KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Čeljabinsk - 26. ledna 2021   14:30

Astana
Astana
32:33' Petuchov (Orechov, R. Starčenko) • 51:48' Orechov (Lilja, Petuchov)
2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
11:01' Byvalcev  (Kalinin, Pilut) • 33:04' Kalinin  (Pilut) • 34:02' Kravcov  (Hyka, Bailen)
Astana
Ortio (21. H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Samat Danijar, Heatherington, Blacker, Orechov – Videll (A), Varone, Paňukov – Michajlis, Valk, Lilja – Akolzin, Sagadějev, R. Starčenko (A) – Petuchov, Gurkov, Ševčenko – Musorov.
Judakov, Olenin – Stroganov, Šadrin
Barys Arena, Nur-Sultan
Čeljabinsk

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:44
Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:32
Traktor Čeljabinsk dokázal zvítězit na stadiónu Barysu Nur-Sultan po velkém boji 3:2 a přerušil tak soupeři sérii vítězství, která trvala čtyři zápasy. Hosté se do vedení dostali ve 12. minutě, kdy se z levého kruhu prosadil křižnou střelou do pravého horního rohu Alexej Byvalcev. Domácím se podařilo vyrovnat ve 33. minutě Jegorem Petuchovem, avšak hráči Čeljabinsku nejenže bleskově získali vedení zpět, ale navíc odskočili do dvoubrankového náskoku. Nejprve skóroval kapitán Sergej Kalinin, na nějž navázal o minutu později Vitalij Kravcov. V závěrečné dvacetiminutovce bylo domácí mužstvo jednoznačně aktivnějším týmem, jenže dokázalo už jen snížit, na konečných 2:3 upravil v 52. minutě obránce Valerij Orechov.

Svěřenci trenéra Gatijatulina se díky vítězství osamostatnili na šesté příčce Východní konference právě na úkor Barysu a také Nižného Novgorodu. Celek z Kazachstánu zůstává osmý.
59:30'
Hokejisté Nur-Sultanu dokázali získat pevné postavení v útočném pásmu. Kouč Michajlis dává pokyn Karlssonovi, Barys zkouší powerplay!
59:12'
Gól neplatí. Curtis Valk tak může zpytovat svědomí, že nedokázal svůj pohyb zastavit, či alespoň přibrzdit. Čeljabinsk stále vede a do konce základní hrací doby zbývá necelá minuta.
59:12'
Porada se protahuje, je to opravdu velmi těsná situace.
59:12'
Mužstvo z Kazachstánu dokázalo vyrovnat, ale zda gól bude platit ještě není jisté! Curtis Valk totiž v plné rychlosti narazil do soupeřovy svatyně a ta nevydržela ve svém postavení. Je otázkou, zda útočník vyhodil bránu ještě předtím, než puk od bruslí Akolzina přešel brankovou čáru, nebo až potom. Rozhodčí se nyní radí u videa.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Starčenko si vyměnil kotouč s Michajlisem a od levého mantinelu nebezpečně nahazoval puk před bránu. Adresát pasu Jakob Lilja však promáchl.
58:19'
Svěřenci kouče Michajlise se dokázali usadit v útočném pásmu, ale jen na chvíli. Střelecký pokus Varona totiž zblokoval a hosty znovu osvobodil Pilut.
57:39'
Úvod oslabení zvládají hosté na jedničku. Alexej Byvalcev byl úspěšnější na buly a Roman Manuchov bez přemýšlení odpálil kotouč přes všechny čáry do bezpečí.
57:19'
Velká šance pro Barys, který si v závěru zahraje první přesilovku! Vyloučeným hráčem Traktoru je útočník Daniil Iljin. Dvě minuty za hákování.
56:52'
Nahození Orechova bruslí zblokoval Majorov a Fedotov chvíli nevěděl, kde je puk. Stihl se zorientovat na poslední chvíli a ještě se stihl přemístit a zakročit lapačkou proti střele Michajlise.
