KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Nižněkamsk - 4. září 2019   18:30

Soči
Soči
37:55' Točickij (Šmeljov, J. Alexandrov) • 42:52' R. Rosén (Krikunov, Pogorišnyj) • 49:44' Collins (R. Rosén, Ellis)
3:2
(0:0, 1:0, 2:2)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
44:42' Z. Mitchell   • 52:31' Šiksatdarov  (Fazlejev)
Soči
Šikin (Proskurjakov) – J. Alexandrov, Nazarevič, Pogorišnyj, K. Vorobjov, D. Alexandrov, Ellis, Gordejev – Archipov, R. Rosén, Krikunov (C) – Šmeljov, Collins (A), Mosaljov (A) – Starkov, Točickij, Altybarmakjan – Orlovič-Grudkov, Rachimullin, Kapustin – Kaletnik, Tomilin.
Bukin, Sergejev – Zacharenkov, Sivov
Ledový palác Bolšoj
5567 diváků
Nižněkamsk
Barulin (Šaryčenkov) – R. Murphy (A), Rjasenskij, S. Zacharčuk (C), Šaripzjanov, Bryncev, An. Sergejev (A), Aťušov – Z. Mitchell, White, Porjadin – Bikmullin, Chafizov, Avcin – Denis Kazionov, P. Kulikov, Černikov – Šiksatdarov, Šarifijanov, Fazlejev – Grošev.

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky utkání:

Střely na branku – 26:22.
Zblokované střely – 4:10.
Vyloučení – 3:6.
Využití přesilovek 2/6 – 0/3.
Vhazování – 29:30.
Je konec! Dnešní utkání končí vítězstvím Soči, které svého soupeře porazilo poměrem 3:2. Ačkoliv jsme po dvou třetinách viděli pouze jednu branku, tak v poslední periodě se oba celky rozstřílely. Soči si nakonec udrželo jednobrankové manko, nicméně domácí celek byl v tomto utkání nebezpečnější, což se potvrdilo ziskem tří bodů.
59:20'
Soči hraje v poslední minutě velice zodpovědným způsobem, svého soupeře nepouští na dostřel své branky. Jednu z posledních akcí zápasu rozjíždí obránce Murphy.
58:38'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., podrážení).
58:05'
Aby toho nebylo málo, tak si sudí všiml těsného ofsajdu, útočná snaha Neftěchimiku tak končí. Naopak budeme sledovat vhazování ve středním pásmu.
57:20'
Z vlastního pásma to prudkou ránou na branku soupeře zkoušel Bryncev, který na Šikina nevyzrál. Hra je opět přerušena, sledovali jsme zakázané uvolnění.
56:07'
Na ledovou plochu naskočila druhá formace hostujícího celku. Ta se v pásmu moc dlouho neudržela, na opačné straně to nebezpečně zkoušel kanadský obránce Ellis.
55:10'
Brankář Barulin se také zapojil do rozehrávky, přičemž dokázal konstruktivní nahrávkou najít volného Bikmullina, jehož manévr mu protihráč nezbaštil.
53:25'
Po delší době se divákům připomněl Mosaljov, který si hodil puk mezi kruhy, avšak do střely vložil hokejku soupeř. Na druhou stranu peláší trojice protihráčů.
52:31'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Máme opět sníženo! Hlavní sudí se totiž kvůli nejistotě jel podívat k videu, která přineslo puk v síti domácího celku! Zakončující ILDAR ŠIKSATDAROV pálil přesně pod horní konstrukci, od které se puk odrazil ven z branky. Sudí branku nakonec skutečně potvrdil.
Asistence: Radel Fazlejev.
52:08'
Další zákrok z řady hraničních, i tentokráte se pokračovalo ve hře. Druhá formace Neftěchimiku obsadila pásmo, Šikin si tečí z bezprostřední blízkosti poradil.
51:07'
Starkov celkem hraničně dohrál jednoho z protihráčů, avšak sudí tentokráte vylučovat nebudou. Neftěchimiku to ani tak moc nepomohlo, Šikin nezasahoval.
