KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Jaroslavl - 16. října 2020   18:10

Jaroslavl

S konstatováním, že Lokomotiv Jaroslavl díky brance ze závěru zápasu zapisuje šestou výhru v řadě, když na ledě Dinama Minsk vítězí 1:0 se s Vámi loučí a hezký páteční večer přeje Tomáš Lysý.
Využití: 0-0.
Dnešní zápas se stupňoval od začátku až po samotný konec. První třetina příliš zajímavého dění nepřinesla a brankáři mnoho práce neměli. Ve druhé třetině byli hosté nebezpečnější i kvůli tomu, že Minsku chybí několik hráčů včetně obou gólmanů a pěti nejproduktivnějších hráčů. Jenže Lokomotiv i díky výborné práci gólmana Nikity Tolopila nedokázal využít ani pětiminutovou přesilovku. V největší šanci zvonila tyč branky domácích.

Ve třetí třetině mohly rozhodnout oba týmy. Dinamo Minsk mělo v závěru slibné šance, jenže rozhodnutí přišlo v čase 56:47, kdy se z obrovského předbrankového závaru prosadil Jegor Korškov. Domácí se mohli trošku zlobit, protože jejich brankář byl v úvodu akce atakován, ale stihl se dostat znovu do svého prostoru. Se svými spoluhráči pochytal dvě dorážky a jednu přímou střelu, ale na poslední dorážku z hole Korškova u své levé tyče už nedosáhl. Minsku pak chybělo i trošku pověstného štěstí, aby dnešní zápas, kterému by spíše po základní hrací době slušela remíza, srovnali – 0:1.
59:48'
Domácí mají čas už pouze na poslední útok.
59:15'
Lokomotiv výborně brání svojí obrannou modrou a nepouští Dinamo k ohrožení branky.
58:45'
Také před brankou Lokomotivu bylo nyní pořádně rušno, ale domácí měli opět i trošku smůly. Scházel jim možná nějaký ten odraz, aby se puk dostal do sítě. Mimo jiné již hrají v šesti mužích bez Tolopila.
58:00'
Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třeitny.
56:47'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Pokud bude tato branka rozhodující, tak je to pro Nikitu Tolopila při jeho prvním zápasu v KHL v letošní sezoně hodně smolné. Před jeho brankou byl velký závar, který způsobil střelou Kraskovskij. Ihned poté přes domácího muže v masce přepadl Jegor Korškov a rozhodil ho tak. Přesto ale se domácí proti dorážce Tkačjova ubránili. K puku se dostal mezi kruhy Kraskovskij a jeho střelu zblízka už vyrazil Tolopilo. Jenže pouze ke své levé tyči, kde byl JEGOR KORŠKOV a forvard Lokomotivu se svojí druhou dorážkou během krátké chviličky nemýlil. Asistence: Pavel Kraskovskij.
56:34'
Další přečíslení Dinama Minsk tři na dva brankou neskončilo, Edward Pasquale má ve své kleci nyní i kus štěstí.
55:45'
Další úspěšná práce s hokejkou za brankou od Nikity Tolopila. Dvaadvacetiletý brankář Dinama ale mohl mít nyní trošku strach, neboť puk nebezpečně mířil k tomu, aby se dostal do hlediště. Domácí brankář měl nyní metr štěstí.
55:14'
Obrovská šance Dinama na rozhodnutí. Domácí se ocitli v situaci dva na jednoho, kdy Ivan Drozdov místo přihrávky na volného Pavlenka zkusil před brankou stahovačku. Patrně by následně i zakončil, kdyby nepřišel dobrý zákrok holí jednoho z hráčů Lokomotivu.
54:40'
Nikita Tolopilo k výbornému výkonu přidává dnes také dobrou hru holí a už potřetí ve třetí třetině nejenže za brankou dobře zastavil puk, ale ještě ho rozehrál na hole spoluhráčů.
53:11'
Edward Pasquale nyní skočil jakousi rybičkou vstříc sraženému puku, který vypadl zhruba dva metry před jeho brankovištěm. A věděl proč, před jeho klecí číhali dva hráči Dinama.
