KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Spartak Moskva - 25. prosince 2019   13:30

Novosibirsk
Novosibirsk
0:5
(0:1, 0:3, 0:1)
Spartak Moskva
01:57' Cyplakov  (D. Višněvskij, Chochlačov) • 34:12' Kutějkin  (Juňkov, Trišin) • 37:00' Zubov  (Daugavinš) • 38:57' Juňkov  (Chochlačov, Kotljarevskij) • 45:55' R. Hanzl  (Daugavinš, Fjodorov)
Novosibirsk
Krasikov (39. Säteri) – Jokipakka, Loginov (C), K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov, Jefremov, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), V. Komarov, Michajlov – Česalin, Torčeňuk, A. Jakovlev – Šaškov, N. Korotkov, Romancev.
Bondar, Oskirko – Ivanov, Černyšjov
Ledovyj dvorec sporta, Sibir
5820 diváků

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek svátečního odpoledne!
Československá stopa

Julius Hudáček (SPM) utkání strávil na střídačce
Robin Hanzl (SPM) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 25:29 (6:14, 9:7, 10:8)
Zblokované střely – 17:13
Vyhraná vhazování – 28:27
Trestné minuty – 4:4
Hity – 14:8
Hokejisté Novosibirsku podlehli na domácím ledě Spartaku Moskva vysoko 0:5! O výsledku duelu rozhodl především závěr druhé třetiny, kdy hosté skórovali hned třikrát a navýšili stav až na 0:4. Na úspěchu Spartaku se podílelo pět různých střelců. Postupně se prosadili Maxim Cyplakov, Andrej Kutějkin, Ilja Zubov, Michail Juňkov a český útočník Robin Hanzl.
59:53'
Hosté zápas dohrávají za brankou soupeře. Brankář Nikita Bezpalov tak udrží čisté konto.
59:21'
Už ani domácí nikam nepospíchají. Vědí, že s výsledkem tohoto zápasu se již nedá mnoho dělat.
59:00'
Minuta do konce třetí třetiny i celého zápasu.
58:29'
Ještě jeden zákrok Bezpalova, který našel ve výstroji puk po střele Fina Puustinena.
58:01'
Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Zápas se už spíše jen dohrává.
57:32'
V hledišti, které bylo téměř zaplněné, je již řada volných míst. Hodně diváků se za rozhodnutého stavu odebralo k odchodu.
56:55'
Damir Musin v klidu zajel s pukem za branku, kde šetří čas. Hosté pospíchat nemusejí.
56:20'
Hosté jsou už v plném počtu.
56:15'
Juuso Puustinen se dostal u brankoviště k vyraženému kotouči. Před sebou už měl jen položený pravý beton Bezpalova, který ale zůstal pevný!
55:31'
Domácím není přáno! Skákavý kotouč usměrnil Danil Romancev vedle odkryté branky.
54:57'
Hosté vyhazují.
54:19'
Domácí si zahrají přesilovku. Za sekání byl potrestán Michail Juňkov.
53:36'
Juuso Puustinen si vyměnil puk s krajanem Ruohomaau a z levého kruhu vypálil do bližšího horního růžku. Bezpalov se však blýskl efektním semaforem a udržel čisté konto. Reklamní přestávka.
52:41'
Už se hraje spíše jen o čisté konto pro brankáře Bezpalova. Domácí by naopak rádi potěšili fanoušky alespoň čestným zásahem.
51:47'
Robin Hanzl míchal s pukem na pravé straně. Nakonec z toho nebyla ani střela, ani přihrávka. Hosté ale ještě drží útočnou třetinu.
50:58'
Domácí mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch! Nikolaj Timašov naznačil střelu a poté našel krásný křížným pasem Nikitu Michajlova. Ten pálil z první do poloodkryté branky, střela mu ale příliš nesedla a po ledě klouzající kotouč stačil Bezpalov zastavit levým betonem, který natáhl ke své tyčce.
50:15'
Hostující gólman Nikita Bezpalov svým zákrokem přerušil hru. Čas na reklamní přestávku.
49:49'
Ilja Talalujev si udělal mezi kruhy prostor ke střele. Byl ale tísněn a nevypálil tak důrazně, aby Säteriho překvapil.
48:46'
Moskevský celek je při chuti. Hosté až příliš snadno drží puk v útočném pásmu, Sibir zaujal dosti pasivní obrannou formaci.
47:03'
Skóre 0:5 je pro domácí snad až příliš kruté. Spartak dnes ale hraje velmi dobré utkání, navíc je v útoku efektivní a tak míří za zaslouženým vítězstvím.
