KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Čerepovec - 25. ledna 2021   17:10

Minsk
Minsk
27:39' Děmkov (Prince, Menell) • 49:49' Prince (Falkovskij, Z. Mitchell)
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Čerepovec
Čerepovec
42:26' Berglund  (J. Morozov, Geraskin)
Minsk
Furch (D. Taylor) – Menell, Znacharenko (A), Jerjomenko, Falkovskij, Šinkevič, Almqvist, Koljačonok – Prince (A), Z. Mitchell, Klinkhammer (C) – Varfolomejev, Gorbunov, Mosaljov – Paré, Usov, K. Voronin – Kogalev, Protas, Alistrov – Děmkov.

Vhazování – 32:20
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dinama Minsk, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:1. Čerepovec vstoupil do poslední periody velice dobře, neboť se mu povedlo srovnat krok. Zhruba deset minut před koncem zápasu se domácí celek dostal zpět do vedení, které si ustrážil až do konce zápasu. Dnešní utkání nám i přesto nabídlo velice atraktivní podívanou, která nabídla celkem dost vyložených šancí. Dohromady jsme ovšem viděli pouhé tři body, což Dinamu přesto stačilo k vítězství.
59:40'
Čerepovec to zkouší bez brankáře!
59:13'
59:00'
Minuta do konce řádné hrací doby.
58:01'
Daleko od vyrovnání nebyl hostující Geraskin, který ovšem nepřekonal dezorientovaného brankáře Furcha.
57:17'
Po delší době pro domácího brankáře Furcha, který se rozhodl schovat kotouč pod sebe. Následovalo vhazování po jeho pravici, kde byli úspěšnější domácí.
56:01'
Nyní došlo ke kolizi za brankou Čerepovce, kde byl faulován brankář Podjapolskij. Klidně se mohlo vylučovat, avšak sudí se nyní rozhodli nevylučovat.
55:26'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., hákování).
55:15'
Děmkov dokázal přenechat kotouč zpět za branku, kde se nacházel kolega Pare. Tomu se povedlo nasbírat cenné vteřinky, což se Dinamu Minsk hodí.
54:51'
K odraženému kotouči se včas dostal domácí Menell, který zkoušel prudkou rozehrávkou oslovit rozjetého Klinkhammera. Ten se ovšem ke střele neprodral.
54:07'
Máme za sebou poslední komerční přestávku tohoto zápasu, domácí stále vedou o jednu branku. Severstal se už poměrně dlouho dobu nedostal do šance.
53:00'
Dnešní utkání sleduje 3319 diváků.
52:07'
Poté se za branku soupeře dostal domácí Pare, který ovšem nedokázal nahrát pod sebe. Následně se dopředu dostal Berglund, kterému kotouč ujel.
51:20'
Sám na branku zkoušel ujet domácí Mosaljov, kterého ovšem doháněl jeden z protihráčů. Proto jsme nesledovali žádné větší nebezpečí pro Čerepovec.
50:12'
Severstal se tak necelých deset minut před koncem zápasu dostává do nelichotivé pozice. Opět totiž prohrává o jednu branku a bude muset dotahovat.
49:49'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Domácí celek se podruhé v tomto duelu dostává do vedení! SHANE PRINCE se jednoduše dostal za modrou čáru, kde vymýšlel, co vlastně udělá s kotoučem. Nakonec se pokoušel o střelu přes obránce, která směřovala přesně pod horní konstrukci. Podjalpolskij tuto situaci podcenil a nechal se hodně překvapit.
Asistence: Stěpan Falkovskij, Zack Mitchell.
49:30'
Do konce řádné hrací doby v tuto chvíli zbývá posledních deset minut. I nadále sledujeme vyrovnanou podívanou, oba celky mají k výhře pořád stejně daleko.
49:12'
Hodně místa na dělovku měl domácí zadák Znacharenko, kterému se ovšem nepovedlo zamířit vůbec přesně. Severstal zkouší založit rychlá protiútok.
