KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Nižněkamsk - 16. listopadu 2020   17:30

Dynamo Moskva
30:36' Pulkkinen (Hietanen) • 37:39' V. Kuljomin (Volkov, J. Zajcev) • 42:00' Jefremov (J. Zajcev, Igumnov)
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
Bočarov (Kuzněcov) – Mironov (A), An. Sergejev, Hietanen, Čajkovský, Bojkov, J. Zajcev, Volkov, O. Zajcev – Jaškin (C), Šipačov, Kagarlickij – Pulkkinen, O. Lindberg, Brjukvin (A) – V. Kuljomin, Jefremov, Igumnov – Kruglov, Šipov, Popugajev.
Gamalej, Kočetov – Stroganov, Šadrin
VTB Arena, Moskva
1427 diváků
Nižněkamsk
Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, A. Osipov (C), Volgin, Loginov, Sidorov, K. Vorobjov – Chajrullin (A), L. Hudáček, Šiksatdarov – A. Kosticyn (A), Kučerjavenko, Bikmullin – Chafizov, Šarifjanov, Šutov – Šafigullin, Čiviljov, Bucajev – Golubovič.

Vhazování – 30:26
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dynama, které svého soupeře porazilo výsledkem 3:0. Moskevský celek vstoupil ideálně i do poslední periody, přičemž na jejím začátku se dokázal potřetí střelecky prosadit, tentokráte se prosadil Jefremov. Do konce zápasu jsme sledovali celkem plynulou pasáž, která ovšem žádnou další branku nepřinesla. I tak byl domácí celek směrem dopředu výrazně nebezpečnější, naopak Nižněkamsk dnes nepředvedl vůbec dobrý výkon, a nakonec Bočarova ani jednou nepřekonal.
59:05'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., podrážení).
59:01'
Ani předchozí přesilová hra hostů nebyla úspěšná. Dynamo se navíc znovu dostalo do úniku, tentokráte se jednalo o Jaškina, který se střelou nad lapačku neuspěl.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:11'
Do samostatného úniku se dostal kapitán Šipačjov, který sám před brankářem Barulinem nakonec nepřidal čtvrtý zásah domácích!
57:22'
Dynamu se sice povedlo uspět na vhazování, jenomže případné vyhození kotouče dokázal na modré čáře zastavit Bryncev. Nižněkamsk se pokouší o první trefu.
56:48'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vladislav Jefremov – 2 min., držení).
56:00'
Šiksatdarov se posléze pokoušel proskočit podél hrazení přes Mironova, který mu ale vystavil čistou stopku.
55:22'
Posléze byla k vidění skrumáž za domácí brankou, ve které byl úspěšnější Nižněkamsk. Ten se málem dostal do zakončení, Šiksatdarovovi ale puk přeskočil čepel.
54:48'
U levého hrazení se dokázal ideálně zorientovat obránce Volkov, který bekhendem odehrál puk do středního pásma, což domácím jednoznačně vyhovuje.
54:11'
Třetí formace Nižněkamsku se sotva dostala za modrou čáru, kde přišla na řadu nepřesná nahrávka na Šutova. Nyní to směrem dopředu zkouší také Dynamo.
53:22'
Sidorov měl trochu problémy s převzetím nahrávky, nakonec měl na to klid. To mu umožnilo přesně rozehrát na pravé křídlo, kde si o nabídku řekl Šarifjanov.
52:59'
Sledujeme pasáž bez přerušení. Nicméně ani jednomu z týmů se momentálně moc nedaří, veškeré útoční akce totiž nepřináší vůbec žádné zakončení.
52:30'
Dnešní utkání sleduje 1427 diváků.
51:55'
Do útočného manévru se navíc zapojil také slovenský obránce Čajkovský, který se nedokázal tělem dostat přes protihráče.
51:18'
Nižněkamsk počkal na příchod nové formace, která započala útočnou akci od své branky. První nahrávka byla neúspěšná, na červené čáře totiž číhal Šipačjov.
50:24'
Do protiútoku se tak rozhodl znovu vyrazit Šiksatdarov, který to opětovně zkoušel pouze nahozením, po kterém dokázal Bočarov rozehrát.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut hry. I v této periodě mnohem aktivněji působí domácí celek, který navíc soupeře nepouští do žádných šancí.