45:55'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku využívají a vedou už 5:0! Arťom Fjodorov poslal z levého kruhu puk před branku, kde si ho stáhl na hokejku Kaspars Daugavinš. Lotyšský reprezentant pak kotouč ještě posunul na ROBINA HANZLA a ten zblízka pohodlně překonal bezmocného Säteriho. Asistence: Kaspars Daugavinš a Arťom Fjodorov.
45:05'
Domácí zamířili dopředu i ve čtyřech. S jejich střeleckým pokusem si poradil brankář Bezpalov.
44:56'
Mikael Ruohomaa zezadu atakoval hostujícího obránce Dmitrije Višněvského, který pak opustil led jen s pomocí spoluhráče. Domácí útočník dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
44:46'
Bezpalov raději podržel v lapačce puk, který se doklouzal do jeho brankoviště.
44:24'
Domácí hráč vyhrál buly na obránce Konstantina Alexejeva. Ten nahazoval puk na branku, ale až k Bezpalovovi gumový předmět neprošel.
44:07'
Domácí se sami vyhodili z útočného pásma. Jejich obránce následně prohnal Kotljarevskij, šance pro Spartak z toho ale nebyla.
42:52'
Úvod třetí části toho moc nepřinesl. To hostům samozřejmě vyhovuje.
40:58'
Domácí se potřebují co nejrychleji střelecky prosadit, pokud ještě chtějí myslet na zdramatizování utkání. Budou to ale mít už hodně složité.
Hity – 12:6
Ve druhé třetině domácí hned třikrát inkasovali a za stavu 0:4 už těžko mohou pomýšlet v dnešním utkání na body. Domácí přitom nejprve nebyli daleko od vyrovnání, když Jermakov nastřelil v přesilovce tyčku. Závěr periody se ale zvrhl z pohledu Novosibirsku v horor. Vše odstartoval ve 35. minutě přesnou ranou nad lapačku Alexandr Kutějkin. Na 0:3 pak zvýšil Ilja Zubov, ke kterému se puk odrazil po nepřesné střele spoluhráče od zadního mantinelu a 63 sekund před přestávkou si našel před brankou volný kotouč Michail Juňkov, jenž vyhnal brankáře Krasikova na střídačku.
40:00'
38:57'
Domácí střídají brankáře. Nešťastného Alexeje Krasikova nahrazuje Harry Säteri.
38:57'
Naprosto hororový závěr druhé části pro domácí! Hráči Spartaku ze zmíněného pobytu v útočné třetině vytěžili gól na 0:4. Střela Alexandra Chochlačova se zastavila o nohy bránících hráčů před brankovištěm, ovšem volný puk si našel MICHAIL JUŇKOV, který ho z mezikruží doklepl za záda dezorientovaného Krasikova. Asistence: Alexandr Chochlačov a Michail Kotljarevskij.
38:46'
Hosté ale hrají v pohodě a nyní v poklidu kombinují v útočném pásmu.
38:15'
Poslední minuty hodně napověděly o vítězi zápasu. Sibir by potřeboval ideálně ještě do přestávky snížit.
37:00'
Hosté udeřili potřetí! Po nepřesné střele Kasparse Daugavinše od modré čáry se puk od zadního mantinelu odrazil přímo k ILJOVI ZUBOVI, který ho z levé strany napálil do odkryté domácí klece. Krasikov se už nestačil včas přesunout. Asistence: Kaspars Daugavinš.
36:16'
Jyrki Jokipakka to chtěl vzít z domácího pohledu na sebe. Puk po jeho prudkém nápřahu z levého kruhu ale netrefil prostor mezi tyčemi Bezpalova.
35:52'
Hosté dnes působí o něco lepším dojmem než domácí Sibir. Není tedy divu, že své vedení i navýšili.
34:12'
Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Akim Trišin posunul puk doleva na ANDREJE KUTĚJKINA, který vypálil z vrcholu kruhu a vymetl vzdálenější horní růžek nad lapačkou brankáře Krasikova – 0:2. Michail Juňkov a Akim Trišin.
33:51'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
33:20'
Děmidov našel dlouhou přihrávkou Alexeje Jakovleva, který přejel útočnou modrou a vystřelil. Branku Spartaku však netrefil.
32:31'
Nepřehledná situace před Bezpalovem! Hostující brankář už ležel v brankovišti, ale jeden z útočících hokejistů v modrém na kotouč před brankou nedosáhl.
31:57'
Domácí brankář Alexej Krasikov schoval nastřelený puk do lapačky a přerušil tak hru. Následuje reklamní přestávka.
31:44'
Hosté jsou při hře 5 na 5 lepší. Opět rotují s pukem v útočném pásmu.
30:02'
Právě jsme vstoupili do druhé poloviny zápasu. Hosté stále drží těsný náskok, který si zajistili už na konci 2. minuty utkání.
28:50'
28:33'
Mohlo být srovnáno! Andrej Jermakov trefil od modré čáry tyčku. Bezpalov nic neviděl a nemohl tak na letící puk reagovat.