56:29'
Jakob Lilja nabral velkou rychlost a právě proto se dostal z ideální palebné pozice. Přesto zkusil vypálit, od brankářovy masky se touš odrazil do ochranné sítě.
55:40'
Domácí kapitán Darren Dietz ostřeluje soupeřovu svatyni jedna radost. Cestu do sítě ale puk vypálený z jeho hokejky ještě nenašel a to ani po zakončení od pravého mantinelu, jež opět skončilo v moci Fedotova.
55:18'
Henrik Karlsson vyjel vysoko z brány, aby zabránil samostatnému nájezdu Iljina. Zkušený gólman byl u puku jako první a odrazem o mantinel přihrál Blackerovi.
54:49'
S nebezpečným nahozením od modré čáry přišel Dillon Heatherington. Tečovat se ještě pokoušel Akolzin, ale neuspěl. Fedotov měl proto o poznání jednodušší práci.
54:05'
Skvělou práci do defenzivy odvedl Lukáš Sedlák. Český útočník byl sám proti dvěma soupeřům, přesto si dokázal najít puk a dostal jej pryč z obranné třetiny.
53:23'
Hodně troufalý pokus Varona, jenž se chtěl proháčkovat mezi trojicí protihráčů. Podle očekávání o kotouč přišel.
53:00'
Roman Starčenko na sebe navázal dva protihráče, načež zadovkou uvolnil Dietze. Kapitán Nu-Sultanu střelou z úhlu brankáře nepřekvapil.
52:54'
Ivan Fedotov přerušil hru a dopřál svým spoluhráčům pár vteřin klidu. Nahození Lilji nebylo ničím nebezpečným, brankář mě v tomto případ snadnou práci.
52:38'
Hokejisté Barysu jsou při chuti. Ofenzivní choutky ukázal Phil Varone, který se z levého křídla zkusil protlačit až před bránu, v tom mu na poslední chvíli zabránil pozorný Manuchov.
51:48'
Barys právě vstřelil branku!
Michajlisova družina se dostává na dostřel! Lilja zavezl kotouč po levém mantinelu do útočné třetiny a přihrávkou napříč pásmem našel VALERIJE ORECHOVA, jednadvacetiletý obránce z voleje prostřelil přesunujícího se Fedotova nad lapačkou. Asistence: Jakob Lilja a Jegor Petuchov.
50:48'
Henrik Karlsson a další dva spoluhráči se dožadovali přesilovky po střetu mezi Karlinem a Valkem. Rozhodčí ale nechali ve hře pokračovat.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Čeljabinsk stále vede dvoubrankovým rozdílem, ale Barys bojuje, ve třetí třetině je jasně lepším týmem.
49:48'
Buly se muselo opakovat, varování dostal Alexej Byvalcev. přesto Varona přetlačil a puk poslal za sebe na Piluta, jenž dlouhým obloučkem poslal kotouč vysoko nad hlavu Makljukova, stojícího na útočné modré.
49:30'
Po delší době přichází přerušení hry. Ivan Fedotov dobře viděl na nahození Lilji, které bez větších potíží dokázal podržet ve výstroji.
48:58'
Alexej Makljukov se rozhodl podpořit ofenzivní složku týmu. Vyplnil pozici pravého křídla, kam dostal přihrávku od Petuchova, golfákem ovšem mířil hodně nepřesně.
48:20'
Hraje se dlouho bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje hostům. Stále však platí, že aktivnější jsou domácí, střela Michajlsie skončila vedle levé tyčky.
47:49'
Hraje se v plném počtu a Nur-Sultan zase útočí. Roman Starčenko se dokázal probojovat do útočné třetiny, jenže pobyl v ní jen chvíli, Vjačeslav Osnovin ho čistým způsobem srazil k ledu a vyjel z obranné třetiny.
47:20'
Na ledě je už i druhý hříšník Paňukov. Ten pro změnu okamžitě prchá na střídačku, aby na led pustil Phila Varona, centra první formace.
