KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Jekatěrinburg - 16. února 2021   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
41:27' Rasskazov  • 63:18' Jordán (Golubev)
2:1
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Jekatěrinburg
27:03' Bělousov  (Ch. Genoway, Jakub Kovář)

Vhazování – 27:31.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Chabarovsku, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1 po prodloužení. Amuru se povedlo srovnat krok hned v úvodu třetí třetiny, přičemž se o vyrovnávací branku postaral Rasskazov. Další branky jsme se již nedočkali, proto jsme museli do prodloužení. V něm měl navrch Chabarovsk, kterému se nakonec povedlo získat druhý plusový bod, neboť tento zápas dokázal rozhodnout Michal Jordán.
63:18'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí celek může radovat! MICHAL JORDÁN nejprve skvělým obranným zákrokem překazil akci soupeře, načež se sám vydal do protiútoku. Při něm dostal nahrávku do předbrankového prostoru, kde se mu povedlo vyzrát na brankáře Kováře, který byl pořádně dezorientovaný.
Asistence: Denis Golubev.
63:12'
Domácí se poté dostali do přečíslení, které na sebe zkoušel vzít Rasskazov. Ten ovšem nezakončil, navíc mu nevyšla ani nahrávka do tandemu na kolegu.
62:37'
Hynek Zohorna se v krátkém časovém sledu dostal k dalšímu zakončení, to tentokráte neputovalo mezi tři tyče.
62:01'
Až nyní se dostal za záda obránců Hynek Zohorna, který se natlačil před brankáře, avšak forhendové zakončení nakonec poslal vedle branky.
61:15'
Golyšev odpálil kotouč na druhou stranu, kde se nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Prodloužení zatím nic nepřineslo, na první šanci tak stále čekáme.
60:47'
Do akce musel Kovář, který se k puku dostal před dojíždějícím protihráčem. Na druhé straně jsme sledovali ofsajd, ve kterém se nacházel Macek.
60:10'
Právě nám odstartovalo prodloužení, jehož vhazování vyznělo lépe pro Jekatěrinburg, který se s pukem dostal směrem za vlastní branku.
60:01'
Řádná hrací doba o utkání nerozhodla, na řadu tak přijde prodloužení.
60:00'
59:14'
Ono to skutečně vypadá, že utkání půjde do prodloužení. Ani jeden z celků se nemůže dostat do šance, zřejmě už jen čekáme na prodloužení.
59:00'
Minuta do konce třetiny.
58:02'
Pouze do brusle protihráče nyní zakončoval Bočarov, Langhamer tak nemusel zasahovat. Jekatěrinburg to poté zkoušel od modré čáry, rovněž bez úspěchu.
57:14'
Jekatěrinburg poté nahazoval zpět za branku soupeře, kde se pokoušel vybojovat kotouč zpět Trjamkin. Nakonec se mu to povedlo a domácí se musí bránit.
56:25'
Kamalov měl kolem sebe hodně prostoru, přesto se mu nepovedlo zrovna ideálně rozehrát. Poté měl na své holi branku Zacharov, který nechal vyniknout Langhamera.
55:15'
Vypadalo to, že Jekatěrinburg zahrál za cenu icingu, avšak nakonec tomu tak nebylo. Oba celky se nyní hodně trápí, i proto sledujeme dost nepřesností.
54:02'
U modré čáry měl hodně prostoru na zakončení Jordán, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Kovář měl čistý výhled a střelu v pohodě zlikvidoval.
53:21'
Máme za sebou poslední komerční přestávku tohoto zápasu. Stav je stále nerozhodný, v posledních minutách má navrch Chabarovsk, který nyní zahrál na icing.
52:08'
Jordán od modré čáry nahazoval na branku soupeře, puk přesto poslal výrazně vedle. Chabarovsk ovšem pokračoval v náporu, který zakončení nepřinesl.
51:14'
Prostor pro nahození na branku si poté našel domácí obránce Kamalov, který přesto mířil pouze doprostřed branky. Posléze Kovář raději pozastavil hru.
