KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Magnitogorsk - 10. listopadu 2020   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
19:14' Pilut (Byvalcev, Hyka) • 62:43' Karlin (Kravcov)
Ledová aréna Traktor

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:41
Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:24
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:40
Je konec. Traktor Čeljabinsk zvítězil nad Metallurgem Magnitogorsk 2:1 po prodloužení. Do utkání vstoupili hosté velmi dobře a aktivně, což potvrdili už ve 4. minutě, když šli po brance Čibisova do vedení. Hosté měli dokonce tři přesilovky, ale ani jednu nevyužili. Ke konci třetiny získal Traktor přesilovku 5 na 3 a v poslední minutě srovnal Pilut. Druhá ani třetí třetina nám bohužel nepřinesla ani jeden gól a šlo se do prodloužení, kde v 63. minutě rozhodl Karlin.
62:43'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo rozhoduje toto utkání v prodloužení! Po přihrávce Kravcova se k puku dostal RUSLAN KARLIN, který si vybral levou šibenici a přesně tam zakončil! Asistence: Vitalij Kravcov.
62:08'
Metallurg vybojoval kotouč za svou bránou a následně přišel rychlý protiútok, který ale ani tentokrát nepřinesl střelu.
61:25'
Traktor vybojoval puk ve středu hrací plochy, ale žádný útok z toho nebyl.
60:49'
Jegor Jakovlev se sice dostal z levé strany ke střele, ale minul branku.
60:27'
Hosté drží kotouč v pásmu soupeře a snaží se prodrat ke střele.
60:01'
Základní hrací doba je u svého konce a stále nevíme vítěze z tohoto utkání Čeljabinsku s Magnitogorskem, jelikož stav je stejný od první třetiny a to 1:1. Následuje tak prodloužení.
60:00'
59:28'
Sergej Plotnikov se dostal ke střele z mezikruží, ale Ivan Fedotov chytil puk do lapačky!
58:49'
Nyní už získali puk hráči Čeljabinsku, kteří mají možnost rozhodnout utkání.
58:05'
Magnitogorsku se nepodařilo vytvořit akci ze své poloviny, jelikož přišel o puk ve středu hrací plochy.
57:19'
Už to vypadalo, že Alexandr Avcin najde před bránou svého spoluhráče, ale obránce hostů jeho pokus zblokoval.
56:44'
Dennis Rasmussen zkoušel zakončit, ale jeho pokus byl zblokován a skončil mimo hrací plochu.
55:42'
Čeljabinsk má velké problémy se vůbec dostat ze své třetiny a tohle pro Traktor nevypadá dobře do budoucích minut.
54:45'
Metallurg je stále lepším týmem, ale Igor Švyrjov nedokázal zakončit za záda soupeřova gólmana.
53:49'
53:19'
Traktoru se v oslabení daří vyhazovat kotouče do bezpečí a pomalu se blíží konec utkání.
52:08'
Domácí mužstvo se v oslabení dostalo do protiútoku, ale Jussi Olkinuora si opět poradil.
51:49'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
51:11'
Následně se sice Arťom Švarjov dostal do zakončení na druhé straně, ovšem Jussi Olkinuora byl připraven.
50:23'
Pokus hostujícího hráče z pravé strany minul bránu domácího celku.
50:00'
Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby.
48:42'
Metallurg Magnitogorsk sice je lepším týmem ve třetí třetině, ale gól stále k vidění kromě první třetiny nebyl.
47:48'
Hostující mužstvo se snaží něco vymyslet, ale následně přišli o kotouč ve středu hrací plochy.
46:56'
Nyní se hra přerušila a čeká nás tak další komerční přestávka.
46:08'
Magnitogorsk nyní uklidňuje hru a drží kotouč za svou svatyní.
45:17'
Jaroslav Kosov mohl poslat domácí celek do vedení, ale jeho únik gólem po skvělém zákroku Olkinuory neskončil!
45:02'
Juho Lammikko to posléze zkoušel zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl zblokován.
44:29'
Bohužel zatím nám třetí dvacetiminutovka toho zrovna moc nenabízí.
43:16'
Traktoru se ovšem nepovedlo vyhodit, ovšem hosté rovněž nevymysleli nic nebezpečného.
42:03'
Magnitogorsk se po levé straně dostal do útočného pásma, ale Rasmussen neudržel kotouč.
41:31'
40:48'
Přesilovka Traktoru pokračuje z druhé třetiny a domácí obsadili pásmo soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:42.
Máme za sebou čtyřicet minut základní hrací doby. Stav se ovšem od první třetiny nezměnil a stále tak hraje Čeljabinsk s Magnitogorskem poměrem 1:1. I tentokrát se faulovalo a Metallurg měl dokonce přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužil. Doufejme, že třetí část utkání nám góly už přinese.
