KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Soči - 21. října 2020   18:00

Soči

On-line přenos je u konce, děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer.
Slovenská stopa

Adam Liška (CER) – 2 střely, čas na ledě: 14:39
K čerepovecké výhře přispěl svým výkonem i Adam Liška. Statistiku tohoto slovenského forwarda vám doplníme v následujícím příspěvku.
Severstal si díky němu upevnil postavení mezi nejlepší osmičkou Západní konference, zatímco ve stejné tabulce předposlední Soči nadále kráčí od porážky k porážce.
Roberts Bukarts zařídil výhru Čerepovce nad Soči. Hráč, který v české extralize prošel Zlínem, Třincem, Spartou a Vítkovicemi, vstřelil oba góly zápasu.
Statistika střel: 36:24 (9:3, 14:13, 13:8).
59:47'
V posledních vteřinách poslal Lassinanttimu žádost o hat-trick Roberts Bukarts. Švédský gólman ve službách Soči ji však roztrhal na cimprcampr.
58:49'
Domácí to mají ve svých rukou. Nevím, co by se muselo stát, aby u nich oslabené Soči bodovalo.
58:49'
Vyloučení v týmu HK Soči (Oleg Pogorišnyj – 2 min., podrážení).
58:06'
Čerepovec hraje takticky a zkušeně šetří čas.
56:56'
I Pogorišnyj už se vrátil na led. Přestože domácí měli zkrácenou dvojnásobnou a později klasickou početní převahu, nedokázali to nijak zúročit.
56:00'
První trest vypršel, Točickij (Soči) je zpět.
54:56'
Čerepovec má k dispozici výhodu 5 na 3!
54:56'
54:56'
Vovčenko (Čerepovec) pozdravil brankáře takovým letmým nahozením.
54:00'
To je samozřejmě voda na čerepovecký mlýn. Ten sice mele pomalu, ale jistě.
54:00'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
54:00'
Točickij (Soči) měl problémy na buly a za zdržování si půjde sednout za katr.
53:13'
Podjapolskij (Čerepovec) musel zasahovat poté, co jeden ze soupeřů vystihl poněkud naivní rozehrávku.
52:19'
Ne, tahle přesilovka Soči prostě nevyšla...
51:26'
Hokejisté Soči se v něm stále neumějí usadit. Z jejich strany je to zoufalá bezradnost.
50:47'
Domácí šikovně vybruslili své soupeře z pásma.
50:19'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
49:57'
A okamžitě po buly musel jít Podjapolskij (Čerepovec) do pokleku. Čelit bude dalšímu vhazování.
49:52'
Domácí nešikovně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
48:03'
Tu hokejisté Soči ustáli a po návratu vyloučeného Miromanova na led jsou kompletní.
47:47'
Lassinantti (Soči) zasahoval až teď, když u své levé tyče vyrazil kotouč do skrumáže.
47:12'
První střela této přesilovky minula cíl. Litovat toho může Vovčenko ( Čerepovec).
46:07'
Hosté se ihned po buly osvobodili.
46:03'
Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Miromanov – 2 min., držení).
45:15'
Hráči vydechnou během komerční pauzy.
44:18'
Od nich ho alespoň na chvíli oprostil Tichonov (Čerepovec). Robustní bek se na modré čáře opřel do puku, který nasměroval přímo do Lassinanttiho výstroje.
43:32'
Znovu Podjapolskij, jenž tentokrát schoval puk před dojíždějícím Karjalainenem. Dalo se čekat, že domácí gólman bude mít v této třetině spoustu práce.
42:38'
Podjapolskij (Čerepovec) musel zakročit až o chvíli později, kdy na něj letěla střela z úhlu.
42:22'
Ačkoliv Rubcov (Soči) skvěle podržel puk pro spoluhráče, nakonec z toho nic kloudného nebylo.
41:10'
V úvodu třetí části je hra z různých důvodů kouskovaná. Za třetí přerušení může čerepovecký icing.
Zápas v čerepovecké areně sleduje 1 383 diváků.
40:01'
Ve druhé třetině už góly padaly, a to do jediné branky. Dvakrát kapituloval Joel Lassinantti. Gólmana Soči pokaždé překonal Roberts Bukarts. Bývalý hráč Zlína, Třince, Vítkovic a Sparty tak poprvé učinil ve 25. minutě, kdy se prosadil ze hry, a druhý gól přidal o sedm minut později z trestného střílení.
Statistika střel: 23:16 (9:3, 14:13).
40:00'
39:59'
Se zvukem sirény Podjapolskij (Čerepovec) betonem vyrazil Točického pokus těsně nad ledem a do kabiny odejde stejně jako jeho spoluhráči spokojený.
39:00'
Právě u hrazení se hraje na konci druhé třetiny. Hráči se marně snaží odtamtud vydolovat puk.
38:23'
A gólman Soči zasahoval znova. Tentokrát už však ne proti střele, nýbrž proti zadovce směřující před jeho branku od zadního mantinelu.
37:08'
Na opačné straně zase Provolněv (Čerepovec) nevyzrál zblízka na Lassinanttiho.
36:15'
Zaútočit ještě zkusil Točickij (Soči), ani on se ale kolem svého strážce neprosmýkl.
