KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Nižněkamsk - 17. září 2019   18:00

Novgorod
Novgorod
04:18' Ch. Genoway (Schroeder, Žafjarov) • 12:09' Mišarin (Belevič) • 41:56' Szczechura (Aljajev, Varfolomejev)
Nižněkamsk

To už je z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:35 (12:9, 6:14, 11:12)
Zblokované střely – 17:16
Vyhraná vhazování – 28:43
Trestné minuty – 4:6
Hity – 11:17
Hokejisté Nižného Novgorodu si poradili s Nižněkamskem, který přehráli 3:0. Domácí položili základy úspěchu už v první třetině, kterou vyhráli 2:0 po gólech Charlese Genowaye a Georgije Mišarina. Ve druhé části se hosté zlepšili, ale ze své střelecké převahy nedokázali vytěžit alespoň snížení. V úvodu závěrečná dvacetiminutovky pak využil přesilovku Paul Szczechura a poté už Torpedo v klidu dovedlo utkání do vítězného konce.
59:35'
Ani na čestný úspěch hostí to nevypadá. Zijat Pajgin si najel na přihrávku na osu hřiště, ale vypálil jen do protihráče.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.
58:18'
Teď už se hraje hlavně o nulu pro Andreje Tichomirova. Střela Sergejeva na jeho branku neprošla.
58:07'
Domácí jsou v plném počtu. Do konce scházejí necelé dvě minuty.
57:38'
Domácí vyhazují a Neftěchimiku už kriticky utíká čas.
57:17'
Andrej Belevič odvádí v oslabení skvělou práci. Puk drží v útočném pásmu.
56:06'
Asi poslední šance pro Neftěchimik. Na trestnou lavici zamířil Michail Orlov a hosté si vyžádali time-out.
55:30'
Domácí navíc hrozí nebezpečnými útoky. Nyní moc nescházelo a vyšla jim rychlá kombinace.
55:01'
Pět minut do konce a hostům se stále nepodařilo vstřelit ani gól. Na tři už mají hodně málo času.
54:00'
Žafjarov přihrával na levý kruh Varfolomejevovi, který puk promáchl a nemohl tak střílet.
52:49'
Nahození Baranceva tečoval před brankou Szczechura. Puk ale drží ve výstroji Šaryčenkov.
52:39'
Pro nahození Chisamutdinova od modré si sáhl lapačkou Tichomirov. Následuje reklamní přestávka.
51:23'
Konečně se hosté trochu probouzejí. Se střelou Zacharčuka z levé strany si poradil Tichomirov, byť se mu snažil clonit Porjadin.
51:01'
Dobře to hosté sehráli. Šaripzjanov dostal puk na osu, ale místo střely ještě nahrál na levý kruh Andrejovi Sergejevovi. Ten branku netrefuje!
50:38'
Na modré čáře se dostal k puku hostující obránce Šaripzjanov. Jeho střele scházela přesnost.
49:37'
Schroeder podržel u levého mantinelu puk a nakonec hru vytáhl na modrou čáru, kde byl Georgij Mišarin. Jeho střelu vyrazil Šaryčenkov.
48:27'
Hosté jsou ve třetí třetině v útoku podobně neškodní jako v první části. Nyní se dopustili postavení mimo hru.
47:46'
Lehké nahození od modré čáry vylekalo Šaryčenkova. Hostující gólman měl zakrytý výhled a reagoval na poslední chvíli.
47:07'
Po levé straně vyrazil dopředu Varnakov. Jeho přihrávka ale na najíždějícího spoluhráče neprošla.
46:46'
Nahození z rohu nemohlo nadělat Tichomirovovi větší problémy. Následně ale domácí vyhodili na icing, tak ho možná čeká další práce.
45:46'
Michail Orlov střílel z levého kruhu. Šaryčenkov byl na svém místě.
44:27'
Hosty třetí gól v jejich síti hodně srazil. Zatím hrají především hokejisté Torpeda.
43:56'
Mohlo být hotovo asi definitivně! Anton Šenfeld dostal přihrávku mezi kruhy, kde se stahovačkou zbavil obránce a už byl sám před Šaryčenkovem. Zakončil ale vedle jeho pravé tyčky!
42:58'
Domácí tedy výborně vstoupili do třetí třetiny. Nižněkamsk už to bude mít hodně těžké.
41:56'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Teď už domácí 3:0 vedou! Krásnou kombinaci po ose Aljajev – Varfolomejev zakončil PAUL SZCZECHURA, který před brankou vložil hůl do přihrávky druhého jmenovaného. Asistence: Arťom Aljajev a Pavel Varfolomejev.
41:11'
Ve velké šanci netrefil před brankou puk Damir Žafjarov! Pokud by to zvládl, asi by to bylo 3:0!
40:25'
Za podrážení dostal dvě minuty Kerby Rychel. Přesilovka pro Torpedo.
Hity – 5:12
Ve druhé třetině hráči Nižněkamsku zlepšili svůj výkon. Přidali na pohybu a hlavně začali více střílet. Brankáře Tichomirova ale žádná z ran hostí nepřekvapila a také po čtyřiceti minutách se tak odchází do kabin za stavu 2:0 pro Torpedo.
