KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Riga : Jaroslavl - 14. října 2020   17:00

Jaroslavl

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Dnešní zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil Jegor Korškov a Vladimir A. Tkačjov, takže výhru bere hostující Jaroslavl za konečnou výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté byli jasným favorit kvůli neúplné sestavě lotyšského týmu, ten se rozhodně dnes nemá za co stydět. Dinamo si příště zahraje 17.10. doma proti Viťazu. Jaroslavl příště čeká o den dříve souboj v Minsku proti místnímu Dynamu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
Autorem vítězné branky je JEGOR KORŠKOV.
Tkačjov zkusil blafák do forhendu, který mu vyšel, zasunul puk do branky a může slavit výhru.
Domácí hráč trefil dokonce tyčku.
Korškov si položil brankáře a následně puk zasunul přímo do sítě.
Lauris DARZINŠ neproměňuje.
Úspěšný nebyl ani André Petersson, jehož blafák do bekhednu netrefil branku.
Hwite byl hodně blízko, když se po jeho střele ozvalo břevno.
Magnus Pääjärvi si dojel až k brankáři, kde zkusil hned několik kliček, k brance to však nevedlo.
Pavel Černov zkusil rychlý nájezd se střelou na lapačku. Brankář byl ale pozorný.
Nikolaj Kovalenko zkusil nájezd do bekhendu, ale puk mezi betony brankáře nedal.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešní klání, a tak budou následovat za malou chvilinku samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:24'
Vladimir A. Tkačjov (Jaroslavl) si pokusil navézt puk z pravé strany na střed a poté vystřelit. Kličku však udělal pouze do hráče a o puk přišel.
64:01'
Začala poslední minuta prodloužení.
63:05'
Po pravém mantinelu se dopředu protáhl Sund a zkusil překvapit brankáře na přední tyčce, ten se nenechal.
62:44'
Hodně soubojů je k vidění v pásmu Rigy. Domácí tým se už zmocnil puku a půjde vpřed.
61:52'
Ivanov nahrával zpoza branky naslepo. Nahrávka nikoho v bílém nenašla.
60:53'
Na druhé straně se o střelu pokusil Jegor Korškov, jehož pokus byl tečovaný až do ochranné sítě.
60:26'
Nastavený čas začal s pukem na hokejce domácí tým, který se dostal dopředu, ale Matt White pálil vedle branky.
60:01'
Začalo prodloužení.
I třetí třetina dopadla nerozhodně, a tak uvidíme prodloužení. Ve třetí třetině nejprve poslal hostující tým do vedení Magnus Pääjärvi, ale sedm minut před koncem nádhernou kličkou vyrovnal zápas domácí Jevgenij Gračjov.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:03'
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:51'
Artur Kajumov se vytočil na přední tyčce a snažil se puk dotlačit do branky. Brankáře však přetlačit nedokázal.
58:41'
Oddechový čas pro domácí.
58:31'
Domácímu týmu se povedlo vyvézt puk k brance soupeře a ušetřit tím drahocenné vteřiny.
58:09'
Pavel Kraskovskij dostal puk na levý mantinel a prakticky ihned pálil na branku. Ilja Proskurjakov se překvapit nenechal a puk podržel.
57:49'
Po souboji v rohu se domácí tým osvobozuje dlouhým vyhozením.
57:03'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Konstantin Komarek – 2 min., hákování).
56:21'
Alexej Marčenko zkusil střelu hodně z úhlu. Ilja Proskurjakov se však u tyčky nachytat nenechal.
55:31'
Anton Lander zavezl puk do útočného pásma, pak ale jen nahodil a zamířil na střídačku.
55:06'
Zakázané uvolnění Dinama.
54:28'
Následuje komerční přestávka.
54:19'
Hosté určitě vypadají inkasovanou brankou zaskočeni.
53:15'
Riga právě vstřelila branku!
Necelých sedm minut do konce třetí třetiny je srovnáno. JEVGENIJ GRAČJOV dostal puk do jízdy, dostal se do útočného pásma, kde nejprve obešel jednoho soupeře a poté překonal brankáře Forsbergovou kličkou. Nádherná akce domácího útočníka. Bez asistence.
51:38'
Nahrávku od levého mantinelu dostal Gints Meija a hned zkusil pálit do horních pater branky. Ilja Proskurjakov jeho pokus dokázal vyrazit.
50:45'
Hodně nepřesností na obou stranách a nyní hraje domácí tým ve vlastním pásmu.
49:40'
48:51'
A do třetice Rafikov, tentokrát tento levák znovu netrefil domácí branku.
48:15'
Rafikov zkusil od modré i další střelu, tentokrát ale netrefil ani branku.
47:45'
Rušan Rafikov zkusil střelu hned po buly od modré. Ilja Proskurjakov však s ním problém neměl a hned vyhodil.
47:40'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andrew O'Brien – 2 min., nedovolené bránění).
46:46'
Anton Malyšev se uvolnil od modré čáry a zkusil i vystřelit. Střela byla sice relativně povedená, ale chyběla jí razance.
45:40'