49:15'
Sympatickým způsobem to provedl Šipov, který se přes levou stranu dostal až před brankáře Barulina. Ten si ovšem s bekhendovým zakončením poradil.
48:22'
Sled nepřesností pokračuje. V tomto případě se Sergejevovi nepovedlo najít Jaškina, který se tak musí vracet zpět.
48:05'
Dnes nevýrazně hrající Šiksatdarov měl před sebou hned trojici hráčů v modrém, proto raději nahazoval k zadnímu mantinelu, kde kotouč sebral Hietanen.
47:18'
S pukem si před malým momentem zahrál také hostující brankář Barulin, kterému se povedlo velice přesně rozehrát na hokejku Rantakariho, jenž rozehrává.
46:55'
Po dalším přerušení přichází na řadu předposlední komerční přestávka tohoto zápasu.
46:12'
Nižněkamsk se po zisku kotouče pokoušel založit protiakci, která nebyla špatná. Vracející se dvojice domácích obránců ovšem zastavila unikajícího Šutova.
45:45'
Do protiútoku se navíc pouštěl domácí Kuljomin, který se s pukem dostal do velkého úhlu. Následnou nahrávku před branku dokázal včas zablokovat Bryncev.
45:12'
Hostující celek tak nedokázal přesilovou hru využít, na kontaktní branku stále čeká. Hráči v bílém jsou ale hodně neškodní, Bočarov nemá zas tak moc práce.
44:24'
Hudáček se tentokráte sám dostal až do mezikruží, odkud to zkoušel střelou ke vzdálenější tyči. Kotouč nakonec proletěl kousek vedle branky.
43:44'
Nižněkamsk si tak po delší době může vyzkoušet přesilovou hru. Po krátké kombinaci zkoušel od levého kruhu tvrdě zakončit Hudáček, na Bočarova ale nevyzrál.
43:07'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., podrážení).
42:00'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Rychle založená útočná akce končí třetí brankou Dynama! Domácím se povedlo vystřídat, načež rozjeli útočný výpad zpoza vlastní branky. Zajcev na modré čáře našel Igumnova, který okamžitou nahrávkou dokázal oslovit rychlonohého VLADISLAVA JEFREMOVA. Ten se přes levé křídlo dostal až do zakončení, které poslal přesně pod horní konstrukci hostující branky.
Asistence: Jegor Zajcev, Ivan Igumnov.
41:33'
Na ledovou plochu se před malým momentem dostaly druhé formace obou celků. Za nahozeným pukem spěchal Bikmullin, jako první u něj byl brankář Bočarov.
40:55'
Na opačné straně si obrannou povinnost splnil Kagarlickij, který se jako první dostal k volnému puku, načež rozjel protiútok.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě vydal směrem do útočného pásma, kde se ovšem povedlo zakročit soupeři.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která se celkem podobala té první. I tentokráte jsme sledovali vyrovnanou podívanou, jenž nakonec přinesla dva zásahy, přičemž se o oba během přesilové hry postaral moskevský celek. Nižněkamsk se tentokráte v útočení moc nepředvedl, naopak byl směrem dopředu naprosto bezradný. Hostující celek navíc v závěru třetiny čelil čtyřminutové přesilové hře soupeře, kterou se mu nakonec nepovedlo ubránit a v duelu podruhé inkasoval.
40:00'
39:12'
Domácí celek se navíc provinil ofsajdem, hra se tedy přesune zpět do středního pásma. Navíc probíhá poslední minuta prostřední třetiny.
38:30'
Dynamo se znovu celkem jednoduše dostalo za modrou čáru, kde měl tentokráte na modré čáře napřaženo Mironov, který pálil do připravené lapačky Barulina.
37:39'
Také další přesilová hra domácích končí v brance Nižněkamsku! Moskevskému celku se přesilovka dlouhou dobu nedařila, poté dostal puk na hokejku obránce Zajcev, který tvrdě pálil na branku soupeře. Barulin ovšem vyrážel pouze před sebe, kde byl s dorážkou připravený člen třetí formace VJAČESLAV KULJOMIN. Přesilovka bude navíc pokračovat!
Asistence: Arťom Volkov, Jegor Zajcev.
37:38'
Tentokráte se vhazování v útočném pásmu dokázal prosadit domácí Jefremov, na modré čáře ovšem Volkovovi přeskočil puk čepel.
