KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Spartak Moskva - 10. ledna 2020   17:30

6 135 diváků

Skončilo nám utkání KHL mezi Soči a Spartakem Moskva. Dvě třetiny jsme čekali na gól, kterého jsme se dočkali ve 44. minutě zásluhou využité přesilovky Daugavinšem. Soči se ale v polovině třetí části dostalo do hry a nakonec v 55. minutě vyrovnalo skóre. Hrdinou duelu se stal Nikita Točickij, jenž se postaral o vyrovnání a také o rozhodující branku v nájezdech. Jeho parádní Forsbergův blafák byl podtržením dvou bodů pro domácí.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Československá stopa v utkání

Július Hudáček (Spartak) 31 zásahů, 1 inkasovaný gól, 3 vychytané nájezdy, 2 inkasované góly při nájezdech.
Statistiky:

Střely na bránu: 32-20
Vyloučení: 3-3
Góly v přesilovce: 0-1
Hity: 13-10
Buly: 27-28.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
Autorem vítězné branky je NIKITA TOČICKIJ.
Rylov svůj blafák nedotáhl. Je dobojováno. Vítězí domácí.
Točickij parádní Forsbergovou kličkou překonal Hudáčka.
Karsumsův nájezd nebyl dobře proveden. Gól z toho není.
Altybarmakjan mířil na zadní tyč, ale Hudáček střelu lapačkou vyrazil.
Zubov mířil pod horní tyč, ale Proskurjakov vystrčil své rameno.
Šmeljov střelou mezi betony uspěl. Stav je vyrovnán.
Nikoncev gól nedal.
Rundblad zkusil rychle střílet. Na Hudáčka nevyzrál.
Daugavinš nádherným způsobem překonal domácího brankáře.
Dmitrij Lugin naznačil střelu, ale povyjel si s pukem dále. Hudáčka nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:26'
Ilja Zubov se pokusil o rychlý průnik, jenže byl odstaven domácími beky. Nakonec se rozhodl jet zpět do středního pásma.
63:59'
Galimov dojel k brankáři domácích včas. Ilja Proskurjakov raději přerušil hru.
63:34'
Hosté si přihrávají v útočném pásmu, ale zatím je jejich snažení bez střelby.
62:58'
Po zakázaném uvolnění je hra přerušena. Vhazovat se bude u brány Hudáčka. Konečně se tak dočkáme hry tři na tři.
62:18'
Nyní se hraje 4 na 4. Hra nemá nikterak velké tempo. Oba týmy poctivě brání.
61:35'
61:17'
Hosté dohrávají svou početní převahu. Usadili se v útočné třetině a kombinují.
60:47'
60:15'
Archipov objel hned dva soupeře a rázem se natlačil v nepříliš komfortní pozici před bránu. Zakončení se však domácímu hráči nepovedlo.
60:01'
Střely na bránu: 30 – 19.
60:00'
59:35'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
59:20'
Zubov tak dlouho míchal s pukem, až de facto nic nevytvořil. Následně se domácí tým osvobodil.
58:47'
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Rybakov – 2 min., hákování).
58:23'
Průnik po levém křídle hostům nevyšel. Spartak se ale taktéž snaží o zisk dvou bodů už po základní hrací době.
57:52'
Další pokus Daugavinše byl zablokován.
57:29'
Na druhé straně byl nebezpečný Daugavinš. Útočník hostů ale podruhé v zápase Proskurjakova nepřekonal. Domácí gólman už delší dobu neměl co na práci.
56:36'
Až nyní se Spartak vymanil z náporu domácích a také podniká postup vpřed.
55:50'
Soči po vstřelené brance jednoznačně zabralo a už minutu drží hosty v pásmu.
54:37'
Soči právě vstřelilo branku!
Domácí vyrovnávají skóre. NIKITA TOČICKIJ využil nepřehledné situace na brankovišti a zasunul puk u Hudáčkovy bližší tyče. Slovenský brankář tak dnes čisté konto neudrží. 1:1. Asistence: Sergej Šmeljov a David Rundblad.
54:18'
Hersley bezpečně odklidil puk do střední třetiny. Čas se domácímu celku pomalu krátí.
53:46'
Kokarev udržel kotouč u mantinelu a následně se snažil přihrát. Hůl svého spoluhráče ale nenašel.
52:46'
Opět byl hostující brankář v permanenci, tentokrát likvidoval nepříjemnou ránu z mezikruží.
52:26'
Hudáček si pokryl bližší tyč a udržel beton na ledě. Domácí celek ale v posledních minutách začal hrát lepší hokej.
52:00'
Hudáček hrudí zastavil Collinsovu střelu zápěstím. Máme zde poslední komerční pauzu dnešního utkání.
51:33'
Ofsajd zastavil rychlou akci hostujícího týmu. Vhazování bude obstaráno ve středním pásmu.
50:50'
Hudáček přikryl puk pod svou lapačkou. Mezitím se oba týmy jemně pošťuchávaly, ale sudí vylučovat nebudou.
50:22'
Domácí drží kotouč ve svém pásmu. Oba celky momentálně střídají.
49:26'
Sean Collins si zpracoval puk a jakmile se zjevil za modrou čárou, tak vystřelil. Jeho pokus minul o pár centimetrů zadní tyč Hudáčkovy svatyně.
49:02'
Hersley přimáčkl soupeře k mantinelu a čistě jej zastavil. Spartak si počíná v defenzivní fázi velmi jistě.
48:33'
