KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Čeljabinsk - 16. listopadu 2020   17:30

Čeljabinsk
48:53' S. Garejev  (Polygalov) • 50:12' Kosov  (Avcin, Karlin) • 51:32' Osnovin  (Švarjov, Ogurcov)

Střely celkem v zápase: 26:24!
A taky jej ztratili velmi rychle. Hostům stačily necelé tři minuty ve třetí třetině, aby zcela rozhodli o svém vítězství a po dlouhé době poráží Jokerit! Domácí dlouho vedli, ale nyní se přesvědčili, že hrát jen na jednu získanou branku, je často nevyzpytatelné.
59:54'
Jokerit se zmocnil puku ve středním pásmu a hráč už jen odpálil puk na branku, domácím ví, že tento zápas ztratí.
59:23'
Šance domácích se nyní rapidně snížily. Za držení je vyloučen Jesse Joensuu.
59:12'
Návrat se jim podařil rychle, Will vyrazil pokus z levého úhlu.
58:48'
Čeljabinsk vzduchem vyhazuje puk a Jokerit musí znovu přes modrou čáru svého soka.
58:30'
Prázdná branka domácích a ti to nyní zkouší v šesti hráčích!
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu. Jokerit zakládá útočnou akci.
57:27'
Traktoru se nyní podařilo přesunout hru zpět před Lindbäcka, který nyní čelil střele od modré čáry.
56:36'
Helsinky se snaží napadat svého soupeře v jeho pásmu a zavřít tento prostor. Částečně se jim to daří, ale Willa zatím nezaměstnávají.
55:26'
Čeljabinsk ale má po celý zápas velmi dobrý pohyb po ledové ploše a daří se jim rozbíjet hru svého soka.
55:00'
Závěrečných pět minut zápasu a helsinský celek nyní dá vše, co má do útočení.
53:42'
Brankář Jokeritu má puk ve své náruči a zatím to nevypadá, že by se domácí nadechovali k závěrečnému náporu.
53:29'
Traktoru stačily necelé tři minuty, aby se dostatečně přiblížil k dnešnímu vítězství a po hodně dlouhé době si vyšlápli na Jokerit.
51:32'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak to se podívejme. Hra domácích se jakoby zcela propadla. Švarjov našel na pravém straně volného VJAČESLAVA OSNOVINA, který mířil pod horní tyč a Čeljabinsk rázem vede dvou brankovým rozdílem. Asistence: Arťom Švarjov a Dmitrij Ogurcov.
51:27'
Nutno říci, že hosté naposledy Jokerit porazili v roce 2015!
50:49'
Pro domácí je to citelná studená sprcha. Dlouho se jim dařilo držet vedení a během několika vteřin o něj přišli.
50:12'
No, a hosté dokonali obrat! Jokerit nyní propadl v útočném pásmu a do samostatného úniku se dostal JAROSLAV KOSOV, který zasunul puk mezi betony Linbäcka. Asistence: Alexandr Avcin a Ruslan Karlin.
48:53'
Čeljabinsk se nakonec dočkal! Nejprve se ocitli až před brankou, kde se hráči nepodařilo zakončit. A tak roztáhli hru zpět k modré čáře, kde vystřelil STANISLAV GAREJEV a prostřelil Lindbäcka v jeho brance. Ten měl na střelu dobrý výhled, přesto puk propadl do jeho branky. Asistence: Igor Polygalov.
48:22'
Lindbäck neudržel puk a ocitl se v nepříliš hokejové pozici. Naštěstí pro něj, už se hosté nedostali k dorážce a Peter Regin vyhodil puk od své branky.
47:06'
Dobrou pasáž hry nyní měli domácí, kteří napadali soupeře v jeho obranné pásmu. Ale k žádné střele na Willa nedošlo.
45:47'
Oleg Jevenko dostal puk k modré čáře, avšak jeho rána mu příliš nesedla a puk se ani nedostal k brankáři. Následně jej vyhazuje jeden z domácích hokejistů.
45:08'
Henrik Haapala nyní prověřil z levé strany Willa, pro kterého to byl rutinní zákrok, ač musel trochu déle tlumit puk ve své výstroji.
44:42'
3 287 diváků sleduje dnešní střetnutí Jokeritu s Čeljabinskem.
42:57'
Jokerit zvládl své oslabení a stále vede těsným rozdílem. Jaroslav Kosov už neměl dostatek sil, ani podporu spoluhráčů a pouze nahodil puk za branku Jokeritu.
42:34'
Druhou část oslabení zvládají domácí lépe a nedovolují soupeři založit útok.
41:55'
Nepřesná střela, která se odrazila od mantinelu a zamířila až do středního pásma. Čeljabinsk musí zpět pro puk a založit nový útok.
41:31'
Hosté se usadili v pásmu a uvidíme, jestli se dostanou k vyrovnání stavu zápasu.
