KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Jokerit - 4. října 2021   16:00

Jokerit
25:59' Nicklas Jensen  (B. O'Neill, Friman) • 45:25' Schroeder  (D. Sklenička, O. Leskinen)
Čeljabinsk
Jokerit

Československá stopa v utkání
Tomáš Hyka (Čeljabinsk) – 1+0; 3 střely na branku; čas na ledě: 17:30.
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk) – 0+0; 5 hitů; čas na ledě: 15:46.
Roman Will (Čeljabinsk) – 33 zákroků, úspěšnost 94,2 %

David Sklenička (Jokerit) – 0+1; 5 střel na branku; 2 hity; čas na ledě: 21:34.
Střely na branku celkem v zápase: 25:35!
V dnešním zápase oslavil i jedno jubileum David Sklenička, který odehrál 100 utkání v rámci KHL. Jubileum oslavil náležitě jedním bodem za asistenci při vyrovnávací brance na 2:2!
Český útočník nakonec pomohl svým proměněným nájezdem ke dvěma bodům a Jokerit po dlouhé vítězné sérii nakonec prohrává zápas po samostatných nájezdech. V nich oba brankáři předvedli dobré zákroky. Dokonce u nájezdu Kossily musel zasahovat video, které ukázalo, že puk těsně prošel za brankovou čáru.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ HYKA.
Hyka udělal kličku k pravé tyčce a pod betony zasahujícího Juvonena nakonec dokázal procpat puk!
Hannes Björninen zvedl puk, ale netrefil daný prostor.
Nikita Těrtyšnyj zavezl puk k levé tyčce, ale Juvonen se stihl přemístit.
Jordan Schroeder trefil připraveného Willa, který jej vybruslil.
Sedlák taktéž netrefil branku.
Jesse Joensuu netrefil branku z pravé strany.
Alexej Byvalcev trefil jen betony Juvonena.
Kossila vystřelil a puk Will zasáhl, ale ten se nakonec dostal těsně za brankovou čáru a Will už včas nedokázal odrazit puk. I video následně pomohlo rozhodčím potvrdit proměněný nájezd. Ač jim to trvalo, i když opakované záběry jasně ukazovaly, že puk byl za brankovou čarou.
Vladimir A. TKAČOV proměňuje.
Jensen netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku v prodloužení: 2:2!
Prodloužení nám nakonec rozhodnutí nepřineslo, ač měly oba celky dost šancí ke vstřelení rozhodující trefy. O něco lepší v prodloužení byl domácí celek, ale spíše kombinoval, zatímco Jokerit neváhal střílet pokud se dostal do blízkosti branky. Zápas tedy rozhodne dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Poslední sekundy prodloužení tráví hosté v pásmu Čeljabinsku.
64:10'
Na druhé straně měl dostatek času k zakončení z levé strany Hannes Björninen a ten minul protější tyč!
63:56'
Juvonen se stihl včas přemístit ke své levé tyčce a odrazil zakončení.
63:18'
Defenzíva hostů si poradila se střelu z větší vzdálenosti a Jokerit míří do protiútoku.
62:31'
Jokerit poslal puk do středního pásma a trojice hráčů může v klidu vystřídat. Totéž činí i jejich soupeř.
61:53'
Jeden hráč Traktoru byl volný na pravé straně. Hráč Jokeritu si jej včas všiml a následná přihrávka na hráče domácích nebyla přesná.
61:38'
Otto Leskinen už nestihl puk a vhazovat se bude před hostujícím gólmanem.
61:16'
První pokus ze strany Čeljabinsku, kdy puk šel mimo tři tyče Juvonena.
60:59'
V první minutě se nedostal ani jeden celek do zakončení.
60:01'
Střely na branku ve třetí třetině: 11:13!
