KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Magnitogorsk - 26. ledna 2021   15:00

Jekatěrinburg
04:28' Zborovskij (Ch. Genoway, Bočarov) • 12:32' Litovčenko (Makejev) • 44:00' Golyšev (Makejev)
3:5
(2:1, 0:1, 1:3)
Magnitogorsk
00:41' Beck  (Dronov, Mozjakin) • 29:34' Rasmussen  (S. Plotnikov, Goldobin) • 40:44' Čibisov  (Zemčonok, Prochorkin) • 58:02' Rasmussen  (Beck, Holm) • 59:22' N. Kuljomin

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

Jakub Kovář (Jekatěrinburg) – 28 úspěšných zásahů, 4 inkasované branky
Andrej Nestrašil (Magnitogorsk) – 0+0, 0 střel, 15:15 na ledě
Dnešní zápas je u konce. Hosté vyhráli třetí třetinu 3:1 a berou tak zaslouženou výhru z ledu soupeře. Rozhodující branku dal necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou Dennis Rasmussen. Nutno podotknout, že takřka stejnou branku dal i ve druhé třetině, kdy vyrovnával na 2:2. Domácí tak dnes body nezískají, napravit to mohou hned v dalším utkání, to se za dva dny představí doma proti Kazani. Magnitogorsk v dalším utkání čeká výjezd na led Spartaku Moskva.
59:22'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Po nepřesné rozehrávce domácích se k puku dostal NIKOLAJ KULJOMIN a z velkého úhlu poslal puk přesně do odkryté branky. Bez asistence.
59:04'
Oddechový čas pro domácí.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:58'
Nyní už na hráčskou lavici dorazil a domácí jsou v šesti.
58:48'
Kovář už skoro mířil na střídačku, ale puku se zmocnili hosté, tak se ještě rychle vrátil.
58:02'
Dvě minuty před koncem se prosazující hosté a jsou o krok blíž k výhře. Taylor Beck získal puk za brankou soupeře a okamžitě ho předložil před branku pro DENNISE RASMUSSENA, který z voleje poslal puk do sítě a připsal si dnes druhou podobnou branku. Asistence: Taylor Beck, Philip Holm.
57:40'
Šikovný Nikolaj Prochorkin se dostal až před Kováře, kterého se snažil roztáhnout, ale český brankář se překonat nenechal.
57:10'
Ofsajd se píská hostujícímu celku.
56:58'
Hosté opět hrají za vlastní brankou, oba týmy chtějí zápas dovézt do prodloužení.
56:17'
Domácí Georgij Bělousov pouze nahodil za branku soupeře a zmizel na střídačce.
55:15'
Hostující Beck se šikovně dostal do útočného pásma a nahrál na Kuljomina, který si kotouč nepřesně zpracoval.
54:20'
Zakázané uvolnění Metallurgu.
54:13'
Po rychlém brejku se ke střele dostal Macek. Košečkina puk zahřál pouze na hrudi.
53:38'
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale pak přišlo nepřesné nahození Holma za branku.
52:54'
Následuje komerční přestávka.
52:54'
Ihned po vhazování pálil od modré Alexej Vasilevskij, mířil pouze na střed branky, kde byl připravený Vasilij Košečkin.
51:54'
V záklonu pálil od mantinelu Nikita Rožkov. Kovář s jeho pokusem neměl větší problém.
51:13'
Kousek za kruhy dostal nahrávku Holland a z druhého doteku hned pálil. Branku o kousek netrefil.
50:03'
Dlouhé nahození tečoval do útočného pásma Georgij Bělousov, a tak se nepíská zakázané uvolnění.
49:27'
Nyní se hraje taková opatrná hra. Ani jeden z týmů nechce inkasovat.
48:16'
Zakázané uvolnění domácího celku.
47:44'
Sám na branku upaloval hostující Andrej Čibisov, který se pustil do bekhendové kličky. Kovář si na něho počkal a vychytal.
47:35'
47:35'
Pavel Dacjuk dostal puk na levou stranu útočného pásma a zkusil hned vystřelit. Zamířil pouze na střed hostující klece.
46:43'
Nahrávka na pravou stranu pásma měla najít Nestrašila, byla ale o kousek delší.
46:10'
Dlouhé vyhození Magnitogorsku zakázaným uvolněním nekončí.
45:04'
O další střelecký pokus se pokusil Michail Pašnin, ale ani on branku netrefil.
44:40'
U levého hrazení se k puku dostal Jegor Jakovlev a důrazně vypálil. Kotouč skončil v rohu kluziště.
44:00'
Branka Golyševa platí, pokračuje se za stavu 3:3.
44:00'
Rozhodčí jsou ještě stále u videa. Důležitý moment v dnešním utkání.
44:00'
Rozhodčí ještě celou situaci zkoumají na videu.
44:00'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Rychle využitá přesilová hra domácího celku a přesně 16 minut před koncem tu máme vyrovnaný stav. Anatolij Golyšev dostal puk na modrou čáru a snažil se nahodil na branku. V mezikruží se k puku dostal ANATOLIJ GOLYŠEV, který puk bruslí dopravil pod horní tyčku. Asistence: Alexej Makejev.
43:43'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Taylor Beck.
43:00'
Domácí Holland dostal pas na levý kruh a okamžitě pálil. Střela zápěstím jen trefil Košečkina do výstroje.
42:46'
Vjačeslav Litovčenko se snažil uvolnit za brankou soupeře, jenže mezi dvěma protivníky se prosadit nedokázal.
41:54'
Dlouhý pas hostujícího týmu dopředu byl nepřesný, na puku jsou domácí.
40:44'
Máme tu pátou branku v utkání a hosté jdou do vedení. K levému mantinelu dostal nahrávku hostující ANDREJ ČIBISOV, který se nebál vypálit, což se mu vyplatilo. Jeho důrazný pokus propadl za Kováře a skončil v síti. Asistence: Arťom Zemčonok, Nikolaj Prochorkin.
40:36'
Arťom Minulin se zkoušel otočit na modré čáře, ale o puk přišel.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:43.
Máme za sebou dvě třetiny hry. Zatímco v té první padly hned tři branky, tak v té druhé jsme viděli jen jedinou. O tu se postaral v čase 29:34 pohotovým pokusem útočník hostí Dennis Rasmussen. Hra ve druhé třetině patřila více hostujícímu celku, který poslal na Kováře 9 střel. To Košečkin měl na práci jen čtyři střely z domácích holí.

