KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Jekatěrinburg - 16. listopadu 2020   17:00

Kazaň
Kazaň
07:42' M. Gluchov (Lukojanov, Chenkel) • 10:28' Burmistrov (Žuravljov, Galijev) • 56:17' Burmistrov (Fisenko, Voronkov)
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Jekatěrinburg
Kazaň
Sergejev, Ščeňjov – Strelcov, Parikov
Tatněfť Arena, Kazaň

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK) 27 zákroků, úspěšnost 90%
Hokejisté Kazaně zvítězili z pozice lídra Východní konference nad třetím Jekatěrinburgem 3:0 a pojistili si tak pozici na čele. Domácí dali základ k vítězství už v první třetině, kdy se do černého trefili Michail Gluchov a Alexandr Burmistrov. Druhá dvacetiminutovka gól nenabídla a v té třetí dal definitivní razítko na výhru Kvartalnovovy družiny svým druhým zásahem Alexandr Burmistrov. Jekatěrinburg svému soupeři rychlostně nestíhal, navíc mu dělali problémy dobře pracující obrana a skvěle chytající Reideborn, jenž si po zásluze připsal čisté konto. Kazaň díky vítězství navýšila náskok na dnešního soupeře na šest bodů.
59:53'
Poslední střelecký pokus utkání patřil obránci Trjamkinovi. Dělovka od pravého mantinelu minula prostor u pravé tyčky.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:58'
Nikita Trjamkin naslepo vyhazoval po mantinelu. Alexej makejev nedokázal těžký pas zpracovat, píská se zakázané uvolnění.
58:29'
Alexej Vasilevskij si hodil kotouč kolem Petrova, jenže cestu mu zkřížil Judin. Ten si před soka navíc dokázal dát tělo, čímž ho úplně odstavil od puku.
57:59'
Justin Azevedo odrazem o mantinel nahrál Galijevovi, jenž se ocitl v situaci dvou proti jednomu. Sobecky vzal akci na sebe, bránu minul.
57:30'
Ve výborné náladě hrající Kazaň pokračuje v útočení, naopak hráči Jekatěrinburgu působí odevzdaným dojmem.
56:17'
Kazaň vstřelila branku!
Je rozhodnuto! za vyhozeným pukem z obranného pásma se rozjel ALEXANDER BURMISTROV, jenž přebruslil pomalého Trjamkina, obtočil bránu a puk posléze zasunul k levé tyči! Kovář přitiskl beton k brankové konstrukci pozdě. Asistence: Michail Fisenko a Dmitrij Voronkov.
55:16'
Svěřenci trenéra Kvartalnovova dokonce získali útočné pásmo, kde drží cenné vteřinky. za brankou probíhá bitva o puk hned několika hráčů.
54:53'
Na ledě se teď objevila kompletní třetí formace Jekatěrinburgu. Ani ta však nedokázala najít recept na skvěle chytajícího brankáře.
54:05'
Domácí se brání bez větších problémů. Je pochopitelné, že dopředu se už tolik nepoženou a budou spíše bránit náskok.
53:53'
Trest Azeveda je u konce. Zmar hostujících hráčů dokonale vystihl záběr na střídajícího Bočarova, který vzteky málem zlomil hokejku.
53:20'
Z levého kruhu vyzkoušel střelecké štěstí Dan Sexton. Zkušený americký forward si vylámal zuby na Reidebornově vyrážečce.
52:28'
Vzápětí se hráči v bílých dresech musejí stěhovat do středního pásma vlastní vinou. Holland přejel útočnou modrou dříve než s pukem jedoucí Bočarov.
52:02'
Dlouho hosté v útočném pásmu nepobyli. Da Costa totiž po buly přikopl touš Pedanovi, jehož nahození zastavil až za bránou Kovář.
51:52'
Jekatěrinburg má možná poslední příležitost, jak ještě něco udělat s nepříznivě se vyvíjejícím stavem zápasu. Po krosčeku Azeveda má výhodu přesilové hry.
