KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vladivostok : Jaroslavl - 17. října 2019   11:30

Vladivostok
Vladivostok
12:13' K. Voronin (Vicharev, A. Osipov) • 20:34' V. Butuzov (Lalonde, Ljungh) • 28:01' Almqvist (Bakoš, Lalonde)
3:4
(1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Jaroslavl
Jaroslavl
21:51' S. Da Costa  (Rattie, Svitov) • 22:58' Apalkov  (Kraskovskij, M. Osipov) • 51:11' Denisenko  (Alexejev) • 65:00' S. Da Costa
Vladivostok
Bondar, Ravodin – Viljugin, Goljak
Fetisov Arena, Vladivostok
Jaroslavl
Isajev (Konovalov) – Nakládal (A), N. Averin, M. Osipov, Misjul, Savčenko, Čerepanov, Afanasjev – Rattie, S. Da Costa, Sannikov – Iljenko, Alexejev, Kudrjavcev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko, Svitov (C), Apalkov (A) – Kraskovskij.

Vhazování – 25:32.
Dnešní utkání nám nakonec nabídlo hned šest branek, nicméně domácí ani jednou nedokázali udržet své vedení. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém jsme sledovali celou řadu šancí, avšak žádný z celků nedokázal zápas rozhodnout. I nájezdy nabídly špatnou koncovku, jediným úspěšným střelcem byl Da Costa, který rozhodl o plusovém bodu pro svůj celek.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
Autorem vítězné branky je STÉPHANE DA COSTA.
Jediným úspěšným střelcem je Da Costa, který uspěl se zakončením pod lapačku.
Neuspěl ani jeho kolega Ljungh, který napálil prostředek branky.
Jenomže Butuzov nic nebezpečného nevymyslel, pokračuje se dále.
Kudrjavcev našel pouze lapačku brankáře, domácí mají vše ve svých rukou.
Vicharev se snažil rozpohybovat brankáře, ten mu tento úmysl nezbaštil.
Rattie zkoušel vypálit nad lapačku, jenomže puk zamířil úplně vedle branky.
Za domácí to zkoušel Lomako, kterému se nepodařilo přehodit ležící beton u tyče.
Alexejev rovněž zkoušel zakončit švihem, jenomže ani on nebyl úspěšný.
Druhou sérii dokončil domácí Ljungh, který svým pokusem narazil na lapačku.
Kovalenko nic nevymýšlel, i tak jeho prudké zakončení směřovalo vedle.
Bakoš to pro změnu zkoušel kličkou na bekhend, také Isajev byl pozorný.
Da Costa to zkoušel forhendovou kličkou, Krasotkin ale zasáhl betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:10'
Od pravého kruhu se pokoušel o zakončení Da Costa, jenomže jeho rána o něco málo minula branku. Posléze Kovalenko napálil pouze rameno brankáře Krasotkina.
63:04'
Admiral vyslal hned tři střelecké pozici, přičemž všechny byly skutečně hodně nebezpečné. Isajev měl plné ruce práce, jeho celek stále hraje bez puku.
62:08'
Kajumov dokázal obelstít napadajícího protihráče, načež přenechal puk do jízdy Savčenkovovi. Jeho tvrdá rána ze středního pásma směřovala do hrudníku brankáře.
61:12'
Almqvist pouze nahazoval podél mantinelu na Ljungha, který čelil hned dvojici protihráčů. Proti té pochopitelně neuspěl, oba celky posléze odjely vystřídat.
60:10'
Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro hostující celek. Ten si dal na své kombinaci hodně záležet, nakonec si to na druhou stranu namířil Da Costa.
60:01'
Je tomu skutečně tak. Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi zápasu, budeme sledovat pětiminutové prodloužení. Bude se hrát ve třech na obou stranách.
60:00'
59:12'
Dnešní utkání zřejmě dospěje až do prodloužení. Necelou minutu před koncem zápasu svítí na tabuli nerozhodný výsledek, domácí se pokusí založit jednu z posledních akcí.
57:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., podrážení).
57:02'
Voronin to před malým momentem neudělal vůbec dobře, puk se totiž snažil pomocí mantinelu odrazit ke spoluhráči, místo toho se jednalo o další icing.
56:10'
Lalonde zkoušel nahodit kotouč od modré čáry, jenomže trefil pouze protihráče před sebou. Aby toho nebylo málo, tak kanadský obránce tvrdě nastřelil Almqvista.
55:05'
Po delší době se chtěl připomenout také domácí Lomako, který byl v rychlostním souboji příliš pomalý. Následný nástřel od červené čáry prosvištěl vedle branky.
54:49'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., podrážení).
53:11'
Jako první se k volnému puku dostal obránce Averin, který posléze zkoušel obejít Vichareva, což se také povedlo. Lokomotiv je nyní výrazně aktivnějším celkem.
