KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Jaroslavl - 4. února 2021   17:30

Petrohrad
Petrohrad
35:28' Strömwall (Podkolzin) • 50:05' Kemppainen (K. Marčenko) • 63:28' Kuzmenko (Burdasov, Bengtsson)
3:2
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
14:07' Korškov  (Kraskovskij, Ohtamaa) • 52:08' Kajumov  (Pulkkinen, M. Osipov)
Petrohrad
Naumov, Fatejev – Gorděnko, Novikov
Ledovyj dvorec, Petrohrad
6 521 diváků
Jaroslavl

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
SKA Petrohrad v souboji dvou předních týmů ruské KHL na domácím stadiónu porazil Jaroslavl 3:2 v prodloužení.

První třetinu opanovalo hostující mužstvo. Jediný gól úvodní části si schovalo na 15. minutu, kdy Jegor Korškov skóroval střelou zápěstím na zadní tyč. Také druhá dvacetiminutovka nabídla jednu branku, o tu se pro změnu postarali domácí, jmenovitě Malte Strömwall. Švédský útočník obdržel nahrávku do pravého kruhu a švihem vypálil nad beton gólmana. Závěrečné dějství bylo nejgólovější. Přineslo dva zásahy, po jednom na každé straně. Domácí přiblížil vítězství bekhendovým zakončením Joonas Kemppainen, avšak o dvě minuty později odpověděl gólem z přesilovky Artur Kajumov, jenž poslal zápas do prodloužení. V něm autor druhého gólu Jaroslavle fauloval a Braginova družina početní převahu čtyři na tři využila po dvaceti vteřinách, úspěšnou tečí rozhodl o vítězství SKA Andrej Kuzmenko.

Hokejisté Petrohradu se díky vítězství přiblížili prvnímu CSKA na rozdíl sedmi bodů. Lokomotiv sice prohrál, ale jeden získaný bod ho posunul na třetí příčku před moskevské Dynamo.
63:28'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Bonusový bod navíc bere Petrohrad! Anton Burdasov vystřelil kousek za modrou a byl to ANDREJ KUZMENKO, kdo neomylně ztečoval černou gumu mezi betony Pasqualeho. Asistence: Anton Burdasov a Lukas Bengtsson.
63:08'
Velká šance pro SKA. Artur Kajumov totiž zadržel Morozova, jemuž tak zabránil v úniku. Petrohrad bude hrát přesilovku čtyři na tři až do konce prodloužení.
62:50'
A další nebezpečí před hostující svatyní! Pasquale totiž neudržel ve výstroji dělovku Galeňuka, o dorážku se přihlásil Marčenko. Tu Kanaďan pro změnu vytěsnil levým betonem.
62:26'
Za obranu si najel Pavel Kukštel a kotouč dostal! Domácí útočník volil kličku do forhendu. Pasquale se stihl přemístit k pravé tyči a lapačkou zabránil ukončení střetnutí.
61:48'
Ukončit zápas chtěl Teemu Pulkkinen Finský útočník pálil zápěstím přes obránce Bengtssona, avšak Hellberg přes krajana dobře viděl a betonem zaehnal nebezpečí.
61:27'
Před brankou došlo k nezaviněnému střetu mezi Kemppainenem a Averinem. Rozhodčí nechali hru citlivě pokračovat, oba hráči jsou v pořádku.
60:37'
Anton Burdasov proti sobě měl posledního obránce, přičemž měl výhodu vysoko nabrané rychlosti. S pukem si sjel do levého křídla a svižnou střelou na přední tyč otestoval vyrážečku Pasqualeho.
60:10'
Prodloužení se hraje tři na tři, takže se můžeme těšit na velké množství zajímavých příležitostí. Úvodní vhazování opanoval Ivan Morozov.
60:01'
Třetí třetina o vítězi nerozhodla, půjdeme do prodloužení! Domácí mužstvo přiblížil vítězství na počátku poslední desetiminutovky základní hrací doby Joonas Kemppainen, avšak hosté odpověděli za dvě minuty přesilovkovým zásahem Artura Kajumova. V závěru měl více ze hry Petrohrad, ale třetí gól do sirény oznamující konec třetího dějství přidat nestihl.
