KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Nižněkamsk - 29. září 2020   18:00

Red Star Kunlun
26:25' Wong (Chelios) • 39:19' Wong (Lofquist, Werek) • 50:51' Zyrjanov (Šikin, Skvorcovs)
3:4
(0:2, 2:2, 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
00:52' Volgin  (Chajrullin, L. Hudáček) • 06:36' Chajrullin  (Šiksatdarov, L. Hudáček) • 24:01' Porjadin  (A. Osipov, L. Hudáček) • 28:10' Kučerjavenko  (Porjadin, Semjonov)
Beljajev, Sidorenko – Zacharenko, Šalagin
Arena Mytišči, Mytišči
674 diváků
Nižněkamsk

On-line přenos končí, děkujeme vám za přízeň.
Oba dnešní soupeře nečeká v dalším kole nic jednoduchého. Kunlun se totiž vypraví do Moskvy, kde se mu postaví čtvrtý tým Západní konference – Dynamo. A Nižněkamsk doma přivítá Ufu, která je v tabulce Východní konference třetí.
Česko-slovenská stopa

Libor Hudáček (NIZ) – (0+3), 7 střel, čas na ledě: 18:16
Šimon Hrubec (KUN) – jako náhradní gólman se do hry nedostal
Andrej Šustr (KUN) – 2 střely, čas na ledě: 16:16
Kunlun ve svém azylu v Mytišči nestačil na Nižněkamsk. Čínský klub zaspal začátek zápasu a ještě do přestávky inkasoval druhý gól. Přestože i po změně stran tahal za kratší konec pomyslného provazu, dokázal se překvapivě udržet dva kroky za Nižněkamskem. Až v závěrečné části Kunlun přidal a devět minut před koncem mu po kontaktní brance svitla naděje na bodový zisk. Jeho soupeř už si však závěr pohlídal a těší se z výhry 4:3, ke které třemi body přispěl slovenský útočník Libor Hudáček.
Statistika střel: 23:39 (7:12, 3:15, 13:12).
59:49'
Ve vyrovnání teď věří už jen ten největší snílek.
59:49'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Tyler Wong – 2 min., sekání).
59:05'
Buly ovládli domácí, pozici pro střelu však hledali marně. Soupeři je pak ze svého území vyhozením puku vyhnali, a Kunlun proto musí začít od píky.
58:58'
Jeho protějšek Alex Kovalev (Kunlun) také sáhl k důležitému rozhodnutí, když stáhl z brány Šikina.
58:58'
Kunlunští jsou zpátky v útočném pásmu a dokonce donutili Ivannikova k důležitému zákroku. Po něm si kouč Neftěchimiku vybral oddechový čas.
58:00'
Na vteřinu přesně dvě minuty před koncem základní hrací doby hosté přesunuli hru do neutrální zóny.
57:01'
Domácí tým nepřestává ve své snaze polevovat, zatímco Nižněkamsk sveřepě brání.
56:25'
Kunlun je, zdá se, na koni. Čínský klub znovu zavítal do útočného pásma, aby v něm získal vhazování.
55:34'
Ivannikov (Nižněkamsk) se kvůli tomu musel v brankovišti hodně ohánět, svízelnou situaci ale nakonec ustál.
53:50'
Tým z chvostu Východní konference vycítil po kontaktním gólu šanci na bodový zisk.
52:29'
Hosté chtěli samozřejmě ihned odskočit zpátky, nicméně pozorného Šikina popáté nepřekonali.
50:51'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
A povedlo se! Drama nás čeká poté, co Kunlun vrátil do hry GLEB ZYRJANOV – 3:4. Asistence: Dmitrij Šikin a Gunars Skvorcovs.
49:39'
Snaží se i domácí, což je vzhledem k jejich ztrátě pochopitelné. Žádost o kontaktní gól ale Ivannikov odmítl, takže to Kunlunští budou muset zkusit příště.
49:00'
Hra se ovšem znovu otočila, načež Šikin (Kunlun) musel vytáhnout dva zákroky během několika vteřin.
48:02'
Moc dobře teda ne. Nižněkamsk zradil přechod do útoku a po zisku puku jde dopředu Kunlun.
47:55'
Jedna taková teď dává příležitost k útočení hostům. Jsem zvědavý, jak s ní Neftěchimik naloží.
46:43'
Protivníci si teď přehazují kotouč jako horký brambor. Záměrně to nedělají, na vině jsou nepřesnosti.
45:10'
Domácí gólman opět v akci! Po jeho zákroku se tentokrát uskuteční buly v pravém kruhu.
44:37'
Ostražitější ale zůstal Šikin (Kunlun), poněvadž musel vyrážet další nebezpečnou střelu.
42:49'
Později si po jednom zákroku připsali oba gólmani. Nejprve musel něco ze svého umění předvést Šikin (Kunlun) a hned po něm i Ivannikov (Nižněkamsk).
41:16'
Zdá se, že Kunlunští vstoupili na led tou správnou nohou, když v úvodu třetí části vyslali dva pokusy.
40:01'
Závěrečná perioda začne přibližně v 19:37.
Prostřední třetina skončila překvapivou remízou. Překvapivou proto, že Nižněkamsk byl v uplynulém dějství výrazně lepší než jeho čínský soupeř. Kunlun ovšem z minima dokázal vytěžit maximum a díky dvěma trefám Wonga se stejně jako po úvodní tercii drží o dva kroky zpátky za Neftěchimikem.
