KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novosibirsk : Čerepovec - 6. října 2020   14:30

Novosibirsk
Novosibirsk
30:32' Česalin  • 31:57' Šarov (Ilja Morozov, Milovzorov)

Čerepovec
Šugajev (Šostak) – Kudako (A), Lalonde, Vittasmäki, Adamčuk, M. Chabarov, Karimov, Provolněv – J. Morozov, Liška, Roberts Bukarts – Kapustin (C), J. Jakovlev, Geraskin – Petunin (A), Kodola, Vovčenko – A. Alexejev, Dumbadze, Kara – Kazakov.

Vhazování – 45:28.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Čerepovce, kterému se povedlo svého soupeře porazit výsledkem 3:2. Severstal nejprve vyrovnal v průběhu třetí třetiny, načež měl ke konci periody k dispozici přesilovou hru, jenomže tu nezužitkoval. I v prodloužení byl výrazně aktivnější právě Severstal, nicméně o osudu tohoto zápasu rozhodly až nájezdy, ve kterých se hosté prosadily hned třikrát.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
Autorem vítězné branky je JEGOR MOROZOV.
Morozov mohl rozhodnout o osudu tohoto zápasu, což se mu také povedlo. Na kličku do bekhendu Krasotkin ani tentokráte nedosáhl.
Nůž na krku měl domácí Šarov, který pro změnu našel místečko mezi betony Šugajeva.
Kodola to myslel chytře, jenomže bekhendem nenašel místečko mezi betony brankáře.
O snížení se tak pokoušel domácí Milovzorov, který po rychlém manévru pálil do připraveného Šugajeva.
Šanci dostal také Bukarts, který kličkou do bekhendu našel recept na brankáře Krasotkina.
O vyrovnání se tak pokoušel domácí Komarov, kterému bekhendové zakončení nevyšlo.
Druhou sérii načal Adamčuk, kterému se ale připletl kotouč mezi brusle.
Za domácí se představil dnes nevýrazný Romancev, který pro změnu zamířil pouze do betonů.
Jako první se rozjel hostující Petunin, který mířil přesně nad beton brankáře Krasotkina.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Veli-Matti Vittasmäki – 2 min., držení).
64:08'
Dobrá pasáž v podání domácích, avšak ani oni nerozhodli. Sledujeme poslední minutu prodloužení, zřejmě přijdou na řadu nájezdy.
63:05'
Severstal mohl rozhodnout, avšak ani dorážka neskončila za brankářem Krasotkinem. Sibir má velké štěstí, nyní se mu znovu nepovedlo ideálně vystřídat.
62:08'
Důrazně si u mantinelu počínal domácí Li, který za sebe nepustil jednoho z protihráčů. Sibir poté rozjel akci po levém křídle, při které zkoušel zakončit Gurkin.
61:17'
Bukarts znovu zavezl puk do pásma soupeře, kde pokračovala kombinace Severstalu. Lotyššský útočník zakončoval hned dvakrát, avšak znovu pouze do brankáře.
60:44'
Severstalu se nakonec nepovedlo přesilovou hru využít, i když velice nebezpečně zakončoval Bukarts, jehož dělovka skončila na připraveném brankáři.
60:01'
Ani třetí třetina nerozhodla o vítězi tohoto zápasu, bude se tedy prodlužovat!
60:00'
59:13'
Severstalu se povedlo udržet pásmo, jenomže sledujeme hodně kostrbatou kombinaci. Navíc si u mantinelu hraničně počínal Jokipakka, jenž ale vyvázl trestu.
58:39'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., podrážení).
58:13'
O útočnou akci se staral také domácí Lalonde, který to vzal sám na sebe a dostal se až k opačné modré čáře. Z tohoto postavení pouze nahazoval k zadnímu hrazení.
57:22'
V posledních minutách sledujeme hodně opatrnou hru z obou stran. Nahozený kotouč si v mezikruží našel domácí Li, kterému následně ujel daleko od hole.
