KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Red Star Kunlun - 4. září 2020   16:00

Magnitogorsk
16:51' S. Plotnikov (A. Nestrašil, Karpov) • 56:32' Pesonen (Beck, Lammikko)
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)
Red Star Kunlun
59:59' Pedan  (Glinkin, Archipov)
Košečkin (Olkinuora) – J. Jakovlev (A), Dronov, Minulin, Pašnin (A), N. Chlystov, Zemčonok, Nilolajev – Potěchin, Prochorkin, S. Plotnikov (C) – Beck, Lammikko, Pesonen – Čibisov, A. Nestrašil, Karpov – Několenko, Korobkin, J. Platonov – Švyrjov.
Birin, Kulakov – Nikolajev, Novikov
Arena Metallurg
1365 diváků
Šikin (Lazušin) – D. Osipov, Piganovič (C), Pedan, Megalinskij, Baldajev, Starikov, Gimajev – Zyrjanov, Kitarov (A), Archipov – Krikunov, Kručinin (A), Nikolišin – Glinkin, Dugin, Maximov – Monachov, Markovin, Šachvorostov.

Československá stopa

Andrej Nestrašil (MET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:55

Šimon Hrubec (KUN) nenastoupil
Dnešní utkání sledovalo 1365 diváků, což je maximum, které mohlo do arény vzhledem k opatřením proti koronaviru přijít.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:28 (17:5, 10:14, 8:9)
Zblokované střely – 11:23
Vyhraná vhazování – 33:26
Trestné minuty – 10:14
Hity – 14:21
Hokejisté Magnitogorsku vstupují do nové sezóny KHL vítězstvím. Kunlun zdolali 2:1. Hosté, kteří museli řešit před startem soutěže velké problémy se sestavou, podali srdnatý výkon, který však na body nakonec nestačil. Magnitka byla přeci jen hokejovější. V 17. minutě ji poslal v přesilovce do vedení Sergej Plotnikov a těsné skóre platilo až do 57. minuty, kdy další početní výhodu zužitkoval tečí Harri Pesonen. Red Star se dočkal čestného úspěchu v poslední sekundě, kdy se při hře 6 na 4 trefil Ruslan Pedan.
59:59'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Anton Glinkin nahrál RUSLANOVI PEDANOVI, který v samotném závěru utkání vypálil z vrcholu levého kruhu a propálil Vasilije Košečkina. Gól nakonec platí, hostující obránce to stihl ještě před závěrečnou sirénou. Košečkin tak nebude mít nulu, domácí ale o vítězství již nepřijdou. Asistence: Anton Glinkin a Dmitrij Archipov.
59:59'
Hosté vstřelili gól zároveň se zazněním sirény. Rozhodčí budou řešit u videa, zda to Ruslan Pedan stihl ještě v časovém limitu...
59:50'
Hosté opět přišli o pásmo. Tenhle zápas už obrátit nedokáží.
59:26'
Nestrašil vyhrál důležité buly a dostal puk do středního pásma.
59:18'
Hosté si vyžádali oddechový čas.
59:18'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Chlystov – 2 min., krosček).
59:18'
Ilja Krikunov střílel z pravého kruhu k bližší tyčce, kde byl připravený beton Košečkina. Bude se vylučovat...
59:01'
Poslední minuta, Kunlun to zkouší v šesti!
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:32'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku využívají a výrazně se přibližují k vítězství! Taylor Beck poslal z pravé strany puk do předbrankového prostoru, kde ho tečoval nejprve Juho Lammikko a po něm ještě HARRI PESONEN a Šikin už nemohl reagovat – 2:0. Asistence: Taylor Beck a Juho Lammikko.
56:06'
Hned po buly vystřelil opět Jegor Jakovlev, Šikin zakročil vyrážečkou.
56:02'
Střelu Jakovleva Šikin vyrazil a poté definitivně ukryl ve výstroji puk po ráně Taylora Becka.
55:42'
Střela Dronova byla sražena až do ochranné sítě za brankou Red Staru.
54:56'
Jegor Dugin dostal dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí.
54:16'
