte měl o něco navrch Jokerit, jenomže jeho proměňování šancí zatím není vůbec ideální.
40:00'
39:37'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., hákování).
39:03'
Po delší době zasahoval také Kalninš, který se bleskovým způsobem přesunul ke své bližší tyči. Tvrdým projektilem to totiž zkoušel Šiksatdarov, který před malým momentem pykal za vyloučení.
37:11'
Finský celek se přeci jenom dostal ke slušné kombinaci v nebezpečné vzdálenosti od branky. O´Neill měl navíc hodně času na střelu, tu ale poslal kousek vedle branky soupeře.
36:05'
Domácím hráčům se hned v úvodu oslabení podařilo poslat puk do bezpečnějšího prostoru. Tam se o rozehrávku staral Lehtonen, který raději počkal na příchod další formace.
35:24'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., hákování).
35:02'
Na modré čáře si řekl o nahrávku Kivistö, který za brankou soupeře zkoušel najít Mosese, jenž zapříčinil závar před brankářem. Domácí obrana si včas poradila.
34:05'
Aby toho nebylo málo, tak obrana Neftěchimiku nedokázala pohlídat rychlonohého Joensua, jenž se dokázal dostat do palebné pozice, avšak trefil pouze beton.
33:04'
Druhá komerční přestávka ve druhé periodě. Krátce po ní to protiútokem zkoušela domácí smečka, přičemž se k zakončení dostal Porjadin, jehož ránu mezi betony Kalninš vyrazil.
32:08'
Bekhendovým nahozením na branku to zkoušel hostující Pihlstrom, který puk nasměroval daleko vedle tyče. Čtvrtá formace Nižněkamsku skončila na pozorné obraně.
31:03'
V krátkém časovém sledu druhé zakázané uvolnění v řadě, tentokráte z hokejky Sergejeva, kterému se nepovedlo najít hokejku spoluhráče. Následovat bude vhazování.
30:10'
Máme za sebou přesně polovinu zápasu, nicméně na úvodní zásah stále čekáme. Oba celky předvádějí ofenzivní podívanou, nicméně oba brankáři drží čisté konto.
29:04'
Sám na sebe to zkoušel vzít hostující Norman, který nebezpečně vypálil na brankáře Šaryčenkova. Ten zřejmě vůbec nic neviděl, avšak i přesto sevřel puk do lapačky.
28:05'
Také nahrávka z hole Murphyho byla příliš čitelná, jeho celek se navíc musel dostat ven z útočné třetiny. Jokerit to zkoušel kontrem, který ale nebyl nebezpečný.
27:04'
White se u bližší konstrukce pokoušel najít Kulikova, jenomže tento záměr přečetl také jeden z protihráčů, který do čitelné nahrávky vložil vlastní hokejku.
26:07'
Neftěchimik se celkem dlouho dostával do ideální kombinace, načež si k levému kruhu nabruslil Porjadin, který mířil výrazně vedle branky. Poté došlo k dalšímu přerušení.
25:09'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
25:04'
Do zajímavé pozice se dostal také Kazionov, jenž svůj pokus nasměřoval pouze do výstroje brankáře. Hra se hodně vyrovnala, nyní má nápor domácí celek.
24:01'
K velice tvrdému projektilu se dostal Lehtonen, jehož ránu ještě jeden ze spoluhráčů dokázal tečovat. Šaryčenkov byl i tentokráte pozorný, nápor Helsinek ale trvá.
23:03'
Finskému celku se ani tato přesilová hra moc nedaří. Norman se pokoušel zavézt puk do pásma, jenomže před modrou čárou čekal Murphy, který odpálil touš do bezpečí.
22:08'
Sympaticky to zkoušel Kulikov, který si od pravého hrazení sjel až před brankáře, jenž ho dokázal vychytat. Kalninš si poradil také se zakončením Chajrullina.
21:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., vysoká hůl).
21:02'
Jenomže krátce poté obrana Neftěchimiku propadla. Sám na branku se řítil hostující Kontiola, který to zkoušel ránou švihem, se kterou si Šaryčenkov poradil.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který ihned zahájil kombinaci ve vlastním pásmu. Posléze jsme sledovali nepřesné založení útoku.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž o něco více ze hry měl Jokerit, jenž několikrát pořádně prověřil domácího brankáře. Naopak Nižněkamsk se pokoušel zakládat rychlé protiútoky, nicméně brankář Kalninš nebyl přinucen k žádnému vážnějšímu zákroku.
20:00'
19:10'
Už nám nějakou tu dobu probíhá poslední minuta první třetiny. Stále to vypadá, že se zatím první branky nedočkáme, nyní ale sledujeme útočnou akci Jokeritu.
17:08'
Grošev se pokusil vystřelit z vrcholku levého kruhu, avšak trefil pouze beton Kalninše. Sympatická pasáž v podání domácích, na opačné straně jsme sledovali velký závar.
16:08'
Před malým momentem se Mitchell protlačil až k zakončení švihem, které nasměroval pouze do výstroje brankáře. Posléze to na sebe vzal Šiksatdarov, jenž nezakončil.