Ve třetí třetině se Jokerit dostal k vyrovnání a to po pěkné střele Schroedera! Hosté měli navrch, ale k otočení skóre se nedostali. Několikrát však dokázal zahrozit i jejich soupeř, ale ani ten se nedokázal dostat do opětovného vedení. O vítězi tak rozhodně prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00'
59:47'
Nyní už to vypadá, že se tento duel bude rozhodovat v prodloužení.
59:06'
Poslední minuta třetí třetiny a Jokerit zahajuje jeden ze svých posledních útočných výletů.
58:27'
Nyní však měli domácí slušnou šanci, kteří se krátce dostali do přečíslení dva na jednoho. Hráč však zkusil sám zakončit z levé strany, ale puk neskončil v síti!
57:26'
Závěrečné minuty základní hrací doby jsou ve svižném tempu, kdy se hosté hlavně snaží být konstruktivní.
56:42'
Jede z hostujících hráčů prošel přes postavenou defenzívu Traktoru na modré čáře a z pravé strany nahazoval puk před branku. Ten tam nakonec nedoputoval.
55:34'
Jokerit tvoří hru, ale několik útočných akcí neskončily nějakým nebezpečným zakončením.
54:54'
Petteri Lindbohm je dnes hodně střelecký aktivní. V současné době má na svém kontě pět střeleckých pokusů.
53:16'
Hra obou týmů začíná být již o něco více opatrnější a ani jeden z týmů se nepouští do hlubokého presinku.
52:20'
Kirill Kapustin jen nahodil puk a soupeř se bleskurychle snaží dostat hru zpět na druhou stranu kluziště.
51:24'
Helsinský celek má o něco více ze hry a dobrá kombinace byla překažena sraženým pukem, který mířil do příhodného prostoru před brankou Willa
50:43'
Jensen se pokoušel vybruslit před brankou soupeře, avšak to se mu nepovedlo ideálně a podle toho vypadala i jeho zakončující snaha.
50:06'
Zápas se nám přesunul do své poslední desetiminutovky a nyní může již každá chybička rozhodnout tento zápas.
48:32'
Petteri Lindbohm zastavil puk na modré a hned jej poslal dopředu. Před brankou byl Norman, ale ten nedůrazně tečoval puk do brusle soupeře.
47:51'
Domácí jsou v plném počtu a ani tato přesilovka nepřinesla hostům výraznější šanci.
47:32'
Nahozený puk na branku Traktoru dokázali obránci rychle dostat pryč z nebezpečného prostoru.
47:09'
Jegor Fatějev dostal puk na svou hokejku a zavezl jej do pásma Jokeritu.
46:46'
Hosté jsou usazeni v pásmu, ale zatím spíše trpělivě kombinují a hledají cestu k pořádnému zakončení.
45:48'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., hákování).
45:25'
Jokerit právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok Jokeritu končí jejich vyrovnáním. JORDAN SCHROEDER dostal dobrý pas na modrou čáru a z pravé strany nakonec prostřelil Willa v jeho brance. Asistence: David Sklenička a Otto Leskinen.
45:11'
Uvidíme, zda český obránce dokáže toto jubileum oslavit i nějakým bodem.
44:38'
David Sklenička, obránce Jokeritu, dnes hraje své 100 utkání v rámci KHL!
44:15'
Z pravé strany se dostal do dobré střely Hyka a ten poslal puk jen do připraveného Juvonena!
43:27'
Traktor nyní hraje aktivně a nenechávají soupeře tvořit hru či se dostávat do souvislejšího ohrožování své branky.
42:31'
Marsel Šolochov se dokázal dostat až do pásma a zahájil kombinaci svého celku. V jejím závěru musel brankář hostí zasahovat.
41:46'
Špatná zadovka za brankou hostí a Traktor měl možnost se sadit v pásmu. Nakonec se jejich soupeř dokázal dostat k puku a dostat hru na druhou stranu.
40:58'
Hyka se pokoušel probít do pásma. Nakonec však se spoluhráčem nedokázal vybojovat puk za brankou Juvonena.