Mohlo být vyrovnáno! Alexej Kručinin zavezl puk do útočného pásma podél pravého mantinelu a z úhlu ho nahodil před branku. Tečovaný kotouč Košečkin vyrazil a následně se stačil natáhnout proti dorážce, kterou zastavil na brankové čáře svou lapačkou!
53:34'
Bogdan Potěchin si od brankové čáry vybruslil až do střelecké pozice. Puk opět končí ve výstroji Dmitrije Šikina. Ten chytá velmi dobře.
53:26'
Po závaru před Šikinem došlo k drobné šarvátce. Rozhodčí ji ale uklidnili a vylučovat nebudou.
53:06'
Jegor Jakovlev zachytil ve středním pásmu hostující přihrávku, přejel útočnou modrou a vypálil. Šikin jeho pumelici kryje.
52:15'
Přechod do útoku se hostům nedaří. Přeci jen je znát krátká příprava a nesehranost. Obrana Magnitky zastavuje většinu akcí ještě ve středním pásmu.
51:16'
Za Kunlun dnes nastupují jen ruští hráči. Zahraniční hokejisté, mezi nimiž je i český brankář Šimon Hrubec, totiž čekají na pracovní povolení od ruských úřadů. Vedení klubu tak muselo dočasně angažovat posily z řad hráčů bez smlouvy. I takto narychlo složený celek se drží na ledě Magnitogorsku statečně.
50:49'
Domácí rozvážně rozehrávali útočnou akci. Nakonec přišla kolmá přihrávka, kterou ale nedokázal zachytit Karpov.
49:37'
Hostům schází kvalitnější hra v útočném pásmu a moc šancí si nevytvářejí. Přesto stále drží skóre, které jim dává naději na bodový zisk. Vše může změnit jediný gól.
48:46'
Málem to bylo 2:0. Andrej Nestrašil našel Andreje Čibisova, který z pravého kruhu orazítkoval břevno Šikinovy branky!
47:39'
Domácí přestáli třetí oslabení v řadě. Stále drží nejtěsnější vedení.
47:15'
Gleb Zyrjanov si rovnal kotouč na levé straně. Jeho střela však neprošla na Košečkina.
46:58'
Hosté se nyní sami vyhodili z útočného pásma.
46:07'
V oslabení ohrozil hostujícího brankáře Nikolaj Prochorkin. Šikin byl jeho střelou trochu překvapen a reagoval v poslední chvíli.
45:38'
Dlouho jim to ale nevydrželo! Na trestnou lavici usedá za sekání pro změnu Jegor Korobkin. Domácí si zápas komplikují nedisciplinovaností.
45:36'
Zákrok Košečkina po střele z levé strany. Domácí jsou v plném počtu.
44:58'
Tohle už nebyla špatná souhra. Duginovi však na jejím konci nesedla střela z prvého kruhu.
44:35'
Hosté prohospodařili polovinu přesilovky, aniž by v ní ohrozili branku Magnitky.
44:10'
Domácí vyhráli buly ve středním pásmu a poslali puk za branku soupeře.
44:03'
Puk, který vyhazoval Prochorkin, byl tečován do prostoru střídaček. Hra je tedy přerušena.
43:34'
Taylor Beck je vyloučen za faul v útočném pásmu a Kunlun tak bude hrát další přesilovku. Soupeře přibrzdil rukou.
42:15'
Domácí jsou v plném počtu.
41:59'
A domácí teď navíc vyhodili.
41:40'
Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím ale nepřišla žádná s třela na branku.
40:14'
Hned v úvodu třetí třetiny je vyloučen Sergej Plotnikov za podrážení. přesilovka pro Kunlun.
Hity – 10:16
Druhá třetina žádný gól nenabídla a Magnitogorsk tak stále vede nad Kunlunem hubeným skóre 1:0. Prostřední dvacetiminutovka nenabídla moc velkých šancí. Snad jen jen rána domácího Taylora Becka v přesilovce volala po změně stavu, ovšem brankář Šikin puk na poslední chvíli vyrazil do bezpečí lapačkou.
40:00'
39:55'
Zakázané uvolnění domácích. Ještě buly před Košečkinem.
39:00'
Je tu už poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.
37:57'
Ruslan Pedan vypálil od modré čáry. Košečkin vyrazil před sebe, kde ale nebyl nikdo v bíločerveném.
37:18'