51:20'
A do třetice. Hokejisté Kazaně, když jsou v úzkých, nevymýšlejí nic složitého, prostě vyhodí i za cenu icingu. Což nyní potvrdil Rukavišnikov.
51:02'
Krátce po vhazování došlo k dalšímu přerušení. Andrej Pedan zazmatkoval a pod tlakem navázal na spoluhráče, vyhodil na zakázané uvolnění.
50:59'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Reideborna. Viktor Tichonov zabral, avšak náskok Mamkina stáhnout nedokázal.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Kazaň stále vede dvoubrankovým rozdílem a je tak blízko k upevnění první pozice Východní konference.
49:58'
V posledních minutách je vidět člen čtvrté formace Voronkov, který díky vysokému presinku obral Sextona, z velkého úhlu si vypálit netroufl.
49:10'
Rychlostně skvěle vybavená Justin Azevedo zatlačil na Zborovského, jenž zareagoval dobře, po mantinelu dokázal přihrát Genowayovi.
48:49'
Nikita Trjamkin vystihl nahrávku Chenkela na Lukojoova, ale už neměl síly na rozjetí rychlého brejku. Vyhodil a jel na střídačku.
48:09'
Odvážný průnik Voronkovova neměl daleko k úspěchu. Bodrov s Mamkinem zareagovali doslova v poslední chvíli, soka dostali do kleští.
47:30'
Přes clonícího Žuravljova chtěl vystřelit Ovčinnikov. To se nakonec i podařilo, člen třetí útočné lajny ovšem trefil brankáře přímo do výstroje.
47:10'
Dvě přesilovky v krátkém časovém sledu Jekatěrinburg viditelně nakopli. Drží útočnou náladu, ale proti rovnoměrnému počtu hráčů je logicky těžší se prosadit.
46:15'
Která nepřišla. Mamin nahazoval do přehuštěného prostoru, jenže pozorný gólman si dokázal najít místo, odkud viděl na puk. Černou gumu podržel v lapačce.
46:08'
Trest kazaňského strážce svatyně je u konče, avšak nebezpečí ještě není zažehnáno. Hosté stále drží pozici v útočné třetině, pěkné kombinaci chybí jen gólová tečka.
45:26'
Druhá přesilovková formace Avtomobilistu dokázala najít cestu do útočné třetiny. Z vrcholku pravého kruhu vypálil Peter Holland, Reideborn zasáhl pravým ramenem.
45:10'
První minuta z přesilovky Jekatěrinburgu je pryč, švédský hříšník zatím bez práce. Obránci před ním zvládají bránit útočné nájezdy s velkým přehledem.
44:08'
Krátce po vhazování byl znovu v akci domácí gólman Reideborn, který na sebe upoutal v negativním světle. Podle rozhodčího úmyslně posunul bránu, dostává dvě minuty.
44:05'
První zákrok si ve třetí třetině připsal domácí Reideborn. S nahozením Litovčenka od pravého mantinelu neměl moc starostí.
43:41'
Mamkin prováhal možnost vyslat do úniku najíždějícího Kulikova. Místo toho zvolil rozehrávku na jistotu, přihrál kolegovi Bodrovovi.
43:12'
Holland vyhrál buly v obranném pásmu, Genoway posléze po mantinelu přesunul dění hry do středního pásma. Oba celky střídají.
42:58'
Nigel Dawes připravil vlastní mužstvo o útočné pásmo. Neustál souboj se Zborovským a hostující svatyni vychýlil z jejího postavení.
42:19'
Svěřenci kouče Kvartalnovova nejsou spokojení s dvoubrankovým vedením, chtějí víc. Jakub Kovářse musí otáčet ze strany na stranu, hraje se za jeho bránou.
41:48'
Hodně odvážný průnik Justina Azeveda. Prvního protivníka ještě obešel, ale Trjamkin mu již dokázal vystavit stopku.