Nepřesná rozehrávka Soči zapříčinila icing.
47:54'
Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, ale následně třetinu hostů museli rychle vyklidit.
47:16'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu. Máme zde první komerční přestávku v rámci třetí třetiny.
46:55'
Július Hudáček rychle zasáhl proti pokusu domácího útočníka z vrcholu pravého kruhu.
46:15'
Vyglazov se snažil udržet puk za bránou hostů. To se mu svým způsobem povedlo, jenže následně nevybídl přesně svého spoluhráče na levém kruhu.
45:27'
Ani tentokrát nebyli domácí úspěšní s přechodovou fází. Viklund udržel kotouč před sebou a Vyglazova za sebe nepustil.
44:50'
Domácí se dvakrát po sobě nedostali do útočného pásma. Obrana hostů funguje v celém dnešním zápase velmi dobře.
43:15'
Spartak právě vstřelil branku!
Spartak se ujímá vedení na úplném konci své přesilovky. Zubov si najel na střed a rychlou přihrávkou vybídl u tyče stojícího KASPARSE DAUGAVINŠE. Hostující hokejista poté kotouč pověsil pod víko. První branka je na světě až ve 44. minutě. 0:1. Asistence: Ilja Zubov a Jakov Rylov.
43:02'
Daugavinš si vybruslil do výhodné pozice, ale nezacílil přesně.
42:36'
Nyní už mají hokejisté v bílém problém s přechodem do pásma soupeře.
41:57'
Spartak si vytvořil velký tlak, ale stále jsme branku neviděli. Z přesilové hry moskevských zbývá více než minuta.
41:23'
Kotljarevskij pálil z pravého kruhu, ale jeho ránu zablokovala brusle domácího hráče, jenž stál v obranném postavení.
40:58'
Proskurjakov si připsal první úspěšný zákrok ve třetí třetině.
40:42'
Daugavinš málem mohl střílet, jenže puk mu odskočil z hole. Spartak se ale v rámci své přesilovky drží v útočné třetině.
40:01'
Skončila nám druhá třetina. Ani v dalších dvaceti minutách jsme branku neviděli. Aktivnějším týmem ve druhé periodě byli domácí, ovšem Hudáček vše vykryl. Třetí třetinu načne hostující tým dlouhou přesilovkou.
Střely na bránu: 16 – 12.
40:00'
39:34'
Karsums se odhodlal k ostré ráně z prvního doteku. Proskurjakovovi puk sice vypadl, ale hned po pár chvílích jej přikryl pod lapačku.
39:18'
Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2+2 min, vysoká hůl).
39:04'
Právě byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Spartak míří postupným útokem dopředu.
38:28'
Obránci Spartaku si vyměnili kotouč ve vlastním pásmu. Záhy se pokusí o založení protiakce.
38:06'
Ani tentokrát domácím nevyšel přechod přes střední třetinu. Hokejisté v modrých dresech si připisují další icing.
37:54'
Ilja Arkalov dostal prostor na levém křídle. Zkusil vystřelit zápěstím, ale jeho záměr opět přečetl Proskurjakov. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
37:32'
Archipov pálil od modré čáry těsně vedle zadní tyče.
36:58'
A vzápětí přichází další icing domácích.
36:47'
Soči se provinilo zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Proskurjakovem.
35:45'
Mosaljov si nabruslil za obranu, jenže svůj útočný výpad nedotáhl do konce. Při svém zakončení upadl, a proto Hudáčkovi stačilo si pokrýt prostor mezi betony.
35:06'
Tvrdá střela Rybakova pouze orazítkovala zadní mantinel.
34:36'
Opět se hraje v obranném pásmu Spartaku. Hudáček je v současné době ve velké permanenci.
33:28'
Na druhé straně ale zahrozili z brejkové situace hosté. Kotljarevskij se natlačil před bránu, kde se snažil ještě vybízet lépe postaveného Cyplakova. Proskurjakov ale vystrčil svou hůl a zasáhl.
32:56'
Domácí tým se dostal do útočné třetiny a nyní se pokouší rozjet kolotoč.
32:25'
32:03'
Chochlačov vystřelil z nepříliš připravené pozice. Ilja Proskurjakov neměl se svým prvním zákrokem v tomto oslabení žádný problém.
31:22'
Spartaku se úvodní minuta přesilovky vůbec nepovedla. Ani jednou zatím moskevský tým nevystřelil na bránu soupeře.
30:52'
Domácí zahrozili ve vlastním oslabení. Hudáček ale pokus od modré čáry dokázal vyrazit.
30:25'
Vyloučení v týmu HK Soči (Robert Rosén – 2 min., hákování).
29:57'
Abrosimov byl čistým způsobem odzbrojen od kotouče. Hosté ale stejně byli o kotouč obráni.
29:00'
Poté, co Kulik naskočil zpátky na led, pálil od modré čáry Bertilsson. Švédský zadák ale taktéž netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
28:51'
28:12'
Opět se ale hosté vymanili z tlaku soupeře. Nyní mají dostatek času k vystřídání.
27:42'
Rybakov vystřelil od modré čáry velmi tvrdě. Hudáček zasáhl špičkou levého betonu.
27:07'
Juňkov zabojoval o kotouč a okamžitě jej odpálil přes všechny čáry.
26:52'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
