KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Vitaz - 22. září 2019   16:00

Petrohrad
Petrohrad
21:27' Kagarlickij (Byvalcev, Zemčonok) • 52:35' Barabanov (Kagarlickij, Zub)
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Vitaz
Vitaz
16:28' A. Sjomin  (V. Lajunen, M. Aaltonen) • 30:15' P. Černov  (M. Aaltonen, V. Lajunen) • 44:49' Mons   • 58:06' Makejev  (A. Sjomin, M. Aaltonen)
Petrohrad
Kočetkov (45. Melničuk) – Rundblad, Zubarev, Zub (A), Dyblenko (C), Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Lehterä, S. Plotnikov, Tkačov – Kagarlickij, Byvalcev, Karpov – Koskiranta, Děrgačov, Jakupov – V. Tichonov, Kablukov (A), Podkolzin – Barabanov.

3. Dmitrij Kagarlickij (SKA) 1+1
Statistiky: Střely: 86-30; Střely na bránu: 51-23; Góly: 2-4; Vhazování: 42-21; Zablokované střely: 5-20; Přesilové hry: 1/7-2/5; Trestné minuty: 10-14.
Ilja Ježov odchytal fantastický zápas a dovedl svůj tým k velmi cennému vítězství na ledě Petrohradu, který proti Viťazu vyhrál dvacet utkání v řadě, dnes ale padl. Viťaz porazil SKA Petrohrad poprvé od 10. ledna 2011. Vítězný gól vstřelil Jevgenij Mons. Konečný výsledek zápasu. SKA Petrohrad 2 HC Viťaz Moskevská oblast 4.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:06'
Viťaz právě vstřelil branku!
Viťaz vyhrál vhazování v obranném pásmu a ALEXEJ MAKEJEV dovezl puk do prázdné brány! Asistence: Alexandr Sjomin a Miro Aaltonen.
57:48'
Petrohrad si vyžádal oddechový čas a domácí brankář Alexej Melničuk zůstal na střídačce!
57:21'
Danila Mojsejev mohl rozhodnout o osudu utkání, když na pravém křídle nabral rychlost a u pravé tyče se ocitl ve slibné šanci, jenže trefil pouze Alexeje Melničuka.
56:08'
Vladimir Tkačov se dostal na vrcholu mezikruží k odraženému puku a krásnou střelou po ledě mířil k pravé tyči, jenže Ilja Ježov ji vykopl levým betonem! Další fantastický zákrok brankáře.
55:59'
Jevgenij Arťuchin je zpět na ledové ploše a Viťaz přečkal důležité oslabení. Domácí se snaží o vyrovnání.
55:57'
Nail Jakupov napřáhl na levém křídle k nádherné táhlé střele a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Ilja Ježov ale vytáhl v závěru přesilové hry Petrohradu senzační semafor! Domácí jsou nyní na koni.
53:59'
Jevgenij Arťuchin dostal dvě minuty za hrubost poté, co to přehnal s důrazem před vlastní bránou.
52:47'
Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru hostujícího týmu a prostor dostává komerční brejk.
52:35'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Petrohrad krásně přenesl hru podél modré čáry z pravého křídla doleva a Dmitrij Kagarlickij poté napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné táhlé střele zápěstím, která mezi lapačkou a levým betonem Iljy Ježova prošla ke vzdálenější pravé tyči brány s přispěním drobné teče ALEXANDRA BARABANOVA clonícího před bránou! Domácí využili přesilovou hru a jsou zpět v zápase! Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Arťom Zub.
51:48'
Petrohrad se na levém křídle k ničemu nedostal a hokejistům Viťazu se podařilo kotouč úspěšně vyhodit.
51:24'
Alexej Makejev byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Petrohrad dostává příležitost snížit na 2:3.
50:10'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát necelých deset minut a Petrohrad potřebuje nutně gól, aby se ve zbytku utkání ještě mohl pokusit o vyrovnání.
49:18'
Jaroslav Dyblenko se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci a po nádherné zpětné přihrávce z pravého rohu útočného pásma napřáhl ke střele zápěstím, jenže zamířil přímo do hrudi připraveného Iljy Ježova. Nic.
48:52'
Ilja Ježov si snadno poradil s nahozením Petrohradu z pravého křídla a vkleče snadno sevřel puk v náručí.
47:39'
Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Viťazu Moskevská oblast následuje komerční přestávka.
47:07'
Petrohrad stáhl ke střídání brankářů a věří, že mu to ve zbytku utkání pomůže k obratu. Skóre je 1:3.