41:16'
Nakonec hosté obsadili útočnou třetinu, avšak po návratu Pedana ji rychle opustili. Dlouho váhajícího Maceka obral Judin.
40:43'
Své premiérové oslabení zatím Kazaň zvládá bez problémů Soupeře ještě nepustila do vlastního obranného pásma.
40:10'
Začala závěrečná dvacetiminutovka střetnutí. Jekatěrinburg ji zahajuje v početní převaze, ještě pokračuje trest Pedana.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:41.
Skóre se ve druhé třetině nezměnilo, Kazaň tak i nadále vede nad Jekatěrinburgem dvoubrankovým náskokem. Platí fakt, že se hraje v obrovském tempu a k přerušení dochází zřídka. Více ze hry mají domácí hokejisté, ale Jakub Kovář všech osm pokusů v prostřední dvacetiminutovce pochytal. Reideborn na druhé straně musel ve druhé třetině zasahovat jen čtyřikrát.
40:00'
39:45'
Roman Rukavišnikov dokázal obrat o puk Maceka, načež dokázal vyhodit přes všechny čáry do bezpečí. I druhou třetinu Reideborn uhájí s čistým kontem.
39:16'
Až v poslední minutě přichází první vyloučení ve druhé třetině. Andrej Pedan držel Makejeva příliš dlouho, hlavní rozhodčí nakonec zdvihl pravici.
38:21'
Hráči Jekatěrinburgu byli kousek od kontaktní branky. Střelu Maceka vyrazil Reideborn před sebe k Golyševovi, jenž z velkého úhlu nedokázal poslat černou gumu do sítě.
37:59'
Souboj za brankou Kazaně mezi Chenkelem a Kulikovem dopadl lépe pro útočícího hráče. Bohužel pro něj mu posléze ujel puk od hokejky, musel opustit útočnou třetinu.
37:20'
Adam Reideborn se místy v bráně musí nudit. Tentokráte ovšem zažil světlou výjimku, po slabé střele Litovčenka zasahoval vyrážečkou.
36:40'
Tempo Kazaně je vskutku neuvěřitelné. Hokejisté v zelených dresech nepolevují ani na vteřinu. Fyzicky jsou připraveni velmi dobře.
36:14'
Lukojanov vystihl rozehrávku na obránce a spolu s Burmistrovem byli v situaci dva na dva. Dobře myšlenou žabičku dokázal v pádu zastavit Mamkin.
35:43'
Zápas na okamžik přerušil až Jakub Kovář. Český gólman dobře viděl na nepříliš prudký pokus Judina. Kotouč dokázal podržet ve výstroji.
35:20'
Více jak čtyři minuty se nepřerušovalo. Unavená obranná dvojice Trjamin – Vasilevskij ubojovala svou štaci bez obdrženého gólu, první jmenovaný nahozením na Reideborna dopřál sobě i spoluhráči odpočinek.
34:45'
Za obranu bílých najížděl Justin Azevedo. Petrov jej chtěl uvolnil vysokým lobem, který však zachytil v rukavici Vasilevskij.
34:13'
Jenže Kazaň následným útokem znovu udržela pásma a pokračuje v útočení. Dyňak zkusil překvapit Kováře z velkého úhlu. Neúspěšně.
33:30'
Lukojanov hledal po mantinelu Chenkela. Pomalou nahrávku přečetl Ovčinnikov. Podél Žuravljova dokázal poslat černou gumu alespoň do středového kruhu.
33:12'
Jednoho obránce se sice Michail Gluchov zbavil, jenže hned za ním následoval druhý. Na Bodrova střelec vedoucího gólu nevyzrál.
32:31'
Stanislav Bočarov nabruslil do středního pásma, a když viděl, že nemá podporu spoluhráčů, tak jen nahodil za bránu soupeře a šel střídat.
