KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Novosibirsk - 1. listopadu 2020   15:00

Novosibirsk

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Československá stopa

Libor Hudáček (Nižněkamsk) – 0+0, 4 střely na branku, 15:30 na ledě
Dnešní utkání je u konce a tři body za výhru 3:1 bere hostující tým Novosibirsku. První branka zápasu padla až ve druhé třetině, když se skoro v její polovině prosadil Dmitrij Sajustov, za hosty vyrovnal na začátku poslední třetiny Galuzin. Vítěznou branku si avšak připsal hostující Oleg Li, když nachytal nepozorného brankáře Barulina. Do prázdné pak výhru potvrdil Alexandr Šarov. Nižněkamsk se příště utká 7.11. na ledě Dinama Rigy. Novosibirsk příště hraje 11.11. doma proti Dynamu Minsk.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Sibir právě vstřelil branku!
Je pravděpodobně rozhodnuto. Na levé straně obranného pásma se k puku dostal ALEXANDR ŠAROV a okamžitě ho napálil směr prázdné branka. Tu také trefil a jeho tým nyní vede o dva góly.
58:20'
Barulin na střídačce a domácí jsou v útočném pásmu v šesti mužích.
58:17'
Oddechový čas pro domácí.
58:12'
Gleb Semjonov pálil hned po vhazování od modré a důraznou ránou trefil tyčku hostující klece.
58:05'
Po chybě v hostující rozehrávce získal puk Alexandr Osipov a z levé strany pásma tvrdě pálil. Harri Säteri na jeho pokus vytasil krásný zákrok lapačkou.
57:27'
Nepovedené nahození domácích do útočného pásma a Novosibirsk si užije puk delší dobu ve své moci.
56:28'
Další vyhození hostů do středního pásma a domácím se pomalu krátí čas.
55:48'
Hudáček se vytočil zpoza branky a zkoušel vystřelit z velkého úhlu. Slovenský hráč netrefil ani branku.
54:40'
Z levé strany se pokusil nahrát před branku Danil Romancev. Jeho pas ale trefil jen soupeře před ním do brusle.
54:04'
Domácí dokázali zatlačit svého soupeře, jenže se nedostali ke střele a následně Novosibirsk vyhodil do středního pásma.
53:06'
Hodně kuriózní branka posílá hosty do vedení necelých sedm minut do konce. OLEG LI nabruslil do pásma po levé straně a prakticky zpoza branky nahodil puk na Barulina, který si bruslí srazil puk do sítě. Velká smůla domácího brankáře. Asistence: Ilja Morozov.
52:39'
Od modré nahazoval na branku hostující Ilja Morozov, ale nikdo v bílém dresu jeho nabídku netečoval.
52:02'
Sám na brankáře mohl jít domácí Ildar Šiksatdarov, jenže puk si zpracoval v jízdě nepřesně.
51:36'
Nepřesné rozehrávka domácího Osipova a píská se zakázané uvolnění.
50:57'
Následuje komerční přestávka.
50:57'
Andrej Kosticyn si nabruslil do pásma po levé straně a poté tvrdě vypálil do lapačky Säteriho.
49:30'
V mezikruží se otočil Sergej Dubakin a parádně trefil skákající puk, který zamířil jen kousek vedle domácí klece.
48:45'
Šarov dostal hodně těžkou nahrávku k mantinelu ve středním pásmu, puk proti přesile dlouho dokázal držet, ale nakonec o něho stejnak přišel.
48:04'
Domácí tým sice nyní mohl jít dopředu, ale raději puk odevzdal a šel střídat.
47:18'
46:59'
Nepřesná rozehrávka Volgina končí zakázaným uvolněním Neftěchimiku.
46:44'
Domácí tým se po vstřelené brance jednoznačně zvedl a je aktivnějším týmem.
44:56'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav utkání. Na středu pásma se uvolnil domácí Andrej Kosticyn a nádhernou nahrávkou našel u tyčky úplně volného VLADIMIRA GALUZINA, který poté v klidu uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Andrej Kosticyn, Alexej Volgin.
44:35'
Jeden z domácích útočníků byl v brankovišti, a tak se hra přesunuje do středního pásma.
44:24'
Otso Rantakari zkusil i další střelu od modré. Tentokrát to bylo ještě horší. Při ráně totiž zlomil hokejku.
43:57'
Od modré zkusil tahem pálit Otso Rantakari, trefil pouze blokujícího soupeře.
43:32'
Harri Säteri chytil střelu od modré a jeho tým okamžitě vyhazuje přes všechny čáry.
43:10'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., podrážení).
43:00'
Zakázané uvolnění domácího celku.
42:32'
Sergej Dubakin dostal nahrávku do jízdy, která byla, bohužel pro něho, o kousek delší a hostující hráč na puk nedosáhl.
41:58'
Dmitrij Sajustov sice na útočné modré obešel soupeře, ale po kontaktu s ním zamířil k ledu. Rozhodčí za tento hraniční zákrok nevylučují.
41:13'
Dlouhé nahození hostů Puustinena nenašlo, hrát tak může Nižněkamsk.
40:25'
Pas do druhé vlny dostal hostující Jyrki Jokipakka, jehož následná střela trefila pouze prvního soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:37.
Druhé třetina už nabídla jednu branku. V čase 29:12 našel Alexandr Šarov Dmitrije Sajustova, který dokázal puk poslat do odkryté branky a svůj tým do vedení. Nijak zajímavé tempo hry se zlepšilo přibližně pět minut před druhou sirénou, oba týmy přidaly na rychlosti a zápas se rázem stal atraktivnějším. Stále také platí tvrzení, že Novosibirsk je ve hře lepším týmem než Nižněkamsk.