44:49'
Střídání v týmu SKA Petrohrad: ze hřiště odchází Pjotr Kočetkov, přichází Alexej Melničuk.
44:49'
JEVGENIJ MONS na levém křídle nevinně zavážel puk do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu poté napřáhl ke střele zápěstím, která prošla výstrojí Pjotra Kočetkova ke vzdálenější pravé tyči! To je obrovská facka, když si vezmete fakt, že Petrohrad před pár okamžiky přečkal oslabení 5 na 3 a dlouhé čtyřminutové oslabení – 1:3!
44:00'
Petrohrad hrál čtyři minuty v oslabení a chvíli dokonce pět na tři, krušné momenty ale přečkal bez úhony.
43:48'
A další šance Petrohradu v oslabení. Střela z vrcholu mezikruží ale skončila v náručí brankáře Iljy Ježova.
42:57'
Alexandr Barabanov si sjel z pravého křídla v obrovské rychlosti před bránu a na vzdálenější levé tyči orazítkoval brankovou konstrukci!
42:35'
Petrohradu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a do konce vyloučení zbývá přibližně jedna minuta a půl.
41:30'
Pjotr Kočetkov nedokázal udržet snadnou střelu v lapačce a málem za to byl potrestán, Viťaz se ale z dorážky neprosadil a vyloučený Dmitrij Kagarlickij je zpět na ledové ploše – 5 na 4!
41:05'
Alexandr Sjomin napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována.
40:45'
Alexej Makejev se ocitl u levé tyče po nádherné souhře na jeden dotek ve slibné šanci, jenže zápěstím zakončoval slabě a Pjotr Kočetkov puk snadno lapil.
40:01'
V Petrohradu začala závěrečná třetí třetina zápasu a Petrohrad do ní vstupuje ve dvojnásobném oslabení!
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely: 55-17; Střely na bránu: 38-14; Vhazování: 29-13; Zablokované střely: 3-9; Přesilové hry: 0/5-2/5; Trestné minuty: 10-10.
Třetí třetina začne přibližně v 17:48.
Dmitrij Kagarlickij sice krátce po přestávce vyrovnal, jenže v závěru druhé třetiny byl vyloučen za vysokou hůl a poslal svůj tým do tří poté, co v polovině utkání vrátil Viťazu ztracené vedení Pavel Černov, který se prosadil během přesilové hry. Skóre po druhé třetině utkání. SKA Petrohrad 1 HC Viťaz Moskevská oblast 2.
40:00'
40:00'
David Rundblad zasáhl během vyhození jednoho z hráčů Viťazu vysokou holí a navíc dostal 2+2 minuty.
39:30'
Dmitrij Kagarlickij byl vyloučen v závěru druhé třetiny na dvě minuty za hákování. Třetí přesilová hra Viťazu.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:25'
Vyloučený Ivan Laričev je zpět na ledové ploše a družina Iljy Ježova přečkala další krušné okamžiky.
35:44'
Vyloučený Miro Aaltonen je zpět na ledové ploše a hokejisté Viťazu už brání ve čtyřech hráčích v poli.
35:25'
Ivan Laričev vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra 5 na 3!
35:14'
Ilja Ježov dokázal vyrazit prudkou ránu od modré čáry, přestože toho příliš mnoho neviděl, a Petrohrad se vzápětí poohlížel po dorážce marně a zbytečně.
34:18'
Alexej Byvalcev ostře vypálil na bodu pravého kruhu a dobře mířil pod horní tyč, Ilja Ježov ale dokázal puk vyrazit maskou do ochranné sítě!
33:55'
Viťaz vyrazil během vlastního oslabení do přečíslení dva na jednoho a Ivan Laričev napřáhl na bodu levého kruhu ke střele s příklepem, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu, Pjotr Kočetkov ale vytáhl parádní semafor!
33:44'
Miro Aaltonen zbytečně fauloval před bránou Petrohradu a dostal dvě minuty za sekání. Přestávka.
33:13'
Vyloučený Jevgenij Mons je zpět na ledové ploše a Petrohrad pro změnu přesilovou hru využít nedokázal.
31:23'
Ilja Ježov už seděl na zadku a bezmocně přihlížel dorážkám Petrohradu, druhý gól ale nepustil!
31:13'
Vladimir Tkačov se vrhl na levém křídle mezi dva protihráče a Jevgenij Mons ho jasně podrazil. Trest.
30:15'
PAVEL ČERNOV dostal nádhernou přihrávku do mezikruží a parádní střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Viťaz využil další přesilovou hru a vede 2:1! Stoprocentní využití. Asistence: Miro Aaltonen a Ville Lajunen.