32:07'
Prostor na ledě pravidelně dostává i čtvrtá útočná formace domácích. Safonov zatlačil na váhajícího Zborovského, ten nakonec odevzdal puk zadarmo.
31:23'
Další přerušení hry. Ve středním pásmu chtěl Da Costa prodloužit za sebe na Dawese, jenže clonící Sexton odpálil kotouč na vlastní střídačku.
31:06'
Znovu skvělý Kovář. Dvaatřicetiletý brankář dobře držel pohyb s kličkujícím Petrovem, se střelou na vyrážečkou neměl žádný problém.
30:58'
Hokejisté Avtomobilistu vůbec nestačí drtivému tempu Kazaně. Moc to na zdramatizování utkání nevypadá, spíše je otázkou, kdy padne třetí gól domácích.
30:28'
Justin Azevedo skvěle načasoval přihrávku na Galijeva, jehož vyslal do samostatného úniku. Střelu mířící do levého horního rohu Kovář vytěsnil nad!
29:51'
Makejev na sebe navázal dva hráče, aby posléze předal černou gumu Macekovi. Tomu zakončení vůbec nesedlo, Reideborn mohl zůstat klidným.
29:02'
Ani nepřišla. Lučevnikov chtěl nahazovat, jenže trefil prvního blokujícího soka. Bočarov následně jemným obloučkem poslal kotouč do středního pásma.
28:53'
Kazaň dnes předvádí parádní hokej, opět soka uzamkla v jeho vlastním obranném pásmu. Na střelu směřující mezi tři tyče zatím čekáme marně.
28:16'
Voronkov byl pod velkým tlakem Platta. V nouzi zkoušel naslepo nahrávat mezi kruhy, kde ovšem bruslil pouze protihráč Protapovič.
27:38'
Proti Ljamkinovi vystartovala dvojice presujících útočníků. Obránce Kazaně zachoval chladnou hlavu a po mantinelu nahrál Judinovi.
27:04'
Jakub Kovář dopřál svým spoluhráčům čas na oddech. Nahození Burmistrova šlo zcela jistě mimo bránu, avšak gólman si pro puk sáhl a ukryl jej v lapačce.
26:37'
Tlak třetí lajny pokračuje. Tichonov místo zakončení ještě zadovkou vybídl Da Costy, Francouz zápěstím těsně přestřelil.
26:16'
Nyní byl český strážce svatyně o poznání připravenější. Od levého mantinelu na něj najížděl Dawes, při snaze o bekhendový blafák mu vyrážečkou puk vypíchl.
25:32'
Okamžitě po přejeté útočné modré Michail Fisenko vypálil. Poněkud překvapený Kovář reagoval pozdě, rána naštěstí pro něj minula cílové zařízení.
25:01'
Charles Genoway mohl střílet, avšak ještě vymýšlel prudkou nahrávku na Hollanda, jemuž přeskočila černá guma přes čepel hole.
24:43'
Konečně útočí i hosté. Bočarov nahazoval zleva na teč, před Dawesem v poslední chvíli odpálil na zakázené uvolnění Pedan.
24:03'
Hra se poněkud zklidnila. O tento fakt se zasloužil především Bodrov, který pod tlakem Da Costy ujel za vlastní bránu a nechal oba celky vystřídat.
23:56'
Ránou ihned po buly chtěl Reideborna překvapit Ilja Ovčinnikov. Neuspěl, švédský gólman šel do rozkleku včas.
23:09'
Alexander Burmistrov smutně usedá na střídačku, svůj druhý gól střetnutí zatím nevsítil. Neměl k němu daleko, po nahrávce od Žuravljova pálil těsně vedle.
22:38'
Obětavěý obranný zákrok předvedl Mamkin, jenž padal do dělovky Chenkela obličejem napřed. Měl obrovské štěstí, že ho kotouč zasáhl do helmy.
22:11'
Již pár sekund se hraje pouze před Kovářem. Obtočit branku a zasunout k levé tyči chtěl kotouč Michail Gluchov, čepel ovšem nezahnul ideálně.