54:22'
Novosibirsk ovšem nevyužívá ani další přesilovou hru, tentokráte se mu moc nepovedlo prověřit připravenost Šugajeva. Hosté vyhodili hned dvakrát po sobě.
53:08'
Hned tři těžké zákroky pro hostujícího brankáře, který drží svůj celek ve hře o body. Poslední střelu vyprodukoval obránce Gurkin, který ovšem mířil doprostřed.
52:17'
Vhazovalo se po levici brankáře Šugajeva, Sibiru se ovšem nepovedlo uspět. Na modré čáře však situaci zachránil Morozov, který bruslí přikopl puk ke spoluhráči.
51:54'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
51:24'
Do protiútoku se na opačné straně vydal hostující Geraskin, kterému ovšem chyběla podpora spoluhráčů. Bude se znovu vylučovat, a sice na hostující straně.
50:10'
Málem jsme sledovali chybnou rozehrávku Sibiru, avšak hostující celek na ní nakonec přeci jenom nedosáhl. V krátkém časovém sledu musel Krasotkin zasahovat.
49:25'
U vlastní branky se o další rozehrávku staral obránce Gurkin, který následně pouze nahazoval směrem do útočného pásma. Tam měl k puku daleko Sajustov.
48:44'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Čerepovci se totiž povedlo srovnat krok, navíc se při vlastní přesilovce pokoušel o další branku, přihrávka ale projela vedle.
47:07'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Tak pozor, máme tu totiž vyrovnávací branku hostujícího celku! Čerepovec totiž čistým způsobem vypíchl kotouč, načež se dostal do rychlého protiútoku. Tam jsme sledovali předávku do tandemu na ALEXANDRA PETUNINA, jenž bez větších problémů překonal přesouvajícího se brankáře.
Asistence: Vladislav Kodola.
47:04'
Novosibirsk nakonec dvojnásobnou přesilovou hrou pohrdl. Domácí celek si sice vytvořil celkem slušný nápor, avšak největší šanci měl Šarov, který trefil protihráče.
46:29'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
46:17'
Do vynikající pozice si sjel obránce Gurkin, který to zkoušel dělovkou po ledě. Šugajev vyrážel pouze vedle sebe, kde jeden z domácích při snaze o dorážku promáhl.
45:09'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).
44:41'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., sekání).
44:16'
Hra ve čtyřech na obou stranách je minulostí, nyní sledujeme přesilovou hru Sibiru. Rozehrávka se ovšem vůbec nepovedla, je z toho pouze zakázané uvolnění.
43:20'
Z bezprostřední blízkosti se o dorážku pokoušel hostující Kudako, kterému se ovšem nepovedlo překvapit brankáře Krasotkina. Ten měl i štěstí, přesto puk zlikvidoval.
42:39'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:25'
Vhazovalo se po levici brankáře Krasotkina, tentokráte byl úspěšnější hostující celek. Za brankou se na malý moment dostal k touši Morozov, který ale nevyhodil.
41:37'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jefim Gurkin – 2 min., faul kolenem).
41:12'
Vzápětí obrana Severstalu propadla, přičemž se dvojice domácích řítila proti jedinému hráči. Ruohomaa ještě nahrával na O'Della, který ale kotouč netrefil.
40:10'
Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se okamžitě vydal směrem do vlastního pásma. Tam se o rozehrávku pokoušel Kudako.
40:01'
Je za námi také druhá třetina, která nám nabídla vyrovnanou podívanou. Úvodní minuty znovu patřily Čerepovci, jenž nebyl daleko od vstřelení druhé branky. Sibir se dlouhou dobu hledal, nakonec mu paradoxně pomohlo vlastní oslabení, po jehož uplynutí se dokázal prosadit Česalin. Aby toho nebylo málo, tak o necelou minutu později poslal domácí do vedení Šarov, přičemž tento výsledek vydržel až do konce třetiny.