52:07'
Krasotkin tentokráte rozehrál i díky mantinelu, jenomže jeho celek se nedostal ani přes červenou čáru. Následně Sannikov přihrával mimo dosah všech spoluhráčů.
51:11'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hostujícímu celku se opět podařilo srovnat krok! Bylo to hlavně díky úspěšnému vhazování, které putovalo přesně na hokejku GRIGORIHO DENISENKA, jehož rána švihem zapadla přesně k bližší brankové konstrukci. Tentokráte Krasotkin nedokázal takřka reagovat.
Asistence: Denis Alexejev.
51:05'
Ke sražené nahrávce se jako první dostal hostující Alexejev, který se posléze pokusil vypálit na branku, jenomže při tomto záměru trefil pouze hůl soupeře.
50:02'
Po dalším přerušení jsme svědky předposlední komerční přestávky tohoto zápasu. I třetí třetina je hodně ofenzivní, domácí hráči stále drží hubené vedení.
49:08'
Misjul si nakonec rozmyslel nástřel do pásma, místo toho ještě zkoušel najít střídajícího Alexejeva, který přeci jenom nahodil hrací předmět za opačnou svatyni.
48:10'
Najednou jsme sledovali přečíslení dvou na jednoho. Kovalenko předával do tandemu na Iljenka, jenomže tomu v osudný moment utekl puk do hokejky.
47:14'
Volný puk jako první rozehrál domácí Almqvist, po jehož rozehrávce se první formace dostala do šance. Isajev se ke své brankové konstrukci přesunul včas.
46:07'
Už to vypadalo, že se Lisin protáhne až před brankáře, jenomže do puku vložil hokejku jeden z protihráčů. Následně se hostující hráči dostali zpět před brankáře.
45:11'
Krasotkin si nechtěl komplikovat život, nedůrazné zakončení raději schoval do své lapačky. Jeho celku to nemuselo zas tak vadit, na vhazování totiž uspěl Ljungh.
44:24'
O další rozehrávku se za vlastní branku staral domácí obránce Osipov, kterému se v tandemu povedlo najít kolegu Lomaka, jenž se ani přesto daleko nedostal.
43:02'
S pukem si zahrál také hostující brankář Isajev, který velice přesnou rozehrávkou našel rychlonohého Iljenka, kterému ale utekl puk daleko od hokejky.
42:24'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., podrážení).
42:10'
Opět se vhazovalo po pravici brankáře Krasotkina, jenomže v tomto případě byli úspěšnější domácí hráči. TI se vůbec poprvé dostali do útočného pásma.
41:05'
Posléze si obrannou povinnost splnil zadák Lalonde, který rozehrál i díky pravému mantinelu. Puk se tak dostal do středního pásma, Lokomotiv zkouší další útočný výpad.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří se ihned dostali na opačnou stranu, kde poprvé ve třetí třetině musel Krasotkin zasahovat.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která byla z hlediska branek mnohem ofenzivnější. V krátkém časovém sledu jsme viděli hned čtyři branky, v tuto chvíli Admiral vede 3:2. Sledovali jsme nesmírně vyrovnanou záležitost, která nabízí celou řadu zajímavých momentů. Lokomotiv bude muset zabrat, na případné vyrovnání má už jen dvacet minut.
40:00'
39:13'
Admiral se na malý moment dostal do útočné třetiny, jenomže tam ho zradila nepřesná nahrávka. Následně český obránce Nakládal zamířil až k opačnému mantinelu.
37:15'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Arťom Iljenko – 2 min., podrážení).
36:04'
Tato přesilová hra není v podání hostujícího celku zrovna povedená. Soupeř podruhé v krátkém časovém sledu vyhodil puk, ke kterému se dostal Isajev.
35:08'
Ivanov to zkoušel nevšedním nahozením, do kterého mu vložil hokejku jeden z protihráčů. Posléze se Lokomotiv opět dostal před brankáře, který nemusel zasahovat.
34:30'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Stepan Ostrovskij – 2 min., napadení).
34:02'
V krátkém časovém sledu sudí opět přerušil hru, Lokomotiv se totiž osvobodil za cenu zakázaného uvolnění. To znamená, že bude následovat další komerční přestávka.
33:04'
Na druhé straně se mohl divákům připomenout Butuzov, který pelášil sám na brankáře z pravé strany, jenomže svůj pokus opět poslal pouze do výstroje.
32:01'
Posléze se do pásma ještě dostal Rattie, jenomže nahrávka na jeho osobu byla až moc prudká. Domácí pro změnu zmatkovali v pásmu, Denisenko toho nedokázal využít.
31:14'
Jaroslavl se nadechla k velice sympatickému tlaku, přičemž Krasotkin musel zasahovat. Od levého kruhu to zkoušel Misjul, který mířil přímo doprostřed branky.
