KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Jekatěrinburg - 14. října 2020   18:30

Vitaz
Vitaz
08:20' A. Sjomin (Daugavinš, Hultström) • 50:29' Grebenščikov (V. Popov, Borodkin) • 58:30' Laričev (Borodkin, Grebenščikov)
3:4
(1:1, 0:1, 2:2)
Jekatěrinburg
19:28' Makejev  (D. Bodrov) • 24:47' Alexej Vasilevskij  (Macek, Bočarov) • 41:54' Macek   • 48:13' D. Bodrov  (Dacjuk, Makejev)
Vitaz
Todykov (I. Ježov) – Pautov, Pylenkov, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Katičev – Danforth, Daugavinš, Tedenby (C) – A. Sjomin, Děrgačov, Lugin – Grebenščikov, V. Popov, Laričev (A) – Arťuchin, Malychin, Bardakov – Ivanjuženkov.
Bondar, Ščeňov – Ibragimov, Kanifadin
Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk
1000 diváků

Utkání sledovalo rovných 1000 diváků. To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek středy!
Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 29 zákroků, 3 góly, 90,6 %
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 32:49 (7:16, 11:24, 14:9)
Zblokované střely – 9:17
Vyhraná vhazování – 30:33
Trestné minuty – 18:4
Hity – 19:13
Hokejisté Avtomobilistu přestáli drtivý finiš domácích a slaví tak vítězství 4:3. To můžeme považovat za zasloužené, protože hosté byli většinu zápasu lepší a Viťaz držel nad vodou především brankář Todykov.

Hlavně díky němu domácí prohrávali po dvou třetinách pouze 1:2. Když pak na začátku poslední dvacetiminutovky potvrdili převahu Jekatěrinburgu přesilovkovou trefou Brooks Macek a poté Denis Bodrov, zdálo se, že je rozhodnuto. V 51. minutě ale snížil po parádní individuální akci na 2:4 Svjatoslav Grebenščikov a poté se děly ještě hodně zajímavé věci. V posledních minutách se totiž Viťaz nadechl k drtivému náporu a 90 sekund před koncem vstřelil kontaktní gól Ivan Laričev. V závěrečné minutě měl na holi vyrovnání Tedenby, kterého vychytal Jakub Kovář.
59:47'
Po střele Daugavinše nedorazil puk do částečně odkryté branky Grebenščikov. Neskutečný finiš domácích!
59:32'
Mattias Tedenby měl na holi vyrovnání, zblízka ale zamířil jen do levého betonu Kováře! O chvíli později gólman Jekatěrinburgu přikryl puk lapačkou a přerušil tak hru. Oddechový čas domácích.
59:20'
Branka domácích je prázdná!
59:01'
Poslední minuta.
58:30'
Viťaz právě vstřelil branku!
Pozor, domácí dávají kontaktní gól! 90 sekund před koncem třetí části se o něj postaral IVAN LARIČEV, který se dostal ke kotouči po akci Grebenščikova, rychle s ním obkroužil branku a zakončením k bližší tyčce zaskočil Kováře, který se nestačil včas přesunout z jedné strany na druhou. Asistence: Arťom Borodkin a Svjatoslav Grebenščikov.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí v přečíslení 2 na 1, přihrávku na Litovčenka však tečoval bránící hráč.
57:42'
Rozhodčí už jsou hodně benevolentní a v posledních minutách pustili několik hraničních zákroků. Domácí se nyní dožadovali vyloučení na straně soupeře poté, co byl Mattias Tedenby poslán na hrazení. Marně.
57:07'
Domácím se nepovedla rozehrávka a dopustili se zakázaného uvolnění.
56:14'
Pokus Grebenščikova ukryl ve výstroji Jakub Kovář. Následuje reklamní přestávka.
55:46'
Laričev poslal puk na modrou, odkud tvrdě pálil obránce. Kovář ale nemusel zasahovat.
54:58'
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, což jistě více vyhovuje hostům.
53:59'
Tohle ale bylo nebezpečné. Arťom Borodkin dostal puk na pravé křídlo, odkud z první přestřeluje.
52:56'
Ani druhý gól zatím domácí nevybudil k nějaké větší aktivitě. Avtomobilist kontroluje hru.
