KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Novosibirsk - 25. září 2020   17:30

Jokerit
Jokerit
20:33' Lehtonen (Nicklas Jensen, Schroeder) • 21:24' D. Sklenička (Kivistö) • 33:41' Anttila (Joensuu, Pihlström) • 41:07' Nicklas Jensen (Lööv, A. Grant) • 59:39' Norman
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
10:36' V. Komarov  (Česalin, K. Alexejev) • 28:28' Ruohomaa  (Gurkin, Chochlov)
Jokerit
I. Fatejev
Hartwall Arena
3 890 diváků
Novosibirsk

Československá stopa v utkání

David Sklenička (Jokerit): 1+0; jedno vyloučení v závěru zápasu; 1 střela na branku; 2 hity; celkový čas na ledě: 20:00.
Jakub Krejčík (Jokerit): v dnešním zápase nenastoupil!
Utkání navštívilo 3 890 diváků!
Střely na branku ve třetí třetině: 5:11
Střely na branku celkem: 25:24
Jokerit zvládl závěrečnou periodou, když přidal ještě jednu branku a pak si pohodlně dvou brankový náskok hlídal. Problémy nastaly až v závěru, kdy měl soupeř dlouhou přesilovku, kterou se ještě snažili vylepšit power play. Novosibirsk se však již ke kontaktní brance nedostal a Norman, brankou do prázdné branky, pak rozhodl o osudu zápasu.
59:49'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., podrážení).
59:39'
Jokerit právě vstřelil branku!
Gurkin udělal chybu na modré čáře a JOHN NORMAN šel sám na prázdnou branku a pečetí vítězství pro svůj tým. Bez asistence.
59:22'
Jokerit vyhazuje mimo prázdnou branku a již to pro ně vypadá hodně nadějně!
59:00'
Závěrečná minuta třetí třetiny. Novosibirsk v pásmu soupeře.
58:40'
Po střele od modré čáry, kterou vyslal Vitalij Menšikov (Novosibirsk) se opět přerušuje, což vyhovuje domácímu celku.
58:28'
Ihned po vyhraném buly přišla přihrávka mezi kruhy, odkud pálil Juuso Puustinen (Novosibirsk) a Lindbäck nyní svým zákrokem podržel mužstvo.
58:22'
Oddechový čas pro hosty.
58:22'
Novosibirsk svou početní převahu vyšperkoval dalším hráčem v poli navíc, neboť Säteri opustil svou branku!
57:48'
Domácí zatím brání dobře a nyní se jim v krátké době podařilo dvakrát vyhodit puk až k brance Säteriho.
56:24'
Nyní to již překombinovali a domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.
56:06'
Hosté rozestavěni v pásmu a hledají vhodnou dobu ke střele.
55:27'
Jokerit vyhazuje přes všechny čáry a zatím toto těžké oslabení zvládá.
55:13'
Novosibirsk má tedy velmi slušnou šanci dát kontaktní branku a pokud to stihne v první dvou minutovce, tak pak i velkou šanci k vyrovnávací brance.
54:40'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
54:40'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., nesportovní chování).
54:40'
No a Veli-Matti Savinainen neudržel nervy na střídačce, kde rozmlátil hokejku a po právu pro něj končí zápas a putuje rovnou do kabiny.
54:40'
A nakonec je to Veli-Matti Savinainen, který sedí na trestní lavici a rovnou dostává 2+2 minuty! Dvě minuty za krosček a další dvě minuty za hrubost!
54:40'
Po celou dobu se nám hrál férový hokej. Až nyní se do souboje dostal Veli-Matti Savinainen a Konstantin Alexejev (Novosibirsk). Alexejev před soubojem tvrdě narazil Savinainena na mantinel, když byl čelem plexisklu.
53:38'
Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) nezpracoval puk na modré čáře a musí pro něj až k zadnímu mantinelu. Následně se hostům podařilo dostat puk před branku, ale tam si vše pohlídala defenzíva Jokeritu.
51:11'
Čas nyní plyne pro hosty velmi rychle a stále ztrácí dvě branky. Nicméně jejich soupeř již vsadil na lepší defenzívu a mají problémy výrazněji ohrozit Lindbäcka v jeho brance.