50:14'
Jekatěrinburg se daleko nedostal, naopak si obrannou povinnost dokázal splnit obránce Jordán.
50:00'
Poté to na sebe zkoušel vzít Polunin, který při snaze o zakončení trefil pouze protihráče do zad, od kterého se kotouč odrazil pouze do ochranné sítě.
49:01'
Turbin musel rychle jednat, při rozehrávce ho totiž atakoval jeden z protihráčů. Akce domácích nabídla zakončení, Hynek Zohorna si ale nepřišel na Kováře.
48:06'
Jeden z hostujících hráčů si nyní počínal na hranici nedovoleného zákroku, avšak se pokračovalo ve hře. Poté se málem do zakončení natlačil také Jordán.
47:21'
Do dobré střelecké pozice se před malým momentem dostal Genoway, kterému se ale nepovedlo zamířit vůbec přesně. Puk nakonec vystoupal nad branku.
46:08'
Jordán se nyní postaral o další nahození od modré čáry, avšak to putovalo výrazně vedle branky. Kovář nemusel zasahovat, domácí se znovu dostali k tlaku.
45:15'
Poté jsme sledovali nahrávku do jízdy na Macka, který měl puk na patách. Jekatěrinburg se tak daleko nedostal, na opačné straně raději přerušil hru brankář.
44:07'
Jekatěrinburg se málem dostal do vedení! Jedna ze střel byla tečována natolik dobře, že skončila na tyči, avšak poté se Protapovičovi nepovedlo dorazit touš.
43:14'
Na druhé straně si další zákrok připsal brankář Kovář, kterému se tak znovu povedlo pozastavit hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce, domácí pokračují v tlaku.
42:21'
Najednou začínáme opět od začátku. Chabarovsk totiž zažívá velice povedený vstup do třetí třetiny, přičemž se mu v jeho úvodu povedlo vyrovnat výsledek.
41:27'
Domácím se přeci jenom povedlo vyrovnat! Za brankou soupeře se ukal kotouče domácí Zaseda, kterému se v předbrankovém prostoru povedlo najít zcela volného KIRILLA RASSKAZOVA. Tomu se povedlo z jedničky překonat brankáře Kováře, jenž tedy poprvé inkasoval.
Asistence: Matvej Zaseda.
41:15'
Jekatěrinburgu se poté povedlo zaútočit přes pravou stranu hrací plochy, kde se ovšem daleko nedostal Golyšev, který narazil pouze do pozorného protihráče.
40:47'
Jordán vyprodukoval snad pátý dnešní střelecký pokus, tentokráte se jeho projektil zastavil pouze o levý beton brankáře.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě snažil dostat na druhou stranu, kam nahazoval kotouč Těreščenko.
40:01'
Střely na branku (celkem): 22 – 22.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám konečně nabídla branku. Chabarovsk si v úvodu vyzkoušel čtyřminutovou přesilovou hru, kterou se mu ale nepovedlo využít. Naprosto stejnou možnost měl také Jekatěrinburg, který s tím naložil přeci jenom o trochu lépe, neboť se povedlo přesně zakončit Bělousouvovi. Do konce třetiny jsme se nakonec žádné další branky nedočkali a psychickou výhodu tak má právě Jekatěrinburg.
40:00'
39:21'
Hostující Makejev nyní nahazoval kotouč do rohu hrací plochy, kde jsme sledovali přetlačovanou, ve které byl nakonec přeci jenom úspěšnější Avtomobilist.
39:00'
38:01'
Domácí se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Hynek Zohorna předkládal to tandemu na Golubeva, který ale úplně promáchl kotouč!
37:20'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2 min., faul kolenem).
37:12'
Předchozí přesilová hra se Chabarovsku zrovna dvakrát nepovedla. Poté se přeci jenom k dalšímu zakončení dostal Jordán, který trefil pouze protihráče.
36:18'
Nabídkou do předbrankového prostoru to poté zkoušel Golubev, který ale nahrávku směřoval mimo dosah všech spoluhráčů. Další zákrok si připsal Langhamer.
