KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Nižněkamsk - 19. listopadu 2021   15:00

Čeljabinsk
Will (S. Mylnikov) – Pilut, Jarullin, S. Tělegin, Bailen, Karpuchin, Kulik – S. Kalinin, Byvalcev, Pulkkinen – Těrtyšnyj, L. Sedlák, V. Abramov – Osnovin, V. A. Tkačov, Kravcov – Kapustin, Stas, A. Potapov.
Odinš, Hribik – Zacharov, Slavikovskij
Ledová aréna V. Bělousova, Čeljabinsk
2250 diváků
Nižněkamsk
Sudnicin (Ozolin) – Klok, M. Sidorov, Knot, K. Vorobjov, Petriščev, Berezin – Porjadin, Miťakin, Chajrullin – D. Sexton, Ansel Galimov, J. Popov – D. Popov, Čiviljov, Bikmullin – Šafigullin, Vicharev, Kupcov.

Ronald Knot (NIŽ) 0+0, 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 23:28
V souboji podle statistik nejlepšího českého brankáře, obránce a útočníka v KHL slaví hostující Lukáš Klok, který k jedinému gólu zápasu přispěl v 52. minutě druhou asistencí.
Domácí měli neustále výraznou převahu, ovšem hosté byli z brejků minimálně stejně nebezpeční. Roman Will si sice připsal pouhých 11 zákroků, ale kryl několik tutovek.
59:27'
Hosté konečně vyhazují a nebude to zakázané uvolnění, časomíra pádí ke konci.
59:07'
Bailenovu ránu od modré tečuje Byvalcev vedle brány.
58:37'
Roman Will je na střídačce, Čeljabinsk riskuje hru v šesti.
58:03'
Stas přihrává pod sebe, Jarullinova křížná střela se však od zadního hrazení odráží pryč z pásma.
57:17'
Osnovinův centr hosté vystihli, Sergej Kupcov se omezuje na taktické vyhození.
56:23'
Trvající tlak Traktoru přerušují bílomodří dalším vyhozením.
54:52'
Ilja Karpuchin od modré střílí do Sudnicinovy vyrážečky, kotouč se k čeljabinskému obránci vzápětí vrací a další pokus příklepem už má brankář hostů ve své moci navzdory teči Kravcova.
54:09'
Domácím se nepodařilo v útočném pásmu vymanit ze soubojů u hrazení, kotouč ovšem přeletěl na střídačku a vhazuje se před Sudnicinem.
53:38'
Poslední komerční přestávka zápasu.
53:17'
Will vypomáhá s rozehrávkou za vlastní bránou, Bailena však soupeř zaforčekoval a udržel útočné pásmo.
51:48'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Nádhernou akcí konečně otevírají hosté účet zápasu. Volný Šafigullin mohl zakončovat z úhlu sám, ale narazil si ho dozadu s Klokem a teprve poté za zamotanou obranou Traktoru přihrál na zadní tyč, kam si najel RAFAEL BIKMULLIN. Asistence: Bulat Šafigullin, Lukáš Klok.
49:59'
Hostující Marat Chajrullin ztratil při svém výpadu hůl, podle rozhodčích se vše odbylo čistě.
49:20'
Dnešní utkání sleduje 2250 diváků.
48:34'
Pěkný slalom Dana Sextona se nakonec utopil v přebytečných kličkách.
48:13'
47:56'
Jegor Popov vybojoval v oslabení puk a vyhazuje ho přes všechny čáry.
47:01'
Domácí dlouho v přesilovkovém vzorci hledali prostor ke střele. Bailenův pokus od modré se odráží zpět až do středního pásma.
46:13'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ansel Galimov – 2 min., sekání).
46:10'
Vjačeslav Osnovin zachytil nepřesnou přihrávku a přiťukával puk na Vitalije Kravcova, kterému soupeř nedovoleně vysekl hokejku z ruky.
45:36'
Vladimir Tkačov střílel zprava po ledě, Sudnicin vyráží rozklekem za bránu.
45:03'
Sergej Kupcov se protáhl před Willa, ale blafák po ledě v tísni zakončil nepřesně.
43:58'
Alexej Potapov švihl pukem zleva, Sudnicin s námahou vyráží plavající střelu hranou lapačky.
42:03'
Největší šance zápasu! Bailen zadovkou prostrčil puk na Těrtyšného, který z mezikruží obstřelil vysunutého Sudnicina. Gólmana Něftěchimiku zachránila levá tyčka, od níž se kotouč odráží rovnoběžně s brankovou čarou a ven z brány.
41:08'
Byvalcev vyzkoušel Sudnicina z dálky.
40:01'
I po 40 minutách stále čekáme na kotouč v síti. Oproti první třetině byli hokejisté Nižněkamsku aktivnější a několikrát z nebezpečných brejků ohrozili Willa, který drží stejně jako Sudnicin čisté konto.

