KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Jaroslavl - 26. listopadu 2020   17:30

Dynamo Moskva
50:55' O. Lindberg (Jaškin, Čajkovský) • 56:06' Kagarlickij (Jaškin, An. Sergejev) • 56:44' Šipačov (An. Sergejev, Mironov) • 63:23' Čajkovský (Jaškin, O. Lindberg)
4:3
(0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
20:53' Kajumov  (Rafikov, M. Osipov) • 33:19' Rafikov  (M. Osipov, Alexejev) • 39:08' Lander  (J. Averin, A. Marčenko)
Jaroslavl

Československá stopa v utkání
Dmitrij Jaškin (DYN) 0+3, 1 střela, čas na ledě 23:22
Michal Čajkovský (DYN) 1+1, 3 střely, čas na ledě 17:51
Zápas končí, Dynamo šlo do třetí třetiny za stavu 0:3, ale výkon moskevského celku byl úplně jinde, než ve třetinách předchozích. Podařilo se mu srovnat a následně v prodloužení díky československé spolupráci dokonce otočit a vyhrát.
63:23'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Rozhodnuto! Moskva otočila zápas a získává dva body! MICHAL ČAJKOVSKÝ dostal krásný pas od modré přímo před brankáře, kde byl sám. Přehodil si kotouč na bekhend a krásně ho poslal přímo pod víko. Asistence: Dmitrij Jaškin a Oscar Lindberg.
62:41'
Polovina prodloužení je pryč. Lokomotiv drží puk na svých hokejkách, ovšem za svou brankou.
61:50'
Sergejev hitoval soupeře, který se svalil k zemi. Bylo to ale v rámci pravidel. Bočarov zastavuje kotouč.
61:40'
Dynamo vyhrálo buly v útočném pásmu, ale za brankou si dva hráči Lokomotivu počkali na jednoho z domácích, přimáčkli ho a puk mu sebrali.
61:13'
Kasnovskij dostal krásnou zadovku z otočky diagonálně, ovšem nedokázal puk usměrnit do rbanky přesouvajícího se Bočarova.
60:42'
Dynamo v prodloužení stále drží kotouč, za první minutu ho soupeři ještě nepůjčilo.
60:17'
Mironov dostal na modré pas od spoluhráče a pálil, jeho puk proletěl těsně vedle tyčky.
60:01'
Máme za sebou poslední třetinu, která ale končí remízou a bude se prodlužovat. Poslední dějství jednoznačně patřilo Dynamu, které nejdřív snížilo, ale i potom už moc nemyslelo na vítězství. Pak však přišla dvojnásobná přesilovka, kterou Moskva využila na sto procent. dva góly v 57. minutě a bylo srovnáno. Po krátké přestávce pokračujeme dále.
60:00'
59:35'
Kulomin vyčkával za brankou Pasqualeho, zda mu nenajede někdo ze spoluhráč, ale místo toho byl tvrdě atakován.
59:00'
Probíhá poslední minuta posletní třetiny.
58:21'
Lokomotiv je značně opařený takovou ztrátou vedení a vypadá to, jako by spíš chtěl už jen stav ubránit do pauzy.
56:44'
Rázem je srovnáno! Dynamo využilo i druhou přesilovku. První střela od modré neprošla přes ležícího hráče, ale puk se odrazil na pravý kruh k VADIMU ŠIPAČOVOVI, který ho pohotově vstřelil do branky. Asistence: Andej Sergejev a Andrej Mironov.
56:06'
DMITRIJ KAGARLICKIJ napřáhl a poslal kotouč z kruhu skrze vše, co mu stálo v cestě, až do branky. Krásná rána. Domácí využívají přesilovku a snižují na rozdíl jedné branky. Asistence: Dmitrij Jaškin a Andrej Segejev.
55:38'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., vysoká hůl).
55:01'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., vysoká hůl).
54:36'
54:25'
Hostům se v přesilové hře vůbec nedaří, ostatně jako v těch ostatních. Chybí střelba, tlak..
52:36'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Oscar Lindberg – 2 min., podrážení).
52:28'
Kajumov se s pukem vrhl za branku Bočarova. Nabízelo se mu hodně spoluhráčů, ale on si puk nechal pro sebe. Nakonec si vynutil faul.
51:30'
Máme tu komerční přestávku, dnes by to měla být poslední.