35:17'
Jekatěrinburg dokonce zahrozil při vlastním oslabení, avšak Langhamer neměl žádnou složitější práci. Domácí se nyní s pukem dostali na druhou stranu.
34:41'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Korbinian Holzer – 2 min., vražení na hrazení).
34:22'
Macek vystihl rozehrávku soupeře a poté to zkoušel bekhendovou nahrávkou do mezikruží. Tam si sice sjížděl spoluhráč, avšak ten měl k puku daleko.
33:07'
Tlak domácích přinesl další zakončení, o které se tentokráte postaral Turbin. Jeho dělovka trefila pouze obětavého protihráče, od kterého šel puk nad branku.
32:54'
Butuzov poté nabíjel na modrou čáru, kde se nacházel Těreščenko. Jeho střelecký pokus ovšem nebyl vůbec přesný, poté nepřesně pálil také Jordán.
32:22'
Máme za sebou také druhou komerční přestávku druhé třetiny, po které se bude vhazovat ve středním pásmu. Chabarovsk se totiž provinil dalším ofsajdem.
31:47'
Lugin tak dlouho kroužil v pásmu, až nakonec místo zakončení ještě volil nahrávku na Pjanov, který ovšem z levého kruhu úplně minul.
31:10'
Po delší době se Jekatěrinburg podíval před brankáře Langhamera, který ovšem nemusel zasahovat. Sledujeme dost nepřesností, nyní ze strany domácích.
30:14'
Michasjonok se s pukem vydal po pravém křídle, kde lehce zaškobrtl, avšak o nedovolený zákrok se nakonec nejednalo.
30:00'
Máme za sebou polovinu řádné hrací doby, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se postaral hostující Bělousov, který zužitkoval přesilovou hru.
29:04'
Chabarovsk to bude mít pochopitelně hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
28:12'
Domácí zadák Zaseda se před malým momentem dostal do dobré pozice pro zakončení. Svůj pokus směřoval pod horní konstrukci, kde číhala lapačka brankáře.
27:03'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom hostující celek využívá početní výhodu! Domácí obrana si totiž nepohlídala GEORGIJE BĚLOUSOVA, který číhal na modré čáře na nahrávku od obránce. Ruský útočník se poté řítil sám na brankáře Langhamera, kterého překonal velice přesnou střelou do pravé šibenice.
Asistence: Charles Genoway, Jakub Kovář.
27:02'
Kdepak. Jekatěrinburgu se tato přesilová hra zatím moc nedaří, tentokráte se nepovedl přechod přes modrou čáru, domácímu celku se znovu povedlo vyhodit.
26:12'
Pouze do protihráče posléze zakončoval Holland, což se domácímu celku pochopitelně hodilo. Korjagin poté z jedničky odpálil kotouč na opačnou stranu hřiště.
25:05'
Chabarovsku se málem při vlastním oslabení povedlo prchnout do protiútoku, avšak skvělý obranný zákrok předvedl Macek, který vybojoval kotouč zpět.
24:17'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Kamalov – 2+2 min, vysoká hůl).
24:02'
Amur se přeci jenom dostal k tlaku, který dokonce skončil velkým nebezpečím pro Kováře. Tomu se povedlo znovu odolat, Jekatěrinburg je v plném počtu.
23:07'
Jekatěrinburgu se povedlo v krátkém časovém sledu podruhé vyhodit kotouč na druhou stranu. Tam se k němu dostal neúnavný Jordán, který přeci jen vystřídal.
22:13'
Jordán si navíc připsal další střelu, tentokráte to zkoušel příklepem. Ani v tomto případě nenašel recept na brankáře Kováře, který znovu pozastavil hru.
21:47'
Další nebezpečné nahození znovu skončilo na pozorném Kovářovi, načež před dorážkou zabránila obrana. Jekatěrinburg se povedlo poprvé vyhodit touš.
