KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Novgorod - 4. října 2020   09:00

Chabarovsk
Chabarovsk
04:31' Rasskazov (Mašín, Fajzullin) • 34:26' Gorškov (H. Zohorna, Jordán)
2:3
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

1:2 (SN)

Novgorod
Novgorod
45:43' Kloos  (Szwarz, Orlov) • 59:29' Žafjarov  (Šenfeld, Szwarz) • ' Ch. Wideman
Chabarovsk
Bělov, Ovčinnikov – Parikov, Černyšjov
Platinum Arena, Chabarovsk
2 130 diváků
Novgorod

Už pozítří čeká oba celky odveta. Ta se opět odehraje v Platinum Areně, ovšem tentokrát až od 11 hodin.
Česká stopa

Dominik Mašín (CHA) – (0+1), 3 střely, čas na ledě: 24:15
Michal Jordán (CHA) – (0+1), 6 střel, čas na ledě: 24:01
Hynek Zohorna (CHA) – (0+1), 2 střely, čas na ledě: 21:08
Tomáš Zohorna (CHA) – 3 střely, čas na ledě: 21:26
Marek Langhamer (CHA) – jako náhradní gólman do hry nezasáhl
Chabarovsk s pěti Čechy v sestavě ztratil dobře rozehraný zápas. Domácí tým vedl po dvou třetinách 2:0, v té závěrečné ale dovolil soupeři snížit a při power-play i vyrovnat. Zápas přes prodloužení dospěl až do 6. série samostatných nájezdů, ve které byli úspěšnější hosté.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
Autorem vítězné branky je CHRIS WIDEMAN.
Valentin PJANOV neproměňuje.
Chris WIDEMAN proměňuje.
Po pěti nájezdech na každé straně se prohodí pořadí.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení gól nepadl, o vítězi tak rozhodnou až samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
63:56'
Ani v rovnovážném počtu to však z jejich strany není ono. Minutu před koncem prodloužení musel Melničuk (Nižnij Novgorod) vytasit důležitý zákrok proti střele z zblízka.
63:05'
Po návratu Mieleho z trestné lavice si tak hosté nahlas oddechli.
62:40'
Jeho jméno je v poslední době velmi často skloňováno. Teď se hostující brankář musel znovu snažit, aby za svá záda nepropustil puk od Vladislava Ušenina.
61:16'
Hráče Torpeda čekají krušné chvíle. O tom je ostatně přesvědčil Jakupov, který po vyhraném buly nasměroval puk do výstroje Melničuka.
61:05'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexej Melničuk – 2 min.). Trest za zdržování hry odpyká Andy Miele.
60:11'
První zákrok v prodloužení má už po jedenácti sekundách Melničuk (Nižnij Novgorod).
60:01'
Začalo prodloužení.
Statistika střel: 33:22 (12:7, 11:10, 10:5).
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:29'
Torpedo právě vstřelilo branku!
A tato sázka trenérovi vyšla! Při power-play vyrovnal šťastným odrazem o ležícího Jordána DAMIR ŽAFJAROV, čímž poslal zápas do prodloužení. Asistence: Anton Šenfeld a Jordan Szwarz.
58:44'
Hosté hrají vabank – bez brankáře!
58:44'
Time-out pro Nižnij Novgorod.
57:07'
Naštěstí nešlo o nic vážného, Alikin (Chabarovsk) už se postavil zpět na vlastní nohy.
57:07'
Ou, Alikin (Chabarovsk) má zjevně nějaký zdravotní problém. Po zákroku u tyče totiž do něj soupeř najel jako tank. Těžko mu to ale vyčítat, protože byl zezadu viditelně přistrčený.
55:56'
To jeho soupeř ano. Fajzullin (Chabarovsk) si najel na přihrávku z druhé vlny, ale Melničuk se ke své pravé tyči stihl přesunout včas.
55:04'
Nadějně vypadal i další útok. Urakov (Nižnij Novgorod) našel zpoza brány Iljina, který v těžké pozici na dlouhou hůl nedokázal přesně srovnat mířidla.
53:41'
Chytrou střílenou přihrávku se před bránou stojícím Novgorodským nepovedlo tečovat.
52:02'
Práci měl i Alikin. Po nepřesně střele se do puku odraženého od zadního mantinelu opřel Kloos, přičemž jeho pokus z úhlu domácí gólman polapil.
51:37'
I tak alespoň dokázali nahodit puk na Melničuka, který dal prostor reklamní pauze.
50:14'
Nic nebezpečnějšího už domácí během uplynulých dvou minut nevymysleli a odteď hrají do plných.
49:25'
V přesilové hře jeden z bratrů Ušeninů otestoval pozornost Melničuka takzvanou bekhendovkou.
48:14'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Chris Wideman – 2 min., držení).
47:26'
Tohle byl povedený zákrok lapačkou! Melničuk si přes clonícího hráče našel střelu, kterou jeho směrem vyslal Turbin. Gólman Nižného Novgorodu má můj obdiv, protože puk musel vidět na poslední chvíli.
45:43'
Torpedo je zpátky ve hře! Szwarz našel mezi kruhy JUSTINA KLOOSE, který svůj nechytatelný projektil poslal kolem gólmanovy vyrážečky. Asistence: Jordan Szwarz a Michail Orlov.
45:09'
Nižnij Novgorod už hraje v kompletním složení.
44:26'
Škoda pro Chabarovsk, že střela vyprodukovaná z hole Tomáše Zohorny minula zadní tyč.
43:50'
Hostující defenziva zatím brání sveřepě.
43:09'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., podrážení).
41:39'
I když Vjačeslav Ušenin (Chabarovsk) ladně protančil kolem svého strážce, vystřelit už nedokázal.
40:50'
V úvodu třetí části se množí nepřesnosti.
40:01'
Závěrečná tercie začne přibližně v 10:40.
Chabarovsk udělal v uplynulém dějství druhý krok k vítězství. Konkrétně ve 35. minutě, kdy se po asistenci dvou Čechů prosadil Gorškov. Jeho soupeři naopak nepomohla ani zlepšená hra, i když před inkasovaným gólem Novgorod nějaké šance na vyrovnání měl.
