KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Spartak Moskva - 28. září 2019   16:05

OMSK
OMSK
25:11' Čudinov (Andrighetto) • 38:19' Klinkhammer (Andrighetto, Beck) • 44:48' Vojnov (K. Semjonov, Beck)
3:4
(0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

0:2 (SN)

Spartak Moskva
07:10' Chochlačov  (Fjodorov, D. Višněvskij) • 45:55' Daugavinš  (Karsums, Kulik) • 49:10' Hersley  (R. Hanzl, Fjodorov) • ' Daugavinš
OMSK
Gofman, Sidorenko – Gordenko, Sysujev.
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
4 519 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Na počtenou!
V Balašiše je hotovo, Spartak v nájezdech otočil skóre utkání s Avangardem a odváží si z jeho půdy cenné dva body. Omští si nechali vítězství proklouznout skrz prsty, po jejich výborném výkonu ve druhé třetině by o jejich úspěchu pochyboval jen málokdo...
Využití přesilovek: 3/6 – 1/4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
Autorem vítězné branky je KASPARS DAUGAVINŠ.
Hudáček si Šumakovův nájezd pohlídal, je vymalováno!
Robin Hanzl poslal pryž nad beton Sudnicina, 0:2!
Klinkhammer si položil gólmana, branku ale minul!
Arťom Fjodorov omského brankáře nevymíchal.
Tayloru Beckovi kotouč ujel z hole!
Kaspars Daugavinš překonává Sudnicina, 0:1!
Sven Andrighetto poslal pryž do betonu.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojede Omsk, konkrétně Andrighetto...
Jméno vítězného celku neodhalilo ani prodloužení, na řadu tak přichází nájezdy. Začneme po drobné úpravě ledové plochy, do kluziště vyjela rolba.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Vojnov to nejdříve zkusil z prostoru pro buly, jeden z hostů ale zblokoval jeho ránu. Na druhý pokus pak z mezikruží napálil pryž do Hudáčka.
64:41'
Devatenáct sekund před koncem prodloužení se pravděpodobně naposledy vylučuje, na trestnou lavici za sekání odjíždí Alexander Chochlačov (SPM).
63:46'
Avangard rychle vystřídal a vyrazit zpět před Hudáčka. Domácí nyní operují v útočném pásmu a čekají na perfektní příležitost rozhodnout o svém vítězství.
62:50'
Beck poslal dlouhou přihrávkou do úniku Šumakova, který z bezprostřední blízkosti brankoviště trefil jen hbitého Hudáčka!
61:57'
U kotouče jsou nyní hokejisté Avangardu, kteří se snaží najít nějakou skulinku v pevné obraně Spartaku, jenž by jim dovolila proniknout před klec.
60:52'
Sudnicin si na své konto připsal první zákroky v prodloužení, s Chochlačovem to teď rozhodně neměl jednoduché. Nakonec ale puk udržel mimo klec.
60:12'
Vojnov chtěl nahrát na opačný kruh Beckovi, který ale jeho nabídku nezachytil. Ke kotouči se tak poprvé v prodloužení dostávají hráči Spartaku.
60:01'
Šedesát minut o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, pětiminutové prodloužení začne za malý moment.
59:29'
Třetí část se dohrává hlavně ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří na delší dobu probojovat před svatyni soupeře. Více ze hry mají domácí.
58:39'
Z pravého kruhu chtěl o vítězi utkání rozhodnout Chochlačov, který pryž poslal mezi Sudnicinovy betony. Strážce domácí svatyně ale včas zasáhl.
57:49'
Jevgenij Kulik se s kotoučem na holi zastavil za vlastním brankovištěm. Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes dvě minuty, uvidíme prodloužení?
56:38'
Spartak chvilku kombinoval před brankou Avangardu, nakonec se ale vlastní chybou vyhnal z útočného pásma. Nepřesná přihrávka projela za modrou.
56:04'
Sudnicin se před najíždějícími protihráči raději rozhodl schovat kotouč pod svou rukavici, hra je tak opět přerušena. Vhazovat se bude po brankářově pravici.
Dnešní utkání sleduje 4 519 diváků (75,3% kapacity).
55:30'
Spartak má ideální příležitost dokonat obrat. Roman Gofman posílá na trestnou lavici Igora Makarova (OMS), který byl vyloučen za podrážení.
54:27'
Sergej Šumakov se uvolnil na kruhu, odkud zasáhl jen hrudník připraveného slovenského gólmana. Závěr základní hrací doby se kvapem blíží.
53:52'
Po dlouhé době se píská zakázané uvolnění, kterého se dopustili svěřenci Olega Znaroka. Po kratičké přestávce tak uvidíme vhazování před jejich klecí.
52:09'