51:33'
Brooks Macek vyzkoušel Todykova střelou z pravého kruhu na bližší tyčku. Domácí gólman zasáhl lapačkou.
50:29'
Domácí ale snižují! Vitalij Popov posunul puk na levou stranu útočného pásma, kde byl SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV. Ten pak ukázal skvělou techniku, když se prokličkoval až na střed, následně udělal Kovářovi forhendovou kličku a kolem pravého betonu českého gólmana zasunul puk za brankovou čáru – 2:4. Asistence: Vitalij Popov a Arťom Borodkin.
49:38'
Hosté jsou už hodně blízko výhře. Tohle bude Viťaz těžko otáčet.
48:13'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté se z protiútoku prosazují a odskakují soupeři už na rozdíl tří zásahů! Alexej Makejev držel puk u pravého mantinelu a počkal si na obránce DENISE BODROVA, který si najel z druhé vlny. Bodrov s kotoučem popojel mezi kruhy a zápěstím zamířil do horního růžku nad lapačku brankáře Todykova – 1:4. Asistence: Pavel Dacjuk a Alexej Makejev.
47:58'
Po zpětné přihrávce Danfortha pálil od modré čáry obránce Voronkov. Kovář si povyjel a vyrazil puk.
46:44'
Je jasné, že Viťaz musí výrazně zvýšit aktivitu, pokud chtějí jeho hráči s výsledkem něco udělat. Zatím se to ale nedaří.
45:41'
Danforth objel branku a po jeho nahrávce střílel Jurij Pautov. Hostující svatyni netrefil.
45:02'
Domácí tentokrát oslabení přežili.
44:50'
Katičev opustil ledovou plochu jen za pomoci spoluhráčů. Asi to pořádně bolelo.
44:50'
Domácí obránce Jevgenij Katičev zůstal ležet u svého brankoviště na ledě poté, co ho střela protihráče trefila do pravé nohy. Asi to schytal někam do mezery mezi chrániči.
43:56'
Domácí mohli v oslabení snížit! Malychin zachytil rozehrávku soupeře a připravil šanci pro Ivana Laričeva. Ten ale z mezikruží neprostřelil Kováře!
43:38'
Domácím se podařilo vyhodit.
43:01'
Další přesilovka pro hosty. Za sekání je vyloučen Daniil Pylenkov.
41:54'
Nakonec využitá přesilovka! Domácí už měli puk na hokejkách, ale nedokázali vyhodit. Ke kotouči se následně dostal na pravé straně Peter Holland, který nahrál na levý kruh BROOKSOVI MACEKOVI a ten trefoval v podstatě odkrytou branku. Puk ještě brnknul o bližší tyčku a zapadl za záda marně se natahujícího Todykova. Asistence: Peter Holland.
41:25'
Pavel Dacjuk střílel z levého kruhu. Todykov na místě a domácí vzápětí vyhodili.
40:25'
Pavel Dacjuk zblízka nedorazil puk za dnes vynikajícího Todykova.
40:12'
Domácí Linus Hultström plácl za vlastní brankou do puku, ale po jeho odehrání holí nechtěně zasáhl protihráče do helmy. Následovat musí dvouminutový trest za vysokou hůl.
Hity – 9:6
Ve druhé třetině měli hosté obrovskou převahu, ze které vytěžili pouze jeden gól. O ten se postaral ve 25. minutě obránce Alexej Vasilevskij, který tak poslal Avtomobilist do vedení 2:1. Náskok Jekatěrinburgu mohl být mnohem výraznější, ovšem domácí drží ve hře skvěle chytající Anton Todykov, jenž čelil v uplynulé dvacetiminutovce 24 střelám a v jednom případě ho zachránila i tyčka.
40:00'
39:30'
Práce také pro Jakuba Kováře, který si připsal v krátkém sledu tři zákroky. Poslední po střele Justina Danfortha, který to zkoušel z mezikruží z otočky.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:00'
Přihrávka z levé strany propadla až na zadní tyčku, kde byl Peter Holland, jenž ale z bekhendu neprocpal puk za záda Todykova. Domácí brankář pak stačil pokrýt i dorážku Andreje Obidina a jen potvrzuje svůj výborný výkon!
