KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Jokerit - 26. listopadu 2020   17:00

Novgorod
Novgorod
22:54' Varnakov (Kloos) • 24:31' Belevič (Čechovič, Žafjarov) • 57:23' Varnakov (Szwarz)
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)
Jokerit
Jokerit
12:33' Tolvanen  (Schroeder, A. Grant) • 48:56' Anttila  (H. Ikonen)
Novgorod
E. Odins – M. Fraňo
KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod
Jokerit

Československá stopa v utkání
Jakub Krejčík (Jokerit): 5 střel na branku; 23:26 činil jeho celkový čas na ledové ploše.
Střely na branku ve třetí třetině: 4:14!
Střely celkem v zápase: 23:39!
Ve třetí třetině dokázali hosté vyrovnat a už to vypadalo, že se bude rozhodovat v prodloužení. Avšak Novgorod se krátce dostal do tlaku a vytěžil z toho nakonec vítěznou branku!
Obecně jsme mohli sledovat svižné utkání, které nám sice moc příležitostí nenabídlo, ale nakonec jsme mohli vidět pět branek, což na poměry KHL není špatné.
59:16'
Hosté obsadili prostor před brankou a zatím sledujeme spíše kombinaci, než střelecké pokusy!
57:34'
Jokerit již nemá co ztratit a nyní zkouší hru v šesti hráčích v poli!
57:23'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Branka byla nakonec uznána. Novgorodu se podařilo na krátkou chvíli zamknout soupeř v jeho pásmu. První střelu dokázal obětavě srazit jeden z hráčů a už to vypadalo, že puk dostanou hosté pod svou kontrolu. Ten se však dostal na pravou stranu, kde byl nikým nehlídán MICHAIL VARNAKOV a ten poslal puk do branky. Asistence: Jordan Szwarz.
57:20'
Pozor! Branka ještě není zcela posvěcena. Domácí si berou pravděpodobně coach challenge.
55:48'
Tommi Kivistö zachytil puk a jeho nahození nebylo zcela ideální. Novgorod dostává hru na druhou stranu. Lindbäck však nemusel zasahovat.
54:30'
Alex Grant nahazoval puk, který však trefil soupeře a ten se odrazil do středního pásma. Novgorod hraje ze zabezpečené obrany, zatímco Jokerit má větší vůli ohrožovat Tichomirova v jeho svatyni.
53:34'
Na hráče hostů, který byl na pravé straně přišla přihrávka, ale neměl potřebnou rychlost a tento útok se hostům moc nepovedl.
53:02'
To se jim sice záhy nepodařilo, ale přesto mají puk ve středním pásmu a hosté jsou nyní hladovější po další brance.
52:42'
Hosté jsou k pásmu soupeře a snaží se zde vybojovat puk u mantinelu.
51:15'
Hosté dokázali tedy srovnat krok se svým soupeřem a nyní se ocitáme ve fází zápasu, kdy každá chybička může rozhodovat.
48:56'
Jokerit právě vstřelil branku!
A máme tu vyrovnávací branku! Ikonen vystřelil na branku a Andrej Tichomirov neudržel puk ve své výstroji. Ten vypadl před něj a MARKO ANTTILA, jako správný kapitán, dokázal dorazit puk za ležícího brankáře. Asistence: Henri Ikonen.
48:19'
Pohotová rána z levé strany minula branku Novgorodu. Nyní sledujeme vyrovnanou hru, kdy se oba celky střídají na puku.
46:59'
Anders Lindbäck nyní musel čelit proti nepříjemnému nahození, které mu nadělalo trochu vzruchu před jeho brankou. Nakonec vše pro něj a jeho tým dobře dopadlo.
46:00'
Henri Ikonen se aktivně pokoušel napadat, ale obránce Novgorodu se nenechal rozhodit a v poklidu vyvezl puk z vlastní třetiny.
45:21'
Zatímco první dvě třetiny byly hodně svižné, třetí třetina se nám zatím kouskuje.
45:00'
Domácí v plném počtu. Jokerit nyní sehrál celou přesilovku v pásmu Novgorodu, ale vyrovnání z toho zatím není.
44:47'
Se štěstím nyní Jokerit udržel puk před modrou a může tak pokračovat ve své snaze.
44:31'
Hosté se stále zdržují v pásmu soupeře a po dalším zakončení má puk brankář Torpeda. Jokeritu se nyní daří zamknout svého soupeře.
43:45'
Nicklas Jensen bez přípravy vystřelil z pravé strany, do jeho rány stihl vložit hůl jeden z hráčů a srazil puk do rohu. Jokerit pokračuje ve svém snažení před brankou Novgorodu.
43:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., podrážení).