39:08'
Hosté zachytili vyhozený puk na modré čáře a po Sextonově zpětné přihrávce zakončoval z první Jegor Popov. Willovi se podařilo vrhnout beton k zadní tyči a vyrazit.
37:57'
Sedlákovi utíká Bailenova zpětná přihrávka na útočné modré čáře, naštěstí pro českého útočníka si hosté při brejku opět nepohlídali ofsajd.
37:02'
Ofsajd při nižněkamském protiútoku.
36:10'
Další komerční přestávka.
35:22'
Vladimir Tkačov unikl do samostatného nájezdu, kličku jednou rukou však nedotáhl mezi tyče i kvůli tomu, že mu již dýchal na záda vracející se Chajrullin.
34:01'
Byvalcevovu střelu z úhlu dorážel u tyčky Kalinin jen do Sudnicinova betonu.
33:35'
Z dobré pozice na levém kruhu minul nižněkamskou bránu Jevgenij Kulik.
32:11'
31:42'
Bezbrankové skóre platí i po dorážce úplně volného Vitalije Kravcova, kterého zblízka opět vychytal rozštěpem výborný Alexandr Sudnicin.
31:19'
Jarullin křížně přihrál Byvalcevovi, který střílel přes obránce do Sudnicinova betonu.
30:11'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ronald Knot – 2 min., podrážení).
29:17'
Lukáš Klok padl obětavě do střely svému jmenovci Sedlákovi, kterému mezi kruhy ideálně nabil Abramov.
28:39'
Vicharev s Šafigullinem zabojovali úspěšně o kotouč za domácí bránou, po zpětné přihrávce pálil křížně těsně vedle Sidorov.
27:39'
Něftěchimik se dostává do zakončení zřídka, ale většinou jsou jeho pokusy nebezpečné. Miťakin zleva nabil do šance Chajrullinovi, po výborném Willově zákroku betonem přejel dorážku Knot.
27:15'
Rafael Bikmullin se protáhl po pravém hrazení a vyzkoušel Willa střelou z těžkého úhlu.
26:50'
Nejproduktivnější obránce KHL Nick Bailen se pěkně obtočil s pukem kolem své osy, čímž zmátl protihráče, jenže svou střelu zápěstím nasměroval nad břevno.
25:57'
24:22'
Klokova střela přeletěla bránu a od plexiskla se odráží ven do středního pásma.
23:57'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Andrej Stas – 2 min., hákování).
23:16'
Will musel rychle do rozkleku, když se mezi kruhy opřel do odraženého kotouče úplně volný Sidorov.
22:18'
Berezinova teč přizvedla kotouč do ochranné sítě. Vhazuje se v pásmu Nižněkamsku.
21:40'
Úvod druhé třetiny ubíhá opět plynule, ale dostat se s pukem do útočného pásma se ještě nikomu nepodařilo.
20:01'
Zřídka může hokejový obránce říct, že zařídil polovinu střel svého mužstva. Takovým případem je dnes Ronald Knot, ovšem jeho bilance je daná spíše bídou naftařů v zakončení.
Opatrný hokej s postupně narůstající převahou Čeljabinsku přinesl domácím jen poskrovnu příležitostí a branka za 20 minut hry nepadla.

