KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Soči - 21. října 2019   13:30

Red Star Kunlun
17:04' Bondra (Miller, Šustr) • 19:07' T. Murphy (Brulé, D. Osipov) • 24:45' Brulé (Yip, Miller)
3:2
(2:1, 1:0, 0:1)
Soči
Soči
02:29' Tomilin  (Archipov, Mosaljov) • 49:50' Starkov  (Ellis, Strömwall)
Beljajev, Bukin – Nikolajev, Šalagin
Sportoviště univerziády Šen-čen
2 755 diváků
Soči

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (Kunlun) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:25
Dávid Bondra (Kunlun) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:56
Dnešní utkání sledovalo 2 755 diváků.
Střely na branku: 41 – 23
Je dobojováno. Kunlun sice ztratil dvoubrankový náskok, ale těsné vedení pak už ubránil. Hostům powerplay nepomohla a na ledě Kunlunu tak nezískali ani bod.
59:55'
Puk mají domácí hráči a už své vedení nepustí.
58:29'
Domácí získali puk a ze středního pásma se snažili ho poslat do prázdné hostující branky, ale kotouč ji minul.
58:05'
Šikin je na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:05'
Oddechový čas pro Soči.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:44'
Po nepřesné střele Kunlunu se na druhou stranu přihnali s další akcí hosté ze Soči. Nakonec obrana domácích vše zvládla a dostala puk do bezpečí.
55:08'
Z pravé strany vypálil Malte Strömwall, ale jeho pokus u své levé tyče zastavil Jeremy Smith. Hned nechal hru plynout a u kotouče už jsou zase jeho spoluhráči.
54:16'
Brandon Yip to vzal na sebe a poslal na branku hostů další střelu. Šikin se znovu činil a zakročil efektním semaforem.
53:49'
Šikin teď zastavil dělovku Osipova od modré čáry a záhy hned přerušil hru.
52:21'
Před domácí branku se dostali nyní hosté, ale jejich střely se mez tři tyče nevešly.
51:50'
A znovu se Šikin činil ve svém brankovišti, když do lapačky ukryl další domácí pokus.
51:16'
Nyní si musel dávat pozor Dmitrij Šikin jenž zastavil tečovanou střelu Dávida Bondry. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.
49:50'
Soči právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jediné branky. STĚPAN STARKOV se natlačil na pravou stranu brankoviště a nadvakrát pak poslal puk k pravé tyči Dmitrije Šikina – 3:2. Soči je tak zpátky ve hře o body. Asistence: Morgan Ellis a Malte Strömwall.
49:08'
Spencer Foo nabral rychlost a nabruslil si až před Šikina, z bekhendu v prostoru mezi kruhy ho však nepřekonal. Další přesný zákrok hostujícího brankáře.
47:39'
Miller se neprodral před branku Šikina a hosté poté získali puk na své hokejky. Jejich akce v útočném pásmu ale neměla úspěch.
46:54'
Domácí hráči stále drží svůj náskok o dva góly a nikam se příliš neženou. Hostům začíná rychle utíkat čas a aby se utkáním něco udělali, jim zbývá něco málo přes třináct minut.
44:16'
Hosté jsou v plném počtu.
43:21'
Hosté se dostali ke kotouči a vyhodili ho přes všechny čáry až před branku Smithe.
42:52'
Kunlun má další přesilovku k dispozici a už se uhnízdil v pásmu soupeře. Šikin poté ukryl střelu Murphyho do lapačky a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
42:16'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Stěpan Starkov.
41:34'
Domácí se na druhé straně také pokusili o střelu, která ale vedla jen k obraně Soči, ta poté uhání do útočného pásma.
40:15'
Simon Bertilsson střílel z levého kruhu, puk vyrazil před sebe Smith, ale poté ho do bezpečí dostala obrana Kunlunu.
40:01'
Střely na branku: 29 – 15
Také druhá třetina je minulostí. V ní se jednou prosadili domácí hráči a navýšili své vedení, které je o dva góly. Hosté se marně snažili dostat se na kontaktní branku a před třetí třetinou tak mají co dělat, aby se pokusili ztrátu vymazat. Třetí dějství začne přibližně v 15:15.
40:00'
39:25'