21:41'
Nyní to byl Lukojanov, kdo se sám vydal na zteč vstříc dvěma protivníkům. Střelecký pokus chtěl chytře schovat za Bodrova, jenže jej trefil do chráničů.
21:05'
Do brejku ujela dvojice ve složení Tichonov – Dawes. Druhý jmenovaný nahrával ruskému spoluhráči za brusle, Tichonov navíc při snaze o zabrždení podklouzl.
20:29'
Obránce rozjel akci po pravé lajně, kudy vyslal kupředu Golyševa. Křídelník na středu uvolnil Maceka, střelu příklepem Reideborn vyrazil.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Tentokráte zvládl buly lépe hostující forward Brooks Macek, první útočná akce začíná u Trjamkina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:56.
Kazaň po první třetině vede na domácím stadiónu nad soupeřem z Jekatěrinburgu 2:0. Utkání se hraje ve velkém tempu, je znát, že oba celky v posledních týdnech disponují skvělou formou. Důležitou první branku vstřelili domácí v 8. minutě, kdy Kovářem vyraženou střelu Lukojanova uklidil do brány Michail Gluchov. Druhý gól přidali svěřenci trenéra Kvartalnovova o necelé tři minuty později, přesilovou hru využil Alexandr Burmistrov, jehož rána zápěstím skončila v levém horním rohu.
20:00'
19:32'
Brooks Macek vyhrál buly na Nikita Trjamkin, který pálil z voleje příklepem. Reideborn dokázal udržet puk ve výstroji, což bylo klíčové.
19:27'
Druhý icing domácích v krátkém časovém úseku. Zbrkle se zachoval Roman Rukavišnikov, jenž měl dostatek času i prostoru, s největší pravděpodobností mu to však žádný ze spoluhráčů nedal vědět.
19:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
18:58'
K zakončení nedošlo. Judin dokázal vystihnout přihrávku na Vasilevského a pod tlakem Makejeva vyhodil na zakázané uvolnění.
18:30'
Už více jak tři minuty se hraje bez přerušení. Útočné pásmo teď dokázalo vybojovat hostující mužstvo, konkrétně třetí formace.
17:43'
Azevedo nedosáhl na prudkou nahrávku Petrova. Jenže zakázané uvolnění se nepíská, protože puk mířil na bránu. Kovář musel hrát, rozehrál na Trjamkina.
17:02'
Jekatěrinburg druhé oslabení zvládl o poznání lépe, než to první. Jakub Kovář musel zasahovat jen dvakrát, podruhé s koncem trestu proti ráně Petrova.
16:32'
Alexandr Burmistrov útočil na svůj druhý zásah v zápase. Zase pálil z pravého kruhu, ale rána mu vyšla o poznání méně, Kovář s jeho pokusem neměl moc práce.
16:03'
A další zakončení tohoto francouzského forwarda. To opět přišlo z vrcholku pravého kruhu, Kovář tentokráte zasahovat nemusel.
15:42'
Stéphane Da Costa dostal pěknou nahrávku napříč celým pásmem. Střílel z první, avšak Kovář se bleskově přesunul a stihl vytrčit levý beton.
15:02'
Hráči Kazaně budou mít k dispozici další přesilovou hru. Za vlastní bránou totiž Sergej Zborovskij podrazil Dawese.
14:38'
Daniil Žuravljov počkal se zakončením do té doby, než před Kováře najel Gluchov. Český brankář si ovšem dokázal najít místečko, kudy viděl na puk a zasáhl vyrážečkou.
14:09'
Utkání má spád, je vidět, že proti sobě hrají celky, kterým se v poslední době daří. Kazaň zatím ukazuje větší efektivitu.
13:41'
Po delší době zapsali střelecký pokus na bránu i hosté. Konkrétně Bočarov, jeho nahození ovšem Reidebornovi moc práce nenadělalo.
