KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Magnitogorsk - 22. prosince 2019   15:00

Petrohrad
Petrohrad
24:29' Zub (Kemppainen, Tkačjov) • 43:48' Kagarlickij (Jakupov, Zub)
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Magnitogorsk
41:47' Rasmussen  (A. Nestrašil, Loktionov)
Petrohrad

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MAG) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:45

Tomáš Fillipi (MAG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:22
Třetí třetina byla stoprocentně nejzajímavější částí zápasu. Nejprve hosté perfektně využili přesilovku a srovnali skóre. Podíl na tom gólu měl i český útočník Andrej Nestrašil. Ten přihrával Dennisi Rasmussenovi, který překonal Hellberga. Dvě minuty a pár sekund poté už ale opět vedlo SKA. Dmitrij Kagarlickij poslal perfektní ránu, která z dálky zapadla přímo pod víko.

Oba body si tedy bere domácí Petrohrad. Já vám děkuji, že jste zápas sledovali a budu se těšit na příště. Jiří Polášek.
59:43'
Už zbývá jen málo času a kotouč je zaseknutý v rohu u Hellbergovy branky!
59:10'
Domácí nakonec trefili dokonce tyčku! Po souboji v rohu kluziště nahodil kotouč Jakupov.
58:59'
Další dobré vyhození, které šlo těsně vedle branky.
58:28'
Po buly před Hellbergem vyslali domácí velmi dobrou ránu, která nakonec těsně míjí odkrytou klec.
58:13'
Děmčenko vystartoval z branky! Hosté to zkusí minutu a tři čtvrtě před koncem v šesti!
57:38'
Běreglazov získal kotouč a chtěl vypálit, ale nakonec jen naprázdno promáchl. Kotouč mu totiž vypíchl Chafizulin.
57:08'
Další Děmčenkovo vyražení, tentokrát mu k zákroku pomohl jeho beton.
56:47'
Domácí zahájili krásnou akci, prokombinovali komplet celé hřiště a zakončení musel nakonec chytat Děmčenko.
55:41'
Magnitogorsk okamžitě po přebrání kotouče mířil dopředu. Moc času už mu nezbývá.
55:04'
Petrohrad mířil do pásma, kde však nevyšla přihrávka a domácí nakonec akci nezakončili.
54:09'
Dronov si pokryl kotouč za brankou svého brankáře a počkal, až spoluhráči vystřídají.
53:52'
53:24'
Petrohradu se nedaří vystřelit. Stále jen kombinovali a kombinovali, ale puk jim vyletěl.
52:39'
Hellberg musel kotouč zakrýt. Domácí vyhráli buly a okamžitě zamířili vpřed.
52:15'
Magnitogorsk se při přesilovce většinu času nachází v útočném pásmu.
51:51'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
Hru nám přerušuje komerční přestávka.
Oddechový čas pro domácí.
48:48'
Magnitogorsk velmi přidal na tempu, v útočném pásmu bruslí velmi rychle a dobře kombinuje.
48:18'
Potěchin pálil ve skluzu přímo z pozice před gólmanem Hellbergem. Hellberg ránu neskutečně vytáhl.
47:55'
Hellberg výtečně zasáhl proti střele z nenadání.
47:23'
Domácí daleko vyhodili, bylo to ale s tečí, takže se nepíská icing.
46:43'
Hellberg se rychle přesunul na druhou stranu branky proti střele jednoho z hráčů Magnitogorsku, ale ta mířila nakonec mimo.
46:00'
Zub si najížděl do zajímavé pozice, ale puk mu sklouzl z hokejky.
45:17'
Petrohrad dále kombinuje v pásmu. Tam ale zatím ještě znovu nevystřelil.
43:48'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ. Petrohrad rychle strhl své vedení zpět! Zubova neskutečně přesná rána z pozice za modrou zapadla přímo pod víko. Asistence: Nail Jakupov a Arťom Zub.
43:23'
Domácí vyhráli buly před Děmčenkem a chvíli kombinovali v pásmu, následně byl puk vyhozen.
42:54'
Jeden z hráčů Petrohradu se utrhl do samostatného úniku, ale zakončení bylo katastrofální.
41:47'
Metallurg právě vstřelil branku!
Autorem branky je DENNIS RASMUSSEN. Přesilovka je rychle využita! Rasmussen dostal po mantinelu přihrávku od Nestrašila, kousek popojel a krásně propálil Hellberga. Asistence: Andrej Nestrašil a Andrej Loktionov.
41:34'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., hákování).
41:19'
Měli jsme možnost vidět menší šarvátku, která se strhla za brankou. Rozhodčí ale byli pohotoví a hráče od sebe oddělili.
40:01'