Cracknell vyslal z vrcholu mezikruží další pumelici směrem na branku hostů, tam byl ale připraven s dalším zákrokem Dmitrij Šikin.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Hosté se ještě snaží o akci, která by mohla vést ke kontaktní brance. Ovšem obrana domácích je proti a opět dostala kotouč do bezpečí.
37:26'
Dmitrij Lugin převzal puk od Bertilssona, ale poté se na pravé straně nedostal ke střele, která by Smithe jakkoli ohrozila.
36:49'
Trevor Murphy od modré čáry nahodil puk před branku soupeře, kde ho ale do bezpečí odklidila obrana Soči.
34:43'
Cory Kane z levé strany švihl do puku a ten končí jen na betonu Dmitrije Šikina. Pokus hráče, který kdysi působil i v české extralize v Třinci, nebyl vůbec špatný.
34:15'
Další zákrok Smithe, jenž zastavil dělovku z levého kruhu. Poté nechal hru přerušit a následuje také komerční přestávka.
33:41'
Domácí hýří aktivitou a jsou uhnízděni v pásmu soupeře, snaží se ještě o další pojistku, aby měli vyšší náskok. Hosté jsou však proti.
32:29'
Dobrý zákrok předvedl Jeremy Smith. Z levé strany si to k němu namířil Ilja Krikunov, jeho táhlý pokus brankář domácího celku zastavil lapačkou.
31:18'
Z levého kruhu napálil puk Cory Kane, ale ten se jen odrazil od betonu Šikina. Znovu to bylo na hůl domácího hráče, který pak pálil vedle.
30:20'
Avšak domácí se vrátili rychle zpět a před Šikinem pak střílel Tyler Wong, jeho následná střela byla zablokována pozornou obranou hostů.
29:47'
Do vlastního obranného pásma si pro kotouč musel dojet Vladislav Kaletnik a zakládá tak další akci Soči od svého brankáře.
29:03'
Další pokus hostů zamířil jen do pozorného Smithe, jenž semaforem zneškodnil pokus z pravé strany. Hned nechal hru plynout a poslal puk svým spoluhráčům.
28:00'
Vhazuje se před brankou Kunlunu po levé ruce Jeremyho Smithe. Ještě před tím ale proběhne další komerční přestávka.
27:43'
Kunlun je už v plném počtu.
26:35'
Hosté se marně snaží o kontaktní branku, v oslabení se pak do akce dostali domácí a musel zasahovat Šikin.
25:43'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tyler Wong – 2 min., sekání).
24:45'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí jdou do dvoubrankového náskoku. Z prostoru mezi kruhy napřáhl ke střele GILBERT BRULÉ a Šikina prostřelil mezi jeho betony – 3:1. Asistence: Brandon Yip a Andrew Miller.
24:14'
Jeremy Smith zasáhl proti další střele hostů. U své pravé tyče nedovolil zakončit Tomilinovi a kotouč ukryl pod svojí lapačku. Následně pak nechal hru přerušit.
22:49'
Andrew Miller sklepl puk před Šikinem, i domácí brankář si ale poradil a dobrým zákrokem svůj tým podržel.
22:04'
Denis Mosaljov dostal přihrávku k modré čáře a okamžitě svižnou ranou poslal puk na Smithe, který kotouč sráží betony do bezpečí.
21:05'
Na druhé straně střílel Dávid Bondra, avšak jeho pokus zamířil jen vedle branky Šikina.
20:32'
Jelizarov si sjel kousek před domácí branku, kde clonil bekům Kunlunu, nakonec se však nedostal k teči po střele od modré čáry.
20:01'
Střely na branku: 19 – 5
První třetina je za námi. V ní se do vedení dostali hosté. Domácí měli k dispozici tři přesilové hry, ale využít je nedokázali. Nakonec se v závěru první části hry prosadili dvakrát a otočili zápas na svou stranu. Uvidíme, co nám nabídne další třetina, která začne přibližně ve 14:25.
20:00'
19:07'
A v poslední minutě úvodního dějství jdou domácí hráči dokonce do vedení. Od modré čáry napálil puk TREVOR MURPHY, jenž nedal Šikinovi šanci – 2:1. Asistence: Gilbert Brulé a Denis Osipov.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:04'
A je vyrovnáno. V závěru první třetiny mažou domácí svou ztrátu a začíná se znovu od začátku. Z pravé strany střílel Miller a jeho pokus před brankou Šikina šikovně tečoval ke vzdálenější tyči DÁVID BONDRA – 1:1. Asistence: Andrew Miller a Andrej Šustr.
15:29'
Domácí nevyužili třetí přesilovku a hosté udrželi svůj těsný náskok. A vydávají se hned do útočné akce před branku Smithe.