39:17'
Hostující Jyrki Jokipakka napřáhl od modré čáry a docela důraznou střelou našel pouze beton Barulina.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Nikita Šaškov si našel před brankou nahození od modré, puk ale tečoval v parádní pozici kousek vedle branky.
37:35'
Tempo hry se rozhodně v posledních minutách zlepšilo. Na puku Novosibirsk v útočném pásmu.
37:10'
U hrazení se o kličku pokoušel Jegor Milovzorov, puk mu však ujel a přišel o něho.
36:26'
Nahrávku na modrou čáru dostal domácí Gleb Semjonov a jeho následná střela pořádně protáhla brankáře Säteriho.
35:54'
Nikita Korotkov se protáhl z pravé strany na střed útočné třetiny a dostal se i ke střele. Ta skončila pouze na zadní mantinelu.
35:04'
Hosté jsou v posledních vteřinách lepším týmem. Od modré pálil Gurkin pouze kousek od pravé tyčky branky.
34:15'
34:05'
Z levé strany se Michail Bjakin protáhl na střed a poté pálil na branku. Solidní akce skončila pouze v lapačce brankáře.
33:37'
Bulatu Motygullinovi utekl puk na útočné modré čáře, a tak se musí celá pětka vracet.
32:55'
V brejku dostal vysokou nahrávku Danil Romancev, který sám proti brankáři zkusil puk trefit ze vzduchu, ale tuto obtížnou misi nezvládl.
32:20'
Hosté se zkusili dostat do pásmu vysokým nahozením, který však trefilo Barulina a ten okamžitě rozehrál.
31:50'
31:38'
Hostující útočník Šarov se v útočném pásmu úplně zbytečně vrhl mezi dva soupeře, puk ztratil a jeho tým se musí jít bránit.
30:48'
Vladimir Galuzin jen protečoval puk do útočné třetiny, kde ho ale proti přesile neudržel.
29:12'
První branka zápasu přišla až kousek před jeho polovinou. Loginovi přeskočil puk před brankou hokejku a dostal se přímo na hůl Alexandra Šarova, ten zvedl hlavu a našel na druhé straně brankoviště DMITRIJE SAJUSTOVA, který v klidu obstřelil beton Barulina a posla svůj tým do vedení. Asistence: Alexandr Šarov.
28:34'
Mikael Ruohomaa se hned po střídání dostal do úniku proti Barulinovi, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal, navíc následně upadl na led.
27:45'
Pokračuje se v řadě soubojů po celém kluzišti. Na puku momentálně Novosibirsk ve vlastním obranném pásmu.
26:32'
V posledních minutách je hra hodně neurovnaná a k vidění je hodně nepřesností.
25:44'
Zakázané uvolnění Sibiru.
24:57'
Ze středního pásma nahazoval Jyrki Jokipakka, ale nikdo v bílém nedokázal jeho pobídku dobruslit.
23:58'
22:54'
Do těžké situace se u mantinelu dostal Jegor Milovzorov, puk ztratil a soupeř vyhodil.
22:15'
O šikovné nahození od modré se pokusil Jyrki Jokipakka. Jevgenij Česalin zaparkovaný před brankářem jeho nabídku nedokázal využít.
21:33'
Šarov to zkusil vzít na sebe ve středním pásmu, to se mu nepovedlo a puk opět ztratil.
21:09'
Nepřesné nahrávka na střed pásma a domácí tým vyhazuje.
20:51'
Na levém kruhu dostal nahrávku proti hokejce Juuso Puustinen a důrazně pálil do výstroje Barulina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:51.
První třetina nenabídla žádnou branku. Na přesilovou hru se muselo čekat až do poslední minuty první dvacetiminutovky, ve které se první dvě sekundy ze svého trestu odpykal Alexandr Osipov z faul vysokou holí. Hosté byli v první fázi zápasu o kousek lepším týmem, avšak ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit nějakou slibnější přílěžitost.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 9:11
Vyhraná vhazování: 7:11
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Osipov – 2+2 min, vysoká hůl).
19:33'
Harri Säteri na střídačce, hosté budou hrát první přesilovku.
19:17'
