KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Magnitogorsk - 19. listopadu 2020   10:00

Chabarovsk
Chabarovsk
03:54' H. Zohorna (Lugin, Turbin) • 61:01' H. Zohorna (T. Zohorna)
Platinum Arena, Chabarovsk

To už je z tohoto utkání vše. U zápasů KHL zase někdy na počtenou!
Československá stopa

Dominik Mašín (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:08
Hynek Zohorna (CHA) 2+0, 2 střely, čas na ledě 19:46
Tomáš Zohorna (CHA) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:13
Marek Langhamer (CHA) 62 minut, 36 zákroků, 1 gól, 97,3 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:37 (7:11, 9:18, 9:8 – 2:0)
Zblokované střely – 12:21
Vyhraná vhazování – 18:31
Trestné minuty – 2:6
Hity – 17:20
Hokejisté Chabarovsku si z duelu proti Magnitogorsku odnášejí dva body. Dokázali totiž vyhrát v prodloužení. Hrdinou utkání se nakonec stal Hynek Zohorna, který ve 4. minutě otevřel střelou do horního růžku skóre a v prodloužení rozhodl v přesilovce po pasu bratra Tomáše. Velmi dobrý výkon podal také brankář Marek Langhamer, jenž inkasoval pouze ve 27. minutě, kdy byl proti dorážce Andreje Čibisova už bezmocný.
61:01'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a v prodloužení rozhodují! Hráči Magnitky dostali kotouč do středního pásma a vyrazili střídat, ale domácí rychle otočili hru a využili rozhozené obrany soupeře. Tomáš Zohorna tak poslal puk před branku na neobsazeného bratra HYNKA ZOHORNU, který ho zblízka usměrnil za záda gólmana Olkinuory. Asistence: Tomáš Zohorna.
60:38'
Mašínovu střelu vyrazil Olkinuora jen před sebe. Dorážet se snažili bratři Zohornové, obrana ale hostujícímu brankáři pomohla.
60:01'
Střely na branku – 25:37 (7:11, 9:18, 9:8)
Ve třetí třetině jsme gól neviděli a zápas tak za stavu 1:1 dojde do prodloužení. Domácí ho zahájí v početní výhodě 4 na 3.
60:00'
59:42'
Nikolaj Prochorkin obral v oslabení o puk Turbina a rozjel se směrem na domácí branku. Bekhendové zakončení však poslal jen do hrudi Langhamera.
59:24'
Andrej Čibisov krosčekoval Dominika Mašína a domácí mají 36 sekund před koncem výhodu přesilové hry!
59:14'
Mašínova přihrávka před branku spoluhráče nenašla. Hosté následně dostali kotouč do středního pásma.
59:00'
Poslední minuta řádné hrací doby!
58:26'
Hosté teď raději neriskovali a posunuli puk do bezpečí tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
57:42'
Domácí se ubránili náporu soupeře a vyrazili do rychlého protiútoku. Z pravého kruhu zakončoval Hynek Zohorna, jenž těsně minul vzdálenější tyčku!
56:30'
Domácí Kirill Rasskazov si vybruslil do střelecké pozice, ale při nápřahu upadl. Podle toho jeho rána také vypadala.
55:08'
Do konce řádné hrací doby schází už jen pět minut. Uvidíme prodloužení?
54:28'
Olkinuora musel zasahovat dvakrát v krátkém sledu proti střelám českých hráčů. Nejprve to zkoušel z úhlu Tomáš Zohorna, poté od modré čáry Dominik Mašín. Reklamní přestávka.
53:49'
Hynek Zohorna se snažil dostat puk před hostující branku. Tam ho ale shrábl obránce.
52:53'
Domácím bylo signalizováno postavení mimo hru a tak museli vyklidit útočné pásmo.
52:05'
Je znát, že nikdo nechce udělat chybu a tak se moc neriskuje. Každý gól už by mohl být rozhodující.
50:33'
Alexandr Polunin se dostal až před Olkinuoru. Ten jeho bekhendové zakončení pokryl pravým betonem!
50:10'
Karpov nahazoval od mantinelu puk na domácí branku, před kterou si sjížděli dva jeho spoluhráči. Kotouč ale zastavil a zalehl Langhamer.
49:38'
Z pravé strany se tlačil dopředu Alexandr Gorškov. Jeho střela byla zablokována hostujícím obráncem.
48:09'
Nikita Kamalov přejel s pukem útočnou modrou a z levé strany ho napálil na hostující branku. Olkinuora si pro černý předmět sáhl lapačkou.
47:20'
Třetí třetina se nese v opatrnějším duchu. Moc šancí nevidíme.
46:27'
Nahození od modré čáry pokryl a přidržel Langhamer.
45:17'
Nahozený kotouč raději přidržel Olkinuora. Následuje reklamní přestávka.