40:51'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., držení).
40:47'
Čeljabinsk započal úvod závěrečné třetiny tlakem na branku a ten má kýžený úspěch, neboť si vynutili přesilovou hru.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 13:10!
Druhá třetina nám přinesla jednu branku a to na straně domácích, kteří využili jednu ze svých přesilových her. Čeljabinsk byl poté trochu v krizi a až ke konci třetiny se opět více dostával do útočení. Třetí třetina nám tedy slibuje ještě hodně zajímavou podívanou.
40:00'
38:57'
Mikko Lehtonen přišel o puk po přechodu modré čáry a nabídl soupeři rychlý protiútok. Čeljabinsk však této šance nevyužil ke skórování.
37:54'
Na útočnou zteč se nyní dostával Marko Anttila, nakonec však nevybojoval puk u zadního mantinelu.
36:24'
Jaroslav Kosov se proháčkoval až do samotného zakončení, ale své zakončení již neprovedl ideálně a minul branku.
33:48'
Sražená střela a Will jen automaticky šel do rozkleku, nakonec nemusel zasahovat. Čeljabinsk je po své inkasované brance v herním útlumu.
32:53'
Hosté v plním počtu a ti nyní ubránili své oslabení. I přesto musel Will několikrát zasahovat. Domácí celek pokračuje ve své útočné snaze.
32:03'
Will se nyní musel roztáhnou a vyráží přízemní zakončení. Jokeritu pokračuje v tlaku.
31:39'
Domácí kombinují před Willem a hledají cestu ke své další brance...dokážou využít svou další přesilovku?
30:50'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Oleg Jevenko – 2 min., podrážení).
30:46'
Rozhodčí signalizuje další vyloučení na straně Čeljabinsku. Domácí chtěl rozjet power play, ale neuspěl.
28:50'
Nicklas Jensen byl nyní důrazný a snažil se vybojovat puk v útočném pásmu. Nakonec neuspěl a musí se vracet zpět.
27:43'
Jokerit právě vstřelil branku!
A nakonec domácí využívají svou přesilovku! Brian O'Neill nahrál na střed, kde puk tečoval Pakarinen a těsně před brankou se otřel ještě o JESSE JOENSUA a tohle se velmi těžko chytá každému brankáři. Asistence: Iiro Pakarinen a Brian O'Neill.
27:43'
Branka uznána!
27:43'
Skutečně rozhodčí usedá a něco řeší s videorozhodčím. Jediné, co připadá v úvahu, tak postavení Jesse Joensuua v brankovišti, který se pohyboval na hraně, nicméně nikoliv v něm.
27:43'
Ještě se něco řeší u střídaček Čeljabinsku a uvidíme, jestli si náhodou hostující trenér nebere coach challenge.
27:24'
Na druhý pokus jim to vyšlo a dostávají se ke kombinaci...Čeljabinsk se však výborně brání.
26:58'
Domácím se nepodařilo nyní založit útok a musí zpět pro puk do svého pásma.
26:29'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Avcin – 2 min., hákování).
25:50'
...ovšem ani on nedokáže dostat puk do výhodné střelecké pozice. Sice došlo k zakončení, ale s ním neměl český brankář žádné problémy.
25:22'
Will nyní betony vyrazil nahození od modré čáry a puk skončil v rohu mantinelu. Jokerit pokračuje v držení puku...
24:26'
Dobré nahození od modré čáry, které se zvláštně odrazilo a puk vyplaval kousek od branky, ale hned se jej ujmul domácí hráč a ten vyváží puk.
23:50'
A nyní už i domácím se podařilo zaměstnat Willa v jeho svatyni.
23:24'
Hosté si vytvořili tlak a nyní to vypadalo jako v přesilovce. Avšak po delší kombinaci se nedostali k zakončení na branku.
22:44'
Hosté mají lepší vstup do druhé třetiny a jsou aktivnějším týmem směrem dopředu.
21:59'
Arťom Švarjov se nebezpečně zjevil před brankou a jeho střelu vykryl brankář Jokeritu svou lapačkou. Následně musel opět zasahovat a tentokrát puk udržel ve své výstroji.
21:16'
Již se hraje v plném počtu. Čeljabinsk se ještě pokoušel vybojovat puk v pásmu soupeře, ale neúspěšně.
20:42'
Střela z první, kterou hráč vyslal z pravé strany byla sražená k mantinelu, následně se domácí celek osvobozuje.
20:14'
Hostující celek dohrává přesilovku z první třetiny a již se nastěhoval před branku Jokeritu.
20:01'