39:19'
Od modré čáry zkusil vypálit Philip Holm (Magnitogorsk). Jeho pokus zápěstím skončil na jednom z blokujících soupeřů.
39:08'
Nepovedený přechod do útočného pásma ze strany hostů a píská se postavení mimo hru.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
37:51'
Na střed útočného pásma dostal nahrávku Anatolij Golyšev a z voleje zkusil vypálit. Trefil jen soupeře před sebou.
37:21'
Ani nyní se Jekatěrinburg nedostal do pásma a fanoušci začínají pískat.
36:59'
Nepovedený přechod domácího celku do útočného pásma a Nestrašil vyhazuje puk.
36:30'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., hákování).
36:25'
Za brankou se obtočil Sergej Plotnikov a zkusil zakončit na přední tyčce. Jakub Kovář byl na svém místě.
35:30'
Dacjuk byl o krok rychlejší na modré čáře a píská se ofsajd.
35:15'
Na levé straně se uvolnil Sergej Zborovskij a zkoušel zakončit bekhendem. Jeho pokus na přední tyčku si brankář Košečkin pohlídal.
34:37'
34:09'
Za branku si najel Sergej Plotnikov a zkusil nahrát před ni, ale jeho pas nikoho nenašel a vyletěl z pásma.
33:27'
Beckova nepřesná zadovka skončila jen na hokejkách soupeře.
32:52'
Sám se do brejku dostal Peter Holland, který podržel čas a poté nahodil za Košečkina.
32:37'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Korbinian Holzer – 2 min., nedovolené bránění).
32:08'
31:34'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
30:53'
Domácí tým se dostal do rychlého brejku, ale Georgij Bělousov pálil z blízka jen do brankáře soupeře.
29:34'
Ještě před polovinou zápasu tu máme opět vyrovnáno. Sergej Plotnikov dostal puk za brankou Kováře a okamžitou nahrávkou do předbrankového prostoru našel DENNISE RASMUSSENA, který z voleje poslal puk do sítě. Asistence: Sergej Plotnikov, Nikolaj Goldobin.
28:18'
27:41'
Další nepřesná kombinace Avtomobilistu a puk končí za brankou Jakuba Kováře.
27:06'
Nepřesná nahrávka Charlese Genowaye a hosté vyhazují puk do středního pásma.
26:35'
Georgij Bělousov se tentokrát uvolnil na střed hřiště a našel Golyševa na pravé straně, který z velkého úhlu pálil jen do lapačky Košečkina.
26:29'
Z levého kruhu se o první střelu přesilovky postaral Georgij Bělousov. Tečovaný pokus ale skončil v ochranné síti.
26:18'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., podrážení).
25:31'
Za dlouhým pukem se hnal Alexandr Protapovič. Výborně však vyjel Vasilij Košečkin a puk odehrál do bezpečí.
25:13'
25:02'
Nyní se o nahození pokoušel Nestrašil, ale nedůrazný kotouč skončil vedle branky jeho krajana.
24:34'
Puk se odrazil na hokejku Arťoma Zemčonoka, který hned zkoušel vypálit. Jeho pokus však měl k brance hodně daleko.
23:55'
Na pravý kruh dostal nahrávku Nikolaj Goldobin a z voleje pálil mezi nohy Kováře. Český brankář ale puk dokázal udržet mezi nimi.
23:53'
23:27'
Nyní se dokonce píská ofsajd. V postavení mimo hru byl Nikolaj Prochorkin.
23:11'
Hosté se nyní nemohou dostat do útočného pásma, pouze kombinují ve vlastním pásmu.
22:38'
Na pravé straně se již chystal ke střele Beck, v poslední chvíli mu ale puk sjel z hole a domácí vyhazují.
21:59'
Nestrašil sice vyhrál vhazování, ale následné nahození Mozjakina skončilo jen na holích soupeřů.
21:53'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., podrážení).
21:21'
Beck našel na středu pásma Kuljomina, jehož pohotový pokus branku o dost minul.
20:52'
Dlouhé nahození domácích skončilo za Košečkinem. Zakázané uvolnění se nepíská.
20:25'
Z pravého kruhu se o střelu pokusil Sergej Plotnikov, ale jeho pokus zpoza nohy skončil vedle.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:53.
První třetina je u konce a nabídla zajímavé tři branky. Do šaten tak jde za vedení 2:1 domácí Jekatěrinburg. V úvodu vstoupili do zápasu lépe hosté, kteří už v první minutě dali branku a hrozili i poté. Vše se ale změnilo první brankou domácích, poté se hra hodně vyrovnala a z brejku se prosadil Vjačeslav Litovčenko na 2:1.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 14:11
Vyloučení: 1:1
Vyhraná vhazování: 10:15
20:00'
19:40'
Od modré ještě zkusil v první třetině vypálit Charles Genoway, trefil jen beton Košečkina.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:31'