37:22'
Kostrbatá kombinace domácích nakonec přinesla protiútok pro soupeře. Chafizov v tandemu hledal Šarifjanova, který ovšem nepřekonal Bočarova.
36:18'
Další celkem důrazný souboj, avšak ani tentokráte se vylučovat nebude. Směrem kupředu spěchá třetí formace moskevského mužstva.
35:40'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Libor Hudáček – 2+2 min, sekání).
35:20'
Další snadná práce pro domácího brankáře Bočarova, který ani tentokráte nemusel vážněji zasahovat. Hostující Čiviljov pouze zametl kotouč pod jeho lapačku.
34:47'
U levého hrazení se snažil vybojovat kotouč domácí Popugajev. Ten o něj nakonec přišel, poté u mantinelu ještě dohrál soupeře.
34:23'
Bočarov signalizoval icing soupeře, sudí byli opačného názoru. Ruský brankář ve službách Dynama tak musel sám rozehrávat, navíc to stihl před soupeřem.
33:47'
Osipov nahrál přesně na hokejku vedle stojícímu Kučerjavenkovovi, který bekendem prodloužil puk za domácí svatyni.
33:12'
Nižněkamsk ani tentokráte nezvládl vhazování a musel se vracet zpět do pásma. Soupeř se přesto k ničemu nebezpečnému nedostal, zaváhal totiž Mironov.
32:47'
Následovala poslední komerční přestávka druhá třetiny, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
32:28'
V krátkém časovém sledu tu máme další přerušení, tentokráte se jednalo o zakázané uvolnění se strany domácího celku. Před malým momentem střílel Volgin.
31:14'
Krátce po vhazování mohlo být znovu srovnáno! Jeden z hostujících hráčů se dostal do úniku, jenomže brankáře Bočarova nakonec nepřekonal.
30:36'
Domácí celek využívá klasickou přesilovou hru a dostává se do vedení! Na modré čáře operoval s pukem Hietanen, který nakonec nahrával k levému kruhu, kde měl napřaženo TEEMU PULKKINEN, jehož dělovka skončila za zády brankáře Barulina, který ale zřejmě měl naprosto čistý výhled.
Asistence: Juuso Hietanen.
30:24'
Brankář Barulin měl tentokráte naprosto zakrytý výhled, přesto si se zakončením od modré čáry dokázal poradit. Hostující obránci poté překazili dorážku.
30:12'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Šarifjanov – 2 min., podrážení).
29:20'
To se moc často neděje. Dynamo mělo snad minutu ponechanou výhodu, hostujícímu celku se totiž nedařilo sáhnout po puku. Unavená hostující formace přesto neinkasovala.
28:44'
Do protiútoku se na druhé straně dostával Zajcev, který místo zakončení ještě hledal kolegu Jefremova.
28:12'
Po zisku kotouče zkoušel okamžitě na branku soupeře nahazovat hostující kapitán Osipov. Bočarov musel kotouč vyrážet, puk totiž směřoval až do sítě nad brankou.
27:45'
Na pořadu druhé třetiny je komerční přestávka, po které se bude vhazovat před Barulinem.
27:09'
Za volným kotoučem se pokoušel jako první dostal Lindberg, jenomže v rychlostním souboji byl mnohem dravější Kosticyn, který ovšem nerozehrál přesně.
26:12'
Po skončení přesilové hry to střelou přes obránce zkoušel Kagarlickij, který ovšem v tomto případě úplně minul hostující branku. Puk navíc směřoval ven z pásma.
25:20'
Dynamo se muselo vracet pro puk až do vlastního pásma. Hráči v modrém se ovšem bleskově dostali zpět na druhou stranu, kde Barulin dokonale vychytal Popugajeva.
24:39'
Za pukem se nyní pokoušel dostat domácí obránce Zajcev, který ho ovšem nedotlačil za ležící beton brankáře Barulina.
24:08'
Sledujeme sice sympatický tlak domácích hráčů, jenomže brankář Barulin je i nadále stoprocentní. Tentokráte si poradil s prudkým zakončením Kuljomina.
23:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Barulin – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Andrej Čiviljov.
23:12'
Posléze do nepovedené nahrávky dokázal vložit hokejku dotírající Chafizov, kterému se povedlo poslat puk do bezpečí. Tato přesilová hra zřejmě nebude úspěšná.