53:00'
Další faul už rozhodčí zatím nepískli, byť Rušan Rafikov si v souboji za brankou pomohl proti spoluhráči lehkým potažením.
52:57'
Lokomotiv je opět v plném počtu hráčů.
52:35'
Kdepak, domácí se nemohou dostat k pořádnému střeleckému pokusu.
51:53'
Jenže ani domácí přesilovky dnes nejsou žádným velkým zázrakem. Lokomotiv se v pohodě brání.
50:57'
Jenže ze hry v plném počtu hráčů se ekipa Lokomotivu Jaroslavl dlouho neraduje. Je zde další vyloučení hostí! Pavel Kudrjavcev míří na trestnou lavic za dvě minuty kvůli hákování.
49:43'
Hosté hrají v pěti.
49:29'
Ilja Usov se dostal před brankou k odraženému puku a nechybělo moc, aby do něj úspěšně plácl. Jenže Edward Pasquale ukázal výbornou práci holí a kotouč od domácího útočníka doslova odpálil.
48:32'
Trma vrma před brankou Lokomotivu! Puk se nakonec odrazil na hokejky hostí, kteří jsou rádi, že ho vyhazují přes všechny čáry.
47:43'
Drozdov inkasoval u mantinelu tvrdý hit od Nikity Čerepanova, který proti němu navíc poměrně hodně vyjel svým kolenem. A za to dostává dvě minuty.
47:09'
Odchovanec Lokomotivu Georgij Ivanov zkusil střelu zápěstím z pravého kruhu. Nejednalo se o vůbec špatný pokus, ale dvaadvacetiletý forvard hostí na svůj první gól v KHL v letošní sezoně stále čeká marně. Tolopilo je holt velký brankář a pokryje ve své kleci spoustu místa.
46:39'
Protas a Solovjov za svojí brankou úspěšně uhájili puk proti přesile tří hráčů Lokomotivu. Dinamo Minsk tak opět vyváží kotouč dopředu.
46:16'
Šinkevič před modrou nahodil puk do útočného pásma, kde ho ale jeho spoluhráči vybojovat nedokázali.
45:10'
Hra je navíc nyní hodně kouskována nepřesnostmi, tentokrát třeba zakázaným uvolněním domácích.
V dnešní sestavě Dinama Minsk není (i vinou zdravotních komplikací) ani jeden cizinec.
44:14'
Další novic v domácí sestavě, Igor Revenko povolaný z Gomelu, zkusil tečovat střelu od modré, ale puk nasměřoval jen do ochranné sítě.
43:16'
Hosté jsou v plném počtu, oslabení dnes i díky špatným přesilovým hrám soupeře zvládají na jedničku.
42:59'
Osipov dal z osy hřiště přihrávku na Atteho Ohtamuu. Finský bek střelou z první mířil sice do horní části branky, ale Nikita Tolopilo měří téměř dva metry (přesněji 197 centimetrů) a tak nastavil proti své střele rameno.
42:25'
Na Tkačjova vypadl puk u pravé tyčky, ale při dorážce přeskočil nezbedný kotouč hokejku útočníka Lokomotivu. Ten tak vzápětí přihrál na spoluhráče, ale nic vážného se z této akce neudálo.
41:54'
Nedorozumění Lokomotivu v přesilovce (kolikáté dnes už) se snažil využít Igor Martynov, který po levé straně ujel s pukem. Ale nakonec byl na kruhu dostihnut vracejícími se hráči.
41:16'
Domácí se budou muset zase bránit, jelikož hráčská lavice Dinama dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten si jede odsedět Pavel Denisov.
40:40'
Ilja Usov napodruhé vyhrál buly, poté puk posunul na jmenovce Ilju Šinkeviče, který z úhlu branku netrefil.
40:34'
Nyní už je to bez jakýchkoliv protestů, navíc se Dinamo více přiblížilo brance soupeře – zakázané uvolnění.