14:49'
Soči je v plném počtu.
14:02'
Další šance domácích, kotouč na Šikina poslal Osipov, ale střela to byla opět nepřesná a skončila mimo tři tyče.
13:39'
Spencer Foo poslal Kaneovi kotouč od modré čáry před Šikina, teč prvně jmenovaného však končí opět na pozorném Dmitriji Šikinovi.
13:20'
Hráči Soči získali puk a hned po vhazování v obranném pásmu jej poslali až před domácí branku. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
12:51'
Před Šikina si to hned namířil Cory Kane a zblízka vystřelil, jeho pokus betonem pokryl brankář Soči a opět je hra přerušena.
12:49'
Následuje další komerční přestávka, po ní si třetí početní výhodu zahrají hráči Kunlunu.
12:49'
Vyloučení v týmu HK Soči (Morgan Ellis – 2 min., vysoká hůl).
12:06'
Gilbert Brulé sklepl kotouč u modré čáry, hned na to se vydal před Šikina, ale tam ho o puk obrala pozorná obrana Soči.
11:50'
Smith zapsal další zákrok, když zastavil pokus z levého kruhu, který vyslal Kirill Vorobjov. Hru nechal raději přerušit a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
11:07'
Luke Lockhart nabral rychlost, najel si do těsné blízkosti Dmitrije Šikina, ale jeho střela z levé strany pak končí pouze na zákroku brankáře Soči.
10:39'
Hosté ubránili další oslabení a jsou už v plném počtu. Stále jsou tak ve vedení o jednu branku.
09:04'
Hosté se brzy dostali ke kotouči a z vlastního obranného pásma ho poslali až před domácí branku. Kunlunští tak musejí zakládat svou akci znovu od začátku.
08:52'
Další přesilovka pro Kunlun, při vyloučení Vorobjova za nedovolené bránění brankáře Smithe.
08:39'
Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
08:26'
Poté to zkusil Alexej Petrov, jenž se natlačil před Jeremyho Smithe, brankář Kunlunu si s jeho projektilem záhy poradil.
08:06'
Werek se prodral podél levého mantinelu do útočného pásma, ale poté se před Šikinem neprosadil. Nebyla to ale špatné akce domácího útočníka.
07:30'
Soči je už v plném počtu.
06:42'
Trevor Murphy poslal od modré čáry puk před hostující klec, kde ho ale za Šikinova záda nikdo netečoval. Hosté se pak osvobozují a šetří cenné vteřiny z oslabení.
06:14'
Domácí už rozvinuli útok a před brankou hostů se snažili vyrovnat. Zatím se jim to nedaří. Drží však stále útočnou třetinu.
05:30'
Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Mosaljov – 2 min., podrážení).
05:13'
Nahozený puk do útočného pásma Soči sebrala obrana Kunlunu a bleskově otáčí hru na opačnou stranu.
04:28'
Hosté jsou po vstřelené brance více aktivní a opět se natlačili před Smithe, kde ale přízemní střelou neuspěl Konstantin Sokolov.
02:55'
Domácí se dostali do předbrankového prostoru u branky hostů, ale jejich následná střela končí mimo tři tyče.
02:29'
Hosté se velmi brzy ujímají vedení. Po kombinaci v útočném pásmu se dostal v prostoru mezi kruhy dostal ke kotouči ARŤOM TOMILIN, jenž poté svižnou střelou poslal za Smithova záda puk a otevírá účet zápasu – 0:1. Asistence: Dmitrij Archipov a Denis Mosaljov.
01:42'
Sami se však připravili o šanci, když ztratili puk a s ním pak znovu před Smithe zamířil Michail Gordějev. Ten ale nakonec sám před brankářem Kunlunu nezakončil.
01:05'
Do ofsajdové pasti se dostali hráči Kunlunu a hra byla vykázána do středního pásma. Po chvilce se tam vhazovalo a domácí už se cpou před Šikina.
00:37'
To se nepovedlo. Hosté získali puk a z obranného pásma si to namířili před Smithe, ale i oni před ním nic nevymysleli.
00:15'
Domácí jsou u kotouče a míří s ním do útočného pásma. Pokusí se tak hned v úvodu zápasu ohrozit branku Soči.
00:01'
Hymny obou zemí dozněly a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Red Star Kunlun: J. Smith (Hrubec) – Shea, T. Murphy, Šustr (A), D. Osipov, Fram, Tam – Miller, Brulé, Yip (C) – Foo, Kane, Wong – Lockhart, Cracknell (A), Bondra – Werek, Salija, Palola.