Statistika střel: 23:17 (12:7, 11:10).
40:00'
39:51'
Hosté tak dohrají třetinu v plném počtu.
38:47'
Rasskazov (Chabarovsk) prováhal v přesilovce tutovku! Po obléhání soupeřovy brány zůstal před Melničukem úplně sám, chybou ovšem bylo to, že ho chtěl namísto přímé střely vymáchat v bekhendové kličce, která mu nevyšla.
37:51'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrej Belevič – 2 min., podrážení).
37:19'
Po dalším obratu hry chtěl Jakupov (Chabarovsk) zahrát gólmanovi na jesle, Melničuk to ale nedovolil.
36:40'
Na opačné straně se rozjel vstříc bráně Žafjarov (Nižnij Novgorod), nakonec přizvednutý puk po předchozí střele se zatřepetal v ochranné síti.
35:49'
Melničuk (Nižnij Novgorod) vytěsnil mimo tyče střelu od Butuzova.
34:26'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Tygři se zakousli do své kořisti podruhé! Stalo se tak poté, co se v samostatném úniku nadvakrát prosadil ALEXANDR GORŠKOV. Svůj podíl na tom má i dvojice českých hráčů. Asistence: Hynek Zohorna a Michal Jordán.
32:34'
Jeho protějšek Melničuk (Nižnij Novgorod) zkontroloval nahození od modré. A jakmile zjistil, že není možné rozehrát, přikryl kotouč pod lapačku.
31:09'
Další zákrok domácího brankáře následoval po střele z levého kruhu pro vhazování.
29:46'
Tohle bylo nebezpečné! Po přihrávce zpoza brány se do kotouče opřel Marin (Nižnij Novgorod), Alikin měl víceméně štěstí, že ho střela trefila.
28:19'
Melničuk (Nižnij Novgorod) ještě jednou, tentokrát Fajzullinovu nízkou ránu vyrazil do rohu kluziště.
26:59'
V probíhající třetině teprve podruhé zasahoval Melničuk (Nižnij Novgorod), a to proti bekhendu od Gorškova.
25:50'
Při následné akci hosté porušili ofsajd.
25:19'
A ta nebyla ani zdaleka jediným nebezpečím. S další hrozbou totiž přispěchal Orlov (Nižnij Novgorod), jenž důraznou střelou přinutil Alikina k pokleku.
23:49'
Chabarovský gólman musel zůstat ostražitý, protože se před ním utvořila nepřehledná skrumáž.
22:35'
Hosté jsou po přestávce aktivnější, na Alikina vyslali další dvě střely.
20:55'
Szwarz (Nižnij Novgorod) zahodil velkou šanci na vyrovnání! Po chybě v soupeřově rozehrávce se k němu mezi kruhy odrazil puk, který bleskově napálil jen do brankové konstrukce.
20:01'
Druhá část začne přibližně v 9:50.
Úvodní třetina se Chabarovsku povedla. Hlavně v její první polovině měl domácí tým střeleckou převahu, kterou v 5. minutě gólově vyjádřil Rasskazov. Postupem času se hra sice vyrovnala, ale Chabarovsk navzdory tomu svého soupeře k ničemu vážnému nepustil.
Statistika střel: 12:7.
20:00'
19:48'
A Chabarovsk je kompletní.
19:48'
Alikin má další zákrok. Tentokrát si ho domácí gólman připsal proti snadno čitelné ráně od Pajgina.
18:57'
Hosté zakončili až o chvíli později. Nejprve Šenfeld smolně trefil jednoho ze spoluhráčů a po něm Wideman provětral Alikinovu lapačku.
18:10'
V oslabení se proti dvojnásobné přesile nebál vydat Polunin (Chabarovsk), jeho obráncem přizvednutý pokus skončil v ochranné síti.
17:48'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., držení).
16:24'
Po dlouhé době měl práci i Alikin (Nižnij Novgorod), toho zaměstnal klouzající volný puk po nevydařeném útoku Kuzněcova.
14:36'
Poté, co přebruslil Pajgina, se Kuzněcov (Chabarovsk) chtěl prosadit z nulového úhlu. Melničuk však dával pozor a prostor u levé tyče si pohlídal.
13:44'
Ani svou druhou přesilovku Chabarovsk nevyužil a odteď už musí hrát do plného počtu.
11:50'
Po vyhraném buly zakončoval Jordán (Chabarovsk), od modré čáry ale nezamířil přesně.
11:44'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Gončaruk.
10:28'
Na opačné straně objel bránu Rasskazov (Chabarovsk), překvapivou ránu z otočky pak zblokoval obránce.
10:00'
Dobrou práci odvedl Mašín (Chabarovsk), když se postaral o samostatně útočícího Varnakova.
08:40'
Po levém křídle rozjetý Gončaruk (Nižnij Novgorod) trefil při střele do bližší šibenice Alikina do ramene.
07:23'
Zimin (Chabarovsk) jednomu ze soupeřů mimo souboj o puk vymrštil hokejku do vzduchu a měl být vyloučen. Naštěstí pro něj to sudí nepostřehli.
06:29'
O navýšení skóre usilující Jordán (Chabarovsk) trefil jen některého z obránců, zpomalený puk pak hravě pokryl gólman Melničuk.
04:31'
To, co se hráčům Amuru nepovedlo během přesilovky, napravili v rovnovážném počtu. Mašínovu střelu od modré Melničuk ještě vyrazil, ale na pohotovou dorážku KIRILLA RASSKAZOVA už stačit nemohl. Asistence: Dominik Mašín a Danil Fajzullin.
03:20'
Přestože Chabarovští zasypali Melničuka množstvím střel, přesilovku využít nedokázali.
01:57'
Butuzov (Chabarovsk) bekhendem z bezprostřední blízkosti na Melničuka nevyzrál.
01:20'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hákování).
00:20'
Netrvalo to dlouho a do první šance se dostali domácí. Jmenovitě Polunin, který už po dvaceti vteřinách nastřelil břevno!
00:05'
Před omezeným počtem diváků vyhráli buly hosté.
00:01'
V chabarovské Platinum Areně dozněly poslední zvuky ruské hymny. Vše je tak připraveno k zahájení zápasu!
Hokejisté oficiálně nastoupili na led.
Hráči se v tuto chvíli rozbruslují.