40:00'
39:53'
Domácí hráč podklouzl při snaze přihrát na polovině soupeře a to jen potvrdilo celou třetinu Traktoru, který poslal dvě střely na bránu Olkinuora.
39:31'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Karpov – 2 min., podrážení).
38:28'
Dennis Rasmussen se po pravém křídle dostal do útočné třetiny a nakonec se hostům podařilo zakončit, ovšem gólman Ivan Fedotov byl připraven.
37:26'
A ani tentokrát Traktor své konto nezvýší, neboť přišla nepřesná přihrávka ve středu hrací plochy.
37:00'
Čeljabinsk se ve druhé periodě dostal zatím pouhé jediné střele na bránu.
35:52'
35:25'
Nikolaj Prochorkin se nakonec sice dostal ke střele z pravého kruhu, ale zatím se nejaktivnějšímu útočníkovi Metallurgu nepodařilo vsítit branku.
35:04'
Ovšem hostům se nedaří něco kvalitního v útočném pásmu vymyslet a zatím pouze drží kotouč na holích.
34:06'
Domácím se dnes vůbec nedaří hrát čistě a Magnitogorsk tak získal další přesilovou hru. Traktor má na kontě už 12 trestných minut.
33:52'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., držení).
32:52'
Následně měl na druhé straně Magnitogorsk velký tlak do brankoviště, ale ani tentokrát jsme se nedočkali prvního gólu ve druhé třetině.
32:08'
Domácí celek se sice po levé straně dostal do pásma soupeře, ale vše se obešlo beze střely.
31:14'
Arťom Minulin to vzal středem a prodral se ke střele, která ale skončila v moci gólmana Fedotova.
30:30'
Domácí mužstvo toto oslabení zvládlo a pokračuje se tak za nerozhodného stavu 1:1.
30:22'
30:06'
Jegor Jakovlev a následně Maxim Karpov se snažili zakončit, ale Ivan Fedotov si opět poradil.
29:39'
Opět si Ivan Fedotov poradil se střelou soupeře. Následná další rána minula branku a puk se dostal z pásma domácích pryč.
29:21'
Následně se domácím podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
28:59'
Po pár přihrávkách se Nikolaj Prochorkin dostal ke střele z pravé strany, ale Ivan Fedotov si poradil.
28:25'
Velký problém se nyní zrodil pro Traktor a na druhé straně má Metallurg velkou šanci jít do vedení v přesilovce 5 na 3.
28:22'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Oleg Jevenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
28:18'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., hákování).
27:47'
Následně pálil na druhé straně z levé strany Tomáš Hyka, ale Jussi Olkinuora si s jeho střelou poradil a chytil puk. Bezmála po sedmi minutých v kuse je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
27:26'
Arťom Švarjov se po pravém křídle dostal ke střele, ale minul bránu Olkinuory.
26:49'
Metallurgu se následně povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny a mohl tak vystřídat své formace.
26:32'
Čeljabinsk se sice dostal do útočného pásma, ale tam se svádí boj za bránou soupeře.
26:05'
Už pět minut v kuse se nepřerušila hra a kotouč stále cestuje ze strany na stranu.
24:49'
Nyní se hraje nahoru dolů ovšem bez nějakých přerušení.
23:42'
Čeljabinsk získal kotouč ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet.
22:32'
22:11'
Metallurg se dokonce málem dostal do přečíslení v oslabení, ale nepřesná přihrávka vše zhatila.
21:36'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Traktor zatím nemůže navázat na konec první třetiny.
20:32'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Mozjakin.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:54.
První perioda je u svého konce a Traktor Čeljabinsk zatím hraje s Metallurg Magnitogorsk poměrem 1:1. Do utkání vstoupili hosté velmi dobře a aktivně, což potvrdili už ve 4. minutě, když šli po brance Čibisova do vedení. Hosté měli dokonce tři přesilovky, ale ani jednu nevyužili. Ke konci třetiny získal Traktor přesilovku 5 na 3 a v poslední minutě srovnal Pilut.
20:00'
19:52'
Opět Čeljabinsk obsadil pásmo soupeře, ale vypadá to, že další branku už v první třetině neuvidíme.
19:14'
Traktor v přesilovce 5 na 3 srovnává na 1:1! LAWRENCE PILUT naznačil přihrávku, čímž se zbavil obránce a posléze fantasticky prostřelil brankáře skrytou ránou k levé tyči. Asistence: Alexej Byvalcev a Tomáš Hyka.
18:47'
Zatím Traktor zkusil jednu střelu, která ale letěla nad svatyni soupeře.
18:30'
Domácí mužstvo má velkou šanci srovnat stav utkání, neboť má skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3!
18:18'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., hákování).
18:04'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Zemčonok – 2 min., hákování).
17:21'
Po chvíli na druhé straně Nikita Rožkov nahodil kotouč na bránu Ivana Fedotova a ten jej podržel v lapačce.
