KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Magnitogorsk - 26. prosince 2019   16:00

Riga
Riga
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Magnitogorsk
09:02' A. Nestrašil  (Filippi, Mozjakin) • 45:10' A. Nestrašil  (Mozjakin, Filippi)
Riga

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česko-slovenská stopa v utkání
Alexandr Salák (RIG) 21 zák., 2 góly, 91,3%
Marek Ďaloga (RIG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:48
Andrej Nestrašil (MET) 2+0, 2 střely, čas na ledě 16:12
Tomáš Filippi (MET) 0+2, 1 střela, čas na ledě 18:14
Hokejisté Magnitogorsku dokázali zvítězit na ledě Rigy 2:0 a vyrovnaný zápas, který byl hlavně v první třetině plný nepřesností, opanovali hlavně čeští hokejisté. Za hosty se dvakrát trefil Andrej Nestrašil, dvěma přihrávkami ho podpořil Tomáš Filippi.
59:15'
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu.
58:29'
Běreglazov střílel přes celé kluziště. Zakázané uvolnění.
57:54'
O'Dell se hnal za pukem, ale nakonec marně. Riga se ubránila a může znovu útočit.
57:40'
Riga hraje bez brankáře!
57:20'
Domácí v útočném pásmu bojovali u mantinelu. Publikum se začalo bouřit, vidělo faul, rozhodčí ovšem ne.
55:43'
Dinamo se dopustilo zakázaného postavení, Gillies nezachytil dlouhou přihrávku.
55:15'
Zápas se blíží ke svému konci. Riga se zatím k závěrečnému velkému náporu nenadechla.
53:48'
Postavení mimo hru hostů.
53:35'
Byť domácí vedou na střely poměrně jasně 27-21, většina pokusů ve třetí třetině jsou spíše pozdravy směrem ke Košečkinovi, který nemá moc práce.
53:03'
Komerční pauza.
52:14'
Naopak hosté znovu hrozí, Salák ale zvládl svými betony pokrýt brankoviště.
51:30'
Domácí by potřebovali nějaký impulz, který by je nakopl k případnému obratu. Jenže ten zatím nepřichází.
49:54'
Rychlý útok domácích, Lipsbergs na středu přijal přihrávku, ale jeho prudkou ránu Košečkin zastavil.
49:19'
Domácí v plném počtu. Hosté sice dál hrozili, ale na branku se jim už vystřelit nepovedlo.
48:44'
Rána z pravého kruhu šla mimo tři tyče.
48:31'
Hosté se po návratu do útočného pásma znovu dostávají do zajímavé kombinace, mají rychlý pohyb puku.
47:47'
Salák drží puk pod svou kontrolou. Mozjakin místo přihrávky z pravého kruhu rovnou vypálil do hrudi brankáře.
47:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., vražení na hrazení).
47:19'
Hra je přerušena v obranném pásmu domácích. Komerční pauza.
45:10'
Metallurg právě vstřelil branku!
Magnitogorsk velmi důrazně vykročil za vítězstvím! A je to opět zásluha ANDREJE NESTRAŠILA, který si najel do útoku středem, dostal přihrávku z pravého kruhu od Mozjakina a ani rybička Saláka nedokázala jeho krajana zastavit. Asistence: Sergej Mozjakin, Tomáš Filippi.
44:29'
44:15'
Rize se nedaří udržet v útočném pásmu.
43:26'
Hosté vytěsnili hru do neutrální zóny.
42:29'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Mozjakin – 2 min., podrážení).
42:29'
Bleskový útok domácích je zastaven jen za cenu faulu.
42:20'
Další zásah Saláka. Timkin pálil zpoza kruhů přes clonu, český brankář zachytil puk na hrudi.
41:26'
Potěchin se dostal až k brance Saláka, ten signalizoval, že mu puk zapadl za beton. Hra je přerušena.
40:45'
Rozhodující třetina začala z obou stran opatrně.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:39.
