KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : OMSK - 18. září 2020   18:00

OMSK
23:30' Jemelin  (Činachov, Chochlačov) • 37:51' K. Semjonov  (Šumakov, K. Semjonov)

Vhazování – 20:41.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Omsku, který svého soupeře dokázal porazit výsledkem 2:1. V poslední periodě jsme nesledovali zrovna pohlednou podívanou, směrem dopředu byl stále nebezpečnější hostující celek, který rovněž jako ten domácí už neskóroval. Nižněkamsk se v závěru zápasu rozhodl pro hru bez brankáře, avšak ani tato početní výhoda kýžené vyrovnání nepřinesla. Dva body tak putují na konto Avangardu.
59:42'
Omsk sice dopravil puk do prázdné branky, avšak tato trefa platit nebude. Jednalo se totiž o ofsajd.
59:20'
Nižněkamsk to zkouší bez brankáře, navíc se bude vhazovat v hostujícím pásmu.
57:54'
Zernov se dostal až k levému kruhu, kde ovšem nevyzrál na dvojici hladových protihráčů. Poněkud dlouhou dobu čekáme na střelu, domácí potřebují vyrovnat.
56:27'
U červené čáry se povedlo zakročit domácímu Osipovovi, který ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Neftěchimik se navíc prezentoval dalším icingem.
55:06'
Druhá formace domácích neměla sílu, proto okamžitě po odehrání puku na opačnou stranu odjela na střídačku. Avangard Omsk má zatím koncovku pod kontrolou.
54:18'
Nižněkamsk pouze odpálil kotouč na druhou stranu, kde se ho zmocnil obránce Kaski. Ten po souboji s protihráčem upadl na zem, vylučovat se podle sudích nebude.
53:08'
Čisťakov o mantinel přihrál do jízdy na Šumakova, který se ovšem daleko s pukem nedostal. Omsk přesto pokračuje v aktivitě, o kterou se stará třetí formace.
52:36'
Probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu, Omsk i nadále vede o jedinou branku. Nižněkamsku se předchozí přesilová hra zrovna moc nepovedla.
51:20'
Poněkud hodně prostoru měl na čárkách Porjadin, který se ihned po převzetí nahrávky pokoušel vypálit na Bobkova. Střelu ještě před ním zablokoval Čisťakov.
50:06'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Chochlačov – 2 min., podrážení).
49:18'
Domácím se ovšem nepovedlo rozehrát dle představ, touš totiž putoval přes všechny čáry. To pochopitelně znamenalo zakázané uvolnění, hra se vrací před Ivannikova.
48:11'
Galuzin dohrál protihráče u zadního hrazení, hra se ovšem rychle otočila. Najednou měl hodně práce také brankář Ivannikov, který dokázal rozehrát před soupeřem.
47:23'
Po hezké souhře spěchal k mezikruží hostující Šumakov, na kterého nahrávka nakonec vůbec nedoletěla. Na opačné straně si svůj první pokus připsal Hudáček.
46:18'
Po tvrdé ráně od modré čáry musel Ivannikov zasahovat, puk nakonec udržel na své hrudi. Následovalo další přerušení, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
45:08'
Utajenou ránu vyprodukoval z mezikruží Šafigullin, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho projektil jen o vlásek minul branku, Bobkov by na tento projektil nedosáhl.
44:50'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / pozdní nástup). Trest odpyká Libor Hudáček.
44:17'
V úvodu třetí třetiny zatím nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Sám na sebe to nejprve zkoušel vzít domácí Šutov, který se ovšem nedostal kolem Kablukova.
43:22'
Avangard byl i tentokráte úspěšnější na vhazování, jenomže k žádnému střeleckému pokusu nakonec nedošlo. Na druhé straně se přes protihráče nedostal Bikmullin.
42:13'
Kaski spolupracoval s obranným kolegou Čisťakovem, načež to prvně jmenovaný vzal na sebe. Po přejetí modré čáry nahazoval, Ivannikov byl ale připraven.