40:13'
Hned první útok Jokerotu přinesl slibnou šanci, ale opět se hráčům domácích podařilo před svou brankou odrazit puk k mantinelu.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 4:13!
Výrazná střelecká převaha Jokeritu ve druhé části.
Čeljabinsk se dostal v začátku druhé třetiny do dvou brankového vedení, kdy defenzíva hostí nechala před brankou volného Šolochova. Následně hosté zvýšili svou aktivitu a vzápětí snížili po střele Jensena. Traktor mohl vsítit svou další branku v době přesilové hry, ale v ní si nevypracoval žádnou situaci, která by mohla navýšit vedení. Jokerit měl následně více ze hry, ale proti defenzívě a dobře chytajícímu Willovi se již Žolíci nedokázali podruhé prosadit.
40:00'
38:58'
Tommi Kivistö nahodil puk od modré čáry a Will nyní zasahuje tak, že puk udržel ve své výstroji.
38:24'
Dobrý tlak Jokeritu, kterému se hodně těžce prosazuje, neboť Traktor dokáže dobře zahustit prostor před Willem.
37:24'
Hráči Traktoru opět statečně blokují nahozené puky a snaží se aktuálně dostat hru opět ze své třetiny.
36:54'
Jokerit se stále snaží o vyrovnávací branku a je týmem který se snaží primárně tvořit hru.
36:27'
Nicklas Jensen vyslal takovou skrytější střelu, Will byl pozorný a vyrazil puk.
35:22'
Will nyní pomohl v rozehrávce svého celku a i díky němu se Traktoru podařilo nyní dostat puk z vlastní třetiny.
34:20'
Čeljabinsk se ubránil menšímu tlaku soupeře a z protiútoku se jim podařilo zaměstnat Juvonena.
34:10'
Zatím puk y končí většinou zablokované na hráčích Traktoru. Ovšem velmi dobrá pasáž hry hostí, kteří stačili i střídat svou pětku v době svého působení v pásmu Traktoru.
33:36'
Další útočná snaha hostujícího celku, který nyní krouží v pásmu Čeljabinsku.
32:59'
Jokerit se dostal do situace dva na jednoho. Nicklas Jensen to nakonec zkusil sám a neoslovil svou přihrávko najíždějícího O´Neilla. Will zasáhl proti střele Jensena.
31:54'
Hosté se nyní snažili něco vymyslet, ale dobře bránící soupeř jim nyní neumožnil zakončit.
31:18'
Svižná pasáž hry, kdy se hraje non stop již přes čtyři minuty. Ovšem nyní bez vážnějšího zakončení.
29:50'
Další nebezpečnější pokus hostujícího celku, kdy jeden z hráčů zakončoval v blízkosti branky. Jokerit opět zvýšil svou aktivitu.
29:04'
Poměrně snadno se Jokerit ubránil a hned po skončení oslabení se jeden z jejich hráčů dostal ke střele z pravé strany. Will měl menší problémy vyrazit puk za svou branku!
28:35'
Dobrá přihrávka na najíždějícího hráče Traktoru, Juvonen si pohlídal celou situaci a vyrazil puk.
27:46'
Čeljabinsku se první polovina přesilové hry nedaří a bojují o puk víceméně u mantinelu.
27:04'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., krosček).
25:59'
Nyní si však hosté dokázali udělat prostor. Friman posunul puk za branku, kde byl O´Neill a ten našel před brankou dobře postaveného NICKLASE JENSENA a ten zamířil ke vzdálenější pravé tyčce. Asistence: Brian O'Neill a Niklas Friman.
25:30'
Hráči Čeljabinsku zatím včas a rychle dokážou přistupovat ke svému soupeři a ten nemá moc prostoru ke kombinaci.
24:47'
Střela hostujícímu hráči moc nesedla, přesto musel český brankář zasáhnout svým betonem!
23:59'
Hosté sice prohráli buly, ale dokázali vzápětí vybojovat puk. K zakončení se dostali, ale opět chybělo trochu více štěstí.
