KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Dynamo Moskva - 10. ledna 2020   15:00

Ufa
Ufa
39:44' Manninen (Omark) • 56:41' Manninen (Omark, Larsen) • 59:48' Hartikainen (Omark, Sošnikov)
3:4
(0:1, 1:1, 2:2)
Dynamo Moskva
03:49' Šipačov  (A. Petersson) • 29:16' A. Petersson  (Jaškin) • 43:23' A. Petersson  (Čajkovský, Jaškin) • 48:16' Jaškin  (A. Petersson)
Ufa
Morozov, Ravodin – Galimov, Šišlo
Ufa Arena, Ufa
6 010 diváků

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Michal Čajkovský (DMS)
0+1, 3 střely, čas na ledě 19:43
Dmitrij Jaškin (DMS) 1+2, 2 střely, čas na ledě 20:25
Střely na branku: 42 – 30 (7:13, 16:9, 18:8).
Je dobojováno! Dynamo šlo do třetího dějství s náskokem 2:1, který se díky třetímu gólu Peterssona a zásahu Dmitrije Jaškina ještě výrazně navýšil. Ještě pět minut před koncem to vypadalo na klidný závěr, pak ale přišla na řadu nedisciplinovanost Moskvanů a dva přesilovkové góly Manninena a Hartikainena, které ještě upravily skóre na konečných 3:4.
59:48'
Ufa právě vstřelila branku!
Tak nakonec bude rozdíl mezi oběma týmy pouze jednogólový! Sošnikov zastavil vyhození Mironova a od modré přihrál doprava na Omarka. V předbrankovém prostoru puk ještě zasáhl TEEMU HARTIKAINEN a usměrnil ho mimo dosah Jerjomenka. Asistence: Linus Omark, Nikita Sošnikov.
59:36'
Po buly mezi Manninenem a Šipačovem vyletěl puk pryč z obranného pásma Dynama. Domácím tak nezbývá už téměř žádný čas.
59:20'
Dokonce se bude hrát šest na tři! Rozhodčí čtyřicet vteřin před vypršením času neodpustili Jaškinovi sekání.
59:08'
Důležité vyhození Dynama. Vzhledem k probíhajícímu oslabení se samozřejmě nepíská zakázané uvolnění.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:28'
Znovu si Omark hned ve dvou případech vybral jako adresáta přihrávky Larsena. Ani další dvě pumelice za Jerjomenkem ale neskončily.
58:06'
Domácí znovu uspěli na vhazování a začali ostřelovat soupeřovu branku. Dva Larsenovy pokusy od modré ale gólové parametry neměly.
57:48'
Další šance pro Ufu, jak ještě více zdramatizovat koncovku zápasu! Trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše bude muset odsedět autor hattricku Petersson.
57:21'
Salavat už je znovu bez gólmana a nastěhován v útočném pásmu. Hosté ale odolávají a navíc se jim povedlo vyhodit.
56:41'
Ještě je tu jistá naděje pro domácí mužstvo, které snižuje na 2:4! Linus Omark vypálil zpoza pravého kruhu a letící kotouč se po drobném odrazu od SAKARIHO MANNINENA vydal až za záda bezmocného Jerjomenka. Asistence: Linus Omark, Philip Larsen.
56:26'
Domácí se usadili v útočném pásmu a odjíždějící Metsola díky tomu mohl pustit do hry šesté hráče do pole.
56:09'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Teemu Pulkkinen – 2 min., podrážení).
55:32'
Dnes méně výrazný Hartikainen přenesl těžiště na levou stranu, kde byl faulován Omark. Ufa to ještě zkouší v šesti proti pěti.
54:56'
Pulkkinen bez podpory spoluhráčů vystřelil z poměrně velké dálky. Metsola snadno zasáhl a místo přerušení hry okamžitě rozehrál.
54:31'
Tempo hry v nedávné době trochu opadlo. S každou další vteřinou je jasnější, že oba body poputují do Moskvy.
53:52'
Ufa ubránila elitní formaci moskevského klubu a vyrazila kupředu. Chochrjakov ve finále na centr zleva nedosáhl.
53:27'
Dnešní utkání sleduje 6 010 diváků.
52:50'
Linus Omark ve středním pásmu nahrál jen na hůl Mironova, který vyrazil na útočný výlet, ovšem Dynamo z něj nevytěžilo zhola nic.