43:50'
Následoval protiútok hostí, který skončil nepřesnou střelou Sergeje Plotnikova.
43:25'
Minulin chyboval na útočné modré a z toho mohli domácí těžit. K puku se dostal Rasskazov, který v přečíslení 2 na 1 nahrával Butuzovovi. Ten však před brankou nezpracoval kotouč.
41:57'
Aktivní Andrej Čibisov se snažil prosadit na pravé straně. Už byl ale v moc velkém úhlu na to, aby překvapil Langhamera.
41:23'
Třetí třetina je v plném proudu. Uvidíme, který z týmů strhne vítězství na svou stranu.
Hity – 16:13
Druhá třetina vyšla o něco lépe hostujícímu Magnitogorsku, kterému se podařilo srovnat na 1:1. Ve 27. minutě se o to postaral v přesilovce Andrej Čibisov, který dorazil puk do branky po ráně kapitána kapitána Mozjakina. Hosté byli aktivnějším týmem, hodně stříleli, ale narážejí na jistě chytajícího Marka Langhamera.
40:00'
39:58'
Ignatovič dostal puk na modrou čáru a už musel střílet. Do jeho pokusu ale dobře zaklekl bránící Několenko.
39:17'
Tomáš Zohorna hledal od zadního mantinelu bratra Hynka. Bránící hráč mu ale přizvedl hokejku.
39:01'
Máme tu už poslední minutu druhé třetiny.
38:03'
Gorškov nahodil puk na hostující branku ze středního pásma. Olkinuora ho raději podržel a přerušil hru.
37:34'
Po vyhraném buly a přihrávce Několenka vypálil od modré Nikita Chlystov. Langhamer byl opět na místě.
37:27'
Hosté v přečíslení 3 na 2. Po přihrávce Pesonena střílel Andrej Čibisov do připraveného Langhamera.
36:48'
Sergej Mozjakin přebral puk u brankové čáry a vybruslil si s ním před domácí brankoviště. Do zakončení mu však vložil hokejku obránce Ignatovič a volný kotouč přikryl Langhamer.
36:30'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Langhamera.
35:55'
Až teď je hra přerušena. Přihrávku Rasskazova tečoval jeden z hostujících hráčů do prostoru mezi střídačkami. Reklamní přestávka.
35:20'
Už se hraje čtyři a půl minuty bez přerušení.
34:15'
Domnik Mašín posunul puk do středního pásma a domácí tak mohou vystřídat. Metallurg je v tlaku.
32:50'
Hosté si v útočném pásmu dobře měnili puk. Finální přihrávka přišla mezi kruhy, kam si sjel Jegor Jakovlev. Ten ale na poslední chvíli zřejmě změnil svůj úmysl a nakonec z toho vzniklo něco mezi střelou a přihrávkou. Langhamer zasahovat nemusel.
31:43'
Magnitogorsk je momentálně aktivnějším týmem. Hostům vyrovnání pomohlo.
30:58'
Juho Lammikko se snažil využít clony spoluhráče a z pravého kruhu tak vypálil na Marka Langhamera. Český brankář domácích puk zasedl v brankovišti.
30:35'
Střely na branku – 11:20
30:12'
Vladislav Ušenin vystřelil od levého mantinelu. Olkinuora byl připraven a schoval puk na hrudi.
29:48'
Hosté jsou již v plném počtu.
29:13'
Přesilovkový nápor domácích. Brankář Olkinuora se dokonce chvíli ocitl bez hokejky, ale odolal.
27:47'
Nikolaj Prochorkin dostal dvě minuty za vysokou hůl. Ve snaze získat puk v útočném pásmu zasáhl do obličeje Golubeva.
26:48'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru v jejím závěru! Po hezké kombinaci střílel z levého kruhu na poloodkrytou branku Sergej Mozjakin. Langhamer se dokázal přemístit a pravým betonem zasáhnout. Puk ale vyrazil do ANDREJE ČIBISOVA, který kolenem usměrnil hrací předmět do domácí klece – 1:1. Asistence: Sergej Mozjakin a Harri Pesonen.
26:22'
Domácím se podařilo vyhodit.
25:32'
Arťom Minulin se uvolnil na útočné modré a zkusil vystřelit. Domácí jeho pokus zablokovali.
24:55'
Domácí Nikita Kamalov odehrál puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
24:47'
Taylor Beck poslal dopředu Sergeje Mozjakina, který z pravé strany vyslal na Langhamera prudkou střelu. Gólman Amuru ji vytěsnil mimo svou svatyni.
23:33'
Dominik Mašín nyní podpořil útočnou snahu svého spoluhráče, ale na útočné modré kotouč nezkrotil a musí se zase rychle vracet.
22:21'
Také hosté zahrozili. Proti ráně z levé strany však Marek Langhamer zakročil lapačkou. Efektní zákrok českého brankáře.