Domácí pobývali v útočné třetině, kde dlouho kombinovali. Jejich snahu zakončil nahozením od modré čáry Arťom Zemčonok a Dmitrij Šikin si připsal poměrně snadný zákrok.
36:27'
Zbytku domácí přesilovky scházela střelba. Kunlun je kompletní.
35:20'
Nabídku Prochorkina tečoval těsně před brankou Sergej Plotnikov. Šikin byl ale opět na místě a nadvakrát puk zachytil.
35:02'
Dronov nahrál na pravý kruh Prochorkinovi, který trefil bránícího Baldajeva.
34:24'
Další vyloučení na hostující straně. Ruslan Pedan dostal dvě minuty za sekání.
33:55'
Sergej Monachov zaútočil po pravém křídle. Mohl ještě nahrávat Nikolišinovi, střílel ale sám a nepřesně.
33:45'
A Nikolišin je už na ledě.
33:35'
Hosté vyhazují a brzy budou kompletní.
33:05'
Taylor Beck vystřelil z pravého kruhu přes klekajícího obránce. Šikin na poslední chvíli zvedl proti kotouči lapačku a vyrazil ho nad břevno!
32:50'
Maxim Karpov vystřelil od modré čáry, Šikin puk vyrazil do rohu.
32:21'
Domácím nevyšla kombinace a sami se vytlačili do středního pásma.
32:00'
Hosté poslali puk až za branku soupeře.
31:44'
Ivan Nikolišin dostává dvě minuty za hrubost. Domácí si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
31:04'
Hosté začínají zvedat hlavy a stále více se tlačí do ofenzivy. Pro Magnitku mohou být tuhým soupeřem, jednogólové vedení domácím samozřejmě nedává žádnou jistotu.
30:35'
Sergej Monachov vypálil od modré čáry. Košečkin má puk ve výstroji.
30:24'
Košečkin vyrazil střelu z levého kruhu maskou a rozhodčí raději přerušili hru. Domácí brankář je ale v pořádku.
29:39'
29:29'
Rána Antona Glinkina z osy kluziště nebyla přesná. Puk následně vylétl do středního pásma.
29:07'
Pašnin vyhazuje až za Šikinovu branku.
28:40'
Domácí hráči šikovně šetřili čas v útočném pásmu. Zatím hrají oslabení velmi dobře.
28:17'
Domácí vyhazují.
27:38'
Krikunov se zbavil šikovnou kličkou Sergeje Plotnikova, který ho podrazil. Hosty čeká první přesilová hra.
26:40'
Hostující Zyrjanov nepřetlačil domácího obránce Pašnina, který tak Kunlun k žádné příležitosti nepustil.
26:24'
Igor Švyrjov se dostal ke střele z pravého kruhu, která byla hostujícím obráncem zablokována. Následně puk vylétl z hrací plochy, následuje tedy reklamní pauza.
25:14'
Anton Glinkin získal puk u levého mantinelu a vyjel si až mezi kruhy, odkud minul domácí branku.
23:51'
Před brankou se ocitl Sergej Plotnikov. Jeho střelu ale zablokoval obránce, který pomohl Šikinovi.
22:21'
Úvod druhé části je takový pomalejší. Oba celky se nepouštějí do větších akcí.
20:29'
Dmitrij Archipov obral o kotouč rozehrávajícího domácího obránce a dostal příležitost ohrozit Vasilije Košečkina. Střílel ale z ostrého úhlu a gólman Metallurgu si prostor u bližší tyčky pohlídal.
Hity – 6:10
První třetina je za námi. Magnitogorsk ji začal velkým tlakem, který byl ještě podpořen i dvojnásobnou přesilovou hrou. Tu domácí nevyužili a tak si museli počkat na další početní výhodu, kterou už v 17. minutě proměnili zásluhou Sergeje Plotnikova. Hosté zatím směrem dopředu tápou a až na výjimky brankáře Košečkina téměř neohrozili.
20:00'
19:58'
Na pravém křídle našlápl dopředu Andrej Čibisov, který ještě stačil bekhendem z úhlu prověřit hostujícího brankáře Šikina. Ten byl pozorný a dvě sekundy před přestávkou přerušil hru.
19:25'
Ilja Krikunov byl v útočném pásmu dříve než pas spoluhráče. Hostům byl tedy odpískán ofsajd.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:20'
Domácí jsou nabuzeni a opět tlačí svého soupeře. Zatím působí sehranějším a hokejovějším dojmem.
16:51'
