KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Spartak Moskva - 4. ledna 2021   13:00

Magnitogorsk
28:09' A. Nestrašil (Holm, Beck) • 46:47' N. Kuljomin (Zemčonok, J. Jakovlev) • 48:20' S. Plotnikov (Čibisov) • 59:22' Prochorkin (J. Jakovlev, Goldobin)
4:3
(0:1, 1:1, 3:1)
Spartak Moskva
02:51' R. Hanzl  (Širokov, Djuse) • 22:24' Djuse  (Bakoš, Radil) • 43:44' R. Hanzl  (Bakoš, Radil)
Olkinuora (44. Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Rasmussen, N. Kuljomin (C) – Goldobin, Karpov, Prochorkin – A. Nestrašil, Čibisov, Beck – Švyrjov, Několenko, Korobkin – Jurov.
Gašilov, Romasko – Strelcov, Šalagin
Arena Metallurg

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pondělního odpoledne.
Československá stopa v utkání:
Andrej Nestrašil (MET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:04
Lukáš Radil (SPM) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:41
Robin Hanzl (SPM) 2+0, 3 střely, čas na ledě 17:50
Martin Bakoš (SPM) 0+2, 2 střely, čas na ledě 15:50
Július Hudáček (SPM) 60 minut, 33 zákroků, 4 góly, 89,17 %
Zápas je u konce, Magnitogorsk nakonec dokázal otočit utkání a porazit na domácím ledě Spartak Moskva 4:3. Do vedení se dostali hosté ve třetí minutě zápasu, když už po sedmi sekundách využili přesilovou hru. Šikovnou tečí se prosadil český útočník Robin Hanzl. Magnitogorsk postupně vyrovnal hru a vytvořil si dvě zajímavé šance, ale Plotnikov ani Beck Hudáčka nepřekonali. Ve druhé třetině zvyšoval na 2:0 střelou od modré čáry rovněž v přesilové hře Emil Djuse. Magnitogorsku se povedlo snížit ve 29. minutě, kdy se za pomočí teče Holmovy střely prosadil Andrej Nestrašil. Ve třetí třetině se podařilo hostům odskočit znovu na rozdíl dvou branek, podruhé v zápase se trefil Robin Hanzl. Jenomže pak už na ledě existovalo v podstatě jen jedno mužstvo, domácí si vytvořili velký tlak a nakonec se dočkali vyrovnání i vítězného gólu. O srovnání na 3:3 se postarali Nikolaj Kuljomin a Sergej Plotnikov a 38 sekund před koncem vystřelil domácím vítězství Nikolaj Prochorkin, jeho střelu však měl Hudáček chytit.
59:38'
Hosté to ještě zkoušejí v šesti bez brankáře, moc času už ale na vyrovnání nemají.
59:22'
Oddechový čas pro hosty.
59:22'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí v poslední minutě třetí třetiny skórují a dokonávají obrat na 4:3! Spartak propadl ve středním pásmu a z pravé strany vjel do útočného pásma NIKOLAJ PROCHORKIN. Hudáček si vybral nejslabší chvilku v zápase a puk prošel nešťastně za jeho záda. Asistence: Jegor Jakovlev, Nikolaj Goldobin.
57:51'
Spartak se začíná v závěru třetí třetiny objevovat v šancích, domácí po dlouhé době musí myslet i na obranu.
56:35'
Od modré čáry tvrdě vypálil Emil Djuse a Vasilij Košečkin musel po dlouhé době zasahovat. Svou úlohu však zvládl skvěle.
55:14'
Spartaku se přeci jen nyní povedlo trochu otupit tlak Magnitogorsku, který byl ve třetí třetiny místy i drtivý.
54:44'
Július Hudáček musel být znovu v permanenci, tentokrát kryl střelu Prochorkina z mezikruží.
54:02'
Hra čtyři na čtyři by mohla domácím ještě více vyhovovat, na ledě bude více prostoru na útočné rejdy.