50:11'
Šmeljov sice s pukem dojel za modrou čáru, avšak tam se nacházela dvojice protihráčů, která zasáhla čistě. Soči to opět zkouší z vlastního pásma.
49:44'
Soči právě vstřelilo branku!
Je tu využitá přesilová hra domácího celku! Ten měl celkem velké problémy s přechodem do útočného pásma, avšak Rosén se fantastickým způsobem dostal za modrou čáru, kde přihrával do tandemu na SEANA COLLINSE, který zakončením nad lapačku překonal brankáře.
Asistence: Robert Rosén, Morgan Ellis.
49:02'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Denis Kazionov – 2 min., vražení na hrazení).
48:40'
S přispěním mantinelu se domácímu Ellisovi podařilo vyhodit puk do bezpečnějšího prostoru. Posléz sudí musel řešit několik soubojů za brankou hostů.
47:11'
Obrana Neftěchimiku v tomto případě příliš nestíhala, avšak Barulin dokázal podržet svůj celek. Ruský brankář totiž dokázal vychytat domácího Roséna.
46:01'
Soči sice hraje další přesilovou hru, avšak to paradoxně vedlo k další šanci soupeře. Tentokráte se po pravém křídle dokázal protáhnout Mitchell, který trefil brankáře do ruky.
45:36'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., vražení na hrazení).
44:42'
Hodně rychle tu máme kontaktní branku! Jeden z domácích totiž chyboval ve vlastním pásmu, k puku se dostal ZACK MITCHELL, který se rychlostním způsobem dostal až před brankáře Šikina, na kterou vyzrál s forhendovou kličkou.
Bez asistence.
43:16'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., sevření puku rukou).
43:11'
Do protiútoku se pokoušel probojovat domácí Rosén, který narazil do důrazného protihráče. Poté před branku nahrával Avcin, jenž našel lapačku brankáře.
42:52'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Velice chytrým způsobem to před malým momentem provedl domácí Krikunov, který naslepo hledal v mezikruží ROBERTA ROSÉNA. Ten na nic nečekal a okamžitou ránou zápěstí zamířil mimo dosah brankáře Barulina.
Asistence: Ilja Krikunov, Oleg Pogorišnyj.
42:05'
Jako první se k volnému kotouči dostal obránce Nazarevič, který rozehrával o mantinel. To přineslo ztrátu puku, načež si zákrok připsal domácí brankář Šikin.
41:10'
První formace Neftěchimiku se usadila v útočném pásmu, avšak Mitchellovu nahrávku vykopl jeden z protihráčů do bezpečí, následuje přerušení.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned zavezl puk do vlastního pásma, kde se v tuto chvíli pokouší o první rozehrávku.
40:01'
Také druhá třetina je minulostí, dočkali jsme se jediné branky, o kterou se postaral domácí celek Hráči Soči měli ale v úvodu velkou převahu, avšak celkem dlouhou dobu naráželi na pozorného brankáře Barulina. Ruský brankář přeci jenom jednou kapituloval, a sice ke konci třetiny. Nižněkamsk tak bude muset dotahovat jednobrankové manko.
40:00'
39:12'
Další útočná snaha Soči skončila pouze na brusli protihráče. To ale nemělo žádné fatální následky, ba naopak sledujeme pasáž plnou nepřesností, a to z obou stran.
37:55'
Až v tuto chvíli jsme se dočkali úvodní branky zápasu! Soči se opět usadilo v útočném pásmu, celkem dlouho s pukem operoval Šmeljov, který za brankou dokázal najít NIKITU TOČICKIHO. Druhý jmenovaný si nabruslil před Barulina, kterého s přehledem překonal.
Asistence: Sergej Šmeljov, Jurij Alexandrov.
37:38'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., podrážení).
37:01'
Sudí si všiml, že se puk dotkl ochranné sítě, logicky tak muselo dojít k přerušení zatím vyrovnané hry. Do konce druhé třetiny nezbývá zrovna moc času.
36:13'
Domácím se i tentokráte podařilo poslat touš do bezpečnějšího prostoru. O rozehrávku se posléze staral Kazionov, který se rychle dostal za branku soupeře.
