KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Minsk - 27. září 2020   14:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
32:09' Kosov  • 40:57' Bailen (Hyka, Pilut)

Minsk

Skončilo nám utkání KHL mezi Traktorem Čeljabinsk a Dinamem Minsk. Dva body tak berou hosté, neboť vyhráli 3:2 po nájezdech. Hrdinou zápasu se stal hostující útočník Děmkov, jenž jeden gól vsítil v základní hrací době a druhý v nájezdech. Minsk tak dokázal navázat na svůj povedený start do sezony a také dnes naplno bodoval.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Na počtenou!

Hity: 11-11
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
Autorem vítězné branky je ARŤOM DĚMKOV.
Ani Tomáš Hyka na Dominika Furcha nevyzrál. Kotouč mu nedokázal propasírovat mezi betony.
Alexej Protas se snažil nachytat Romana Willa střelou po ledě, to se mu ale nepovedlo dle představ.
Nick Bailen zakončoval z mezikruží nepřesně.
Jegor Šarangovič branku nedává. Oba brankáři zatím podávají skvělý výkon.
Ani Kravcov úvodní branku svého týmu nedal.
Kozun netrefil bránu. Stále tak padl jen jeden gól.
Äberg trefil při své kličce do bekhendu břevno.
Prince zkoušel forehandovou kličku, ale na Willa si nepřišel.
Byvalcev se rozjel až příliš pomalu a před bránou mu navíc touš utekl. Branku nedal.
Arťom Děmkov vymíchal Romana Willa parádní forehandovou kličkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo. Rozhodnou tak nájezdy, ve kterých uvidíme dva české reprezentační brankáře v akci.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:26'
Jegor Šarangovič se objevil sám před Willovou brankou, ale v rychlosti si poradit nedokázal. Hned vzápětí zamířil Traktor do přečíslení, ale Sergej Kalinin neseřídil mířidla zrovna nejlépe.
63:55'
Jeden z domácích hráčů se utrhl za obráncem Minsku, jenže ve finální fázi mu puk utekl z čepele.
63:02'
Ani Princeovi se nepovedl výlet do útočného pásma. Asi o deset sekund později tento hokejista střílel, ale Willovu klec o kousek přestřelil.
62:35'
Zajímavé je, že hra stále přerušena nebyla. Stále tak platí, že oba celky hrají ve čtyřech, nikoliv ve třech.
61:57'
Dvě minuty prodloužení jsou za námi, ale stále jsme v nastaveném čase neviděli žádný kloudný střelecký pokus.
61:18'
Hosté drží kotouč na svých hokejkách před bránou Dominika Furcha.
60:28'
Stále se hraje ve čtyřech na obou stranách, neboť hra ještě přerušena nebyla. Kotouč nabral ve středním pásmu Hyka, ovšem až k ráně se protlačit nedokázal.
60:04'
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 27 – 20
60:00'
59:47'
Závar před bránou Čeljabinsku dokázal Roman Will skvěle vyřešit. Třináct sekund před koncem třetí třetiny se bude před Willem vhazovat.
59:24'
Dinamo se zřejmě pokusí založit ještě jednu akci. Tato přesilovka není pro celek v bílých dresech ideální.
59:07'
Střela z vrcholu kruhu v podání Spoonera nebyla špatná, ovšem Will ji až příliš dobře viděl.
58:40'
Ani tentokrát se hostům nepovedlo usazení v útočném pásmu. Navíc o pár sekund později byl pískán ofsajd.
58:25'
Traktor se hned po buly dokázal osvobodit.
58:04'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).
57:55'
Ale pozor! Minsk vyrazil do přečíslení, které sice nedotáhl ke střele, ale i přesto z toho byla zajímavá situace.
56:56'
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty. Jde vidět, že případný bod oba celky budou brát, protože v závěru základní hrací doby nesledujeme moc pohledný hokej.
56:18'
Alexandr Avcin se přes hokejku obránce Menella ke střele nedostal.
55:40'
Už sledujeme víceméně taktickou podívanou. Ani jeden tým se nikam nežene.
54:56'
Nepříjemná rána hostů z pravé strany nadělala Willovi potíže. Přesto dokázal český reprezentant zakročit připraveným levým betonem.