53:48'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Emil Djuse – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
53:27'
Arťom Zemčonok už byl jen kousek od vedoucí branky, jeho projektil z levého kruhu se odrazil od levé tyče Hudáčkovy branky.
53:03'
Spartak Moskva je dál pod velkým tlakem soupeře a znovu se zachraňuje jen vyhozením na zakázané uvolnění.
52:02'
Z levé strany pálil Plotnikov, ale svou druhou branku v zápase nepřidal, tentokrát mířil nepřesně.
51:54'
Andrej Nestrašil byl v útočném pásmu příliš brzy a píská se tak postavení mimo hru.
49:44'
Magnitogorsk má v posledních minutách obrovský tlak, znovu musel Hudáček mocně odolávat. Nakonec Spartak vyhodil na zakázané uvolnění.
48:57'
Domácí ještě mají dostatek času na dokonání obratu, znovu si vytvořili velký tlak do branky. Tentokrát ale Július Hudáček odolal.
48:20'
Nic se ale měnit nebude, Plotnikovo vyrovnání platí!
48:20'
Hosté se snaží ještě vyrovnání zvrátit a vzali si trenérskou výzvu. Rozhodčí si tak u videa prohlíží možné postavení v brankovišti.
48:20'
A je vyrovnáno, ve třetí třetině tak začínáme od znovu! Čibsov objel branku a vystřelil. Jeho střelu ještě dokázal Hudáček vyrazit, ale s dorážkou SERGEJE PLOTNIKOVA už si neporadil. Asistence: Andrej Čibisov.
47:40'
Z levého kruhu vystřelil Jegor Martynov, ale Hudáček se tentokrát překonat nenechal.
47:14'
Konec třetí třetiny bude jistě nesmírně zajímavý a domácí budou chtít zápas dovést minimálně do prodloužení.
46:47'
Závěr zápasu ještě bude dramatický, domácí už zase prohrávají jen o gól! Jakovlev našel na modré čáře Zemčonoka, který vystřelil a před brankou puk tečoval za Hudáčkova záda NIKOLAJ KULJOMIN. Asistence: Arťom Zemčonok, Jegor Jakovlev.
45:26'
Magnitogorsk znovu prohrává o dvě branky a blíží se tak jeho porážka, která by byla na domácím ledě proti Spartaku první v rámci KHL.
43:44'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Jussi Olkinuora, přichází Vasilij Košečkin.
43:44'
Spartak právě vstřelil branku!
Spartak zatím dává svému soupeři lekci z produktivity a vede už 3:1! Svým druhým gólem v utkání se prosazuje ROBIN HANZL, který vystřelil na lapačku Olkinuory a kotouč skončil v horním růžku branky Magnitogorsku. Asistence: Martin Bakoš, Lukáš Radil.
42:51'
Metalurg se pokusil o rychlý přechod do útoku pomocí dlouhé přihrávky, ale ta nebyla přesná.
41:42'
Archip Několenko se už chystal vystřelit, ale ztratil kontrolu nad pukem, ten mu přeskočil přes hokejku.
41:30'
41:15'
Píská se postavení mimo hru v podání Spartaku, vhazovat se bude ve střední pásmu.
40:42'
Spartak má stále přesilovku, ale zatím se mu nedaří dostat se natrvalo do útočného pásma.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 14:43.
Druhá třetina je minulostí a i po ní platí, že Spartak vede na ledě Magnitogorsku o gól, jen už je to teď 2:1. Spartak zatím těží z výborných zákroků Hudáčka, které už zabránily v tomto zápasu v jasné šanci nejednomu gólu a také z přesilových her. Ty měl Spartak dvě a obě využil, ve druhé třetině zvyšoval na 2:0 střelou od modré čáry Emil Djuse. Magnitogorsku se povedlo snížit ve 29. minutě, kdy se za pomočí teče Holmovy střely prosadil Andrej Nestrašil. Třetí třetinu začne Spartak v početní převaze.
40:00'
39:30'
První dvě přesilové hry dokázal Spartak proměnit, uvidíme, jak bude úspěšný napotřetí.
