KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Nižněkamsk - 22. října 2019   18:30

Nižněkamsk
2:58' Z. Mitchell  (White, Porjadin) • 46:02' Pajgin  (White) • 65:00' Z. Mitchell
Petrohrad
Samonov (Hellberg) – Dyblenko, Zub, Tokranov, Zubarev, Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Tkačjov, Lehterä, S. Plotnikov – Kagarlickij, Burdasov, Švec-Rogovoj – Kemppainen, Jakupov, Karpov – Děrgačov, Kablukov, Ketov – Marčenko.
Gofman, Lavrenťjev – Biťukov, Parikov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
11 253 diváků
Nižněkamsk
Šaryčenkov (Barulin) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, An. Sergejev, S. Zacharčuk – White, Z. Mitchell, Porjadin – Černikov, P. Kulikov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Rybakov, Šiksatdarov, Grošev.

Nižněkamsk počtvrté za sebou bodoval naplno a za necelý týden znovu porazil favorizovaný Petrohrad. Ten naopak po třech porážkách v základní hrací době vydřel alespoň bodík, s nímž ovšem spolufavorit KHL rozhodně nemůže být spokojen.

V naprosto vyrovnaném zápase šli brzy do vedení hosté a vydrželo jim téměř půl zápasu. Po přesilovkovém vyrovnání z hole Karpova posvětilo obrat na 2:1 v závěrečné části video, střelu Jakupova vyrážel hostující brankář až milimetry za brankovou čarou. Také Nižněkamsk však dokázal odpovědět z přesilovky a navzdory mnoha šancím zejména na petrohradské straně se už skóre nezměnilo. Z desítky aktérů rozstřelu uspěl jediný Mitchell, který dnešní zápas gólově odšpuntoval i uzavřel.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil Něftěchimik Nižněkamsk. Rozhodující nájezd proměnil ZACK MITCHELL.
Vladimir TKAČOV neproměňuje.
Marat CHAJRULLIN neproměňuje.
Arťom ŠVEC-ROGOVOJ si dal pořádný rozjezd, ale vůbec netrefil zařízení.
Pavel PADAKIN neproměňuje.
Maxim KARPOV neproměňuje.
Matt WHITE střílí pouze do Samonovovy lapačky.
Dmitrij KAGARLICKIJ neproměňuje. Na ledě nebylo místo, Šaryčenkov podpořil beton i brankářskou holí.
Zack MITCHELL nic složitého nevymýšlel a švihem prostřeluje brankáře pod lapačku.
Nail JAKUPOV neproměňuje.
Jacob BERGLUND neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Statistiky zápasu:
Střely na bránu 31:17, vhazování 35:21, čas v útoku 12:40 – 7:29, vyloučení 5:4, využití 1:1.
Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, přestože měli domácí několik vyložených šancí a v závěru si jednu tutovku vytvořili i hosté. V dnešním dlouhém hokejovém večeru nás tedy čekají ještě samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Rychlý kontr podnikli hosté a také Samonova zachránila v prodloužení při střele najíždějícího Murphyho tyčka.
64:32'
Petrohrad promarnil další situaci dva na jednoho. Po přihrávce Kagarlického zblízka neuspěl Tkačov.
63:56'
Karpov z protiútoku přestřelil, blíží se nájezdy!
63:27'
Další Tkačovův výpad končí na betonu brankáře hostů, do brejku vyrazil Porjadin a opět je střela sražena do ochranné sítě.
62:53'
Z pravého křídla křížnou střelou minul bránu Dmitrij Kagarlickij.
62:29'
A vzápětí další tutovka Petrohradu! Kagarlického střelu tečoval Arťom Švec-Rogovoj mezi betony Šaryčenkova, kterého zachránila tyčka.
62:19'
Dva na jednoho jeli domácí hokejisté. Tkačov ideálně přihrál napravo Karpovovi, jenže ten zcela sám před Šaryčenkovem nic nevymyslel a jen trefil hostujícího brankáře.
61:38'
Až nyní to zkusil Jonas Enlund, jeho tečovaná rána bez přípravy napnula jen ochrannou síť.
61:20'
Bryncev se vrací pro kotouč za nižněkamskou branku, v prodloužení zatím nikdo nevystřelil.
61:00'
Dnešní utkání sleduje 11 253 diváků.
60:01'
Oba celky si připíší do tabulky po bodu. Petrohradu se podařilo gólem, který se ještě dlouho posuzoval na videu, otočit skóre, ale zásluhou využité přesilovky si Nižněkamsk zajistil cenný bodík z ledu velkého favorita.