49:02'
Hráč Jokeritu nyní při přechodu modré čáry nechal puk za sebou a dovolil Novosibirsku zaútočit. Ten se však v útoku neprosadil.
48:05'
A opět je tu pasáž hry, kdy si domácí chytře nahrávají a nutí soupeře napadat bez puku na svých čepelích.
47:23'
Menší trma vrma před Säterim, který dokázal podržet puk po svou výstrojí.
46:37'
Střelecký pokus domácího hráče jen orazítkoval mantinel za brankou Säteriho.
45:27'
Jokerit si nyní hlídá své dvou brankové vedení a chytře rozehrává puky. Zatímco Novosibirsk aktivně napadá a bude chtít co nejrychleji vstřelit kontaktní branku.
44:23'
Domácí v poklidu ubránili další útočnou hrozbu ze strany hostí a otáčí hru na jejich branku.
42:53'
Jefim Gurkin (Novosibirsk) se neohroženě vydal do útoku a dostal se až před brankáře. Nicméně na zádech mu visel soupeř a neměl dostatek klidu v zakončení.
41:07'
Z nenápadné útočné akce je tu odskok na dvou brankový rozdíl! Autorem branky je NICKLAS JENSEN, který od Lööva dostal přihrávku na modrou a Jensen vystřelil z levé strany a trefil přesně spojnici branky, od které se puk srazil do branky. Asistence: Viktor Lööv a Alex Grant.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 15:11!
Druhá třetina nám přinesla atraktivnější podívanou. Jokerit v jejím úvodu dokázal otočit stav skóre, když dal jednu branku v oslabení, kterou dal český hráč, David Sklenička! Novosibirsku se podařilo vyrovnat, ale Jokerit si dokázal ještě vzít vedení zpět a do závěrečné třetiny bude vstupovat s jednou brankou v zádech. Opět se hrál plynulý hokej bez faulů.
40:00'
38:56'
Nicklas Jensen se ocitl sám před brankou, ale zakončil přesně do Säteriho. Následně byl ještě zmatek před jeho brankou, ale obránci nakonec dokázali dostat puk od své branky!
38:02'
Poslední dvě minuty druhé třetiny a hosté se snaží o opětovné vyrovnání.
36:12'
Hosté se nyní pohybovali před brankou Jokeritu, ale pro jejich brankáře nyní nehrozilo žádné nebezpečí.
35:40'
Brankář Žolíků má puk ve své lapačce. Vhazování před jeho brankou.
33:41'
Jokerit rychlé útoky zvládá na jedničku. MARKO ANTTILA dostal rychlý a přesný pas k pravé tyčce a přesně jej poslal do branky. Asistence: Jesse Joensuu a Antti Pihlström.
33:28'
Hráč Novosibirsku si hezky stáhl puk, ale následně nedokázal zakončit, jelikož nechal puk za sebou.
Jegor Milovzorov (Novosibirsk) parádně přihrál na Ilju Morozova (Novosibirsk), který bekhendem nedokázal překonat dobře stojícího Lindbäcka.
32:44'
Nyní je hra trochu rozkouskována častým přerušením a nepřesností na obou stranách.
31:14'
Alex Grant to zkusil střelou na branku, ale puk skončil v chumlu hráčů před brankou.
30:17'
Zápas se nám překlopil do druhé poloviny a zatím sledujeme poměrně atraktivní průběh hry. Ani jeden tým nehraje na obranu, naopak se snaží oba celky aktivně útočit.
28:28'
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté po udržení pásma nakonec srovnávají stav zápasu. MIKAEL RUOHOMAA byl trestuhodně sám před brankou Jokeritu a po střele od modré čáry dokázal zasunout puk pod brankáře Lindbäcka. Asistence: Jefim Gurkin a Ilja Chochlov.
28:01'
Lindbäck zastavil puk za svou brankou a ihned jej přenechal spoluhráči, který však nedokázal dál puk rozehrát a soupeř drží pásmo.
Ilja Chochlov (Novosibirsk) se dostal ke střele od modré čáry, která byla sražená do ochranné sítě.
27:20'
Až z levé strany musel Lindbäck být pozorný a kryje puk na své hrudi.