22:48'
Až nyní se domácí komando konečně dokázal usadit, rána Kagarlickiho z levého kruhu nebyla vůbec dobrá.
22:17'
Nižněkamsk v krátkém časovém sledu hned dvakrát poslal puk za domácí branku, ve druhém případě se o to postaral obránce Loginov, který odjel na střídačku.
21:21'
21:14'
Tutovka na hokejce Pulkkinena! Ten si sjel na finální nahrávku od Lindberga, jenomže trefil pouze přesouvajícího se brankáře Barulina.
20:48'
Nahrávka do tandemu na Kagarlickiho byla celkem dost nepřesná, domácí celek se přesto dokázal udržet v útočném pásmu.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který okamžitě odpálil puk na opačnou stranu hrací plochy, kde se k němu dostal Bryncev.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, která nám rozhodně nepřinesla atraktivní podívanou. Sledovali jsme totiž poměrně vyrovnanou partii, jenž nabídla pouze několik slušných šancí, které se do branky ale nevešly. Opticky bylo lehce aktivnější Dynamo, které má ovšem problémy s přechodem do útočného pásma, kde navíc číhá zodpovědná obrana Nižněkamsku. Ten se pokouší vyrážet do rychlých protiútoků, avšak ani ty úspěch neslavily.
20:00'
19:42'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Sergej Bojkov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., hákování).
19:11'
Dynamu se přeci jenom povedlo odpálit kotouč na druhou stranu. O následující rozehrávku zpoza branky se tak musel postarat obránce a kapitán Osipov.
18:20'
Neftěchimiku se nepovedlo využít dvojnásobnou přesilovou hru. Sledovali jsme dva střelecké pokusy z velké vzdálenosti, ten druhý Bočarov vyrazil nad sebe.
18:03'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl).
Přesilovka 5 na 3 pro hosty!
17:32'
Hosté uspěli na vhazování, což jim umožnilo kombinovat v pásmu soupeře. Do nahrávky ovšem vložil hokejku obránce Sergejev, kterému se nepovedlo vyhodit.
16:27'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Teemu Pulkkinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
16:21'
Na modré čáře si o nahrávku řekl Pulkkinen, kterému se povedlo ideálně načasovat nahrávku do jízdy na Lindberga, který ani tentokráte na Barulina nevyzrál.
15:47'
Hostující celek ani tentokráte nedokázal ideálně rozehrát a je tu další přerušení hry v podobě zakázaného uvolnění.
15:25'
Hráči v modrém kompletu se stačili vystřídat a na ledovou plochu naskočila první formace. Za brankou operoval Šipačjov, který nakonec přenechal na modrou čáru.
14:58'
Nižněkamsk ani tentokráte nepřipustil žádné větší nebezpečí, nicméně rozehrávka z vlastního pásma skončila dalším zakázaným uvolněním.
14:25'
Další nepřesnou nahrávku domácích tentokráte dokázal zachytit Bryncev, který byl přesto obrán o kotouč. Dynamo se pokoušelo nahodit, leč výrazně vedle.
13:25'
Po dalším přerušení hry přichází na řadu druhá komerční přestávka zápasu.
12:25'
Riskantní nahrávka nakonec se štěstím našla Jaškina, po jeho nahrávce se daleko nedostal kolega Kagarlickij.
12:08'
V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Oba celky se doslova rvaly o kotouč za domácí brankou, kde ho nakonec vydoloval Chafizov.
11:12'
Nižněkamsk se konečně dostal k souvislejší pasáži s pukem na hokejkách v pásmu soupeře. Sledovali jsme několik nahrávek, k zakončení to ale nevedlo.
10:00'
Souboj u zadního hrazení nakonec lépe vyzněl pro hostujícího Rantakariho, který pro svůj celek vybojoval kotouč zpět.
09:38'
Na druhé straně nepovedený přechod přes modrou čáru, jednalo se o vůbec první postavení mimo hru zápasu.
09:10'
V krátkém časovém sledu další přerušení hry, tentokráte se jednalo o zakázané uvolnění.
08:06'
Lindberg bekhendovou nahrávkou dokázal oslovit lépe postaveného Brjukvina, který okamžitě pálil na hostující branku. Barulin si znovu dokázal poradit.
07:18'
V krátkém časovém sledu další zakončení ze strany Nižněkamsku. Střela od pravého mantinelu nakonec přistála do rukavice Bočarova.