60:00'
59:54'
White se ještě v samém závěru zkoušel obtočit kolem Zubareva, domácí obránce jeho střelu zblokoval do ochranné sítě a od třetí sirény nás dělí ještě šest vteřin a zřejmě jedno vhazování.
59:06'
Hosté střídají, Murphy čeká s rozehrávkou za vlastní bránou.
58:00'
Nižněkamsk se už omezuje jen na vyhazování puků, nyní se však dostal zadarmo do útočného pásma po nerozumění a zakázaném uvolnění domácích.
57:03'
Teď už to zavánělo gólem. Tkačov ve velké rychlosti nabruslil zleva až na brankoviště, blafák po ledě mu však Šaryčenkov vystihl.
54:33'
Šaryčenkov je rozhodně zaměstnanějším z mužů s maskou, žádné vyloženě těžké střely ale v této fázi řešit nemusí. Proti pokusu Plotnikova z úhlu stačilo položit hůl na led.
52:53'
Také pokus Švece-Rogového z levé strany končí ve výstroji brankáře Nižněkamsku.
52:13'
Z dálky to zkoušel Tokranov, po něm od pravého mantinelu Jakupov, ale brankář Šaryčenkov se překpvait ani v jednom případě nenechal.
51:38'
Modří se vracejí pro puk za vlastní bránu, od vyrovnání se zdá, že oběma mužstvům výsledek vyhovuje.
50:12'
Jaroslav Dyblenko nabil na modré čáře Lehterämu, přizvednutá střela finského útočníka rozvlnila ochrannou síť.
49:45'
Několik minut se hraje bez šancí, oba celky zodpovědně brání obranné modré čáry.
47:26'
Samonov raději podržel lapačkou nastřelený puk na ledě, vhazovat se bude v obranném pásmu SKA.
46:53'
Komerční přestávka. Pošesté za sebou tedy zápas Něftěchimiku výsledkem 2:1 neskončí, to už je jisté.
46:02'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Ve své čtvrté přesilovce se hosté konečně prosazují a stačilo jim 28 vteřin. Od modré čáry propálil brankáře mezi betony dělovkou po ledě obránce ZIJAT PAJGIN. Asistence: Matt White.
45:34'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladimir Tkačov – 2 min., podrážení).
45:15'
Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.
43:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry). Hostující lavička si místo anulace gólu jen vykoledovala menší trest.
43:15'
A stejný moment byl prohlížen na videu podruhé! Tentokrát si vyžádala nižněkamská střídačka přezkoumání případného ofsajdu před samotnou střelou, rozhodčí však potvrzují platnost gólu.
43:15'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je NAIL JAKUPOV. Odložená radost v Ledovém dvorci, bekhend domácího útočníka z pravého křídla zastavil Šaryčenkov betonem u tyčky, jenže po důkladném rozboru videa zjistili rozhodčí, že se tak stalo až o milimetry za brankovou čarou. Bez asistence.
43:15'
Nebo ne? Zdálo se, že hostující brankář udržel po bekhendu Naila Jakupova kotouč betonem u tyčky, rozhodčí však ještě zjišťuje na videu, zda nepřešel brankovou čáru.
43:10'
Jakupov se dostal k puku v rohu kluziště a bekhendem z úhlu mířil na bližší tyčku. Šaryčenkov zasáhl účinně.
41:59'
Domácí obránce Rukavišnikov se dostal po rychlém vyšachování defenzívy hostů do výborné pozice na levém kruhu, švihem však netrefil bránu.
41:01'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 5 min., bitka).
41:00'
Máme tu první pořádnou rvačku! Za bránou hostů se v přerušené hře servali Plotnikov a Bryncev, rukavice letí na led, oba hráči jsou bez přileb. Bitce předcházela možnost Petrohradu, Lehterä dorážel nepřesně.
40:01'
Také prostřední část hry přinesla jediný gól, který vsítil v přesilovce domácí Karpov. Hosté prohospodařili dohromady šest minut početní převahy a výsledek je před závěrečnou třetinou zcela otevřený.
Zajímavé je, že poměr střel je přesně stejný jako v první třetině – 7:6 pro domácí.
Statistiky po 2. třetině:
40:00'
39:51'
Krátký nápor SKA zastavuje ofsajd Karpova.
38:26'
Domácí v plném počtu. Hosté sehráli přesilovku tragicky, za dvě minuty se vůbec nedostali do útočného pásma.