42:58'
V ní dokázal Jokerit zakombinovat v pásmu, ale nakonec se Novgorod dostává k puku a budeme svědky další přesilovky pro hosty.
42:21'
Jokerit si vybojoval faul a nyní hrají power play v signalizované výhodě.
41:26'
A nyní znepříjemnili rozehrávku Jokeritu v jejich pásmu.
40:51'
Helsinky od začátku třetí třetiny napadají svého soupeře, ten si však zatím počíná velmi dobře.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 12:11!
Druhá třetina nám přinesla otočení skóre Novgorodu. Ten během dvou minut dokázal otočit pro ně nepříznivý stav. První branka šla na vrub brankáře, ta druhá pak po nedůsledném bránění soupeře.
Jokerit má nyní před sebe nelehký úkol a to vyrovnat a nejlépe již neinkasovat. Torpedo však zlepšilo hru ve druhé třetině a rozhodně to nebude mít jejich soupeř snadné.
40:00'
39:11'
Marko Anttila po přechodu přes modrou čáru zkusil střelu zpoza obránce, která nakonec minula branku Torpeda.
38:08'
I průběh druhé třetiny je poměrně svižný. Nyní se oba celky dostaly do pásma svého soka, ale bez zakončení.
37:34'
Snahu mají, ale brankář Novgorodu od své první inkasované branky chytá velmi sebevědomě.
37:00'
Poslední tři minuty druhé třetiny. Dokážou hosté před rozhodující třetí částí vyrovnat?
35:49'
Andrej Tichomirov se nyní roztáhl na brankové čáře a nedovolil zasunutí puku u své levé tyčky! Jokerit postupně zvyšuje své snažení o vyrovnání.
35:21'
Druhá třetina je již rozhodně vyrovnanější, než ta první, kdy více puk pod svou kontrolou měli právě hosté.
34:35'
Michail Varnakov byl po přechodu modré čáry odzbrojen od puku a hosté se mohli dostat rychlé do útoku, ze kterého se nedostali do zakončení.
33:20'
Andrej Tichomirov nyní podržel svůj tým, když v úniku vychytal svou lapačkou Pakarinena, který mířil právě nad jeho lapačku!
32:15'
Alex Grant dostal puk do střelecké pozice, ale neměl ji připravenou. Udělal elegantní otočku, kdy se zbavil bránícího hráče a nakonec se nacpal před branku, kde jeho pokus kryl brankář.
31:32'
Andrej Tichomirov získal puk do své lapačky a přerušuje hru. Brankář Novgorodu působí jistým dojmem.
30:39'
Jokerit nezahrál přesilovku špatně, ale rozhodně má navíc a šancí si příliš mnoho nevytvořil. Za zmínku stojí hlavně neúspěšné brankové zakončení Granta.
30:28'
Jordan Schroeder dobře nahrál na Alexe Granta a ten v dobré pozici nedokázal zamést puk podél pravé tyčky a ten skončil mimo!
29:52'
Minutu se hosté drželi pásmo, ale Andrej Tichomirov nemusel řešit nic složitého. Následně jeho spoluhráči dostávají puk ze svého pásma.
28:39'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., nedovolené bránění).
28:26'
Hráč Jokeritu nyní dostal puk, takzvaně řečeno na paty, avšak i přesto se dokázali hosté udržet na puku a vykoledovat si faul.
27:35'
Kombinace hostů nyní nevedla vůbec k ničemu. Avšak ani Novgorodu se nyní nepovedl přechod do útoku a provinili se zakázaným uvolněním.
27:15'
Delší pasáž hry bez přerušení nyní ani jednomu týmu nepřinesla výhodu.
26:22'
Jak někdy u Jokeritu bývá zvykem, tak nyní opět poměrně lehce a rychle přišel o vedení!
24:31'
A rázem jsou hosté týmem, který prohrává! Čehovič vystřelil od modré čáry, respektive poslal takové střílené nahození, které před brankou dobře tečoval ANDREJ BELEVIČ. Asistence: Ivan Čechovič a Damir Žafjarov.
24:02'
Novgorod je na puku a snaží se jej nyní držet na svých čepelích a pokusit se o další svou branku. Dokážou během krátké doby otočit tento stav?
22:54'
Nyní si však Anders Lindbäck vybral horší moment! MICHAIL VARNAKOV vystřelil na jeho branku zpoza obránce a puk kryl brankář Jokeritu. Ten následně chtěl puk odpálit svou hokejkou, ale minul a Varnakov dojel puk a pohodlně zakončil do sítě. Asistence: Justin Kloos.
22:11'
Hosté ubránili úspěšně i své druhé oslabení. Jejich soupeř měl jednu vekou šanci k vyrovnání.