Čudinov to zkusil z pravého kruhu, kotouč jen proplachtil kolem vzdálenější tyče moskevské branky. Sledujeme relativně vyrovnanou podívanou.
50:59'
Hersley zavezl kotouč za vlastní klec a čeká, až Spartak dostřídá. Hosté jsou na koni a udržují si na ledě mírnou převahu nad svým soupeřem.
49:10'
Spartak právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno, v polovině třetí třetiny začínáme zase od začátku! Sudnicin inkasuje potřetí, tentokrát nedosáhl na prudkou ránu PATRIKA HERSLEYHO z hranice útočného pásma! Čeká nás pěkně napínavá druhá půlka závěrečného dějství. Asistence: Robin Hanzl, Arťom Fjodorov.
48:50'
Omsk se dostal před Hudáčka, ten ale díky precizní práci své defenzívy příliš mnoho práce nemá. Avangardu se nedaří dostat do kvalitnějšího zakončení.
47:30'
Spartak vstřelená branka nabudila, Moskvané jsou častěji na kotouči a snaží se usadit před Sudnicinem. Soupeř ale stále velmi pečlivě brání.
46:34'
Před omskou střídačkou se bojuje o kotouč, do tahanice je zapojeno hned několik hráčů z obou klubů. Uvidíme, kdo z nich si nakonec pryž odveze na své holi.
45:55'
Dvougólové vedení Omsku moc dlouho nevydrželo, v hale na moskevském předměstí už je to znovu jen o jednu branku! O kontaktní gól se postaral Lotyš KASPARS DAUGAVINŠ, který se protlačil před klec a z bezprostřední blízkosti brankoviště uklidil kotouč za Sudnicina – 3:2! Asistence: Martins Karsums, Jevgenij Kulik.
44:48'
Avangard právě vstřelil branku!
To byla rána! Hanzl se po půl minutě vrací na led, hokejisté Omsku odskakují na rozdíl dvou branek! Tentokrát se prosadil VJAČESLAV VOJNOV, který z modré čáry vyslal na Hudáčka naprosto nechytatelnou dělovku – 3:1! Asistence: Kirill Semjonov, Taylor Beck.
44:18'
Robin Hanzl (SPM) se poprvé v utkání odebírá na trestnou lavici, český útočník byl vykázán za podrážení. Avangard tak čeká další hra v početní výhodě.
43:56'
Avangard má ponechanou výhodu, Sudnicin už stojí na střídačce. Uvidíme, jestli se svěřencům Boba Hartleyho podaří Hudáčka překonat i potřetí.
42:52'
Spartak se dostal před domácí brankoviště, vyslat na Sudnicina nadějnější ránu se mu ale nepodařilo. Omští dnes v obranných činnostech vynikají.
41:57'
Šablovskij na poslední chvíli předal kotouč Cyplakovovi, který se následně vypravil na levý kruh a vystřelil. Sudnicin se nenechal nachytat ani tentokrát.
41:08'
Ville Pokka z mezikruží proklepl reflexy hostujícího gólmana, který rychlým testem prošel na výbornou. Po krátké pauze se bude vhazovat před jeho klecí.
40:29'
Třetí třetina je v plném proudu, jako první se v pásmu soupeře usadili hokejisté Avangardu. Hudáček ale dosud nečelil ani jediné střele.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Pomyslné misky vah se ve druhé třetině překlopily na stranu Avangardu, který dvěma přesilovkovými góly otočil stav zápasu. Spartak nedokázal navázat na parádní výkon z úvodní dvacetiminutovky, a v poslední třetině se tak bude snažit dohnat úzké manko – podaří se mu to, nebo se po siréně budou radovat domácí?
39:33'
Moskvané jsou konečně v plném počtu, stále se ovšem hraje hlavně před jejich svatyní. Spartaku se nedaří protlačit ven za vlastní modrou čáru.
39:02'
Z mezikruží zkusil štěstí Taylor Beck, o chvilku později si pokusil na pažbu další zářez udělat Rob Klinkhammer. Hudáček byl ale v obou případech ve střehu.
38:19'
Hala na předměstí hlavního města vidí další přesilovkový gól, domácí jdou těsně před koncem druhé části poprvé v zápase do vedení! Sven Andrighetto se chopil kotouče za klecí, vyjel na kruh a vypálil, přičemž jeho zakončení mezi tři tyče tečoval ROB KLINKHAMMER – 2:1! Asistence: Sven Andrighetto, Taylor Beck.
37:18'
A pozor, Spartak jde do tří! Tohle je pro hosty hodně špatné, trest za zdržování hry pro hráčkou lavici odpyká útočník Michal Juňkov (SPM).
37:18'
Přesilovka pro svěřence Boba Hartleyho. Dvě a půl minuty před koncem třetiny míří na trestnou lavici Jevgenij Kulik (SPM), jenž byl vykázán za vysokou hůl.
36:44'
Makarov vybojoval kotouč v rohu, jestřábi se snaží usadit před svatyní Spartaku. Hosté teď působí možná až příliš pasivně, což by se jim mohlo rychle vymstít.
