KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Petrohrad - 15. září 2020   18:30

OMSK
OMSK
05:47' Zernov (Tolčinskij, Kaski) • 12:11' Sekáč (Čisťakov, Kaski) • 15:15' Zernov (Chochlačov) • 43:04' K. Semjonov (A. Potapov)
4:3
(3:0, 0:3, 1:0)
Petrohrad
Petrohrad
21:48' Ožiganov  (Kemppainen, Ketov) • 33:07' Vey  (Tkačjov, Bengtsson) • 35:34' Burdasov  (M. Aaltonen, Kuzmenko)
OMSK
S. Morozov, Olenin – Novikov, Sadovnikov
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
1 331 diváků
Petrohrad
Samonov (16. Askarov) – Dyblenko, Bengtsson, Tokranov (A), Ožiganov, Chafizullin, Antipin, Brinkman – Tkačjov, Vey (A), Ketov (C) – Kuzmenko, M. Aaltonen, Burdasov – Podkolzin, Kemppainen, E. Galimov – K. Marčenko, Ivan Morozov, Timkin – Jakimov.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Vůbec poprvé si v letošní sezoně zachytal za Petrohrad Jaroslav Askarov, který v 16. minutě po třetím gólu Petrohradu nahradil Samonova. Askarov startoval loni na MS dvacítek v Ostravě a Třinci.
Ve velice zajímavém utkání poráží Omsk Petrohrad poměrem 4:3 a nakonec jej nemusí mrzet, že přišel o vedení 3:0. Ve 44. minutě totiž rozhodla situace dva na jednoho a gól Semjonova v oslabení do prázdné branky. Omsk se následně poměrně brzy (tj. deset minut před koncem) zatáhl a soustředil se výhradně na obranu. Nicméně odolal závěrečnému tlaku soupeře. V posledních 105 sekundách čelil přesilovce šest na čtyři, ale hosté už si nevynutili prodloužení.
59:52'
Vasilij Tokranov (Petrohrad) to vzal na sebe z pravé strany, ale obránce tečoval puk vedle vzdálenější tyče.
59:30'
A znovu. Icing to nebude, protože Petrohrad hraje přesilovku.
59:11'
Omsk posunul puk po pravé straně do svého útočného pásma.
59:05'
Vladimir E. Tkačjov (Petrohrad) zakončuje z levého kruhu, ale naráží na Emila Garipova.
59:01'
Hosté kombinují a mačkají Omsk.
58:40'
Anton Burdasov (Petrohrad) nastřeloval kotouč z pravé strany, ale ten skončil vedle zadní tyče.
58:15'
Petrohrad si bere timeout.
58:15'
Tohle je velká komplikace pro domácí. Denis Zernov (Omsk) zasáhl z levé strany u obranné modré čáry hokejkou do obličeje Bengtssona a hosté mohou hrát klidně šest na čtyři.
57:55'
Pavel Dědunov se rozjel na pravé straně do situace dva na jednoho, ale do jeho pasu padl obránce.
57:18'
Lukas Bengtsson nahrál z pravé strany najíždějícímu Burdasovovi, ten trefil napoprvé beka a poté střílel do Garipova na první tyči.
56:40'
Omsk se opět postavil na modrou čáru a směrem dopředu už se vůbec nežene.
56:08'
Omsk zablokoval pokus z levé strany a posléze forčekuje Dědunov.
55:40'
Kuzmenko se tlačil zprava před bránu, následně Burdasov z pravého kruhu nevyzrál na Garipova u bližší tyče.
54:37'
Domácí překazili hostům útočný plány z pravé strany a protiútok táhne Alexandr Chochlačov.
53:48'
Stas rozehrál na levou stranu tak, aby se nejednalo o icing, Činachnov se puku nedostal.
53:11'
Zakázané uvolnění domácího mužstva.
53:01'
Omsk se pomalu, ale jistě začíná soustředit hlavně na obranu. Otázkou zůstává,jestli to není moc brzy.