Edward Pasquale jen vyrazil střelu domácích od modré. Obrana pak celou akci dočistila vyhozením do středního pásma.
45:20'
44:53'
Úplně osamocený dostal nahrávku na levý kruh domácí Robert Mamčics, který však trefil jen připravené rameno brankáře soupeře.
43:58'
Po brance šlo tempo hry dolů, oba týmy se sžívají s novou situací.
42:39'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hosté otáčí stav zápasu a poprvé jdou v utkání do vedení. Na pravé straně pásma se hezkou kličkou do středu uvolnil hostující André Petersson a následně hodně šikovně předložil puk před odkrytou branku na MAGNUSE PÄÄJÄRVIHO, který ho následně v klidu doklepl do branky. Asistence: André Petersson.
41:56'
Zmatek před Proskurjakovem, který raději přikryl puk v lapačce.
41:16'
Do útočného pásma se dostal Anton Lander a zkusil vystřelit. Forhendový pokus branku o dost minul.
40:41'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:40.
Druhá třetina nabídla konečně i branky, a to po jedné na obou stranách. Nejprve šla do vedení domácí Riga, když se trefil Černov parádní tečí pod víko v přesilové hře. Odpověď Jaroslavle však na sebe nenechala dlouho čekat, za další 14 vteřin totiž prostřelil překvapeného Proskurjakova Kajumov. Domácí i nadále platí za lepší tým na ledové ploše, do poslední třetiny navíc půjdou v početní výhodě.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 22:15
Vyhraná vhazování: 19:19
Vyloučení: 2:4
40:00'
39:33'
White dostal nahrávku na pravý kruh, kde byl sice sám, ale musel si nejprve puk zpracovat a pak pálil mimo.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:41'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Savčenko – 2 min., podrážení).
38:21'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
37:37'
Hosté se dostali i do dalšího rychlého přechodu, tentokrát celou situaci ukončila hodně pomalá nahrávka Artura Kajumova před branku.
37:13'
Po rychlém brejku se hosté dostali i ke střele, ta však byla navíc, protože Averin byl v brankovišti.
36:38'
Zakázané uvolnění Jaroslavle.
35:39'
Murray dostal nahrávku na střed pásma a z hezké pozice pálil. Jeho střela tahem pouze rozezněla zadní hrazení.
35:07'
34:15'
Nepovedená přesilovka Dinama pokračuje. Další vyhození končí až u brankáře Proskurjakova.
34:05'
Lauris Darzinš byl hodně neomalený při přechodu útočné modré, a tak se píská ofsajd domácím.
33:39'
Výborná práce hostujících hráčů, kteří nyní drží puk v útočném pásmu a s ním i drahocenný čas.
33:16'
White dostal puk na pravý kruh a hned pálil. Jeho pokus skončil v lapačce Pasqualeho.
33:07'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Roman Savčenko – 2 min., faul kolenem).
32:41'
Domácí tým bude mít k dispozici přesilovou hru.
31:54'
Hosté šli dokonce dva na jednoho, celou akci nevyřešil dobře Pavel Kraskovskij, jehož nepřesná nahrávka trefila jediného domácího borce.
31:44'
31:26'
White nahazoval od modré puk na branku. Nikdo v domácím dresu však nahození tečovat nedokázal.
30:20'
Miks Indrašis vedl puk po pravé straně pásma, pak si ho najednou hodil na střed a hned pálil. Hezká akce, branku však domácí hráč minul.
29:20'
Lipon šel rovnou z trestné lavice z úhlu sám na brankáře, při forhendovém zakončení však domácí útočník postrádal přesnost.
29:10'
28:38'
Další vyhození lotyšského týmu a hosté se snad do pásmu nedostanou.
28:13'
Hosté se zatím nemohou usadit v pásmu a Riga vyhazuje jeden puk za druhým.
27:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká J. C. Lipon.
26:18'
Gólové hody se rozjíždí, hostující celek po čtrnácti vteřinách vyrovnává. Po špatné rozehrávce domácích se k puku dostal osamocený ARTUR KAJUMOV, který na nic nečekal a hned pálil. Tím překvapil brankáře Ilju Proskurjakova a puk skončil v síti. Bez asistence.
26:04'
Přesilovka využita a domácí tým jde do zaslouženého vedení. Na levou stranu pásma dostal puk domácí Matt White, který přesnou nahrávkou našel na středu pásma připravenou hůl PAVLA ČERNOVA, od níž puk putoval přesnou tečí přímo pod víko hostující klece. Asistence: Matt White, Tony Sund.
24:44'
Lauris Darzinš zkusil vystřelit ihned po buly. Dělovka od modré však trefila prvního soupeře a puk je mimo pásmo.
24:40'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladimir A. Tkačjov – 2 min., podrážení).
24:20'
André Petersson zkusil pozornost domácího brankáře lobem ze středního pásma a získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
23:34'
V posledních minutách přebrala iniciativu Jaroslavl a je lepším týmem, k nějakému lepšímu zakončení to zatím nevedlo.