40:26'
Nepřesná rozehrávka Lokomotivu končí úmyslným ofsajdem, ač se to Pavlu Krasovskému moc nelíbí.
Dnešní zápas sleduje 4989 diváků.
40:01'
Týmy už jsou připravené na začátek třetí třetiny a věřme, že v ní konečně začnou padat branky.
Vyloučení: 4-3
Druhá třetina už byla výrazně hokejovější než ta první. Více šancí měli hosté, kteří byli na koni i díky tomu, že hráli po trestu Jegora Šarangoviče na pět minut a do konce utkání dlouhou přesilovku. Ale využít jí nedokázali. Blízko ke vstřelení branky byl Nikita Čerepanov, ale od modré trefil jen tyč. Opět je třeba vyzdvihnout výkon letošního novice v sestavě Dinama Nikity Tolopila, jenž ve svém celkově sedmém zápase v kariéře chytá výborně a zapsal již 21 úspěšných pokusů – 0:0.
40:00'
39:44'
Kogaljov posunul puk z mezikruží na pravou stranu pro Ilju Usova. Proti jeho ráně z první se včas přemístil Edward Pasquale a vytáhl asi sůvj nejtěžší zákrok celého zápasu.
39:04'
Denis Alexejev vyzkoušel pozornost domácího gólmana střelou z mezikruží. Je z toho jednadvacátý úspěšný zákrok domácího muže v masce.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé části hry.
38:31'
Ivan Drozdov zkusil na útočné modré kličku, přičemž jeden z bránících hráčů proti němu trošku vystrčil koleno. I tohle mohlo být vyloučení. Ale sudí nechal hru pokračovat.
37:54'
Dinamo Minsk je v pěti.
37:44'
Domácí se po buly ihned osvobozují a posílají kotouč přes všechny čáry.
37:34'
Tohle určitě bolelo. Na vrcholu pravého kruhu se do puku opřel Rušan Rafikov a trefil přesně mezi nohy Vladislava Koljačonoka, který se chystal blokovat střelu. Myslím, že to poslední, na co má bek Dinama pomyšlení, jsou nádherné Ice Girls, které povzbuzují atmosféru v Minsk-Areně.
37:05'
Přesilovka Lokomotivu Jaroslavl je jedním slovem otřesná a hosté se během minuty a čtvrt nedostali k pořádnému střeleckému pokusu, natož aby se udrželi v pásmu před Tolopilem.
36:28'
Dobrý pokus domácích. Mezi kruhy se dostal k puku na chvíli volný Jevgenij Nogačjov, ale nestačil zakončit tak, jak by si přál.
35:54'
Ohrožení možná přijde až nyní. Dmitrij Znacharenko pozdržel do útočného pásma pronikajícího Alexeje Marčenka, kterého u pravého kruhu přitáhl za hokejku a právě za držení hole jde ven.
35:20'
Lokomotiv opět okupuje prostor před brankou Tolopila. Střílet mohl Osipov i Rafikov. K pokusu se poté odhodlal po kombinaci první jmenovaný, ale jeho pokus neměl gólové parametry a brankáře tolik neohrozil.
34:21'
Arťom Anosov už neměl tolik síly, aby po přejetí modré předvedl ještě nějakou parádu. Proto mezi kruhy jen bekhendem nahodil puk k levé tyči, kde byl beton brankáře Pasqualeho.
33:42'
Hosté jsou nyní jasně lepší a nedávají domácím šanci na vydechnutí. Což je i tím, že mají střídačku hned u útočné třetiny.
33:01'
A před brankou domácích bylo znovu rušno. V nepřehledné situaci se dostal k puku Pavel Kraskovskij, který se zblízka snažil doklepnout puk za záda Tolopila, ale nakonec se mu to těsně nepodařilo.
31:38'
Dinamo se opět ubránilo přesilovce a je v pěti.
30:50'
Po nahození za branku Dinama opět zapracoval u mantinelu výborně Dmitrij Znacharenko a hlavně jeho zásluhou míří kotouč opět na druhou stranu kluziště.