35:49'
Čudinov se pokusil Hudáčka překvapit střelou z vlastního obranného pásma, kterou slovenský gólman jednoduše zastavil betonem. Na puk se dostávají hosté.
34:36'
Rylov nabídl kotouč na kruh Hersleymu, bývalý bek SKA následnou ranou orazítkoval mantinel za omskou svatyní. Spartak tlačí na domácí svatyni.
34:06'
Zakázané uvolnění na moment vrátí hru před Sudnicinovu klec, vhazovat se bude na levém kruhu. Do konce části zbývá už jen zhruba šest minut.
33:12'
Šumakov se vrací na led, Omští jsou v plném počtu. Oslabení zvládli na jedničku, nyní se už snaží probít před brankoviště Júlia Hudáčka.
32:30'
Spartaku zatím přesilovka moc nevychází, obrana Avangardu je stále nekompromisní a už dvakrát se jí podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
31:22'
Andrej Stas se ve vlastním oslabení dostal do úniku, z mezikruží ale nakonec poslal kotouč mimo tři tyče moskevské klece!
31:07'
Avangard půjde do čtyř. Hráčská lavice Omsku dostává menší trest za příliš mnoho hráčů, který za svůj celek jede na lavici hanby odpykat Sergej Šumakov (OMS).
30:30'
Maskovaný Slovák v hostující svatyni si na své konto připsal další zákrok a následně se rozhodl přerušit hru. Více ze hry mají nyní na ledě domácí hráči.
29:38'
Chvilku se teď hrálo před Sudnicinem, Avangard ale excelentně bránil a nepustil svého soupeře ke střele. Domácí gólman už dlouho nemusel zasahovat.
28:25'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhou, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou. Pomalu ale jistě vstupujeme do druhé půlky duelu.
27:05'
Teď musel zasahovat zase Sudnicin, který zlikvidoval nenápadné zakončení z bezprostřední blízkosti vlastního brankoviště. Stav je tak stále vyrovnaný.
26:45'
Jestřábi se dostali do přečíslení dva na jednoho, proti zakončení Klinkhammera Hudáček předvedl parádní zákrok lapačkou!
25:45'
V rohu za hostující svatyní se chvilku bojovalo o kotouč, z tahanice nakonec vyjel jako vítěz jeden z hostů. Následné ofenzivní tažení se ale obešlo bez střely.
25:11'
Zaplněný ledový palác je na nohou, Omsk využívá přesilovou hru a v šestadvacáté minutě srovnává stav utkání! Andrighetto našel na modré čáře volného MAXIMA ČUDINOVA, který následnou prudkou ranou rozvlnil síť moskevské klece! Asistence: Sven Andrighetto.
24:13'
Avangard se vlastní chybou připravil o útočné pásmo, nepřesná přihrávka skončila až za modrou čárou. Domácí se tak na chvilku musí stáhnout.
23:32'
Domácí si podruhé v utkání vyzkouší přesilovku. Maxim Gončarov (SPM) u trestné lavice dost okatě podržel Košeleva, za což dostává menší trest.
22:21'
Nikoncev operuje s kotoučem na holi u pravého kruhu, snaží se ze sebe setřást dotěrného protihráče. Omští dobře brání a nepouští soupeře do zakončení.
21:30'
Ville Pokka vypálil od modré čáry, Hudáčkovu svatyni minul o několik centimetrů. Omsk se usadil před brankou Spartaku a snaží se vyrovnat.
20:28'
Avangard rychle rozebral soupeřův výpad na branku a následně se sám pokusil prorazit před Hudáčka, moc daleko se ale nedostal. Střelu jsme zatím neviděli.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:55.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi, v Balašiše mají zatím jednoznačně více ze hry svěřenci Olega Znaroka. Spartak si nad papírově silnějším celkem po většinu periody udržoval jasnou převahu, kterou se mu ovšem podařilo přetavit jen v jediný gól. Po siréně tak odchází do šaten s hubeným náskokem – udrží si ho, nebo Avangard ve druhé třetině zdramatizuje duel?
19:49'
Patrik Hersley se pokusil rozehrát kotouč dopředu, místo toho jej ale omylem nabídl jednomu z protihráčů. Perioda se dohrává před klecí Spartaku.
19:07'
Beck našel na kruhu volného Andrighetta, jehož zakončení se od vyrážečky slovenského gólmana odrazilo do plexiskla za moskevskou svatyní.
18:13'
Za Hudáčka se teď pokusil kotouč doslova procpat Klinkhammer, ani on ale neuspěl. Slovenský gólman si nakonec zvládl neposednou pryž pohlídat.
17:59'
Na konci dlouhé kombinace stál Vojnov, jehož dělovku od modré čáry Hudáček zastavil. Po přerušení byla k vidění menší strkanice, vylučovat se ovšem nebude.