Počet střel na branku: 5:6!
První třetina nám přinesla spíše bojovnou hru z obou stran. Příliš pěkných zakončení jsme svědky nebyli a ani počet střel na obou stranách není příliš vysoký. Zatím hrají oba celky hodně i defenzivně. Ani vyloučení nám neotevřela cestu k nějakým brankovým šancím.
20:00'
19:52'
Pohybují se v pásmu soupeře, ale je to bez střelby a nejspíše si na úvodní branku počkáme do dalších třetin dnešního střetnutí.
19:31'
V závěru první třetiny je tu tedy přesilovka pro hosty, kteří mají šanci otevřít skóre.
19:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Kalinin – 2 min., hrubost).
19:00'
Hráči u střídaček zašlápli puk a následně začala menší šarvátka. Vypadá to na nějaké další vyloučení.
17:55'
Jokerit měl nyní menší tlak v pásmu, ale nepodařilo se mu dostat k čisté střele na branku. Defenzíva hostů velmi dobře vykrývá všechny střelecké prostory.
16:35'
Dobrá pobídka na najíždějícího domácí hráče, který se mohl dostat sám před branku, ale zradilo jej zpracování těžké přihrávky.
16:00'
Tomáš Hyka se rozjel po pravé křídle a křižnou střelou vyprášil betony Lindbäcka.
15:10'
Zatím sledujeme hodně bojovnou hru od obou týmů a pohledných zakončení je poskrovnu. Zejména Čeljabinsk deptá útočníky soupeře jejich rychlým přístupem.
14:08'
Arťom Švarjov dostal ukázkový bodyček na modré čáře. Trochu se proletěl vzduchem, avšak je v pořádku.
13:07'
Will má puk ve své lapačce, kde našel puk po střele jednoho z hráčů Jokeritu.
12:41'
Ani jeden celek se nedokázal prosadit v přesilové hře a stav zápasů je tak stále bezbrankový.
11:55'
Jokerit vyhrál buly a zkušeně si nyní přihrávali ve svém obranném pásmu a ušetřili cenné vteřiny.
11:46'
Střela od modré byla přizvednutá a puk končí v ochranné síti.
11:18'
Domácí vyhazuj puk a zatím se brání podobně jako jejich soupeř ve svém nedávném oslabení.
10:47'
Až po půl minutě se podařilo hostům usadit v pásmu. Z pravé strany střílel Vitalij Kravcov a brankář domácích kryje tuto střelu.
10:10'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., vysoká hůl).
09:45'
A nyní si přesilovku zahrají i hosté, kteří však mají puk na svých čepelích a momentálně hrají power play.
09:02'
Nepřesná přihrávka na modrou čáru a hosté se sami dostali z útočného pásma. Nicméně zakládají další útočný pokus.
08:23'
Čeljabinsk nyní vytáhl nepříjemný a účinný forčekink. Nakonec musel Anders Lindbäck zasahovat proti lehčí střele soupeře!
07:26'
Ruslan Karlin byl dobře postavený u své branky a sbírá přihrávku směřující před branku Willa.
07:05'
Hosté nakonec ubránili své oslabení a Will nemusel v přesilovce čelit žádné nebezpečné situaci.
06:36'
Teď už se Jokerit dokázal usadit v pásmu a byly z toho dvě střely, které byly sražené mimo branku Čeljabinsku.
06:04'
V první minutě přesilové hry se domácí celek nedostal vůbec k ničemu. Hosté opět vyhazují puk ze své třetiny.
05:32'
Traktor dokázal vybojovat puk za svou brankou a vyhodit jej až do pásma soupeře.
05:03'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Polygalov – 2 min., hákování).
04:22'
Střela vyslaná z prostoru mezi kruhy byla sražená k mantinelu. Jokerit však stále napadá v pásmu Čeljabinsku. A byla z toho tvrdá rána Alexe Granta, kterou Will schytal někde pod svou helmu.
03:32'
Oba celky přesouvají hru z jedné strany na druhou a ani jeden z brankářů nemusel zasahovat proti žádnému nebezpečnému zakončení.
02:35'
Hostům se nyní nepodařilo založit útočnou akci, obrana Jokeritu si puk přebrala hned na své modré čáře.
01:32'
Úvod zápasu se nese ve svižném a rychlém tempu. Další nahození Jokeritu do pásma, nicméně Čeljabinsk se rychle ubránil a vyhazuje puk.
00:55'
Domácí se dostali za modrou čáru, ale velmi rychle přišli o puk a soupeř dostal hru do středního pásma.
00:15'
Will raději zakryl puk lapačkou u své pravé tyčky, neboť se velmi rychle objevil útočící hráč.
00:01'