41:08'
Za prudkou nahrávkou spěchal hostující Sekáč, který se k puku dostal jako druhý, avšak ho přesto dokázal vybojovat zpět. Touš se ovšem snesl pouze do ochranné sítě.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který po krátké kombinaci zkoušel nahodit puk na druhou stranu, avšak z toho byl pouze icing.
40:01'
Máme za sebou také druhou třetinu, která nám konečně nabídla branky. Nejprve se do vedení dostal Omsk, jenž měl i posléze více ze hry, přičemž na brankáře Ivannikova podruhé vyzrál až na konci třetiny. Nižněkamsk se směrem dopředu celkem dlouhou dobu trápil, nakonec přišlo kýžené vyrovnání, přičemž nerozhodný výsledek nakonec nevydržel až do konce periody.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:51'
Avangard právě vstřelil branku!
Teď už se ale hostující celek dokázal prosadit, Ivannikov tak inkasuje podruhé! ALEXEJ JEMELIN totiž nebezpečně nastřeloval kotouč na domácí branku. Nejprve to vypadalo na teč jednoho ze spoluhráčů, dost možná se ale jednalo o přímý průstřel, přičemž za střelce branky je označen právě Jemelin.
Asistence: Sergej Šumakov, Kirill Semjonov.
37:40'
To snad není možné! Ivannikov sice dokázal zkrotit střelu do protipohybu, načež touš padal za jeho záda, kde před prázdnou brankou nevyzrál Knight.
37:26'
Tentokráte byl na vhazování úspěšnější hostující celek, který se přesto nedokázal dostat z vlastního pásma. Nakonec se to přeci jenom povedlo až Zernovovi.
36:41'
Za branku se vydal také Bobkov, kterému se povedlo zachytit nahození podél mantinelu. Na pomoc mu přispěchal Šaripzjanov, který rozehrál na Bouchera.
35:20'
Omsk si vypracoval celkem drtivý tlak, nicméně domácí čtveřice se zatím brání na jedničku. Své si odpracoval také Galuzin, který s vypětím všech sil dorazil na střídačku.
34:26'
Sekáčovi se okamžitě povedlo zavézt puk zpět do pásma, kde po hezké kombinaci měl možnost k zakončení Knight. Kanaďan v mezikruží úplně promáchl puk.
33:38'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Graborenko – 2 min., podrážení).
33:09'
Jemelin si nakonec místo zakončení troufl na kličku proti soupeři, následné nahození ale neproletělo až k domácí brance. Na opačné straně se do akce dostal Bobkov.
32:13'
Po chvilkovém tlaku to nahozením z otočky zkoušel Sekáč, který ovšem našel rukavici připraveného brankáře Ivannikova. Navíc probíhá druhá komerční přestávka.
31:33'
Nahrávka do jízdy měla směřovat na Goluboviče, avšak přihrávka byla přeci jenom o něco delší. O zakázané uvolnění se nakonec nejednalo, Omsk otáčí hru.
30:16'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácím se přeci jenom povedlo najít recept na znuděného Bobkova! Chytrým nahozením na teč to totiž zkoušel obránce Volgin, kterému se povedlo najít hokejku ALEXANDRA KUČERJAVENKA, jenž nechytatelně tečoval pod horní konstrukci hostující branky.
Asistence: Alexej Volgin, Alexandr, Osipov.
30:07'
Komarov to před malým momentem nevyřešil úplně nejlépe, jeho zablokovaná nahrávka skončila pouze u brankáře Ivannikova, který raději opět přerušil hru.
29:53'
Nižněkamsku se povedl přechod za modrou čáru, kde jsme nakonec sledovali zakončení. Chafizov trefil protihráče před sebou, na řadu tak přichází protiútok.
28:13'
Do protiútoku spěchal domácí Porjadin, který byl zodpovědným způsobem vytlačen mimo střelecký úhel. Hostující brankář Bobkov už delší dobu čeká na zákrok.
27:16'
V krátkém časovém sledu byla hra opět přerušena, tentokráte to znamená prostor pro komerční přestávku. Krátce po ní se hra vrátí před brankáře Ivannikova.