30:34'
Největší šance zápasu! Od modré vystřelil Nikita Čerepanov a jeho dobrý pokus skončil na levé tyči. Sudí stál od branky kousek a ihned rozpažil, šlo skutečně o brankovou konstrukci.
30:14'
Přes dva hráče si to mezi kruhy namířil Jegor Korškov. V brance místo puku, který má Tolopilo v lapačce, skončila jeho hokejka.
30:04'
Rušan Rafikov vyslal z levého kruhu na branku Tolopila pořádnou ránu, kterou si gólman Dinama pohlídal.
30:00'
V rohu za brankou Dinama probíhá strkanice o puk, lépe z ní vyšli hosté.
29:40'
A domácí vzápětí opět úspěšně uhájili obrannou modrou.
29:26'
Hned po buly následuje vyhození Ilji Litvinova přes všechny čáry.
29:23'
Magnus Pääjärvi zkoušel před brankou dorážku, ale Nikita Tolopilo opět pokryl puk a vůbec si nic nedělá z toho, že letos dostal svojí první šanci v KHL. Je na něj spoleh!
28:47'
Už to vypadalo, že se domácí osvobodí a vyhodí puk z pásma. Vyšlo to až na druhý pokus. Přesilovka Lokomotivu není vůbec dobrá.
27:35'
Lokomotiv hraje v plném počtu a začíná jeho více jak tříminutová přesilovka pět na čtyři.
26:38'
Ačkoliv Dmitrij Zacharenko protestuje, že se o nedovolený zákrok nejednalo, sudí své rozhodnutí nemíní změnit. Což je pro Dinamo další komplikace. Osobní trest na pět minut a do konce utkání za vysokou hůl dostává Jegor Šarangovič. Menší trest si odsedí Arťom Anosov.
26:38'
Domácím kombinace vázne, velké změny v sestavě vinou zranění jsou vidět. Navíc nyní zůstává v rohu za brankou Dinama ležet hráč Lokomotivu a síly na ledě se srovnají. Na led míří navíc lékař.
25:58'
Dvě špatné přihrávky. Nejprve od domácích, poté od Pavla Kudrjavceva, jenž místo vyhození puků z mezikruží ještě zkoušel přihrát. Ale i vzápětí přišla další domácí nepřesnost.
25:35'
Maxim Berjozkin se snažil před brankou Dinama dostat k odraženému puku, ale nechtíc mu hůl vylétla nahoru a trefila soupeře. Dvě minuty pro útočníka Lokomotivu za vysokou hůl.
25:15'
Atte Ohtamaa dostal na útočné modré mrzkou přihrávku od spoluhráče. Střílet z první tak nemohl, jelikož byl rád, že vůbec udržel útočné pásmo.
24:35'
Georgij Ivanov se od svojí klece dostal až na druhou stranu, ale protože mu šli spoluhráči střídat, jen zavezl puk do pásma a tam o něj přišel.
23:42'
Domácí jsou znovu v pěti.
23:25'
Anton Malyšev vypálil naopak z levého kruhu, navíc střílel přes obránce. To pro domácího brankáře nebylo úplně jednoduché, ale i tak stačil zasáhnout.
23:01'
A je zde další úspěšné vyhození Dinama. Alexej Marčenko musí pro puk až ke své brance.
22:11'
Se střelou z první z pravého kruhu od Rušana Rafikova si Nikita Tolopilo poradil. Druhý pokus už byl pro něj těžší a vyrazil ho jen před sebe, kde kotouč odpálili do bezpečí jeho spoluhráči.
21:52'
Ilja Šinkevič se snažil vyhodit odražený puk za svojí brankou po prknech pryč, kotouč se mu ale svezl po holi a zamířil ven z hlediště.
21:38'
Na pozoru se musel mít také Nikola Tolopilo, ale celá akce je ukončena faulem domácích.
20:35'
Tak Minsk do druhé třetiny pořádně vlétl a na Edwarda Pasqualeho nyní míří jedna střela za druhou. Z předbrankového prostoru, od modré. Lokomotiv, jehož hráči to nyní mají z obranného pásma dále na střídačku, ale odolal.
