KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Novgorod - 26. října 2020   15:00

Magnitogorsk
31:46' Mozjakin (J. Jakovlev, Pesonen) • 37:23' Beck (Mozjakin, A. Nestrašil)
Novgorod

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou!
Další zápas sehrají oba celky pozítří. Magnitogorsk proti Novosibirsku opět doma, zatímco Novgorod se přesune na čeljabinský led.
Česká stopa

Andrej Nestrašil (MET) – (0+1), 1 střela, čas na ledě: 18:44
Rozsáhlou marodkou oslabený Magnitogorsk doma nedokázal přehrát Novgorod. Metallurg zaspal začátek zápasu a těsný stav vydržel až do přestávky. Po změně stran zavelel k obratu Sergej Mozjakin, jenž gólem a asistencí překonal hranici 900 bodů v KHL. Jednobrankový náskok pak Magnitogorsk dlouho hájil, ale v 55. minutě o něj přišel. Prodloužení už byla loterie, ve které měl více štěstí Novgorod.
Statistika střel: 19:31 (7:10, 5:9, 7:11 – 0:1).
62:09'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Zničehonic se do úniku dostal ANDREJ BELEVIČ a s protihráčem pověšeným na zádech střelou mezi nohy Zagidulina zajistil svému týmu vítězství! Bez asistence.
61:30'
Zatím je to spíše uspávaná.
60:49'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
60:49'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).
60:49'
Vyloučení na obou stranách.
60:10'
Čtveřice rozhodčích se radila, zda ze strany Magnitogorsku nedošlo ke zdržování hry. A nakonec se shodla na tom, že puk vystřelila mimo hřiště teč.
60:10'
První přerušení už po deseti vteřinách.
60:01'
Po základní hrací době je stav nerozhodný. A nás tedy čeká avizované prodloužení.
60:00'
59:59'
Se zvukem sirény mohl ukončit zápas Čechovič! Hráč Nižného Novgorodu upaloval směrem k bráně, samostatný nájezd ale nezvládl.
59:14'
Belevič (Nižnij Novgorod) opustil trestnou lavici a vše směřuje k prodloužení.
58:36'
Žádost Jakovleva o využití přesilovky Melničuk (Nižnij Novgorod) rezolutně odmítl.
57:14'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrej Belevič – 2 min., podrážení).
56:50'
Teď se bojuje v rohu kluziště.
54:39'
V Magnitogorsku se chvíli nevědělo, zda je vyrovnáno. Puk, do něhož se v mezikruží opřel IVAN ČECHOVIČ, se totiž kvapem odrazil zpátky do hřiště. Rozhodčí až u videa zjistili, že odraz obstarala kamera umístěná v brance, a tudíž se jednalo o regulérní gól. Asistence: Andy Miele.
52:21'
Platonov (Magnitogorsk) při útočné snaze napálil zadní oblouk branky a pak dlouho nikdo nevěděl, kam se kotouč odrazil. Nakonec se našel v hledišti.
51:58'
Zagidulin musel vytáhnout důležitý zákrok, načež se před ním odehrála hromadná šermovačka. Bránící se Magnitogorsk ji naštěstí ustál.
50:42'
Aktivně hrající Novgorod neúnavně zaměstnává soupeřovu obranu.
49:29'
Pajginova přizvednutá střela se třepetá v ochranné síti. Hosté získávají útočné pásmo.
48:31'
Na opačné straně to na Zagidulina zkoušel Varnakov (Nižnij Novgorod) bekhendem.
46:50'
Zanedlouho poté se Košelev (Magnitogorsk) puku zmocnil a rychlým výjezdem zpoza brány ho chtěl zasunout k bližší tyči. Melničuk však tento záměr dokonale přečetl a u své brankové konstrukce byl včas.
46:23'
Nastartovanému Košelevovi přihrál Plotnikov (Magnitogorsk) do jízdy nepřesně.
44:44'
Teď se mi málem zamotaly prsty, protože se k puku dostal Vengrižanovskij (Nižnij Novgorod). Hráč s nejdelším jménem na soupisce naštěstí přes Nilolajeva neprošel, takže ho není třeba více zmiňovat.
43:40'
Čechovič (Nižnij Novgorod) zkusil překvapit Zagidulina nečitelnou střelou z otočky.
43:00'
Hosté se osmělili Widemanem, jehož zblokovaná střela přilétla před bránu z pravé strany.
42:12'
Prudký pokus Chlystova tečoval mimo síť i Mozjakin (Magnitogorsk).
41:20'
První střelu závěrečné třetiny vyslal Pesonen. Bohužel pro Magnitogorsk neměl přesnou mušku.
40:01'
Zápas v Areně Metallurg sleduje 1 487 diváků.
Druhá třetina patřila Sergeji Mozjakinovi. Hvězda ruského hokeje v ní gólem a asistencí přispěla k obratu na 2:1 a překonala hranici 900 bodů v KHL. Zásluhu na tom má i Andrej Nestrašil, jenž při prvním gólu clonil brankáři a na ten druhý nepřímo nahrával.
Statistika střel: 12:19 (7:10, 5:9)
40:00'
39:59'
Změnit se to mohlo těsně před sirénou, ovšem Zagidulin (Magnitogorsk) svůj klub podržel.
38:50'
Hosté by rádi vyrovnali, zatím se však nezdá, že jim to Magnitogorsk dovolil.
37:23'
Metallurg právě vstřelil branku!