51:47'
Kotouč po nahození od modré vyletěl mimo hrací plochu a pětice v zeleném tak může v klidu vyrazit na hráčskou lavici.
51:25'
Trenérský štáb Ufy si po domácím zakázaném uvolnění vyžádal oddechový čas, během kterého nepadl snad jediný taktický pokyn.
50:17'
Michal Čajkovský je tradičně střelecky hodně aktivní. Z vrcholku levého kruhu však finského gólmana Ufy nepropálil.
49:42'
Třígólové manko už je pro Salavat trochu kruté. Obraz hry je téměř celý zápas naprosto vyrovnaný, čemuž odpovídá i statistika střel.
48:16'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Necelých dvanáct minut před koncem třetí třetiny už je o všem podstatném asi rozhodnuto! I o čtvrtý gól se postarala elitní formace, když se Petersson přiřítil k Metsolovi a zadovkou nechal puk DMITRIJI JAŠKINOVI, jenž zkušeně zasunul puk za pravý beton ležícího gólmana. Asistence: André Petersson.
47:24'
Ivan Igumnov zavřel prostor mezi Sošnikovem a mantinelem, nicméně Moskvané u získaného kotouče rovněž dlouho nevydrželi.
46:43'
Daniil Tarasov rozhodně nešetřil silami a aktivním napadáním zkomplikoval rozehrávku Ufy natolik, že se puk vůbec nedostal do domácího útočného pásma.
46:10'
Teď už se hra opět přestěhovala před Jerjomenka, který si bez problémů zkontroloval střelu Kartajeva zpoza levého kruhu.
45:37'
Dmitrij Jaškin dvakrát zahrál hodně důrazně proti Pašninovi a pomohl tím Dynamu vybojovat puk v útočné třetině.
44:34'
Zajcev doslova zalehl Krikukova. Puk ale zůstal na domácích hokejkách a dokonce z toho byla střela na branku připraveného Jerjomenka.
44:11'
Krátce po buly před Jerjomenkem je pískáno zakázané uvolnění, takže kotouč se opět stěhuje do útočného pásma Salavatu.
43:23'
Také Moskvané skórují v početní převaze a dost možná dělají rozhodující krok k vítězství! Šipačovova přihrávka zpoza branky prošla přes hokejku Jaškina na Čajkovského, jehož střelu z jedničky Metsola jenom vyrazil a ANDRÉ PETERSSON snadnou dorážkou z brankoviště zkompletoval hattrick! Asistence: Michal Čajkovský, Dmitrij Jaškin.
42:22'
Gimatov se ve středním pásmu dostal do šarvátky s Mojsejevem, který předtím tvrdě poslal k zemi Sošnikova. Domácí útočník vyfasoval o dvě minuty za hrubost více, takže je z toho přesilovka Dynama.
41:58'
Trochu vlažnější pasáž vyvrcholila postavením mimo hru moskevského Dynama. Chvíli předtím sudí přešli vysokou hůl ve tváři Kartajeva.
40:34'
Michal Čajkovský si pečlivě připravil střelu švihem z osy hřiště. Její umístění ale nahrálo do karet jednoduše zasahujícímu Metsolovi.
40:10'
Ze třetí periody uteklo jen pár vteřin a už se v zajímavé šanci zjevil Kadějkin. Jerjomenko střelu z pravé strany každopádně vyrazil.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 24 – 22 (7:13, 16:9).
Ufa byla po změně stran jasně lepší, jenže si nevytvořila bůhvíjak kvalitní šance a ve třicáté minutě vlastní chybou podruhé inkasovala od Peterssona z netradičního úniku dvou na nikoho. Domácí tým se ale nepoložil a pár vteřin před odchodem do šaten konečně zrušil čisté konto brankáře Jerjomenka, kterého v početní výhodě prostřelil Sakari Manninen. Dynamo tak stále vede jen o gól a vše zůstává naprosto otevřené.
40:00'
39:44'
Salavat využívá přesilovou hru a do třetí třetiny půjde s výrazně zvýšenou sebedůvěrou! Dmitrij Jaškin se v protiútoku neprosadil a pak trochu chyběl vzadu při zadovce Omarka a ráně SAKARIHO MANNINENA, jenž vypálil z osy hřiště do protipohybu Alexandra Jerjomenka. Asistence: Linus Omark.