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lehtonen, Pudas, Lööv, J. Krejčík, A. Grant, Järvinen – Joensuu (A), Tolvanen, Haapala – Regin, Nicklas Jensen, Norman – O'Neill (A), Halme, Pakarinen – H. Ikonen, Mäenalanen, Anttila (C).

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Karpuchin, Tělegin, S. Garejev, Ogurcov, Jasinskij, Jevenko – Kravcov, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Åberg – Osnovin, Polygalov (A), Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin..
Češi a Slováci

Jakub Krejčík (JOK) – 9 zápasů, 2 góly, 1 asistence
Tomáš Hyka (CLJ) – 26 zápasů, 6 gólů, 12 asistencí
Lukáš Sedlák (CLJ) – 26 zápasů, 5 gólů, 9 asistencí
Roman Will (CLJ) – 17 zápasů, 92,9%
Jokerit Helsinky

Domácí Jokerit zatím zažívá velice těžkou sezónu. Finský celek v letošním ročníku hodně trápí nákaza koronavirem. I kvůli ní má Jokerit za sebou jen osmnáct zápasů, ve kterých získal dvacet tři bodů a patří mu devátá pozice. Poslední dva duely Jokeritu navíc nebyly odehrány. Naposledy se tak finský celek představil 10.11. v domácím duelu s Petrohradem, který Jokerit prohrál 1:4.
Traktor Čeljabinsk

Hostující Čeljabinsk zatím prožívá povedenou sezónu. Po šestadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě třicet šest bodů a zatím mu patří skvělá čtvrtá pozice Západní konference. Na vedoucí Kazaň zatím ztrácí pouze dva body. Z posledních pěti duelů navíc Traktor hned čtyřikrát zvítězil. Jedinou porážku si připsal na ledě Magnitogorsku. Naposledy dokázal zvítězit 5:3 na ledě Kunlunu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání KHL mezi Jokeritem Helsinky a Traktorem Čeljabinsk. Duel začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.