KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : CSKA Moskva - 27. září 2020   15:00

Jokerit
Jokerit
05:38' Joensuu (D. Sklenička, O'Neill) • 27:09' Savinainen (Lehtonen, Tolvanen)
2:4
(1:1, 1:0, 0:3)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
00:57' Slepyšev  (Loktionov, Goldobin) • 43:31' Andronov  (Loktionov, Samorukov) • 57:08' Světlakov  (Alexandr Popov, Kiselevič) • 59:56' Samorukov  (Andronov)

Statistické okénko

Střely na bránu: 23 – 35; Vhazování: 26 – 27; Přesilová hra: 1/4 – 0/2; Trestné minuty: 08 – 12; Útočné pásmo: 13:04 – 09:44
Dnešní střetnutí Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva právě skončilo a hostující tým se nakonec raduje z úspěchu 4:2. Hokejisté CSKA získali sedmou výhru z dosavadních devíti zápasů v letošní sezoně KHL.

Hostující mužstvo třikrát skórovalo ve třetí periodě. Rozhodující branku obstaral útočník Andrej Světlakov v čase 57:08.
59:56'
CSKA právě vstřelilo branku!
O vítězi dnešního klání je definitivně rozhodnuto! DMITRIJ SAMORUKOV vyhodil kotouč obloukem z obranného pásma a ten si potom našel cestu až do opuštěné brány domácích. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Sergej Andronov.
59:16'
Schroederovi střela nesedla a hosté poslali kotouč do středního pásma.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí periody!
58:28'
Vhazování po levé ruce Šaryčenkova a helsinský tým to zkouší bez gólmana.
58:28'
Oddechový čas pro tým Jokerit Helsinky.
58:28'
Dobré střídání Jokeritu. Ke střele se dostal O'Neill, následně také Kivistö. Gólman CSKA v obou případech připraven na správném místě.
57:08'
Necelé dvě minuty do konce třetí periody a CSKA se ujímá vedení 3:2! Před bránou se dobře orientoval ANDREJ SVĚTLAKOV, který zleva z těsné blízkosti překonal Kalninše. Asistence: Alexandr Popov, Bogdan Kiselevič.
56:50'
Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Goldobin, ale našel pouze lapačku Kalninše.
56:14'
Na opačné straně neúspěšná útočná snaha Kempeho, jenž se dostal do ofsajdu.
55:30'
Střelecký pokus Junttily z levého kruhu pro vhazování postrádal na přesnosti.
53:08'
Jokerit v závěrečné dvacetiminutovce platí za lepší mužstvo. Dokáže toho využít a vrátit se zpět do vedení?
52:11'
Střely na bránu: 21 – 30
51:26'
51:26'
Šaryčenkov má puk ve svém držení, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
50:50'
Útočnou akci hostujícího mužstva zastavil čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.
49:14'
Kivistö od modré čáry zleva nahodil touš na bránu a gólman CSKA měl plné ruce práce.
48:42'
Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění z pohledu domácího mužstva.
47:26'
Tým CSKA Moskva hraje v plném počtu.
47:19'
Lehtonen vystřelil od modré čáry, ovšem Šaryčenkov měl připravenou svou rukavici.
46:28'
Zatím velmi dobrá přesilovka Jokeritu. Ke střele se dostali Schroeder či Pudas.
45:26'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., podrážení).
45:06'
Střely na bránu: 14 – 29
43:31'
2:2! SERGEJ ANDRONOV to zkusil z pravé strany a překonal zde gólmana helsinského týmu střelou na vyrážečku. Jeho druhá trefa v letošní sezoně! Asistence: Andrej Loktionov, Dmitrij Samorukov.
41:33'
Šalunov vystřelil bez přípravy zprava a gólman domácích měl připravenou svou lapačku.
41:26'
Jokerit se provinil icingem, vhazovat se tak za moment bude před Kalninšem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Máme za sebou čtyřicet minut střetnutí a Jokerit vede mezi domácími mantinely proti CSKA těsně 2:1. Domácím hokejistům se ve 28. minutě podařilo otočit skóre, když útočník Veli-Matti Savinainen využil přesilovku.
40:00'
39:39'
Výborná lapačka Kalninše proti střele Leipsica z dobré pozice krátce po vhazování.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:27'
Domácí vybojovali kotouč za bránou soupeře a od modré čáry potom vystřelil nepřesně Lehtonen.
36:46'
Oba týmy jsou v plném počtu.
36:29'
Tolvanen teď otestoval pozornost gólmana CSKA střelou z ostrého úhlu zleva.
34:46'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., hrubost).
33:37'
Necelých sedm minut do konce prostředního dějství. Pihlström a Andronov v souboji na vhazování po levé ruce gólmana domácího týmu.
33:37'
Kalninš má touš pod kontrolou a pokračovat budeme po reklamní přestávce.
32:11'
Střely na bránu: 11 – 19
31:10'
Jensen to zkoušel z dobré střelecké pozice, nemířil však přesně. Jeho rána skončila na zadním plexisklu.
29:58'
Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.
29:18'
Šalunov vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, ovšem trefil pouze střed brány, gólman Jokeritu tedy připraven.
27:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., nedovolené bránění).
27:09'
Jokerit právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka domácích, kteří tak otáčí skóre ve svůj prospěch! Autorem branky je VELI-MATTI SAVINAINEN, jenž mezi kruhy tečoval střelu Lehtonena od modré čáry. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: Mikko Lehtonen, Eeli Tolvanen.
25:48'
Máme za sebou reklamní přestávku. Další přesilová hra pro domácí mužstvo, vhazování po levé ruce Šaryčenkova.
25:48'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., nedovolené bránění).
25:06'
Střely na bránu: 10 – 14
24:38'
Bekhendové nahození Lööva zprava a gólman CSKA hru přerušil.
22:30'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání hostů.
22:00'
21:58'
Mamin se dostal do samostatného úniku, který zakončil blafákem do bekhendu. Gólman Jokeritu to zvládl na jedničku.
21:05'
Tým CSKA Moskva už hraje ve čtyřech.
20:45'
Finský tým kombinuje v útočném pásmu, ovšem ke střele se ještě pořádně nedostal.
20:01'
Statistiky po první třetině