52:05'
Po nahození z pravé strany chyboval Garipov za bránou, Kuzmenko si přehodil puk na bekhend, ale nedokázal zasunout do naprosto prázdné branky. Garipov byl tou dobou dezorientovaný!
51:37'
Ketov vystřelil z levé strany, ale Garipov si počkal na kotouč u přední tyče.
50:50'
Semjonov se vydal na zteč po levé straně, ale neprosadil se přes beka na kruhu.
50:39'
Icing domácích na pravé straně, hra se stěhuje před Garipova.
49:49'
Askarov pouze vyrazil nahození z dálky a Činachov přispěchal s dorážkou z levé strany, nicméně hostující brankář zasáhl.
49:35'
Emil Galimov se protáhl z pravé strany na střed mezi Sekáčem a Kaskim, ale zakončil do připraveného Garipova.
48:53'
Tlak u pravé tyče z pohledu Garipova nepřinesl vyrovnávací trefu.
48:38'
Omsk zatím velice dobře brání tuto početní nevýhodu.
48:08'
Omsk poslal puk pravou stranou do bezpečí.
47:26'
Střela Bengtssona z první a pravé strany skončila vedle vzdálenější tyče.
46:58'
Garipov je v pořádku.
46:58'
Omsk momentálně netrápí trest Sekáče, ale spíše, že se začal svíjet Garipov ve svém brankovišti a vypadá to na problém s tříslem.
46:58'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jiří Sekáč – 2 min., hákování).
46:44'
Corban Knight zaútočil po pravé straně, ale za brankou hostů jej o puk připravil Kuzmenko.
46:17'
Odpískáno zakázané uvolnění Petrohradu na levé straně.
45:57'
Alexej Běreglazov přistoupil z levé strany ke Galimovovi a nepustil ho ke střele.
45:38'
Omsk je nyní pod tlakem Petrohradu.
44:38'
Kuzmenko podržel puk na levém kruhu a přesunul se k bližší tyči, kde si chtěl roztáhnout betony brankáře, ten je ovšem včas sklapl k sobě.
43:04'
Avangard právě vstřelil branku!
Aaltonen zakončoval z jedničky na modré čáry a trefil pouze brusli KIRILLA SEMJONOVA. Ten ujel do brejku dva na jednoho, na jehož konci mu vracel Potapov puk zprava na zadní tyč před prázdnou branku. Domácí znovu vedou po trefě v oslabení. Asistence: Alexej Potapov.
42:16'
Dinar Chafizullin vyslal střelu od modré čáry a ta byla několikráte tečovaná, nakonec se přesunul Garipov ke své pravé tyči.
41:31'
Tkačjov se prodral po pravé straně až před brankáře, ale ten ho vychytal.
41:10'
Damir Šaripzjanov (Omsk) hákoval z pravé strany a bude pykat.
40:54'
Nepřesná rozehrávka Omsku na pravou stranu znamená zakázané uvolnění.
40:01'
Inu, sledujeme hodně interesantní zápas. Petrohrad byl ve valné části druhé třetiny aktivnější, pomohl mu rychlý gól Ožiganova a nakonec se mu povedlo vyrovnat na 3:3. Momentálně je živější. Nabuzený. Ukázal vnitřní sílu. Domácí toho tolik nepřevedli v této dvacetiminutovce. Největší šanci Omsku měl Dědunov, ale golfákem z bezprostřední blízkosti neprostřelil Askarova.
39:47'
Vladimir E. Tkačjov si udělal výlet po útočné třetině, ale posléze mu puk utekl do středního pásma.
39:22'
Omsk se vlastní vinou připravil o útočné pásmo na levé straně.
39:02'
Sekáč byl na pravé straně v ofsajdu při souhře s Boucherem.
38:35'
Tečovaný pokus Ožiganova z levé strany končí vedle zadní tyče.
38:01'
Sehrávka až do kuchyně málem vyšla Omsku, jenže na konci kombinace mířil Boucher z pravé strany pouze do levé ruky Askarova.