21:12'
Velká příležitost domácích! Tomáš Zohorna s Dmitrijem Luginem se dostali do přečíslení 2 na 1. Puk si několikrát vyměnili a Lugin nedokázal po finální přihrávce Zohorny zamést kotouč do odkryté klece!
Hity – 9:8
Máme za sebou první třetinu zápasu mezi Chabarovskem a Magnitogorskem. Domácí do utkání velmi dobře vstoupili a už ve 4. minutě je poslal střelou do horního růžku branky do vedení Hynek Zohorna. Hokejisté Metallurgu poté častěji stříleli na klec soupeře, ale nevytvořili si nic, s čím by měl brankář Langhamer větší problémy. Nebezpečnější situace určitě měli hráči Amuru a výsledek po dvaceti minutách tak můžeme považovat za zasloužený.
20:00'
19:51'
První třetina se dohrává ve středním pásmu.
19:00'
Začala poslední minuta první části utkání.
18:04'
Butuzovovu přihrávku si našel mezi kruhy Rasskazov. Střela domácího útočníka však neprošla až na branku.
16:50'
Čibisov získal puk za domácí brankou. Posílal ho do ohně, ale spoluhráč Pesonen jeho nabídku přejel.
16:29'
Puk vylétl na střídačku Metallurgu. Opět tedy důvod k přerušení hry.
16:11'
Hosté nedokázali správně přejít přes útočnou modrou. Dopustili se ofsajdu.
15:17'
Z pravé strany střílel na bližší tyčku Alexandr Polunin, Olkinuora puk vyrazil za svou branku. Amur je teď aktivnější.
14:29'
Po nahrávce Gorškova střílel z první Vladislav Ušenin. Olkinuora se musel rychle přesouvat, ale zvládl to a vyrazil Ušeninovu střelu!
13:12'
Magnitka oslabení přestála. Už je v plném počtu.
12:50'
Od modré čáry střílel Dominik Mašín. Puk je ve výstroji Juha Olkinuory.
12:10'
Vynikající zákrok Olkinuory proti bekhendovému zakončení Alexandra Polunina do poloodkryté branky! Hostující gólman stačil zasáhnout vyrážečkou.
11:58'
Minulin nahrál na pravý kruh Kirillovi Rasskazovovi, který neprostřelil brankáře Olkinuoru. Žádný z domácích hráčů se pak nedostal k důrazné dorážce.
11:32'
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
11:20'
Hosté vyhráli buly a Jakovlev tak mohl vyhodit.
11:11'
Hostující Nikolaj Prochorkin dostal dvouminutový trest za držení. Amur si tak vyzkouší první přesilovku.
11:01'
Od modré čáry střílel Arťom Zemčonok. Langhamer vyrazil puk před sebe, tam ale byli jen jeho spoluhráči.
10:50'
Metallurg je střelecky aktivnější. Nějakou větší příležitost ale hosté zatím neměli.
10:04'
Andrej Čibisov přijel s pukem do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Langhamera. Ten vyráží.
09:17'
Hostující Ilja Nikolajev se dlouho rozmýšlel, co udělat s pukem na útočné modré. Nakonec přihrál soupeři.
07:26'
Domácí formace s bratry Ušeninovými zatlačila soupeře do jeho obranného pásma. Nebyla z toho ale větší příležitost pro Amur.
06:42'
Ke střele se dostal Andrej Čibisov. Marek Langhamer puk ukryl ve výstroji.
06:33'
Puk posílal před domácí branku Harri Pesonen, do jeho přihrávky ale obětavě lehl český obránce Dominik Mašín.
05:49'
Nahození Tomáše Zohorny prolétlo až na brankáře Olkinuoru, který kotouč vyrazil.
05:26'
Příliš dlouhou přihrávku dostával Maxim Karpov, který na puk nedosáhl. Je pískáno zakázané uvolnění hostí.
03:54'
Domácí se ujímají vedení! Pavel Turbin zastavil rozehrávku Metallurgu na útočné modré čáře u pravého mantinelu. Puk posunul na Dmitrije Lugina, který nahrál mezi kruhy HYNKOVI ZOHORNOVI a ten vymetl horní růžek nad vyrážečkou brankáře Olkinuory. Asistence: Dmitrij Lugin a Pavel Turbin.
02:01'
Vladimir Michasjonok zavezl puk do domácího útočného pásma z levé strany. Jeho střela však byla zablokována.
01:15'
Utkání se hraje bez diváků. Na většině zápasů KHL jsou přitom fanoušci alespoň v omezeném počtu povoleni.
00:40'
Máme tu první přerušení hry. Puk opustil hrací plochu.
00:12'
Marek Langhamer musel za branku, kde zastavil nahozený puk. Hrát mohou domácí.
00:01'
Jedním z hlavních rozhodčích tohoto zápasu je český sudí Martin Fraňo. Jeho kolegou bude Maxim Sidorenko.