54:08'
Šarangovič se vydal na individuální akci. Okolo tří hráčů soupeře ale projít nedokázal.
53:26'
Nick Bailen opět velice nebezpečně nahodil před bránu. K dorážce se málem dostal Äberg, jenže lapačka Furcha byla u kotouče rychleji.
52:45'
Také Dominik Furch ale často má plné ruce práce. Nyní musel reagovat proti pokusu Avcina z pravého kruhu.
52:12'
Nahození hostů skončilo v ochranné síti. Bude se vhazovat před Willem.
51:38'
Po delší době musel být v pohotovosti také Roman Will, jenž si krásně povyjel proti ráně Maxima Suška z levého křídla.
50:29'
Alexandr Šarov si převzal puk před bránou soupeře, aby mohl z otočky vystřelit mezi betony. Dominik Furch je ale dokázal včas zacvaknout, čímž si připsal další povedený zákrok.
50:07'
Minsk přežil těžké chvíle a nyní už hraje v plném počtu.
49:46'
Bailenovu skrytou střelu musel Dominik Furch vyrazit pravým betonem do rohu hrací plochy.
49:08'
Úvodní tlak domácích v této přesilovce je pryč. Čeljabinsk se momentálně trápí s přechodem přes střední pásmo.
48:26'
Lawrence Pilut velice šikovně nahazoval před bránu. Kalinin dokázal Furchovi clonit, ale kotouč nakonec přesně nezasáhl.
48:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Alistrov – 2 min., příliš mnoho hráčů).
47:16'
Celkem dlouho jsme neviděli ani jeden střelecké pokus na jedné či druhé straně. Oba celky se v daný okamžik celkem trápily se svou rozehrávkou.
46:35'
Hosté celkem ležérně touš ztratili na útočné modré čáře. Kupředu se tak může vydat domácí Traktor.
45:49'
Hosté pouze nahodili k mantinelu. Za svou bránou navíc výtečně zapracoval Roman Will, jenž dokázal rozehrát.
44:44'
Dominik Furch si musel pokrýt přední tyč, neboť jeden z domácích hráčů chtěl gólmana Minsku překvapit z velkého úhlu.
44:06'
Pontus Äberg nabral ve středním pásmu velkou rychlost. Po přejetí modré čáry ale nedokázal přesně přihrát do strany.
43:24'
Shane Prince se chtěl dostat k zakončení, jenže při poslední stahovačce mu touš utekl z čepele.
42:36'
Dva hostující hráči drží puk za svou bránou a nyní čekají na nabídku spoluhráčů v útoku.
41:49'
40:57'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Domácí nakonec dlouhou dvojnásobnou početní výhodu dokázali využít. Trojice Hyka, Bailen a Pilut si dlouho měnila kotouč z hole na hůl. Po přistrčení Hyky se nakonec odhodlal ke střele obránce NICK BAILEN, jehož pokus nad beton byl naprosto přesný. 2:2. Asistence: Tomáš Hyka a Lawrence Pilut.
40:24'
Hosté hrají ve třech, ale momentálně celkem v pohodě dokázali poslat puk pryč z vlastního pásma.
40:01'
Ve druhé části hry padla jen jedna branka, o kterou se postaral Jaroslav Kosov. Traktor po celkem šťastné trefě na 1:2 ožil a navíc hned na začátku třetí třetiny bude mít k dispozici celkem dlouhou přesilovku pěti proti třem.
Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 14
40:00'
39:49'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jegor Šarangovič – 2 min., naražení zezadu).
39:36'
Domácí se zatím pořádně neusadili v útočné třetině. Už jim navíc moc času v prostřední periodě nezbývá.
39:09'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitri Děrjabin – 2 min., podrážení).
38:36'
Alexej Byvalcev si rozmyslel střelecký pokus z levého kruhu. Byl totiž rychle dostoupen Šinkevičem.
37:57'
Dinamo se zhruba na 30 sekund usadilo před bránou Traktoru. Žádný ze střeleckých pokusů ale až přímo k Willovi nedoputoval.
36:38'
Po gólu na 1:2 ale domácí znatelně ožili. Nyní se pokusili o další přihrávku do prostoru mezi kruhy, ovšem Dominik Furch šikovně vystrčil hokejku.