23:12'
Dobrý útok hostí a skrytá střela zpoza obránce, kterou Will nakonec viděla zasáhl.
22:29'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Nedůraznost Jokeritu v rohu kluziště. Fatějev zde vybojoval puk a předložil jej před branku, kde byl na ose kluziště osamocený MARSEL ŠOLOCHOV kterému už stačilo jen dobře zamířit. Asistence: Jegor Fatějev.
21:07'
Zajímavé a překvapivé zakončení z levého úhlu, které provedl Sedlák. Juvonen chvíli nevěděl, kde je puk, ten se následně objevil za jeho brankou.
20:47'
Hosté se však k zakončení nedopracovali, zato na druhé straně musel Juvonen zaměstnat svou lapačku.
20:19'
Sergej Kalinin nedokázal u mantinelu dostat puk a po souboji se musí rychle vracet do své třetiny, aby mohl bránit útok Jokeritu.
20:01'
Střely na branku v první třetině: 8:7!
Je za námi první třetina, ve které se domácí celek zásluhou Tertyšnyje dostal do brzkého vedení. Mohli jsme sledovat vyrovnanou svižnou hru, kdy se oba celky snažily aktivně útočit. V 16. minutě první třetiny měli hosté k dispozici přesilovou hru, ve které se neprosadili, ale následně měli více ze hry až do konce první třetiny. Ovšem k nebezpečnému zakončení se helsinský celek nedostal.
20:00'
19:35'
Lindbohmovo nahození od modré čáry byla jen nouze ctnost a Will odrazil puk svým betonem.
19:29'
Hosté sice vyhráli vhazování ve středním pásmu, ale nedokázali založit útok.
19:05'
Hyka nyní prověřil Juvonena v jeho brance a z dobré pozice zamířil přesně do jeho hrudi.
18:47'
Nick Bailen si ještě zajel za svou branku a pokusí se rozjet útočná akci.
18:11'
Dobrý presink domácích, kteří se nakonec dostali do středního pásma. Jejich sok má o něco více ze hry v závěru první třetiny.
17:35'
Čeljabinsk zvládl své první oslabení, když obětavě blokoval střelecké pokusy soupeře. Zejména ve druhé části přesilové hry Jokeritu.
17:16'
Další střela, která neprošla na Willa a pomalu a jistě přesilová hra hostí končí.
16:39'
Teď už se Jokerit udržel v pásmu a první střela, která byla sražená. Jokerit pokračuje v obléhání branky soupeře.
16:15'
A opět se domácím daří ihned vyhodit puk ze svého pásma.
15:52'
Čeljabinsku se zatím dobře daří rozbíjet souhru soupeře a ten se nedokáže dostat do tlaku.
15:20'
Ilja Karpuchin si pomohl hákováním proti hráči Jokeritu, který se dostával do střelecké možnosti. První přesilovka pro hosty.
13:39'
Svižná hra pokračuje i s blížícím se koncem první třetiny. Nyní dobře střílel hostující hráč, ale mimo branku soupeře.
12:50'
Hráč Jokeritu ještě stihl zastavit puk před modrou čarou a hned jej nahazoval před branku. Tam nedošlo k potřebné teči, která by mohla znamenat vyrovnání.
12:01'
Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou a zatím si se střelami oba brankáři dokážou bezpečně poradit.
11:21'
Hráč domácích dostal příhodně puk před branku, avšak nedokázal z první pořádně zakončit. Následně byl o puk připraven.
10:54'
Až po čtyřech minutách hry jsme mohli slyšet hvizd píšťalky rozhodčího, kdy se Čeljabinsk provinil zakázaným uvolněním.
09:56'
Petteri Lindbohm si pohlídal soupeře a zablokoval jeho střelu na branku. Sledujeme další pasáž hry, kdy se delší dobu nepřerušuje. Aktuálně hra trvá již tři a půl minuty bez přerušení.