Statistika střel: 10:27 (7:12, 3:15).
40:00'
39:19'
Rudá hvězda se na konci druhé části nečekaně rozzářila! Svým druhým gólem v utkání jí k tomu pomohl TYLER WONG. Asistence: Sam Lofquist.
36:55'
Hra se zase otočila a úspěšný zásah si připsal Šikin (Kunlun). Ten má dneska opravdu dost práce.
35:01'
Obléhání soupeřovy brány skončilo přikrytím volného kotouče. Kunlun získal vhazování.
34:27'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou. Zatímco před chvílí operovali v útočném pásmu hosté, teď přišli na řadu hokejisté domácího Kunlunu.
33:26'
Ivannikov neměl práci ani v rovnovážném počtu, zato jeho protějšek ano. Šikin (Kunlun) musel během krátké chvíle vytáhnout dva zákroky.
31:41'
Hosté přečkali oslabení bez úhony a vlastně se při tom ani moc nezapotili.
29:41'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bulat Šafigullin.
28:10'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
V Mytišči začali padat góly jako na běžícím pásu. O jeden z nich se teď postaral ALEXANDR KUČERJAVENKO, který vrátil Nižněkamsku pohodlný náskok. Asistence: Pavel Porjadin a Gleb Semjonov.
26:25'
Kunlunští se shodli na tom, že je třeba s tím urychleně něco udělat. V tomto případě vzal na sebe zodpovědnost TYLER WONG, jenž snížil na 1:3. Asistence: Jake Chelios.
24:01'
PAVEL PORJADIN posílá své mužstvo do trháku, zatímco s domácím Kunlunem to v tuto chvíli vypadá už vážně bledě. Asistence: Alexandr Osipov a Libor Hudáček.
22:14'
Šikin (Kunlun) ještě jednou. Tentokrát musel zlikvidovat střelu, která na něj směřovala z levé strany.
20:26'
V té době letěly na Šikina dvě střely, strážce domácí branky je spolehlivě pokryl.
20:01'
Šaporev i Šachvorostov (oba Kunlun) usedli po návratu z kabin zpět na trestnou lavici. V případě příznivého vývoje tam stráví ještě 34 vteřin.
20:01'
Druhá perioda začne přibližně v 18:50.
Uplynulou třetinu musejí Kunlunští dostat z hlavy. Jednak protože zaspali její začátek, a jednak protože inkasovali druhý gól. Hned v první a potom v sedmé minutě si je na mušku vzali Volgin s Chajrullinem.
Statistika střel: 7:12.
20:00'
19:30'
Šikin (Kunlun) i celá jeho obrana zatím odolává. Vydrží to až do první přestávky?
18:26'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Viktor Šachvorostov – 2 min., držení).
18:26'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (German Šaporev – 2 min., sekání).
18:26'
Hru přerušil až druhý faul, po kterém se Kunlun bude bránit ve dvojnásobném oslabení.
17:23'
Nižněkamsk je bez brankáře, v signalizované výhodě hraje se šesti hráči v poli.
16:50'
V rovnovážném počtu se hraje nahoru a dolů.
15:18'
Také hosté se během své početní převahy činili, dopadlo to ale stejně jako v soupeřově případě.
13:18'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Kitarov.
13:06'
Během dvouminutové přesilovky domácí zasypali Ivannikova množstvím střel, žádná z nich ovšem za záda nižněkamského gólmana neprošla.
11:06'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., hákování).
11:06'
Přesto teď po Volginově faulu budou oslabeni. A domácí Kunlun se na přesilovku těší. Aby také ne! Vždyť díky ní bude mít jedinečnou možnost vrátit se zpět do hry.
09:46'
Hosté jsou na tom zatím po všech stránkách lépe.
08:00'
Přesně osm minut od úvodního vhazování je nařízeno další buly ve středním pásmu.
06:36'
Z nepodařeného začátku se domácí tým nepoučil a po trefě MARATA CHAJRULLINA prohrává už 0:2. Asistence: Ildar Šiksatdarov a a Libor Hudáček.
04:33'
Kunlunští zakončili ještě jednou, ani tentokrát však z toho vyrovnání nebylo. Na druhé straně pak po rychlém brejku musel zakročit i Dmitrij Šikin.
03:16'
Gólman Neftěchimiku musel zasahovat podruhé, tentokrát proti střele z pravé strany.
01:56'
Domácí se probrali až na konci druhé minuty, kdy poprvé zaměstnali brankáře Ivannikova.
00:52'
Kunlunští zaspali úvod zápasu a vinou toho budou muset hned od první minuty dotahovat! Skóre otevřel ALEXEJ VOLGIN. Asistence: Marat Chajrullin a Libor Hudáček.
00:01'
Hokejisté se v tuto chvíli rozbruslují.