Úvodní perioda je minulostí a na kostce svítí nerozhodný výsledek 1:1. Skvělý začátek prožil moskevský tým, který po pouhých 57 vteřinách otevřel skóre klání. Jokerit se ale potom dostal do tempa a zaslouženě vyrovnal. Druhou část začne dvojnásobnou přesilovkou.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., podrážení).
19:05'
První přesilová hra pro Jokerit a vhazování po pravé ruce Šaryčenkova.
19:05'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., vysoká hůl).
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
17:35'
Helsinské mužstvo drží útočné pásmo, ovšem chybí tam střelba na bránu.
15:57'
Střelecký pokus Joensuua z levého kruhu pro vhazování neprošel na Šaryčenkova.
15:07'
Jokerit Helsinky v plném počtu.
14:05'
Velmi dobrá šance pro Slepyševa, který to dvakrát zkoušel z levé strany. Ovšem gólman Jokeritu byl připraven.
13:07'
Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru a to v podání CSKA.
13:07'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., krosček).
12:31'
Obě mužstva v plném počtu.
12:11'
Střely na bránu: 3 – 7
10:59'
Rykov vystřelil od levého mantinelu a gólman domácích měl připravenou lapačku.
10:31'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dmitrij Samorukov – 2 min., hrubost).
09:57'
Anttila se obtočil kolem brány soupeře a následně zleva minul tři tyče.
08:55'
Pudas dvakrát vystřelil od modré čáry a v obou případech nemířil přesně.
07:04'
Zpět do akce! Vhazování po pravé ruce Kalninše.
07:04'
Gólman Jokeritu má puk ve svém držení, proběhne první reklamní přestávka.
06:24'
Hosté teď strávili nějaký čas v útočném pásmu, ale Kalninš zasahovat nemusel.
05:38'
Šestá minuta a máme vyrovnáno! Střelecký pokus Skleničky od modré čáry tečoval JESSE JOENSUU před bránou. Jeho první branka v letošní sezoně! Asistence: David Sklenička, Brian O'Neill.
05:06'
Střely na bránu: 0 – 2
03:16'
Savinainen útočil po levé straně, ale gólmana soupeře zde neohrozil.
02:10'
Útočná snaha moskevského týmu, čároví rozhodčí však odpískali postavení mimo hru.
01:49'
Touš vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se za moment bude po pravé ruce Kalninše.
00:57'
Skvělý začátek hostujícího týmu! Po dobré práci Loktionova se náhle ocitl za obranou soupeře ANTON SLEPYŠEV, který potom také prostřelil Kalninše. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Asistence: Andrej Loktionov, Nikolaj Goldobin.
00:36'
Jensen hned zkoušel štěstí z pravé strany, ovšem minul bránu. Oba týmy poprvé střídají.
00:01'
Hymny jsou minulostí. Na úvodní vhazování se už staví Schroeder a Andronov, jdeme na to!
Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře, zazní ruská a finská státní hymna.
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje = sezona KHL 2020-21)