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – S. Těreščenko, Mašín, Korjagin, Ignatovič, Kamalov, Turbin (A), Zimin – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Lugin – V. Butuzov, Rasskazov (A), Polunin – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Golubev, Pjanov, Michasjonok.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (A), N. Chlystov, Minulin, Va. Antipin, Zemčonok, Nikolajev, Krochalev – Karpov, Prochorkin, S. Plotnikov (A) – Beck, Rasmussen, Mozjakin (C) – Čibisov, Lammikko, Pesonen – Korobkin, Švyrjov, Potěchin – Několenko.

Rozhodčí: Sidorenko, Fraňo – Šalagin, Šišlo.

Michal Jordán (CHA) – 13 zápasů, 6 bodů (3+3)
Tomáš Zohorna (CHA) – 16 zápasů, 12 bodů (5+7)
Hynek Zohorna (CHA) – 15 zápasů, 9 bodů (1+8)
Marek Langhamer (CHA) – 12 zápasů, průměr 3,11, úspěšnost 90,4 %

Andrej Nestrašil (MAG) – 24 zápasů, 12 bodů (7+5)

Amur Chabarovsk:
Hokejisté Chabarovsku stačili sehrát 28 zápasů, nasbírali 22 bodů (skóre 60:85) a v tabulce Západní konference se nacházejí na desátém místě. Na postup do play off momentálně ztrácejí tři body, ale oproti osmému Nur Sultanu odehráli hned o osm utkání více. Proti Metallurgu čeká Amur už čtvrtý duel z domácí série. Během ní podlehl 1:2 Minsku a poté se dvakrát utkal s Omskem. S ní nejprve padl 1:2, poté naopak vyhrál 3:2.