27:03'
Dva hráči Novosibirsku se pokoušeli něco vymyslet v pravém rohu kluziště, ale nedostali se do zakončení či k přihrávce.
26:23'
Souboj ve středním pásmu zvládli lépe domácí, kteří jen nahodili do pásma soupeře a pětice hráčů jde střídat.
25:49'
Säteri nyní jistě ve své brance čelil proti nahození od modré čáry a následuje komerční přestávka.
24:43'
Anders Lindbäck se natáhl pro puk a zakryl jej svou lapačkou. Vhazování po jeho levici.
23:50'
Novosibirsk v útočném pásmu a snaží se rychle odpovědět. Nahození však nedošlo před branku a následně se puk ocitá ve středním pásmu.
23:07'
Domácí jsou v plném počtu a tato přesilovka se hostům hodně nepovedla.
22:50'
Säteri nyní musel vyrážečkou vyrazit puk, který letěl z pravé strany.
22:40'
Hostující celek je evidentně rozhozen z divokého úvodu druhé třetiny a nyní spíše musí čelit rychlý protiútokům soupeře.
21:46'
Branka navíc padla v oslabení Jokeritu a pro domácí je to velmi dobrý start do druhé třetiny.
21:24'
Vzápětí je tu druhá branka! A to vcelku kuriózní. DAVID SKLENIČKA zavážel puk do pásma a na modré čáře nahodil puk na branku. Säteri jej tečoval a následně netušil kde je puk, který se snesl do vzduchu a zapadl za jeho záda do branky. Asistence: Tommi Kivistö.
21:05'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
20:33'
Jokerit se od úvodních minut druhé třetiny usadil v pásmu a z menšího tlaku je tu vyrovnávací branku. Autorem branky je MIKKO LEHTONEN, který vystřelil od modré čáry a dobře letící puk zaplul do branky. Asistence: Nicklas Jensen a Jordan Schroeder.
20:01'
Střely na branku: 5:2!
Je to tak! Jokerit byl sice pohyblivější a aktivnější, nicméně prohrává o jednu branku. Novosibirsku vyšlo jedno dobré přečíslení, díky kterému skóroval. Jinak jsme mohli sledovat vcelku plynulou první třetinu a také po jednom vyloučení na obou stranách. A také poměrně málo střel na branku, jen sedm celkově! Jokerit ještě bude dohrávat svou přesilovku v počátku druhé třetiny.
20:00'
19:47'
Novosibirsk vyhodil puk a nejspíše zvládne ubránit tuto přesilovku v první třetině.
19:18'
Až nyní se Jokerit dokázal rozestavit v pásmu, ale stále jim chybí, tak jako po celou první třetinu, větší důraz na branku soupeře.
18:12'
Přesilovku si zahraje i Jokerit. Henrik Haapala si vysloužil faul na svou osobu. Na trestnou lavici usedá Nikita Šaškov za nedovolené bránění.
17:17'
Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) si nabruslil do pásma a svižnou střelou vyzkoušel pozornost Lindbäcka, který má puk ve své lapačce.
16:05'
Až nyní se Novosibirsku daří dostat puk na druhou stranu, kde jej chvíli v souboji podržel za brankou Jokeritu.
15:23'
Tvrdá střela od modré čáry končí zablokovaná. Jokerit však stále drží pásmo.
14:48'
Domácí nyní motají soupeře v jeho pásmu, ale zatím je to bez střelby na branku.
14:01'
Alex Grant na modré čáře neměl vůbec čas ke střele a moc nechybělo, aby mu soupeř vypíchl puk a dostal se do samostatného úniku. Zkušený obránce si však poradil a nahodil puk za branku Säteriho.
13:28'
Domácí mají sice puk na svých hokejkách, ale nyní jim dělá problémy se dostat před branku soupeře.
11:34'
Sibir zatím tedy těží z minima maximum. Nyní se do zakončení dostával Stěpan Sannikov (Novosibirsk), ale soupeř jej dobruslil a neměl dostatek času k přesnějšímu zakončení.
10:36'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Česalin poslal puk mezi nohy bránícího Tommiho Kivistöa a VIKTOR KOMAROV už jen nastrčil puk, který skončil v brance. Asistence: Jevgenij Česalin a Konstantin Alexejev.