39:22'
Když už se zdálo, že se druhá třetina odehraje bez jediného vyloučení, tak se Jegor Zajcev za vlastní brankou provinil držením Omarka.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Chochrjakov dal puk do druhé vlny na Pašnina, který ale nahodil do prvního obránce a kotouč se odrazil zpět do středního pásma.
37:58'
Juha Metsola preventivně zaklekl, když to z osy hřiště zkusil Tarasov. Tečovaný puk však letěl jen do ochranné sítě.
37:16'
Kotouč se na malý moment dostal mimo ledovou plochu, a tak rozhodčí museli podle pravidel zastavit hru.
36:35'
Koledov o milimetry minut a Moskvanům podařilo vyhodi. Na led nastupuje čerstvá formace s Jaškinem, Šipačovem a dvougólovým Peterssonem.
36:10'
Dynamo je už dobrou minutu v zámku a pětice v bílém už toho začíná mít plné zuby. Domácí toho ale nedokáží pořádně využít.
35:22'
Jerjomenko neměl pod kontrolou kotouč poté, co z levého kruhu střílel Larsen. Žádná vážnější dorážka na jeho branku každopádně neletěla.
34:05'
Další propadnutí domácího týmu. Přečíslení čtyři na dva ale přečkal bez úhony, neboť Pulkkinenovi střela z úhlu nevyšla.
33:03'
Teemu Pulkkinen to zkusil golfákem z pravého kruhu. Gól z toho ale nebyl, stejně jako po následné snaze Tarasova.
32:30'
Mironovův projektil od modré čáry Metsola řešit nemusel. Dynamo se i tak usadilo v útočném pásmu.
31:25'
Domácí jsou v posledních minutách o něco aktivnější. Zbytečně inkasovaný gól je musí o to více mrzet.
30:29'
Salavat se pokusil o rychlou odpověď, nicméně Krikunov zblízka nezvedl puk nad Jerjomenkův pravý beton.
29:16'
V polovině základní hrací doby odskakují Moskvané na dvougólový rozdíl! Vše vyplynulo z akce Ufy, když Jaškin vystihl přihrávku směřující k Pašninovi. Rázem se zjevil v úniku dvou na gólmana a v tom přenechal snadné gólové zakončení ANDRÉMU PETERSSONOVI. Asistence: Dmitrij Jaškin.
28:54'
Pjotr Chochrjakov převzal přihrávku do jízdy, jenomže po přebruslení dvou obránců vystřelil zleva jen do zakleknutého gólmana.
27:45'
Právě Kartajev dostal od Omarka přihrávku na osu hřiště. Z mezikruží ihned střílel k horní tyči, ale Jerjomenko kotouč s problémy lapil.
27:23'
Zakázané uvolnění znamená další přerušení hry a vhazování v útočné třetině Salavatu, o které se postará Kartajev.
26:56'
Podobně překombinovaná akce byla k vidění také na druhé straně, kde si se zpětnou přihrávkou zcela neporadil švédský útočník Linus Omark.
26:18'
Jaškin získal puk v útočném pásmu a okamžitě ho posunul na Šipačova. Ten zprava nestřílel a ještě hledal Peterssona, jehož zakončení se mezi ty povedené rozhodně nezařadilo.
25:57'
Chochrjakov přisunul kotouč k volnějšímu Pašninovi, jenže jeho projektil přistál jen na břiše pozorného Jerjomenka.
25:22'
Po změně stran se stále hraje bez dvouminutových přestupků, což je oproti první třetině výrazná změna.
24:40'
Kartajev zleva posunul kotouč na osu hřiště, odkud to hned dvakrát zkoušel Larsen, jenže strážce hostující klece v obou případech zakročil.
24:12'
Z dosti unáhlené přechodové fáze Dynama resultuje zakázané uvolnění a vhazování před brankou Jerjomenka.
23:35'
Domácí se vysvobodili přihrávkou na Gimatova, který však byl ve středním pásmu úplně sám a zmohl se jen na nahození k Jerjomenkovi.
23:02'
Až teď se urodily dvě střely od modré čáry, na kterých měl podíl Michal Čajkovský. Na překonání Metsoly to však nestačilo.
22:39'
Stále se hraje výhradně v útočném pásmu Dynama, kde je k vidění celá řada důrazných soubojů, ale ohrožení Metsoly se nekoná prakticky žádné.