60:00'
59:57'
André Petersson musel střílet, čas hrál proti němu. Švédský útočník tak pálil bez přípravy od pravého mantinelu o pořádný kus vedle pravé tyče.
59:28'
Posledního obránce měl před sebou Pavel Ťutněv. Avšak Oscar Fantenberg nezazmatkoval a soka dokonale vystál, při pokusu o kličku mu posléze vypíchl puk.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:34'
Situaci dva na dva řešil Kirill Marčenko střelou na přední tyčku. Pasquale jako by s tímto řešením počítal, protože reagoval ještě před střelou. Levým betonem poslal černou gumu mimo nebezpečí.
58:01'
Kirill Kirsanov vystřelil do zadního mantinelu. Odraženého puku se chopil Jevgenij Timkin, jenž chtěl obtočit bránu. Neuspěl.
57:37'
V permanenci musel být i na druhé straně chytající Edward Pasquale. Na tečovaný pokus Morozovem stihl zareagovat, mezeru mezi betony sklapl.
57:03'
Kapitán Vladimir A. Tkačov vyhrál buly na Rafikova. Pětadvacetiletý ruský obránce dlouho neotálel a po zpracování střílel, Hellberg udržel touš ve výstroji.
56:53'
Kombinačně to nešlo a tak se rozhodl Lukas Bengtsson zkusit dlouhý nástřel. Špatná volba končí zakázaným uvolněním Petrohradu.
56:24'
Fanoušci ženou Petrohrad kupředu. Hráči v modrých dresech jsou častěji na puku, avšak defenziva Lokomotivu pracuje na jedničku. Průnik Kemppainena zastavil Averin.
55:41'
Dinar Chafizullin čistým hitem odstavil od kotouče Baranceva. Následoval pas po lajně rozjetému Goševovi, který z velkého úhlu střílel do Pasqualeho ramene.
55:13'
A tak jsou tu znovu domácí. Kličkovaná Ivana Morozova skončil mezi kruhy, poté se centr druhé formace rozhodl vystřelit. Po ledě mířil nepřesně.
54:48'
Rychle na druhou stranu. Zde totiž chtěl převrátit vedení na stranu Jaroslavle Teemu Pulkkinen, jenže bekhendem střílel o něco výše, než zamýšlel.
54:01'
Emil Galimov si z levého křídla sjel až před bránu, jenže ideální příležitost k zakončení nenašel, neboť jej výborně vystínoval Marčenko. Ten ve finále střelu forwarda zblokoval.
53:30'
Drama vrcholí. Oba týmy jsou na stejné vlně a teď může rozhodovat každá menší chybička. Petrohrad přepnul na vyšší rychlostní stupeň, v pásmu se usadila první formace.
52:08'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Skabelkova družina vyrovnává! Hostům se podařilo přetavit přesilovku v gól. ARTUR KAJUMOV si sjel do levého kruhu pro přihrávku Pulkkinena a zápěstím vypálil nechytatelně do levé šibenice. Asistence: Teemu Pulkkinen a Maxim Osipov.
51:47'
Hosté se konečně usadili v útočném pásmu a spouštějí kombinační kolotoč. První střelu Hellberg vyrazil, zakončení Rafikova od modré postrádalo razanci.
51:28'
Domácí se zatím brání bez větších problémů. Okamžitě po buly hráče v modrém osvobodil Viktor Antipin a následně si svěřenci trenéra Bragina pohlídali i následné dva útočné nájezdy protivníka.
50:43'
Lokomotiv bude mít šanci vrátit stav do vyrovnané podoby v přesilovce. Danila Galeňuk si k zastavení Iljenka pomohl nedovolenými prostředky, konkurenta přidržel.
50:05'
Obrat dokonán, Petrohrad vede! Marčenko od pravého mantinelu přihrál na střed JOONASI KEMPPAINENOVI. Finský útočník se zachoval velmi zkušeně. K pravé tyči klouzajícímu Pasqualemu udělal kličku do protipohybu a bekhendem pověsil kotouč pod břevno. Asistence: Kirill Marčenko.