36:08'
Nepříjemný moment pro hostujícího obránce Menella. Spoluhráč Brandon Kozun jej totiž při vyhození kotouče trefil do obličeje. Na ledě se objevila i krev, takže se musí uklízet.
35:28'
Na opačné straně se musel předvést také Roman Will. Ani druhý český brankář nezklamal a dokázal vychytat pohotové zakončení Voronina z prvního doteku.
34:45'
Do obrovské příležitosti se dostal po šikovné přihrávce Sergeje Kalinina zpoza brány Roman Manuchov. Obránce Traktoru ale pouze vyprášil připravenou lapačku Dominika Furcha.
34:33'
Čeljabinsk pokračuje v aktivní hře. Více než dvě a půl minuty se hraje bez přerušení.
33:36'
Čeljabinsk je při chuti. Tomáš Hyka se jen těsně nedostal k zakončení z pravého kruhu.
32:09'
Domácí snižují a dostávají se zpět do hry! JAROSLAV KOSOV využil obrovské chyby Menella, který z vlastního pásma přihrával mizerně. Právě Kosov puk zachytil a ihned poté zkusil vystřelit zápěstím. To se mu povedlo skvěle, a proto nám na ukazateli skóre svítí stav 1:2. Bez asistence.
31:31'
Vjačeslav Osnovin pálil hned po buly jen těsně vedle vzdálenější tyče. Furch se po kotouči natahoval, ale černá guma nakonec zaplavala vedle pravé tyče.
31:21'
Dmitrij Ogurcov sice objel hostující bránu, avšak Furcha překvapit nedokázal. Český brankář si pokryl veškerý prostor ve spodní části brány, a proto neinkasoval.
30:45'
Minsk rozhodně dobře pracuje ve svém předbrankovém prostoru. Traktoru se do těchto pozic moc nedaří se dostávat.
30:02'
Kravcovovo nahození z velkého úhlu skončilo na boční síti. Tentokrát Furch zasahovat nemusel.
29:41'
Dinamo udrželo kotouč v útočném pásmu. Okolo mantinelu si teď snaží vynutit tlak.
29:08'
Chvíli jsme sledovali nepřesnosti s rozehrávkou na obou stranách. Střela zápěstím od obránce Romana Manuchova skončila po teči hostů v ochranné síti.
27:09'
Ivan Drozdov vjel do útočného pásma jako utržený vagón. Jeho tvrdá střela, která mířila k zadní tyči, skončila v moci Romana Willa. Minsk už je v plném počtu.
26:38'
Nyní se už domácí před bránou Dominika Furcha usadit nedokázali. Hosté tak vyhazují až k Willovi.
26:02'
Pontus Äberg si hledal vhodnou pozici ke střele na levém kruhu, ovšem Bailen jej skvěle vystínoval. Útočník Traktoru se tak k zakončení nedostal.
25:07'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Adam Almqvist – 2 min., příliš mnoho hráčů).
24:57'
24:22'
Francis Paré využil obrovské chyby domácí obrany a ve vlastním oslabení vyrazil do samostatného úniku. Willa se snažil překonat dlouhou kličkou do bekhendu, kterou ale nakonec nedotáhl do úspěšného konce.
23:45'
Jeden z domácích hráčů se chtěl celkem povedenou individuální akcí protáhnout až před Furcha. V rozhodující chvíli mu však kotouč z čepele odebral Vladislav Koljačonok.
22:57'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., krosček).
22:28'
Hosté podrželi kotouč za svou bránou a momentálně mohou načerpat čerstvé síly, neboť jedou střídat.
21:47'
Minsk se po velmi náročných necelých dvou minutách osvobodil odpalem na zakázané uvolnění. Za okamžik se bude vhazovat znovu před Furchem.
21:26'
Vitalij Kravcov pálil z mezikruží zápěstím. Trefil však rychle se přesunujícího Furcha.
20:48'
Čeljabinsk začal druhou třetinu opravdu aktivně. Stále se drží na kotouči v útočném pásmu.
20:18'
Dominik Furch měl hned na začátku druhé třetiny plné ruce práce s tvrdou střelou od modré čáry.