40:00'
39:22'
To jsou věci! Na jedné straně uháněl sám na brankáře domácí Korotkov, kterému zakončení mezi nohama nevyšlo. Na opačné straně si s nájezdem poradil Krasotkin.
38:08'
Zadovka měla směřovat na hokejku domácího Morozova, který s tímto úmyslem příliš nepočítal. Nakonec se musel pro kotouč vracet, následně ho zalehl Krasotkin.
37:44'
Čerepovec měl velké problémy s přesností kombinací. Nakonec se po jedné z nich dostal ke střeleckému pokusu Kapustin, který trefil pouze nohu bránícího hráče.
35:12'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Ilja Morozov – 2 min., podrážení).
34:44'
Po chvilkovém přerušení se pokračuje ve hře. Kvalitně to na druhé straně provedl Šaškov, který dokázal soupeři čistě vzít kotouč, který poté nahrnul pod brankáře.
33:57'
Kapustin se natlačil do brankoviště, přičemž se kličkou do bekhendu snažil překonat Krasotkina. Puk dokonce ležel v brankovišti, nakonec ho hosté nedotlačili.
32:44'
Novosibirsk je v posledních minutách jako vyměněny, neustále totiž dobývá branku soupeře. Nyní byla hra znovu přerušena, vhazovat se bude před Šugajevem.
31:57'
Sibir právě vstřelil branku!
Navíc je tu rychlé otočení výsledku, nyní vede Sibir! U pravého kruhu to velice dobrým způsobem provedl Milovzorov, který střílenou nabídkou našel u druhé tyče naprosto volného ALEXANDRA ŠAROVA. Ten nastavil pouze hokejku, od které se kotouč odrazil do prázdné hostující branky.
Asistence: Ilja Morozov, Jegor Milovzorov.
31:24'
Sibir je najednou při chuti, další útočná akce ovšem skončila tečovanou střelou vedle branky Šugajeva. Domácí přesto udrželi pásmo, kde pokračují v kombinaci.
30:32'
Domácí se prosazují po skončení vlastního oslabení! Nahrávka na modrou čáru totiž směřovala mimko dosah Pastuchova, který na puk nedosáhl. Naopak z trestné lavice vystartoval JEVGENIJ ČESALIN, který se řítil sám na Šugajeva. Domácí forvard kličkou do forhendu dokázal brankáře překonat.
Bez asistence.
30:24'
Jako první se k volnému puku dostal hostující Geraskin, který ho dokázal předat na modrou čáru. Tam měl potíže Adamčuk, jenž trefil pouze protihráče před sebou.
29:11'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Za vlastní brankou se chopil rozehrávky obránce Morozov, který si vybral kolegu Šarova, jenž z úhlu nedokázal vypálit.
28:25'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
28:14'
Novosibirsk se dokázal prosadit na vhazování, jenomže nešťastný odraz kotouče umožnil soupeři vyhodit přes všechny čáry. Za pukem se tak vrátil zadák Gurkin.
27:12'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Liška – 2 min., podrážení).
27:05'
Úvod druhé třetiny zatím přináší celou řadu přerušení. Po dalším z nich přišlo na řadu zakázané uvolnění, po kterém jsme sledovali další komerční přestávku.
26:18'
Nástřelem před branku to chytře zamýšlel Kodola, který naslepo hledal Vovčenka. Ten zřejmě ještě bruslí dokázal tečovat, kotouč se ovšem snesl vedle.
25:11'
Přetlačovaná u levého hrazení nakonec dopadla lépe pro Severstal. Ten znovu okupoval pásmu soupeře, kde se o nepříjemnou teč ještě pokoušel Slovák Liška.
24:05'
Tvrdý pokus vyprodukoval kanadský obránce Lalonde, který nepříjemně pálil od modré čáry. Krasotkin měl čistý výhled, kotouč raději schoval na své výstroji.
23:33'
U levého hrazení se po souboji ocitl na zemi hostující Kodola, o nedovolený zákrok se nejednalo. Čerepovec si však přichystal nahození, se kterým si Krasotkin poradil.
