KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Novosibirsk - 17. listopadu 2021   15:00

Čeljabinsk
Čeljabinsk
6:17' Osnovin (Karpuchin, V. A. Tkačov) • 25:22' Těrtyšnyj (Bailen, V. A. Tkačov) • ' V. A. Tkačov
3:2
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Novosibirsk
Novosibirsk
34:11' Milovzorov  (Goluběv) • 36:22' Česalin  (Čajkovský, Litovčenko)
Čeljabinsk
Will (S. Mylnikov) – Pilut, Jarullin, S. Tělegin, Bailen, Karpuchin, Kulik, Kirpičnikov – S. Kalinin (C), Byvalcev, Pulkkinen – Těrtyšnyj, L. Sedlák, V. Abramov – Osnovin, V. A. Tkačov, Kravcov – Kapustin, Stas, A. Potapov.
Gofman, Sidorenko – Golovljov, Savenkov
Ledová aréna V. Bělousova, Čeljabinsk
1986 diváků
Novosibirsk
Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, N. Jefremov, Čajkovský, K. Alexejev, T. Murphy, Ilja Morozov, Kudako – Šarov, Pjanov, Milovzorov – O. Li, N. Shore, Šenfeld – A. Jakovlev, Litovčenko, Česalin (C) – Goluběv, Setdikov, D. Ovčinnikov – N. Korotkov.

Československá stopa

Roman Will (ČLJ) 43 zákroků / úspěšnost 95,6%, 2 trestné minuty
Lukáš Sedlák (ČLJ) 0+0, 6 střel, čas na ledě 19:23
Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 4 střely, čas na ledě 20:47
Statistiky zápasu

Střely na bránu 36:45 (12:15, 13:16, 9:8 – 2:6)
Vhazování 35:17
Hity 13:16
Čas v útoku 11:23 – 9:40
Vyloučení 5:6
Využití 1:0
Hokejisté Novosibirsku v pohledném útočném zápase výrazně přestříleli domácího favorita, český reprezentant Roman Will si připsal 43 zákroků, ale vyrovnání z 2:0 na 2:2 během dvou minut v prostřední třetině ani on nezabránil. Čeljabinsk si druhý bod zajistil v nájezdech, které zvládl potřetí v řadě.
V samostatných nájezdech zvítězil Traktor Čeljabinsk.

Autorem vítězné branky je VLADIMIR TKAČOV.
Roman Will vychytal stejně jako v prodloužení Denise GOLUBĚVA, je rozhodnuto!
Vitalij KRAVCOV nevyužívá ani druhý mečbol. Puk si nechal za tělem a táhlou střelou zblízka trefuje jen Säteriho.
Nikita SETDIKOV vymíchal Willa a zasunul po ledě k tyči. Sibir ještě žije.
Nikita TĚRTYŠNYJ první mečbol neproměňuje.
Nick SHORE špatně provedenou kličku zakončuje vedle brány.
Teemu PULKKINEN nájezd překombinoval a zasouvá puk pod beton svého krajana.
Valentin PJANOV míří jen do betonu českého brankáře.
Vladimir TKAČOV zasunul blafákem mezi betony.
Alexandr ŠAROV Willa blafákem po ledě nepřekvapil.
Vitalij ABRAMOV zahajuje rozstřel švihem nad vyrážečku Säteriho!
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:34'
Těrtyšnyj s Osnovinem překombinovali přečíslení dvou na jednoho, otočky byly sice efektní, ale vedly jen ke slabému zakončení prvně jmenovaného bekhendem po ledě.
63:29'
Jyrki Jokipakka roztříštil svou střelu o zadní mantinel, dorážku Nicka Shorea přizvedli domácí do ochranné sítě.
62:31'
Roman Will roztáhl beton a vyráží samostatný nájezd Denise Goluběva!
61:06'
Sedlákovi při kličce na modré čáře utíká kotouč do středního pásma.
60:34'
Kalinin pálí z ostrého úhlu do Säteriho betonu.
60:01'
Začalo prodloužení.
V závěrečné části zápasu nepadl žádný gól. Oba celky měly své příležitosti, ale Will i Säteri chytali spolehlivě. 6 minut a 20 vteřin hry bez přerušení ukončila až siréna. Za chvilku bude následovat prodloužení.