35:37'
A když se do útoku přeci jen dostal Nilsson (Soči), byl o kotouč okamžitě okraden.
33:46'
Budou to však mít dost těžké, poněvadž Čerepovečtí tráví čas u jejich brány. Lassinantti si tak během několika vteřin připsal dva úspěšné zákroky.
32:23'
Hokejisté Soči by se rádi dostali zpět do hry.
31:14'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Po faulu na Geraskina dostal domácí tým výhodu trestného střílení. K nájezdu se nebojácně rozjel ROBERTS BUKARTS a bekhendovým blafákem navýšil stav na 2:0.
30:03'
Hosté zakládají od své branky další útok.
28:49'
Práci měl i Podjapolskij (Čerepovec). Před ním se pak v přerušení strhla menší mela, kterou při souboji s obráncem vyvolal Ogirčuk.
27:18'
Pomáhat jim musí Lassinantti (Soči), který během krátké chvíle pochytal dva střelecké pokusy.
25:50'
Z inkasované branky se hosté zatím nedokáží oklepat.
24:31'
Skóre otevřel někdejší hráč Zlína! ROBERTS BUKARTS se mezi vrcholy kruhů zmocnil odraženého puku a po jeho předchozím zpracování zamířil nechytatelně k tyči kolem vyrážečky. Asistence: Joonas Nättinen.
23:34'
Liška (Čerepovec) v souboji před bránou marně čekal na vyražený puk po předchozí střele.
23:11'
Nic dalšího hokejisté Soči během svojí přesilovky nevymysleli a odteď už útočí do plných.
21:55'
Hosté zasypali Podjapolskiho množstvím střel, kterým tento ruský brankář odolal.
21:11'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., sekání).
21:11'
Opatrný ovšem nebyl Vladislav Provolněv a jeho Čerepovec půjde jako první tým do oslabení.
21:00'
Sledujeme opatrný úvod druhé třetiny.
20:01'
Čerepovec s Adamem Liškou v sestavě vstoupil do zápasu aktivně a svého soupeře ze Soči během uplynulé třetiny výrazně přestřílel. Nebylo mu to však nic platné, protože Joel Lassinantti všechny střely pochytal. A překonat se nenechal ani Vladislav Podjapolskij, takže obě mužstva půjdou do druhého dějství s čistým štítem.
Statistika střel: 9:3.
20:00'
19:10'
V poslední minutě úvodní třetiny se hraje taktický hokej, při němž nikdo nechce chybovat.
18:00'
Nättinen vyhrál buly pro Robertse Bukarste, který brankáři pohrozil střelou do horní části jeho těla. A domácí díky tomu získali další vhazování.
17:53'
Hosté nedokázali protečovat puk středním pásmem a byl jim odpískán icing.
16:30'
Obětaví obránci Soči vpadli do dvou čerepoveckých střel. A skóre tak nadále zůstává bezbrankové.
15:25'
Kombinační souhra dostala puk na modrou čáru, odkud napřáhl Adamčuk (Čerepovec). Jeho diagonální střela následně orazítkovala jen zadní mantinel.
14:47'
Ofsajd Soči.
13:57'
Za vysokého tempa se hraje nahoru-dolů.
12:20'
Po pravém křídle rozjetý Točickij (Soči) to na Podjapolskiho zkusil vlastním příklepem.
12:00'
Další čerepovecký útok zastavil ofsajd.
10:26'
Zachytal si i Lassinantti, jehož lapačku pořádnou dělovkou provětral Vovčenko (Čerepovec).
09:16'
Hra se obrátila, načež z pravé strany zakončující Strömwall (Soči) málem prostřelil Podjapolskiho! K rozpoutání gólových oslav mu scházely jen centimetry.
08:34'
Škoda pro něj, že Roberts Bukarts (Čerepovec) teď u hrazení nebyl schopen obehrát svého soka.
07:31'
Čerepovecký klub zůstává aktivnější a na soupeřovu obranu nadále vyvíjí určitý nátlak.
06:07'
Na druhé straně pak od modré čáry zakončující Kodola (Čerepovec) přinutil Lassinanttiho pokleknout.
05:33'
Domácí obrana znovu zafungovala, když zblokovala zdánlivě nebezpečnou střelu zápěstím.
04:13'
Hokejisté Soči se osmělili jízdou mezi kruhy, kterou důrazným bodyčekem ukončil zadák Kudako.
03:14'
Další dvě čerepovecké střely. Zatímco Provolněv trefil gólmana do výstroje, Kodola z dorážky bránu minul.
02:37'
Právě od nich teď přišla tvrdá rána z levého kruhu, kterou Lassinantti (Soči) musel vyrážet betonem.
01:30'
Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, kteří tráví spoustu v času v útočné třetině.
00:01'
Teď už hráči oficiálně nastupují na ledovou plochu, kde si poslechnou hymnu Ruské federace.
Hokejisté před chvíli zahájili rozbruslení.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Adamčuk, Kudako, Afanasjev, M. Tichonov, Rogov, Čižikov – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Liška, Jo. Nättinen, Roberts Bukarts – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – Dumbadze, A. Alexejev, Kara.