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Mašín, Korjagin, Ignatovič, Jordán (C), V. Vasiljev, Turbin, Zimin – V. Butuzov, Pjanov, Polunin – H. Zohorna, Jakupov, T. Zohorna (A) – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A) – Rasskazov, A. Kuzněcov, Fajzullin.

Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Pajgin, Orlov, Marin, Ch. Wideman, Austin, Mišarin, Bobrjašov – Šenfeld (C), Miele, Žafjarov (A) – Kloos, Szwarz, Belevič – Gončaruk, D. Iljin, Urakov (A) – Drobin, Varnakov, Pereskokov.

Rozhodčí: Bělov, Ovčinnikov – Parikov, Černyšjov.
Trenéři obou celků oznámili sestavy. Jak je Sergej Svetlov (Chabarovsk) a David Nemirovsky (Nižnij Novgorod) poskládali, na to se podívejte v dalším příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání KHL Chabarovsk – Nižnij Novgorod.
Zářijový duel rozhodlo prodloužení

Obě mužstva se v letošní sezoně už jednou potkala. Ve čtvrtek 24. září se z výhry v prodloužení překvapivě radoval tehdy hostující Chabarovsk.

Nižnij Novgorod – Chabarovsk 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
8. Szwarz (Šenfeld, Žafjarov), 49. Šenfeld (Miele) – 10. V. Vasiljev (Jakupov, Ignatovič), 35. Korjagin (T. Zohorna), 65. Jakupov (H. Zohorna).