Střely na bránu 34:39 (12:15, 13:16, 9:8)
59:30'
Zdá se, že již všichni hrají na jistotu a s vidinou bodu se spokojili.
58:38'
Šenfeldův průnik zneškodnil vyrážečkou Roman Will.
58:15'
Už více než čtyři a půl minuty se hraje bez přerušení. Převáží závěrečných 100 vteřin zápas na jednu či druhou stranu?
56:12'
Zápěstím z vrcholu kruhu těsně přestřeluje Nick Bailen.
55:36'
Oleg Li nezpracoval prudkou kolmou přihrávku mezi brusle.
54:31'
53:51'
Sibir výborně brání střední pásmo a narušuje pokusy o založení přesilovkové kombinace Traktoru.
53:25'
Säteri vyráží polovysokou střelu a po závaru na brankovišti se hostům podařilo vyhodit puk do středního pásma.
52:31'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Vadim Kudako – 2 min., vysoká hůl).
52:23'
Sražený kotouč si to zamířil na střídačku, což je signál pro poslední pauzu na reklamy.
51:55'
Zpoza brány rozjíždějí další akci čeljabinští hokejisté.
49:53'
Dnešní utkání sleduje 1986 diváků.
49:16'
Roman Will už má připsáno 34 platných zákroků. Do nastavené lapačky chytil dobře mířený švih Alexandra Šarova.
48:46'
Z kaskádovitě najíždějících hokejistů Novosibirsku se ke střele dostal až ten třetí, obránce Kudako. Jeho pokus zápěstím od modré kryje Will.
47:53'
Komerční přestávka.
47:43'
Lukáš Sedlák měl na hokejce vedoucí gól! Přečíslení ve dvou na jednoho z pravého křídla sám zakončil na zadní tyč, ovšem Harri Säteri vrhl pravý beton včas na místo a klíčovým zákrokem vyráží.
46:49'
Na druhé straně byl úspěšnější Shore, proti jeho střele mezi betony musel zasáhnout rozklekem Will.
46:22'
Situaci dva na dva nevyřešil dobře Vladimir Tkačov, při prudkém zabrždění si nechal kotouč utéct.
44:30'
Těrtyšného dělová rána se odráží od Säteriho betonu až do středního pásma.
43:57'
Za Willem zazvonila branková konstrukce! Nikita Korotkov střílel z levého křídla, od hole bránícího hráče Traktoru se kotouč odráží do výšky a snáší se na břevno.
41:59'
41:40'
Kalininův golfák po ledě kryje Harri Säteri.
41:12'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Teemu Pulkkinen – 2 min., podrážení).
40:54'
Pulkkinen pálil bez přípravy pod břevno, svého krajana v novosibirské bráně nepřekonal a Sibir vyhazuje z pásma.
40:01'
Domácí v prostřední části nejdříve využitou přesilovkou Těrtyšným zvýšili na 2:0, během dvou minut ale o náskok přišli a do závěrečné periody půjdeme za vyrovnaného stavu. Hráče Čeljabinsku ještě v jejím úvodu čeká prakticky kompletní přesilová hra.