22:45'
Po rychlém útoku zkusil pohotovou střelu z pravé strany Artur Kajumov. Ilja Proskurjakov však puk v pohodě vyrazil.
22:08'
J. C. Lipon zkusil nahrávat zpoza branky, byl však nepřesný a nikoho nenašel.
21:03'
Krásnou nahrávku do volného prostoru druhé vlny dostal hostující Vladimir A. Tkačjov, který však puk zapomněl v dobré pozici za sebou.
20:19'
Po nepřesné nahrávce spoluhráče zkusil Martinš Dzierkals pálit bekhendem, branku však netrefil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:49.
První třetina nám branku nenabídla. Hokejová podívaná to však špatná nebyla. Domácí outsider se rozhodně soupeře nezalekl a je nutnost napsat, že rozhodně nebyl horším týmem. Oba týmy měly po jedné přesilovce. Nebezpečnější byla rozhodně ta ze strany lotyšského týmu, branku však nenabídla.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 8:6
Vyloučení: 1:1
Vyhraná vhazování: 7:11
20:00'
19:29'
Konstantin Komarek dostal nahrávku do mezikruží a hned se pokusil o střelu z voleje, která ale mířila hodně vedle.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:24'
Nahrávku na modrou čáru dostal domácí bek Morgan Ellis a hned pálil. Jeho rána příklepem skončila vedle branky.
17:20'
Miks Indrašis se po levé straně dostal do pásma a zkusil i vystřelit. Puk mu však ujel a domácí hráč vystřelil naprázdno.
16:36'
Další útok začíná hostující tým zpoza vlastní klece.
16:00'
15:16'
Z pravé strany do toho bez přípravy práskl Lauris Darzinš, který trefil jen zadní mantinel.
14:59'
O další střelu se z pravého kruhu pokusil White. Edward Pasquale kryl jeho pokus i následnou dorážku.
14:44'
Nahrávku na levý kruh dostal Černov a hned pálil z voleje. Docela tvrdá rána trefila prvního soupeře.
14:05'
Hostí vyhráli vhazování ve vlastní třetině a hned na úvod oslabení vyhazují.
14:00'
14:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., podrážení).
13:40'
Hosté se na chvilku usadili v útočném pásmu, pobyt však ukončila zblokovaný střela z hokejky Malyševa.
12:40'
Po těsném přechodu domácích do pásma zkusil vystřelit Gustavs Millers. Ten ale mířil hodně vedle hostující klece.
12:19'
12:02'
Rušan Rafikov zkusil nahrávku po ose hřiště, ta přes několik hokejek neprošla a čas se krátí.
11:17'
Magnus Pääjärvi se po vystřídání hnal do zakončení. Soupeř ho ovšem do forhendu nepustil.
10:41'
O zbrklou střelu se pokusil z levé strany pásma Alexej Marčenko, který pouze trefil soupeře, jež následně vyhodil.
10:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Glebs Prohorenkovs – 2 min., podrážení).
09:46'
Sám po vlastní ose se pokusil do pásma dostat Robert Mamčics, jež ale ztroskotal hned na prvním soupeři.
09:13'
Od modré zkusil vypálit hostující Maxim Osipov. Ilja Proskurjakov však neměl sebemenší problém s jeho pokusem.
08:50'
Gennadij Stoljarov se šikovně rozjel středem středního pásma a dostal nahrávku do třetiny, kterou hned zkusil vypálit, branku však netrefil.
08:11'
První formace Dinama se dostala do pásma, Darzinš však nechal na chvilku puk za sebou a hned o něho přišel.
07:08'
Sund získal v rohu puk a hned zkusil zakončení na přední tyčku. Tam byl neomylně připravený brankář Edward Pasquale.
06:28'
Domácí útočník Černov si nahodil puk do pásma a snažil se ho v rohu dobruslit, to se mu nepovedlo a musí se jít bránit.
06:03'
Ilja Proskurjakov poslal nepřesnou nahrávku dopředu a je mu odpískáno zakázané uvolnění.
05:49'
05:49'
Pavel Černov se dostal do pásma z levé strany nahazoval před branku. Edward Pasquale byl však pozorný a puk našel v lapačce.
05:12'
Georgij Ivanov zkusil zpoza branky nahrát naslepo, nahrávka však našla v nevýhodné pozici postaveného spoluhráče na modré.
04:16'
Na modré čáře se puk odrazil k Ellisovi, který hned zkusil vystřelit. Pohotová rána však skončila pouze v rohu.
03:18'
Jegor Korškov se po rychlé kombinaci dostal ke střele na brankovišti. Branku však v dobré pozici minul.
03:09'
Nepřesná nahrávka hostů dopředu a píská se zakázané uvolnění.
02:54'
Kolem levého mantinelu se protáhl domácí Gints Meija a zkusil vypálit. Pozorný Edward Pasquale našel jeho střelu v lapačce.
02:14'
Na modré čáře se k odraženému puku dostal hostující Alexej Marčenko a hned pálil. Jeho dělovka skončila o kousek vedle branky.
01:39'
Pavel Černov se snažil prosadit v útočném pásmu, puk si však dal daleko od hokejky a přišel o něho.
00:40'
Až moc rychlý byl při přechodu do útočného pásma Lauris Darzinš a píská se mu ofsajd.
00:01'