39:30'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., nedovolené bránění).
39:05'
Arťom Fjodorov si nabruslil rychle do útočného pásma a vystřelil, ale trefil jen prostředek branky a tím pádem i Olinuoru.
38:05'
Teď se píská pro změnu zakázané uvolnění Metallurgu a vhazovat se tak bude před Olkinuorou.
37:57'
Spartak se chtěl také podívat do útočného pásma, ale v jeho případě se píská ofsajd.
37:12'
Tlak Magnitogorsku pokračuje i po skončení přesilovku, Spartak nyní odolává jen díky skvělým Hudáčkovým zákrokům.
36:42'
36:15'
Magnitogorsk už má opravdu velký tlak. Z mezikruží střílel Jegor Jakovlev, ale jeho střela neprošla. Nestrašilův pokus pak znovu skončil na Hudáčkovi.
35:25'
Nikolaj Goldobin pálil rychle z levého kruhu, ale Hudáček byl znovu na svém místě a puk krásně chytil lapačkou.
34:42'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / pozdní nástup).
34:40'
Dennis Rasmussen měl další velkou šanci, avšak ani on neuspěl, Hudáček se skvěle přesunul a zasáhl lapačkou.
34:29'
Taylor Beck střílel z pravé strany, ale Hudáčka nepřekonal. Slovák dokázal puk vyrazit.
33:48'
Magnitogorsk zatím v přesilovce nevystřelil a Spartaku se povedlo vyhodit puk.
32:52'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., faul kolenem).
32:19'
Jussi Olkinuora chytil nahozený puk a pak už neměl prostor na rozehrávku, takže se bude vhazovat po jeho pravici.
32:08'
Hudáček pokryl další kotouč směřující na jeho branku, poté se sehnula před jeho brankou drobná mela, kterou museli rozehnat rozhodčí.
31:43'
31:06'
Znovu se hostům podařilo úspěšně vyhodit puk.
30:44'
Magnitogorsk se nedokáže usadit v útočném pásmu, Spartak se až na úvod oslabení brání dobře.
29:54'
Taylor Beck byl před brankou Spartaku úplně sám, ale nepodařilo se mu z blízka překonat výborného Hudýčka. Nikolaj Kuljomin pak dorážel vedle.
29:43'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Serikov – 2 min., podrážení).
29:40'
Bude se vylučovat, Magnitogorsk má výhodu.
29:08'
Po Čibisově střele už ale Július Hudáček zasahovat musel a předvedl dobrý zákrok, puk mu nevypadl.
28:53'
Na další střelu od modré čáry nemusel Hudáček reagovat, protože ji zastavili už jeho obránci.
28:09'
Magnitogorsk se vrací do zápasu a už zase prohrává jen o gól! Od modré čáry vystřelil obránce Holm a kotouč dokázal šikovně tečovat český útočník Metallurgu ANDREJ NESTRAŠIL! Na tuhle změnu směru už byl Hudáček krátký. Asistence: Philip Holm, Taylor Beck.
27:42'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Spartaku Moskva.
27:20'
Magnitogorsk se usadil v útočném pásmu, ale znovu z toho všeho byla jen jedna zablokovaná střela.
25:56'
Na druhé straně z levého kruhu střílel Dennis Rasmussen, ale obrana Spartaku puk zablokovala.
25:33'
Arťom Serikov vystřelil od modré čáry, ale Jussi Olkinuora zasahovat nemusel, puk prolétl vedle jeho branky.
24:27'
Po vyhraném vhazování znovu letěl puk směrem na Hudáčkovu branku a tentokrát proskákal jen těsně vedle.
24:19'
Maxim Karpov střílel z levého kruhu, ale ani on Hudáčka nepřekonal, slovenský brankář dokázal kotouč vyrazit.
23:49'
Magnitogorsk je sice ve hře pět na pět lepší, ale sráží ho špatně ubráněná oslabení.