21:35'
Ivan Muranov byl velmi tvrdě odstaven od kotouče za Metsolovým brankovištěm. O chvíli později se ztěžka zvedal pro změnu domácí útočník Kartajev.
20:58'
Rozehrávka Pašnina rozjela domácí protiútok. Jeden z útočníků si však vylámal zuby na zákroku brankáře Jerjomenka.
20:18'
Druhé dějství započalo zakázaným uvolněním, kterým se provinil domácí klub z Baškorostánu.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 7 – 13.
Je za námi první třetina, ve které měly oba týmy spoustu přesilových her. Skóre se však změnilo pouze jednou a navíc se tak stalo ve hře pět na pět, když chybu v rozehrávce Salavatu potrestal hvězdný útočník Vadim Šipačov. Vedoucí Dynamo bylo střelecky výrazně aktivnější, leč obraz hry byl vcelku vyrovnaný.
20:00'
19:25'
Čajkovskému se nepovedlo kvalitněji zakončit přečíslení čtyři na dva a o pár vteřin později pro změnu promáchl ve snaze vystřelit příklepem.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:38'
Pulkkinen z levého křídla přihrával směrem k modré čáře, jenže dělovka Mironova postrádala hodně potřebné přesnosti.
17:12'
Omark ve švédsko-finské kooperaci zprava našel Hartikainena, ale Jerjomenko jeho pohotově zakončení s přehledem zlikvidoval.
17:07'
16:45'
Jerjomenko trochu neortodoxním způsobem vyrazil střelu z levé strany a jeho kolegové se vzápětí postarali o vyhození.
16:22'
Bránící hráči Dynama rychle přistupují k hráčům s kotoučem a nenechávají Salavat rozjet žádnou smysluplnější kombinaci.
15:44'
15:07'
Přesilovka moskevského klubu končí předčasně. Nekompromisní sudí za nedovolené bránění poslali na lavici hanby Andreje Mironova.
14:57'
Pulkkinen měl čas a prostor na střelu z levého kruhu, jenže ta nakonec byla nedaleko stojícím obráncem sražená mimo prostor branky.
14:28'
Čtyřicet vteřin z hostující přesilovky je minulostí a Dynamo ještě nestihlo spáchat v útočné třetině sebemenší škody.
13:44'
Grigorij Panin přijel jako třetí do souboje o kotouč a za sražení protihráče vyfasoval další menší trest za nedovolené bránění.
13:30'
Ufa se zabydlela poblíž Jerjomenka. Po řadě soubojů u hrazení přišla i přihrávka před branku, ale Larsen trefil jen brankářovu horní končetinu.
12:23'
12:18'
Jaškinova sražená střela z pravé strany rozvlnila pouze ochrannou síť. Ani tato přesilovka zřejmě využita nebude.
11:45'
Vadim Šipačjov přihrával z prvního doteku do předbrankového prostoru, ale tam Petersson proti Metsolovi neuspěl.
11:25'
Soloduchin obětavě a bolestivě zablokoval tvrdou střelu a pak rozhodně přivítal hvizd, po kterém mohl pomalu odkulhat na střídačku.
11:02'
Moskvané dostali svého soupeře pod mírný tlak. Ke střele na branku se ale nedostali a ve finále se sami připravili o útočné pásmo.
10:23'
Hra pět na pět vydržela jen několik málo vteřin. Na trestnou lavici putuje za hákování domácí útočník Ilja Krikunov, pro kterého je to první zápas po přesunu ze Soči.
10:15'
09:58'
Alexejev propadl na červené čáře ve snaze přejít do protiútoku. Žádné následky pro bránící kvarteto Dynama to však nemělo.
09:24'
Larsen nabil Sošnikovovi na střelu golfákem a ta se dokonce otřela o brankovou konstrukci za takřka překonaným Jerjomenkem.
08:36'
Kadějkinova střela z jedničky způsobila menší zmatky u Jerjomenka, nicméně hostům se podařilo odpálit puk do bezpečí.
08:15'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej An. Mironov – 2 min., nedovolené bránění).
07:02'
Sošnikov potáhl rychlý protiútok a připravil slibnou palebnou parketu pro Manninena. Jeho střela ale letěla na prostředek branky a Jerjomenko se stačil přesunout.