46:54'
Ani Tomáš Hyka, ani Lukáš Sedlák se nyní nedokázali probít do útočné třetiny. Prvně jmenovaného zastavil Danijar, druhý zase ve sprintu nechal kotouč za zády.
46:23'
Je zřejmé, že hokejisté Traktoru pojali přesilovou hru v odpočinkovém tempu. Šetří síly na závěr střetnutí, v němž budou hájit dvoubrankový náskok.
45:48'
Nikita Michajlis je zpátky na ledové ploše, ihned se zapojil do výpomoci s obranou. A byl to právě on, kdo zblokoval střelu Bailena a osvobodil Barys.
45:19'
Domácí se budou necelou půl minutu bránit ve třech. Ve středním pásmu Kirill Paňukov nesmyslně zahákoval Byvalceva, navíc šlo o střet mimo dění hry.
44:57'
První přesilovková lajna Čeljabinsku se dokázala usadit v útočném pásmu. Zatím ovšem nepřichází žádná střele, hokejisté v bílém si jen přihrávají puk.
44:16'
Barys útočí i v oslabení! Lilja ujel osobnímu strážci po pravé lajně a střelou po ledě nechal vyniknout pravý beton Fedotova. Dorážející Dietz následně z dobré pozice přestřelil.
43:45'
Až ve třetí třetině přichází první vyloučení. Na trestnou lavici putuje Nikita Michajlis, který s provinil sekáním proti Sedlákovi.
43:13'
Na led se vrátila elitní formace Nur-Sultanu. Znovu byl v hlavní akci Phil Varone, jenž skrze třemi protihráči neprojel. O kotouč ho připravil Jevenko.
42:44'
Hokejisté v modrých dresech pokračují v okupování útočné třetiny. Dmitrij Ševčenko nabil do levého kruhu Michajlisovi, nepovedená rána proletěla vysoko nad bránou.
42:10'
S dalším střeleckým pokusem přišel Roman Starčenko. Ten zkusil nadvakrát propálit obranný blok, jenže napoprvé trefil chrániče Sedláka, na podruhé pravou brusli Tělegina.
41:33'
Třetí zákrok Fedotova během úvodních dvou minut třetí třetiny. Linusi Videllovi chytře zmenšil střelecký úhel, Švéd nenašel v jeho postoji mezeru.
41:06'
Po vyhraném buly Valka pálil od modré nebezpečně Jesse Blacker. brankář Traktoru spatřil kotouč na poslední chvíli, přesto dokázal zasáhnout levým betonem.
40:31'
Domácí se okamžitě vydali na zteč. Phil Varone středem ujel Pilutovi, načež střílel zápěstím pouze do Fedotovovi lapačky.
40:10'
Rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka utkání. Barys by měl vrhnout všechny síly do útoku, zatímco od Čeljabinsku se očekává, že se více zatáhne a bude více spoléhat na brejky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:09.
Svěřenci kouče Gatijatulina se v prostředním dějství ještě více přiblížili cennému vítězství. Jako první ve druhé části udeřili domácí, kteří vyrovnali zásluhou úspěšné dorážky Jegora Petuchova, avšak inkasovaná branka hosty nakopla a během minuty a půl dokázali odskočit hned do dvoubrankového náskoku. Nejprve za to vzal jako správný kapitán Sergej Kalinin, který zápěstím i s notnou dávkou štěstí prostřelil Karlssona a vedení navýšil Vitalij Kravcov, jenž po přihrávce Hyky propálil brankáře z mezikruží rovněž mezi betony. Čeljabinsk ještě nemá vyhráno, během závěrečných dvaceti minut se toho může stát ještě hodně a lze očekávat, že Barys se nevzdá bez boje.
40:00'
39:53'
Závěrečný útok druhé třetiny patřil znovu hostům. Vjačeslav Osnovin se rozjel po pravé lajně, ale až ke střele se nedostal, protože ho tvrdým, ale čistým hitem odstavil Alexej Makljukov.