49:39'
Tlak SKA stoupá víc a víc. Jaroslav se brání zuby nehty. Až k Pasqualemu nyní nepustil touš Artur Kajumov. Pokus Morozova zblokoval pravou bruslí do rohu kluziště.
49:30'
Od modré čáry vypálil tvrdou dělovku Oscar Fantenberg. Edward Pasquale nic neviděl, k jeho štěstí černá guma proletěla vedle pravé tyčky.
48:59'
Další zakázané uvolnění, zase se provinili hosté. Maxim Osipov vyhazoval o mantinel a domácí Lukas Bengtsson v rychlostním souboji předčil Peterssona.
48:02'
Na útočný výpad se vydal Georgij Ivanov. Odhodlanost mu nechyběla, ale rychlost ano. Kolem Ivanova se ještě prokličkoval, ale Malyšev ho za záda nepustil.
47:27'
Kteří těžkou chvilku přestáli bez inkasovaného gólu. Kraskovskij na buly přetlačil Kukštela a byl to Čerepanov, kdo dění hry přesunul za modrou čáru.
47:16'
Lokomotiv, konkrétně třetí formace, se dostala pod velký tlak. Ten vyřešil Jegor Korškov odpalem na zakázané uvolnění. Alespoň chvilka oddechu pro hráče v bílém.
46:38'
Edward Pasquale na chvíli ztratil touš z dohledu, ovšem objevil ji v pravý čas. Pokus zápěstím Kukštela efektivně vykopl pravým betonem.
46:19'
Beljajev po souboji s Ketovem upadl ve středním pásmu, hra pokračuje bez přerušení. Jednalo se o tvrdý střet, avšak křídelník soka sestřelil tělem.
45:59'
Hokejisté v modrých dresech ujeli do slibného přečíslení. Burdasov napříč pásmem našel Morozova, jenž těsně minul prostor u bližší tyče. V hledišti to jen smutně zašumělo.
45:12'
Teemu Pulkkinen si tvořil prostor, přesto nevypálil. Mezi kruhy obdržel parádní pas od Kajumova, jenže Ožiganov mu v poslední chvíli hokejku zablokoval.
44:53'
V tváři Galimova lze vyčíst nespokojenost s výrokem rozhodčího, ten mu odpískal ofsajd. Postavení bylo velmi těsné, muž v pruhovaném ale rozhodl podle opakovaných záběrů správně.
44:09'
Výborné reflexy ukázal Hellberg. není to poprvé, co se kotouč od zadního mantinelu odrazil zpátky do před brankového prostoru, avšak švédský gólman zamezil nebezpečí přikrytím puku lapačkou.
43:39'
Utkání pokračuje ve středním pásmu. Jaroslav pojala úvod třetí dvacetiminutovky hodně defenzivně, bod jí nejspíše bude stačit.
43:21'
S přečíslením tří protihráčů se Jevgenij Ketov pral statečně. A dokonce zvládl přesně nahrát, když mezi Averinem a Peterssonem našel Kemppainena. Překvapený Fin ale nevystřelil.
42:45'
Obránce Danila Galeňuk vyhodil z obranné třetiny puk ideálně. Rafikov dělal všechno pro to, aby kotouč nedojel, ale rozhodčí nakonec rozpažil, protože obránce jel extrémně pomalu a nechuť hrát byla zjevní.
42:02'
André Petersson po pravé straně zavezl puk za útočnou modrou a hledal, komu by nahrál. Nakonec oslovil Tkačova, proti jehož střele z první se Hellberg stihl přemístit a zakročit.
41:41'
Čárový rozhodčí zdviženou pravicí signalizoval postavení mimo hru. Domácí hokejisté museli do jednoho vyklidit útočné pásmo, akce začíná z obranné třetiny.
41:06'
Oba celky hrají v plném počtu. Jak Begtsson, tak Pulkkinen se ihned zapojili do hry, druhý jmenovaný úhlu brankáře nepřekvapil.
40:40'
O první přerušení v závěrečné dvacetiminutovce se postaral Magnus Hellberg. Vyrážečkou vytěsnil střelu Averina do ochranné sítě.