48:01'
Čerepovec sice dokázal překonat modrou čáru, jenomže se jednalo o postavení mimo hru. Hra je tak opět přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:12'
Prince tak dlouho kroužil v pásmu soupeře, až nakonec skončil na zemi. Hraniční zákrok nakonec dle sudích nebyl nedovolený, je tu komerční přestávka.
46:02'
Domácí se málem dostali zpět do vedení! K mezikruží si totiž sjel americký obránce Menell, který zápěstím orazítkoval horní brankovou konstrukci.
45:13'
Furch chtěl přikrýt kotouč, který mu přesto odjel daleko od lapačky. Severstal je v posledních minutách aktivnější, nyní se znovu usadil kolem domácí branky.
44:02'
K dělovce od modré čáry se dostal hostující Chabarov, který to zkoušel přímo na branku Dinama. Furch vůbec nic neviděl, přesto kotouč proletěl vedle.
43:13'
Severstalu se tak povedlo vyrovnat, což znamená, že začínáme opět od začátku. Před malým momentem tvrdě narazil Prince, vylučovat se ale nebude.
42:26'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Také hostující celek dokázal využít přesilovou hru! Severstal se totiž dostal zpět do středního pásma, kde jsme sledovali rychlou souhru, která přinesla střeleckou pozici pro JACOBA BERGLUNDA. Ten to zkoušel vzít na sebe, jeho rána zápěstím navíc velice přesně zamířila pod horní konstrukci domácí branky.
Asistence: Jegor Morozov, Igor Geraskin.
42:02'
Kotouč se přesto od jedné z hokejek odrazil do středního pásma, což domácím pochopitelně vyhovovalo. Minsk v krátkém časovém sledu znovu vyhodil.
41:14'
Znovu se vhazovalo před brankářem Furchem, kde se povedlo uspět Severstalu. To vedlo k slušné střelecké pozici pro Adamčuka, který ovšem minul branku.
40:47'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Rob Klinkhammer – 2 min., hákování).
40:39'
Poté to na sebe zkoušel vzít Liška, kterému ovšem ujel kotouč daleko od hokejky. Toho dokázal ihned využít domácí Mitchell, který se dostal kupředu.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se jako první vydal do vlastního obranného pásma, kde mohl rozehrávat Vittasmaki.
40:01'
Střely na branku (celkem): 20 – 16.
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám konečně nabídla branku, a sice pouze jednu. O tu se při dvojnásobné přesilové hře postaral domácí Děmkov. Dinamo bylo i posléze o něco nebezpečnějším týmem, jenomže podruhé na brankáře Podjapolskiho zatím nevyzrálo. Severstal měl k dispozici několik přesilových her, avšak ani z tohoto mráčku zatím nezapršelo. Do třetí třetiny vstupuje při jednobrankovém vedení domácí celek.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., hrubost).
39:23'
Daleko od vyrovnání nyní nebyl Lalonde, jehož rána se snesla pouze do brankové konstrukce!
39:11'
Již nám běží poslední minuta druhé třetiny, Dinamo je v tuto chvíli s pukem za vlastní brankou a pokouší se zavézt hrací předmět zpět před brankáře.
39:00'
Minuta do konce druhé třetiny.
38:11'
Nyní se vhazovalo po pravici brankáře Podjapolskiho, na vhazování byl úspěšnější hostující celek, kterému se zatím nepovedlo odehrát kotouč do bezpečí.
37:12'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., hákování).
37:03'
Domácím se znovu povedlo odehrát kotouč do bezpečnějšího prostoru, nicméně zpět za modrou čáru se dostal Berglund, který zkoušel předat na Kudaka.
36:20'
Nahrávka o mantinel se snesla na hokejku hostujícího Kapustina, který nahrával zpět k modré čáře. Severstal se ovšem zatím nedostává do zakončení.