37:50'
Přesilovka se Nižněkamsku vůbec nedaří, domácí snadno rozbíjejí jeho pokusy o založení útoku.
36:26'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Karpov – 2 min., vysoká hůl).
36:17'
Šance Petrohradu vyplynula z konstruktivní rozehrávky přes forčekující hráče hostů. Jakupov elegantně projel kluzištěm až před Šaryčenkova, tomu zezadu pomohl Damir Šaripzjanov. Zákrok hostujícího obránce ovšem zaváněl hozením hole.
34:53'
Zijat Pajgin mírně zaškobrtl při couvání na obranné modré a k puku se zadarmo dostal Vladimir Tkačov. Po rychlé výměně puku pálil z úhlu a Šaryčenkov vyráží s pomocí vnější tyčky.
33:05'
Zatímco probíhají drobné potyčky a strkanice před bránou, kotouč svírá v lapačce domácí gólman Samonov. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
32:44'
Zakázané uvolnění hokejistů SKA.
31:29'
Déle než půl zápasu trvalo favoritovi, než se prosadil. V přesilovce prostřelil krátce po vyhraném buly hostujícího brankáře mezi betony MAXIM KARPOV, který zůstal na pravé straně poněkud zapomenutý.
Asistence: Vladimir Tkačov, Vasilij Tokranov.
30:54'
Kagarlickij naznačil z pravého kruhu střelu, ale chytře puk posunul do strany na Zubareva, jeho pokus z úhlu však neprůstřelnost Šaryčenkova nezrušil.
30:27'
Ruský reprezentační obránce Arťom Zub bombou od modré čáry bolestivě trefil do kolene jediného dnešního úspěšného střelce Mitchella.
29:59'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Grošev – 2 min., podrážení).
29:08'
28:13'
Kotouč má po střele obránce Pajgina z levého bodu pro vhazování v lapačce brankář Petrohradu.
27:49'
Hokejisté Nižněkamsku se usazují v útočném pásmu a rozehrávají klasický vzorec.
27:08'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nail Jakupov – 2 min., držení).
26:52'
Jeden z domácích útočníků zkoušel fintu se stahovačkou mezi nohama jediného beka, což sice nevyšlo, ale k volnému puku se dostal Joonas Kemppainen. V dobré pozici však netrefil z osy hřiště bránu.
25:50'
Petrohrad rozjíždí další akci od píky.
25:22'
Šiksatdarov projel po pravém hrazení a z jízdy vypálil do betonů domácího brankáře.
24:59'
Kablukov se vyřítil z trestné lavice rovnou do akce, jeho bekhendová přihrávka však neprošla.
24:44'
Švec-Rogovoj vyvezl kotouč do středního pásma, tohle oslabení Petrohrad přežije.
24:04'
Zacharčukova dělovka od modré čáry uvízla v houštině před bránou, ale jeho spoluhráčům se nepodařilo kotouč vylovit a zakončit. Domácí vyhazují přes všechny čáry.
22:56'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – 2 min., sekání).
22:07'
Padakin držel kotouč proti přesile, obkroužil s ním kolem brány a prudkou přihrávkou hledal na zadní tyči debutanta Enlunda. Jeho střele v tísni mezi tyče kousek chyběl.
21:00'
Posunutá nižněkamská brána po nezaviněném pádu jednoho z útočníků v modrém, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
20:21'
Samonov vyráží střelu od modré čáry zpod břevna nad svou bránu.
20:01'
SKA Petrohrad pokračuje v matných výkonech z posledního týdne a po třech porážkách o gól je pozadu zatím i za Nižněkamskem, který rychle otevřel skóre a i ve zbytku třetiny odehrál s favoritem zcela vyrovnanou partii. Hra zatím ubíhá plynule, s minimem přerušení. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:18.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 7:6, vhazování 8:3, čas v útoku 4:09 – 1:28, vyloučení 0:1, bez využití.
20:00'
19:29'
Čároví rozpažují po vyhození Petrohradu, zakázané uvolnění se nekoná.
17:55'
Hosté jen zavezli kotouč za bránu a odjíždějí střídat.
17:24'
Zacharčuk střílel přes obránce ze středního pásma, kotouč prošel mezi jeho bruslemi a zasahovat musel Samonov.
16:51'
Alexandr Šaryčenkov před dotírajícími útočníky Petrohradu podržel kotouč v lapačce, pokračovat se bude po druhé reklamní pauze.