20:10'
První buly tentokrát zvládli lépe hosté zásluhou Tkačjova, ale k puku se ihned dostal Ilja Usov a domácí operují v útočném pásmu.
Vyloučení: 2-2
První třetina je u konce a celých dvacet minut byl k vidění spíše urputný boj než nějaká hezká podívaná. Domácí se v kombinované sestavě hledají, ale dokázali přestát čtyřminutové oslabení, během kterého si navíc vybojovali faul a síly na ledě se srovnaly. Novic v brance Dinama pro letošní seonu Nikita Tolopilo tak nemusel vytahovat žádný těžký zákrok, stejně jako na druhé straně Edward Pasquale. V závěru třetiny měli více ze hry hosté, ale bez gólového efektu – 0:0.
20:00'
19:49'
Poslední útok první části zkusil ještě Ivan Drozdov, který byl ale na útočné modré také dobře pokryt.
19:05'
Po chybičce hostí na útočné modré se k puku dostal Nogačjov. Ten hned nahrál mezi kruhy pro Ilju Litvinova, jenž ale soupeře nevykličkoval a s jeho mírnou střelou si Kanaďan Edward Pasquale věděl rady.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45'
Vyhození Minsku končí mimo hrací plochu. Kotouč byl tečován, takže nikdo na trestnou lavici nepůjde. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:08'
Anton Malyšev přišel na útočném modré o pásmo a navíc měl ještě co dělat, aby nepustil soupeře do přečíslení jeden na jednoho.
17:12'
Hra se stěhuje před branku Lokomotivu po tom, co se hosté dopustili zakázaného uvolnění.
16:43'
Ačkoliv se Ilja Usov pořádně snažil, puk se mu nakonec za brankou Pasqualeho nepodařilo získat.
16:13'
Stejně jako při další střele, pro změnu hned po buly.
16:06'
Běloruský dvacetiletý gólman raději po Berjozkinově pokusu podržel kotouč ve své výstroji. Útočník Lokomotivu vybruslil zpoza klece k jeho pravé tyči a zkusil zakončení, ale Tolopilo byl pozorný.
15:41'
Hráči Lokomotivu sice na chvíli ztratili pásmo, ale nyní jsou opět před brankou Tolopila a kombinují.
14:32'
Artur Kajunov si najel na pravý kruh. Byl v dobré pozici, ale tak dlouho váhal se střelou, až nevystřelil a při dalším obkroužení tohoto prostoru ztratil puk.
13:51'
Ilja Solovjov přes napadání Magnuse Pääjärviho přišel na chvíli ve svém pásmu o puk, ale soupeře poté přišpendlil na mantinel a domácí se už ubránili.
13:24'
Nahození Ilji Šinkeviče od modré nebylo přesné, dopředu tak jdou hráči Jaroslavle.
12:46'
Hráči Lokomotivu jsou v posledních minutách o něco aktivnější a hraje se více před brankou běloruského brankáře Nikity Tolopila, jenž má v této sezoně svůj debut v KHL. Loni odchytal za Minsk šest zápasů.
12:12'
Hosté se hodně kostrbatě dostali do útočného pásma, ale přece. Na konci celé akce byl Maxim Berjozkin, jehož střela z pravého kruhu neměla gólové parametry.
11:39'
Hosté nyní vystřelili de facto hned po buly zásluhou Artura Kajumova a Tolopilo chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho stačil najít ještě před tím, než by mu vypadl z výstroje a některý z hostí by dorážel.
11:25'
V plném počtu jsou také domácí, zatímco jejich brankář Nikita Tolopilo bezpečně kryje puk.
10:38'
Hráči v bíločerveném mají stále problémy vůbec se dostat do útočného pásma, navíc nyní odvedl na druhé straně dobrou práci Igor Martynov a ušetřil svému týmu dobrých dvacet sekund. Vzápětí jede střídat.
10:15'
Hosté hrají v plném počtu a pokračuje jejich dohrávaná přesilovka pět na čtyři.