35:20'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladislav Jerjomenko – 2 min., podrážení).
35:03'
Hodně nepřesně poté nahrával hostující Kodola, kterému se na pravém křídle nepovedlo najít Vovčenka. Severstal se přeci jenom dostal za branku Furcha.
34:20'
Domácí Protas sice převzal přihrávku, jenomže otočka s pukem se mu zrovna moc nepovedla. Klid na rozehrávku tak měl Lalonde, který hledal Guslistova.
33:14'
Dinamo navíc nepovedeně rozehrálo z vlastního pásma, puk směřoval přes všechny čáry. Navíc je tu prostor pro další komerční přestávku druhé třetiny.
32:30'
Velký závar před hostující brankou, Minsku se ovšem nepovedlo dotlačit kotouč do branky!
32:04'
K velice tvrdé ráně se před malým momentem dostal domácí zadák Falkovskij, který trefil pouze levý beton brankáře. Minsk ovšem pokračuje v kombinaci.
31:14'
Najednou se do zajímavé šance natlačil hostující Morozov, který se dostal až před českého brankáře Furcha. Ten si se zakončením k bližší tyči ale poradil.
30:13'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., sekání).
30:00'
Máme za sebou přesnou polovinu řádné hrací doby. Minsk se před malým momentem dostal do vedení o jednu branku, Čerepovec ovšem kombinuje v pásmu.
29:22'
Minsku se ihned po vhazování povedlo odehrát kotouč daleko na druhou stranu, kde se k puku dostal Berglund. Jeho zavezení zpět skončilo u soupeře.
28:38'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladislav Jerjomenko – 2 min., hrubost).
28:02'
Krátce po vhazování se na modré čáře dokázal napřáhnout domácí Jerjomenko, který trefil pouze připraveného brankáře. Severstal je stále pod tlakem.
27:39'
Domácí celek využívá dvojnásobnou přesilovou hru! Minsk se jednoduchým způsobem dostal zpět do útočného pásma, kde jsme sledovali nahrávku v podání Menella k levému kruhu, kde měl napřaženo ARŤOM DĚMKOV. Jeho rána zapadla až do hostující sítě, Dinamo se tak po zásluze dostává do vedení.
Asistence: Shane Prince, Brennan Menell.
27:31'
Prince chytře nabízel kotouč do předbrankového prostoru, kde Mitchell tečoval vedle branky. Poté byl ostře dohrán Klinkhammer, vylučovat se nebude.
27:02'
Minsk má k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, nicméně až nyní se konečně dokázal usadit kolem branky soupeře. Zatím ale nesledujeme zakončení.
26:26'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min.).
26:11'
Poté měl první branku tohoto zápasu na své hokejce Voronin, který si sjel až před brankáře, avšak Podjapolskij dokázal i nyní zakročit!
25:47'
Hostující celek se dostal pod tlak, avšak se mu přesto povedlo konstruktivně rozehrát. Kotouč zavezl až do útočného pásma forvard Morozov.
25:03'
Dinamo se před malým momentem dostalo k mezikruží, odkud to nabídkou do předbrankového prostoru zkoušel Prince, jehož nabídku tečoval vedle Mitchell.
24:20'
Další souboj byl k vidění za hostující branku, kde se dokázal uplatnit domácí Varfolomejev. Ten dokonce nahrál za sebe, kde ovšem nezakončil Mosaljov.
23:09'
Po přejetí modré čáry to ihned zkoušel domácí Znacharenko, který ovšem trefil pouze beton připraveného brankáře, od kterého se kotouč odrazil do rohu.
22:11'
Severstal se nyní nadechl k sympatickému náporu, který přinesl celou řadu střeleckých pokusů. Všechny ovšem směřovaly vedle, Furch tak nezasahoval.