39:59'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Nikita Setdikov – 2 min., nedovolené bránění).
Rozhodčí střídají tresty v pravidelném rytmu, teď byli na řadě hosté. Po sražené střele do ochranné sítě bude vyloučení přerušeno přestávkou.
39:14'
Při odloženém trestu hrají domácí v šesti.
38:30'
Od modré čáry pálí do Willovy lapačky po Goluběvově zadovce Čajkovský.
38:22'
38:07'
Z přesilovky už mnoho nezbývá, hosté musejí kvůli přihrávce rukou opustit útočné pásmo.
37:33'
Šarov dostal pobídku křížně od Jokipakky, jeho střelu tečuje domácí Pilut za plexisklo.
36:22'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
36:22'
Čeljabinská lavička si bere trenérskou výzvu. Po několikaminutovém prověřování na videu však rozhodčí nezjistili nedovolené bránění brankáři! Ke kontaktu Jakovleva s Willem došlo mimo brankoviště.
36:22'
Sibir právě vstřelila branku!
Litovčenko vybojoval kotouč za bránou, nabil Čajkovskému a jeho ránu tečoval za Willova záda JEVGENIJ ČESALIN. Začínáme znovu!
Asistence: Michal Čajkovský, Vjačeslav Litovčenko.
34:11'
Z rychlého brejku po návratu z trestné lavice snižuje bombou pod břevno po skvělé přihrávce Goluběva doprava JEGOR MILOVZOROV.
Asistence: Denis Goluběv.
33:58'
33:50'
Celá přesilovka se odehrává v útočném pásmu Čeljabinsku. Andrej Stas v pádu tečuje střílenou příhru nad břevno.
33:01'
Kravcov nabil Byvalcevovi, který přes obránce pálí těsně vedle.
32:15'
Harri Säteri vyráží Jarullinovu dělovku obloučkem před sebe, sklepnutí ze vzduchu nevyšlo číhajícímu Kalininovi.
31:58'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., hákování).
31:27'
Z bleskového brejku vypálil v plné rychlosti golfákem Těrtyšnyj vedle novosibirské brány.
31:17'
Will chytá dalekonosný pokus aktivního Pjanova, následuje komerční přestávka.
30:18'
29:29'
Nick Shore z mezikruží netrefuje domácí klec.
28:40'
Pjanov nalezl střílenou přihrávkou z pravého kruhu před bránou Litovčenka, který z první mířil mezi Willovy betony. Český gólman jeho úmysl vystihl.
28:18'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Will – 2 min., podrážení).
28:13'
Goluběv najížděl sám na Willa z pravé strany. Český brankář mu chtěl vypíchnout kotouč širokou holí, výsledkem však je faul.
27:24'
Jarullinovo nastřelení puku zpoza červené čáry bylo posouzeno jako zakázané uvolnění.
25:22'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Nejúdernější dvojka Traktoru udeřila v přesilovce. Bailen završil elegantní výpad zpětnou přihrávkou, kterou z první uklidil do sítě NIKITA TĚRTYŠNYJ.
Asistence: Nick Bailen, Vladimir Tkačov.
24:03'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., podrážení).
23:12'
Byvalcev tečoval Bailenovu ránu vedle brány, dorážel ještě Jarullin.
21:12'
Novosibirský brankář chytá do lapačky Bailenův příklep.
20:18'
Traktoristé nastartovali motory s chutí, po Pulkkinenově přihrávce vyzkoušel Säteriho tvrdou střelou Byvalcev.
20:01'
Roman Will se v čeljabinské bráně nenudí, ale pokusy nejdefenzivnějšího mužstva KHL pochytal bez výjimky všechny. Největší šanci přitom zneškodnil Kudakovi ve vlastní početní převaze. Traktor po první třetině vede zásluhou Vjačeslava Osnovina, který doklepl do prázdné brány chytrou Karpuchinovu přihrávku.

19:43'
Přesilovkový tlak Novosibirsku pokračuje i po jejím skončení, domácí se nemohou vymanit z pásma.
19:21'
19:01'
Will vyráží betonem Pjanovův pokus z kruhu.
18:38'
Šenfeld se neprosadil, domácí hokejisté vyhazují a Murphy čeká s pukem na holi na dostřídání.
17:24'
17:21'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě).
17:11'
V oslabení ujel Alexandr Šarov, natáhl na sebe dva obránce a přistrčil puk zadovkou mezi kruhy. Tam najížděl úplně osamocený Vadim Kudako a zázračným zákrokem lapačkou podržel domácí celek Roman Will.
16:46'
Ani Teemu Pulkkinen zápěstím netrefil prostor mezi tyčemi a hosté vyhazují přes všechny čáry.
16:27'
Bailenova rána od modré letí mimo.
15:24'
Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Denis Goluběv – 2 min., nedovolené bránění).
15:24'
Sibir odolala závaru na brankovišti. Na břiše ležící finský brankář neměl kotouč ve své moci a Goluběv vyřešil bekhendovou dorážku útočníka Traktoru faulem.
14:06'
Na druhé straně podržel Säteri dalekonosný pokus Vladimira Tkačova, pokračovat se bude po reklamní přestávce.
13:40'
Jegor Milovzorov střílel sice jen do zadního mantinelu, ale odražený kotouč si sám dojel a Will musel betonem přikrýt mezeru u tyče proti jeho dorážce.
13:18'
Po delší době musel zasahovat český reprezentační brankář Will. Od tyčky vyrážel Pjanovovu dobrou střelu přes obránce.
12:55'
Vjačeslav Litovčenko vybojoval puk a hledal dlouhou přihrávkou Jakovleva, kterého domácí pokryli.
12:12'
Byvalcev vysunul Pulkkinena, jenž znovu zbytečně přihrával místo střely pod sebe na Piluta, který dostal puk proti držení hole.
9:52'
Konstantin Alexejev odebral kotouč od hole domácímu Vitaliji Abramovovi, který zakolísal při výpadu po křídle.
8:32'
Domácí kapitán Kalinin naznačil ránu, vystřelil však od levého mantinelu až napodruhé k tyči. Säteri vyráží betonem za bránu, kde se puku zmocnil Pulkkinen, jehož zpětná přihrávka vyletěla až do středního pásma.
7:39'
Po komerční přestávce se bude vhazovat v novosibirském obranném pásmu.
6:17'
Karpuchin naznačil ránu golfákem, místo ní však lišácky posunul puk nalevo, kde ho sklepl za záda povyjetého Säteriho VJAČESLAV OSNOVIN.
Asistence: Ilja Karpuchin, Vladimir Tkačov.
5:13'
Stas zavezl puk do útočného pásma, objel bránu, ale Byvalcev se k jeho přihrávce přes těsnou obranu soupeře nedostal.
4:30'
Sedlák z mezikruží pálí vedle novosibirské klece.
3:24'
Rychlý protiútok Traktoru, do střílené přihrávky Vitalije Kravcova vložil šikovně hůl Vjačeslav Osnovin a prudký kotouč těsně přeletěl břevno.
3:01'
Do Willovy hrudi mířila střela Nikity Setdikova z křídla.
2:33'
2:23'
Will vyráží prudký švih Alexandra Šarova po trpělivé kombinaci Novosibirsku.
1:34'
Shore dostal křížnou přihrávku na levý kruh, střela se od hole bránícího Potapova odráží do ochranné sítě.
0:33'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., faul kolenem).
0:10'
Domácí v černých dresech vyhráli buly, ale hned v desáté vteřině se vystavili do ofsajdu. Sibir hraje v bílomodrých sadách.
0:01'