21:25'
Andy Miele se ujmul puku a střílel zcela osamocený z pravé strany. Zívala před ním poloodkrytá branka, kterou netrefil. Krátce předtím se však Lindbäck ukázal dobrým zákrokem, když natáhl svou lapačku k levé tyčce a zastavil puk!
20:47'
Jokerit na chvíli dokázal i zaměstnat defenzívu svého soka a ten se až nyní vrací zpět před branku soupeře.
20:23'
Pokus z pravé strany byl sražen hráčem hostujícího celku a ten vyhazuje puk až do pásma Novgorodu.
20:12'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).
20:01'
Střely na branku v první třetině: 7:13!
Je za námi první třetina zápasu. V ní jsme mohli vidět pasáže hry, kdy se dlouho nepřerušovalo. Nicméně šancí bylo poskrovnu a taky vedoucí branka Jokeritu spadla z nenápadné útočné akce. Helsinský celek měl však více ze hry a po právu vede jedno brankovým rozdílem.
20:00'
19:24'
V úplném závěru přesilovky dokázali domácí nebezpečně zaútočit a po hezké kombinaci chybělo už jen přesné zakončení!
18:52'
Anton Šenfeld se po rychlém přechodu do útoku pokoušel dostat puk před branku, ale zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
18:18'
Další úspěšně zablokovaná střela a Jokerit se zase dokázal osvobodit!
17:52'
Torpedu se zatím začátek jejich první přesilovky příliš nedaří. Opět musí pro puk až ke své brance.
17:20'
Avšak nyní je vyloučen Tommi Kivistö za nedovolené bránění a Novgorod nyní může trochu rozvířit vody před brankou Lindbäcka.
17:14'
A opět se spíše "jezdí po ledové ploše" bez zjevných nebezpečných zakončení.
15:10'
Přihrávka hráče Jokeritu, který si umě objel branku, na střed kluziště byla dobrá, ale neprošla.
14:26'
Další pasáž hry, kdy se nepřerušuje hra. Nicméně nesledujeme nyní zakončení ani od jednoho týmu a hráči si spíše předávají puk z jedné strany na druhou.
12:33'
Z nenápadné útočné akce je tu první branka zápasu! Schroeder dobře namazal puk na levou stranu, kde si najel EELI TOLVANEN a ten umístil puk pod horní tyčku. Asistence: Jordan Schroeder a Alex Grant.
11:45'
Damir Žafjarov si dobře najel do střelecké pozice z levé strany. Anders Lindbäck si perfektně pokryl prostor u své pravé tyčky!
11:08'
Helsinský celek je zatím aktivnějším mužstvem v probíhající první třetině.
09:26'
Andrej Tichomirov se musel mít opět na pozoru a musel dávat pozor na další nebezpečnou kombinaci soupeře.
08:34'
I nyní se hraje delší dobu bez přerušení a první třetina nám velmi rychle odsýpá.
08:00'
Rychlý únik po levé straně, hráč však měl na sobě přilepeného soupeře a neměl dostatek prostoru k lepšímu zakončení z levého úhlu.
07:03'
Byla k vidění sražená střela, poté se Novgorod dokázal dostat z vlastního pásma.
06:27'
Po vyhraném vhazování se hosté dokázali udržet v pásmu a ti nyní vymýšlí, jak dostát první branky dnešního střetnutí.
05:57'
Velká trma vrma před brankou Novgorodu. Brankáři trvalo delší dobu, než dokázal dostat puk někam pod sebe!
05:42'
Po dlouhých pěti a půl minutách se hra přerušuje! V této dlouhé periodě bez přerušení, se dostal do velké šance Brian O'Neill!
05:08'
Hráč Jokeritu se pokoušel o individuální přechod před branku, ale přes tři hráče neměl nárok na úspěch.
04:23'
Dál pokračuje hra ve velkém tempu. Nyní na puku hosté, kteří čekají na vystřídání a zakládají další útok.
03:37'
Brian O'Neill dostal puk a sám ujížděl na branku. Hledal prostor mezi betony brankáře, ale ten se nenechal rozhodit a pokryl jeho pokus!
03:11'
Již přes tři minuty nemuseli rozhodčí zasahovat do hry.
02:41'
Danil Verjajev sice dostal puk za modrou hranici, ale následně neměl nikoho, komu by mohl přihrát.
01:32'
Iiro Pakarinen se nedostal přes vracející se obranu soupeře. Úvod zápasu je velmi rychlý a hra se přelévá z jedné strany na druhou.
00:49'
Torpedo zavezlo puk za branku soupeře, ten se dokázal dostat k puku a otáčí hru na druhou stranu.
00:01'