40:10'
Třetí třetině ukrajuje své první vteřiny. Ještě minuty bude pokračovat hra ve čtyřech, pokud v mezičase nedojde k nějakému dalšímu faulu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá třetina, stejně jako ta první, přinesla jedinou branku, o kterou se ale pro změnu postarali domácí a do závěrečného dějství se tak půjde za stavu 1:1. Kouzlo Pasqualeho svatyně zlomil v 36. minutě Malte Strömwall, který švihem vypálil nad pravý beton gólmana. Oba týmy jsou bojovně naladěni, soupeři nedávají ani centimetr volného ledu. Součástí hry jsou i drobné strkanice, které se zatím daří rozhodčím rychle roztrhávat.
40:00'
39:59'
Těsně před sirénou se strhla další potyčka, v hlavní roli Anton Burdasov a Artur Kajumov. Rozhodčí obě horké hlavy rychle oddělili, vylučovat se nebude.
39:25'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, na ledě je tedy více prostoru. Jako první této skutečnosti využil Ketov, jenž projel po pravém mantinelu až do útočného pásma, aby ve finále střelou zápěstím provětral Pasqualeho pravý beton.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Po přerušení hry došlo k potyčce mezi několika hráči, kterou odstartoval zákrok Lukase Bengtssona na Pulkkinena. Oba hráči si odjíždí odsedět dvě minuty za hrubost.
38:53'
A do třetice úspěšný zákrok devětadvacetiletého petrohradského fantoma. Nadvakrát zvládl zpacifikovat projektil Čerepanova.
38:08'
Lapačka švédského brankáře znovu v akci. Nyní pálil pro změnu Kraskovskij do podobného místa jako před malou chvílí Barancev. Hellberg znovu připraven.
37:52'
Joonas Kemppainen si prohodil puk mezi dvěma protihráči a postupoval směr brána. Finův pohyb však zachytil Malyšev a dost mu tím znesnadnil zakončení, útočník první lajny střílel po ledě slabě do betonu gólmana.
37:29'
Hosté se zase začali více tlačit dopředu. Denis Barancev jako obránce podpořil ofenzivní složku týmu, po zpětném pasu od Korškova střílel do lapačky Hellberga.
36:58'
Ze středního pásma zkusil brankáře překvapit tvrdým nástřelem Joonas Kemppainen. Jenže kotouč ještě ve středním pásmu odrazil na střídačku Beljajev, takže Fin nevybojoval ani útočnou třetinu.
36:30'
Začínáme tedy prakticky zase od nuly. Petrohrad se dostal na stejnou úroveň se soupeřem a psychický výhoda v závěru prostředního dějství bude na jeho straně.
35:28'
Je vyrovnáno! MALTE STRÖMWALL si ve středním pásmu vyměnil kotouč s Podkolzinem a najel si až na vrcholek pravého kruhu. Vůbec se nedíval, kam střílí, prostě vypálil a kotouč poslal nad pravý beton bezmocného gólmana. Asistence: Vasilij Podkolzin.
34:59'
Nahození Malyševa se od zadního mantinelu nebezpečně odrazilo zpátky před bránu. Hellberg rychle zareagoval a na jedničku se přesunul k levé tyči proti dorážce Ivanova.
34:19'
Pavel Kukštel nesouhlasí s výrokem hlavního arbitra, ten útočníkovi odpískal ofsajd. Centr třetí útočné formace má pocit, že byl v pásmu později než s pukem jedoucí Timkin.
33:54'
Petrohrad zase začíná přebírat otěže do vlastních rukou. Nulu z kolonky vstřelených branek chce smazat co nejdříve.
33:28'
Střílenou přihrávku volil Oscar Fantenberg. Adresátem byl Joonas Kemppainen, která stihl dát hůl na led, ale puk tečoval jen mimo bránu.
32:57'
Kajumov ještě nevystřelil, Lander už ano! Z mezikruží vypálil prudkou ránu. Ta měla jen jedinou chyby, šla do středu bránu. Hellberg touš skryl ve výstrjo.
32:15'
Hosté v ní ovšem dlouho nepobyli. Výbornou osobní obranou se prezentoval Dinar Chafizullin, který se přilepil na záda Kajumova a k ničemu protihráče nepustil.