22:24'
Hosté využívají i druhou přesilovku v zápase a dostávají se do vedení 2:0! Bakoš tentokrát z levého kruhu nestřílel a místo toho nabil na modrou EMILU DJUSEMU, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Bakoš, Lukáš Radil.
22:14'
Vystřelit zkusil Martin Bakoš, ale jeho pokus byl zablokovaný.
21:48'
Přesilovka Spartaku zatím není dobrá, hosté ještě ani nevystřelili na branku.
20:46'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
20:20'
Arťom Zemčonok hned vyzkoušel pozornost Hudáčka, ten jeho střelu dobře viděl a kotouč chytil do lapačky.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 13:48.
První třetina je za námi a Spartak zatím překvapivě vede na ledě Magnitogorsku 1:0. Na tomto stadionu přitom ještě Spartak v KHL nikdy nevyhrál. Do vedení se hosté dostali ve třetí minuty, když už po sedmi sekundách využili přesilovou hru. Šikovnou tečí se prosadil český útočník Robin Hanzl. Magnitogorsk postupně vyrovnal hru a vytvořil si dvě zajímavé šance, ale Plotnikov ani Beck Hudáčka nepřekonali.
20:00'
19:25'
Z levé strany od modré čáry vypálili tvrdě Arťom Serikov, kotouč ale skončil jen v rukavici Olkinuory.
18:30'
Magnitogorsku se nepovedl přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
17:45'
Taylor Beck se octil ve skvělé palebné pozici, ale z levé strany nepřekonal skvělého Hudáčka.
17:05'
Hudáček nyní musel použít svou hokejku, aby kotouč odpálil před dotírajícím hráčem Magnitogorsku.
15:55'
Už velmi dlouho se hraje bez přerušení. Sergej Širokov dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, ale kotouč nezpracoval dobře, proto ani nevystřelil.
14:02'
Magnitogorsk měl teď velký tlak v útočném pásmu a byla z toho jedna zajímavá střela. Teď už zase mohou hrát hosté.
13:19'
Nikolaj Kuljomin vypálil od modré čáry a Hudáček toho moc neviděl. Přesto kotouč neskončil za jeho zády.
11:10'
Jegor Jakovlev svým střeleckým pokusem Hudáčka nevylekal, ale aspoň vybojoval vhazování v útočném pásmu.
10:53'
Ilja Talalujev se na chvíli dostal za obranu Magnitky a také Jussi Olkinuora teď podržel svůj tým skvělým zákrokem.
09:42'
Do první šance Magnitogorsku v zápase se dostal Sergej Plotnikov a Július Hudáček už musel předvést velmi dobrý zákrok proti jeho střele z mezikruží, aby udržel Spartak ve vedení.
08:28'
Spartak zatím hraje skvěle ve své obranném pásmu, kde nedovoluje soupeři dostávat se do střeleckých pozic, Hudáček zatím nemusel pořádně zasahovat.
07:36'
Cyplakovo nahození z pravé strany bylo nepřesné a Magnitogorsk tak dostane puk ze svého pásma.
06:26'
Maxim Cyplakov dovezl kotouč do útočného pásma a hned za modrou čárou nahodil puk na branku. Olkinuora nemusel zasahovat.
05:53'
Jegor Korobkin si našel střeleckou parketu, ale Hudáčka nepřekonal a je tu první komerční přestávka.
05:09'
Domácí se nyní pokusili zatlačit na Spartak, ten dokázal vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
04:34'
Metallurg zatím nepředvádí ideální výkon, od začátku byl pod lehkým tlakem a po zásluze prohrává.
02:51'
Hosté bleskově už po pár sekundách využívají přesilovou hru a jdou do vedení1:0! Po vyhraném vhazování poslal puk před branku Širokov a mezi kruhy kotouč šikovně tečoval mimo dosah Olinuory ROBIN HANZL. Asistence: Sergej Širokov, Emil Djuse.
02:42'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Korobkin – 2 min., nedovolené bránění).
01:57'
Na druhé straně střílel z pravého kruhu Andrej Nestrašil, s jeho pokusem ale brankář Spartaku Július Hudáček neměl problém.