37:42'
Corban Knight vypálil z pravé strany přes Galimova vedle druhé tyče.
37:25'
Opět posílají hosté puk až k bráně Omsku.
36:50'
Čudinov nedosáhl na zpětnou nahrávku na levé straně a hosté vyhodili.
36:18'
Za sekání na levé straně je vyloučený hostující Ketov.
35:34'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Omsk se dotahuje z 0:3 na 3:3. Kuzmenko se odpoutal na levém kruhu od beka a přihrál k bližší tyči. Aaltonen zvedl hlavu a naservíroval puk křížem, načež se ANTON BURDASOV položil do střely a překonal přesouvajícího se Garipova. Asistence: Miro Aaltonen, Andrej Kuzmenko.
35:01'
Tkačjov se přidal do útoku druhou volnou a jeho střelu z levého kruhu srazil obránce.
33:55'
Při přečíslení soupeře zablokoval Omsk zakončení z první z mezkruží!
33:07'
Tkačjov naznačil střelu z levého kruhu, místo toho posunul puk na střed a LINDEN VEY zakončil zápěstím do levé šibenice. Asistence: Vladimir E. Tkačjov, Lukas Bengtsson.
32:55'
Hosté si zatím pouze přihrávají.
32:18'
Na pravé straně středního pásma se hokejka Činachova (Omsk) objevila v obličeji Galimova a Petrohrad bude hrát další přesilovku.
31:54'
Střely na branku – 21:12.
31:05'
Po chybě hostů v rozehrávce měl Dědunov loženku golfákem z levé strany, ale Askarov podržel Petrohrad!
30:41'
Omsk hraje tohle oslabení výborně a vyhazuje puk až na hokejku Askarova.
30:18'
Domácí se osvobodili pasem na pravou stranu.
29:33'
Kemppainen se dostal k odraženému puku a zblízka trefil levou nohu Garipova.
29:01'
Garipov měl zakrytý výhled proti střele Tkačjova z levého kruhu, ale našel si jeho pokus.
28:49'
Sergej Šumakov (Omsk) fasuje dvě minuty za hrubost u levého mantinelu, když fauloval Ožiganova, tomu i spadla helma.
28:27'
Dinar Chafizullin obral soupeře o puk zleva, ale hosté se poté nedostali přes svou útočnou modrou čáru.
28:08'
Křižnou střelu vykopl Askarov levým betonem a následně se levou stranou rozjel Kemppainen až si vynutil zákrok Garipova.
27:27'
V závaru před Askarovem byl hodně aktivní Knight na středu, ale hosté se ubránili.
26:50'
Bogdan Jakimov vystoupil z levé strany proti pravému obránci a vyhodil puk do bezpečí.
26:37'
Sekáč mířil u přední levé tyče mezi betony Askarova, ten si poté poradil i s dorážkou zprava. z hole Bouchera.
26:22'
Omsk svíral soupeře až rozhodčí po ponechané výhodě vylučují Morozova (PET) za podrážení Kaskiho na útočné modré čáře hostů.
25:35'
Omsk bude hrát přesilovku.
25:05'
Zakázané uvolnění Avangardu.
23:46'
Marčenko ukončil zleva útok soupeře au levého mantinelu to docela schytal jeho spoluhráč.
22:59'
Rozjetý Sekáč neuspěl při souboji jeden na jednoho na pravé straně.
21:48'
Po pasu Kemppainena pod sebe k pravému mantinelu skončila tvrdá střela IGORA OŽIGANOVA z kruhu až pod horní tyči a je sníženo. Asistence: Joonas Kemppainen, Jevgenij Ketov
21:22'
Garipov se natlačil k přední tyči proti pokusu Burdasova z úhlu a pravé strany.
20:49'
Omsk odehrál puk po levé straně do bezpečí a rozehrává Chafizullin.