15:35'
Domácí celek strávil dlouhý úsek v útočném pásmu. Nakonec se do zakončení dostal po přihrávce zpoza brány Sergej Plotnikov a trefil brankáře do masky, načež hosté vyhazují.
13:17'
Galeňuk napálil kotouč na bránu ze středního pásma, brankář Něftěchimiku vyráží rozklekem.
11:36'
Do protiútoku se rozjel Burdasov a pálil příklepem z levého křídla, ale Šaryčenkov si utěsnil bližší tyčku.
11:13'
Střelu z mezikruží chytá do lapačky Alexandr Samonov.
9:50'
Favorit zatím působí dost bezradně a čeká nás první komerční přestávka.
8:52'
Náznak útočné akce Petrohradu: Děrgačov zasprintoval podél levého mantinelu, napravo mu najížděl Ketov, ale křížná přihrávka neprošla.
7:02'
Za domácí odpověděli v tandemu Kablukov s Děrgačovem, z kruhů pro vhazování však nižněkamského brankáře nepropálili.
6:47'
Šiksatdarov se vydal samostatně na domácí bránu a podařilo se mu projet až před Samonova, jenž byl tentokrát na místě a hranou vyrážečky vytěsnil.
5:50'
Petrohrad se v přesilovce vůbec k ničemu nedostal, hosté jsou v plném počtu.
3:50'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).
2:58'
Překvapivý úvod. Porjadin vypíchl domácím kotouč v obranném pásmu a bleskové přečíslení zakončuje po Whitově ideální přihrávce přes marně se roztahujícího Samonova pod víko ZACK MITCHELL.
Asistence: Matt White, Pavel Porjadin.
1:45'
První útok Něftěchimiku končí Chajrullinovou střelou, kterou zastavuje domácí brankář Samonov.
1:20'
Obránce Zub se vydal na ofenzivní výpad, projel kolem brány a zpoza ní se pokusil zakončit. Kotouč má však v lapačce Šaryčenkov.
0:19'
Záhy po úvodním buly pálil nepřesně domácí centr Lehterä.
00:01'
Utkání právě začalo. Petrohrad hraje v modrých dresech, Nižněkamsk v bílo-černo-červené kombinaci.

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Dyblenko, Zub, Tokranov, Zubarev, Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Tkačov, Lehterä, Plotnikov – Kagarlickij, Burdasov, Švec-Rogovoj – Kemppainen, Jakupov, Karpov – Děrgačov, Kablukov, Ketov – Marčenko.

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Pajgin, Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Rjasenskij, Sergejev, Zacharčuk – White, Mitchell, Porjadin – Černikov, Kulikov, Chajrullin – Enlund, Padakin, Berglund – Rybakov, Šiksatdarov, Šarifjanov – Grošev.

Rozhodčí: Gofman, Lavrenťjev – Biťukov, Parikov.
Vzájemné zápasy
Triumf Něftěchimiku z minulého týdne 2:1 byl teprve druhým v základní hrací době v historii 22 vzájemných utkání. Pětkrát se prodlužovalo a 15x zvítězil Petrohrad. Poslední domácí zápas s nižněkamským klubem však bohatý SKA také nezvládl, v lednu mu podlehl 2:3 po prodložení.
Neftěchimik Nižněkamsk (6-2-3-10, 42:49, 15. místo)
Skromný klub ze severu Ruska je v opačném rozpoložení, třikrát po sobě vyhrál 2:1 – v prodloužení nad Novosibirskem a v základní hrací době přišla zmíněná výhra nad Petrohradem a naposledy v Rize.
Přestože se Nižněkamsk stále nachází mimo postupové příčky do play-off, po vítězné sérii mu schází na osmý Čeljabinsk jen jediný bod a má dva zápasy k dobru.
Kanadské bodování klubu vede Američan Matt White (5+7).
SKA Petrohrad (9-2-2-8, 49:42, 10. místo)
Jeden z dvojice nejbohatších klubů a největších favoritů KHL se potácí v nečekané krizi, už tři zápasy po sobě vyšel naprázdno a pokaždé rozdílem jediného gólu. Kromě porážek 2:3 v Omsku a se Spartakem Moskva podlehl minulý čtvrtek také Nižněkamsku 1:2 a právě tomuto soupeři se bude chtít na domácím ledě pomstít.
Nejproduktivnějším hráčem klubu a celkově pátým v bodování lgiy je Vladimir Tkačov (7+13).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.