29:32'
Andrej Zubarev dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Viťaz si zahraje přesilovou hru. Přestávka.
29:25'
Nail Jakupov byl zřejmě hráčem, který se taktéž řítil sám na bránu a také on zvolil u levé tyče bekhendové zakončení, Ilja Ježov ale puk pravým betonem vyrazil! Další skvělý zákrok.
26:59'
Ilja Ježov dokázal zneškodnit samostatný únik Petrohradu a vyloučený Jevgenij Mons je zpět na ledové ploše! Další obrovská příležitost!
26:37'
Před bránou Iljy Ježova vznikl obrovský závar, žádný z hráčů Petrohradu se ale neprosadil!
26:04'
Nail Jakupov bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána zasvištěla vedle přední tyče brány.
24:59'
Jevgenij Mons fauloval před vlastní bránou a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Dočkáme se obratu ve skóre?
22:22'
Andrej Zubarev se nyní ocitl před bránou po nádherné zadovce spoluhráče ve vyložené šanci a dobře mířil k levé tyči, jenže Ilja Ježov předvedl senzační rozštěp a vyrážečkou puk vyrazil mimo!
22:12'
Alexandr Barabanov krásně vystřelil z vrcholu mezikruží a Ilja Ježov skvěle zasáhl lapačkou!
21:51'
Nail Jakupov nahodil puk do útočného pásma a brankář Ilja Ježov ho po přizvednutí ukryl ve své lapačce.
21:27'
DMITRIJ KAGARLICKIJ si najel před bránu na nahození Alexeje Byvalceva z levého křídla a krásnou tečí usměrnil puk nad lapačou Ijjy Ježova k pravé tyči! Je vyrovnáno na 1:1! Asistence: Alexej Byvalcev a Arťom Zemčonok.
21:02'
Vladimir Tkačov napřáhl na bodu levého kruhu ke krásné střele zápěstím a dobře mířil do předního horního rohu brány, Ilja Ježov ale vytáhl semafor!
20:28'
Alexej Makejev se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jenže trefil pouze hruď Pjotra Kočetkova.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely: 21-5; Střely na bránu: 14-3; Góly: 0-1; Vhazování: 12-7; Zablokované střely: 2-5; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné min.: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 16:53.
Petrohrad měl během úvodních dvaceti minut zápasu obrovskou střeleckou převahu, jenže ji nedokázal využít a v závěru úvodní části naopak inkasoval, když se v přesilové hře prosadil Alexandr Sjomin. Po první třetině. SKA Petrohrad 0 HC Viťaz Moskevská oblast 1.
20:00'
19:38'
Viktor Tichonov se krásně uvolnil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a dostal se ke střele zápěstím, kterou Ijla Ježov podržel v náručí a přerušil hru.
19:09'
Petrohrad se dostal na levém křídle k nahození, které Ilja Ježov bez problému sevřel ve své lapačce.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:20'
Petrohrad se marně snaží na úder hostujícího týmu odpovědět a nyní vyhodil puk na zakázané uvolnění.
16:28'
ALEXANDR SJOMIN si zpracoval na bodu levého kruhu pro vhazování krásnou kolmou diagonální přihrávku Villa Lajunena od modré čáry a poté nádhernou střelou zápěstím zamířil nad levým betonem Pjotra Kočetkova ke vzdálenější pravé tyči! Viťaz rychle využil přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Ville Lajunen a Miro Aaltonen.
16:21'
Nail Jakupov byl vyloučen na dvě minuty za držení a Viťaz si zahraje v závěru první třetiny přesilovou hru.
15:06'
Petrohrad má obrovskou střeleckou převahu a na střely na bránu vede 10:2, což hovoří za vše!
14:26'
Alexandr Jevsejenkov se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, jenže zamířil přímo do náruče Pjotra Kočetkova, který si připsal v bráně snadný zákrok.
14:11'
Ilja Ježov si snadno poradil s nahozením Petrohradu z pravého kruhu a přerušil hru. Komerční přestávka.
13:50'
Hokejisté Petrohradu vyrazili do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru selhala finální přihrávka.
13:19'
Petrohrad se ocitl pod velkým tlakem a podél střídaček raději vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
12:39'
Svjatoslav Grebenščikov mohl potrestat obrovskou chybu Petrohradu v rozehrávce, když se mezi kruhy pro vhazování dostal po zpětné přihrávce ke střele, bez přípravy ale vypálil vysoko nad domácí bránu.