21:01'
Chabarovsku se povedlo natlačit kotouč před Kováře, kde se pokoušel dorážet také Vasiljev, avšak český brankář nakonec schoval puk pod sebe.
20:47'
Domácí se usadili v pásmu soupeře, kde zakončoval právě Jordán. Ten si sjel až k vrcholku pravého kruhu, odkud zápěstím trefil pravý beton brankáře.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který pokračuje v dlouhé přesilové hře. Útočnou akci tak táhl český obránce Jordán.
20:01'
Střely na branku: 5 – 17.
Máme za sebou první třetinu, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Směrem dopředu byl aktivnější a nebezpečnější Jekatěrinburg, který několikrát vážně ohrozil branku Langhamera, avšak český brankář zatím svůj celek drží. Jekatěrinburg si dokonce zahrál dvojnásobnou přesilovou hru, avšak ani tu se mu nepovedlo využít. Amur toho směrem dopředu moc nepředvedl, Kovář tak neměl zrovna moc práce.
20:00'
19:41'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2+2 min, vysoká hůl).
19:11'
Amur zvládl těžké oslabení, což ocenili také fanoušci, kteří skandují. Jejich miláčci nyní dostali puk do středního pásma a bude se znovu vylučovat.
19:00'
18:02'
Dvojnásobná přesilová hra je minulostí. Na jejím konci to na sebe znovu vzal Holland, který zkoušel zakončit na přední tyč, kde našel pouze lapačku brankáře.
17:10'
Jekatěrinburgu se povedlo uspět na vhazování, načež si do střelecké pozice sjel Holland, který na Langhamera nevyzrál. Chabarovsk je pod velkým tlakem.
16:37'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).
16:02'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Marek Langhamer – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk). Trest odpyká Dmitrij Lugin.
16:01'
U levého kruhu se do kombinace zapojil také Rasskazov, jehož následné zakončení trefilo pouze záda soupeře. V posledních minutách je tu dost nepřesností.
15:31'
Jordán rozehrál podél pravého mantinelu, po krátké souhře se málem do šance dostal Polunin.
15:12'
Domácí Kamalov nyní zkoušel nahodit od modré čáry, avšak kotouč nakonec až na Kováře nedoletěl. Sledovali jsme protiútok, který přinesl pouze nahození.
14:03'
Nyní se o rozehrávku staral kapitán Trjamkin, který počkal na příchod nové formace. Ta to zkoušela přes pravou stranu, kde ale kotouč ukořistil domácí Rasskazkov.
13:46'
13:20'
V oslabení vyvezl puk na druhou stranu Makejev, který poté nahazoval rohu mantinelu. Domácím se přesilová hra zatím vůbec nedaří, za celou dobu ještě nevypálili.
12:21'
Máme za sebou také druhou komerční přestávku první periody. Po ní se vhazovalo před brankářem Kovářem, na buly byl ovšem úspěšnější hostujíc hráč.
11:46'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Korbinian Holzer – 2 min., hákování).
11:04'
Langhamer měl opět plné ruce práce, nakonec se štěstím tlaku soupeře odolal. Ani Jekatěrinburg nerozehrál přesně a znovu se jednalo pouze o icing.
10:31'
Další nepovedená rozehrávka Amuru, která znovu znamená pouze zakázané uvolnění.
10:00'
Máme za sebou polovinu první třetiny, která nám zatím nepřinesla žádnou branku. Aktivnější je ovšem Jekatěrinburg, který marně hledá recept na Langhamera.
09:01'
Chabarovsku se nyní nepovedl přechod za modrou čáru, logicky se tedy jednalo o další ofsajd a hra se nám znovu přestěhuje směrem před modrou čáru.
08:02'
Jekatěrinburg to nyní zkoušel přes pravé křídlo, kde se za modrou čáru sice dostal Bočarov, jenomže rychleji to zvládl Kulikov. Jednalo se tedy o ofsajd.
07:14'
Nabídkou před branku to poté zkoušel Žukenov, který ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Chabarovsk ovšem přečkal oslabení, avšak je pod tlakem.