Druhá třetina nám přinesla zajímavé momenty. Síla Magnitogorsku opět hodně upadla a ten se spíš bránil. První branku jsme viděli v 25. minutě. Zub procpal kotouč nečekaně do malé mezírky mezi Děmčenkovým betonem a tyčkou. Následně jsme viděli nespočet dalších šancí, které ale nebyly dobře zakončené. První třetina nám tedy skončila 1:0.
40:00'
39:49'
Před koncem třetiny ještě probíhaly souboje o kotouč v rohu kluziště. Tam už ale puk zůstal až do sirény.
39:27'
Domácí si opět nepohlídali ofsajd. Buly tedy před modrou čarou.
38:49'
A brankář hostujícího celku zasahuje opět! Střelu Petrohradu musel nyní ukrýt pod lapačku.
38:14'
Jakupov se řítil za kotoučem, který propadl obraně Magnitogorsku na modré, ale Děmčenko ho vyslal za branku.
37:32'
Lehtera vyslal branku z přímé blízkosti Děmčenka. Skoro se jeho hokejkou dotkl helmy. Děmčenko chytá zákrokem, který snad ani nechtěl.
36:52'
Buly před modrou čarou vyhráli hosté a poslali puk za svou branku. Následně vystřídali.
36:43'
Ofsajd zastavuje útočnou akci petrohradského SKA.
35:55'
SKA u modré čáry zachytil puk. Následně se pak ale sám vyhnal z pásma.
35:10'
Barabanov unikl do samostatného nájezdu, těsně před brankářem pak ale selhal s blafákem.
34:21'
Další střelu tečoval Jakovlev přímo před brankářem Hellbergem. Šla ale těsně vedle pravé tyčky.
33:56'
Jakupov byl podražen s pukem přímo před brankářem. Rozhodčí ale vůbec faul nepískal!
Máme zde komerční přestávka.
33:16'
Přesně v sekundě, kdy se vracel z trestné Jakovlev, se Magnitogorsk dostal do brejku. Únik dva na jednoho perfektně vychytal Hellberg.
33:00'
Poslední sekundy z přesilovky SKA opět kombinuje, ale opět nestřílí.
32:17'
Hosté vyhazují a SKA mešká u své branky spoustu přesilovkového času.
31:38'
Kombinace SKA zatím nenašla pořádnou střelu. Jediná, kterou Petrohrad poslal, byla zblokována hokejkou soupeře.
31:15'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).
31:11'
Petrohrad stále drží kotouč v útočném pásmu v šesti.
30:45'
Domácí hrají s prázdnou brankou a v šesti v signalizované výhodě. Pobývají u branky soupeře.
29:32'
Magnitogorsk zkouší kombinovat v útočném pásmu, ale moc se to nedaří a spíš jen bojují o kotouče u mantinelu.
28:54'
Zub dostal kotouč nad kruh, najel si blíž a vypálil. Děmčenko vyrazil, dorážky domácích ale nebyly přesné.
28:32'
Další kvalitní šance domácího celku. První rána po buly šla mimo, po následné kombinaci se přesně nepodařilo zakončit ani Karpovi, kterého ránu vyrazil Děmčenko.
27:51'
Petrohrad je gólem nabuzen. Kombinace v útočném pásmu jsou často až k neuvěření.
27:12'
Lehtera byl atakován u hrazení, ale rozhodčí hru rozhodně přerušovat nebudou.
26:56'
Minulin pálil od modré čáry, ale také mu střela nevyšla.
Začala reklamní pauza.
26:23'
Zubareva perfektně z kruhu vychytal Děmčenko.
25:50'
Kombinace SKA byla zakončena chabou ránou mimo branku
25:16'
Petrohrad opět rychle unikl a vyslal další ránu. Tu ale s přehledem na hrudi podržel Děmčenko.
24:29'
Autorem branky je ARŤOM ZUB. Máme tady první gól zápasu! Zub si najel až k brankáři a netradičním způsobem poslal puk do branky. Našel si totoži mezírku mezi betonem a tyčkou a puk tam došprtal. Asistence: Joonas Kemppainen a Vladimir A. Tkačjov.
24:14'
Petrohrad tlačí u branky. Zde vyslal už několik střel, které ale šly mimo.
23:34'
Metallurg se snažil projít, ale přes modrou čáru to nezvládl. Petrohradská obrana se semkla a nepustila je dále.
23:08'
Střelu Aaltonena také zastavuje připravený Děmčenko.
22:15'
Nudnější pasáž hry, která se odehrávala ve střední části kluziště.
21:34'
Další skvěle vypadající útok Petrohradu překazil Děmčenko, který vychytal Kemppainenovu střelu.
20:46'
SKA si perfektně najel do třetiny, jeden z hráčů poslal pod sebe na spoluhráče, ale ten nezvládl střelu.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Petrohrad.
20:01'
První třetina nám nenabídla tolik šancí. Byl to ale atraktivní bruslivý hokej. Ze začátku se zdálo, že bude Petrohrad svého soupeře válcovat ale ten se postupně vzchopil. V posledních minutách se ale výkon Metallurgu hodně zvedl a domácí se musel urputně bránit. Druhá třetina slibuje ještě větší porci atraktivního hokeje. Začínat bude cca v 15:48.