39:14'
Hokejisté Čeljabinsku nepolevili a nadále vyvíjejí velký tlak na soka. Do nahození Jevenka dal hokejku Karlin, avšak Karlsson stihl bleskově zareagovat, černou gumu vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Kirill Paňukov se při přečíslení zachoval nesobecky a nahrál na střed rozjetému Videllovi. Švédský forward šel do forhendové kličku, jíž se dostal z dobrého úhlu, z těžké pozice posléze zasáhl jenom boční síť.
38:13'
Ilja Karpuchin se za brankou protivníka srdnatě bil o puk, ačkoli byl proti přesile. Dvojice v modrých dresech se nakonec s odvážlivcem vypořádala.
37:33'
Centr první formace Alexej Byvalcev vyhazoval pod tlakem přes všechny čáry. Měl obrovské štěstí, že kotouč nasměroval přímo na brankáře Karlssona, ten si navíc netroufl na rozehrávku. Místo buly v útočném pásmu domácích tak budeme sledovat vhazování na opačné straně.
37:02'
Jakob Lilja si prohodil puk mezi bruslemi Sedláka a postupoval směr hostující svatyně. Kýženého snížení nedosáhl, neboť střelu letící do pravé šibenice ukryl v lapačce Fedotov.
36:36'
Do před brankového prostoru nahazoval touš od modré čáry Roman Manuchov. nejlépe se zorientoval Jesse Blacker, který ještě ze vzduchu přenesl dění hry do středního pásma.
36:06'
Phil Varone se rozjel a dokázal se protlačit až do útočné třetině. Vzápětí selhal při zakončení, kotouč mu totiž sjel z čepele hole.
35:57'
Hokejisté v modrém se chtějí dostat zpátky na kontakt. Do pravého kruhu dostal nahrávku Jakob Lilja, z velkého úhlu si ovšem na Fedotova nepřišel.
35:30'
Dvě tvrdé rány pro kazašský celek, který měl po většinu druhé části navrch, ale v současnosti je pozadu o dvě branky. Po vyrovnání jako by vypadli z rytmu, za což tvrdě pykal.
34:02'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté se dokázali fantasticky oklepat z inkasované branky. Nejenže okamžitě odskočili, ale teď dokonce náskok ještě navyšují. Tomáš Hyka byl s pukem za brankou a před ní našel najetého VITALIJE KRAVCOVA, i on propálil zkušeného Karlssona mezi betony. Asistence: Tomáš Hyka a Nick Bailen.
33:04'
To je odpověď! Pilut stál i u zrodu druhého gólu Traktoru, když od modré našel na pravé straně SERGEJE KALININA. Kapitán Čeljabinsku si sjel na střed a střelou zápěstím našel mezeru mezi Karlssonovými betony, puk se pomalinku došoural až za brankovou čáru. Asistence: Lawrence Pilut.
32:33'
Je vyrovnáno! Obránce Valerij Orechov vystřelil nepřesně, jenže kotouč se od zadního mantinelu odrazil před bránu a touš následně poslal do odkryté svatyně JEGOR PETUCHOV. Asistence: Valerij Orechov a Roman Starčenko.
31:39'
V útočném pásmu Čeljabinsku se dokázala usadit i druhé formace Nur-Sultanu. Samat Danijar nahazoval na teč, Valk touš sklepl jenom do výstroje brankáře.
31:20'
Kapitán Darren Dietz dostává hodně prostoru na ledě. Podruhé v krátkém časovém sledu pálil od modré, černá guma trefila oblouk brány.
30:40'
Do zajímavé šance ujížděl po levém křídle Ruslan Karlin. Už se chystal jít do bekhendové blafáku, když mu kotouč vypíchl z pod hokejky Balcker.