Domácí tuhle přesilovku využívají a ujímají se vedení! Maxim Karpov si za brankou vyměnil puk s Andrejem Nestrašilem a poté nabil na levý kruh SERGEJOVI PLOTNIKOVOVI, který se z první nechytatelně trefil nad lapačku brankáře Šikina. Asistence: Andrej Nestrašil a Andrej Karpov.
16:00'
Dmitrij Megalinskij v rohu podrazil soupeře a je za to vyloučen. Další přesilovka pro Magnitku.
15:46'
Taylor Beck vyhrál buly na obránce. Ten však vystřelil vedle branky Kunlunu.
15:40'
Zakázané uvolnění Kunlunu.
15:12'
Prochorkinova formace držela hosty pod tlakem. Teď už se prostřídalo a puk je ve středním pásmu.
14:38'
Nahození Potěchina se snažil tečovat Prochorkin. Šikin zasahovat nemusel.
14:16'
Nahozený kotouč raději přikryl a podržel Šikin. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.
13:46'
Hra se uklidnila. Teď se odehrává především ve středním pásmu.
12:10'
Potěchin našel před hostující brankou Sergeje Plotnikova, který ji bekhendem minul.
11:13'
Po dalším přerušení tu opět máme reklamní přestávku.
10:08'
Andrej Maximov se dostal za záda obrany Magnitogorsku a najížděl sám na Košečkina. Puk mu ale sjel z hole a zkušený domácí gólman bez větších potíží zakročil. Následuje reklamní přestávka.
09:20'
Hosté přežili těžký úvodu zápasu, který strávili i kvůli dvojnásobnému oslabení pod velkým tlakem. Teď se budou mít šanci oklepat a osmělit.
08:58'
Hosté jsou v plném počtu!
08:41'
Bogdan Potěchin zůstal sám u pravé tyčky hostující branky. Šikin se k ní však včas natlačil a puk za svá záda nepustil!
08:36'
Hosté jsou ve čtyřech! Hráči Magnitogorsku hráli dvojnásobnou početní výhodu příliš staticky.
08:06'
Maxim Karpov to zkusil z pravého kruhu, Dmitrij Šikin přerušil hru.
07:47'
Harri Pesonen měl spoustu času v prostoru mezi kruhy. Do jeho střely mu však vložil hokejku bránící hráč, který ji srazil do ochranné sítě.
07:15'
Střela Taylora Becka z levého kruhu byla zablokována.
06:57'
Domácí budou hrát přesilovku 5 na 3! Jegor Dugin se dopustil hákování a usedl na trestnou lavici.
06:35'
První dvě minuty z domácí přesilovky jsou pryč. Kunlun má tedy za sebou polovinu oslabení.
06:07'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Kručininovu přihrávku před branku však v pádu zablokoval obránce!
05:46'
Z pravé strany vypálil Taylor Beck. Jeho pokus byl sražen vedle branky Kunlunu.
05:33'
Kotouč skončil někde mezi střídačkami. Vhazovat se bude před brankou Red Staru.
05:21'
Kunlunu se podařilo vyhodit.
04:53'
Prochorkinovu střílenou přihrávku šikovně tečoval Sergej Plotnikov. Kotouč směřoval mezi betony Šikina, který je zacvaknul včas.
04:43'
Nestrašil nahrál na modrou Grigorijovi Dronovovi, jehož ránu vyrazil Šikin až do ochranné sítě za svou brankou.
04:32'
Anton Glinkin si najížděl před domácí branku a holí nechtěně zasáhl protihráče. Zřejmě mu způsobil krvavé zranění, proto dostal trest na 2 + 2 minuty! Magnitogorsk si zahraje dlouhou přesilovku.
02:30'
Tlak Magnitky udržela také Nestrašilova řada. Hosté se na ledě zatím hledají.
01:55'
Přihrávku zpoza branky obdržel Harri Pesonen. Finský útočník zblízka trefil levou ruku brankáře Šikina. Ten asi ani nevěděl, jak zakročil!
01:15'
Domácí začali aktivněji. Zatím se hraje v obranném pásmu Kunlunu.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – J. Jakovlev, Dronov, Minulin, Pašnin, N. Chlystov, Zemčonok, Nilolajev – Potěchin, Prochorkin, S. Plotnikov – Beck, Lammikko, Pesonen – Čibisov, A. Nestrašil, Karpov – Několenko, Korobkin, J. Platonov – Švyrjov.