51:16'
Dynamo chtělo rychle rozehrát a přejít do útočné třetiny, ovšem zastavil ho ofsajd.
50:55'
Moskva se konečně dočkala! Čajkovský posunul k modré Jaškinovi, ten se nezdráhal vypálit, ale jeho rána měla trošku špatnou trajektorii a tak jí tečoval OSCAR LINDBERG, kterému se podařio směr puku změnit přímo do branky. Asistence: Dmitrij Jaškin a Michal Čajkovský.
50:48'
Dnymu se zatím nedaří se v přesilovce dostávat do zakončení a spíš kombinuje. Přihrávky jsou ale rychlé a hezké.
49:43'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., vysoká hůl).
49:18'
Brjukvin zůstal po výjezdu z trestné lavice na ledě. Dostal se dokonce do zakončení, puk po jeho střele ale zamířil do plexiskla za Pasqualeho brankou.
48:52'
48:15'
Až nyní se Marčenko odhodlal vypálit z levého kruhu, ovšem Bočanov ho dobře viděl a utěsnil prostor u tyčky.
48:04'
Přesilovkový čas Jaroslavli ubíhá, ta se ještě stále nedostala k první střele v početní výhodě.
47:36'
Dynamo se osvobodilo po skvělém sebrání puku a následném pomalém vyhození.
46:52'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladimir Brjukvin – 2 min., hrubost).
46:51'
Moskevští vyhráli buly v útočném pásmu, ale po krátké kombinaci se dopustili faulu a budou hrát oslabení.
46:44'
Probíhá komerční pauza, první v poslední třetině.
46:27'
Dynamo velmi hezky kombinovalo v útočném pásmu. Od jednoho hráče šla přihrávka v mžiku ke druhému, ale nevznikla z toho žádná střela.
45:59'
Alexejev se dostal do pásma, ovšem tam mu puk sjel z hole a přebral si ho soupeř.
45:35'
Moskva neudržela pásmo a musela ho vyklidit. Chívli poté raději stáhla kotouč za branku a jela vystřídat.
44:55'
Kajumov se dostal až k brance a z velkého úhlu chtěl prostrčit kotouč kolem tyčky. Brankář ale prostor utěsnil betonem.
44:22'
Dynamo neudrželo pásmo a muselo ho vyklidit. Následně ale jeden z hráčů poslal kotouč zpět do útočné třetiny a pískal se tak ofsajd.
44:05'
Kagarlickij se dostal do obrovké šance! Kolem mantinelu si najel až do mezikruží a trefil gólmanovo rameno. Kotouč se pak odrazil do ochranné sítě.
43:40'
Poté, co puk po odrazu opustil ledovou plochu, se vhazuje ve středu kluziště.
42:11'
41:55'
Lokomotivu se přesilovka opět moc nedaří, neviděli jsme v ní zatím snad ani jednu střelu na branku.
41:04'
Dynamo sebralo kotouč a vyhoidlo ho až k brance Pasqualeho. Tím ušetřilo spoustu času v oslabení.
40:38'
Domácím se podařilo vyhodit, ale hosté jsou v mžiku zpátky ve třetině.
40:11'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., hákování).
40:01'
Je za námi i druhé dějství tohoto zápasu. V něm byla jednoznačně lepší Jaroslavl, která se dokázala prosadit hned třikrát. ze začátku přichystala šok Dynamu, když se prosadila už méně než minutu po startu. Druhý gól padl v přesilovce, kterou Dynamo dost dobře bránilo, ale nakonec se Lokomotiv přece jen prosadil. A třetí gól na konci byl taky s pořádnou dávkou štěstí. O tom ale hokej je a Jaroslavl si v druhé třetiny solidně zadělala na vítězství.
40:00'
39:08'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv se prosazuje potřetí! Tento gól byl ovšem dost zajímavý. Averin vypálil kotouč, který jedez z domácích tečoval svou holí. Kotouč udělal oblouček k brace Bočarova a ANTON LANDER ho zpoza branky baseballově vstřelil do ní. Asistence: Jegor Averin a Alexei Marčenko.
38:45'
Před brankou Bočarova se utvořila skrumáž hráčů. Brankář neviděl, ale nikdo se nedostal ke střele.
37:55'
Nyní měli hosté velkou šanci. Zpoza branky mířil puk před ní na volného Iljenka, ale na poslední chvíli někdo z domácích vložil do trajektorie puku hokejku.