06:01'
Dobrou střeleckou pozici měl Macek, který trefil pouze hráče před brankou. Poté se Amuru znovu povedlo odpálit kotouč, který za brankou převzal Arzamascev.
05:15'
Krátce po vhazování se Vasiljevovi povedlo odpálit kotouč až ke Kovářovi, který tak svému celku pomohl s rozehrávkou. Hosté okamžitě přešli za modrou.
04:39'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
04:08'
Holzer se pokoušel rozehrát k opačné modré čáře, kde šikovně protečoval kotouč Bočarov. Následovala stoprocentní šance pro Žukenova, kteýrý ale minul.
03:01'
Až nyní se domácí celek konečně vymanil ze sevření, Těreščenko dopravil kotouč do středního pásma. Oba celky poté dokázaly bleskovým způsobem vystřídat.
02:21'
Genoway podle sudího udržel kotouč před modrou čárou, což se domácímu celku zrovna nezdálo. Následoval souboj u hrazení, který vyhrál Jekatěrinburg.
01:51'
Posléze se přeci jenom do zakončení natlačil hostující Chripunov, který to zkoušel z otočky, avšak brankáře Langhamera na přední tyči nepřekvapil.
01:12'
Poté sám na branku uháněl hostující Žukenov, kterého ovšem stačil dojet jeden z protihráčů. Místo zakončení jsme sledovali nahrávku na Golyševa, který nevypálil.
00:39'
Nahozením do pásma soupeře to poté zkoušel hostující Mamkin, který ovšem našel pouze hokejku protihráče, jenž nahodil na druhou stranu.
00:10'
Úvodní vhazováno tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se ovšem daleko nedostal, neboť se kotouč od brusle odrazil ven z hrací plochy.
00:01'

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – S. Těreščenko, Korjagin, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin – Michasjonok, Rasskazov, Zaseda – V. Butuzov, Pjanov (A), Lugin – Polunin, Golubev, H. Zohorna – Archipov, A. Kuzněcov, Gizdatullin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (C), Mamkin, Ch. Genoway, Holzer, Arzamascev, D. Zajcev – Macek, Holland (A), Bělousov – Golyšev (A), Žukenov, Makejev – Bočarov, P. Kulikov, Chripunov – Obidin, Protapovič, Nazarov – Zacharov.

Rozhodčí: Bondar, Ščenjov – Sysujev, Stroganov.

Michal Jordán (CHA)
Dominik Mašín (CHA)
Hynek Zohorna (CHA)
Marek Langhamer (CHA)

Jakub Kovář (JEK)
Amur Chabarovsk

Na domácí straně stojí Amur Chabarovsk, který se opět musí smířit s nepostupovou sezónou do play-off, na osmý Barys má totiž již nedostižitelné sedmnáctibodové manko. Amuru tak patří desátá pozice výhodní konference, v následujících bojích se tak maximálně popere o deváté místo, na kterém je Sibir. Amur v posledních dvou duelech pokaždé prohrál. Nejprve až na samostatné nájezdy nestačil na domácí Čeljabinsk, v minulém kole pro změnu neuspěl na ledě Ufy, která potvrdila roli jasného favorita a rovněž na domácím stadionu vyhrála, tentokráte poměrem 4:0.
Avtomobilist Jekatěrinburg

Hokejisté Jekatěrinburgu se momentálně nacházejí na sedmé pozici východní konference, přičemž si již s jistotou zajistili postup do vyřazovací fáze. Avtomobilist Jekatěrinburg tak v tuto chvíli hraje o to, aby měl co nejlepší možnou postupovou příčku. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti duelů vyhrál ve dvou případech, naposledy tomu tak bylo na domácím ledě proti předposlednímu Nižněkamsku, který nakonec prohrál výsledkem 3:4. Avtomobilist Jekatěrinburg je šestým nejlepším venkovním týmem své konference, což znamená přesný prostředek tabulky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Amur Chabarovsk a Avtomobilist Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.