17:22'
My o vlku, vlk na trestné lavici. Akim Trišin (SPM) je z kluziště vykázán za držení, a Avangard tak má ideální příležitost srovnat krok se svým soupeřem.
16:46'
Nahození Trišina z modré čáry rozvlnilo síť nad omskou svatyní. Spartak má jednoznačně více ze hry, což by před zápasem snad nepředvídal snad nikdo.
15:42'
Hudáček rozehrál kotouč podél mantinelu na Hersleyho, který jej obratem poslal do středního pásma. Hokejisté Moskvy se opět usazují před Sudnicinem.
14:47'
Sudnicin má v posledních minutách poměrně dost práce, teď si musel poradit s nebezpečnou skrumáží před vlastní klecí. Obrana Omsku mu moc nepomáhá.
14:30'
Kulikovu střelu zblokoval jeden z protihráčů, od jehož nohy se kotouč odrazila až za modrou čáru. Spartak se následně rychle probojoval zpět do pásma.
13:51'
Jeden z hostujících borců se uvolnil v mezikruží a zakončil, rána se zastavila až v ochranné síti nad Sudnicinovou klecí. Gólman tak nemusel zasahovat.
12:49'
Makarov drží kotouč za svou svatyní, Spartak střídá. Svěřenci Olega Znaroka se následně pokusí znovu vrátit před svatyni Alexandera Sudnicina.
11:57'
Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou patrii. Zajímavější šanci jsme ovšem už nějakou dobu neviděli.
10:50'
Sudnicin přikryl kotouč svou rukavicí, a na moment tak přerušil průběh hry. Více ze hry mají stále hráči Spartaku, Omsk se ne a ne chytit.
09:44'
Chochlačov zavezl kotouč do útočného pásma, Spartak se opět rozestavuje před Sudnicinem a kuje pikle. Uvidíme, co moskevští hráči vymyslí tentokrát.
08:29'
Už to mohlo být o dvě branky! Maxim Cyplakov z kruhu trefil spojnici omské svatyně, od branky chyběly pouhopouhé milimetry!
08:13'
Jestřábi chtějí rychle vyrovnat, Hudáček byl nyní nucen pro jistotu kotouč zalehnout. Po krátké pauze se tak bude opět vhazovat před jeho svatyní.
07:10'
Moskvané svou první přesilovku přetavují v úvodní trefu duelu, a v osmé minutě tak jdou do vedení! Sudnicin nyní nestačil na jednoduché zakončení ALEXANDRA CHOCHLAČOVA z kruhu! Asistence: Arťom Fjodorov, Dmitrij Višněvskij.
06:21'
Přesilovka pro Znarokovu partu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Maxim Čudinov (OMS), hra v početní výhodě začne po komerční přestávce.
05:40'
Višněvskij drží kotouč za vlastní klecí a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají. Moskvané se následně pokusí opět protlačit před Sudnicinovu svatyni.
05:06'
Odpískáno první zakázané uvolnění dnešního duelu, kterého se dopustil hostující celek. Po krátké pauze se tak bude vhazovat po levé ruce Júlia Hudáčka.
04:30'
Grajčov proklouzl skrz hostující obranu a z mezikruží proklepl reflexy slovenského gólmana, Hudáček si na své konto následně připsal další zákrok.
03:44'
Na druhé straně z prostoru pro vhazování zakončoval Beck, Hudáček byl ve střehu. Zaplněná balašišská hala se rozhodně nenudí, sledujeme akční podívanou.
02:58'
V samotném závěru přesilovky se chtěl prosadit Fjodorov, Sudnicin ale jeho zakončení z vysokého úhlu bez větších obtíží zastavil. Na gól tak čekáme dál.
02:21'
Jakov Rylov zkusil štěstí z modré čáry, nejproduktivnější borec hostujícího celku vymetl rukavici domácího brankáře. Hra je přerušena, buly před omskou klecí.
01:48'
Spartak zatím ve své první početní výhodě předvádí dost vlažný výkon, Sudnicin zatím nemusel ani jednou zasahovat. Omští mají celou situaci pod kontrolou.
00:59'
Už na konci první minuty se vylučuje, na trestnou lavici za vysokou hůl putuje Andrej Stas (OMS). Domácí forvard za klecí zasáhl Fjodorova do obličeje.
00:15'
Tohle bylo rychlé! Hudáček má na svém kontě první zákrok, rána Vojnova od modré čáry zaplula přímo do nastavené rukavice slovenského gólmana.
00:01'
Sudí svolává první lajny do středového kruhu, jdeme na věc! Na prvním buly poměří domácí Kirill Semjonov síly s moskevským Michailem Juňkovem.
Oba celky už vyrazily na ledovou plochu a řadí se na modrých čarách. Za chvilku halou zazní ruská hymna, začneme s mírným zpozděním.
Ještě jednou vám přeji příjemné sobotní odpoledne, v potemnělé balašišské areně už je vše připraveno pro dnešní duel. Začínáme jen za pár minut.