Red Star Kunlun: Šikin (Lazušin) – D. Osipov, Piganovič, Pedan, Megalinskij, Baldajev, Starikov – Zyrjanov, Kitarov, Archipov – Krikunov, Kručinin, Nikolišin – Glinkin, Dugin, Maximov – Monachov, Markovin, Šachvorostov.

Rozhodčí: Birin, Kulakov – Nikolajev, Novikov.

Šimon Hrubec (KUN)
Andrej Nestrašil (MET)

Metallurg Magnitogorsk:
Metallurg loni neodehrál svou nejlepší sezónu. Špatný start ambiciózního celku odnesl odvoláním Josef Jandač. I poté se Magnitka prezentovala dosti nevyrovnanými výkony. Nakonec to stačilo v tabulce Východní konference na sedmé místo. V play off pak hráči Magnitogorsku skončili už v prvním kole. Barisu podlehli 1:4 na zápasy.

V kádru pokračují dlouholeté opory mužstva, kterými jsou brankář Vasilij Košečkin a kapitán Sergej Mozjakin. Na soupisce neschází ani český útočník Andrej Nestrašil.

Red Star Kunlun:
Čínský celek loni obsadil v základní části v tabulce Východní konference desáté místo a do play off se tedy neprobojoval. K postupu mu chyběly čtyři body. V kádru Kunlunu zůstala pětice nejproduktivnějších hráčů z loňského ročníku. I letos tedy budeme na ledě vídat Brandona Yipa, Tylera Wonga (loni oba 15+16), Andrewa Millera (11+20), Trevora Murphyho (10+17) a Spencera Fooa (8+17). Setrvalo i brankářské duo Šimon Hrubec – Jeremy Smith.

Kvůli tomu, že cestování mezi Čínou a Ruskem komplikuje koronavirus, bude mít Red Star v této sezóně domácí zázemí na předměstí Moskvy. Konkrétně bude hrát v hale, kde dříve působil celek Atlant Mytišči.
Hezké odpoledne všem příznivcům hokeje! V pátek vstupují do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy také týmy Magnitogorsku a Kunlunu. Ambiciózní Metallurg loni ukončil sezónu vyřazením v úvodním kole play off. Čínský celek se do vyřazovacích bojů ani neprobojoval.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.