20:00'
19:30'
Kuzmenko si nadělal problémy ve svém pásmu. Z toho pramenila velká šance hostů, ale skvěle zasáhl Hellberg.
18:48'
Petrohrad v posledních sekundách velmi často brání. Střela Kulemina byla na poslední chvíli zablokována Hellbergem.
18:13'
Jeden z posledních útoků Metallurgu nebyl střelou zakončen.
17:41'
Šance hostů! Puk byl poslán před branku, kde ho jeden z hráčů tečoval mimo. Následně byl puk před branku vrácen, ale nebyl už vystřelen.
16:40'
Metallurg opět v útočné třetině, opět ale jen nahodil a u puku už se nezdržel.
16:12'
Petrohrad klame své spoluhráče ve vlastním obranném pásmu. Jejich kombinace a některé pasy jsou obdivuhodné.
15:50'
Hosté rychle rozjeli útok, při kterém se bez problémů dostali do pásma. Střela Jakovleva byla ale hodně chabá.
15:32'
Rychle po buly domácí pálili a Děmčenko raději puk podržel na těle.
15:06'
SKA rychle rozjížděl útok, ale proti tomu byl ofsajd, který akci zastavuje.
14:48'
Hellberg sebral kotouč, který se k němu rychle blížil, a hodil ho za branku.
14:10'
Metallurg se osvobodil alespoň do středu hřiště. Nyní už ale hraje opět Petrohrad.
13:32'
Děmčenko musel být ostražitý, protože po ráně se puk odrazil přímo před něj. Žádná dorážka ale nepřišla.
13:05'
Domácí kombinovali ve své útočné třetině, ale puk jim nakonec žabičkou odskočil a museli se vrátit.
12:26'
Po ofsajdu a následné reklamní pauze se vhazovalo před modrou. Buly vyhrál Metallurg, ale jen nahodil a puk už v pásmu nezískal.
Druhá přestávka, který nám nabídne pouze reklamu, právě začala.
11:52'
Vereščaginova rána z první po nečekané přihrávce nepřekvapila Hellberga, který se okamžitě přesunul a puk zlikvidoval.
11:06'
Hosté velmi špatně rozehráli před svou brankou a Petrohrad začal svoji kolotočovou kombinaci.
10:28'
Metallurg přidal na útočné aktivitě. Hosté se nyní opravdu snaží a skvěle napadají.
09:59'
Střela jednoho z hostů minula odkrytou branku. Hellberg vůbec nevěděl, kde puk letí!
09:12'
Několeko byl při vhazování napomenut rozhodčím.
První komerční přestávka dnešního zápasu je tady.
09:12'
Kulemin převzal puk na levé straně, osamostatnil se a z úhlu to zkoušel poslat k bližší tyči. Proti byl ale vyrážející Hellberg.
08:27'
Hellberg vyrážel betony dlouhé nahození jednoho z hostů.
07:51'
Domácí jsou velmi aktivní u branky soupeře. Filippi teď musel zastávat roli obránce proti jednomu z petrohradských útočníků.
07:04'
Hellberg vyrážel betonem puk, který se náhodou odrazil do směru, kde se nachází jeho branka.
06:52'
Nyní znovu Barabanov, tentokrát hledal spoluhráče před brankou, kde se však nikdo nenacházel a puk jen předbrankovým prostorem prosvištěl až k bočnímu hrazení.
06:28'
Barabanov na půlící čáře vybojoval kotouč, ale rychle ho opět ztratil a hosté šli dopředu.
05:48'
Hráči domácího celku zpomalili a zastavili, protože si mysleli, že se bude pískat icing. Toto pravidlo však pískáno být nemělo a domácí tak museli za pukem pořádně sprintovat.
05:30'
Ketov chtěl nahrát před branku, to se mu nepodařilo, tak zkusil puk z blízkosti dostat za Děmčenka. Ani toto mu však nevyšlo.
04:59'
Ukotvení branky se nezdálo rozhodčím v pořádku. Děmčenko musel opustit brankoviště a rozhodčí kolíky zkontrolovali.
04:31'
Potěchinova střela z pravého kruhu mířila na hruď gólmana Hellbera, který puk raději podržel.
03:32'
Hosté vyhodili puk za branku a jeli vystřídat. Petrohrad byl rychle u modré čáry, ale hráči Magnitogorsku to stihli.
02:46'
Petrohrad kombinuje v pásmu, ale zatím se nepokouší vystřelit.
02:05'
Vhazování před Demčenkem vyhrál Mettalurg a rychle zamířil do pásma. Tam vyslal střelu, ale Hellberg byl připraven.
01:23'
Metallurg Magnitogorsk se dopustil zakázaného uvolnění.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Melničuk) – Bengtsson, A. Bělov, Zub, Chafizullin, Ožiganov, Tokranov, Zubarev – Barabanov, Lehterä, Tkačjov – Jakupov, Kemppainen, Kagarlickij – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov, Kablukov, Děrgačov – Švec-Rogovoj.