HK Soči: Lassinantti (Treťjak) – Pogorišnyj, Miromanov, J. Alexandrov (A), Rundblad, Soljannikov, Batyršin, Garajev, Sedov – Nilsson, Karjalainen, Strömwall (A) – Šmeljov (C), Točickij, Ruděnkov – Ogirčuk, Rubcov, Michajlov – Kolgotin, Apalkov, Padakin.

Rozhodčí: Bělov, Sidorenko – Ivanov, Černyšjov.
Trenéři obou celků už odtajnili sestavy. Jak je Andrej Razin (Čerepovec) a Alexandr Andrijevskij (Soči) poskládali?
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání KHL mezi Čerepovcem a Soči.

Čerepovec – Soči 3:2

Bilance: Čerepovec – Soči (2-0-0-2 při skóre 9:11)

Soči se krčí na předposledním místě tabulky. Na kontě má pouze 10 bodů se skóre 29:54. To nejhorší je ale forma. Tým z olympijského města čeká na výhru už dlouhých pět zápasů. Naposledy prohrál doma s Ufou 1:2. A lepší zítřky jsou stále v nedohlednu...

Nejproduktivnější hráči:
1. Daniil Miromanov (RUS) – 11 bodů (2+9)
2. Sergej Šmeljov (RUS) – 9 bodů (3+6)
3. Malte Strömwall (SWE) – 7 bodů (3+4)

Čerepovec se drží těsně nad hranou postupu do play-off. Na kontě má 17 bodů při skóre 30:42. Podíváme-li se na formu, zjistíme, že ta je jako na houpačce. Severstal totiž od začátku měsíce střídá úspěch s porážkou. Na tu by mělo dojít tentokrát, protože v minulém kole Čerepovec přehrál 2:1 silný Jekatěrinburg.

1. Alexandr Petunin (RUS) – 10 bodů (5+5)
2. Vladislav Kodola (BLR) – 8 bodů (3+5)