20:01'
Dinamo po 1. třetině zaslouženě vede. Roman Will měl rozhodně více práce a nakonec už dnes ostatně dvakrát inkasoval. Skóre otevřel hostující útočník Děmkov v 11. minutě. O pět minut později využil hostující kapitán Klinkhammer parádní pobídku Spoonera, jenž svůj pas načasoval opravdu dobře. Po první třetině tak platí stav 0:2 pro hosty.
Střely na bránu: 9 – 10
20:00'
19:42'
Závěrečné vteřiny první části tráví Minsk s kotoučem na holích ve svém obranném pásmu.
19:04'
Tomáš Hyka je zpět na ledě, takže Traktor své oslabení přežil bez úhony.
18:59'
Po střele Prince předvedl Roman Will opravdu výtečný zákrok vyrážečkou, kterou vytrčil na poslední možný okamžik.
18:34'
Rob Klinkhammer opět operoval před bránou, ale tentokrát nebyl zas až tak moc důrazný.
18:16'
Minsk je stále nebezpečný při svých přesilových hrách. Čeljabinsk se velmi obtížně brání.
17:36'
Hosté začali svou další přesilovku velmi dobře. Kozun se nejprve snažil zaskočit českého brankáře střelou z levého kruhu, jenže Will uspěl. O pár sekund později právě Kozun nabil Menellovi, jehož ránu zápěstím ale Will zachytil do lapačky.
17:04'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Tomáš Hyka – 2 min., podrážení).
15:26'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Pár sekund po konci početní výhody se nakonec prosazuje ROB KLINKHAMMER. Kapitán Minsku si počkal před bránou na přesnou přihrávku Spoonera z pravého kruhu a ihned poté rychle zakončil. Roman Will se snažil vystrčit pravý beton marně. 0:2. Asistence: Ryan Spooner.
14:46'
Ale domácí se dostali do brejkové situace, ze které mohli v oslabení udeřit. Pohotový Furch ale udržel beton na ledě.
14:36'
Minsk zatím rozhodně nehraje špatně svou početní výhodu. Hokejisté v bílých dresech si rychle mění kotouče z hokejky na hokejku.
13:56'
Jegor Šarangovič pálil z vrcholu pravého kruhu velice tvrdě. Roman Will ale předvedl skvělý zákrok lapačkou, díky kterému touš za svá záda nepustil.
13:20'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Michejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
13:08'
Kosov si najel až k modré čáře, ze které však nevypálil. V rozhodující chvíli mu Kirill Voronin přizvedl hokejku.
12:29'
Dominik Furch s přehledem vychytal Osnovina, jehož pokus zápěstím byl pořádně nepříjemný.
12:10'
Kravcov si dobruslil nahozený kotouč, ale jeho následná zadovka nedokázala oslovit na pravém kruhu Pontuse Äberga. Čeljabinsk tak z této akce nevystřelil.
11:28'
Roman Will si připsal důležitý zákrok lapačkou. Čeká nás druhá komerční pauza v první třetině.
10:45'
Z dalšího útočného náznaku ale už Dinamo jde do vedení! Při akci dva na dva to výborně udělal Paré, jenž si kotouč přehodil na bekhend a poté v ideální chvíli předložil před brankoviště ARŤOMU DĚMKOVOVI. Děmkov už jen nastavil hůl a poprvé překonal Romana Willa. 0:1. Asistence: Francis Paré.
09:48'
Ivan Drozdov se rozjel ve velké rychlosti do pásma Traktoru. Pokus zápěstím v podání hostujícího útočníka ale skončil těsně vedle vzdálenější tyče.
09:01'
Pontus Äberg rozjel Sedláka, jemuž ale poměrně těžká přihrávka utekla do rohu kluziště. Střela poté nepřišla.
08:06'
Hosté přidrželi puk ve vlastním pásmu a v tuto chvíli čekají na nabídku spoluhráčů na útočné polovině.
07:09'
Ani na druhé straně nebyla využita dlouhá přesilovka pěti proti třem. Oba čeští brankáři zatím předvádějí koncentrovaný výkon.
06:41'
06:18'
Brandon Kozun nabil na modrou čáru Menellovi, jehož ránu Roman Will moc dobře viděl. Bývalý brankář Liberce zakročil hrudí.