27:30'
Od modré čáry vypálil Jyrki Jokipakka. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
26:49'
Za podrážení je vyloučen hostující Akim Trišin. Přesilovka pro Sibir.
26:38'
Domácí se dopustili postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
25:22'
Domácí dostali puk do středního pásma a alespoň částečně prostřídali.
25:10'
Hosté soupeře uzamkli v jeho obranném pásmu. Domácí už jsou na ledě dlouho a pod tlakem nemohou střídat.
23:44'
Michail Kotljarevskij se z levé strany natlačil s pukem až před branku a způsobil Krasikovovi starosti. Domácí brankář navíc nedokázal hru přerušit a hokejisté Spartaku tak před jeho brankou rozpoutali závar, který musela řešit obrana Sibiru.
23:12'
Nahození od modré čáry bylo sraženo vedle domácí klece.
22:36'
Denis Kokarev zatáhl puk do útočné třetiny z levého křídla a vystřelil. Jeho pokus vychýlil mimo branku domácí obránce Jokipakka.
21:25'
Druhá třetina se rozjíždí opatrně. Zatím jsme nic velkého neviděli.
Hity – 10:3
Skončila první třetina, po níž odcházejí do kabin spokojenější hokejisté Spartaku. Ti totiž vedou 1:0, když jediný gól vstřelil už v čase 1:57 v přesilovce Maxim Cyplakov. Hosté byli celkově lepší a aktivnější a aktuální stav je tedy zasloužený.
20:00'
19:21'
Povedenou ranou z první se prezentoval Jyrki Jokipakka. Puk mířil do protipohybu Bezpalova, který ho na poslední chvíli vytěsnil vyrážečkou!
19:00'
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:26'
Na druhé straně to zkoušel Nikoncev. Do jeho střely vložil hůl Alexejev a kotouč tak skončil až v ochranné síti za brankou.
18:03'
Z levé strany zkusil střelecké štěstí Nikita Šaškov, Bezpalov jeho pokus vyrazil.
16:46'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před branku, kterou hájí Nikita Bezpalov.
15:19'
Musin nahrával nepřesně Kokarevovi, kterému puk unikl do středního pásma. Spartak tak musí vyklidit útočnou třetinu.
14:19'
Střely na branku – 4:11
13:30'
Sibiru bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
13:10'
Tempo hry nabírá na obrátkách. Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu.
12:20'
Domácí chybovali v rozehrávce a nabídli puk do šance Iljovi Talalujevovi. Jeho zakončení vytěsnil lapačkou Krasikov!
11:18'
Po buly se dostal puk na modrou čáru k Jokipakkovi, který ho posunul na kolegu z obrany Loginova. Jeho pokus brankář Bespalov vyrazil.
10:38'
Dobrá akce domácích. Šarov posílal z levé strany puk na vzdálenější tyč, kde na něj těsně nedosáhl najíždějící Puustinen.
10:01'
Denis Kokarev přebruslil obránce Loginova a natlačil se až před brankáře Krasikova. Zkusil forhendovou kličku, ale gólman Novosibirsku puk zastavil pravým betonem!
09:31'
Gennadij Stoljarov zavezl puk až do útočného pásma. Jeho střela končí v lapačce domácího gólmana Krasikova.
08:32'
Domácí snahu zastavilo postavení mimo hru.
06:29'
Domácí brankář Alexej Krasikov má zatím více práce. Zasahoval už pětkrát, zatímco Sibir vystřelil na branku jen dvakrát.
05:13'
Spartak se z chvilkového náporu soupeře vymanil a nyní jsou jeho hráči nastěhováni v útoku.
03:32'
Domácí se snaží na brzký gól soupeře rychle zareagovat. Hraje se v útočném pásmu Sibiru.
01:57'
Hosté přesilovku využívají! Alexandr Chochlačov našel krásnou přihrávkou MAXIMA CYPLAKOVA, který jel sám na branku. Hostující útočník si brankáře Krasikova doslova vychutnal a po forhendové kličce puk zasunul do odkryté klece. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Alexandr Chochlačov.
01:03'
Po minutě hry tu máme první vyloučení. Domácí Mikael Ruohomaa je vyloučen za vystřelení kotouče do hlediště.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jokipakka, Loginov (C), K. Alexejev, Děmidov, Jermakov, Ilja Morozov, Jefremov, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov (A), V. Komarov, Michajlov – Česalin, Torčeňuk, A. Jakovlev – Šaškov, N. Korotkov, Romancev.