10:20'
Säteri nyní nechal vyniknout svou lapačku proti střele z mezikruží.
09:40'
Novosibirsk příliš nezářil v přesilové hře, měl jednu zajímavější střelu na branku, jinak se nedostal k ničemu zajímavému.
09:31'
08:47'
Nepřesný puk na střed kluziště a pohotový hráč domácího celku ihned odpálil puk až za branku hostí. Jokerit má dost času k vystřídání unavené čtveřice.
08:10'
Anders Lindbäck se nyní musel roztáhnout na brankovišti a stačil vyrazit puk za svou branku.
07:31'
První vyloučení zápasu. Henrik Haapala je vyloučen za vysokou hůl, když zasáhl Jaroslava Chabarova (Novosibirsk).
06:37'
Pro domácí se otevíral další rychlý protiútok, avšak soupeř nakonec stačil dobruslit tuto akci a v rohu kluziště se dokázal dostat k puku.
05:48'
Rychlý přechod do útoku z pohledu domácího celku. V rychlosti si dva hráči vyměnili puk na pravém křídle a následné zakončení končí ve výstroji jednoho z obránců.
04:59'
Nahozený puk na Säteriho, kde se před ním snažil domácí hráč o teč. Puk nakonec končí v rohu kluziště.
04:34'
Až nyní je tu první přerušení v první třetině, kdy se hosté provinili zakázaným uvolněním.
03:47'
Novosibirsku se nepodařilo podržet útočné pásmo a puk se těsně ocitá ve středním pásmu. Hráč Novosobirsku jen nahodil na branku Jokeritu.
03:14'
Plynulý začátek zápasu, Jokerit od své branky rozjíždí další útočnou akci.
02:10'
Další střelecký pokus domácích byl zablokován a Jokerit udává tempo hry v úvodu tohoto střetnutí.
01:31'
Sklenička na modré čáře poslal přihrávku na svého spoluhráče, který vypálil z první od modré čáry, puk letěl mimo branku Novosibirsku.
00:43'
V první minutě zápasu se Jokerit pokoušel dostat do pásma skrze nahozené puky, avšak usadit se jim na delší dobu nepodařilo.
00:01'

Jokerit Helsinky: Lindbäck – Lehtonen, Pudas, A. Grant, Lööv, Kivistö, D. Sklenička – Nicklas Jensen, Schroeder, O'Neill (A) – Junttila, Haapala, Savinainen – Norman, Pakarinen, Joensuu (A) – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri – K. Alexejev, Chochlov, Menšikov, Gurkin, Ilja Morozov, J. Chabarov, Pastuchov – Milovzorov, Sajustov (A), Šarov – Puustinen, Ruohomaa, Sannikov (C) – Česalin (A), V. Komarov, Šaškov – N. Korotkov, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: I. Fatejev.
Jokerit Helsinky
Jokerit se po delší přestávce opět zapojí do dění nejvyšší ruské hokejové soutěže. Vinou jejich vynucené přestávky bylo koronavirové karanténní opatření. V probíhajícím ročníku stihl odehrát dvě utkání a jedno skončilo kontumačně v jejich neprospěch, když v úvodním zápase odmítli cestovat do Běloruska a tím Dinamo Minks získalo kontumací všechny body. Následně se utkal s Dinamem Riga (3:1) a taktéž vyhrál s Nižněkamskem (6:0).
HC Sibir Novosibirsk
Hostující celek zatím karanténa nepostihla a již má odehraných devět utkání. V nich dokázali nasbírat celkem sedm bodů a patří jim průběžná sedmá příčka ve východní konferenci. V posledním utkání porazili Petrohrad 4:1, nicméně petrohradští nehráli v plné sestavě, nejspíše se i u nich vyskytla nákaza a museli zápas odehrát s náhradními hráči.
Jakub Krejčík (Jokerit): 2 zápasy, 0+0, +/- = 1
David Sklenička (Jokerit): 2 zápasy, 0+0; +/-= 1

Za tým Novosibirsk nenastupuje žádný český nebo slovenský hráč!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.