16:55'
Tentokrát se Čeljabinsk v protiútoku prodral ke střele, ale ta minula bránu soupeře.
15:50'
Traktor si vytvořil tlak ke konci třetiny, ale překvapivá střela Vjačeslava Osnovina skončila v moci gólmana Jussiho Olkinuory.
14:37'
14:02'
Magnitogorsk se nyní nemůže dostat do pásma soupeře a Čeljabinsk zatím hraje v oslabeních velmi dobře.
13:43'
Hostující celek získal už třetí přesilovku, ale pokus Nikolaje Prochorkina z pravého kruhu skončil v moci gólmana.
12:37'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).
11:25'
Domácí se znovu snaží něco vymyslet a poslední minuty se hraje hodně do těla a zápas tak má správné grády.
10:08'
Velice nebezpečně tentokrát hráči Čeljabinsku dostal kotouč do brankoviště soupeře, ale Jussi Olkinuora se zorientoval a přikryl kotouč lapačkou. Následně proběhly menší žduchanice, ale vše se vyřešilo bez trestů.
09:27'
Ale Čeljabinsku se nepodařilo prodrat ke střele a ke kotouči se tak dostal Metallurg.
08:45'
Tentokrát domácí celek rozjíždí novou útočnou akci zpoza své brány.
07:56'
Semjon Košelev to zkusil z otočky na pravé straně, ale Ivan Fedotov byl připraven a chytil kotouč do lapačky.
07:07'
06:50'
Nyní se Traktoru znovu podařilo vyhodit puk ze svého pásma a vypadá to, že Metallurg nevyužije ani druhou přesilovku.
06:36'
Posléze se hra přerušila, jelikož dva hráči vlétli do branky domácích a ta se posunula ze svého místa.
06:08'
Nikolaj Prochorkin se z pravé strany dostal ke střele, ale jeho pokus pouze orazítkoval tyč Fedotovy svatyně!
05:25'
Magnitogorsk získal další přesilovou hru a zatím se tak hostům celkem vše daří a mají zápas pod jasnou kontrolou.
05:07'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Oleg Jevenko – 2 min., krosček).
05:07'
Následně se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.
04:20'
Traktor Čeljabinsk se sice snaží něco vymyslet a rychle odpovědět, ale Metallurg vstoupil do tohoto utkání velice aktivně a znovu získal puk na své hole.
03:22'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté otevírají brankový účet tohoto utkání! Arťom Zemčonok získal kotouč ve středu hrací plochy a vyslal do obrovské šance ANDREJE ČIBISOVA, který si zkušeně poradil a zakončil pod horní tyč. Asistence: Arťom Zemčonok.
02:27'
01:43'
Čeljabinsku se ale povedlo vyhodit kotouč do bezpečí ze své poloviny.
01:12'
Magnitogorsk získal hned na začátku první třetiny přesilovou hru a brzo tak může otevřít brankový účet utkání.
00:27'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., nedovolené bránění).
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Sudnicin) – Manuchov, Pilut, Karpuchin, Ogurcov, S. Garejev, Tělegin, Jasinskij, Jevenko – Kravcov, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Åberg – Osnovin, Polygalov (A), Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Minulin, Dronov, Zemčonok, J. Jakovlev (A), Martynov, Nikolajev, Va. Antipin – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Karpov – A. Nestrašil, Rasmussen, Mozjakin (C) – Košelev, Lammikko, Čibisov – Švyrjov, Několenko, Korobkin – Rožkov.

Rozhodčí: Sidorenko, Fatejev – Sadovnikov, Sivov.
Československá stopa:

Roman Will (CLJ)
Tomáš Hyka (CLJ)
Lukáš Sedlák (CLJ)
Andrej Nestrašil (MET)
Od poslední vzájemného zápasu nemá žádné mužstvo ani jeden zápas díky reprezentační přestávce. Traktor Čeljabinsk se aktuálně nachází na 4. místě se 30 body a skóre 63:44. Čtyři výhry v řadě mu překazila právě prohra s dnešním soupeřem. Metallurg Magnitogorsk se ve stejné konferenci nachází na 6. pozici se 29 body a skóre 66:55. Tady měl Metallurg tři prohry v řadě, ale výhra nad Traktorem mu tuto nepříjemnou sérii přerušila.
Nejproduktivnější hráč Čeljabinsku je český hráč Hyka, který má na kontě 16 bodů, kdy vstřelil 5 branek a připsal si 11 asistencí. Na straně Metallurgu máme dvě nejproduktivnější hráče, kterými jsou se 17 body Beck a Plotnikov.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Traktor Čeljabinsk a Metallurg Magnitogorsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala před devíti dny na ledě Metallurgu, který zvítězil celkem pohodlně poměrem 4:1. Dnes se ovšem bude bojovat v Ledová aréně Traktoru. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.