30:08'
Na řadu přichází první komerční přestávka prostřední třetiny. Zatím sledujeme hodně ofenzivní podívanou, během osmi minut jsme se dočkali hned čtyř branek.
29:11'
K vrcholku pravého kruhu se dostal domácí Glazačev, který si bleskově přehodil puk do střelecké pozice, odkud pořádným švihem prověřil hostujícího brankáře Isajeva.
28:01'
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Domácí si berou jednobrankové vedení zpět! Nejprve na Isajevovi ztroskotal Bakoš, který nevyzrál ani ve dvou případech. Posléze jeho celek opět kombinoval, v mezikruží zůstal zcela osamocený obránce ADAM ALMQVIST, který ránou zápěstím zamířil velice přesně k bližší brankové konstrukci.
Asistence: Martin Bakoš, Shawn Lalonde.
27:03'
Velice nebezpečným způsobem to zkoušel Sannikov, který se nepozorovaně natlačil před brankáře, jenž počítal s přízemním zakončením. Domácí se posléze osvobodili.
26:06'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Svitov – 2 min., hákování).
25:10'
Lokomotiv se kostrbatou kombinací přeci jenom do pásma, kde se konečně usadil. Zatím to je bez jakéhokoliv zakončení, jenomže solidní zámek k i nadále trvá.
24:11'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Strelcov – 2 min., sekání).
22:58'
Aby toho nebylo málo, tak hosté během krátké chvíle srovnávají krok! Jeden z hráčů se natlačil před Krasotkina, který musel zasahovat. Nakonec si odražený puk jako první našel zcela volný DANIIL APALKOV, který z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře Krasotkina.
Asistence: Pavel Kraskovskij, Maxim Osipov.
21:51'
Hosté bleskovým způsobem využili přesilovou hru! Vše začalo úspěšným vhazováním, načež Jaroslavl operovala v nebezpečné vzdálenosti od branky. Nakonec si na velice přesnou nahrávku sjel STEPHANE DA COSTA, jehož dělovka zapadla přesně za brankáře Krasotkina.
Asistence: Ty Rattie, Alexandr Svitov.
21:33'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Denis Vicharev – 2 min., sekání).
20:34'
Krátce po startu druhé třetiny tady máme druhou branku domácích! Ti se neohroženým způsobem dostali do pásma soupeře, kde to nahozením od modré čáry zkoušel Lalonde, jehož střela nakonec zapadla pod horní konstrukci branky. Do dráhy letu puku ještě strčil hůl VLADIMIR BUTUZOV.
Asistence: Shawn Lalonde, Markus Ljungh.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned nahazoval puk za branku soupeře. Tam jako první přispěchal brankář Krasotkin.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral domácí celek. V úvodu utkání měl navrch Lokomotiv, který si navíc vyzkoušel dvě přesilové hry, jenomže ani jedna nebyla úspěšná. Naopak Admiral měl k dispozici jedinou přesilovou hru, která navíc přinesla doposud jedinou branku tohoto zápasu.
20:00'
19:10'
Před Krasotkinem se utvořil menší závar, který domácí obrana včas zažehnala. Na druhé straně byl k vidění rychlý protiútok, jenž nebyl vyřešen zrovna nejlépe.
18:14'
Admiral se nadechl k sympatickému náporu, jenomže ten zhatila nepřesná nahrávka na Ljungha. Vzápětí Lokomotiv vyhodil tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
17:10'
Do útočného pásma se dostal hostující Savčenko, který po jednom ze soubojů skončil na zemi. O nedovolený zákrok se nejednalo, pokračuje se tak ve hře.
15:05'
Do zajímavé možnosti se dostal domácí Lisin, který měl celkem dost času na zakončení. Isajev nyní podržel svůj celek, na druhé straně se Lokomotiv prezentoval ofsajdem.
14:01'
Alexejev zkoušel ohrozit brankáře ihned po přejetí modré čáry, Krasotkin ale schoval puk do své výstroje. Bude se vhazovat po levici ruského brankáře.
13:10'
Po dalším přerušení následovala druhá komerční přestávka. V posledních minutách se nám neustále přerušuje, hráči určitě vypadli ze svého klasického tempa.
12:13'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Admiral rozjel další přesilovkou kombinaci, která nakonec přinesla kýžené vedení. Přihrávka před branku nakonec směřovala na KIRILLA VORONINA, kterému se povedlo dotlačil puk za brankovou čáru. Sudí se ještě jeli podívat na video, které tuto skutečnost potvrdilo.
Asistence: Denis Vicharev, Alexandr Osipov.
12:02'
Osipov se pohodlně dostal přes modrou čáru, načež pouze nahazoval na branku. Krasotkin měl snadnou práci, puk okamžitě schoval do své lapačky.
11:36'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Svitov – 2 min., nedovolené bránění).