26:15'
U červené čáry došlo k souboji o kotouč, který se nakonec snesl mimo hrací plochu. To si pochopitelně vyžádalo pozastavení hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:30'
Druhá formace Omsku opět zavařila domácím, tentokráte se zakončení od pravého kruhu sneslo výrazně vedle branky. Nižněkamsk se v tuto chvíli pouze brání.
24:20'
V rychlostním souboji se povedlo uspět domácímu Graborenkovovi, který navíc přesně rozehrál. Po jeho nahrávce to zkoušel Galuzin, jenž se daleko nedostal.
23:30'
Úvod druhé třetiny přeci jenom patří hostujícímu celku! Omsk se totiž dokázal nastěhovat do pásma soupeře, kde měl u levého kruhu nesmírně moc prostoru obránce ALEXEJ JEMELIN. Úvodní zakončení sice skončilo na protihráči, to druhé ovšem velice přesně směřovalo ke vzdálenější brankové konstrukci.
Asistence: Jegor Činachov, Alexandr Chochlačov.
23:20'
Na opačné straně to zpoza branky zkoušel Šumakov, kterému se ovšem nepovedlo překvapit brankáře Ivannikova, jenž nezasahoval. Domácí komando se žene vpřed.
22:14'
Hodně špatnou rozehrávku vyprodukoval hostující zadák Jemelin, který trefil pouze ochrannou síť. Hra je přerušena, následovat bude vhazování ve středu hrací plochy.
21:14'
Za vlastní brankou vypomohl s rozehrávkou brankář Bobkov, který ovšem neodehrál kotouč do bezpečného prostoru. Tam se ho pro změnu zmocnil Bryncev.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který se ihned nastěhoval na druhou stranu. Nebezpečným vyjetím před branku to zkoušel Šafigullin.
20:01'
Je za námi první třetina, která nám nakonec nepřinesla ani jeden přesný zásah. V úvodu jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, avšak posléze převzal otěže zápasu hostující celek, který si vypracoval několik velice zajímavých šancí, avšak ani jedna z nich neskončila za brankářem Ivannikovem. Také Nižněkamsk se pochopitelně snažil zlobit, avšak směrem dopředu mu to zrovna moc nešlo, žádné branky jsme se tak nedočkali.
20:00'
19:22'
Již nám probíhá poslední minuta první periody. Avangard se opět nastěhoval do pásma soupeře, kde zatím pouze kombinuje. Na ledové ploše jsou druhé formace.
18:05'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pavel Dědunov – 2 min., sekání).
18:01'
Nižněkamsk se v posledních minutách dostává pod značný tlak, avšak brankář Ivannikov stále odolává. Tentokráte na něm ztroskotal Boucher, před kterým zakončoval také Zernov.
17:11'
Opět u levého kruhu tvrdě zakončoval hostující Šumakov, který to pro změnu zkoušel dělovkou pod horní konstrukci. Ivannikov však dokázal zakročit vyrážečkou.
14:44'
Ivannikov opět raději podržel kotouč pod lapačkou, což si vyžádalo zvuk píšťalky. Je tu další pozastavení hry, navíc na řadu přichází druhá komerční přestávka.
13:20'
U pravého hrazení se k volnému kotouči dostal Chochlačov, který ho ihned zavezl k opačné modré čáře. Tam byl čistě zastaven, hrát s pukem tam mohou domácí.
12:17'
Tentokráte se o ohrožení branky pokoušel Semjonov, který trefil pouze brusle protihráče. Ivannikov tentokráte zasahovat nemusel, je tu protiútok domácích.
11:26'
Je za námi více než polovina první třetiny, zatím sledujeme hodně opatrnou bitvu. Omsk je směrem dopředu aktivnější, domácí čekají na chyby v podání soupeře.
10:11'
Třetí formace Avangardu dokázala vybojovat kotouč zpět, což ihned přineslo nahození na domácí branku. Ivannikov byl pozorný, kotouč schoval do rukavice.
09:20'
Nižněkamsk se pokoušel prokousat na druhou stranu přes střed hrací plochy, což se povedlo. Poté Bikmullin nabízel kotouč před branku, což nebylo dobré řešení.