37:23'
Velké nedorozumnění připravilo Dynamo o pásmo. Hráči v modrých dresech museli pro puk až k Pasqualovi.
36:58'
Kagarlitsky se pustil do souboje za brankou, kde zboural dva hráče, ale puk nevytěžil.
36:22'
Další zakázané uvolnění hostujícího týmu. Buly před Pasqualem.
35:35'
Rafikov dostal od soupeře parádní diagonální zadovku. Jeho silná rána ale minula branku, kterou střeží Bočarov.
34:49'
Hráči Jaroslavle si nerozumněli ve středním pásmu a tak puk šel přes polovinu hřiště a píská se zakázané uvolnění.
33:19'
Tak přece jen se Jaroslavli podařilo přesilovou hru využít. I když trochu se štěstím. RUŠAN RAFIKOV vypálil z pravého kruhu, ovšem puk srazil jeden z hráčů Dynama. Kotouč pak zamířil ale příhodně pro Rafikova do mezikruží, odkud rus skvěle propálil Bočarova. Asistence: Maxim Osipov a Denis Alexejev.
32:45'
Dynamo teď donutilo soupeře, aby vyhodil kotouč přes všechny čáry ve vlastní přesilovce.
32:30'
Tarasov parádně vybojoval kotouč a dovezl ho kolem levého mantinelu až k brance Pasqualeho.
32:05'
Tentokráté už Dynamo vyhodilo, ale za pár sekund se Lokomotiv dostal zpět do útočného pásma.
31:54'
Domácí vyhráli buly před Bočarovem, ale vyhodit se jim nepodařilo. Puk získal soupeř.
31:44'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Alanov – 2 min., držení).
31:44'
Probíhá druhá komerční pauza této třetiny.
31:26'
Lomomotiv se asi po minutě v obranném pásmu konečně uvolnil, ovšem po rychlém otočení hry do útočného pásma se stejně nedostal ke střele.
30:32'
Hietanen tvrdě dohrál soupeře v obranném pásmu a narazil ho o mantinel.
30:08'
29:48'
Střely Dynama nedopadají až na branku. Jedna za druhou míří vedle, nebo je ochotně blokují hostující hráči.
29:31'
Jaroslavl se velmi dobře brání a nyní vyhodila již po třetí.
28:36'
Hostům se podařilo vyhodit, ale domácí rychle kotouč poslali zpátky
28:22'
Pasquale musel vytěsnit betonem přízemní ránu mířící k tyčce.
28:08'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Denis Alexejev – 2 min., podrážení).
27:31'
Jaškin si vyžádal kotouč a z mezikruží poslal vzdušnou ránu mířící do pravého vinglu. Pasquale tuto ránu ale zkrotil.
27:04'
26:47'
Osipov pálil od modré čáry. Bočarovovi stínili dva hráči, ale Kraskovskij byl až moc blízko a píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:27'
Minuta a půl z přesilovky už je pryč a hostující celek se stále pořádně nedostal ke střele.
25:58'
Další vyhození Dynama. Tentokrát kotouč pomalu sám doklouzal až za branku Pasqualeho.
25:36'
Jaškin, který zůstal na oslabení, vyvezl kotouč až do útočného pásma.
25:11'
Lokomotiv vyhrál vhazování a nyní bojuje o kozouč u mantinelu v útočném pásmu.
25:04'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., nedovolené bránění).
25:04'
Máme tady první komerční pauzu ve druhé třetině.
24:50'
Po střele Kudrjavceva Bočarov vyrazil kotouč jen kousek před sebe, kde se nacházeli dva dorážející hráči, ale nedokázali kotouč dostat za gólmana.
23:58'
Korškov dostal pas do prostoru nad kruhem, kde do něj ale rychle najel protihráč a hitem ho poslal k zemi.
23:20'
Lokomotiv si při přechodu do útočného pásma opět nepohídal postavení na a za modrou čárou a píská se tak ofsajd.
22:55'
Averin si vyžádal dlouhý pas na modrou, ale do pásma se nacpal dříve, než kotouč, a tak ho musel rychel opustit.
22:27'
Lokomotiv vybojoval pásmo, kde následně kombinoval. Nakonec se však ke střele nedostal a puk ztratil za brankou.
21:10'
Lokomotiv vyhodil přes všechny čáry a píská se icing.