Z pravé strany zkusil vypálit Mozjakin. Jeho pokus byl tečovaný do ochranné sítě.
18:09'
Puk za branku soupeře dostal Stanislav Bočarov, jenže v následný osobním souboji neudržel stabilitu.
17:57'
Píská se další zakázané uvolnění hostujícího celku.
17:40'
Na levém kruhu se k puku dostal hostující Nikita Rožkov a okamžitě zkusil vypálit. Puk ale poslal hodně vedle branky.
16:35'
Dlouhý puk dostal do útočného pásma Nikolaj Kuljomin, pak ale na chvilku zaváhal a hned o něho přišel.
15:40'
15:26'
Sergej Plotnikov se na druhé straně snažil projít mezi trojicí soupeřů, do kliček se ale zamotal.
15:03'
Pavel Dacjuk byl v útočném pásmu o něco rychleji, a tak se píská ofsajd.
14:50'
Nahrávka Sergeje Zborovskiho na střed neutrální třetiny byla nepřesná a střelec první branky pouze odevzdal puk soupeři.
14:34'
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
13:53'
Domácí se rychle dostali do útočného pásma a ze slotu pálil Alexej Vasilevskij. Mířil jen na vyrážečku Košečkina.
13:39'
12:32'
Gólově bohatá třetina pokračuje a domácí tým obrací stav dnešního zápasu. V útočné třetině ztratil puk hostující Sergej Mozjakin a domácí jeli do brejku. Od levého mantinelu pouze nahodil puk na branku Alexej Makejev. Košečkin ho ale neudržel a pouze vyhodil před sebe, kde čekal VJAČESLAV LITOVČENKO a puk dorazil do sítě. Asistence: Alexej Makejev.
12:07'
Na druhé straně dostal puk dobře rozjetý Stanislav Bočarov, kterého ovšem zradila nepovedená klička na střed.
11:24'
Do útočné třetiny dostal nahrávku Nikolaj Goldobin a snažil se obejít soupeře, jenže mu chyběla rychlost.
10:34'
Puk do útočného pásma nahodil domácí Sergej Zborovskij . Dříve u něho byli hosté a ti mohou jít nyní dopředu.
09:55'
Domácí tým hraje za vlastní brankou, moc dopředu se aktuálně nežene.
08:50'
Nikita Trjamkin zkusil nahodit puk na branku, jenže trefil pouze jednoho z blokujících soupeřů.
08:03'
Zpoza branky nahrával před ni Macek, ale Košečkin kousek před volným Hollandem puk odrazil pryč.
07:49'
07:20'
Georgij Bělousov zkusil vypálit od modré čáry. Nepovedený pokus domácího hráče skončil na zadním mantinelu.
06:30'
Následuje nepřesná kombinace v útočném pásmu a puk je znovu za Jakubem Kovářem.
05:52'
Domácí Macek prohrál vhazování v útočném pásmu a Metallurg vyhazuje přes všechny čáry.
05:49'
05:49'
04:28'
Domácí vyrovnávají strav zápasu. Ihned po vhazování dostal puk na modrou čáru Charles Genoway a perfektní nabídkou našel na pravé straně SERGEJE ZNOROVSKIHO, jehož pohotová teč skončila v síti hostující klece. Asistence: Charles Genoway, Stanislav Bočarov.
04:25'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku.
04:17'
Na druhé straně vystřelil ze středního pásma Dacjuk a Košečkin pohotově rozehrál.
03:25'
Dlouhé hostující nahození Kovář raději ukryl v lapačce a bude se vhazovat před jeho brankou.
03:12'
Michail Pašnin dostat od Becka nahrávku přímo proti hokejce a od modré pálil. Našel jen připraveného Kováře.
02:42'
Mozjakin se šikovně uvolnil z levé strany na střed pásma, ale následnou nahrávkou zahnal spoluhráče do moc velkého úhlu.
02:28'
O střelu z pravého kruhu se pokusil český centr Andrej Nestrašil. Našel pouze lapačku svého krajana Kováře.
01:51'
Hosté se hnali dopředu znovu, ale nepřesná nahrávka Semjona Košeleva akci ukončila.
00:41'
To bylo hodně rychlé. Hosté využívají přesilovku po dvaceti vteřinách a jdou do vedení. Grigorij Dronov z modré čáry nahrál na pravou stranu útočného pásma pro TAYLORA BECKA, který na nic nečekal a švihem okamžitě vystřelil. Jeho pokus propadl Kovářovi do sítě. Asistence: Grigorij Dronov, Sergej Mozjakin.
00:21'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., vysoká hůl).
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway (C), Holzer, Arzamascev, Mamkin – Chripunov, Dacjuk (A), Bělousov – Macek, Holland, Bočarov – Golyšev, Litovčenko, Makejev – Obidin, Protapovič, Ovčinnikov – Zacharov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Minulin (A), Pašnin, Holm, Dronov, Nikolajev – S. Plotnikov, Prochorkin, Košelev – N. Kuljomin, Rasmussen, Beck – Karpov, A. Nestrašil (C), Mozjakin – Goldobin, Několenko, Čibisov – Rožkov..