26:17'
Denis Kokarev pálil z nulového úhlu. Kotouč sice mířil na bránu, ale pro domácího brankáře zásah nebyl problém realizovat.
25:27'
Hráči Spartaku dokázali dobruslit dvě nepříjemné situace ve vlastním pásmu. Nakonec se přesnou rozehrávkou vymanili z nepatrného tlaku soupeře.
24:23'
Dopředu se řítil kapitán hostů Nikoncev. Nabruslil si do pozice mezi kruhy a následně zkusil vystřelit po ledě. Proskurjakov ale nechal levý beton u tyče a puk za svá záda nepustil.
23:26'
Vyglazov dostal touš proti holi a rázem okamžitě střílel. Přesunující se Hudáček by zřejmě zasahoval těžko, ale puk nezapadl mezi tři tyče.
22:42'
Stoljarov se dostal do lepší pozice mezi kruhy. Bekhendovým zakončením ale netrefil branku.
22:03'
Rosén se tlačil dopředu po pravém křídle, jenže byl čistým způsobem obrán o kotouč.
21:21'
Hosté se neusadili v útočném pásmu. Soči se ihned osvobodilo a může vystřídat.
20:53'
Hosté se provinili ofsajdem. Vhazovat se bude ve střední třetině.
20:16'
Úvodní buly zvládli lépe domácí. Hnali se hned dopředu, ale obránci Spartaku zapracovali velmi dobře.
20:01'
První třetina je u konce. Vážnější příležitosti jsme neviděli, a tak stav 0:0 je zasloužený. Oba týmy hrají opatrně, takže jistě doufáme, že se dočkáme ofenzivnějšího hokeje.
Střely na bránu: 9 – 7.
20:00'
19:46'
Daugavinš šikovně pálil zpoza beka. Bránu ale o pár centimetrů minul.
19:14'
Kotouč opustil hrací plochu s přispěním teče. Po přerušení hry se bude vhazovat v obranném pásmu Soči.
18:56'
Viklund se za svou bránou dostal do potíží. Nakonec ale rozehrál přesně.
18:18'
Anatolij Nikoncev se pěkně prodral až do mezikruží, odkud vypálil. Domácí brankář ale vystrčil svou lapačku a puk do ní s přehledem ukryl.
17:52'
U mantinelu v obranném pásmu Spartaku se svádí osobní souboj.
16:36'
Náznak šance hostujícího týmu nebyl využit. Na poslední chvíli předvedl dobrý obranný zákrok bek Vorobjov.
16:00'
Collins za moskevskou bránou obral hostujícího hráče o kotouč. Přesnou přihrávku před bránu ale nevyprodukoval.
15:22'
Hosté drží puk za svou bránou a za chvíli budou hledat varianty k přihrávce.
14:36'
Opět střílel obránce, tentokrát to byl Kulik. Domácí gólman ale máchl lapačkou a včas zakročil.
14:11'
Jakov Rylov dostal na hůl přesnou přihrávku. Jakmile si před bránu najel spoluhráč, tak zkusil vystřelit. Proskurjakov si ale povyjel z brány a nakonec tento pokus zastavil.
13:26'
Spartak se snažil dostat do útočné třetiny. Soči se ale dokázalo ubránit a nyní už oba celky střídají.
12:49'
Cyplakov se dostal do útočné třetiny, ale kotouč mu nakonec sklouzl z hole. Ani tentokrát jsme neviděli vážnější šanci v podání hostů.
12:03'
Hostující bek Rylov s přehledem zastavil postup domácího celku vpřed.
11:25'
11:12'
Do výborné střelecké pozice se dostal Robert Rosén. Švédský útočník stál úplně sám na levém kruhu, ovšem bránu nakonec netrefil.
10:55'
Hosté získali puk a okamžitě jej odpálili přes všechny čáry.
10:42'
Collins se natlačil před bránu, jenže ve finální fázi ztratil rovnováhu. Jako vagón se vřítil do brankoviště a posunul klec Spartaku.
09:45'
Hudáček likvidoval těžkou střelu od modré čáry levým betonem. Soči načalo tuto přesilovku pobytem v útočném pásmu.
09:25'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
08:39'
Spartak nyní měl problém s přechodem do pásma. Nehraje se zatím v nikterak závratném tempu.
07:49'
Na druhé straně se dostal k pohotové střele od modré čáry Jevgenij Kulik. Obránce Spartaku ale zacílil pouze do míst, kde zasahoval Proskurjakov.
07:23'
Točickij si nabruslil na pravý kruh, odkud razantně vypálil. Július Hudáček ale dokázal zasáhnout a opět svůj celek podržel skvělým zákrokem.
05:25'
Nyní se hraje ve střední třetině. Ani jeden tým nikam nespěchá.
04:40'
Hosté se řítili do útoku. Obrana Soči ale dobře zapracovala a nepustila hostující celek do šance.
03:17'
Hned dvě střely po sobě musel likvidovat Hudáček. Nejprve pálil Collins a o pár sekund později také Bertilsson. Druhou ránu hostující brankář vyrazil ramenem.
02:37'
Také hosté se na chvíli usadili v pásmu. Nic vážnějšího si ale nevytvořili.
01:46'
Střelecký pokus na brankáře Hudáčka vyslal Mosaljov. Centr třetí lajny Soči ale slovenského gólmana příliš neprověřil.
01:07'
Rychlá pobídka od mantinelu v podání Roséna nenašla spoluhráče před bránou. Obránci Spartaku se včas vrátili.
00:40'
Úvodní střídání započali lépe hosté. Ihned se dostali k brance Proskurjakova.
00:01'