11:33'
Vyloučený Alexej Makejev je zpět na ledě a Petrohrad úvodní přesilovou hru dnešního zápasu nevyužil.
10:57'
Ilja Ježov si před pár okamžiky připsal snadný zákrok a jeho spoluhráčům se krátce poté podařilo vyhodit.
09:33'
Alexej Makejev zbytečně fauloval za domácí bránou Petrohradu a dostal dvě minuty za držení. Přesilovka.
09:14'
Hokejisté Viťazu kroužili v útočném pásmu Petrohradu jako supi, do zakončení se ovšem vzápětí nedostali.
08:18'
Alexandr Děrgačov se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele zápěstím, se kterou si Ilja Ježov snadno poradil.
07:57'
Ilja Ježov přečkal obrovský nápor hokejistů Petrohradu v brankovišti bez úhony. Probíhá komerční přestávka.
07:47'
Maxim Karpov mířil krásnou střelou z vrcholu pravého kruhu do bližšího horního rohu brány, Ilja Ježov si ale pomohl vyrážečkou a puk skvěle vyrazil mimo bránu.
06:49'
Vladimir Tkačov se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže Ilja Ježov se stačil včas přesunout a puk vyrazit.
05:33'
Viktor Tichonov vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Ilja Ježov kotouč bez problému podržel.
03:43'
Pjotr Kočetkov nyní vyjel až na vrchol mezikruží, aby jednoho z hráčů Viťazu nepustil do nájezdu. Skvěle!
03:34'
Hosté předvedli v rychlém sledu dvě nepřesné kolmé přihrávky a dvakrát se tedy pískalo zakázané uvolnění.
02:55'
Viťaz vyrazil do protiútoku na levém křídle a v kruhu pro vhazování se dostal ke střele, která byla sražena.
01:09'
Dmitrij Kagarlickij na levém křídle nahodil puk na bránu Viťazu od modré čáry a Ilja Ježov přizvedl kotouč do vzduchu, ze kterého ho poslal do sítě Maxim Karpov, gól ale nebyl uznán kvůli vysoké hokejce! O neuznání gólu nemohlo být pochyb.
00:01'
Jori Lehterä vyhrál úvodní vhazování zápasu a domácí se mohli vydat směrem vpřed, jenže mezi kruhy pro vhazování o puk přišli a Viťaz mohl rychle otočit hru.
00:01'
Hokejisté Petrohradu právě za obrovských ovací v hledišti nastoupili na ledovou plochu a po zaznění ruské národní hymny bude moci dnešní utkání začít.
Hokejisté obou týmů dokončují rozbruslení a do začátku dnešního utkání zbývá necelých deset minut.

SKA Petrohrad: Kočetkov (Melničuk) – Rundblad, Zubarev, Zub (A), Dyblenko (C), Rukavišnikov, Galeňuk, Zemčonok – Lehterä, S. Plotnikov, Tkačov – Kagarlickij, Byvalcev, Karpov – Koskiranta, Děrgačov, Jakupov – V. Tichonov, Kablukov (A), Podkolzin – Barabanov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Jeřábek, Jevsejenkov (A), V. Lajunen, Golovkov, Katičev, Voronkov, Pylenkov – A. Sjomin (C), M. Aaltonen (A), Makejev – Laričev, P. Černov, Grebenščikov – Arťuchin, Petrakov, Mons – Koltygin, Mojsejev, Vyglazov – Kulagin.

Rozhodčí: Viktor Birin, Jan Hribik. Čároví rozhodčí: Nikita Šalagin, Dmitrij Šišlo.

Jakub Jeřábek (VIT) 5 zápasů, 3+4, 7 bodů, +/- +3
Domácí Petrohrad je pro hokejisty Viťazu jako noční můra, když proti SKA prohráli rovných dvacet zápasů v řadě a naposledy ho porazili 10. ledna 2011. Pokud bychom počítali i srpnový přípravný zápas, Petrohrad porazil Viťaz jednadvacetkrát za sebou. Neuvěřitelné.
Petrohrad čeká v neděli odpoledne velice náročný zápas proti Viťazu, jehož název klubu sám o sobě žádný přehnaný respekt nebudí, jenže jeho výsledky jsou fantastické. Hosté v letošní sezóně KHL vyhráli hned sedm z osmi zápasů a proti Petrohradu se budou snažit prodloužit sérii šesti výher. SKA má také skvělou formu, když vyhrálo šest z osmi utkání a do zápasu proti Viťazu bude vstupovat s třemi výhrami v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.