15:02'
Na ledovou plochu naskočily třetí formace obou celků. Lehtonen se na pravém křídle pokoušel najít Regina, avšak tam se připletl jeden z protihráčů.
14:05'
Do otevřené obrany si to zkoušel namířit jeden z domácích, který narazil pouze do důrazného Granta. Na opačné straně to měl na ránu Eronen, avšak mířil vedle.
13:03'
Po dalším přerušení přichází na řadu druhá komerční přestávka tohoto zápasu. V posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností, stejně tomu tak bylo i nyní.
12:05'
Jokerit nahazoval puk podél levého hrazení, nicméně to bylo ještě za červenou čárou. Toho si všimli také sudí, kteří odpískali icing, hra se tak vrací zpět před brankáře Kalninše.
11:05'
Domácí útočník Porjadin se pokoušel prodrat kolem protihráče, jenomže ten ho čistým způsobem dokázal zastavit. Kalninš si i nadále nepřipsal nic složitějšího.
10:01'
Máme za sebou deset minut hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Zatím je aktivnější Jokerit, naopak domácí celek se nedostal k ničemu vážnějšímu.
09:03'
Z pravé strany se pokoušel natlačit před brankáře domácí Grošev, který zboural i hostující branku. Navíc se mu nepovedlo zakončit, sudí tak musí opravit branku.
08:05'
Na pořadu je první komerční přestávka tohoto zápasu. Před malým momentem jsme sledovali odpal přes všechny čáry, na svědomí ho měli hráči finského celku.
07:02'
Šaryčenkov musel opět zasahovat, i tentokráte střelu celou dobu viděl. poté se k pravému kruhu dokázal probít Norman, jehož bekhendový pokus směřoval daleko vedle.
06:03'
Kivistö se jako první dostal k volnému puku, který rozehrál na volného spoluhráče. Ve středu hrací plochy se podařilo zakročit Černikovovi, který nahazoval k mantinelu.
05:07'
Přihrávka směřovala za domácí branku, kam si pokoušel sjet Ikonen. Hrací předmět nakonec nenašel jeho hokejku, nicméně ani Neftěchimik se daleko nedostal.
04:04'
Už to vypadalo, že Kontiola půjde sám na brankáře, jenomže puk mu nakonec odjel od hokejky. Helsinky i přesto zakončovaly, Lööv na Šaryčenkova nevyzrál.
03:03'
Jokerit se celkem kostrbatým způsobem dostal do pásma soupeře, kde rozjel kombinaci. Nakonec to prudkým projektilem zkoušel Lehtonen, jenž vyprášil beton brankáře.
02:05'
Na opačné straně dobře zapracoval Norman, který raději přihrál na volného Lepista. Finský obránce se postaral o rozehrávku, jeden z jeho kolegů protečoval do pásma.
01:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Avcin – 2 min., sekání).
01:02'
Hned v úvodu utkání přišlo na řadu zakázané uvolnění, o které se postaral domácí obránce Rjasenskij. Jeho odpal směřoval přes všechny čáry, hra se tak vrátí před Šaryčenkova.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří poslali puk do vlastní třetiny. Posléze Murphy pokoušel rozehrát i díky mantinelu..
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – R. Murphy (A), Rjasenskij, Pajgin, Bryncev, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, Aťušov (C) – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chajrullin, P. Kulikov, Černikov – Denis Kazionov, Chafizov, Avcin – Šiksatdarov, Šarifjanov, Grošev – Fazlejev.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Mäenalanen, Kontiola, Haapala – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Moses, Regin (C), Joensuu – Anttila (A), Pihlström, Myttynen.

Rozhodčí: Bondar, Sidorenko – Ivanov, Černyšov.
Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.
Jokerit Helsinky

Na opačné straně stojí finský Jokerit, kterému se v úvodu nového ročníku rovněž nedaří. Helsinky doposud odehrály jedenáct zápasů, které doposud přinesly jedenáctou pozici v západní konference. Jokerit ztrácí na vedoucí CSKA už deset bodů, avšak svůj zápas dvanáctého kola má ještě k dobru. Jokerit se ale v posledních zápasech výsledkově zvedl, z posledních čtyř duelů hned třikrát dokázal zvítězit. Naposledy na domácím ledě zdolal první Jekatěrinburg výsledkem 4:2, aby toho nebylo málo, tak po samostatných nájezdech uspěl také na kluzišti moskevského Dynama, a sice 2:1.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté Nižněkamsku se po třinácti kolech nacházejí na deváté pozici východní konferenci, což by v konečném důsledku neznamenalo vyřazovací boje. Neftěchimik má na svém kontě dvanáct bodů, přičemž na vedoucí Jekatěrinburg ztrácí už sedm bodů. Domácí tým tohoto zápasu se navíc v posledních týdnech potýká s hodně kolísavou formou, přičemž po výhře ihned následuje porážka. Stejně tak tomu bylo také v posledních dvou zápasech, nejprve Neftěchimik na svém stadionu dokázal porazit Minsk poměrem 5:4, avšak v následujícím duelu pro změnu nestačil na třetí Kazaň, která na svém kluzišti vyhrála výsledkem 3:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Neftěchimik Nižněkamsk a Jokerit Helsinky.