Red Star Kunlun: Šikin (Hrubec) – Lofquist, Chelios (A), Sproul, T. Murphy, Fram, Šustr (C), Sidorov – Kristo, Lockhart, Nicholls – Werek, Nikolišin (A), Wong – Zyrjanov, Riche, Skvorcovs – Kitarov, Šachvorostov, Šaporev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Rantakari, Bryncev (A), Volgin (A), A. Osipov, Puzanov, Loginov, Semjonov – Porjadin, Kučerjavenko (C), Čivilev – Chajrullin, L. Hudáček, Šiksatdarov – Šafigullin, Bikmullin, Galuzin – Šarifjanov, Golubovič, Chafizov.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Zacharenko, Šalagin.
Trenéři obou celků už oznámili sestavy. Jak je Igor Ulanov (Kunlun) a Vjačeslav Bucajev (Nižněkamsk) poskládali, to vám prozradí následující příspěvek.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání KHL mezi Kunlunem a Nižněkamskem.

Nižněkamsk:
Alexandr Kučerjavenko (RUS) – 7 bodů (5+2)
Pavel Porjadin (RUS) – 5 bodů (2+3)
Otso Rantakari (FIN) – 4 body (1+3)

Neftěchimik Nižněkamsk

O moc lépe na tom není ani Nižněkamsk. Klub z autonomní republiky Tatarstán odehrál rovněž devět utkání, a to s bilancí 2-1-0-6. I on má po posledním kole co napravovat, protože si z Novgorodu odvezl potupného bůra. Jediným světlým okamžikem byl přesilovkový gól Porjadina, jenž v samotném závěru zmírnil porážku na konečných 1:5.

Aktuálně nejhorší tým celé soutěže si v devíti zápasech připsal jediné vítězství, které mu navíc zajistila soupeřova kontumace. Dalších osm duelů, jenž se skutečně odehrály na ledě, Kunlun prohrál. Naposledy se tak stalo před víkendem v Omsku (1:3). Tam alespoň svým výkonem nadchl Šimon Hrubec, jenž pochytal neuvěřitelných 56 střel.
Další z úterních zápasů KHL se odehraje v Mytišči, kde kvůli pandemii koronaviru našel dočasný azyl Kunlun. Čínský klub se v souboji celků ze suterénu Východní konference postaví Neftěchimiku Nižněkamsk.