30:14'
Fetdotov se v posledních minutách rozhodně nenudí! Další úspěšný zákrok si připsal po lehkém nahození Orechova, po němž raději udržel puk v rukavici.
29:56'
Phil Varona zkusil nahodit z levého kruhu. Fedotov zase jenom vyrážel a o dorážku se přihlásil Dietz. Střela golfákem proletěla vysoko nad.
29:27'
Po delší době přichází přerušení hry, o nějž se zapříčinili hosté. Vjačeslav Osnovin místo očekávané nahrávky přejel modrou sám, do ofsajdu jej vystavil Manuchov.
28:55'
Tentokráte již sedmatřicetiletý borec musel do akce. Z levého kruhu prověřil jeho pozornost Oleg Jevenko, touš skončil v lapačce.
28:28'
Tvrdou ránou ze středního pásma zkoušel Karlssona nachytat Lawrence Pilut. Gólman nakonec nemusel vůbec zasahovat, kotouč minul cílové zařížení.
27:59'
Svěřenci kouče Michajlise ve druhé dvacetiminutovce přidali na aktivitě. Pomalu, ale jistě přebírají iniciativu na svou stranu, hosté ale zatím úspěšně drží čistý štít.
27:13'
Těžký, ale o to pohlednější trojzákrok nyní předvedl Ivan Fedotov. Hostující gólman nejprve vykopl střelu Valka, vzápětí stejnou nohou zastavil i dorážku vlastního spoluhráče a celou situaci zakončil střeleckým pokusem Varona, jehož Fedotov pro změnu zastavil pravým betonem.
26:41'
Lukáš Sedlák vyhrál buly na Hyku, který se chtěl protlačit za branku soupeře. Po mantinelu ovšem neuspěl, strom mu postavil do cesty Samat Danijar.
26:14'
Henrik Karlsson chvilku vůbec nevěděl, kde má kotouč. Z jeho hledání jej vytrhl až hvizd hlavního rozhodčího, Jesse Blacker zblokoval ránu Tělegina do ochranné sítě.
25:53'
Až příliš teď Nick Bailen věřil Byvalcevovi. Tomu nahrál sice přesně na hokejku, ale ruský útočník byl v obležení dvou soupeřů. O černou gumu rychle přišel.
25:14'
V rychlostním souboji útočící Phil Varone nestačil na Piluta. Bek dokázal během pár vteřin neuvěřitelně zrychlit a před protivníka navíc natlačil tělo.
24:47'
Vjačeslav Osnovin udělal Dnaijarovi kličku do protipohybu, načež po lajně hledal Sedláka. Bek se ovšem stihl rychle zorientovat a vzduchem letící touš odpálil.
24:24'
Ivan Fedotov nemusel zasahovat, avšak rozhodl se pro vysoko letící puk natáhnout a tím přerušit hru. Umožnil tak spoluhráčům vystřídat.
23:50'
Forward a doposud jediný střelec utkání Alexej Byvalcev ukázal, že umí pořádně přitlačit. Nevzdal souboj s Heatheringtonem, jehož tvrdě přišpendlil na mantinel, avšak Kanaďan ještě předtím stihl rozehrát.
23:27'
Domácí získali kotouč a založili rychlý brejk. Jesse Blacker hledal Varona, jemuž trvalo zpracování příliš dlouho. Soka dojel a obral Manuchov.
22:57'
Prostřední dějství zatím probíhá v opatrném duchu. Do přehuštěného prostoru se dostal Ruslan Karlin, proti přesile hokejek černou gumu neudržel.
22:25'
Ivan Fedotov se vydal za bránu vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Po chvíli váhání hrál bekhendovou stranou vyrážečku, příhodně na Piluta.
21:57'
Zajímavou otočku kolem Bailena vymyslel Jakob Lilja. Tím ovšem ztratil rychlost a ačkoli se beka zbavil, tak jej okamžitě dojeli další dva protihráči.