Metallurg dokonal obrat! TAYLOR BECK na levém buly rychle převzal kolmici, aby v pokleku otočil stav na 2:1. A hádejte, kdopak mu ji narýsoval? Správně, byl to Mozjakin. Asistence: Sergej Mozjakin a Andrej Nestrašil.
37:00'
A poté, co Melničuka zaměstnal Čibisov (Magnitogorsk), následuje komerční přestávka.
35:23'
Magnitogorská defenziva na poslední chvíli odpálila neposedný puk, který poskakoval u brankoviště.
33:36'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.
31:46'
A je to tady! SERGEJ MOZJAKIN dosáhl na významný milník! 39letý génius vtěsnal puk do pravé zadní šibenice a dotkl se hranice 900 bodů v KHL. Zásluhu na tom má i Nestrašil, který v době střely důkladně stínil brankáři. Asistence: Jegor Jakovlev a Harri Pesonen.
31:41'
Nižnij Novgorod je kompletní.
30:45'
Svižná kombinační souhra dostala do palebné pozice Mozjakina! Kapitán domácího celku střílel po Beckově kolmici z levé strany, ale Melničuk se ke své pravé tyči stihl přesunout včas.
30:16'
Metallurg se nechal vyhnat z pásma a při návratu do něj porušil ofsajdové pravidlo.
29:41'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hákování).
28:50'
Domácí brankář se musel zase činit. Tentokrát ho k tomu donutila střela od hrazení.
27:33'
Ačkoliv se hosté snažili, hru v početní převaze nevyužili. Zagidulin si běhěm ní připsal dva úspěšné zásahy.
25:33'
Je tady první přesilovka v utkání.
25:33'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladislav Sjomin – 2 min., podrážení).
24:23'
Wow! Zagidulin (Magnitogorsk) vyčaroval na brankové čáře okouzlující zákrok. První střelu vyrazil před sebe a následnou dorážku jiného hráče do prázdné části branky reflexně stopnul zdviženou čepelí své hole.
22:58'
Domácí smutnit nemusejí. Vždyť po zakázaném uvolnění se vrátí hra před Melničuka.
22:09'
Škoda pro Magnitogorsk a štěstí pro Novgorod, že nepokrytého Becka odražený touš minul.
21:20'
Nestrašil (Magnitogorsk) při tvorbě další akce poslal kotouč podél mantinelu.
20:28'
Košelev (Magnitogorsk) pozdravil Melničuka nahozením, které gólman ukryl do lapačky.
20:01'
Úvodní třetinu můžeme zhodnotit jako vyrovnanou. Byť domácí hned na jejím začátku zaváhali, což potrestal Wideman. Pak se ale rozehráli a postupem času měli šance vyrovnat. V jedné takové se objevil i Nestrašil, ale neklaplo to. Po dvaceti minutách tak platí stav 0:1.
Statistika střel: 7:10.
20:00'
19:48'
Zagidulin (Magnitogorsk) svou mohutnou holí odpálil zblokovaný pokus Šenfelda.
18:36'
Několenko (Magnitogorsk) se na levé straně šikovně prosmýkl mezi obránci a z úhlu málem vymetl pravou šibenici!
17:24'
Mozjakin (Magnitogorsk) vypálil z levého kruhu, v těžké pozici však branku Melničuka minul.
15:49'
V této fázi utkání se hraje nahoru-dolů.
14:14'
Nestrašil (Magnitogorsk) měl příležitost vyrovnat! Český hráč najíždějící z pravé vlny dostal kolmou přihrávku od Becka, brilantně se vyhnul soupeři a najednou stál před gólmanem. Už už se chystal zakončit, když v tom mu vracející se obránce vložil do střely hůl.
13:47'
Stejně tak Orlov (Nižnij Novgorod), jenž na rozdíl od svého týmového kolegy střílel z podstatně výhodnější pozice.
12:04'
Od mantinelu u modré čáry zakončující Austin (Nižnij Novgorod) hradbu těl neprostřelil.
11:00'
Na druhé straně se kolem střídaček rozjel Žafjarov (Nižnij Novgorod) a zkusil štěstí střelou z úhlu.
10:34'
O chvíli později Plotnikov (Magnitogorsk) nebyl u hrazení schopen obehrát Widemana.
09:26'
Čelem k bráně otočený Chlystov (Magnitogorsk) se zadovkou marně snažil najít Becka.
08:51'
Před ním se při další akci vytvořila menší skrumáž, ale žádné vážné následky to nemělo.
07:43'
Šermovanou na útočné modré vyhrál Košelev (Magnitogorsk) a okamžitě poté posunul puk na Prochorkina, který nápřahem zkusil překonat Melničuka.
06:00'
V něm se ale dlouho neohřál a naopak přišel brejk, který táhl Několenko (Magnitogorsk). Zbytečně.
05:32'
Stejně jako boční pokus od Urakova. Nižnij Novgorod tím získal útočné pásmo.
03:50'
Povedený nástup do zápasu oznámili hosté dalšími dvěma střelami. Zagidulin si je pohlídal.
02:25'
Wideman opět ohrozil Zagidulina. Ovšem tentokrát byl úspěšnější strážce domácí svatyně.
00:50'
O rychlé vyrovnání usilující Sjomin (Magnitogorsk) zamířil z vrcholu kruhu mezi Melničukovy betony.
00:21'
Domácí zaspali začátek a probudila je až rána, kterou na vrcholu kruhu vyslal CHRIS WIDEMAN. Bez asistence.
00:01'
Hokejisté oficiálně nastoupili na led a před samotným buly si poslechnou hymnu Ruské federace.
Hráči právě absolvují rozbruslení.