20:53'
Tak to bylo rychlé! ARTUR KAJUMOV dostal od Rafikova pas na útočnou modrou, kde se prosmýkl obráncům, uvolnil se a jel na Bočarova sám. Střelou k levé tyči ho jednoduše překonal. Asistence: Rushan Rafikov a Maxim Osipov.
20:45'
Pasquale musel sprintovat za branku a rychle rozehrát. Nebezpečně se k němu blížili dokonce tři hráči v modrém dresu.
20:26'
Kagarlitský sprintoval za pukem, ovšem nestihl ho. Sudí píská icing a vhazuje se u Bočarovy brány.
20:01'
Skončila první třetina. Ta byla docela ospalá, a i když jsme viděli docela dost střel (Dynamo – 11, Jaroslavl – 9), pro gólmany to vše byly spíše rutynní zákroky, které je nemohly překvapit. Ze hry měla o něco více Jaroslavl, ovšem nepřetavila to ve vstřelenou branku. Snad nám tedy góly přinese druhá nebo třetí třetina.
20:00'
19:55'
Lokomotiv stále v tlaku v útočném pásmu, ovšem nemůže najít dobrou pozici ke střele a tak si jen bezmyšlenkovitě přihrává.
19:30'
Za brankou Bočarova se srazili dva hráči, ale Jaroslavl z toho netěžila. Stále však drží puk v útočném pásmu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:58'
Na druhou stranu ujel Rafikov, ale tomu do puku strčil hokejku jeden z domácích, a forward Jaroslavle kotouč ztratil.
18:34'
Šipačov dostal nabito od Jaškina. Puk okamžitě od modré vypálil, ale netrefil branku.
17:58'
DLouhá pasáž bez nějaké střely nebo vůbec pokusu o vytvoření dobré pozice. Dneska se týmům do koncovky prostě nechce.
16:58'
Čerepanov v rychlé jizdě predal kotouč spoluhráči nalevo, který vypálil dělovku, kterou schoval Bočarov mezi betony.
16:30'
Dlouhé nahození Jaroslavle do útočného pásma mářilo jen za branku, kde si pro puk bezstarostně přijel domácí gólman.
15:35'
Krasnovskij získal kotouč, podél mantinelu v útočném pásmu se dostal až do levého kruhu. Tma měl hodně prostoru a odtamtud taky vypálil, jenžeBočarov byl opět proti.
15:08'
Ohtamoova rána od modré trefila Bočarova do hrudi. Ruský brankář tam následně puk uchoval a bude se před ním vhazovat.
14:53'
Probíhá komerční pauza, druhá v této třetině.
14:45'
Muranov se opět dostal ke střele. Tentokrát poté, co ukázal skvělou kontrolu kotouče i přestože mu soupeř sekal do hokejky. Muranov pak vypálil z potáhnutí, ovšem trefil gólmanův beton. Hra se přerušuje po čtyřech a půl minutách.
14:20'
Máme tu další dlouhou pasáž hry bez přerušení, která atakuje už čtyři a čtvrt minuty.
13:56'
Dynamo drží puk za svou brankou a střídá. Většina hráčů Lokomotivu odjela taky střídat.
13:28'
Muranov dostal kotouč před brankáře Paqualeho, ovšem kotouč mu ujel a rus zakončit nedokázal.
12:55'
Souboje o kotouč probíhaly ve středním pásmu, kde se kotouč doloval ve skrumáži hráčů u mantinelu na levé straně.
12:14'
12:02'
Jefremov dostal kotouč na pravý kruh a z jeho vrcholku okamžitě pálil, ale Paquale si připsal skvělý úspěšný zákrok.
11:48'
Hostům se podařilo vyhodit a kotouč i chvíli podržet ve středním pásmu
11:25'
Jaškinova tvrdá bomba skoro od modré po zisku kotouče mířila za branku.
10:48'
Dynamo kombinuje v útočném pásmu, ale zatím se mu vůbec nedaří nacházet pozice ke střelbě
10:14'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Misjul – 2 min., nedovolené bránění).
10:14'
Po čtyřech minutách a 43 sekundách se hra konečně na chvíli přerušila kvůli faulu na Dmitrije Jaškina.
09:22'
Čtyři minuty dlouhá hra bez přerušení. Kagarlickij nahodil kotouč do pásma a zlomil hokejku jednomu ze soupeřů.