Metallurg Magnitogorsk

Metallurgu patří třetí příčka východní konferenci. V osmačtyřiceti zápasech získal 63 bodů se skóre 131:114 a na první Kazaň ztrácí třináct bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Rus Sergej Plotnikov, jež přispěl devíti góly a přidal k tomu 26 nahrávek. Magnitogorsk má výbornou sérii čtyř výher v řadě, z toho si tři poslední připsal na svém domácím ledě. Teď ale tým čekají tři venkovní zápasy v řadě. Po Jekatěrinurgu čeká Metallurg Spartak Moskva a helsinský Jokerit.

Poslední tři zápasy

Magnitogorsk VS. Riga 5:3
Magnitogorsk VS. Jaroslavl 4:1
Magnitogorsk VS. Ufa 3:2

Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí tým je aktuálně na pátém místě východní konference. V devětačtyřiceti zápasech získali 59 bodů se skóre 130:121. Nejproduktivnějším hráčem týmu ruský útočník Alexej Makejev, který dal 21 branek a přidal k tomu dalších 18 gólových nahrávek. Avtomobilist prohrál dva poslední zápasy, když nestačil nejprve doma na Petrohrad a poté na stejném ledě i na Čerepovec.

Jekatěrinburg VS. Čerepovec 3:6
Jekatěrinburg VS. Petrohrad 1:3
Jekatěrinburg VS. Omsk 4:1
Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci další várky zápasu se utkají týmy Jekatěrinburgu a Magnitogorsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.