21:23'
Ruslan Karlin se vydal stíhat Michajlise, který ovšem měl velkou rychlost a soupeřem se dohnat nenechal. Pod tlakem nahrál za bránu Dietzovi.
20:39'
Hokejisté Traktoru prakticky ihned po vhazování ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Byvalcev nabízel nahrávku Kalininovi, který skákavý puk promáchl.
20:10'
Druhá třetina je plném proudu a Barys do ní vstupuje s novým gólmanem, Ortia nahradil zkušený Karlsson. Fina zřejmě trápí zdravotní problémy, neboť doposud nechytal špatně.
20:01'
Střídání v týmu Barys Nur-Sultan: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Henrik Karlsson.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:22.
Traktor Čeljabinsk po první třetině vede na stadiónu Barysu Nur-Sultan 1:0 a vedení je naprosto zasloužené. Hosté jsou od prvních minut lepším týmem, zatímco domácí spoléhají především na rychlé brejky. Jediný gól první třetiny padl na počátku 12. minuty, kdy se tvrdou křižnou střelou z levého kruhu trefil Alexej Byvalcev. Svěřenci kouče Gatijatulina měli více ze hry i po vstřeleném gólu, další zásahy ale přidat, zatím, nedokázali. Domácí hráči mají po zbytek střetnutí rozhodně co zlepšovat.
20:00'
19:58'
V poslední sekundách úvodní dvacetiminutovky měl zajímavou příležitost Phil Varone. Při forhendové kličce mu sice puk odjel od čepele hole, jenže Fedotov podklouzl a zůstal sedět v brankovišti. Měl velké štěstí, že centr první formace Barysu střílel z otočky nepřesně.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:27'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Kirill Paňukov si vyměnil touš s Liljou a pokračoval směr soupeřova svatyně. Byl však příliš rychlý a sám se dostal z ideálního střeleckého úhlu, příklepem střílel hodně nepřesně.
18:13'
Mezi střelce utkání se chtěl zapsat Vitalij Kravcov. Od levého mantinelu si sjel až mezi kruhy. Ve finále volil ránu zápěstím, na níž si smlsnula Ortiova lapačka.
17:57'
Joni Ortio musel řešit nepříjemnou situaci poté, co z levého kruhu střílel Majorov a po zásahu pravým betonem dorážel Osnovin. Fin si poradil s oběma pokusy.
17:17'
Na druhé straně zase nabral rychlost Pavel Akolzin. V poslední chvíli mu ovšem zkřížil cestu Nick Bailen, střelu přes beka si Fedotov pohlídal.
16:44'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Pontus Åberg. Pravou lajnou se zbavil Blackera, načež střílel z pravého kruhu k levé tyči. Puk minul brankovou konstrukci.
16:15'
Ze všech sil se Dillon Heatherington snažil ještě udržet černou gumu na útočné modré. Ve výskoku kotouč zachytil, avšak bruslemi přejel modrou čáru, což rozhodčí postřehl a vykázal hru do střední třetiny.
15:52'
V vlastní obranné třetině uklouzl Roman Manuchov, jenž přilehl kotouč. Akolzin se snažil jej vyšťourat, ale neuspěl, rozhodčí pak raději hru přerušil.
15:35'
Daniil Iljin vybojoval vhazování v útočné třetině, které sám vyhrál. Denis Bodrov na nic nečekal a vypálil z voleje, Ortio dělovku nadvakrát zpacifikoval.
14:55'
První útočná trojice Barysu si prodloužila střídání. Na konci pohlédnu kombinace stál opět Varone, ten pro změnu střílel křížem těsně vedle brány.
14:28'
Vyrovnání měl na holi Phil Varone. Dobře si najel před bránu na nahrávku od Paňukova, jenže z bezprostřední blízkosti nenašel mezeru v postoji Fedotova.
13:46'
Alexej Byvalcev chtěl k vstřelenému gólu přidat i asistence. Nejprve naznačil střelu, aby posléze přihrál do levého křídla Kalininovi. Střela švihem prosvištěla těsně nad.