35:22'
Ellisovo nahození skončilo na zadním hrazení, puk se i přesto příhodně odrazil k volnému Šmeljovovi, který neustál souboj s jedním z protihráčů. Hra se otáčí na druhou stranu.
34:56'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
33:01'
Po delší době se musel činit také brankář Šikin, který měl hodně práce. Tvrdou ránu nakonec ukryl pod ruku, na řadu přijde vhazování po jeho levici.
32:06'
V oslabení si to na druhou stranu namířil domácí útočník Starkov, který to zkoušel překvapivou ránou mezi betony, avšak s tímto úmyslem brankář Barulin počítal.
31:28'
Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Mosaljov – 2 min., vysoká hůl).
31:20'
Chafizov se u levého hrazení dostal pod menší nápor, přičemž o puk nakonec přišel. Z mezikruží vypálil na branku Rosén, avšak Barulin zasahovat nemusel.
30:08'
Za vlastní branku musel Šikin, který se zatím hodně nudí. Po delší době to jeden z hostů zkoušel přímo na branku, avšak střela nakonec skončila v ochranné síti.
29:28'
Za modrou čáru se dokázal prodrat domácí Krikunov, který ale nechal touš za sebou. Toho se pokoušel využít Kulikov, jenž ještě zbytečně hledal spoluhráče.
28:08'
Neftěchimik je v úvodu druhé třetiny pod velkým tlakem. Mosaljov navíc obkroužil branku, načež chtěl puk vrátit před branku, avšak trefil pouze oblouk brány.
27:02'
Před Barulinem se utvořil hlouček hráčů, avšak ruský brankář podržel kotouč pod lapačkou. Hra je opět přerušena, navíc následuje komerční přestávka.
26:06'
U pravého kruhu si o nahrávku řekl domácí forvard Šmeljov, který se ihned pokusil o zakončení, avšak puk mu sjel z hokejky. Soči to opět zkouší až ze středního pásma.
25:03'
Šaripzjanov nedokázal uzmout puk od hole soupeře, avšak žádné fatální následky to nakonec nemělo. Ba naopak, jeho kolega vyhodil přes všechny čáry.
24:04'
Soči se usadilo kolem branky soupeře. Nahozením na branku to zkoušel obránce Ellis, který trefil prvního protihráče, posléze Barulin přeci jenom zasahoval.
23:19'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Barulin – 2 min., podrážení).
23:01'
Za brankou soupeře usiloval o puk Altybarmakjan, který se poté chytrým způsobem natlačil před Barulina, kterému se podařilo udržet pul před čárou.
22:02'
Hodně prostoru měl za pravým kruhem obránce Nazarevič, který to dost možná zkoušel na teč. Barulin měl čistý výhled, puk okamžitě schoval ve své výstroji.
21:13'
První útočná snaha nepřinesla nic nebezpečného, následně si s toušem pohrál také brankář Barulin, který konstruktivně rozehrál na volného Murphyho.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, konkrétněji se dokázal prosadit Mitchell. Neftěchimik se ihned dostal na druhou stranu.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám žádnou branku nepřinesla. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž o něco aktivnějším týmem bylo Soči, který několikrát pořádně vystrašilo brankáře Barulina. Také hosté si připravili několik velice slušných šancí, avšak žádná z nich neskončila za domácím brankářem Šikinem.
20:00'
19:10'
Hosté se konečně dostali k ideálnímu přesilovkovému postavení. Šikin musel zastavit střelu od modré čáry, poté razantním způsobem odklízel puk Alexandrov.
18:04'
Jeden z hráčů Neftěchimiku bezmyšlenkovitě vyhodil puk do střední třetin,y což vedl ke ztrátě puku. Soči opět zahrozilo, avšak Barulin si žádný další zákrok nepřipsal.
17:44'
Vyloučení v týmu HK Soči (Ilja Nazarevič – 2 min., vysoká hůl).
17:01'
V útočném pásmu celkem dlouho operoval Starkov, který se ještě snažil v tísni přihrát pod sebe, nicméně před Altybarmakjanem zasahoval Šarifjanov.
16:13'
Na opačné straně to Mitchell zkoušel bekhendovou nahrávkou před Šikina, avšak tam jako první zasahoval Alexandrov, který odpálil puk do bezpečí.