31:58'
Jevgenij Timkin je zpět na ledové ploše. Bleskově se zapojil do plnění defenzivních povinností, protože Pulkkinen ještě stihl vybojovat zpět útočnou třetinu.
31:18'
Velkou chybu vyrobil na modré čáře Denis Barancev, domácí se ubrání i druhému oslabení. Obránce si najížděl mezi kruhy, avšak s prudší nahrávkou so nedokázal poradit, nezpracoval ji.
30:49'
Přeci jen jsme se dočkali. Od levého mantinelu nahazoval na teč Averin, avšak jak Tkačov, tak Petersson, černou gumu letící ve vzduchu netrefili.
30:30'
Tkačov vyhrál buly a Jaroslavl se drží v útočném pásmu. Sledujeme podobnou přesilovku té první, a sice hromada nahrávek, žádné střely.
30:13'
Druhá přesilovka pro Jaroslav v krátkém časovém sledu. Také Jevgenij Timkin předvedl zákrok z kategorie zbytečných. Peterssona spolu s Bengtssonem výborně zdvojili, jenže ruský útočník si nedal pozor na hokejku a soka podrazil.
29:24'
Postavení mimo hru zastavilo brejk Petrohradu. Emil Galimov před modrou nepochopitelně zpomalil, což překvapilo i Marčenka, který byl v útočném pásmu dříve, přičemž jel bez puku.
28:57'
Naopak to jsou domácí, kteří po návratu do pěti hráčů začali podnikat další útočné snahy v honbě za vyrovnáním. Kuzmenko mířil těsně vedle levé tyčky.
28:21'
Hodně nepovedená premiérová přesilovka pro Jaroslav. Gólman nemusel předvést jediný zákrok, ani náznakem jsme neviděli ohrožení domácí svatyně.
27:41'
Hosté nakonec kombinovali až příliš. Maxim Osipov nejspíše měl střílet, na modré měl dostatek prostoru. Jeho pas k pravému mantinelu vystihl Morozov, Petorhrad následně osvobodil.
27:06'
Lokomotiv má velkou šanci získat dvougólový náskok. O to se také snaží, trpělivě kombinuje a čeká na ideální příležitost ke střele.
26:31'
Anton Burdasov naprosto nesmyslným zákrokem oslabuje domácí mužstvo. Mimo dění hry, navíc útočném pásmu, sestřelil Iljenka a rozhodčí jako prohřešek uvedli nedovolené bránění.
26:05'
Kapitán SKA Jevgenij Ketov vybojoval vhazování v útočné třetině. Určitě chtěl vyrovnání, na to si ovšem domácí ještě budou muset počkat. Křídelník se natlačil před Pasqualeho, jenže z bezprostřední blízkosti už neměl kudy jej prostřelit.
25:53'
Z vrcholku levého kruhu zahrozil Vladimir A. Tkačov. Křižný pokus vykopl Hellberg levým betonem, neposedný kotouč následně Lander napálil vysoko nad.
25:20'
Pěknou individuální akci předvedl Teemu Pulkkinen. Stahovačkou se zbavil Podkolzina a přihrál na modrou Ohtamaaovi, slabou střelu finského beka pokryl brankář.
24:41'
Jegor Averin musel střílet, neboť byl v útočném pásmu sám. Z levého křídla vystřelil do masky Hellbergovi, jemuž povolily řemeny. Rozhodčí proto hru pozastavil.
24:27'
V souboji jeden na jednoho byl Anton Burdasov proti Kajumovovi úspěšnější. Jenže když měl vystřelit, nalepil se mu puk na čepel hole. Ten tak vyletěl až do ochranné sítě.
23:40'
Edward Pasquale klidně mohl nechat vysoko letící puk doletět za bránu. Ale kanadský gólman se rozhodl jinak, touš chytil do lapačky a tím přerušil hru.
23:14'
Zpoza brány se chtěl vytočit a k bližší tyčce kotouč zasunout Vasilij Podkolzin. Pasquale opět ukázal výborné reakce, černou gumu udržel pod betonem.