05:44'
Opět to Minsk nevykombinoval zrovna špatně, ale ani tentokrát nemusel Roman Will zasahovat.
05:06'
Hosté si rychle mění puk z hokejky na hokejku, ale zatím moc úspěšní nejsou. První rána Parého z levého kruhu nebyla zrovna nejpřesnější.
04:41'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., podrážení).
04:10'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šarov – 2 min., faul kolenem).
03:46'
Teč Nicka Bailena zamířila do pravého betonu hostujícího brankáře. Mezitím už je Dinamo v plném počtu.
02:56'
Běloruský tým vyhazuje přes všechny čáry a pro tuto chvíli se s přehledem osvobozuje. Vypadá to, že Čeljabinsk svou dlouhou přesilovku nevyužije.
02:29'
Hosté už hrají ve čtyřech. To nejtěžší z tohoto oslabení už mají za sebou.
02:13'
Velký tlak Traktoru pokračuje, jenže Furch zatím s přehledem odolává.
01:42'
Jaroslav Kosov se dostal do výhodné pozice na pravém kruhu, ovšem kotouč až k brankáři Furchovi nedostal. Jeden z hostujících hráčů předvedl skvělý blok.
01:17'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Gorbunov – 2 min., vysoká hůl).
00:40'
Hned na začátku přesilovky pálil od modré čáry Nick Bailen, jehož tvrdý pokus vyrazil Dominik Furch do rohu kluziště.
00:29'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ryan Spooner – 2 min., držení).
00:17'
Roman Manuchov dokázal zastavit kotouč, který mířil na bránu Romana Willa.
00:01'
Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Úvodní buly padne za okamžik. Čeljabinsk nastupuje v černých dresech, zatímco Minsk v barvách bílých.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Isajev, Karpuchin, Tělegin, Ogurcov, Kirpičnikov – Hyka, Byvalcev, Kalinin (C) – Äberg, Kravcov, Sedlák (A) – Osnovin, Avcin, Kosov – A. Lazarev, A. Michejev, Šarov.

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Koljačonok, Znacharenko, Almqvist, Jerjomenko, Šinkevič (A), Děrjabin – Kozun, Klinkhammer (C), Spooner – Prince, Drozdov, Šarangovič (A) – Paré, Děmkov, Gorbunov – Suško, Protas, K. Voronin – Alistrov.

Rozhodčí: Bukin, Oskirko – Judin, Maximovskij.
TRAKTOR ČELJABINSK

Čeljabinsk je po devíti zápasech na šesté příčce ve Východní konferenci se ziskem devíti bodů. Tým kouče Gatijatulina po velmi dobrém vstupu do soutěže ale poslední dvě klání prohrál. Nejprve nestačil na Čerepovec poměrem 0:1 a poté také na Ufu výsledkem 1:3. V kádru Traktoru můžeme najít i tři české hokejisty, kteří patří mezi stěžejní hráče týmu. Zatím nejproduktivnějším hráčem mužstva je Vitalij Kravcov se sedmi kanadskými body.
HC DINAMO MINSK

Dinamo načalo novou sezonu celkem dobře. V osmi zápasech uhrál běloruský tým 12 bodů a v tabulce Západní konference se nachází na třetí příčce za vedoucí dvojicí Petrohrad, CSKA Moskva. Minsk vyhrál poslední 4 zápasy, takže lze tvrdit, že má opravdu velmi dobrou formu. V minulém zápase zvítězil na ledě Jekatěrinburgu 4:3, v tomto zápase se hosté zaskvěli hlavně ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. Nejproduktivnějším hráčem Dinama je Shane Prince, jenž vsítil 6 gólů a na 3 přihrál.

Roman Will (Čeljabinsk) – 6 zápasů, úspěšnost 92,65 % zákroků
Tomáš Hyka (Čeljabinsk) – 9 zápasů, 0+5
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) – 9 zápasů, 2+1
Dominik Furch (Minsk) – 6 zápasů, úspěšnost 88,3% zákroků
Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Traktoru Čeljabinsk dnes přivítají celek HC Dinamo Minsk. Utkání začíná ve 14:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.