13:16'
Aktivita Kazaně neuvadá. Druhá útočná lajna získala dobrou pozici v útočné třetině, zakončení Da Costy vykopl Kovář pravým betonem.
12:52'
Genoway měl velké štěstí, že jeho vyhození neskončilo zakázaným uvolnění. Kotouč totiž při dopadu na led výrazně zpomalil, Tichonov musel hrát.
12:14'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Zborovskij, jenž už se nemohl dívat na kličkujícího Dawese, a tak jej čistě přišpendlil na mantinel.
11:56'
Ještě navýšit vedení chtěl člen čtvrté útočné formace Safonov. Svižné zakončení od levého mantinelu proletělo nad horní tyčkou.
11:10'
Zbytečný prohřešek Jakuba Kováře byl po zásluze potrestán. Kazaň je psychicky hodně nahoře, okamžitě po druhé vstřelené brance pokračuje v útočení.
10:28'
Kvartalnovova družina odskakuje do dvoubrankového náskoku! ALEXANDER BURMISTROV párkrát zakvedlal s pukem v pravém kruhu, načež vypálil zápěstím do levého horního rohu. Kovář toho přes clonícího Voronkovova moc neviděl. Asistence: Daniil Žuravljov a Stanislav Galijev.
09:51'
Velkého počtu těl v předbrankovém prostoru chtěl využít Ljamkin, jenž nahodil touš na bránu. Ten se ovšem zastavil právě o některého z hokejistů stojících před bránou.
09:20'
hráči v zelených dresech, jmenovitě Petrov, dokázal vyhrát buly. Lídr Východní konference spouští v útočném pásmu přesilovkový kolotoč.
08:50'
Kvůli Jakubu Kovářovi budou hosté v oslabení. Brankář předvedl pěkný zákrok, jenže pak vyrážečkou odpálil kotouč do ochranné sítě.
08:27'
Důležitý první gól tedy dokázala vstřelit Kazaň. Teď bude na Jekatěrinburgu, jak se s nastálou situací dokáže vyrovnat.
07:42'
Domácí hokejisté se ujímají vedení! Střelu Lukojanova z pravého kruhu vyrazil Kovář pouze před sebe, kde stál MICHAIL GLUCHOV. Českému gólmanovi udělal kličku do forhendu a puk poté bez problémů poslal do odkryté svatyně. Asistence: Arťom Lukojanov a Kristian Chenkel.
07:01'
Po delší době hlavní rozhodčí pískl do píšťalky a přerušil hru. Důvod je jednoduchý, Obidin nahodil na bránu a Daniil Žuravljov kotouč srazil do ochranné sítě.
06:49'
Svěřenci kouče Kvartalnovova se dokázali vymanit z pod tlaku a jsou to oni, kdo nyní útočí. Zatím probíhá kombinace v pásmu, žádné zakončení.
06:07'
Pokračuje tlak Jekatěrinburgu. Do přehuštěného prostoru nahodil Sergej Zborovskij, kotouč dokázal v pokleku zblokovat Chenkel.
05:39'
Hosté chtěli využít příliš pomalého střídání Kazaně, ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Makejev žabičkou vybídl ke skórování Golyševa, ten přestřelil!
05:25'
Sledujeme opatrný úvod střetnutí. Před presujícím Petrovem ujel Trjamkin za vlastní svatyni, z bezpečí pak rozehrál na kolegu Pedana.
04:36'
Hokejisté Avtomobilistu se dokázali usadit v útočné třetině. Vjačeslav Litovčenko nabil na modrou Vasilevskému, jehož dělovka rozezvučela plexisklo za brankou Reideborna.
04:16'
Na rozehrávajícího Rukavišnikova zatlačil Platt společně se Sextonem. Domácí obránce raději vyhodil přes všechny čáry i za cenu zakázaného uvolnění.