40:00'
39:45'
Hostům nevyšla rozehrávka, dopustili se icingu.
39:26'
Schroeder z rohu hřiště dobře našel Žafjarova. Ten si ale puk nesrovnal tak rychle, aby mohl zakončit a tak s ním vyjel za branku soupeře.
38:58'
Zakázané uvolnění domácích. Ti se snaží dohrát třetinu bez inkasovaného gólu.
38:28'
Zacharčuk na modré posunul puk na Aťušova, jehož střela z první minula domácí branku.
37:48'
Ohrožení branky z toho nebylo a naopak to byli hosté, kteří zahrozili. Střelu z pravého kruhu si však pohlídal Tichomirov.
37:20'
Dobré střídání domácích. Ti se už tak 30 sekund drží v útočné třetině.
36:16'
Střela Stěpana Zacharčuka z levého kruhu se neujala. Hosté stále zůstávají střelecky na nule.
36:00'
Andrej Tichomirov dnes působí jistým dojmem. Puky z něho navíc nepadají. Další střelu soupeře schoval v lapačce.
35:36'
Pavel Varfolomejev si dělal prostor mezi kruhy, ale zakončení mu překazil obránce hostí.
34:52'
Domácí jsou v plném počtu.
34:46'
A nyní vyřešil zapeklitou situaci před svým brankovištěm zalehnutím puku Tichomirov.
34:30'
Domácí dobře brání. Když už se někdo z hráčů Neftěchimiku dostane ke střele, tak ji zablokují.
33:28'
Hosté zatím neohrozili branku Torpeda. Jeho čtveřice nyní vyhodila.
32:51'
Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je zkušený obránce Anton Volčenkov.
32:37'
Hosté v postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.
31:58'
Na druhé straně zahrozil po individuální akci Damir Žafjarov. Po svém průniku střílel do hrudi Šaryčenkova.
31:33'
Hosté se snaží hodně střílet. Marat Chairullin objel branku a vytáhl kotouč na obránce, jehož střelu vykopával levým betonem Tichomirov.
31:13'
Timur Šarifjanov a jeho šance. Z levého kruhu vypálil vedle vzdálenější tyčky domácí svatyně.
30:12'
Pajgin vypálil na Tichomirova od červené čáry. Domácí gólman puk v pohodě zachytil.
30:01'
Vstupujeme do druhé poloviny utkání. Domácí drží svůj náskok z první třetiny.
28:57'
Nyní už je hostující celek v plném počtu.
28:15'
Hráči Nižněkamsku se opět osvobozují.
27:54'
Hosté vyhodili.
27:25'
Křížná přihrávka našla Žafjarova, jehož střela z vrcholu levého kruhu skončila mimo.
26:56'
Po reklamní přestávce si zahrají domácí přesilovku. Alexandr Černikov je vyloučen za krosček.
26:20'
Po nahození ze středního pásma Tichomirov zachytil puk a hned ho rozehrál.
25:15'
Domácí brankář nyní pokryl také střelu Damira Šaripzjanova od modré čáry.
24:55'
Pokud se hraje, tak vidíme přeci jen zvýšenou aktivitu Nižněkamsku. Po objetí branky to zkoušel Pavel Porjadin, ovšem Tichomirov byl připraven.
24:38'
A zakázané uvolnění Torpeda.
24:15'
Utkání teď probíhá doslova tak, že čárový vhodí buly a hlavní hned něco odpíská. Tentokrát byli hosté vykázání do středního pásma. Upřímně netuším, čeho se dopustili.
24:04'
Se střelou Timura Šarifjanova neměl Tichomirov problém. Puk schoval v lapačce.
23:10'
Hra je nyní hodně kouskována. Hned po buly zase vypadl puk mimo hřiště.
22:37'
Do zakončení se nyní dostali domácí. Rána z voleje ale útočníkovi Torpeda nesedla.
22:24'
Neftěchimik potřebuje zvýšit aktivitu a jeho hráči se o to snaží. Kotouč byl však sražen mimo hrací plochu a vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
21:13'
Ani jednomu z týmů se zatím nepodařilo ve druhé části založit kloudnější útok. Teď se o to marně pokoušeli hosté.
Hity – 3:10
První třetina patřila poměrně jasně Nižnému Novgorodu. Domácí hráči byli rychlejší, živější a do šaten odcházejí se zaslouženým vedením 2:0. Skóre zápasu otevřel už v 5. minutě v přesilové hře Charles Genoway Ve 13. minutě pak Torpedo vyjádřilo svou převahu zásahem Georgije Mišarina. Hosté, kteří zatím hrozí pouze sporadicky, budou muset hodně přidat.
20:00'
19:25'
Opět Žafjarov, který se zpoza branky natlačil až do zakončení. Šaryčenkov si poradil a před dojíždějícím Schroederem přikryl puk.
19:11'
Závěr periody zatím patří domácím. Damir Žafjarov si nyní nepřišel na Šaryčenkova.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:17'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
17:33'
Pozorný domácí brankář Tichomirov pokryl nahození ze středního pásma a hned rozehrál na své spoluhráče.