08:13'
V obrovské šanci se posléze zjevil hostující Šumakov, který byl u levého kruhu zcela sám. Ivannikov předvedl skvělý zákrok, na první branku tak stále čekáme.
07:06'
Posléze před soupeřovým brankovištěm zkoušel nebezpečně tečovat kotouč Knight, který ovšem mířil pouze do Ivannikova. Domácí brankář raději přerušil hru.
06:07'
Nižněkamsk začal úvodní oslabení ukázkovým způsobem, neboť se mu povedlo uspět na vhazování, načež přes všechny čáry odehrál kotouč obránce Loginov.
05:08'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Arťom Golubovič – 2 min., vysoká hůl).
05:02'
Za vlastní brankou byl hodně nebezpečně dohrán Běreglazov, který přesto souboj dokázal ustát. Hra se rychle otočila na druhou stranu, Omsk ovšem nevypálil.
04:08'
Puzanov pouze prodloužil za sebe, kde ovšem číhal jeden z hostujících hráčů. Nahození podél levého hrazená skončilo u Ivannikova, který urychleně rozehrál.
03:11'
Do vyložené šance si ovšem dokázal sjet Šafigullin, který se neohroženě probil až do mezikruží, kde ovšem trefil posledního obětavého protihráče.
02:08'
Druhá formace Nižněkamsku se usadila v pásmu soupeře, kde hodně nebezpečně nahazoval od modré čáry obránce Motygullin, který trefil pouze pravý beton Bobkova.
01:13'
Na opačné straně si obrannou povinnost dokázal splnit Jemelin, který poté rozjel útočnou akci po levém křídle. Tam číhala smečka protihráčů, jenž včas zakročila.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se okamžitě dostal za vlastní branku. Tam s pukem operoval Loginov, jenž rozehrál o hrazení.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Loginov, Bryncev (A), Volgin (A), A. Osipov, Motygullin, Graborenko, Puzanov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Šafigullin – Bikmullin, Galuzin, Chafizov – Šiksatdarov, L. Hudáček, Grošev – Bucajev, Golubovič, Šutov.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Jemelin (C), Šaripzjanov, Kaski, Čisťakov, Gotovec, Běreglazov, Solovjov, Kablukov – Boucher, Knight, Sekáč – N. Komarov, K. Semjonov, Šumakov – Chochlačov, Zernov, Činachov – Dědunov (A), Stas (A), A. Potapov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Oudins – Zacharov, Gorděnko.
Avangard Omsk

Hokejisté Omsku prožívají velice povedený vstup do letošního ligového ročníku, neboť se po šesti odehraných duelech nacházejí na druhé pozici východní konference. Omsk do této chvíle dokázal nasbírat hned deset bodů, přičemž se mu povedlo naplno bodovat hned v pěti z celkových šesti zápasů. Jediná porážka přišla se třetím celkem stejné konference, Avangard totiž nestačil na Ufu, které podlehl výsledkem 2:3. Omsk si však v nadcházejícím duelu dokázal spravit chuť, v těžkém duelu proti Petrohradu sice vedl už 3:0, nicméně i přes velké drama se mu nakonec povedlo vyhrát 4:3.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté Nižněkamsku se po čtyřech odehraných zápasech nacházejí na průběžné desáté pozici východní konference. Neftěchimiku se do této chvíle povedlo nasbírat pouze dva body, na svém kontě totiž má pouze jednu výhru a tři porážky. Jediné vítězství navíc přišlo v souboji proti trápícímu se Viťazu, tento duel nakonec skončil výsledkem 4:3. Následně však Neftěchimik schytal velký debakl na ledě finského Jokeritu, kterému se povedlo zvítězit vysoko 6:0. I nadcházející duel měl celkem jednoznačný scénář, tentokráte Neftěchimik zajížděl na ledovou plochu Petrohradu, kde neuspěl poměrem 2:5.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, my se společně zaměříme na souboj mezi Neftěchimik Nižněkamsk a Avangard Omsk.