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, K. Vorobjov, A. Petrov (C), Jelizarov, J. Alexandrov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Collins (A) – Šmeljov, Kaletnik, Krikunov (A) – Sokolov, Točickij, Lugin – Mosaljov, Tomilin, Archipov – Starkov.

Rozhodčí: Beljajev, Bukin – Nikolajev, Šalagin.

Andrej Šustr (Kunlun)
Šimon Hrubec (Kunlun)
Dávid Bondra (Kunlun)
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval jeden z týmů.
HK Soči

Hosté ze Soči na tom v Západní konferenci nejsou o moc lépe. Tam jsou jedenáctí, tedy na předposledním místě a dosud nasbírali patnáct bodů. Pětkrát vyhráli a čtrnáctkrát z ledu odešli jako poražený tým. Mají za sebou šestizápasovou šňůru proher, ve které získali jen dva body. Naposledy padli na svém ledě 1:4 s Novosibirskem a dnes by konečně rádi bodovali na svém prvním utkání venkovního tripu. Nečeká je však nic lehkého. Uvidíme, který z týmů dnes bude jako vítěz duelu.

Nejproduktivnější hráči

Malte Strömwall – 12 bodů (5+7)
Robert Rosén – 12 bodů (4+8)
Sergej Šmeljov – 9 bodů (5+4)

Domácí Red Star Kunlun nemá sezónu zatím vůbec dobře rozjetou. V tabulce Východní konference se nachází na posledním, tedy dvanáctém místě. Po devatenácti odehraných duelech mají jeho hokejisté na svém kontě šestnáct bodů za sedm výher a dvanáct proher. Ze tří posledních odehraných duelů získali jeden bod za prohru v prodloužení, zbylé dvě prohry byly po základní hrací době. Naposledy nestačili na Dymano Moskva, které na ledě Kunlunu zvítězilo těsně 2:1. Dnes mají před sebou celkově šestý domácí duel za sebou, ve kterém budou konečně chtít zase uspět.

Adam Cracknell – 10 bodů (3+7)
Andrew Miller – 10 bodů (3+7)
Tyler Wong – 9 bodů (6+3)
Hezké pondělní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Red Star Kunlun a HK Soči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.