22:01'
Novosibirsk nesehrál přesilovou hru vůbec špatně, jenomže tomu chyběla častější střelba. Na konci přesilovky ještě pálil Ruohomaa, jehož slabý pokus Šugajev vykopl.
21:07'
Předávka na pravou stranu našla Ruohomuu, jenž nabízel mezi kruhy na O'Della. Ten se pokoušel z jedničky tečovat, kotouč ovšem proletěl vedle branky soupeře.
20:10'
Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí celek, který pokračuje ve své přesilové hře. Novosibirsk se navíc okamžitě dostal do útočného pásma.
20:01'
Je za námi první perioda, která nám přinesla celkem zajímavou podívanou. Více ze hry měl totiž Čerepovec, který se nakonec postaral o jedinou branku tohoto zápasu. Severstal byl totiž směrem dopředu výrazně nebezpečnější, rozdíl ve skóre tak mohl být ještě daleko vyšší. Novosibirsk se v první periodě tohoto zápasu hodně trápil, zatím toho moc nepředvedl, což se zajisté pokusí změnit ve druhé třetině.
20:00'
19:43'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Veli-Matti Vittasmäki – 2 min., podrážení).
19:24'
Již nám běží poslední minuta první třetiny. V posledních minutách se hodně často přerušovalo, před malým momentem se však povedlo zakončit Komarovovi.
17:25'
Konečně další střelecký pokus Sibiru. Z jedničky zkoušel zakončit Šarov, který ovšem nepovedenou střelou našel pouze lapačku Šugajeva, jenž přerušil hru.
16:02'
Tohle už nebezpečné ale bylo. Hostující Kodola dokázala střelu skrýt, přičemž Krasotkin musel tasit reflexivní zákrok. Čerepovec je stále o poznání nebezpečnější.
15:25'
Čerepovci se předchozí přesilová hra zrovna moc nevyvedla, za celou dobu nedošlo k ohrožení domácí branky. Velké problém měl na modré čáře obránce Adamčuk.
14:08'
Čerepovec rozjel přesilovkovou kombinaci, při které to od pravého kruhu zkoušel Jakovlev. Tomu se nepovedlo ideálně zakončit, puk tak zamířil do mantinelu.
13:11'
Po zakončení od Šarova došlo k posunutí hostující branky, oprava tak bude chvíli trvat. I tak přichází na řadu druhá komerční přestávka, vhazovat se bude před Šugajevem.
12:56'
12:26'
U červené čáry to zodpovědně provedl Vittasmäki, který před napadajícím protihráčem dokázal vyprodukova zadovku na Provolněva, který ale zahrál na icing.
11:14'
Čerepovec se tak dostal do celkem překvapivého vedení, nicméně má v úvodu zápasu navrch. Nyní od modré čáry pálil Kudako, málem se k dorážce dostal Bukarts.
10:10'
Avšak jako první se v tomto duelu prosazuje Severstal! První formace hostů opět operovala v nebezpečné vzdálenosti od branky soupeře, kde to famózní nahrávkou do předbrankového prostoru dokázal vymyslet ALEXANDR PETUNIN. Nejprve to vypadalo, že branku vstřelil Lalonde, avšak puk se nakonec od domácího obránce odrazil za Krasotkina.
Asistence: Shawn Lalonde.
10:02'
Sibir se konečně herně trochu pobral, přičemž se mu povedlo prověřit připravenost brankáře Šugajeva. Ten si připsal rutinní zákrok, hra se rychle otáčí na druhou stranu.
09:25'
Do protiútoku se vydal hostující Morozov, který ještě zkoušel oslovit kolegu Lišku. Proti němu číhala dvojice protihráčů, jenž nakonec dokázala čistě zakročit.
08:05'
Další čistý hit v podání hostujícího celku, který je od úvodních minut hodně agresivní. Jednalo se o čistý zákrok, Novosibirsk se navíc vystavil pouze do ofsajdu.