Ve druhé třetině se začalo konečně mnohem více útočit a střílet, skóre se však nezměnilo. Hosté zvládli dvě oslabení a stále vedou 1:0 zásluhou branky Nestrašila.
40:00'
39:47'
Ještě jeden výpad domácích, který byl zakončen střelou na zadní mantinel.
39:05'
Druhá třetina se blíží ke svému závěru. Hosté drží puk mimo své pásmo.
38:06'
37:55'
Gillies už byl v postavení mimo hru.
37:48'
Nápor domácích se povedlo vyřešit vyhozením přes všechny čáry.
37:06'
Setdikov měl před sebou volný prostor a vypálil z první zpoza pravého kruhu. Košečkin chytá puk lapačkou.
36:42'
Hosté vyhazují přes všechny čáry a osvobozují se.
36:06'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., podrážení).
34:31'
Kulda pálil od modré, těsně před brankovištěm byl puk sražen k zadnímu hrazení.
33:58'
Vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.
33:40'
Domácí se hodně snaží o vyrovnání, naráží ale na dobře chytajícího Košečkina.
32:54'
Komerční přestávka. Na střely vede Riga 14-11, těží hlavně z dobrého tlaku před vyloučením na obou stranách.
32:15'
Oba soupeři jsou v plném počtu.
31:35'
Čas rychle plyne, více prostoru na ledě zatím znát není.
30:50'
Hra ve čtyřech znovu nenabízí příliš pohledného hokeje. Spíš úpornou snahu něco vymyslet.
30:15'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brandon Kozun – 2 min., sekání).
28:23'
Sotnieks vystřelil zpoza levého kruhu, Košečkin puk vyrazil před sebe a sáhl si pro něj holí, aby přerušil hru. Protapovič se už k dorážce nedostal.
28:02'
Riga je opět natlačena v útočném pásmu. Nepouští soupeře moc do hry.
27:07'
26:50'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku vrací hru před Košečkina.
26:25'
Další výpad Dinama, znovu zakončen ztrátou puku. Aktivita Rigy ovšem roste.
25:55'
Sražená rána domácích neprošla skrz mezikruží. Riga záhy přišla o útočné pásmo, ale rychle se vrací.
24:57'
Přecijen se popustila uzda střelcům a Riga, zejména v přesilovce, zasypala soupeře několika pokusy. Na střely je v tuto chvíli srovnáno 9-9.
23:51'
Antipin prudce vypálil od modré, Salák při zákroku padl vedle brankoviště a jen se štěstím (směrem k domácím) toho Magnitogorsk nevyužil.
22:37'
Sotnieks předvedl zajímavý průnik středem, jenže zpětně rozhodčí pískají postavení mimo hru. Jeho akce tak byla zbytečná.
22:10'
21:49'
Další vyhození hostujícího týmu.
21:17'
Domácí měli dobrou kombinaci, dostali se i do šance, ale nakonec se Magnitogorsk osvobodil.
20:34'
Ďaloga zkusil vystřelit z hranice pravého kruhu, přes změť těl puk na branku neprošel.
20:10'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Roman Ljubimov – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:49.
V úvodní třetině zápasu se příliš neútočilo. Respektive útočilo, ale bez střelby. Hosté vedou na střely 6-2, zároveň i na góly 1:0, když se prosadil Andrej Nestrašil.
20:00'
19:30'
První třetina se chýlí ke svému konci. Riga ubránila útok soupeře a zkouší poslední výpad.
18:40'
Paršin po objetí branky střílel z bekhendu, dorážet se snažil O'Dell, ale Salák měl uzavřené všechny mezírky.
17:50'
Přispěchal k němu člen realizačního týmu a odvádí ho do kabiny. Vypadá to na něco s ramenem po souboji s Redlihsem.
17:50'
Vereščagin má nějaké zdravotní trable, zůstává ležet v útočném pásmu.
16:51'
Oba týmy jsou v plném počtu.
16:44'
Riga je sice na puku, ale stále nenašla cestu do útoku.