37:25'
Vyhození domácího brankáře Todykova skončilo v hledišti, ale bylo tečované. Vylučovat se tedy nebude.
37:03'
Do rychlého protiútoku vyrazili Geoff Platt a Vjačeslav Litovčenko. Z pravého kruhu zakončoval druhý jmenovaný a puk skončil na betonech Todykova.
36:34'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
35:17'
Další útok Avtomobilistu táhl Dan Sexton. Jeho prví střela byla zablokována, druhou vyrazil Todykov.
34:41'
Střela domácího Dmitrije Lugina byla sražena do ochranné sítě od hole obránce Trjamkina.
34:20'
Další zákrok Antona Todykova. Nebýt něj, bylo by o výsledku zápasu už asi rozhodnuto.
34:10'
Hostující obránce Zborovskij si udělal útočný výlet na pravém křídle. Střelu z úhlu si Todykov pohlídal. Na kontě má už 30 zákroků!
33:35'
Hosté ve velkém tlaku. Viťaz se jen brání a čeká na nějaký brejk.
32:33'
Po delší době si sáhl na puk také Jakub Kovář. S lehkou střelou Lugina ale neměl problémy.
31:55'
Andrej Obidin pálil z pravého kruhu. Mířil dobře, ale Todykov nadále drží domácí ve hře.
31:09'
Hostům odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
30:23'
29:50'
Tentokrát střílel od modré Vasilevskij. Todykov opět na místě.
29:37'
Nyní se měl Anton Todykov co ohánět! Vyrazil Golyšovovu střelu z mezikruží a při dorážce Alexeje Makejeva ho dokonce zachránila tyčka! Ani tím ale tlak Avtomobilistu neskončil. O několik sekund později totiž Todykov domácí zachraňoval po dorážce Protapoviče, která následovala po další ráně Makejeva.
29:02'
Nepříjemnou střelu od modré čáry vykopl Todykov levým betonem.
28:22'
Vasilevského útočný výlet zastavil Zachar Bardakov tím, že protihráče rukama stáhl k ledu. Následuje trest za držení.
27:52'
Nikita Trjamkin minul branku domácích tak výrazně, že puk opět opustil vyhrazené území.
27:20'
Puk vypadl z hrací plochy. Hra je tedy přerušena.
26:40'
Alexej Sjomin číhal na útočné modré a jeho spoluhráč mu tam poslal z vlastního obranného pásma pěkný pas. Kapitán Viťazu ale nedokázal ujet obráncům.
25:41'
Trjamkinovu střelu před brankou dobře tečoval Anatolij Golyšev. Todykov ale puk drží na své hrudi.
25:02'
Domácí mohli rychle odpovědět. Po levém křídle ujel Artjom Ivanjuženkov, Kovář si však střelu k bližší tyčce pohlídal!
24:47'
Hosté jdou do vedení! Pavel Kulikov posunul za brankou puk na Brookse Maceka, který nahrál zcela volnému ALEXEJOVI VASILEVSKÉMU, jenž si sjel z pozice obránce až k brankovišti a zblízka kotouč umístil za záda přesouvajícího se Todykova – 1:2. Asistence: Brooks Macek a Stanislav Bočarov.
23:46'
Daugavinš číhal před brankoviště, ale nedokázal usměrnit letící puk za Kováře.
23:23'
Zakázané uvolnění domácích.
22:28'
Hosté jsou v plném počtu. Oslabení přestáli.
22:00'
Od modré střílel Dmitrij Lugin, Kovář vyrazil jeho pokus.
21:25'
Snaha o návrat skončila postavením mimo hru.
21:16'
Domácí zahráli úvod přesilovky dobře, ale ze tří střel nedokázali překonat Kováře. Nyní už Daugavinš vyhnal spoluhráče z pásma nepřesnou přihrávkou.
20:27'
Hostující Brooks Macek dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí tým.
Hity – 4:2
Po první třetině se oba týmy rozcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Hostující Jekatěrinburg byl většinu času aktivnější, ale od 9. minuty musel dotahovat. Domácí totiž zužitkovali přesilovou hru, v níž se z levého kruhu trefil kapitán Alexej Sjomin. Také hosté se prosadili v početní výhodě. 32 sekund před přestávkou srovnal Alexej Makejev.