11:05'
Svému celku vypomohl s rozehrávkou brankář Krasotkin, kterému se na levém křídle povedlo najít Voronina. Ani ten se nedostal k ničemu nebezpečnějšímu.
10:10'
Ani Vladivostoku se první přesilová hra vůbec nedaří, zatím se domácí nedostali k jedinému zakončení. Naopak obránce Nakládal vyhodil kotouč do bezpečí.
09:05'
V krátkém časovém sledu je hra opět přerušena, v tomto případě se jednalo o zakázané uvolnění. Nyní na scénu přichází další první komerční přestávka.
08:46'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., držení).
08:01'
Iljenko si zkoušel nabruslit k mezikruží, jenomže byl zastaven čistým způsobem. Puk se přestto odrazil ke Kovalenkovi, který v pádu nepřekonal Krasotkina. Na opačné straně zahrozil Bakoš.
07:04'
Lokomotiv se znovu usadil na opačné straně, přičemž Da Costa naznačil zakončení, místo kterého ještě nahrával před branku, kde promáchl kolega Rattie.
06:10'
Krasotkin musel přeci jenom zasahovat, tečovaná rána nakonec skončila na jeho vyrážečce. Posléze ránou švihem zkoušel zakončit Ivanov, jehož rána ale putovala vedle.
05:02'
Po vhazování jsme sledovali další vyhození přes všechny čáry, Jaroslavl tak musí začít opět od své svatyně. Domácí střeží prostor u středového kruhu.
04:26'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., hákování).
04:04'
Sudí signalizoval ofsajd, Vladivostok tak musel vyklidit útočnou třetinu. To vedlo k pohotové kombinaci soupeře, jenomže Rattie narazil pouze do protihráče.
03:05'
Jako první se k volnému touši dostal domácí Bobrjašov, jenomže nakonec přišel o puk. Na druhou stranu se přesto dostal Voronin, jenž nakonec nevystřelil.
02:01'
Admiralu se první oslabení daří na jedničku, v krátkém časovém sledu podruhé vyhodil přes všechny čáry. Osipov tak musí spěchat za vlastní branku.
01:25'
Lokomotiv se sice dostal k chvilkové kombinaci, jenomže ta nepřinesla nic nebezpečného. Posléze Lalonde vyhodil přes všechny čáry, přičemž našel Isajeva.
00:08'
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Markus Ljungh – 2 min., podrážení).
00:05'
Úvodní vhazování první třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který ihned nahodil kotouč za branku soupeře. Posléze se puk přeci jenom dotkl ochranné sítě.
00:01'

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Olkinuora) – Lalonde, Almqvist, Kozlovskij, Miščenko, A. Osipov, Ďakov, Ostrovskij, Bobrjašov – V. Butuzov, Ljungh, Bakoš – V. Strelcov, A. Strelcov, Lomako – K. Voronin, Vicharev (A), Glazačev (C) – Konnov, Mereskin (A), Lisin.

Lokomotiv Jaroslavl: Isajev (Konovalov) – Nakládal (A), N. Averin, M. Osipov, Misjul, Savčenko, Čerepanov, Afanasjev – Rattie, S. Da Costa, Sannikov – Iljenko, Alexejev, Kudrjavcev – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko, Kraskovskij, Apalkov (A) – Svitov (C)..
Lokomotiv Jaroslavl

Na opačné straně stojí trápící se Jaroslavl, které pro změnu patří předposlední pozice konference, tedy jedenáctá. Lokomotiv do této chvíle nasbíral čtrnáct bodů, přičemž manko na vedoucí CSKA je už sedmnáctibodové. Hostující tým tohoto zápasu se v posledních duelech výsledkově zlepšil, dokonce vyhrál hned třikrát z posledních pěti zápasů. Lokomotiv ale po minulém duelu přišel o dvouzápasovou sérii bez porážky, neuspěl totiž na ledě Chabarovsku, kde prohrál výsledkem 0:2. Jaroslavl tak nebude favoritem tohoto zápasu, avšak by klidně mohla překvapit.
Admiral Vladivostok

Hokejisté Vladivostoku se po sedmnácti kolech nacházejí na průběžné šesté pozici východní konference, což by v konečném důsledku znamenalo postup do vyřazovacích bojů. Admiral doposud nasbíral dvaadvacet bodů, přičemž na vedoucí celek, tedy Kazaň, ztrácí pouze čtyři body. Vladivostok má vůbec nejlepší formu ze všech celků své konference, povedlo se mu vyhrát v pěti po sobě jdoucích zápasech v řadě. Kuriozitou ale může být, že ani jeden z posledních tří zápasů neskončil před prodloužením. V tom posledním dokonce padla jediná branka, Admira porazil Barys 1:0 po prodloužení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kontinentální hokejová liga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Admiral Vladivostok a Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.