HK Soči: Proskurjakov (Nalimov) – Bertilsson, Rundblad, Ellis, Abrosimov, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Gordějev – Archipov, Lugin (C), Collins (A) – R. Rosén, Starkov, Altybarmakjan – Točickij, Mosaljov (A), Šmeljov – Makarenko, Vyglazov, Rybakov – Rachimullin.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Viklund, Hersley, D. Višněvskij, Rylov (A), Kutějkin, Kulik, Trišin – Juňkov, Nikoncev (C), Chochlačov – Daugavinš, Karsums, Zubov (A) – Cyplakov, Arkalov, Kotljarevskij – Kokarev, A. Galimov, Stoljarov – Lvutin.

Rozhodčí: Birin, Lavrentěv – Černyšov, Šeljanin.
HK SOČI

Tým ze Soči figuruje na deváté příčce v Západní konferenci se ziskem 41 bodů ve 45 kláních. Na osmý Nižnij Novgorod, tudíž na pozici, která by zaručovala play off, činí ztráta 7 bodů. Soči tak už musí zabrat. Tým nenavázal na dvě vítězství před koncem roku 2019 a po novém roce už dvakrát padl. Nejprve podlehl CSKA Moskva vysoce 1:7 a následně nestačil na Čeljabinsk výsledkem 0:2.

SPARTAK MOSKVA

Moskevský tým se momentálně pohybuje na páté příčce v Západní konferenci. Doposud posbíral 57 bodů ve 46 zápasech a na čtvrtý Jokerit ztrácí 4 body. Je téměř jasné, že tento celek si zahraje play off, neboť náskok na deváté Soči činí 16 bodů. Spartak ale poslední zápasy neodehrál dle představ, neboť prohrál hned čtyři z uplynulých pěti střetnutí. Při této sérii porazil pouze elitní Petrohrad výsledkem 3:1, v minulém zápase ale tým z Moskvy uhrál alespoň bod, jelikož s finským Jokeritem padl až po prodloužení.

4. Jakov Rylov, 46 zápasů, 6+19
5. Alexandr Chochlačev, 42 zápasů, 10+13.

Július Hudáček (Spartak) 29 zápasů, 93% úspěšnosti zákroků
Robin Hanzl (Spartak) 46 zápasů, 9+11.
Přeji příjemný páteční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté HK Soči dnes přivítají v rámci dalšího zápasu této soutěže celek Spartaku Moskva. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.