20:00'
19:28'
Je vyrovnáno! ALEXEJ MAKEJEV dostal od Denise Bodrova přihrávku na pravý kruh, kde s pukem krátce zamíchal a poté vystřelil pod vyrážečku brankáře Todykova. Ten přes clonící hráče vůbec nic neviděl – 1:1. Asistence: Denis Bodrov.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:56'
Nahození Alexeje Vasilevského od modré čáry tečoval do ochranné sítě zřejmě spoluhráč Sexton. Rozhodčí totiž nařizují buly ve středním pásmu.
18:08'
Justin Danforth v oslabení vyvezl puk a dokonce donutil Jakuba Kováře přerušit hru. Vybojoval tak pro domácí buly v útočném pásmu.
17:52'
Vyloučen je jen domácí Artjom Ivanjuženkov, který dostává trest na 2 + 10 minut za zásah do hlavy a krku.
17:52'
Artjom Ivanjuženkov trefil za brankou ramenem Vasilevského, který se o chvíli později přijel pomstít. Místo Ivanjuženkova se mu ale postavil obr Jevgenij Arťuchin, s nímž se už hostující obránce prát nechtěl. Situaci nyní řeší rozhodčí...
17:28'
Hosté mají více ze hry. Viťaz spoléhá především na brejkové situace.
16:26'
Další šance hostí! Golyšev našel od zadního mantinelu Alexeje Makejeva, proti jehož zakončení švihla do vzduchu lapačka Todykova!
16:05'
Sexton přenesl hru na z druhé vlny najíždějícího obránce Sergeje Zborovského, který střílel z první z pravého kruhu. Todykov si stačil povyjet a zasáhl.
15:08'
Krásná individuální akce Alexandra Děrgačova, který se prokličkoval před Kováře. Až brankář Avtomobilistu mu svým zákrokem vystavil stopku!
14:46'
Bočarov vysoko přestřelil domácí branku. Puk skončil až v ochranné síti.
14:40'
Alexej Vasilevskij se snažil využít provozu před domácí brankou a tak od modré nahodil puk na Todykova. Ten si ho ale včas našel a schoval v lapačce.
13:29'
Velká šance hostí! Andrej Obidin zůstal před brankou zcela volný, ovšem do jeho bekhendové kličky Todykov lehl a nenechal se překonat!
12:52'
Stanislav Bočarov to zkusil po vyjetí zpoza branky. Todykov si prostor u bližší tyčky pohlídal.
12:02'
Anatolij Golyšev se dostal ke střele z mezikruží. Brankář Todykov využil hokejku, kterou vyrazil puk do rohu hřiště.
11:08'
Hosté zvyšují aktivitu a snaží se vyrovnat. Předbrankový prostor nyní dobře vyčistil Zborovskij a díky jeho práci nemohl nikdo z útočníků Jekatěrinburgu před brankou zakončovat.
10:40'
Do rychlého kontru zamířil domácí Vitalij Popov. Ten dokázal přes obránce vypálit a Kovář zasáhl levou rukou.
09:52'
Střely na branku – 2:8
08:20'
Domácí využili početní výhody a ujímají se vedení! Po hezké souhře se dostal puk na levý kruh k ALEXANDROVI SJOMINOVI, který vypálil z první a ranou na vzdálenější tyčku překonal Jakuba Kováře. Asistence: Kaspars Daugavinš a Linus Hultström.
07:57'
Pavel Kulikov zbytečně fauloval v útočném pásmu. Protihráči vysekl z ruky hokejku a domácí si tak zahrají přesilovku.
06:40'
Dacjuk hledal zadovkou Makejeva, který mu chtěl následně nabídnout kotouč na teč. Dráhu puku ale změnil obránce a zbytek pro domácí vyřešil brankář Todykov, jenž před hostujícím kapitánem zalehl hrací předmět.
06:03'
Od modré čáry to zkoušel domácí obránce Borodkin, puk až na Kováře ale neprošel.