22:35'
Slabé nahození nemohl Hellbergovi nadělat žádné starosti. To jedině v případě, že by Pavel Ťutněv kotouč tečoval, ale tato možnost nevyšla.
22:11'
Hosté předvedli rychlý přechod do útočného pásma. Na konci pohledné kombinace byl Nikita Čerepanov, který ovšem vypálil na prázdno, puk mu projel mezi bruslemi.
21:49'
Hosté se s kotoučem nepářou. Jakmile jsou pod tlakem, nebojí se vyhodit na zakázané uvolnění, což potvrdil i Denis Barancev.
21:21'
Útok také na druhé straně. Do levého kruhu dostal touš Joonas Kemppainen, jenž ještě hledal před brankou Fantenberga. Tomu ovšem zvedl kotouč do oblasti hrudi Pulkkinen.
20:47'
Skabelkova družina zahájila prostřední dějství s velkou chutí! Ivanov se na druhý pokus ke střele dostal a nebyl to marný pokus. Hellberg měl co dělat, aby zasáhl vyrážečkou.
20:10'
První útok druhé třetiny obstarala Jaroslav. Artur Kajumov nahodil před bránu a Georgij Ivanov byl tím, kdo se puk snažil dobruslit. Těsně se mu to nepovedlo.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:23.
V souboji dvou předních týmů ruské KHL má po první třetině navrch Jaroslavl, která vede na ledě Petrohradu nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Jediný zásah úvodního dějství padl v 15. minutě, kdy se zápěstím trefil nechytatelně do levé šibenice Jegor Korškov. Domácí po obdrženém gólu přidali a byli jasně lepším týmem, avšak na Pasqualeho zatím recept nenašli.
20:00'
19:48'
Poslední útok úvodního dějství mohl rozjet Maxim Osipov. Dal ovšem přednost podržení kotouče na vlastní holi. Už se čeká jen na sirénu.
19:28'
Snaha domácího celku nepolevuje. Anton Burdasov si vyměnil puk s Kuzmenkem, načež ho i dobré střelecké pozice vytlačil Ohtamaa, Pasquala tentokráte mohl zůstat v klidu.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:56'
Magnus Hellberg vůbec nevěděl, kde se nachází kotouč. To ovšem v jeden moment nevěděl nikdo, ve finále jej z pod brusle Beljajeva vyšťoural obránce Kirsanov.
18:27'
Hráči Jaroslavle spoléhají především na rychlé brejky, jeden z nich táhl po levé lajně Artur Kajumov. Před brankou hledal Ťutněva, jenž skákající puk minul.
17:46'
Tlak Petrohradu sílí, ale první třetině se blíží ke svému konci. Od modré zkoušel pálit Antipin, jenže puk mu přeskočil přes čepel hole.
17:27'
Za brankou hostujícího mužstva se strhla velká bitva o puk. Ve finále akce Anton Burdasov nahrával před bránu, brankář si vyrážečkou stáhl touš pro sebe.
16:38'
Jevgenij Timkin naslepo nahazoval před bránu, tušil v tomto prostoru Ketova. Kapitán Petrohradu tečoval kotouč do protipohybu Pasqualeho, který ovšem ještě zareagoval a puk vykopl levým betonem.
16:05'
Bek Anton Malyšev zahrál velmi chytře. Nahození otřel o kalhoty forčekujícího Kukštela, kotouč skončil na domácí střídačce. Oba týmy střídají.
15:51'
Edward Pasquale přivádí kanonýry soupeře k šílenství. Kanadský gólman zapisuje desátý úspěšný zákrok po střele příklepem v podání Kemppainena.
15:06'
Domácí pochopitelně chtěli rychle odpovědět. Jevgenij Timkin se pěknou kličkou zbavil Averina, jenže pak ztratil kontrolu nad pukem, který skončil za bránou Jaroslavle.
14:07'
Teď už to Lokomotivu vyšlo! Pavel Kraskovskij od levého mantinelu nahrál do pravého kruhu JEGORU KORŠKOVOVI, jenž natáhl a zamířil do levého horního rohu, Hellberg byl na pěkně umístěnou střelu krátký. Asistence: Pavel Kraskovskij a Atte Ohtamaa.