03:49'
Brooks Macek přepnul na vyšší rychlostní stupeň, jenže na Galijeva ztrácel moc metrů. Ztrátu na obránce stáhnout nedokázal.
03:05'
za vlastní brankou podržel kotouč Vasilevskij. Počkal, až vyprší dvouminutový trest Lukojanova, následně vyčkal i na konec vyloučení spoluhráče Sextona.
02:38'
Hra se přesunula na druhou stranu. V útočném pásmu se chtěl udržet Georgij Bělousov, avšak proti trojici protivníků měl malou šanci na úspěch.
02:01'
Azevedo přisunul kotouč za sebe na Azeveda, jehož tvrdá rána se zastavila o blokujícího Trjamkina. Kovář zasahovat nemusel.
01:42'
Hraje se čtyři na čtyři, protože Lukojanov dostal navíc dvě minuty za naražení na hrazení. Dan Sexton zbytečným prohřeškem připravil svůj tým o přesilovku.
01:13'
Elitní formace Kazaně si hned na úvod protáhla střídání. Přečíslení tři na dva řešil Justin Azevedo střelou zápěstím. Kovářovi puk sice vypadl, ale do bezpečí za bránu.
01:02'
Tak to bylo rychlé. Dan Sexton po vítězném buly Jekatěrinburgu fauloval v útočném pásmu Chenkela a jde si na dvě minuty odpočinout za podrážení.
00:56'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Sergej Zborovskij – 2 min., hrubost).
00:56'
Arťom Lukojanov se Sergejem Zborovským zvedli diváky ze sedadel! Hostující obránce mstil tvrdý hit na spoluhráče, ale ve férové bitce skončil na zemi jako první.
00:26'
Kirill Petrov se krásnou kličkou zbavil Azeveda a od pravého mantinelu vypálil na bránu. Jakub Kovář ukryl černou gumu ve výstroji.
00:10'
Zápas prvního a třetího týmu Východu právě začal! Úvodní buly patřilo Kazani, která okamžitě vyrazila do útočného pásma.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Ljamkin, Judin, Pedan, Rukavišnikov, Chenkel, Žuravljov, Lučevnikov – K. Petrov, Azevedo (C), Galijev – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Voronkov, Safonov, Dyňak – Fisenko.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (C), Zborovskij, Ch. Genoway, Mamkin, D. Bodrov, D. Zajcev – Golyšev, Macek (A), Makejev – Sexton, Holland (A), Bočarov – Litovčenko, P. Kulikov, Obidin – Platt, Protapovič, Bělousov – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Sergejev, Ščeňjov – Strelcov, Parikov.

Jakub Kovář (JEK)
Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg za Kazaní o moc nezaostává. Na Východě okupuje třetí příčku a na pondělního soupeře ztrácí jediný bod. Ano, Avtomobilist je třetí, ačkoli má více bodů jak druhý Omsk. Důvod je jednoduchý. Konference jsou totiž ještě rozděleny na jednotlivé divize a zatímco Jekatěrinburg je v Charlamovově druhý právě za Kazaní, tak Omsk je první v divizi Černyševově. Pokud Jekatěrinburg v dnešním utkání zvítězí, posune se do čela a Kazaň tím automaticky spadne až za Omsk. Forma Petersových svěřenců je rovněž výborná, přemožitele nepoznali již ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech.
Ak Bars Kazaň

Hokejisté Kazaně prožívají parádní sezónu. Po 26 odehraných zápasech kralují Východní konferenci se čtřbodovým náskokem na druhý Omsk, který má však jedno utkání k dobru. Forma Kvartalnovovy družiny je velmi dobrá. Z posledních šesti zápasů odešla jako poražená jedinkrát, a to když prohrála 1:2 na stadiónu Čeljabinsku. Kazaň si ovšem spravila náladu hned v dalším a doposud posledním utkání, doma udolala 3:2 Nižněkamsk.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný pondělní podvečer! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Kazaní a Jekatěrinburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.