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
→ bilance 1-0-0, průměr 1.02, úspěšnost 92.9%, SO 0

MOS: Alexandr Šaryčenkov • gólman, 28 let, RUS
→ bilance 3-1-1, průměr 1.53, úspěšnost 93.6%, SO 1

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lehtonen, Pudas, J. Krejčík, D. Sklenička, Lööv, Kivistö – Junttila, Schroeder, Nicklas Jensen – Joensuu (A), O'Neill (A), Tolvanen – Savinainen, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Pihlström, Anttila (C).

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Skotnikov) – Blažijevskij, M. Robinson (A), Dahlbeck, Samorukov, Kiselevič, Rykov – Slepyšev (A), Loktionov, Goldobin – Mamin, Šalunov, Okulov – M. Kempe, Andronov (C), P. Karnauchov – Alexandr Popov, Světlakov, Leipsic – Sorkin.

Rozhodčí: Fatejev, Judakov – Sivov, Šalagin.
Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Souboj mezi týmy Jokerit Helsinky a CSKA Moskva nám začne co nevidět.
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
→ 0+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:16 ... V posledním utkání se hráč nevešel do sestavy.

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
→ 1+0, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 6, čas na ledě 18:59
VZÁJEMNÉ ZÁPASY: Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva

Oba týmy se v letošní sezoně měly poprvé střetnout hned na začátku tohoto týdne v Moskvě, ovšem klání bylo odloženo vzhledem ke karanténě finského mužstva.

V obou vzájemných duelech z minulého ročníku se jinak radovalo hostující mužstvo. Nejprve koncem září vyhrálo CSKA na ledové ploše soupeře 5:1. Říjnové utkání ovládl pro změnu Jokerit s čistým štítem 3:0.

→ Stručný přehled = sezona KHL 2019-20:

25. 09. 2019 • Hartwall Arena, Helsinky:
Jokerit Helsinky vs. CSKA Moskva 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

24. 10. 2019 • CSKA Arena, Moskva:
CSKA Moskva vs Jokerit Helsinky 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
CSKA MOSKVA • bilance 6-1-1

Mužstvo CSKA se může těšit z velmi dobrého vstupu do letošního ročníku, když z úvodních osmi zápasů slavilo úspěch šestkrát. Kromě toho na kluzištích soupeřů zatím vyhrálo všechna tři utkání.

Ve čtvrtek vynulovalo 5:0 tým Severstal Čerepovec na domácím ledě. Blýskl se útočník Maxim Šalunov, který vstřelil dva góly (včetně vítězného) a měl k tomu jednu asistenci. Duel odchytal brankář Alexandr Šaryčenkov

→ Kterého hokejistu sledovat?

MOS: Maxim V. Mamin • útočník, 25 let, RUS
→ 3+4, +9 účast, 16 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:31
JOKERIT HELSINKY • bilance 3-1-0

Finské mužstvo toho vzhledem k nedávné karanténě zatím v sezoně 2020-21 moc neodehrálo. Za dosavadní čtyři duely však získalo hned tři úspěchy a ještě pořádně neprohrálo.*

V pátečním domácím utkání Jokerit zvítězil poměrem 5:2 nad týmem Sibir Novosibirsk. Rozdílovou branku zde obstaral útočník Marko Anttila ve druhé periodě. Mezi střelce se zapsal také český obránce David Sklenička.

JOK: Anders Lindbäck • gólman, 32 let, SWE
→ bilance 2-0-0, průměr 1.00, úspěšnost 95.7%, SO 1

*Jokerit se nedostavil k úvodnímu duelu na ledové ploše běloruského týmu Dinamo Minsk, přičemž tak od vedení KHL inkasoval tzv. technickou porážku.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a CSKA Moskva. Úvodní vhazování přitom očekáváme už v 15:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.