14:01'
Hosté mohli zničehonic odskočit do vedení! Za parádní přihrávkou Osipova se rozjel Teemu Pulkkinen, jenž tváří v tvář Hellbergovi mířil mezi betony, gólman si ale mezeru pohlídal!
13:38'
Centr druhé formace Ivan Morozov byl rychlejší než puk. Nahrávka Fantenberga měla oči, jenže forward ji zpracoval až za modrou čárou.
13:03'
Joonas Kemppainen chtěl společně s Galimovem vykombinovat defenzivní linii soupeře na velmi malém prostoru. První nahrávka prošla, zpětná nikoliv.
12:38'
Hokejisté v bílých dresech jsou na vhazování jasně lepší než soupeř. Kraskovskij posunul za sebe na Čerepanova, jehož dělovku Hellberg neudržel. Ale měl štěstí, kotouč vyrazil k holi spoluhráče.
12:31'
Po delší době byl zaměstnán Magnus Hellberg. Nahození Korškova od modré čáry však nepředstavovalo žádné větší nebezpečí.
11:54'
Pětka Jatoslavne na ledě musel kvůli icingu zůstat, ovšem ne na dlouho. Anton Lander byl na důležitém buly úspěšnější než Morozov, puk bleskově poslal do středního pásma.
11:20'
Více jak tři minuty se hrálo bez přerušení. Čas zastavil až Denis Barancev, unavený obránce dopřál alespoň chvilku času na odpočinek nejen sobě, ale i spoluhráčům vyhozením za bránu soupeře.
10:50'
I nadále platí, že Petrohrad je jasně aktivnějším týmem, avšak výborně chytající Pasquale drží čistý štít i po šiplavé ráně Kuzmenka.
10:18'
Na tribunách to jenom zahučelo. Emil Galimov vymyslel zpoza bránu parádní pas mezi kruhy na Groševa, ten však mezeru mezi betony brankáře nenašel.
09:49'
Anton Burdasov se nakonec probojoval až do útočné třetiny. Z vrcholku levého kruhu vypálil obtěžován Pulkkinenem, Pasquale vykopl kotouč do rohu kluziště.
09:27'
Igor Ožiganov si s dvěma forčekujícími hráči těžkou hlavu nedělal. Ujel za vlastní svatyni, kde byl v bezpečí, následně po pravé lajně rozjel akci pasem na Burdasova.
08:30'
Avšak Braginova družina si poradila. Morozov vyhrál vhazování znovu na Bengtssona, jenž si vedle na druhý pokus o poznání lépe. Puk vyhodil tak, aby se icing pískat nemohl.
08:09'
Lukas Bengtsson to nyní nevyřešil úplně šťastně. Přestože měl dostatek času i prostoru, tak vyhodil touš na zakázané uvolnění.
07:38'
Akce střídá akci, hraje se nahoru dolů. Po zaváhání Bengtssona se hosté zase hnali do protiútoku, který završil Tkačov střelou těsně nad.
07:17'
Velmi slibný brejk Jaroslavle! Jegor Averin na sebe natáhl dva hráče a přihrál mezi kruhy Peterssonovi, jehož tvrdý projektil Hellberg vrazil koncem lapačky.
06:56'
Aktivnějším týmem jsou hráči v modrém, to je ale zapříčeněno i dvěma přesilovkami v úvodu střetnutí. Jaroslav ještě hledá ideální zápasovou teplotu.
06:08'
Anton Burdasov ještě udržel brusli na modré čáře a Galimov tak mohl pokračovat v útočení. Jenže si špatně kotouč zpracoval a to potrestal Galeňuk.
05:52'
Švédský gólman Petrohradu se musel opět činit. Dobře si povyjel proti zakončení Alexejeva, jež mířilo do levé šibenice. Vyrazil ho vyrážečkou.
05:37'
Svěřenci běloruského trenéra Skabelky zkusili štěstí po pravé straně. André Petersson vypálil od mantinelu, Hellberg udržel touš ve výstroji.
04:54'
Na ledovou plochu už se vrátil také Rušan Rafikov. Hosté hrají v plném počtu a konečně po několika minutách můžou pomýšlet i na útočení.