17:44'
Hráči Nižněkamsku vyhazují přes všechny čáry.
17:02'
Povyjetý Sudnicin vyráží Těleginovu dělovku, dorážka Teemu Pulkkinena poté klouže podél tyče za bránu.
16:28'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Denis Vicharev – 2 min., hákování).
15:29'
Ansel Galimov se rozjel na Willa, ale jen nastřeluje českého brankáře Čeljabinsku.
14:27'
Charullinův průnik zastavuje Jevgenij Kulik, poskakující kotouč si nakonec stahuje pod lapačku Roman Will.
12:29'
Sudnicin chytá Kalininovu střelu, rozhodčí od sebe roztrhávají strkanici na brankovišti. Hráči si dají oddech při reklamní pauze.
11:59'
Při nájezdu už přemýšlel o zakončení Kalinin, zezadu mu však kotouč čistě vypíchl hotující Berezin.
10:38'
Aby nebyl Will na ledě zbytečný, se postaral krajan Knot prudkým golfákem z vrcholu levého kruhu. Souboj vyhrál brankář pohotovým rozštěpem a zásahem lapačkou.
10:00'
Střely na bránu 5:0.
8:46'
Další situaci 3 na 2 pro domácí zakončil po křížné přihrávce zleva po ledě Vjačeslav Osnovin. Hostujícímu brankáři po zákroku puk odskočil od betonu do výšky a čapl ho lapačkou.
7:55'
Tvrdá rána Sergeje Tělegina po ledě uvízla pod Sudnicinovými betony.
6:43'
Nižněkamský brankář se dal do kupy a rozklekem vyráží Pulkkinenovu střelu švihem k tyči po buly.
6:35'
Teemu Pulkkinen se rozjel po pravém křídle a golfákem vyslal teprve v 7. minutě první přímou střelu zápasu. Byla to taková bomba na solar, že k Sudnicinovi míří na led lékař.
5:12'
Rovných pět minut se hrálo bez hvizdu rozhodčích, který zazněl až po ofsajdu čeljabinského Vladimira Tkačova.
4:33'
Do přečíslení 3 na 2 se po propadnutí hostů dostal Traktor. Sedlák přihrával doprava Těrtyšnému, kterému střela nesedla.
3:48'
Ruslan Petriščev vysunul kolmicí Pavla Porjadina. Ten zakončil svůj výpad z obrany zpětnou přihrávkou mezi kruhy na Marata Chajrullina, kterému domácí zablokovali hůl.
2:30'
Hraje se bez přerušení a zatím se ani jedné straně nepodařilo usadit v útočném pásmu či ohrozit soupeřova brankáře.
0:01'
Domácí hokejisté nastoupili v černém, hosté mají bílé dresy a modré kalhoty.

Traktor Čeljabinsk: Will (Mylnikov) – Pilut, Jarullin, Tělegin, Bailen, Karpuchin, Kulik – Kalinin, Byvalcev, Pulkkinen – Těrtyšnyj, Sedlák, Abramov – Osnovin, Tkačov, Kravcov – Kapustin, Stas, Potapov – Gorjunov-Rolgizer.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Ozolin) – Klok, Sidorov, Knot, Vorobjov, Petriščev, Berezin – Porjadin, Miťakin, Chajrullin – Sexton, Galimov, J. Popov – D. Popov, Čiviljov, Bikmullin – Šafigullin, Vicharev, Kupcov – Šutov.

Vzájemné zápasy
Naposledy zvítězil Něftěchimik doma před necelým rokem 5:3. Od té doby vyšel proti Čeljabinsku čtyřikrát v řadě naprázdno: doma prohrál 2:3, venku 3:6 a 3:5 a v zatím jediném utkání letošního ročníku opět na svém ledě 1:3.
Něftěchimik Nižněkamsk
Od překvapivé porážky s Kunlunem první listopadový den bodoval Něftěchimik v každém z dalších čtyř duelů. Kromě porážky na nájezdy v Novosibirsku to bylo vždy naplno. Naposledy se ve středu blýsknul výhrou 4:3 v Jekatěrinburgu.
Jestliže v dresu soupeře nastoupí podle statistik nejlepší český brankář a útočník, v Nižněkamsku zase hraje nejproduktivnější z obránců mezi krajany Klok.

Kanadské bodování:
Marat Chajrullin 14+11
Lukáš Klok 5+18
Pavel Porjadin 3+11
Traktor Čeljabinsk
Největší překvapení ročníku drží skvělé druhé místo v KHL. Poslední čtyři duely kolem reprezentační přestávky Traktor vyhrál, ale ani jednou se tak nestalo po základní hrací době. Před Karjalou triumfoval v Kazachstánu nad Barysem 5:4 po prodloužení, po ní nad Magnitogorskem 3:2 také v prodloužení a naposledy až na nájezdy 3:2 po ztrátě dvougólového náskoku s Novosibirskem. Mezitím přibyly na čeljabinské konto body bez boje za kontumaci v Ufě.
Bodování klubu i obránců celé soutěže je Nick Bailen, za Traktor hrají i dva nejproduktivnější Češi, Sedlák a po otřesu mozku už čtvrtý týden rehabilitující Hyka.