08:45'
Dlouho se hraje bez přerušení, oba týmy stále vyměňují kotouče a jen přejíždí z jedné strany na druhou.
08:06'
Viděli jsme tvrdý hit na hostujícího hráče u mantinelu v útočném pásmu Jaroslavle. Hráč už je naštěstí na nohou, i když se zvedal velmi pomalu.
07:32'
Alexejev viděl volný kotouč v útočném pásmu, ovšem než se k němu dostal, stihl ho jeden z domácích vystrčit ze třetiny.
06:20'
Oba týmy zatím hrají velmi ospale a začátek zápasu je velmi neýáživný.
05:55'
Jaroslavl bruslila v útočném pásmu, ale nemohla se dostat do střelecké pozice, a tak jen odevzdala kotouč.
05:17'
Probíhá komerční pauza, první v zápase.
05:10'
Muranov se dostal k puku na útočné modré, ovšem viděl svého spoluhráče v pásmu a tak do něj nemohl vjet, jinak by porušil pravidlo o ofsajdu.
04:34'
Jefremovovi se nepodařilo projít přes útočnou modrou a tak kotouč stáhl zpět do svého obranného pásma.
03:32'
Kajumov převzal kotouč ve středním pásmu a najel s is ním až do mezikruží, ale jeho rána byla sražená do rohu ledové plochy.
02:41'
Další přehazovaná kotoučů. Dynamo odevzdalo puk do útočného pásma, Lokomotiv zase vyhodil ař do svého útočného pásma.
01:48'
Zatím vidíme hodně ospalý začátek. Až na dvě ne nějak závratné střely hostů si týmy jen vyměňují puky.
01:15'
Kovalenko vypálil ze středního pásma. Jeho propagační střela na Bočarova byla přesná, ale gólman Dynama s ní moc práce neměl.
00:42'
Korškov byl v dobré palebné pozici, avšak uklouzl a potácel se k zemi. Dynamo vyhodilo přes všechny čáry.
00:28'
První větší útok Dynama Moskva ukončil ofsajd, který si hráči v modrých dresech nepohlídali.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Hietanen, Čajkovský, An. Sergejev, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, Alanov, Volkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Tarasov, O. Lindberg, Brjukvin – V. Kuljomin (A), Jefremov, Popugajev – Bryzgalov, Pankratov, Muranov.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Rafikov, A. Marčenko (A), Ohtamaa, Misjul, Barancev, Malyšev, Čerepanov – Korškov, Kraskovskij, Kajumov – Pääjärvi, Lander (A), J. Averin (C) – Kovalenko, Alexejev, Kudrjavcev – Iljenko, Ivanov, Berjozkin..
Československá stopa před utkáním

Dmitrij Jaškin (DYN)
Michal Čajkovský (DYN)
LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv Jaroslavl si drží krásné třetí místo v západní konferenci. Za dvacet osm zápasů si vybojoval třicet devět bodů, stejně jako druhý Petrohrad, který má ale navíc už o zápas více. Lokomotiv mohl mířit i výše, ale o to ho připravila velmi špatná forma v posledních pěti zápasech, kdy vybojoval jen jednu výhru a jednou prohrál až po prodloužení. Z ostatních zápasů nebral ani jeden bod. Jaroslavl nedostává moc branek, za 28 zápasů to bylo pouze 48 branek, což je nejlepší číslo z celé konference. Naopak vstřelila jich 77.

DYNAMO MOSKVA

Moskevské Dynamo patří tradičně k topu, co se týče západní konference KHL. V ní je tentokráté zatím "až" čtvrté, což není na jednu stranu vůbec špatná pozice, na druhou stranu ovšem ztrácí propastných třináct bodů na první místo, které drží velký rival – CSKA Moskva. Navíc páté Dynamo Minsk i šestý Spartak mají shodně bodů s Dynamem Moskva (34). V posledních pěti zápasech se moskevským docela dařilo, z možných deseti bodů jich získali sedm. Ovšem minulé kolo si ve Finsku uřízli ostudu po debaklu 6:1 od Jokeritu. V týmu hraje Dmitrij Jaškin, který je momentálně osmým nejlepším hráčem ligy v statistice kanadského bodování.

Forma: P – V – V – V – P(pp)

Jokerit – Dynamo Moskva 6:1
Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:5
Dynamo Moskva – Dinamo Riga 6:1