Dinamo Riga: Proskurjakov (S. Galimov) – Scarlett, Sund, Maione, Mamčics, Ellis, O'Brien, Murray – Darzinš, Gračjov, Dzierkals – P. Černov, Stoljarov, White – Lipon, Z. Mitchell, Komarek – Millers, Prohorenkovs, Indrašis – Meija.

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, M. Osipov, A. Marčenko, Ohtamaa, Malyšev, Čerepanov, Savčenko – Kraskovskij, Lander, Korškov – A. Petersson, Pääjärvi, Tkačjov – Kudrjavcev, Kovalenko, Alexejev – Kajumov, Ivanov, Berjozkin – J. Averin.

Rozhodčí: Bukin, Morozov – Kuchava, Šišlo.

Lokomotiv Jaroslavl

Jaroslavl má po čtrnácti odehraných zápasech celkem 19 bodů a skóre 41:27. Nejproduktivnějším hráčem hostujícího celku je ruský útočník Jegor Korškov, který zaznamenal 11 bodů za 5 branek a 6 gólových nahrávek. Jaroslavl se nyní pohybuje na čtvrtém místě západní konference, na první CSKA Moskva ztrácí šest bodů, ale má zápas k dobru. Poslední zápas odehrál tým ve Finsku, kde porazil místní Jokerit 4:2, když se trefil Lander, Osipov, Kraskovsky a Iljenko.

Poslední tři zápasy

Jokerit VS. Jaroslavl 2:4
Jaroslavl VS. Dyn. Moskva 3:2 po prodloužení
Sp. Moskva VS. Jaroslavl 1:2 po prodloužení

Dinamo Riga

Rize zatím nová sezona rozhodně nevychází. Ve dvanácti zápasech získala zatím pouze šest bodů se skóre 22:41. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Lotyš Lauris Darzins, který dal 3 branky a na další 4 nahrál. Dinamo na výhru čeká už čtyři zápasy, ta poslední přišla 1.10. v domácím zápase s Dynamem Minsk, které lotyšský tým vyhrál 4:3 po nájezdech. Domácí tým se nyní nachází na posledním místě západní konference soutěže.

Dyn. Minsk VS. Din. Riga 4:3 po nájezdech
Jokerit VS. Din. Riga 4:1
Soči VS. Din. Riga 4:2
Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci dalšího hracího dne KHL se utkají týmy Dinama Riga a Lokomotivu Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.