21:30'
Podjapolskij měl v tomto případě další práci, avšak si dokázal poradit se zakončením přímo doprostřed branky. Následovat bude další vhazování zleva.
20:47'
Rychlá akce domácího celku nakonec přinesla střeleckou pozici pro Klinkhammera, který to zkoušel zápěstím pod břevno, avšak trefil pouze rukavici brankáře.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal s pukem do vlastního obranného pásma, kde číhal Menell.
20:01'
Střely na branku: 9 – 10.
Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec nepřinesla žádnou branku. Sledovali jsme atraktivní podívanou, jenž nabídla celou řadu vyložených šancí, avšak ani jedna z nich neskončila v síti. Směrem dopředu byl přesto o něco aktivnější domácí Minsk, který dokonce musel čelit čtyřminutovému oslabení, při kterém si počínal velice dobře. Hraje se v hodně rychlém tempu, což se fanouškům musí líbit. První třetina tedy branku nepřinesla, zanedlouho začne ta prostřední.
20:00'
19:12'
Furch si připsal další zákrok, v tomto případě toho ale moc neviděl. Těsně před ním totiž zaváněl ve výhledu Geraskin, který se k dorážce ale nedostal.
19:00'
Minuta do konce první třetiny.
18:05'
Hostující celek rozjížděl útočnou akci ze svého pásma, jenomže k ničemu nebezpečnému to nakonec nevedlo. Na druhé straně zkoušel nahodit Klinkhammer.
17:10'
A pro Čerepovec mohlo být zle. Domácí celek totiž podnikl rychlý protiútok, při kterém se do šance dostal Falkovskij, který ovšem na Podjapolskiho nevyzrál.
16:01'
U pravého kruhu se do kotouče hned dvakrát opřel Kapustin. První rána směřovala vedle pravé tyče, ta druhá pro změnu vystoupala vysoko nad branku.
15:10'
Domácí stále hrají v početní nevýhodě, což by se zanedlouho mohlo změnit. Nyní se Čerepovec usadil kolem domácí branky, ke střelám to ovšem ale nevede.
14:25'
V oslabení pláchl do úniku domácí Kogaljov, který měl na zakončení málo času a Podjapolskij tak dokázal odolat!
14:10'
Čerepovci se dlouhá přesilová hra zatím nedaří dle představ. Hráči ve žlutých dresech přesto zaměstnali Furcha, který si poradil se zakončením Vittasmakiho.
13:13'
Severstal se dokázal usadit v pásmu soupeře, kde to na sebe vzal Kodola. S jeho ránou si český brankář Furch dokázal poradit, domácí poté vyhodili kotouč.
12:05'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Brennan Menell – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování).
12:02'
Hrálo se snad tři minuty bez přerušení, což už ale neplatí. Minsku se nepovedlo založit útočnou akci, kotouč směřoval přes všechny čáry.
11:04'
Poté si hraničním způsobem počínal vracející se Tichonov, který si dle sudích počínal v rámci pravidel. Nyní sledujeme souboj u pravého hrazení ledové plochy.
10:24'
Minsk poměrně dlouho operoval v pásmu soupeře, kde to zakončením z pravého kruhu zkoušel obránce Falkovskij. Jeho rána trefila pouze nohu protihráče.
10:00'
Máme za sebou polovinu první třetiny, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Sledujeme hodně vyrovnanou podívanou, nyní je na kotouči Severstal.
09:08'
Málem jsme sledovali další zakázané uvolnění, nakonec tomu tak nebylo. Poté byl ve středu hrací plochy zastaven domácí Klinkhammer, vylučovat se nebude.
08:10'
Snadná práce pro brankáře Podjalpolskiho, který si poradil s nahozeným kotoučem. Je tu další přerušení hry, na řadu tak přichází první komerční přestávka.
07:44'
Severstal se dostával do přečíslení, které přineslo nahrávku na hokejku Adama Lišky, jenž byl ovšem hodně rychle dostoupen soupeřem.