01:30'
Od pravého hrazení vystřelil zápěstím Ilja Talalujev a Olkinuora si připsal další jistý zákrok lapačkou.
00:30'
Už po půlminutě se přerušuje hra, kotouč drží v lapačce brankář Magnitogorsuk Jussi Olkinuora.
00:01'
Hráči obou mužstev už naskakují na ledovou plochu, zápas za pár chvil začne.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Rasmussen, N. Kuljomin (C) – Goldobin, Karpov, Prochorkin – A. Nestrašil, Čibisov, Beck – Švyrjov, Několenko, Korobkin – Jurov.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Kulik, Djuse, Rylov (A), Serikov, Zubarev, Sokolov, Jegorov, Pivcakin – Radil (A), R. Hanzl, Širokov (C) – Zubov, Fjodorov, M. Cyplakov – Bakoš, Talalujev, Torčeňuk – Juňkov, Kara, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Gašilov, Romasko – Strelcov, Šalagin.
Češi a Slováci na soupiskách

Andrej Nestrašil (MET) 37 zápasů, 16 bodů (8+8)
Julius Hudáček (SPM) 29 zápasů, úspěšnost 91,29 %, průměr 2,38, 2 čistá konta
Martin Bakoš (SPM) 30 zápasů, 18 bodů (9+9)
Robin Hanzl (SPM) 30 zápasů, 20 bodů (5+15)
Lukáš Radil (SPM) 36 zápasů, 23 bodů (17+6)
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy ještě neutkaly, v té minulé spolu hrály dvakrát a oba vyhrály své domácí zápasy, nejprve Magnitogorsk 4:3 a poté Spartak 4:2. Z posledních sedmi vzájemných zápasů se v šesti případech radoval z vítězství domácí tým. Magnitogorsk dokonce doma porazil Spartak ve dvaceti posledních střetnutích, ve kterých ztratil dohromady jen jeden bod.

Moskevský Spartak také patří mezi širší špičku KHL, ale tuhle soutěž ještě nikdy nevyhrál. V minulé nedohrané sezoně vypadl v prvním kole play-off 2:4 na zápasy s Dynamem Moskva. V této sezoně se ukazuje, že bude mít Spartak problém i s postupem do play-off, zatím se po 41 odehraných zápasech nachází s 44 body na osmém místě tabulky Západní konference a na čtvrtém místě Bobrovovy divize. Na Viťaz má však náskok jen tří bodů, takže se rozhodně musí mít na pozoru. Z posledních pěti utkání Spartak vyhrál jen dva, naposledy prohrál doma 2:5 s Rigou. Venku zatím Spartak v této sezoně v lize odehrál dvacet utkání, z toho devět vyhrál, dvakrát bral bod a devětkrát vůbec nebodoval. Poslední dva venkovní duely Spartak vyhrál, naposledy 3:2 v prodloužení na ledě Omsku.
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk dlouhodobě patří mezi špičku KHL, jeho cílem je každou sezonu titul. Z něj se Metallurg radoval v éře KHL dvakrát, naposledy v sezoně 2015/16. V minulé sezoně, která se nakonec nedohrála, skončil Magnirogorsk už v prvním kole play-off. V základní části byl Magnitogorsk v minulé sezoně sedmý, tentokrát má našlápnuto na lepší výsledek, po 41 odehraných zápasech se nachází s 51 body na čtvrtém místě Východní konference a na druhém místě Charlamovovy divize. Formu však Magnitka nemá nejlepší, z posledních šesti utkání čtyřikrát prohrála, naposledy 2:3 v prodloužení na ledě Barysu Nur-Sultan. Doma zatím Metallurg odehrál v této sezoně 21 utkání, z toho jedenáctkrát vyhrál, dvakrát bral bod a osmkrát vůbec nebodoval. Z posledních pěti domácích utkání čtyřikrát vyhrál, naposledy 3:2 nad Dynamem Minsk.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Spartak Moskva. Zápas se odehraje v Areně Metallurg v Magnitogorsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.