13:03'
Joni Ortio si v prvním okamžiku nebyl jistý, kam vyrazil po střele Aberga. Nakonec mu pomohl obránce Dietz, který poslal obloučkem kotouč do střední třetiny.
12:39'
Samat Danijar musel hrát, protože Pilutovo nahození z obranné třetiny dokázal tečovat Lukáš Sedlák. Hyka se posléze vydal beka forčekovat, na nahrávku po lajně ale měl nárok.
12:10'
A další přerušení hry. Tentokráte po nahození Mikity Michajlise, jenž si pak chtěl kotouč dojet za brankou, avšak Oleg Jevenko ho rukavicí poslal na domácí střídačku.
11:57'
Hráči Barysu chtěli přijít s rychlou odpovědí. Jenže Lilja se nepohodl s Videllem, výsledkem je postavení mimo hru.
11:01'
Hosté přetavili tlak ve vedoucí branku, udeřila elitní formace! Kapitán Kalinin zpoza brány přihrál do levého kruhu ALEXEJI BYVALCEVOVI, který napálil puk z první do pravého horního rohu, Ortio neměl šanci zareagovat. Asistence: Sergej Kalinin a Lawrence Pilut.
10:24'
K odvážnému ofenzivnímu výletu se rozhodl Anton Sagadějev. Sám se vydal na zteč proti třem couvajícím protivníkům. Ztroskotal až na tom posledním, jímž byl Dietz.
10:02'
Těžko říct, co nyní Roman Manuchov zamýšlel udělat. měl dostatek času i prostoru, přesto vyhodil na zakázané uvolnění. Aberg neměl šanci na kotouč dosáhnout.
09:45'
Postavení mimo hru zastavilo útočné snažená Čeljabinsku. Maxim Majorov byl na modré čáře netrpělivý, přejel ji dříve než s pukem jedoucí Kalinin.
09:31'
Velkou rychlost nabral po pravé lajně Kirill Paňukov. Zkusil objet bránu a puk zasunout k bližší tyči, což se nepovedlo, gólman dobře zakročil pravým betonem.
08:46'
Phil Varone se krásnou stahovačkou přes pravou brusli uvolnil přes Tělegina. Skončil ale jenom za brankou Fedotova, odkud nic nevymyslel.
08:07'
Odvážný průnik Dmitrije Ševčenka zastavil dvojice obránců, jež soka skřípla do kleští. Kazach se nakonec za soupeře probil, ale již bez puku.
07:33'
Centr elitní formace Alexej Byvalcev nahazoval a nadějí, že si Joni Ortio nebude hlídat přední tyčku. Ale finský reprezentant byl v pohotovosti a s nepříliš prudkou střelou si hravě poradil.
07:01'
Alexej Makljukov si velmi pečlivě vybíral, komu rozehraje. Nakonec vsadil na nejjistější možné řešení, přihrál kolegovi z obrany Dietzovi.
06:30'
Tentokráte již strážce čeljabinské svatyně musel být v pozoru. Střela zápěstím Danijara mu příliš starostí nenadělala, touš ukryl ve výstroji.
06:06'
Po nahození Starčenka od pravého mantinelu byl úplně volný před brankou Dmitrij Ševčenko. Avšak Ivan Fedotov mohl zůstat klidným, jelikož si soupeř skákavou žabičku nedokázal zpracovat.
05:38'
Alexej Byvalcev na jedničku dostoupil Michajlise, který neměl ani centimetr volného prostoru. Kazašský útočník útočnou situaci zpomalil nahrávkou obráncům.
05:07'
Lajna Traktoru, v níž působí i dva čeští hokejisté, se ještě udržela v útočné třetině. Kromě střely Kravcova ovšem nic zajímavého vytvořit nedokázala, Sedlák pod tlakem dvou protihráčů o kotouč přišel.