20:01'
Omsk má tohle utkání velice dobře rozehrané a po první třetině vede 3:0. Přitom Petrohrad působil zprvu lepším dojmem a v úvodu měl více ze hry. Jenže neprosadil se. Následně skóroval dvakrát Zernov, napoprvé pod pravou nohou Samonova a poté zápěstím z pravého kruhu na zadní tyč. Do střelecké listiny se zapsal ještě Jiří Sekáč, který byl ve správný čas na správném místě a odrazu od tyče do nohy využil propadnutého kotouče a z brankoviště dorážel bekhendem do prázdné brány. Brankář Samonov vůbec nepodržel Petrohrad a v 16. minutě přepustil místo v bráně Jaroslavu Askarovovi, jenž chytal loni na MS dvacítek v Ostravě a Třinci.
Čas v útočném pásmu – 3:05 : 3:27
Zernovův zákrok na pravé straně před svou brankou mohl být klidně posouzený jako podrážení.
20:00'
19:20'
Ránu z levé strany a ze střední vzdálenosti posílá Semjonov z levé strany vedle zadní tyče okolo natažené nohy Askarova.
18:38'
Při hře čtyři na čtyři ztratil Omsk puk na pravé straně.
18:17'
Jakimov (PET) se pustil do souboje s Jemelinem (OMS), který se vrátil na led a zasáhl ho vysokou holí do obličeje. Jemelin posléze ještě protestoval a dostal dvě minuty za nesportovní chování.
17:34'
Zajímavá situace se stala i u levého mantinelu, když Tkačjov upadl a přes něho přepadl Jemelin. Ten se dostal nějakým způsobem na lavičku a je ošetřovaný.
17:18'
Jegor Činachov projel po levé straně až před branku a posléze zasáhl pravou ruku Askarova, což se nelíbilo hostům.
16:21'
Knight chtěl na levém kruhu vymíchat Askarova bekhendovým blafákem, vzápětí nepustila obrana k dorážce Sekáče.
15:47'
Emil Galimov rozehrál a hosté se poté po pravé straně dostal do útočné třetiny, jenže domácí se na středu hrací plochy ubránili.
15:11'
Alexandr Samonov (Petrohrad) končí v dnešním zápase a pouští do brány Jaroslava Askarova.
15:15'
Petrohrad pokazil rozehrávku Bengtssonem a najednou byl DENIS ZERNOV zničehonic na pravém kruhu v situaci dva na jednoho, vzal to na sebe a ranou zápěstím na zadní tyč překonal brankáře. Asistence: Alexandr Chochlačov.
14:39'
Zernov musel zleva vyčistit pásmo, protože by se jednak jednalo o ofsajd, hosté se poté neprosadili.
14:01'
Ketov zablokoval střelu z jedničky z levé strany, ale obránci jej nepustili na útočnou polovinu.
13:34'
Střela Stase z pravé strany skončila na vyrážečce brankáře Samonova.
13:19'
Icing Omsku.
12:50'
Šumakov vybojoval puk u pravého mantinelu a Omsk držel kotouč krátce ve své útočné třetině.
12:11'
Omsk vyhrál buly na pravém kruhu a Kaski vystřelil z pravého beka tečoval Čisťakov puk do přední tyče. Puk se poté odrážel od nohy Samonova za záda petrohradského brankáře a JIŘÍ SEKÁČ doklepával z brankoviště po ledě k levé tyči za bezmocného gólmana. Asistence: Semjon Čisťakov, Oliwer Kaski.
12:03'
Samonov povyjel proti střele Knighta mezi pravou ruku a tělo a vhazovat se bude před hostující bránou.
11:51'
Spíše se hraje před domácí brankou, ale v té nejdůležitější statistice je lepší Omsk.
11:12'
Chafizullin trefil z pravé strany křížem pouze brusli bránícího Šaripzjanova.
10:12'
Domácí napálili puk z obranného pásma na hostujícího brankáře, ale u odraženého kotouče byl jako první Bengtsson.
09:45'
Zakázané uvolnění hostů na levé straně.
09:17'
Střela z pozice pravého beka od Čudinova letěla vedle zadní tyče.
08:18'
Střelu z levého kruhu z hokejky Běrglazova vyrazil u přední tyče klouzající Samonov.