Jyrki Jokipakka se pokusil o takové nahození od modré. Puk ale trefil pouze prvního soupeře.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:42'
Alexandr Loginov důrazně vypálil od půlící čáry. Na jeho dělovku musel reagovat Harri Säteri á puk vyrazit do rohu.
17:50'
Hosté kombinují v útočném pásu, zatím tomu však chybí nějaké zakončení.
16:26'
Po pravém křádle se hnal k brance soupeře domácí Ildar Šiksatdarov. Ten nakonec zvolil bekhendové zakončení, ale puk nedokázal zvednout nad beton.
15:40'
Alexej Lučnikov dostal na modré puk proti hokejce a okamžitě pálil. Důrazná rána trefila Barulina jen do betonu.
15:18'
Zakázané uvolnění se píská i na druhé straně. Nepřesnou nahrávku ukázal Alexej Volgin.
15:07'
Nahrávku do druhé vlny dostal hostující Juuso Puustinen, který sám proti brankáři nedokázal uspět. Vhazoval se bude po pravici Barulina.
14:23'
Sergej Dubakin nedobruslil důraznou přihrávku, a tak se píská zakázané uvolnění.
13:44'
Dmitrij Sajustov obkroužil branku soupeře a nahrál na kruhy Jermakovovi, jehož rána z prvního doteku letěla pouze na střed branky.
12:55'
Andrej Kosticyn si na levém kruhu našel odražený puk a hned pálil na branku. Nepovedenou střelou trefil Säteriho do hrudi.
12:28'
Sám se do útočného pásma dostal Nikita Korotkov. V útočné třetině na něho ale čekala přesila a ještě do toho podklouzl.
11:10'
Hned po buly v útočném pásmu pálil od modré Jyrki Jokipakka. Pohotový pokus však letěl vedle branky Barulina.
11:04'
10:32'
Po pravé straně se dostal do útočného pásma Timur Chafizov a zkusil ohrozit branku soupeře. Střela z velkého úhlu nenadělala brankáři velké problémy.
09:30'
O další střelu z mezikruží se za domácí tým postaral Ildar Šiksatdarov. Säteri měl opět jednoduchou práci.
09:12'
Hudáček se dostal k odraženému puku mezi kruhy a okamžitě pálil. Ve velké šanci trefil pouze dobře postaveného brankáře Säteriho.
08:06'
Hostující Šarov se sice hezky individuálně dostal do útočného pásma, poté však nepřesně nahrál a musí jít bránit.
07:30'
Na modré čáře napřáhl ke střele Michail Sidorov. Důrazná rána z jeho hokejky skončila na prvním blokujícím soupeři.
06:08'
Li našel nahrávkou z rohu na modré Jermakova, jehož následné nahození skončilo v lapačce Barulina.
05:55'
05:28'
Po rychlé kombinaci hostů pálil z pravého kruhu na branku Dubakin. Jeho volej skončil o hodně vedle.
04:08'
Nikita Šaškov byl až moc rychlý při přechodu do útočné třetiny a píská se ofsajd.
03:46'
Zpoza branky dostal nahrávku na modru čáru domácí Otso Rantakari, puk mu následně přeskočil hokejku a domácí musejí z pásma pryč.
03:26'
Jegor Milovzorov dostal puk do jízdy na levé straně pásma, na nic nečekal a tvrdě vypálil přímo do lapačky Barulina.
02:37'
Hudáček se uvolnil na levé straně kluziště a nahrával před branku, kde puk o kousek netrefil Enlund.
02:06'
Nahrávku do rohu kluziště dostal hostující Alexandr Šarov, který však nedokázal vyhrát souboj se soupeřem a puk ztratil.
01:36'
Nepřesná nahrávka Jevgenijho Česalina dopředu a píská se druhé zakázané uvolnění proti Novosibirsku.
00:30'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Volgin, A. Osipov (C), Semjonov, Rantakari, Loginov, Sidorov, Motygullin – A. Kosticyn (A), Galuzin, Bjakin – Chajrullin (A), L. Hudáček, Enlund – Šiksatdarov, Chafizov, Šafigullin – Golubovič, Šarifjanov, Bucajev – Polkin.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – J. Chabarov, Gurkin, Jermakov (A), Jokipakka, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, Lučnikov – Milovzorov, Romancev, O. Li – Puustinen, Ruohomaa (C), Šaškov (A) – Česalin, Sajustov, Šarov – Dubakin, V. Komarov, N. Korotkov..