10:05'
Při hře čtyři na čtyři měl slibnou šanci před brankou Igor Martynov, ale v tlaku už nedokázal puk lépe usměrnit mezi tři tyče.
09:01'
Ivan Drozdov jel do situace jeden na jednoho, ale už neměl tolik sil, aby přebruslil soupeře.
08:15'
Hráči Dinama se nejenže osvobozují díky Jegoru Šarangovičovi. Tento útočník Minsku byl navíc u prostor trestné levice nedovoleně bráněn Alexejem Marčenkem, který za to dostává dvě minuty. Právě Šarangovič ale může být rád, že nekasíroval i on za zbytečné oplácení.
08:03'
Nikita Tolopilo první pořádný zákrok u své branky zvládl a poté se domácí osvobozují.
07:25'
Těžká situace pro domácí. Dvě plus dvě minuty za vysokou hůl dostává nováček v sestavě Ilja Litvinov.
07:23'
Dobrou práci pro Jaroslavl odvedl nyní za brankou Alexej Marčenko. Hra je poté opět přerušena. Kotouč byl u Nikity Tolopila a právě za jeho svatyní zůstal na chvíli ležet Maxim Berjozkin.
06:34'
Aktivní Alexej Protas zkusil usměrnit za záda brankáře střelu Šinkeviče od modré. Na puk sice dosáhl, ale jeho slabý pokus lapil Pasquale.
06:24'
Ilja Šinkevič dobrým zákrokem u mantinelu udržel pro své spoluhráče útočné pásmo.
06:21'
Hra je po nahození Jegora Šarangoviče přerušena. Puk má Edward Pasquale, kanadský brankář ve službách Lokomotivu, a následuje komerční přestávka.
05:39'
Lokomotiv se bez problémů ubránil oslabení a hraje v pěti.
05:12'
A Lokomotiv stále drží svého soupeře dále od puku.
04:55'
Dvě rozehrávky z vlastního pásma za sebou musí započít obránce Pavel Denisov.
04:23'
Domácí přišli o pásmo a Lokomotiv na chvíli napadal rozehrávku soupeře. Ba co víc, Artur Kajumov se dostal mezi kruhy do zakončení bekhendem, nicméně minul branku. Až pak se kotouče ujal Šarangovič a vyvezl ho na opačnou stranu kluziště. Ale jen na okamžik.
03:39'
Edward Pasquale za brankou počkal při odehrání puku trošku déle a poslal na zem podražením, tedy svým betonem, jednoho ze soupeře. Dostává dvě minuty, které za něj odsedí spoluhráč.
03:28'
Útok Dinama dva na dva byl zastaven už na útočné modré, ale domácí tým bude hrát přesilovou hru.
02:08'
V dobré střelecké pozici se zjevil na pravém kruhu právě Alexej Protas, jenž vinou zranění mnoha hráčů dostává v sestavě dost prostoru. Přes obránce ale nenamířil kotouč přesně.
01:38'
Hra je přerušena zakázaným uvolněním Dinama, Alexej Protas dojížděl kotouč zbytečně.
00:41'
Až nyní, kdy se po levé straně protáhl do pásma Alexandr Kogaljov, ale Edwarda Pasqualeho v brance Lokomotivu neohrozil.
00:20'
Nahození hostí od modré bylo hodně nepřesné, hodně kombinovaná sestava Dinama ale zatím puk nevyvezla.
00:02'
Zápas byl zahájen, na buly byli úspěšnější domácí.
00:01'
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu a v Minsk-Aréně zazní státní hymny.

HC Dinamo Minsk: Tolopilo (Kolosov) – Koljačonok, Znacharenko (A), Solovjov, Šinkevič (A), Děrjabin, Bogolejša, Denisov – Šarangovič (C), Revenko, Bujnickij – Drozdov, Protas, Pinčuk – Martynov, Usov, Kogaljov – Anosov, Pavlenko, Litvinov – Nogačjov.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Rafikov, Ohtamaa, A. Marčenko, Malyšev, Čerepanov, Misjul – Tkačjov (C), Kraskovskij, Korškov – Pääjärvi, Lander (A), Kudrjavcev – Ivanov, Kajumov, J. Averin (A) – Kovalenko, Berjozkin, Alexejev – Iljenko.