07:58'
Aaltonen to zkoušel zápěstím z pravého kruhu, ale bez úspěchu, puk dopadl vedle vzdálenější tyče.
07:02'
Nástřel z levé strany propadl domácím brankovištěm.
06:40'
Sekáč (Omsk) dostane dvě minuty za podrážení z pravé strany ve svém obranném pásmu.
06:16'
Omsk nemohl hrát kvůli hrozbě odpískání přihrávky rukou, ale Petrohrad posléze v útočném pásmu nic nevymyslel.
05:47'
Po nahrávce z levého kruhu na střed do druhé vlny propasíroval DENIS ZERNOV kotouč pod pravou nohou Samonova a domácí vedou 1:0. Asistence: Sergej Tolčinskij, Oliwer Kaski.
05:01'
Chafizullin nezpracoval kotouč na útočné modré čáře a Petrohrad to tak musí zkusit znovu pravou stranou.
04:23'
Petrohrad střídá a na levou stranu naskakuje Galimov.
03:36'
Stas byl důrazný z levé strany na útočné modré čáře hostů a posunul puk do středního pásma.
02:59'
Jemelin střílel z pozice pravého beka na tělo povyjetého Samonova, hra je přerušena.
02:23'
Timkin dorazil na pravé straně u tyče, ale Garipov zasáhl levou rukou.
01:46'
Nahození Galimova přikryl Garipov lapačkou a bude se vhazovat po levé ruce domácího brankáře.
01:15'
Petrohrad kombinoval v útočném pásmu, ale nikterak nezakončil směrem na domácí branku.
00:30'
Ketov sklepl puk zleva na modrou čáru, poté si Garipov pohlídal střelu na bližší tyč.
00:01'

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Jemelin (C), Šaripzjanov, Čudinov, Běreglazov, Kaski, Čisťakov, Gotovec, N. Komarov – Boucher, Knight (A), Sekáč – Činachov, K. Semjonov, Šumakov – Chochlačov, Zernov, Tolčinskij – A. Potapov, Dědunov, Stas (A).

SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Dyblenko, Bengtsson, Tokranov, Ožiganov, Chafizullin, Antipin, Brinkman – Tkačjov, Vey (A), Ketov (C) – Kuzmenko, M. Aaltonen, Burdasov – Podkolzin, Kemppainen, E. Galimov – K. Marčenko, Ivan Morozov, Timkin – Jakimov..

Jiří Sekáč (OMS)
Vzájemná utkání

V rámci přátelských utkání se oba celky letos utkaly jednou a úspěšnější byl Omsk, který zvítězil 3:1. Petrohrad tak má svému soupeři co vracet.
SKA Petrohrad

Hokejisté dnes hostujícího Petrohradu vstoupili do sezóny velmi dobře. Zatím se nacházejí v tabulce Západní konference na druhém místě v těsném závěsu za moskevským CSKA. Po pěti utkáních mají na svém kontě devět bodů za čtyři výhry a jednu prohru. Nyní třikrát za sebou vyhráli. Nejprve 6:4 v Nižném Novgorodu, doma poté 4:2 nad Jaroslavlí a 5:2 nad Nižněkamskem. Dnes by tak rádi chtěli připsat další výhru v řadě a proti Omsku svou příznivou sérii udržet. Čeká nás zajímavý zápas, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Miro Aaltonen 3+4
Anton Burdasov 5+1
Igor Ožiganov 1+5
Avangard Omsk

Hráči Omsku se po pěti kolech nacházejí v tabulce Východní konference na prvním místě se ziskem osmi bodů. Na své konto zapsali čtyři výhry a jednou pak odešli z ledu jako poražený tým. Po výhře 4:0 v Magnitogorsku pak nestačili na Ufu, se kterou na jejím ledě padli těsně 2:3. Tento neúspěch by dnes chtěli odčinit před svými diváky, ale proti Petrohradu je nečeká žádná snadná práce. I hosté jsou totiž na špičce tabulky.