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, J. Jakovlev, Vereščagin, Matuškin, Dronov, Minulin – A. Nestrašil, Filippi, Mozjakin – Kozun, Rasmussen, O'Dell – N. Kuljomin, Loktionov, Paršin – Ljubimov, Několenko, Potěchin – Rožkov..

- Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) – 25 zápasů, 3 góly + 6 asistencí
- Tomáš Filippi (Magnitogorsk) – za Magnitogorsk nastoupí dnes poprvé
SKA PETROHRAD

Magnitogorsku už se daří podstatně hůř, nachází se až na devátí pozici ve východní konferenci. O bod mu za Vladivostokem uniká poslední místo zaručující play-off. Ztráty týmů v tabulce za ním jsou již obrovské, takže se dá říci, že zatím jsou s Nižněkamskem poslední, kteří ještě můžou zamíchat postupovými pozicemi. Magnitogorsk vstřelil 89 gólů, přičemž jich do jeho sítě vletělo 86.

Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 0:1

Petrohrad tradičně zápolí se svým největším soupeřem v západní konferenci. Aktuálně je druhý a na CSKA Moskvu zdraví jeden bod. Má ale již 39 zápasů z bilancí 15 výher, 14 proher a celkově 54 bodů. Bilance vstřelených gólů a inkasovaných branek je taky hezká, 103 ku 78. Z posledních pěti zápasů vyhráli 4x, 3x v prodloužení, a jednou svému soupeři podlehli.