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (Nosov) – J. Jakovlev (A), Nilolajev, Zemčonok, Va. Antipin, Sjomin, N. Chlystov, Krochalev, Gončar – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Košelev – Čibisov, J. Platonov, Pesonen – Beck, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Jurov, Několenko, Varjagan.

Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Pajgin, Ch. Wideman, Marin, Orlov, Austin, Mišarin, Bobrjašov, Počivalov (A) – Žafjarov, Miele, Čechovič – Kloos, Belevič (C), Šenfeld – Szwarz, D. Iljin, Varnakov – Verjajev (A), Urakov, Vengrižanovskij.

Rozhodčí: Ansons, Lavrentěv – Galimov, Golovljov.
Trenéři obou týmů už odtajnili sestavy. Takhle je Ilja Vorobjov (Magnitogorsk) a David Nemirovsky (Nižnij Novgorod) poskládali.
Zápas v Areně Metallurg začne v 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Česká stopa

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)
Zářijový duel

Magnitogorsk – Novgorod 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly a asistence:
4. Prochorkin (A. Nestrašil), 25. Karpov (TS), 33. A. Nestrašil (J. Jakovlev, Lammikko) – 35. Urakov (Austin, Varnakov).
Průběh: 3:0, 3:1.

Torpedo Nižnij Novgorod

Tým z města rozkládajícího se na soutoku řek Oky a Volhy si o nejvyšších příčkách může nechat jen zdát. I když je ve své divizi magnitogorským sousedem, ztrácí na něj propastných devět bodů. Průměr o trošičku horší než bod na zápas stačí ve Východní konferenci na sedmé místo s tím, že mu na záda dýchá trio soupeřů.

Nejproduktivnější hráči:
1. Damir Žafjarov (RUS) – 12 bodů (5+7)
2. Anton Šenfeld (RUS) – 11 bodů (4+7)
3. Chris Wideman (USA) – 11 bodů (4+7)

Metallurg Magnitogorsk

Tým z města železa a magnetitu se navzdory rozsáhlé marodce drží v kontaktu s nejlepšími celky soutěže. Pravdou sice je, že na lídra Východní konference z Kazaně ztrácí čtyři body, avšak oproti němu má hned dva zápasy k dobru. Pokud by Metallurg zvítězil už v prvním z nich, mohl by se posunout až na třetí pozici.

1. Sergej Plotnikov (RUS) – 15 bodů (4+11)