04:44'
Vitalije Kravcova dělily od gólu centimetry! Levé křídlo druhé formace nabralo velkou rychlost a dokázalo se dostat za posledního obránce. Brankáři následně útočník udělal kličku do bekhendu, jenže nedokázal přehodit jeho natažený levý beton.
04:22'
Výborný zákrok Ortia udržuje stav bezbrankový. Fin si výborně povyjel proti zakončení Paňukova a střelu letící o levé šibenice schoval v lapačce.
03:50'
První obranná dvojka Čeljabinsku si bez problémů poradila s forčekujícím Petuchovem. Lawrence Pilut nahrál Manuchovovi, který vyrazil do útoku.
03:18'
Za Nur-Sultan podnikla nebezpečný protiútok první lajna. Linus Videll nahazoval na bránu z velkého úhlu, Fedotov měl pravé rameno přilepené k tyči.
02:38'
Za branku soupeře si najel Ruslan Karlin. Následně pokračoval v jízdě k levému mantinelu a bekhendem nahodil puk na bránu, Kosov tečoval černou gumu mimo.
02:01'
Denis Bodrov hledal odvážným obloučkem za obranu najíždějícího Majorova. Dobře ovšem zareagoval Valk, jenž si rukavicí stáhl kotouč pro sebe.
01:35'
Až Roman Starčenko dokázal dostal Barys z pod tlaku. V pádu se ještě dokázal zorientovat a podél Tělegina puk propasíroval do středního pásma.
01:16'
Svěřenci trenéra Gatijatulina zahájili střetnutí velmi aktivně. Český útočník Tomáš Hyka nabil na modrou Bailenovi, jeho dělovka proletěla těsně vedle levé tyče.
00:29'
Úvodu utkání hned dva těžké zákroky pro Joniho Ortia. Finský gólman nejprve vyrazil střelu zápěstím Aberga, následně si poradil i s dorážkou Kalinina.
00:10'
Zápas začal! Domácí nastupují v modrých dresech, hosté pro dnešní střetnutí oblékli bílé dresy. Na buly byl úspěšnější Phil Varone.
00:01'

Barys Nur-Sultan: Ortio (H. Karlsson) – Dietz (C), Makljukov, Samat Danijar, Heatherington, Blacker, Orechov – Videll (A), Varone, Paňukov – Michajlis, Valk, Lilja – Akolzin, Sagadějev, R. Starčenko (A) – Petuchov, Gurkov, Ševčenko – Musorov.

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Tělegin, Karpuchin, D. Bodrov, Jevenko – Åberg, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Kravcov – M. Majorov, D. Iljin, Osnovin – Kosov, Karlin, Avcin – Lukin.

Rozhodčí: Judakov, Olenin – Stroganov, Šadrin.

Roman Will (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk je v horší pozici než Barys, přestože je na tom tabulkově lépe. Oba celky mají shodně 57 bodů, tuto dvojici doplňuje ještě Nižnij Novgorod. Hokejisté Traktoru sice mají nejlepší skóre, avšak oproti Barysu mají o jeden odehraný zápas více. Forma Gatijatulinovy družiny je také velmi dobrá. V posledních čtyřech zápasech prohrála pouze doma s Omskem a dala tak zapomenout na předešlou negativní bilanci, kdy na přelomu nového roku prohrála pět zápasů za sebou. Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Tomáš Hyka, který nasbíral už 35 bodů.
Barys Nur-Sultan

Hokejisté Barysu mají výborně nakročeno k postupu do vyřazovací fáze. Mužstvo z Kazachstánu je sice na posledním postupovém, tedy osmém místě Východní konference, avšak na devátý Novosibirsk má slušný náskok třinácti bodů, navíc dva zápasy k dobru. Svěřenci kouče Michajlise se pyšní velmi dobrou formou, v současnosti drží sérii čtyř vítězství v řadě. Týmovou produktivitu vede švédská dvojice Jakob Lilja, Luca Videll s třiceti body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Barysem Nur-Sultan a Traktorem Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.