09:09'
Niklas Friman musel rychle zpět ke své brance, aby ubránil snahu Fatějeva získat puk.
08:36'
Delší pobyt hostí v pásmu Traktoru nepřineslo zakončení a spíše jsme sledovali hru podél mantinelu.
07:45'
Jokerit má dobré rychlé protiútoky, ze kterých zatím chybí povedenější zakončení.
07:20'
Julius Junttila dostal přihrávku do ideální pozice a byl sám před Willem, ale puk mu přeskočil čepel!
06:50'
Pas na modrou čáru nedokázal hráč Traktoru ideálně zpracovat a vystavil se ofsajdu.
06:15'
Po delší době, kdy se nepřerušovalo, přerušil hru Janne Juvonen a ten raději svou lapačkou přidržel puk na ledové ploše. První komerční pauza.
05:16'
Sražený puk obráncem Čeljabinsku, poté co si hosté dokázali vytvořit krátkodobý tlak v pásmu Traktoru.
04:50'
Iiro Pakarinen byl přimáčknut na mantinel a po neúspěšném souboji odjíždí na střídačku, aby mohl vystřídat.
03:50'
Janne Juvonen pohotově odrazil letící puk a obránci Jokeritu se snaží dostat hru zpět před branku soupeře.
03:24'
Julius Junttila si nahodil puk za branku Čeljabinsku, ale proti třem bránící hráčům neměl šanci na další pokračování.
02:57'
Jordan Schroeder v rychlém protiútoku předložil puk na Björninena a ten chtěl umístit střelu k pravé tyčce. Will máchl svou lapačkou a připsal si první větší zákrok!
01:30'
Traktor se prosadil ze svého prvního útoku. Hráč zavezl puk podél pravého mantinelu a předložil puk před branku. Brankář Jokeritu stihl reagovat na první střelu, ale neudržel puk. Ten se objevil před jeho brankou a pohotově jej pod norní tyčku zavěsil NIKITA TĚRTYŠNYJ. Bez asistence.
01:18'
Hosté opět v pásmu Čeljabinsku, ten se nyní dokázal ubránit, aniž by Will musel zasahovat.
00:25'
Petteri Lindbohm se postaral o první nahození na branku Willa a ten v poklidu vyrazil puk do rohu kluziště.
00:01'

Traktor Čeljabinsk: Will (Butejec, Garipov) – Pilut, Bailen, Jarullin (A), S. Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, Byvalcev, S. Kalinin (C) – L. Sedlák (A), Hyka, Těrtyšnyj – V. A. Tkačov, Kapustin, V. Abramov – Fatějev, Osnovin, Šolochov.

Jokerit Helsinky: Juvonen (Lindbäck) – P. Holm, Lindbohm (A), D. Sklenička, O. Leskinen, Friman, Kivistö – Junttila, B. O'Neill (C), Nicklas Jensen – Savinainen, Norman, Pakarinen (A) – Hännikäinen, Kossila, Turunen – Björninen, Schroeder, Joensuu..

Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsku se zatím poměrně daří. Po třinácti zápasech má na svém kontě 20 bodů a drží se na třetí příčce Východní konference. V minulém zápase si poradil 4:3 se silným Omskem.
Nejproduktivnějším hráčem je N. Tertyšny (6+6) a zdárně na paty mu šlape trio Pulkkinen, Bailen a Hyka kteří mají na svém kontě 11 kanadských bodů.

Jokerit Helsinky

Helsinský celek neměl dobrý vstup do nového ročníku, kdy prohrál první dva úvodní zápasy. Od té doby však uběhlo dalších jedenáct zápasů a všechny dokázaly vyhrát (z toho čtyři zápasy v prodloužení). Velmi dobrá série je dostala až na druhou pozici s celkovým počtem 22 bodů. Stejný počet bodů má i první Dynamo, které je však lepší ve své produktivitě.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Američan B. O´Neill (3+11).