07:02'
Za volným pukem poté zavítal domácí zadák Menell, kterému se nepovedlo rozehrát zrovna nejlépe. Ven z branky se poté vydal Podjapolskin, který rozehrál.
06:12'
Středem hrací plochy to na sebe vzal hostující Nattinen, který následně zvolil nahrávku do tandemu na Mojsejeva, jehož další nahrávka skončila u soupeře.
05:02'
Sám na branku poté uháněl hostující hráč, který ovšem mířil pouze vedle branky. Minsk se poté natlačil na druhou stranu, kde ale moc dlouho nevydržel.
04:12'
Čerepovec nyní nedokázal konstruktivně rozehrát, kotouč nakonec směřoval přes všechny čáry. To znamená, že se bude vhazovat před brankářem Podjapolskim.
03:13'
Do zajímavé pozice se před malým momentem dostal jeden z hostujících hráčů, který ovšem netrefil puk zrovna ideálně. Minsk se okamžitě žene kupředu.
02:05'
Domácí Klinkhammer se pokoušel udržet kotouč před modrou čárou, což se mu nakonec nepovedlo. Poté za pukem spěchal Tichonov, jenž ho přeposlal vzad.
01:44'
Severstal se usadil kolem branky soupeře, kde to nahozením od modré čáry zkoušel obránce Lalonde. Jeho nabídku tečoval vysoko nad Kapustin.
01:11'
Ihned po vhazování to přímo na hostující branku zkoušel obránce Almqvist, který od modré čáry mířil přímo doprostřed branky, což bylo pro Podjapolskiho snadné.
00:36'
První zakončení tohoto zápasu měl na svědomí hostující Morozov, který z velké vzdálenosti minul branku soupeře. Následně Čerepovec zahrál na icing.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, odkud se o rozehrávku pokoušel Menell.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Furch (D. Taylor) – Menell, Znacharenko (A), Jerjomenko, Falkovskij, Šinkevič, Almqvist, Koljačonok – Prince, Z. Mitchell, Klinkhammer (C) – Varfolomejev, Gorbunov, Mosaljov – Paré, Usov, K. Voronin – Kogalev, Protas, Alistrov – Děmkov.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Kudako, M. Tichonov, M. Chabarov, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – Geraskin (C), Guslistov, Kapustin – Mojsejev, Jo. Nättinen, Dumbadze – A. Alexejev.

Rozhodčí: Akuzkovskij, Gofman – Maximovskij, Osipov.

Adam Liška (CER)
Severstal Čerepovec

Na opačné straně se představí Čerepovec, který si v letošním ročníku počíná hodně podobně. Severstalu totiž momentálně patří sedmá pozice tabulky, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jediný bod, což by se v případě vítězství mohlo změnit. Čerepovec navíc do dnešního duelu půjde v podobném rozpoložení, z posledních pěti zápasů se mu povedlo vyhrát třikrát. Naposledy tomu tak bylo v minulém kole, kdy se mu po divoké přestřelce proti Jekatěrinburgu povedlo vyhrát výsledkem 6:3. Severstal tak bude chtít navázat na toto venkovní vítězství, ani dnes to ale nebude mít snadné.
HC Dinamo Minsk

Hokejisté Minsku se momentálně nacházejí na sympatické šesté pozici západní konference, což by v konečném důsledku znamenalo postup do play-off. Dinamo doposud získalo pětapadesát bodů, navíc s pátým Jokeritem má naprosto totožný počet bodů. Minsk má na svém kontě dvě výhry v řadě, nejprve se mu po nájezdech povedlo uspět na půdě Čerepovce, v minulém kole pro změnu po prodloužení porazil domácí Soči výsledkem 3:2. Dinamo je ovšem až osmým nejlepším domácím týmem své konference, u posledních pěti domácích duelů vyhrálo pouze dvakrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Dinamo Minsk a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.