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Melničuk) – Pajgin, Ch. Wideman, Austin, Orlov, Mišarin, Marin – Čechovič, Miele, Žafjarov (A) – Kloos, Šenfeld (C), Der-Argučincev – Varnakov, Szwarz, Gončaruk – Urakov (A), Belevič, Verjajev.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Viitasalo, Kivistö, Friman, Pudas, J. Krejčík, Lööv, A. Grant – Lahnaviik, Anttila (C), H. Ikonen – Pakarinen, Norman, Haapala – Tolvanen, Schroeder, Nicklas Jensen – Joensuu (A), Mäenalanen, O'Neill (A).

Rozhodčí: E. Odins – M. Fraňo.

Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorod má na svém kontě 28 bodů a patří jim sedmá pozice ve Východní konferenci. V posledních dvou zápasech dokázali hosté vždy zvítězit, ač jednou až po prodloužení. Oba poslední zápasy sehráli s Jekatěrinburgem, který nejprve Novgorod udolal 3:2 po nájezdech a následně 5:1!
Tým táhne především Žafjarov (10+13) a pak dvojice Američanů – Miele (8+13) a Wideman (5+16).

Jokerit Helsinky

Jokerit si v minulém zápase připsal třetí výhru v řadě za sebou. V posledním utkání změřil síly s Dynamem Moskva. Mnozí čekali vyrovnaný souboj, avšak ten nakonec přinesl poměrně hladké vítězství pro helsinský celek, který zvítězil 6:1! Avšak Jokerit stále drží poslední osmou příčku, ze které lze projít do play off. Na paty jim statečně šlape Viťaz, který má na Jokerit dvou brankové manko.
Aby se Jokerit dostal do vyšších pater tabulky, musí nyní získat co největší počet bodů ze svého dalšího venkovního tripu a také doufat v zaváhání ostatních soupeřů.
Jakub Krejčík (Jokerit): 3+3 (13 odehraných zápasů); +/- = 1; průměr střel na branku = 0,9
David Sklenička (Jokerit): 3+4 (17 odehraných zápasů); +/- = 4; průměr střel na branku = 1,7
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.