07:02'
Nepříliš prudkým zakončením to zkoušel domácí kapitán Šipačjov, který logicky na brankáře Barulina nevyzrál. Nižněkamsk se poté pusil do přečíslení, Chajrullin ale minul levou tyč!
06:03'
Po souboji u levého hrazená se Kruglov dokázal prodrat až před brankáře Barulina, kterého nepřekonal střelou mezi ruku. Je první tu komerční přestávka zápasu.
05:20'
Šarifjanov pouze nahazoval k zadnímu mantinelu, Bočarov hokejkou ale odpálil kotouč do bezpečí.
05:08'
Ven z branky musel hostující Barulin, který prodloužil kotouč podél mantinelu. Jeho celek nakonec vybojoval pásmo, kde od modré čáry zkoušel vypálit Vorobjov.
04:22'
Za vlastní branku číhal na příchod nové formace obránce Zajcev, který navíc přesně nahrál do jízdy na Jefremova. Ten na opačné straně nenahrál přesně.
03:48'
První formace domácích se dostala zpět ke kotouči, avšak rána z předbrankového prostoru nakonec putovala vedle.
03:10'
Nahrávka zpoza hostující branky nakonec našla hokejku Kruglova, jehož střelu lehce ztečoval nad branku Vorobjov. Dynamo se konečně dostalo k náporu.
02:36'
Nižněkamsk se znovu jednoduše dostal za modrou čáru, kde ale tvrdě narazil obránce Loginov. Důrazně si počínal Bojkov, avšak zcela v rámci pravidel.
01:36'
Nahrávka na Bikmullina směřovala pouze na paty, hostující forvard navíc neměl ideální podporu svých spoluhráčů.
01:11'
Hra byla navíc poprvé přerušena, vhazovalo se tedy po levici domácího brankáře. Moskevskému celku se povedlo vyvézt kotouč, tam se ho ale ujal Osipov.
00:47'
Celkem rychle se do prvního zakončení dokázal probít hostující Chajrullin, který to nakonec zkoušel bekhendem. Bočarov si se střelou poradil.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal směrem do vlastního pásma, odkud nahazoval vpřed Bryncev.
00:01'

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Mironov (A), An. Sergejev, Hietanen, Čajkovský, Bojkov, J. Zajcev, Volkov – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Pulkkinen, O. Lindberg, Brjukvin – V. Kuljomin (A), Jefremov, Igumnov – Kruglov, Šipov, Popugajev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, A. Osipov (C), Volgin, Loginov, Sidorov, K. Vorobjov – Chajrullin (A), L. Hudáček, Šiksatdarov – A. Kosticyn (A), Kučerjavenko, Bikmullin – Chafizov, Šarifjanov, Šutov – Šafigullin, Čiviljov, Bucajev.

Rozhodčí: Gamalej, Kočetov – Stroganov, Šadrin.

Dmitrij Jaškin (DMS)
Libor Hudáček (NIZ)
Neftěchimik Nižněkamsk

Na opačné straně stojí velký outsider tohoto zápasu, kterým je Nižněkamsk. Ten se naopak nachází na předposlední pozici východní konference, přičemž ho od posledního Kulunu dělí pouhé čtyři body. Nižněkamsk má hodně podobnou formu, rovněž se mu z posledních pěti duelů povedlo hned dvakrát zvítězit. Nižněkamsk však v posledních dvou zápasech pokaždé prohrál o jeden gól, konkrétněji se jednalo o zápasy proti Barysu a vedoucí Kazani. Nižněkamsk je čtvrtým nejhorším venkovním týmem celé konference, během deseti venkovních zápasů získal osm bodů.

Hokejisté Dynama Moskva se po čtyřiadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné páté pozici západní konference, přičemž na vedoucí CSKA ztrácejí už propastných třináct bodů. Dynamu se v posledních týdnech výsledkově nedaří, v posledních pěti případech totiž vyhrálo pouze dvakrát. V jednom případě se dokonce jednalo o výhru právě nad vedoucím CSKA, na které Dynamo navázalo výhrou na ledě Viťazu. Poslední dva zápasy se Dynamu zrovna moc nepovedly, ale přesto se moskevskému celku povedlo pokaždé bodovat. Duel proti Čerepovci nedopadl po nájezdech, souboj s Ufou naopak skončil po prodloužení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dynamo Moskva a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.