05:50'
Artjom Ivanjuženkov střílel z pravé strany vedle bližší tyčky. Následně puk získal Arťuchin a díky jeho práci to mohl Ivanjuženkov zkusit ještě jednou. Jakub Kovář byl ale na místě a svým zákrokem hru přerušil. Reklamní přestávka.
04:46'
Dobrá přihrávka Pavla Dacjuka na Kulikova. Ten před brankou nedokázal zasáhnout letící puk.
04:09'
Peter Holland vše vyřešil individuálně. Jeho střelu skryl ve výstroji Anton Todykov.
04:00'
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Zadovka na Sjomina však byla tečována a do protiútoku naopak startují hráči Avtomobilistu.
03:33'
Daugavinš se snažil přenést hru na Danfortha, ovšem jeden z hostujících hráčů kotouč srazil mimo hrací plochu.
02:46'
Geoff Platt se zpoza branky vytočil až do zakončení. Todykova se pokusil překvapit z otočky, gólman Viťazu kotouč zalehl.
01:43'
Zborovského nahození ze středního pásma odklidil holí do rohu domácí brankář Todykov.
01:02'
Úvodní minuta žádné šance nepřinesla. Útočné pokusy obou celků končily ještě ve středním pásmu.
00:01'
Oficiality jsou za námi, utkání může začít.
Aktéři zápasu právě nastoupili na led. Před začátkem ještě zazní hymna Ruské federace.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Pautov, Pylenkov, Voronkov, Borodkin, Golovkov (A), Katičev – Danforth, Daugavinš, Tedenby – A. Sjomin (C), Děrgačov, Lugin – Grebenščikov, V. Popov, Laričev – Arťuchin (A), Malychin, Bardakov – Ivanjuženkov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, D. Bodrov, Berezin, Mamkin, D. Zajcev – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Sexton, Holland (A), Obidin – Macek, P. Kulikov, Bočarov – Protapovič, Platt, Litovčenko – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Bondar, Ščeňov – Ibragimov, Kanifadin.

Jakub Jeřábek (VIT) – 9 zápasů, 1 bod (0+1)

Jakub Kovář (JEK) – 13 zápasů, průměr 2,05, úspěšnost 93,2 %
VIŤAZ PODOLSK
Bobrovova divize: 3. místo, 15 bodů, skóre 44:39, bilance 4-3-6-1

Viťaz už dávno nepatří mezi kluby s negativní pověstí, svého cejchu zákeřného a agresivního týmu se posledními roky úspěšně zbavil a v současnosti hraje hokej, který dokáže soupeře potrápit. Na úplnou špičku však stále ztrácí a očekává se, že bude bojovat o play-off až do samotného závěru. Posledních pět zápasů měl Viťaz solidní výsledky, dokázal například vyhrát nad Avangardem, sebrat bod Kazani, přejet Rigu a otočit zápas s Chabarovskem. Na druhé straně však vybouchl doma s Jaroslavlí, s posledními výkony však panuje v Podolsku spokojenost. Povede se na to navázat ve středu?
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
Charlamova divize: 1. místo, 23 bodů, skóre 55:37, bilance 9-1-2-3

Hokejový klub s bohatou historií má opět silný kádr a jeho cílem je dostat se v bojích o pohár co nejdále. Do sezony vykročil dobře, z 15 zápasů hned 10 vyhrál a ukazuje to i skóre 55:37, které má třetí nejvyšší rozdíl v celé KHL. Ve východní konferenci patří Jekatěrinburgu druhé místo, do středečního zápasu půjde se sérií pěti zápasů v řadě, kdy bodoval. Hned čtyřikrát vyhrál, porazil mimojiné i silnou Ufu či Magnitku na začátku října. Právě Magnitka byla jediná, která v odvetě dokázala tým okolo Dacjuka seknout v prodloužení a obrat jej tak alespoň o jeden bod.
Deštivý středeční podvečer vám přeji při sledování dalšího hracího dne KHL! Ruská liga se posouvá neustále vpřed, tentokrát od 18:30 budeme sledovat poměrně zajímavý souboj. Viťaz bude hostit doma tradičně silný Jekatěrinburg, který by už rád prolomil ledy a dostal se v soubojích o Gagarinův pohár někam dále. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.