16:59'
Střela Beleviče neprošla až na hostující branku. Puku se ujímají hráči Nižněkamsku.
16:27'
Teď už zase přebírají útočnou aktivitu domácí hokejisté. Ti působí mnohem živěji.
15:36'
Zákrok pro diváky si teď připsal Tichomirov. Domácí brankář našel v lapačce střelu Arsena Chisamutdinova a pak ještě pro efekt máchl svou levou rukou.
15:04'
Zakázané zvlnění domácích. Vhazovat se bude před Tichomirovem.
14:20'
Hráči Neftěchimiku se stále nemohou dostat do tempa. Dosud si v podstatě nevytvořili gólovou příležitost.
12:39'
Na levém křídle se protáhl do dobré příležitosti Stanislav Bočarov. Ten ale zamířil jen do hrudi Šaryčenkova.
12:09'
Domácí navyšují svůj náskok! Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal k pravému mantinelu na hůl GEORGIJE MIŠARINA, který překvapil Šaryčenkova střelou na vyrážečku. Hostující gólman měl zřejmě zakrytý výhled. Asistence: Andrej Belevič.
12:00'
Sergej Gončaruk našel u brankoviště volného Antona Šenfelda, který ve velké příležitosti minul branku! Nižnij Novgorod zatím má hru pod kontrolou
11:14'
Domácí přečíslení 3 na 2 nakonec nic nepřineslo. Schroeder nahrával na levý kruh Varfolomejevovi, jenž tam o puk přišel.
10:06'
Střílená přihrávka Michaila Smolina jen prošla kolem hostujícího brankoviště. Domácí ale zůstávají v útočné třetině.
09:28'
Přihrávku do dobré příležitosti obdržel Timur Chafizov. Hostující útočník však zamířil jen do připraveného Tichomirova.
08:58'
Se střelou od modré čáry si poradil Šaryčenkov, který svým zákrokem přerušil hru.
08:17'
Volčenkov se s ničím nepáral a napálil puk za hostující branku. Jeho spoluhráči ho tam vybojovali a mohou tak usilovat o ohrožení Šaryčenkova.
08:09'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
07:19'
Domácí jsou zatím aktivnější. Jejich útočník se uvolnil na pravém kruhu a střelou zápěstím prověřil Šaryčenkova.
06:51'
Paul Szczechura se od pravého mantinelu natlačil až před hostující brankoviště. Jeho snaha skončila posunutou brankou soupeře.
06:10'
Aťušov se snažil najít spoluhráče dlouhou přihrávkou. Kotouč ale tečoval jeden z bránících hráčů Torpeda a ten skončil až na tribuně. Následuje reklamní přestávka.
05:40'
Na osu kluziště se uvolňoval Maxim Grošev. Jeho střela však byla domácí obranou sražena do ochranné sítě.
04:18'
Domácí přesilovku využívají! Od modré čáry vypálil CHARLES GENOWAY a bombou na lapačku prostřelil brankáře Šaryčenkova. Střela byla možná ještě tečována, ale podle zápisu je střelcem gólu právě Genoway. Asistence: Jordan Schroeder a Damir Žafjarov.
03:03'
Za podražneí je vyloučen Alexandr Rybakov. Přesilovkou hru si vyzkouší domácí Torpedo.
02:24'
Domácí se nyní nakrátko usadili v útočném pásmu. Brankář Šaryčenkov z toho ale určitě nebude mít zlé sny.
01:39'
Zápas se rozjíždí opatrněji. Zatím jsme žádnou šanci neviděli.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Lindbäck) – Orlov, Barancev (C), Mišarin, Ch. Genoway, Aljajev, Volčenkov, Zborovskij – Varfolomejev, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Belevič, Bočarov – Varnakov (A), Q. Howden, Urakov (A) – Gončaruk, Szczechura, Smolin.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Abdulchakov) – R. Murphy (A), Pajgin, An. Sergejev (A), Šaripzjanov, S. Zacharčuk (C), Aťušov, Bryncev – Porjadin, Z. Mitchell, White – Chairullin, P. Kulikov, Černikov – Grošev, Chafizov, Bikmullin – Šarifjanov, Rybakov, Rychel – Chisamutdinov.

Rozhodčí: Rogačjov, Fraňo – Berseňov, Judin.
Československá stopa

V kádrech týmů nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Torpedo Nižnij Novgorod:
Nižnij Novgorod vytěžil ze sedmi odehraných zápasů osm bodů, což v tabulce Západní konference stačí na čtvrtou pozici. Torpedo vstoupilo do sezóny dvěma porážkami, ale od té doby chytili hráči tohoto celku velmi dobrou formu. Z následujících pěti duelů totiž vyšli bodově naprázdno jen jednou a v posledních třech zápasech na domácím ledě dokázali zvítězit. Mistrovské CSKA a Jokerit zdolali v prodloužení, naposledy pak přehráli 3:0 Omsk. Z tahounů týmu můžeme zmínit útočníky Damira Žafjarova a Michaila Varnakova, který se úvod ročníku bodově vydařil.