Rozhodčí: Sergej Beljajev, Sergej Kulakov – Jaroslav Parikov, Hleb Lazarev.
Zranění neustále likvidují sestavu Minsku, mimo hru jsou i oba brankáři Dominik Furch a Danny Taylor. Šanci tak dostane Nikita Tolopilo, jenž dnes bude jako jednička. Krýt mu záda bude o dva roky mladší, osmnáctiletý gólman Alexej Kolosov. Oba dva letos chytali běloruskou extraligu za Dinamo Moloděchno (klub poblíž Minsku).

Svojí premiéru v KHL si dnes odbude centr první lajny Igor Revenko, jenž hrál doposud na "farmě" v Gomelu. Na soupisku byli dopsáni také Vitalij Pinčuk a Ilja Litvinov.
Dnešní utkání bude také soubojem dvou celků z divize Tarasova, která je tento rok hodně našlapaná. První čtyři celky divize, tedy CSKA Moskva (25 bodů), Jaroslavl, Minsk (oba 21 bodů) a Dynamo Moskva (18) jsou v první pětce celé konference, mezi nimi je jen na druhém místě Petrohrad.
Československá stopa v týmech:
Dominik Furch (MIN): 10 zápasů, 5 výher, 2,97 průměr, 89,9% úspěšnost.
Lokomotiv Jaroslavl:
Tým s lepší bilancí v Západní konferenci za posledních pět zápasů momentálně nenajdete. Lokomotiv totiž všech pět utkání vyhrál a v posledních sedmi zápasech má ještě o jednu výhru více. Proto se také Jaroslavl vydrápala až na třetí místo konference se stejným bodovým ziskem jako Dinamo Minsk a od první CSKA dělí dnešní hosty jen čtyři body, navíc se zápasem k dobru. Jestliže Dinamo oplývá druhou nejlepší ofenzívou konference, může se Lokomotiv spolehnout naopak na druhou nejlepší defenzívu, když inkasoval jen 29 branek.

HC Dinamo Minsk:
Domácí tým se nachází na čtvrté příčce tabulky Západní konference, když ve čtrnácti zápasech hned desetkrát vyhrál a jen čtyřikrát odešel z ledu poražen (jednou za bod). V posledních pěti zápasech běloruský tým třikrát vyhrál a dvakrát prohrál (jednou právě za bod), což je s ohledem na aktuální zdravotní situaci Minsku slušný počin. Domácí totiž postrádají desítku hráčů, přičemž většina z nich by hrála; jmenovitě třeba Arťom Děmkov, Brandon Kozun, Shane Prince nebo Ryan Spooner, což jsou druhý až pátý hráč bodování týmu. Dinamo tak táhne hlavně Rob Klinkhammer, jenž má ve třinácti zápasech třináct bodů (7+6). Ofenzíva Minsku vůbec patří k nejlepším v celé Západní konferenci, když Dinamo nasbíralo 51 branek a více jich má jen Petrohrad (52).

Poslední zápasy Dinama:
Minsk – Riga 4:3 sn.
Minsk – Kunlun 2:0
Minsk – Soči 1:2
Riga – Minsk 4:3 sn.
Čerepovec – Minsk 1:4.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu nejlepší evropské hokejové klubové soutěže – Kontinentální hokejové ligy. V pátečním programu se bude hrát také jeden zápas, který měl původní termín již měsíc zpět, ale nakonec byl kvůli koronaviru jednoho ze zaměstnanců a několika dalších hráčů Lokomotivu odložen, respektive ze strany hostů nebylo tolik času na výběr rezervních hráčů a vyřízení dokumentů nutných k cestě do Minsku. Každopádně v pátek 16.10.2020 od 18:10 se již hrát bude a uvidíme, kdo z týmů HC Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavl bude úspěšnější.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.