Avangard Omsk: Sudnicin (Bobkov) – Pokka, Pivcakin, Čudinov, Vojnov, Manuchov, Martynov – Košelev, Andrighetto, K. Semjonov – Pjanov, Beck, I. Makarov – Stas, Dědunov, A. Potapov – Klinkhammer, Šumakov, Gračjov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Chomčenko) – D. Višněvskij, Gončarov, Rylov, Hersley, Kulik, Grišin, Trišin – Karsums, Daugavinš, Juňkov – R. Hanzl, Chochlačov, Fjodorov – Nikoncev, Kokarev, Stoljarov – Šablovskij, Cyplakov, Talalujev – Šaškov.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Gordenko, Sysujev.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První střetnutí dnešních soupeřů v novém ročníku skončilo velmi těsnou výhrou Avangardu, který si z moskevské haly odvezl dva body. Budou se svěřenci Boba Hartleyho radovat i dnes?

10/09/2019: Spartak – Avangard 2:3pp.
Třetiny:
0:0, 1:2, 1:0 – 0:1.

Branky a nahrávky: 39. Kokarev, 53. Kulik (Talalujev) – 25. Andrighetto (Širokov), 26. Gračjov (Ščerbak, Košelev), 61. Beck.
Střely na branku: 30 – 28.
Zblokované střely: 8 – 14.
Vhazování: 26 – 29.
Využití přesilovek: 0/4 – 0/3.

Spartak: Chomčenko – Hersley, Rylov, Nikišin, Višněvskij, Kulik, Gončarov, Kutuzov, Trišin – Nikoncev, Karsums, Hanzl – Arkalov, Cyplakov, Talalujev – Leščenko, Juňkov, Fjodorov – Kokarev, Stoljarov, Zlobin.

Avangard: Bobkov – Bondarev, Pokka, Vojnov, Pivcakin, Martynov, Čudinov – Širokov, Andrighetto, Semjonov – Pjanov, Beck, Šumakov – Stas, Dědunov, Potapov – Ščerbak, Košelev, Jaremčuk – Gračjov.
SPARTAK MOSKVA
6. místo v Západní konferenci
12 Z, 4-0-3-5, 29:30, 11 bodů

Spartak má na svém kontě podstatně více porážek než vítězství, i přes to se ale drží na velmi slušném šestém místě. Svěřenci Olega Znaroka jsou nepředvídatelní – ve čtvrtek například famózně vynulovali silný Avtomobilist, o několik dní předtím ale zase potupně padli s trápícím se Magnitogorskem. Porazí dnes papírového favorita?

9 Z, 5-1-1-2, 26:21, 13 bodů

Dnešní utkání bychom mohli teoreticky označit za moskevské derby – Avangard totiž kvůli rozsáhlé rekonstrukci své haly už druhou sezónu hraje v exilu v Balašiše, půlmilionovém předměstí hlavního města. V přechodném působišti se mu zatím daří, loni se dostal až do finále KHL a nový ročník má rozjetý celkem slušně. Aktuálně je čtvrtý ve své konferenci, přičemž na první Avtomobilist ztrácí jen čtyři body. Přiblíží se dnes vrcholu tabulky výhrou nad Spartakem?