07:08'
Čerepovec v posledních vteřinách hýří aktivitou kolem branky soupeře. Nebezpečným vyjetím zpoza branky to zkoušel Geraskin, který posléze ještě zakončoval z vrcholku pravého kruhu, avšak vedle.
06:22'
Před Krasotkinem vznikl menší rozruch, domácí obrana ovšem dokázala zažehnat případné nebezpečí. Na druhé straně bojoval o kotouč Li, který ho popostrčil na Sajustova.
05:08'
Tvrdým hitem se prezentoval hostující Provolněv, který na červené čáře poslal k zemi Sannikova. Jednalo se o čistý zákrok, puk se odrazil ven z hrací plochy.
04:09'
Romancev dokázal nahrávkou k levému kruhu najít kolegu O'Della, který lehce tečoval směrem na hostující branku. Brankář Šugajev zasahoval betonem.
03:24'
Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Hostující Kudako pouze nahazoval podél pravého hrazení, následně si hodně podezřele počínal kolega Kodola.
02:43'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Jakovlev – 2 min., hákování).
02:20'
Severstal se musel vracet pro kotouč až do vlastního pásma, kde se ho chopil obránce Kudako. Ten si v tandemu vybral Bukartse, jenž se nedostal přes modrou čáru.
01:09'
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., nedovolené bránění).
01:01'
Severstalu se ovšem nepovedlo kloudným způsobem založit útočnou akci, bylo z toho pouze zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici brankáře Šugajeva.
00:10'
Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který okamžitě nahazoval puk do pásma. Tam se ho zmocnil Lalonde, který rozehrál přesně.
00:01'

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Krasikov) – Ilja Morozov, Jokipakka, Gurkin, Timašov, Chochlov, J. Chabarov, Pastuchov – Šarov, Ruohomaa, O'Dell – Sannikov (C), Sajustov (A), O. Li – Milovzorov, Romancev, Česalin (A) – N. Korotkov, V. Komarov, Šaškov – Dubakin.

Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Kudako (A), Lalonde, Vittasmäki, Adamčuk, M. Chabarov, Karimov – J. Morozov, Liška, Roberts Bukarts – Kapustin, J. Jakovlev (C), Geraskin – Petunin, Kodola (A), Vovčenko – A. Alexejev, Dumbadze, Kara – Kazakov.

Rozhodčí: Belov, Ovčinnikov – Parikov, Černyšov.
Severstal Čerepovec

Na opačné straně stojí Čerepovec, který si vede naprosto podobně, neboť se nachází na osmé pozici západní konference. Severstal to má přesto rozehrané o trochu lépe, například má před dnešním soupeřem k dobru ještě tři duely. Čerepovec však z posledních pěti duelů dokázal vyhrát pouze dvakrát, navíc má na svém kontě dvě porážky v řadě. Severstal nejprve na domácím stadionu nestačil na Minsk, kterému podlehl výsledkem 1:4. V dalším domácím duelu pro změnu prohrál s finským Jokeritem, který vyhrál 5:2. Čerepovec by se tak rád vrátil na vítěznou vlnu, série domácích zápasů se mu moc nepovedla.
HC Sibir Novosibirsk

Hokejisté Novosibirsku mají za sebou již třináct zápasů, během kterých se jim povedlo nasbírat jedenáct bodů, což stačí na osmou pozici východní konference. Sibir se přesto nachází na příčkách zaručující play-off, nicméně manko na vedoucí Omsk je v tuto chvíli už desetibodový. Novosibirsk se navíc v posledních zápasech nachází v hodně kolísavé formě, po výhře pokaždé přijde na řadu porážka. Naposledy se Sibiru povedlo zvítězit, neboť na svém ledě porazit Torpedo výsledkem 4:2. Pakliže by se měla historie opakovat, tak by na Novosibirsk měla v tomto duelu čekat porážka. Bude tomu tak?
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Severstal Čerepovec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.