04:16'
A další vyhození. Anton Malyšev do poslední chvíle vystál Kemppainena, jemuž při snaze o kličku vypíchl puk a obloučkem jej poslal do střední třetiny.
03:58'
Domácí sice hrají od prvních okamžiků v přesilovce, ale této výhody nedokázali zužitkovat. Jaroslav má skvěle rozestavenou obranu.
03:24'
Hokejisté Petrohradu sice byli úspěšní na buly, jenže ke střele se dostat nedokázali. Až když byl soupeř ve čtyřech, pokus Burdasova pokryl Pasquale.
02:51'
Hosté se budou muset půl minuty bránit ve třech! Také za podrážení totiž usedá na lavici hanby Rušan Rafikov, jenž tímto prohřeškem zastavil Timkina.
02:28'
Dlouho kvedlal s kotoučem u pravého mantinelu Igor Ožiganov. Nakonec volil pas napříč pásmem, do kterého vložil hůl Kajumov. Hosté se zase osvobodili.
02:01'
Úvod přesilovky Petrohradu vůbec nevyšel. Joonas Kemppainen prohrál buly, načež přes všechny čáry vyhodil Denis Barancev.
01:24'
První přesilovou hru utkání si zahrají domácí hokejisté. Obránce Nikita Čerepanov si nedal pozor na svou hokejku, kterou podrazil Morozova.
01:14'
Zakázané uvolnění vrátí hru před bránu Magnues Hellberga. Pavel Kukštel totiž totiž skákavé vyhození Chafizullina nedokázal tečovat.
00:19'
Daleko se ovšem nedostali. Právě Tkačov se pokusil projet až do útočné třetiny, avšak tvrdě narazil na strom jménem Oscar Fantenberg.
00:10'
Zápas mezi Petrohradem a Jaroslavlí byl odstartován! Úvodní buly zvládl lépe kapitán Vladimir A. Tkačov, jako první tak útočí domácí.
00:01'

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Bengtsson, Galeňuk, Ožiganov (A), Fantenberg, Antipin, Kirsanov, Chafizullin – E. Galimov, Kemppainen, K. Marčenko – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Kukštel, Timkin – Podkolzin, Cicjura, Strömwall – Grošev.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Barancev, Malyšev – J. Averin (A), V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Korškov – Ivanov, Alexejev, Iljenko – Ťutněv.

Rozhodčí: Naumov, Fatejev – Gorděnko, Novikov.
Lokomotiv Jaroslavl

Jak již bylo zmíněno, Jaroslavl má sice o bod více jak Petrohrad, avšak nachází se v tabulce pod ním, jelikož nevévodí své divizi. I čtvrtá pozice je ovšem dobrým počinem a v úvahu přichází zabojovat ještě alespoň o třetí, Dynamo Moskva je v současné chvíli lepší jen o skóre. Skabelkova družina dnes má co napravovat. Z posledních dvou utkání totiž vyšla na prázdno, prohrála v Omsku i v Čerepovci, předtím ovšem měla zase sérii čtyř vítězných zápasů v řadě. Týmovou produktivitu vede s 31 body dvojice Anton Lander, Denis Alexejev.
SKA Petrohrad

Hokejisté Petrohradu tradičně patří mezi největší favority na zisk Gagarinova poháru. Nejinak tomu je i letos a Braginova družina potvrzuje, že má právo pomýšlet na titul. Momentálně se nachází v Západní konferenci na druhé pozici se ztrátou devíti bodu na CSKA. Třetí Dynamo Moskva a čtvrtá Jaroslavl sice mají o bod více než Petrohrad, avšak jsou za ním z jednoduchého důvodu. Petrohrad totiž vévodí Bobrovově divizi, zatímco Dynamo je v Tarasovově divizi druhé a Jaroslav třetí, právě za suverénním CSKA. Forma SKA je v posledních zápasech velmi dobrá. V předešlých sedmi střetnutích odešel Petrohrad poražený pouze dvakrát a to proti svým nejbližším moskevským konkurentům. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 35 body Vladimir Tkačov.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování ruské KHL, u zápasu mezi Petrohradem a Jaroslavlí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.