06:45'
Vadim Šipačov se ocitl v předbrankovém prostoru, ale zblízka kotouč za brankáře Metsolu nepropasíroval.
06:29'
05:45'
Znovu jen nepřesná střela z delší vzdálenosti a poté vyhození, které nutí Hietanena k návratu za Jerjomenka.
05:22'
Tým se čtvrtou nejúdernější přesilovkou v soutěži přišel o útočnou třetinu, Salavat toho využil k rychlému střídání.
04:57'
Moskvané se okamžitě usadili v útočném pásmu. Po mnoha přihrávkách se však zrodila jen nepřesná střela z vrcholku pravého kruhu.
04:29'
Prvním inkasovaným gólem trable Ufy rozhodně neskončily. Dvě minuty za podražení Alexejeva totiž dostává kapitán Panin.
03:49'
Hosté jdou ve čtvrté minutě do vedení! Salavat naprosto zadrbal rozehrávku z kraje obranného pásma, kde se kotouče zmocnil Petersson a zleva našel před brankou trestuhodně zapomenutého VADIMA ŠIPAČOVA. Ten si stihl přehodit kotouč na bekhend a chladnokrevnou koncovkou potvrdil roli nejproduktivnějšího muže celé KHL. Asistence: André Petersson.
03:26'
Daniil Tarasov byl na konci hostujícího přečíslení, ovšem Metsola si se zakončením zpoza levého kruhu poradil.
02:18'
První zákrok pro Jerjomenka, který vyrazil Soloduchinovu střelu z levého kruhu. Žádná dorážka Ufy se už nekonala.
01:20'
Niktia Soškinov vyrazil k zadnímu mantinelu, kde se zjevil v obležení tří protihráčů a ti se o něj vcelku podle očekávání rychle postarali.
00:52'
Metsola sebral nahozený kotouč a poprvé přerušil hru. Jeho spoluhráči se zanedlouho v poklidu dostali ven z obranného pásma.
00:15'
Na úvodním buly uspěli domácí, kteří nastupují v zelených, zatímco hosté v bílých dresech.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Koledov, Arzamascev, Pašnin, Ar. Sergejev – Hartikainen, Kartajev, Omark (A) – Sošnikov (A), Manninen, Gimatov – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Baškirov, Soloduchin, Chochrjakov – Krikunov, Pustozjorov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, Grigorjev, Ogurcov, Alanov, J. Zajcev – Jaškin, Šipačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Polygalov, Tarasov – Alexejev, Igumnov, Muranov – Mojsejev, Jefremov, V. Kuljomin (A).

Rozhodčí: Morozov, Ravodin – Galimov, Šišlo.
Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (DMS).
Salavat Julajev Ufa

Celek z Baškortostánu ve druhé polovině prosince třikrát za sebou prohrál a nejen tím si ještě pořádně zkomplikoval cestu do blížících se vyřazovacích bojů. Salavatu patří v tabulce Východní konference šesté místo a před čtvrtečními zápasy disponoval jen bodovým náskokem na osmý Novosibirsk a dvoubodovým odstupem na devátý Vladivostok. Na druhou stranu Ufa v rámci KHL třikrát za sebou bodovala, když těsně porazila silné týmy Kazaně a CSKA a naposledy získala aspoň bod za prohru 1:2 v prodloužení s Lokomotivem Jaroslavl.

Nejproduktivnější hráči:
• L. Omark – 39 bodů (10+29)
• N. Sošnikov – 33 bodů (18+15)
• T. Hartikainen – 25 bodů (14+11).

Fanoušci hostujícího klubu si na letošní základní část rozhodně stěžovat nemohou. Dynamo je společně s Jokeritem největším konkurentem CSKA Moskva a Petrohradu, kteří už tradiční okupují první dvě místa Západní konference. Patnáct zápasů před koncem dlouhodobé soutěže jsou Moskvané třetí, přičemž na druhé SKA ztrácí jediný bod. Na vedoucí CSKA ztrácí bodů pět, za což může i dva dny stará porážka 1:4 ve vzájemném zápase. Předtím však Dynamo porazilo Chabarovsk, Spartak Moskva i čínský Kunlun.

• V. Šipačov – 52 bodů (13+39)
• D. Jaškin – 47 bodů (20+27)
• A. Petersson – 33 bodů (14+19).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Ufou a Dynamem Moskva!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.