16:17'
Po ztrátě Magnitogorsku to zkusí domácí. Jenže ti krouží spíš na vlastní polovině.
15:30'
Více prostoru na ledě při hře ve čtyřech zatím nikdo nevyužil. Hosté jsou v útočném pásmu, ale jen u mantinelu.
14:51'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Brandon Kozun – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 2 min., krosček).
14:51'
Komerční přestávka. Před brankou Rigy došlo ke skrumáži a bude se vylučovat.
13:20'
Obrázek hry je ale vesměs stále stejný. Oba týmy úporně brání, obírají se navzájem o puk a nepouští se ke střelbě.
12:10'
Druhá střela Rigy. Na střely je to 2-2, tedy rozhodně žádná ofenzivní smršť v první třetině.
10:51'
Až Ashton slabší střelou z otočky z pravého kruhu přinutil Košečkina, jenž byl nalepen u své tyče, předvést první zásah.
10:30'
Ani teď, kdy mezi kruhy přišel o puk Sotnieks.
10:07'
Vhazuje se před brankou Magnitogorsku. Domácí ovšem stále nevystřelili na branku.
09:02'
Tentokrát už to gól je! ANDREJ NESTRAŠIL pronikl do pravého kruhu, vypálil k tyči Salákovy branky a obstřelil domácího brankáře! Asistence: Tomáš Filippi, Sergej Mozjakin.
08:14'
Komerční přestávka.
07:31'
O tom, jak nervózní je zápas z obou stran, nejlépe svědčí fakt, že zatím jedinou střelu zápasu vyslal Magnitogorsk v přesilovce.
05:59'
Zajímavý průnik domácích, ke střele ale nedošlo. Gegeris před brankou přišel o puk.
05:35'
Znovu vidíme nepřesnosti při přechodu středního pásma z obou stran a ztrátu puku už na modré čáře.
05:04'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku. Hra probíhala ze strany na stranu bez šancí, v útocích sledujeme zatím hlavně nepřesnosti.
04:16'
Domácí v plném počtu. Zbytek přesilovky hostů už nic nenabídl.
03:12'
Salák chytá střelu z pravého kruhu na své hrudi. Puk zachytil u těla lapačkou.
02:16'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., podrážení).
01:59'
Už to vypadalo, že Metalurgu se povedlo vstřelit branku, ale puk se záhadně odrazil od horní tyčky do boční tyče, do zad brankáře a znovu do tyče. Gól to není!
01:48'
Redlihs se rozčiluje směrem k čárovému sudímu, ale nemá to moc smysl. Postavení mimo hru domácích.
00:55'
Úvodní útoky obou celků přinesly ztráty kotouče. Soupeři se spíše oťukávají.
00:01'

Dinamo Riga: Salák (Voris) – Ališauskas, Bartulis, Sotnieks, Mamčics, A. Kulda, Ďaloga, Marshall – Ashton, Gegeris, Batna – Protapovič, Setdikov, Meija – Darzinš, Slepec, Gillies – M. Redlihs, Trastašenkovs, Berzinš – Lipsbergs.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Běreglazov, Antipin, Vereščagin, J. Jakovlev, Pivcakin, Dronov, Matuškin – N. Kuljomin, Ljubimov, Timkin – A. Nestrašil, Mozjakin, Filippi – Rasmussen, O'Dell, Potěchin – Kozun, Rožkov, Loktionov – Paršin..
Velkým favoritem zápasu je Magnitogorsk. Riga nedokázala vyhrát už sedm zápasů v řadě, během nichž nezískala ani bod a poslední výhru si připsala 26. listopadu na ledě Čerepovce. I proto je na chvostu celé ligy. Byť hosté nemají rovněž ideální sezonu, proti Dinamu jsou na tom mnohem lépe a potvrdili to i v prvním vzájemném klání před dvěma týdny, kdy doma zvítězili 5:1.
Ani druhý svátek vánoční nebude bez hokeje. V Kontinentální hokejové lize se můžeme těšit například na souboj mezi Dinamem Rigou a Magnitogorskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.