Traktor Čeljabinsk: Will (Mylnikov) – Pilut, Jarullin, Tělegin, Bailen, Karpuchin, Kulik, Kirpičnikov – Kalinin, Byvalcev, Pulkkinen – Těrtyšnyj, Sedlák, Abramov – Osnovin, Tkačov, Kravcov – Kapustin, Stas, Potapov.

Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, Jefremov, Čajkovský, Alexejev, Murphy, Morozov, Kudako – Šarov, Pjanov, Milovzorov – Li, Shore, Šenfeld – Jakovlev, Litovčenko, Česalin – Goluběv, Setdikov, Ovčinnikov – Korotkov.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Golovljov, Savenkov.

Roman Will (ČLJ) 24 zápasů / úspěšnost 92,6%
Lukáš Sedlák (ČLJ) 29 / 14+11
Tomáš Hyka (ČLJ) 23 / 4+17
Michal Čajkovský (SIB) 18 / 1+2
Vzájemné zápasy
V nedávné minulosti se Sibiřanům proti Čeljabinsku vždy dařilo. Loni nad Traktorem zvítězili třikrát ze čtyř zápasů, letos na východním Urale brali bod za porážku 2:3 po prodloužení, poté doma před necelým měsícem zvítězili 2:0. O góly se postarali Shore a Šarov a čisté konto udržel Säteri. Právě v tomto duelu utrpěl otřes mozku Tomáš Hyka, který se ještě nezotavil a dnes nenastoupí.
Sibir Novosibirsk
Jeden z rozpočtově nejskromnějších klubů nebude pro traktoristy snadným oříškem. Novosibirsk čtyřikrát v řadě zvítězil – po reprezentační přestávce navázal na tři vítězství v základní době výhrou na nájezdy nad Nižněkamskem. Za 245 odehraných minut inkasoval jen 3 branky, když se o čistá konta rozdělili Säteri s Krasotkinem.
Během pauzy Sibir měnila hráče s Nižným Novgorodem, odkud přišel útočník Šenfeld náhradou za obránce Děmidova.
Zápasy Novosibirsku jsou nejchudší na góly v celé lize (průměr 3,89 gólů na 60 minut), má totiž třetí nejlepší obranu a naopak po Vladivostoku druhý nejhorší útok soutěže.

Kanadské bodování:
Nick Shore 4+12
Alexandr Šarov 8+1
Oleg Li 4+5
Traktor Čeljabinsk
Kometa sezóny se s dvojicí nejproduktivnějších českých útočníků v KHL Sedlákem a Hykou a lídrem ligového bodování obránců Bailenem drží na druhé příčce ligy. Mezi dvojicí vydřených výher v prodloužení – před reprezentační přestávkou v Kazachstánu nad Barysem 5:4 a v pondělí po Karjale doma nad Magnitogorskem 3:2 – se na kontě Traktoru objevily body zdarma za kontumaci v Ufě. Tu vedení soutěže potrestalo za to, že nepřijalo dostatečná opatření proti šíření nákazy v mužstvu, kvůli které Salavat Julajev proti Traktoru nenastoupil.