HC Sibir Novosibirsk

Novosibirsk prozatím drží poslední postupové místo do play off. V třiadvaceti zápasech získal 19 bodů se skóre 63:71. Nejproduktivnějším hráčem týmu je finský útočník Mikael Ruohomaa, který dal 5 branek a na dalších 12 nahrál. V posledním utkání Novosibirsk přišel o sérii tří výher v řadě, když nestačil venku na Kazaň 3:5. Zajímavostí určitě je, že Sibir vstřelil v posledních čtyřech zápasech vždycky tři branky, z toho třikrát to stačilo na výhru.

Poslední tři zápasy

Kazaň VS. Novosibirsk 5:3
Magnitogorsk VS. Novosibirsk 0:3
Novosibirsk VS. Barys 3:1

Neftěchimik Nižněkamsk

Neftěchimik nezažívá zatím nejlepší sezonu. V dosavadních devatenácti utkáních získal jen dvanáct bodů se skóre 40:71 a patří mu až jedenácté místo východní konference, hroší už je jen Kunlun, který má pouze o bod méně. Na příčky play off ztrácí Nižněkamsk sedm bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Rus Pavel Porjadin, jež dal 4 góly a na dalších šest nahrál. Nižněkamsk nyní drží nelichotivou sérii pěti proher v řadě, poslední výhra týmu přišla 16.10. na ledě Magnitogorsku.

Nižněkamsk VS. Chabarovsk 1:3
Kazaň VS. Nižněkamsk 3:2
Nižněkamsk VS. Jaroslavl 1:5
Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci dalšího hracího dne KHL se utkají týmy Nižněkamsku a Novosibirsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.