15:10'
Do zajímavé šance se natlačil domácí Kapustin, který se dostal až před brankáře Barulina. Prvně jmenovaný zkoušel zakončit po ruku, což mu brankář vystihl.
14:02'
Přihrávka o hrazení směřovala přesně na hokejku Porjadina, který se dostal do útočného pásma, avšak tam ho zastavila hladová smečka protihráčů.
12:20'
Ani Soči se nedostalo přes přehuštěný střed hrací plochy. Posléze Šmeljov nahazoval na Mosaljova, kterému se ještě podařilo udržet puk v útočné třetině.
11:12'
Následně podél hrazení nahazoval puk hostující Avcin, který našel pouze hokejku soupeře. Šmeljov se pokoušel najít Collinse, avšak ani on na puk nedosáhl.
10:10'
Nahození do pásma směřovalo až za domácí branku, kam se jako první dostal Ellis. Ten se v tandemu pokoušel najít Starkova, který to měl na dlouho hůl.
09:01'
Nebezpečným pokusem to zkoušel hostující Mitchell, který od pravého kruhu nastřelil pouze beton brankáře Proskurjakova. Oba celky se rozhodly vystřídat.
08:05'
Nižněkamsk se na chvíli dostal na opačnou stranu, avšak tam moc dlouho nevydržel. Od modré čáry to pro změnu zkoušel Alexandrov, avšak výrazně minul branku.
07:11'
Archipov převzal přihrávku ve vlastním pásmu, avšak poté svůj celek vystavil do ofsajdu. Následuje první komerční přestávka, nyní se hra hodně často kouskuje.
06:05'
Jeden z hostujících hráčů odpálil puk přes všechny čáry, vyklubalo se z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Barulina, na led naskákaly druhé formace.
05:08'
Hodně chytrou nahrávkou před branku to zkoušel domácí Rosén, avšak trefil pouze protihráče. Posléze Barulin raději schoval puk ve své lapačce.
04:20'
O rozehrávku se před malým momentem staral hostující Zacharčul, kterému se nepovedlo najít žádného spoluhráče. Ke kotouči se tak dostal Kapustin.
03:11'
Druhá formace Nižněkamsku se pohodlným způsobem dostala před Proskurjakova, avšak k žádnému zakončení nedošlo. I tak má hostující celek tlak.
02:20'
Vhazovalo se v útočném pásmu domácího celku, kde na vhazování uspěl hostující Chfizov. Na druhou stranu se ale dostal Mosaljov, jehož rána byla zablokována.
00:01'

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.
HK Soči

Hokejisté Soči se v minulé sezoně museli smířit s šestou pozici západní konference, což v konečném důsledku znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Soči se nakonec se sezonou loučilo už v osmifinále, tam totiž narazilo na Jaroslavl, která vyhrála 4:2 na zápasy. Soči za celou základní část nasbíralo hned šestašedesát bodů, avšak jistotu play-off si zajistilo až díky povedené formě z posledních zápasů. Soči sehrálo hned sedm přátelských zápasů, ve kterých hned čtyřikrát dokázalo zvítězit. Domácí celek tohoto zápasu se dokonce utkal s dvěma českými týmy, a sice Karlovými Vary a Spartou. Pouze první z nich prohrál.
Neftěchimik Nižněkamsk

Na opačné straně stojí Neftěchimik, který rovněž nepřevedl zrovna nejlepší ročník své historie. Nižněkamsk se musel smířit s desátou pozicí své konference, na vyřazovací boje mu scházelo pouze šest bodů. Hostující tým tohoto zápasu za celý ročník vyhrál třiadvacet duelů, na druhou stranu prohrál v devětatřiceti případech. Ani Neftěchimiku se během přípravy na novou sezonu zrovna nedařilo, sám odehrál celou řadu zápasů, avšak dokázal vyhrát pouze v jediném. Generálka na první kolo se mu rovněž nepovedla, v souboji proti Ufě nakonec prohrál poměrem 2:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu úvodní kolo nové sezony, my budeme společně sledovat souboj mezi HK Soči a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.