Spartak Moskva: Bespalov (J. Hudáček) – Kulik, I. Višněvskij, Rylov (A), D. Višněvskij, Trišin, Kutějkin, D. Musin, Nikišin – Nikoncev (C), R. Hanzl, Fjodorov – Daugavinš, Zubov (A), Cyplakov – Chochlačov, Juňkov, Kotljarevskij – Talalujev, Stoljarov, Kokarev.

Rozhodčí: Bondar, Oskirko – Ivanov, Černyšjov.

Robin Hanzl (SPM) – 39 zápasů, 16 bodů (6+10)
Julius Hudáček (SPM) – 25 zápasů, průměr 2,10, úspěšnost 92,8 %

HC Sibir Novosibirsk:
Hokejisté Sibiru uhráli ze 38 odehraných zápasů 45 bodů a v tabulce Východní konference se usadili na šestém místě. Z posledních čtyř utkání hráči Novosibirsku vyhráli hned tři. Naposledy zaskočili konferenčního lídra z Kazaně, na jehož půdě zvítězili 3:0. Důležitou součástí kádru Sibiru jsou finští hokejisté. Brankářskou jedničkou je Harry Säteri, nejvytěžovanějším bekem Jyrki Jokipakka a v ofenzivě dominuje formace Juuso Puustinen, Mikael Ruohomaa a Jukka Peltola.

Brankáři:
Harry Säteri – 27 zápasů, průměr 2,15, úspěšnost 92,1 %
Alexej Krasikov – 16 zápasů, průměr 1,59, úspěšnost 94,7

Spartak Moskva:
Hokejisté Spartaku odehráli 39 zápasů, v nichž nasbírali 49 bodů a v tabulce Západní konference jim patří páté místo. Po reprezentační pauze se moskevskému týmu daří, dokázal totiž vyhrát všechny tři zápasy, které sehrál na domácím ledě. Postupně Spartakovci přehráli 6:0 Viťaz, 5:4 v prodloužení Soči a 3:1 Barys.